BEZHLAVY

Petr Folvarčný

Česko

1 2 3 4 5 následující >>
    • 3.3.2010  09:54

ale joo, zase mě se to třeba docela líbilo, oproti ostatním reakcím profíků... Miroslav Táborský se musel narodit přímo pro takové role, je to můj boreCZECH :o)) Heath Ledger----jak jsi nám to mohl udělat, kluku s takovým hereckým potenciálem:( jeho smrt mne docela zasáhla-- a navíc mi v tomto kousku připomínal velmi Viktora Preisse v S čerty nejsou žerty:)) Matt mě nijak neudivil, ale to ponuré ghottic prostředí-paráda!! A nádherná hudba perfektně dokleslovala atmosféru tohoto žánru..

• 1.3.2010  17:03

...ze života, ale opravdu! Protože jsem na vlastní kůži prožil hodně podobných situací, s radostí a pokoutným úsměvem jsem hltal jednotlivé příběhy a vůbec se nenudil:o) Moc se mi líbil výkon Jennifer C. a taky J.Aniston, a to je co říci, protože dodnes jsem ji nepřišel na jméno...I když je film podán jako romantická komedie, některé scény a celková atmosféra jsou docela naprudko a nekompromisně syrové...

• 28.2.2010  16:50
    Šakal (1997)

Čistokrevná Willisova exhibice!!! Ten chlapík se vyžíval ve své roli! Bravo Bruci:o) Určitě nejde srovnávat s ostatními "šakaly", to jsou jabka a hrušky. Zvuk a hudba nadupané až jde z toho husina! Mnoo a co se týče obsazení Richardem Geerem---pro ty scény se svou spolubojovníci ano--ale celkově mi tam spíše neseděl. A taky závěrečná akce v metru--tím tvůrci úplně shodili chlad a cynismus Šakala, kterým si mě za ty dvě hodky naprosto získal:o) Jo, a ještě bych vyzdvihl velmi dobrý výkon mé oblíbenkyně Diane Venory!

• 28.2.2010  16:36
    Rukojmí (2005)

Ty jo, vousatý Bruce na počátku byl excelentní. Taky námět a akce byly parádní, překvapily mne i role mladých hajzlíků. fakt dobře zahrané. Taková moderní akční komorní detektivka co mne brala od počátku do konce. A zajímavé a supr zpracované úvodní titulky!!!!

• 28.2.2010  16:34

Dědek jeden plešatej, ale pořád mu to myslí i střílí moooc dobře!! Co se moc povedlo je zakomponování toho starého McClana do dnešní doby a funguje to!! Sice ty akční scény žáden real, ale je to už taková klasika u SP, takže člověk to musí přijmout jako takovou bondovečku nebo spíše meklejnovečku:o)

• 26.2.2010  10:17

Romantická óda na lásku, zajímavé podání cestování časem, moc dobrý výkon Rachel a Erica a to vše doplněno skvěým hudebním doprovodem! Snad nejen já cítím autorův odkaz v podobě hesla, které se zdá být velkým klišé, přesto je nesmírně důležité a v dnešní době ještě důležitější, totiž, že láska je asi opravdu nejdůležitějším poutem světa!!

• 25.2.2010  13:38

přesvědčil mne jen Everett Rupert se svým anglickým humorem, to bylo fajn, i výprava a kostýmy byly oki, má milovaná Cate taky docela ušla, ale vůbec mi tam neseděl Jeremy Northam, kterého pořád vidím jako oslizlého agenta v Síti...celkově tento kousek nezanechal ve mne nějaké nezapomenutelné zážitky, proto dávám jen tři kusy...

• 22.2.2010  17:19
    JCVD (2008)

Zajímavé vylíčení cesty van Damma, jakási sebereflexe, podaná v komorním prostředí belgického? městečka..jako jeho fanda, který začínal na zapůjčeném videu za kilčo za den, kdy JCVD byl mou modlou:o), jsem mu přál konečně se už po těch"odpadech" chytit se a vrátit, tedy alespoň prozatím se povedlo...

• 22.2.2010  17:03

Jedna z mých nejoblibenějších odreagovavaček, úžasná hudba, soudrack jsem slyšel snad už tisíckrát:) Myslím si, že dík odborné kritice je tento film velmi podceněn, naštěstí těch odborných kašpárků, co sedí v radě pro rozhlasvé a tel. vysílání a na podobných místech, je jen promile z nás konzumentů, pro které jsou povětšinou filmy podobného ražení tvořeny. Perfektně propracovaná parodie, kde si Arnie vychutnává sám sebe. Líbí se mi dlouhé nestříhané záběry, asi to bude nějak upraveno, ale zaujalo mne to, i příběh je fajn. V žánru akční parodie je to pro mne jednička a dávám bez zaváhání pět kousků:o)

• 15.2.2010  18:23

Zajímavě podané psychologické drama o lidskosti, lidském chování bez jakékoli nadsázky, o lidském uvažování a k tomu stupňující se děj... úžasný casting, nenásilně a snadno se chápající prolínání časem, zajímavá hudba, myslím si, že výstižně podaná doba--její věrné vykreslení...i když jsem v americe nikdy nebyl, jsem přibližně stejně starý jako hrdinové a úplně jsem si zaplesal nad stylem oblečení, hudbou, chováním...jak bych se viděl, hihi:o) Shia má myslím před sebou obrovskou hereckou budoucnost no a R.D jr. je poslední dobou mým oblíbencem, jo..takhle udělaný filmek můžu!!

