Kamas

Kamas

Katerina Ma

okres Mělník
sunshine, freedom and a little flower..

<< předchozí 1 2 3 4
    • 2.9.2018  19:21

Kultovní česká komedie, s nesmrtelnými komiksovými kresbami Káji Saudka.. "Máte všechny semestry?" "Ano, studoval jsem dálkově." "A jakou vzdálenost ?"... "Co je to rosfílet na fufky?

• 4.8.2018  06:58

"Lidé mohou zavřít oči před hrůzností, před krásou, mohou zavřít uši před melodií nebo omamujícími slovy, ale nemohou se ubránit vůni.. Neboť vůně je sestrou dechu. s ním vchází do lidí, přímo do srdce. Kdo ovládá pachy, ovládá srdce lidí.." Film, který se mi svým zpracování líbil ještě více než knižní předloha, ve které byl Grenouille popsán jen jako ošklivá, necitelná geniální zrůda. Ben Whishaw dal postavě něco navíc.. Ač to byl chladnokrevný vrah, dokázala jsem ho pochopit a dokonce s ním i soucítit. Pach pařížských čtvrtí 18. století, plné obchodníků, bláta, much a tlejících ryb snoubící se s vonným jihem Francie, kdy vám do nosu zavane jemná, omamující vůně květin, bylin a směsi vonných esencí, kroužící v baňkách při výrobě parfémů.. Vůně mokrých kamenů, vůně krásných neposkvrněných dívek. Skvělá kamera, výprava, kostýmy a hudba.

• 28.7.2018  07:51

Tady se bohužel musím přidat k uživateli POMO. Vizuálně nádherný film, každý černobílý záběr vypadá jako krásná fotografie, ale co naplat, když mi tam scházely emoce. Podle popisu jsem tam životní,fatální lásku necítila, když už tak jen od Tomasze Kota.. Vyjádření jejich vztahu bylo hodně rychlé, studené.. Studená válka a studená láska.. Necítila jsem tam chemii, emoce, "osudovou" lásku. Nedokázala jsem pochopit jednání hlavních představitelů, nevcítila jsem se do nich. Bohužel..

• 23.7.2018  16:38
    Pohrdání (1963)

Film, který ve mě dlouho rezonoval, ale co mě dostalo snad ještě víc byla hudba.. pro mě nejkrásnější hudební podkres "Theme De Camille" se objevil ještě ve filmu Casino a tato melodie zněla i během retrospektivní výstavy k 75. výročí Brigitte Bardot v Paříži..

• 23.7.2018  09:52

Není to film na uvolnění, rozstřesená kamera, konflikty, syrová sonda do mezilidských vztahů, kde se to na povrchu blyští a vespod hnije. Dcera, která zachytila pár okamžiků běžícího filmu, se na mě obrátila s tázavým výrazem: "A na tohle se díváš, mami?"

• 21.7.2018  19:22

Lehká letní komedie, která nejde nikterak do hloubky, ale to asi u tohoto filmu ani nikdo nečeká. Příběh běží svižně, s laskavým humorem, podmanivou hudbou a nádhernými lokacemi (jsem hrdá na naši Prahu). Jediné co bych změnila a nesedlo mi, je přeslazený konec, který příliš tlačí na pilu. Jako největší sympaťáci na mě vedlejší mužské role, a to táta s přítelem doktorem.

• 22.5.2018  16:20

to byl lidský hyenismus v praxi..

• 19.5.2018  21:27

"Jestli někoho milujete, řekněte mu zítra: "Nebe je bílé". A budu-li to já, odpovím: "Zato mraky jsou černé." A budeme vědět, že se milujeme.."

• 14.5.2018  06:08

Podle upoutávek jsem čekala trochu něco jiného. Za nádherné kostýmy a lokace tedy dávám dvě hvězdy, ale jinak to působilo hodně unyle a monotónně, hlavně vnitřní hlas Alžběty Thurnové "trochu života do toho umírání" a její herecký projev (kdybychom měli čekat než umyje Matyášovi i záda, možná bychom tu seděli dodnes). Uvítala bych i podrobnější popis postav, kdy jsem občas tápala, kdo je kdo. Film jako takový, by mohl najít uplatnění, kdyby se pouštěl beze zvuku jako kulisa někde na středověkých hradech a tvrzích nebo v čekárně u zubaře ( kde by rovnocenně nahradil ty vlnky moře osvícené letním sluncem s ambientní muzikou..)

