BEZHLAVY

BEZHLAVY

Petr Folvarčný

Česko

• 8.3.2010  11:05

Miluji takto udělané filmy!!! Drsná realita života policajtů...žádné přihlouplé kriminálky las vegas nebo miami nebo podobné kýčovité současné seriály, kde jsou jen vzhledově nádherní lidé, na všchno příjdou a vše je v souladu se zákonem. Ne o tom tento film není--je o tom, že aby policista uspěl, sám musí porušovat pravidla, jde o to, co se smí a co je už za hranicí kodexu...Výborný Auteuilův herecký projev a neskutečně podmanivý a krásný soundtrack, dělá pro mne ten film pětihvězdičkový!

• 4.3.2010  09:49

Heh:)) film, jehož cílovou skupinou jsme byli my - 30-40...cátníci a taky ti, kteří umějí pořádně zapařit a tudíž ví, že jednotlivé scény nejsou nijak daleko od pravdy, že jo:o))) Zajímavé zpracování času nás vlastně celou dobu drží v napětí, co se to mohlo vlastně stát a docela originálně se to dovíme paradoxně až u závěrečných titulků, což mě vůbec nevadilo... A asi i tím, že hráli méně známí herci, jsem nic valného neočekával a o to větší překvápko, jaká to byla srandovní a moooc dobrá pecka!

• 1.3.2010  17:03

...ze života, ale opravdu! Protože jsem na vlastní kůži prožil hodně podobných situací, s radostí a pokoutným úsměvem jsem hltal jednotlivé příběhy a vůbec se nenudil:o) Moc se mi líbil výkon Jennifer C. a taky J.Aniston, a to je co říci, protože dodnes jsem ji nepřišel na jméno...I když je film podán jako romantická komedie, některé scény a celková atmosféra jsou docela naprudko a nekompromisně syrové...

• 28.2.2010  16:50
    Šakal (1997)

Čistokrevná Willisova exhibice!!! Ten chlapík se vyžíval ve své roli! Bravo Bruci:o) Určitě nejde srovnávat s ostatními "šakaly", to jsou jabka a hrušky. Zvuk a hudba nadupané až jde z toho husina! Mnoo a co se týče obsazení Richardem Geerem---pro ty scény se svou spolubojovníci ano--ale celkově mi tam spíše neseděl. A taky závěrečná akce v metru--tím tvůrci úplně shodili chlad a cynismus Šakala, kterým si mě za ty dvě hodky naprosto získal:o) Jo, a ještě bych vyzdvihl velmi dobrý výkon mé oblíbenkyně Diane Venory!

• 22.2.2010  17:03

Jedna z mých nejoblibenějších odreagovavaček, úžasná hudba, soudrack jsem slyšel snad už tisíckrát:) Myslím si, že dík odborné kritice je tento film velmi podceněn, naštěstí těch odborných kašpárků, co sedí v radě pro rozhlasvé a tel. vysílání a na podobných místech, je jen promile z nás konzumentů, pro které jsou povětšinou filmy podobného ražení tvořeny. Perfektně propracovaná parodie, kde si Arnie vychutnává sám sebe. Líbí se mi dlouhé nestříhané záběry, asi to bude nějak upraveno, ale zaujalo mne to, i příběh je fajn. V žánru akční parodie je to pro mne jednička a dávám bez zaváhání pět kousků:o)

• 10.2.2010  22:18
    Avatar (2009)

páááánečku, smekám, jsem ohromen, nechápu...tedy zatím:o) záměrně jsem si před shlédnutím v kině nečetl žádné články, recenze či diskuze na téma Avatar a jsem teď moc rád...nevěřil jsem dopředu Avataru, nijak jsem se netěšil a po dnešku jsem nadšen. Vyjma pravděpodobně další II. velké cameronské revoluce, první je T2, mě uchvátil v kině pocit, jaký jsem měl kombinovaně při tanci s vlky, u HP--ten měl však lepšího Klofana:o), Matrixu, a klipu M. Jacksona Earth song... Tak jak nenávidím americký happynismus, teď mi tam najednou chyběl (hlavně vlaječky a větší jásot) a to v záběru z velína, když první buldozer a parta kolem něj dobyli rodný strom... Tyhle všechny myšlenky ve snímku obsažené se jistě honí hlavou mnoha lidem této země, avšak jen génius je dovede podat takovým způsobem jako mistr Cameron a tomu říkám pravé umění!!!

