Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Krimi

Recenze (2 673)

Podfukářky (2019)

Takže Forrest Gump je rasistickej, Star Wars jsou genderově nevyvážený, ale že tohle je imbecilní sračka, to jako nevadí...?

plakát

Vteřiny před katastrofou - Výbuch Svaté Heleny (2005) (epizoda)

Já kdysi zažil výbuch Heleny na vlastní kůži. Bylo to v prváku na střední, při hodině psychologie. Helča, za kterou jsem se otočil, mi vrazila takovýho facana, že ztichla i vedlejší třída a stará Štěpánová mi hned nabídla psychologickou konzultaci po vyučování zdarma. Nevím už přesně, na co jsem se tenkrát tý Heleny ptal, ale hádám, že nic extra chytrýho to asi nebylo... Stejně jako není nejchytřejší chodit stanovat pod sopku, která má zaražený větry. V rámci cyklu Vteřin před katastrofou je to průměrnej díl, kterýmu by dost pomohlo, kdyby ho někdo předělal se současnou počítačovou technikou.

Nebezpečné pokušení (2015)

Každej správnej chlapák ví, že když mu u dveří zazvoněj dvě nadržený kočky, musí je odměnit tak, že budou mít problém dojít si na záchod, natož aby vymejšlely nějaký bejkárny. Umím si předstvit, že by takovejhle film byl skvělej. Jenže to v těch představách vidím úplně jinej film než tenhle. Mrkněte se do galerie a jděte zamknout barák. To je asi to nejlepší, co tady můžete udělat.

plakát

Životopisy: Hugh Laurie (2009) (TV film)

Příšernej dokument o skvělým herci. Z hlediska hodnot je to pořád lepší než naopak, ale to je asi taková útěcha, jako říct škaredý holce, že existujou i škaredí kluci.

plakát

Berenika Kohoutová - Dělám stojky (2019) (hudební videoklip)

Abych navázal na moje hodnocení originálu: i Berenika má svůj způsob, jak říct "hej, Bene, děláš sračky!" :-D Uznávám, že její styl je o dost lepší než můj, proto má taky ode mě ty čtyři stojky.

plakát

Ben Cristovao - Bomby (2014) (hudební videoklip) odpad!

Jasně, že je nesmysl dávat na filmovou databázi hudební klipy a jasně, že ještě větší nesmysl je ty klipy hodnotit. Jenže já si tak říkám, že nejsem žádná vzducholoď, abych se furt nad něčím povznášel. Takže čas od času, když vidím jak někdo dělá sračky, tak jdu a řeknu mu to. A tohle, milej Bene, sračka je. To neokecá ani Andrejko.

plakát

The Grand Tour - Survival of the Fattest (2019) (epizoda)

Neřeším, jak je to doopravdy, ale co to znamená pro mě. Proto mi spousta lidí říká sobče, proto mám ale taky spoustu dokonalejch zážitků tam, kde ostatní frfňaj. Tady koukám nefrfňá nikdo, takže jsem rád, že takovejch jako jsem já je nás na světě víc. Speciál par excellence, takhle nabitou hodinu a půl bych chtěl mít dneska večer...

Nanga Parbat (2010)

Technicky fajn, ale atmosféra byla hutnější u nich doma v Dolomitech než v Himálaji, což sice v reálu klidně může bejt, jenže v rámci tohohle příběhu to beru jako špatně založený postupový jištění. Z kluků jsem měl pocit, že na úpatí Nanga Parbat hledaj ztracený lyže s hůlkama, ne že lezou na osmikuli a bojujou o život. Mnohem poutavější je poslouchat samotnej dokument o Messnerovi; tam jsou teprve ty pravý emoce...

Psí láska (2020)

Jestli je pořád ještě smyslem dokumentu přibližovat zajímavé lidi, kteří dělají zajímavé věci, tak tenhle film rozhodně vyrazil správným směrem, akorát bohužel po vzoru Jany Henychové nedoběhl do cíle. Točte nám ty dokumenty tak, ať pak nemusíme hodinu googlovat, prosím. Děkuju a hodně zdaru!

Přes prsty (2019)

Když napíšu, že je to zatím nejlepší Kolečkův film, tak co? Je to pochvala? V jeho případě asi jo... Hele, já nebudu psát, že takovejhle blábol dokáže sepsat každej. On by se totiž někdo mohl zeptat, proč když jsem tak chytrej, tak taky něco nenapíšu, že jo? Já totiž asi nepotřebuju, aby tady o mně nějakej Pepinec psal, že jsem filmařský ťululum, který má o Kolečko míň. Netvrdím, že nemám rád povrchní zábavu. Mám, ale nerad se při ní cejtím trapně. A tady to teda bylo prožitkově kostrbatý jako Langošův běh po Praze... Uznávám, že tohle je filmová recenze jak noha, ale nebyl jsem to já, kdo vymyslel, že odteď budeme recenzenti.