• 14.2.2010  17:14

jediné pozitivum tohoto snímku--poslední, závěrečná scéna, jinak jedna velká nuda, hlavně ty neustále se opakující záběry "live" kamery . Nějak jsem od počátku nevěřil těm hercům, připadolo mi to celé spíše jako pokus.

• 10.2.2010  22:18
    Avatar (2009)

páááánečku, smekám, jsem ohromen, nechápu...tedy zatím:o) záměrně jsem si před shlédnutím v kině nečetl žádné články, recenze či diskuze na téma Avatar a jsem teď moc rád...nevěřil jsem dopředu Avataru, nijak jsem se netěšil a po dnešku jsem nadšen. Vyjma pravděpodobně další II. velké cameronské revoluce, první je T2, mě uchvátil v kině pocit, jaký jsem měl kombinovaně při tanci s vlky, u HP--ten měl však lepšího Klofana:o), Matrixu, a klipu M. Jacksona Earth song... Tak jak nenávidím americký happynismus, teď mi tam najednou chyběl (hlavně vlaječky a větší jásot) a to v záběru z velína, když první buldozer a parta kolem něj dobyli rodný strom... Tyhle všechny myšlenky ve snímku obsažené se jistě honí hlavou mnoha lidem této země, avšak jen génius je dovede podat takovým způsobem jako mistr Cameron a tomu říkám pravé umění!!!

• 8.2.2010  18:21
    Tlumočnice (2005)

Všimli jste si, jak tihle dva herci hrají očima?? To je úžasná podívaná, ten film byl snad šitý na míru těm dvěma! Pohodová odreagovavačka, nic šíleně složitého, všemu je perfektně rozumět. Za herecké výkony mých oblíbenců, kteří vlastně ani snad špatně neumějí hrát, dávám plný počet!

• 8.2.2010  17:46

Kdo je vášnivým čtenářem komiksů 70 let, jako jsem byl já, musí být doslova nadšen!! Tak, jak jsem si při jejich četbě uvědomoval přímé řeči nebo myšlenky hrdinů, je natočen i tento obzvlášť vypečený kousek, vnímal jsem ten film úplně stejně jako četbu...Rodriguez + Tarantino=vždycky všechno jinak, originálně a nezávisle, zkrátka jinak, ale skvěle. A herecký výkon Rourka, Willise a Jessicky=eňoňuňo:o)

• 8.2.2010  17:42

Neskutečně působivé drama s ještě více neskutečně působivějším podáním Kevina Spaceyho a Kate Winslet!! Herecká exhibice těchto dvou hlavních postav zastínila "agitačku", jak tady někteří hodnotí, pro mne to byl opravdu moc zajímavý děj, parádní scénář, to vše podtrhnuto působivou hudbou. Nádherné psychologické úvahy, zajímavé konfrontace, ten film měl úžasný drajv a šmrnc, pomalu, ale vlastně pořád překvapivě stupňující se děj, který nekončí žádným happyendem, ale tvrdě vygraduje...ještě jednou poklona těm dvěma mistrům svého řemesla!!!

• 8.2.2010  17:32
    Temný obraz (2006)

divné, zajímavé, originální, ponuré, občas nudné, ale s perfektními herci .......to vše ve spojení můj mozek pobíral pouze a jen na plný výkon a tutíž se za ty dvě hodky jaksi přehřál... snad po požití látky "S" by to bylo lepší, ale v normálním stavu to bylo na mne všecko nějak moc těžké...myšlenku nebo spíše ducha to mělo, ale to podání mi nesedlo...

• 8.2.2010  16:58

po dlouhé době americká komedie u které jsem se upřímně zasmál! Směšné situace a dialogy s rodiči, fajn námět i scénář, úplně příjemně jsem se u bedny vyrelaxoval:o) ...říkám si co by bylo lepší, být takové trdlo, ale s krutým osudem a šíleným happyendem, nebo brácha-holkař, který najde tu pravou, ovšem jen do doby, než si dotčená zajde do knihovny...a pak odjet v novém cabriu s prasátkem, .....ale nádherným:o)

• 8.2.2010  16:51

perfektně stupňující se atmosféra "dokumentární" části spolu s označením "NĚCO" v dialogu s psychology, mi navozovala stavy neustálého mražení v zádech, a upevňovaly ve mne pocit, že tohle se fakt mohlo stát...podobné napětí jsem měl u blairwitche, souhrnem--můj šálek kávy:o)

1 2 3 4 5 následující >>