• 8.2.2010  18:21
    Tlumočnice (2005)

Všimli jste si, jak tihle dva herci hrají očima?? To je úžasná podívaná, ten film byl snad šitý na míru těm dvěma! Pohodová odreagovavačka, nic šíleně složitého, všemu je perfektně rozumět. Za herecké výkony mých oblíbenců, kteří vlastně ani snad špatně neumějí hrát, dávám plný počet!

• 8.2.2010  17:46

Kdo je vášnivým čtenářem komiksů 70 let, jako jsem byl já, musí být doslova nadšen!! Tak, jak jsem si při jejich četbě uvědomoval přímé řeči nebo myšlenky hrdinů, je natočen i tento obzvlášť vypečený kousek, vnímal jsem ten film úplně stejně jako četbu...Rodriguez + Tarantino=vždycky všechno jinak, originálně a nezávisle, zkrátka jinak, ale skvěle. A herecký výkon Rourka, Willise a Jessicky=eňoňuňo:o)

• 8.2.2010  17:42

Neskutečně působivé drama s ještě více neskutečně působivějším podáním Kevina Spaceyho a Kate Winslet!! Herecká exhibice těchto dvou hlavních postav zastínila "agitačku", jak tady někteří hodnotí, pro mne to byl opravdu moc zajímavý děj, parádní scénář, to vše podtrhnuto působivou hudbou. Nádherné psychologické úvahy, zajímavé konfrontace, ten film měl úžasný drajv a šmrnc, pomalu, ale vlastně pořád překvapivě stupňující se děj, který nekončí žádným happyendem, ale tvrdě vygraduje...ještě jednou poklona těm dvěma mistrům svého řemesla!!!

• 8.2.2010  16:58

po dlouhé době americká komedie u které jsem se upřímně zasmál! Směšné situace a dialogy s rodiči, fajn námět i scénář, úplně příjemně jsem se u bedny vyrelaxoval:o) ...říkám si co by bylo lepší, být takové trdlo, ale s krutým osudem a šíleným happyendem, nebo brácha-holkař, který najde tu pravou, ovšem jen do doby, než si dotčená zajde do knihovny...a pak odjet v novém cabriu s prasátkem, .....ale nádherným:o)

• 29.5.2019  23:36
    Dywizjon 303 (2018)

Prijemny polsky pocin, diky za nej, za odvahu natocit tak slozitou vec jakou je letecka bitva o britanii... Obcas filmarina, triky a ten konec trosku srandovni, pravy polski punk🤘🤘🤘

• 2.1.2019  15:32
    Narcos: Mexiko (TV seriál) (2018)

Skoda tech odusevnelych vykleslovani postav nekdy od pateho dilu, jinak bomba...

• 28.12.2018  12:42

Vremja pjervych po americku, vremja bylo lepsi😁

• 10.9.2018  20:53

Plagiatorstvi to lehce srazi, dokonalost Manova, Nirova a Pacinova tomu chybi a to moc, scenar deravy jak cednik, ale ma to sve kouzlo...

• 27.6.2017  15:48
    Druhý dech (TV seriál) (1988)

Tak zase hodnoceni ve smyslu "o nejvetsiho sulina" vede golfista nasledovan skvelym radkem 99 atd. Tihle chlapci automaticky veci tocene za komuny hazeji do kanalu... System hodnoceni je uz jeden obrovsky bizard, kde vetsina mistni smetanky exhibuje namisto objektivniho hodnoceni, fujtajxl...serial vystihuje dobu, neni zadnou presoudruhovanou agitkou, a hlavne je predstavenim temer vsech popularnich hercu te doby-dodnes hvezd ceskeho filmu a i z revolty k mistnim intelrktualnim cypum davam 4*

• 4.1.2017  17:04
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Napad a tema dobre, ale proboha ziveho co to je ti policajti??? To je tak lacine, prehnane a smyslene, tvurci tady v tomhle, chtic delat z komancskeho policajta kokota, udelali oberkokoty ze sebe sama...

• 30.12.2015  17:17

Tarantino předběhl svůj vlastní stím hned ze startu kariéry a tak jen těžce dosáhnout čehokoli lepšího, než co už tu dávno bylo... A tohle, ač vizuálně dokonalé, bylo roztahané a přežvýkané několikrát a tak místy se to jevilo až nudné...komorní příběh natahovaný jak podmírový kapřík :)

• 1.5.2015  17:58
    Jack Strong (2014)

Radek99 ty jsi strasny kokot, sve politicke vyblitky sdeluj nekam do parlamentnich listu a prihlas se na policajty, ze jsi vlastizradce....toto je filmovy server a ne odkladiste komplet picovin zakomplexovaneho picuse...jinak k filmu-vynikajici zpracovani. A zaroven klasicky polske prekrucovani(amerika je super, sssr fuj) nebo spise v krvi polske zakorenena nenavist k rusku...

