Kamas

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 9.12.2017  20:13
    Dior a já (2014)

Ráda jsem nakoukla pod pokličku. Už ve filmu Yves Saint Laurent byly záběry v samotné dílně moje nejmilejší. Dokument zachycuje první tři měsíce po nástupu nového kreativního ředitele Rafa Simonse až k první hotové kolekci. Že je to pozice strastiplná dokazuje fakt, že tuto značku po 3 letech naprosto vyčerpný opustil.

• 9.12.2017  11:27

Těšila jsem se, ale bylo to příliš rozvláčné a nevýrazné, přišlo mi to celé takové ušeptané ( z letargie mě na chvíli dostal jen hukot proudící vody). Kate po celou dobu nesundala dramatický výraz se zamyšleným pohledem do dálky, úplně ten samý měl i král.. Kdo tohle pasoval do žánru komedie? Marně vzpomínám na nějakou humornou chvilku.. Vlastně jo.. Zasmála jsem se výrazu Kate při jejím vyvrcholení..

• 7.12.2017  19:38

"Chtěla bych se znovu narodit, abych se zbavila toho pocitu, že jsem nula.."" Greta Garba, krátce před smrtí.

• 26.11.2017  16:28
    Malý princ (2015)

"Člověk se vystavuje nebezpečí, že bude trochu plakat, když se nechá ochočit.." Zásah, potopená..

• 26.11.2017  07:24

Lehká, hravá komedie se záměnou identity vypadala na klasický popelkovský příběh. Ale není to americký film a život vždycky není pohádka.. Nebo že by ano? To už nechává režisérka na nás..

• 22.11.2017  14:27
    The Words (2012)

Jedna hvězda za chytlavý trailer. Jinak.. unylý, zdlouhavý, strašně moc přehrávaný, rádoby dlouhé pohledy modrých očí Coopera taky nezabraly. Mě to nechytlo, nezacílilo, nemastno, neslano..

• 19.11.2017  09:00

"Není nad nahé tělo. Nejkrásnější oděv ženy, jsou ruce muže, kterého miluje. Ale já jsem zde pro ženy, které neměly to štěstí." Tato verze snímku o slavném návrháři je čistý art.

• 18.11.2017  05:44

"Sama jdu bosa po lese, slza jak rosa sklouzne se, po křídle vosím na stezku, napiš mi prosím o stesku" Sedm básniček na zrcadlo, 1974

• 18.11.2017  04:38

"Nechci tě poslouchat ani mluvit. Kdo je zamlklej je nejlepší posluchač? Ale já držím hubu, aby mi lidi dali pokoj, Lousi.." V Xavierových filmech jsou 3 věci jistý: Bude se hodně kouřit, budou vlát závěsy a bude to prokládaný chytlavou hudbou.

• 17.11.2017  17:44

"Móda se mění, styl je věčný.." Rok 2014 byl ve Francii rokem YSL. Nestává se často, aby v jednom roce byly uvedeny 2 životopisné filmy na stejné téma. Lespertovo zpracování je uváděno jako ta oficiální "autorizovaná" verze. Zachází více do historie, s návrhářem se seznamujeme už v roce 1956 při jeho působení u značky Dior a ve filmu jsou oproti druhé verzi k vidění skutečné šaty a originální skicy. Představitel návrháře, Pierre Niney, možná není tak dokonale fyzicky podobný tomu skutečnému (v tom ho podle mě převálcoval Gaspard Ulliel), ale mě se jeho vyjádření líbilo. Pravda je, že mě vtáhla víc první půlka filmu, jeho nesmělé počátky, než jeho pozdější bohémský styl a excesy s drogami. Co mi z filmu utkvělo nejvíc je jeho něžný, plachý úsměv a krásná hudba..

• 14.11.2017  05:22
    Konec (1992)

Mám ráda černobílé fotky i filmy, mám ráda cestu vlakem, mám ráda ubíhající krajinu za oknem, mám ráda vlající vlasy ve větru a ráda pozoruji tváře lidí, ráda poslouchám zvuky kolejí.. Co bych v tomto snímku změnila je hudební podkres. Jinak zajímavý počin..

• 11.11.2017  21:16
    Nájemník (1976)

Polanski tak jak ho mám ráda.. Jenom si teď půjdu pustit nějaký dokument o zvířátkách na uklidnění..

