Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Krimi

Recenze (2 686)

plakát

Děda, postrach rodiny (2020)

Přemejšlím, co za blbost vlastně je označení nenáročnej film. U filmu sedíš nebo ležíš; jak pro tebe může bejt náročnej? Nenáročnej může bejt leda tak pro ty, co ho natáčej, což je podle mě přesně tenhle případ. Snad se Robert neurazí, všechna čest tomu co dokázal, ale kam se s prominutím sere na našeho dědu. To je teprve postrach. A kdyby jenom rodiny...

plakát

Oscar 2022 (2022) (pořad)

Takovejch keců kvůli jednomu facanovi... Kdyby byl Rock bílej, tak místo Amy na lano pověsej Smitha. Přitom by se spíš mělo řešit to, že udílení Oscarů už nezajímá ani ty nejskalnější fanoušky, protože vztah Oscara a filmu připomíná vyčpělý manželství po padesáti letech. Budiž tomuhle ročníku ke cti, že pokud už teda akceptuju nominace, tak mezi vítězi tentokrát není žádnej vyloženej úlet. I když se nemůžu zbavit smutnýho dojmu z úplnýho konce, že Coda vyhrála jen proto, že to jako jediný zvládla Liza Minnelli přečíst...

Intimní past (2011)

No jet kvůli tomuhle tramvají, metrem a eskalátorama do kina, asi bych taky úplně neřval uspokojením. Takhle z gauče to bylo na pohodu, i když teda uznávám, že daleko větší horor je sledovat českou fotbalovou ligu a mnohem víc mystický než tahle Past je i zamlžený zrcadlo v koupelně. Jo a konec budu dělat že jsem neviděl vůbec; takový zmrtvýchvstání by totiž nezvlád ani Ježíš.

plakát

Dívka ve sklepě (2021) (TV film)

Tady se asi spěchalo, aby nebyl první někdo jinej. Těžko bych z hlavy vytasil silnější námět a mám pocit, že až si tohle do plánovacího kalendáře zadá nějaký režisérský eso, bude to nejděsivější zážitek mýho života. Vzhledem k tomu, že předlohou je skutečná událost, se mi ani trochu nechtějí používat spojení jako dobrý film nebo dobrá práce. Je to hnus, velebnosti.

Řekni to nahlas! (2020)

Cožpak o to, na pěknou ženskou já se devadesát minut vydržím koukat vždycky. S tím až budu mít problém, zajedu si do Pelhřimova. Otázka ale zní, jestli by hodinu a půl dlouhej film nemohl nabídnout něco víc, než jednu praštěnou brunetu...? Co třeba ještě druhou?

Závodník (2020)

Jeden z nejlepších cyklistických filmů a zároveň snad vůbec nejpřesvědčivější Rodenův výkon. Samozřejmě není na škodu orientovat se trochu v historii cyklistiky, ale že je to kvalitní film by měl uznat každý, kdo vnímá rozdíl mezi šlapkou a pedálem.

plakát

14 vrcholů: Nic není nemožné (2021)

"Kdyby tohle dokázal lezec ze Západu, bude to desetkrát větší událost", říká Nims. Strefil se přitom do vlastní nohy, protože lezec ze Západu na to taky sežene desetkrát víc sponzorů, desetkrát víc peněz a udělá z toho deset dílů. Je to ale geografií? Spíš za to může fakt, že Nims vlezl do hor poprvý až ve třiceti; to je vážně divný, že mu sedum let nato nikdo nedal prachy na takovouhle šílenost... Klobouk dolů před tím, co kluci dokázali, jen je obrovská škoda, že právě kvůli nutnosti narvat všechno do jednoho dokumentu to na lidi působí tak, že páteční nákup na vánoční svátky je stokrát náročnější než během půlroku vylízt čtrnáct osmikulí. Patřím sice mezi zastánce lezení bez kyslíku, ale zas na druhou stranu souhlasím s Messnerem - "mám radši lidi, kteří něco dělají než ty, co jenom mluví."

Duna (2021)

Filmový žrádlo roku, proti kterýmu je i poslední Bond žabí stehýnko. Chválit Dunu by byla stejně nekonečná práce jako počítat zrnka písku, takže se zaměřím na negativa: v kině byla zima.

plakát

Ženská na vrcholu (2019) odpad!

Povídá se, že to prej pustili jednomu hadovi a že ten had vzal po pěti minutách nohy na ramena.

plakát

Smolný pich aneb Pitomý porno (2021)

Asi nejsem dostatečně vzdělanej na to, abych v tomhle viděl nějakej art nebo jakýkoli jiný cizí slovo. Naštěstí.