• 9.12.2014  19:08
    The Guest (2014)

jako za slavných VHS dobách za komančů, paráda toto retro video!

• 3.2.2013  17:33

Enšpígl, z huby ti lítají pěkná hovna...

• 19.9.2012  18:45

na tu dobu, pánové, slušný kousek, dávám 4* pokud bych to měl hodnotit pouze v rámci české kinematografie. Co mi příšerně vadilo je hudba ve scénách ze vzduchu....nesmyslně vážná až hororová, vůbec neladila s kontextem filmu. Naopak letadla, letecké záběry a herecký výkon Pavelkův a Fišerové nadprůměrné!

• 8.4.2012  12:55
    Jonesovi (2009)

úvaha nad častou bizardností světa marketingu, z lidí jsou naprogramovaní kašpaři, mezilidské vztahy jsou součástí "plánu", důsledkem čehož v člověku vzplane nezkrotitelná touha vlastnit zbytečné i na úkor vlastních možností...moderně a zajímavě zpracované drama ze světa snobských spotřebitelů....

• 8.3.2012  15:24
    Vendeta (2011)

Po delší časové době konečně pořádně napínavý kousek, ať si tady kašpárci--oduševnělí kritici píší co chtějí!!! Zkrátka mne to upoutalo do křesla od počátku do konce a všiml jsem si promakaného střihu, což je asi to, co mne drželo pořád v napětí. Výkony Cage a Pierse jako vždy nezklamou, námět je velmi zajímavý.

• 1.2.2012  12:42

Heh teroristé si dělají hůlky u compu:-D... pobavení s výborným příběhem, melo to spád, žádná hluchá místa, perfektní myšlenky a dialogy, určitě shlednu ještě jednou.

• 7.12.2011  19:13

povedený kousek z úplně jiného soudku, než na jaký jsem zvyklý--nebo s píš čím nás krmí filmové společnosti, Irák známe především z pohledu amerického vojáka, tady jde o krásně vylíčené prostředí vůdců autoritářského režimu, bezcitné a nekompromisní, zahlceno přepychem v kontrastu s prostým lidem, žijícím v podmínkách středověku.. Výborná věc!!!

• 26.11.2011  21:33

no toto?? indiána střílet lukem na mimozemšťana jsem ještě nebaštil :DD A kovboje, co leze do kosmické lodě taky neee, hehe, takže docela nudný děj bez nějaké hlavní páteře mně občas ani nevadil, protože jsem se docela bavil.

• 22.9.2011  10:41

Film pouze pro ty, kteří umějí polsky, nebo žijí v těsném pohraničí s Polskem, kde se hovoří lašským nářečím, ty polské hlášky nemaj chybu:)) Kdo nechápe význam jejich slov nebo nezná jejich humor, hodnotí špatně, jinak velmi hezky vystižená mentalita obou národů :))

• 11.8.2011  21:05

Dnes jsem to zjistil, Natalie hraje především očima :) A dokonale, jako vždy, to sehrála i v této rebélii, v té mé vzpomínce na protitotalitní filmy, komponované do dnešní...blízkobudoucí...doby. Ano, tak funguje politika, masírování mozků, ovlivňování davu, důsledkem čehož může být v extrémním případě tento děj. Jediné zklamání--nebyla odhalena maska, ale to bylo jen mé skryté přání, "V" nám to vysvětlil proč to není podstatné :) Jo a hlavně je tento snímek velni aktuální!!

• 10.8.2011  22:41
    The Veteran (2011)

Výborně natočený kousek! Hlavně co se týče jednotlivých combatových akcí, které pravděpodobně koordinovali kluci od fochu, kteří podobné přestřelky mají zažity. Poslední dobou mne začínají bavit anglické snímky podobného ražení!!

• 15.7.2011  17:34
    Čas hrdinů (2011)

Beru to jako návrat k původním válečným snímkům, jakési retro, doplněné o perfektně doladěné kostýmy a výzbroj, nehledejme nějaký akčňák typu zachraňte vojína rayana... Jde o jakousi formu "komorního" příběhu, nenáročného, ale velmi zajímavého z hlediska obsahu. S nostalgií jsem si zavzpomínal na filmy z dětství o 2 sv. válce. Velmi slušné!