• 8.11.2017  22:16

Belmondo bude navždy patřit mezi mé největší oblíbence. I když se raději dívám na jeho široký úsměv. Tento film je hodně ponurý a smutný. Možná se místy až příliš tlačilo na pilu soucitu. K tomu mi stačí náznak, pohled, slovo.. zasáhnout může malá věc, dlouhé natahované záběry to ze mě nevyždímou. Co chválím je krásná hudba.

• 7.11.2017  10:26
    Jméno (2012)

Obdivovala jsem všechny protagonisty, že se v průběhu večeře nesebrali od stolu a nepráskli dveřmi. Chytré dialogy, nálada ve vlnách. Ze všech nejvíc se mi líbil bonviván "rynglička" v podání Guillaume de Tonquédeca, jehož charakter nekonfliktní, umění milující Váhy s ascendentem Váhy dokážu jako Váha plně pochopit. :)

• 7.11.2017  10:12

Ne že by se mi film nelíbil, taky jsem milovala courat starou Paříží a v zapadlých uličkách sledovat Hemingwayovi stopy, ale do tohoto filmu mi krutě nesedl Owen Wilson..

• 4.11.2017  18:02

Tak tohle bylo příjemný překvapení.. 4 hvězda za hudbu. Po tomhle filmu bych chtěla prodávat v obchodě s deskama.. (ale nejlíp po boku Jacka Blacka)

• 29.10.2017  12:32

"Ale s náma je to jiný Georgi. Protože já mám tebe a ty máš zase mě...." Tenhle film mě dostal a dlouho ve mě zůstával takový ten sladkobolný pocit dojetí.

• 26.9.2017  17:50
    Král Lear (divadelní záznam) (2003)

"Teď jsi nula, co pojde od nuly. I já jsem víc než ty. Já jsem aspoň blázen, ty nejsi nic.." Nevyčerpatelná studna krásných citátů. Pocta Janu Třískovi a velké poděkování za jeho krasojízdu. Překlad Martina Hilského je lahoda pro uši.

• 11.9.2017  21:13

Film krásný navenek, ale uvnitř pohroma. Na tenhle film by se dal uplatnit termínus technikus "Odezdikezdismus", přesně tak bych totiž definovala myšlenkové pochody jednotlivých účastníků děje a nepochopitelnou logiku scén. Milenecká láska mezi Sophií a malířem postrádala romantiku a s charismatem malíře v podání Dane DeHaana nám bylo vlastně úplně jedno, jak to s nimi dopadne. Scény na burze tulipánových cibulek, to byla jedna velká nepochopitelná změť. Největší dojem na nás zanechal Tom Hollander v roli doktora, který do té zmatené směsice zavál svěží vítr a úsměv. I Christoph Waltz a Judi Dench se svých rolí ujali se ctí. Tři hvězdy dávám za krásnou výpravu a skvěle vyjádřenou ponurou atmosféru Amsterdamu 17. století. Většina scén jako kdyby vypadla z potemnělých obrazů holandských malířů. Jinak jsme nevěřícně kroutily hlavami nad logikou jednání postav a sledovaly, jak daleko lze zajít. Ale jedno plus to mělo. Tak jako dnes, jsem se dlouho v kině nezasmála, i když to nebyl pravý účel filmu. Možná i proto, že jsme byly v sále úplně sami.. A už vím proč.

• 10.9.2017  21:14
    To (2017)

Každý máme nějakého strašáka v hlavě, ten neurčitý strach z něčeho, co je určitě za dveřmi, co nás chytí za nohu, když jdeme k posteli, nebo když jsme ve všech panenkách viděli po zhasnutí trochu strašidelný výraz a měli neodvratný pocit, že nás sleduje. A přesně tyhle momenty mě na filmu bavily nejvíc. To lehké mrazení v zádech bohužel přešlo vždy, když přišel na scénu klaun. Ale partička kamarádů byla vybrána skvěle a jejich hlášky mě bavily i když jsem o pár desítek let starší. Bylo tam i pár krásných poetických momentů s přirozenou Sophii Lillis, na kterou je fakt krásný pohled. Pro milovníky Kinga a hororů určitě událost roku.

• 10.9.2017  11:22

Emmanuelle Seigner je bez pochyby femme fatale, Oskarovo vyprávění je plné erotiky, smyslnosti a vášně, ale mě v tom filmu něco chybělo.

• 10.9.2017  07:30

Toto je film Suzanne Clément.. Ve filmu Mami! se mi zalíbila poprvé, ale tady je její výkon opus! Moje sympatie s Laurence na začátku filmu postupně přecházeli na stranu Fred. Paradoxně Laurence s parukou, kostýmkem a podpatky pro mě ztratil tu počáteční citlivost a ženskou něhu. Jeho změna v ženu na mě působila moc tvrdě, nereálně, nežensky, arogantně. Možná je to tím, že jsem film srovnávala trochu s Dánskou dívkou. Opět výborná hudba,vizuál, emoce. A knížku básní od Laurence bych si ráda přečetla. "..ani ty nejbělejší cihly nezabrání růži kvést.." Nejhezčí scéna.. Xavier Dolan, Anyways!

• 3.9.2017  20:09
    Mami! (2014)

Tak tohle je přesně typ filmu, o kterém budu přemýšlet ještě hodně dlouho.. Perfektní obsazení. Postavy byly zahrány tak působivě, přirozeně a syrově.. bylo to tak skutečné.. Skvělá hudba, závěrečná scéna gradovaná Lanou Del Rey byla dokonalá, mrazivá. Jako celý film. Silný film..

• 31.8.2017  21:22

100% poetika.. Styl vyprávění mi evokoval Babičku Boženy Němcové. Idealizované nostalgické vzpomínky na dětství, zabalené v zlatavém oparu západu slunce. Pokud nehledáte víc, pohodlně se usaďte a kochejte se.. "A až ti bude 80 a budeš chtít k nám zpátky do party, tak velký ho..!"

• 25.8.2017  17:58

laskavý, úsměvný film, který mě pohladil po duši a dojal.. asi, že jsem nesmělá a vím, jaký vnitřní boj to někdy je..

• 22.8.2017  21:12

Klobouk dolů, mladému Xavieru Dolanovi! Jak bravurně vyjádřil všechny pocity spojené s láskou. Zamilovanost, předstírání, plané naděje, žárlivost, zklamání, bolest a frustrace. Všechno to zažívali lidé před sto lety a mávat to s nimi bude úplně stejně i za sto let. Jedno jestli jim je dvacet nebo padesát.. Film, kde cigareta je nepostradatelný nástroj k vyjádření stavu mysli. A to co se hercům honilo hlavou bylo krásně čitelné v jejich gestech, mimice.. Výborná hudba. Za mě plný počet. A pátá hvězda je za dívku v brýlích, která vypráví své frustrující pocity z neopětované lásky tak, že mi vykouzlila úsměv na tváři :)

• 12.8.2017  13:50

Výborný soundtrack *****

• 10.8.2017  12:56

" Ale poezie, krása, romantika, láska.. to je to, pro co žijeme.." Vzdávám hold..

• 9.8.2017  15:43

Vášnivá a inteligentní romance.. tak to je to, co jsem ve filmu nenašla. Nápad věru krásný! Ale.. za mě asi nejvíc nesedl výběr protagonistů, u kterých mi nefungovala chemie, žádné charisma, Julie na mě působila nemastně neslaně. Osobně taky miluju toulky a probírání filosofických témat, ale ne za každou cenu. Jejich rádoby hluboká témata mi přišly plytký a stokrát omletý, jako setkání dvou pozérů, kteří se snaží jeden druhého ohromit hloubkou tématu a získá tím pro druhého body. Chyběly mi emoce, hudba, melodie, která by se táhla dějem a dostala se pod kůži. Za mě byla nejhezčí a nejpovedenější scéna v kabince při poslouchání Kath Bloom. Možná proto, že to byla scén beze slov. Někdy je to jen v očích a pohledem se toho dá vyjádřit mnohem víc, než nekonečným rozebíráním teorií o nesmrtelnosti brouka..

• 9.8.2017  12:40

Krásný poetický film, který dabingem ztrácí polovinu svého něžného kouzla. Gerard Jugnot je v roli dobrotivého učitele ve škole francouzského venkova vynikající a poslouchat ho v originále je lahoda pro uši. Držela jsem mu pěsti po celou dobu vyprávění a čekala jak to dopadne. Je to dojemný lidský příběh oslavující obyčejné lidi se srdcem na pravém místě, to vše umocněné nádhernou hudbou..

<< předchozí 1 2