• 13.5.2018  12:46
    Ikarův pád (TV film) (1977)

"Prej si zase včera hrál na pohřbu." "No a co má být.. jsem zaskočil za nemocnýho kamaráda. Co je pro jednou.. A za stovku je to dobrý, ne? Teda zatím ji mám jen slíbenou.. Oni mi jí dají.. Nemohl bys mi půjčit?" "Vždyť mi dlužíš ještě od posledně.."

• 12.5.2018  12:15

Citlivý a lidský film, jedno velké pohlazení po duši, Zasáhl mě a smekám před tímto režisérským debutem Jirky Mádla. Nejvíc se mi líbil pěkný civilní projev Jana Maršála.

• 12.5.2018  08:45

Doporučuji pustit, když máte zrovna den blbec, chuť zalízt někam do kouta a číst si červenou knihovnu se skleničkou Chardonnay..

• 8.5.2018  16:44

Jedna z mých TOP pohádek. Nezpomenutelné melodie a chytré a vtipné dialogy.. Heleně Vondráčkové to strašně slušelo, zejména jako obyčejné holce v zahradě a co mě vždy upoutá a rozesměje je Neckářova legrační vzletná až taneční chůze po špičkách..

• 8.5.2018  16:21

Na téhle pohádce jsem byla poprvé v kině v 1. třídě a dodneška patří k mým nejoblíbenějším. Hlas tehdy 16 letého Jana Šťastného musel být sice pro moravský přízvuk předabován, ale nic mu to neubralo na charisma. Což nemohu řící o princi Mariánovi, "brnkálistovi" z vedlejšího království a to mám brnkálisty jinak veskrze ráda :).

• 4.5.2018  19:00
    Medianeras (2011)

Spřízněné duše jsou někdy blíž, než myslíte.. "Ain't no mountain high enough.. "

• 3.5.2018  09:10

Moje milovaná Jane Austen, kostýmní romantika z viktoriánské Anglie a jeden z nejlepších filmových soundtracků s krásným pianem.. Moje vysněná doba, ve které jsem se měla narodit. Tak možná příště..

• 1.5.2018  17:26
    Stopy, fakta, tajemství (TV seriál) (2012)

Četla jsem deník Zorky Janů (sestry Lídy Baarové). Tak krásná a talentovaná ženská, svou sestru by strčila do kapsy, jen si trochu věřit. Nikdy nenalezla štěstí uvnitř sebe, byla závislá na okolí. Čekala na lásku, na role v divadle, chtěla být zdravá.. Byla to citlivá, senzitivní a čistá dušička a její vnitřní život byl plný očekávání, zmaru, frustrace, nenaplněné lásky, bolesti. Nikdy nikomu neublížila, to odsouzení od blízkých kolegů v divadle hodně kruté.

• 1.5.2018  07:24

100% poetika..

• 1.5.2018  05:54

"Odmítáme ty, co nás milují a milujeme ty, co nás odmítají." Zajímavá psychologická studie neopětované lásky. Na začátku hnací motor, který se postupem času mění v závislost a posedlost, pomalu vedoucí k šílenství. Skutečný příběh nejmladší z dcer Victora Huga. Ironií osudu je, že nešťastné lásky jsou ty nejvytrvalejší.

• 30.4.2018  17:46

"Teskním po zemi, která neexistuje-, protože ta co ano, mě netěší.." Příběh skandinávských domorodých lidí, kteří se pomalu ztrácejí v moderním světě, plném ústrků a ponížení. Krásný a smutný film zároveň, který ve mě doznívá hodně, hodně dlouho..

• 28.4.2018  06:44

Film mě přilákal na jméno slavného francouzského režiséra François Truffauta, na dobu okupace Paříže a na zdejší vysoké hodnocení. Bohužel tento film ve mě nezanechal hlubší stopu a emoce. Příběh je docela zajímavý, Catherine Deneuve jako majitelka malého pařížského divadla je nucena ukrývat v době okupace svého židovského manžela - herce v suterénu divadla. Ten tak pokračuje v psaní a pomáhá se směrováním divadla. Ještě tu máme na scéně mladého Gérarda Depardieu, lovce žen, který v divadle dostane jednu z hlavních rolí a je zaděláno na linii příběhu. Bohužel na mě film působil příliš jednotvárně, tak nějak bezcílně se sunul dopředu, až se dosunul.. Bez nějakého zvratu a výraznějších emocí.

• 25.4.2018  22:55
    Bikini Blue (2017)

Historické drama odehrávající se v 50 letech v Anglii, s charismatickým Tomaszem Kotem (známého v roli kardiochirurga ve filmu Bohové), který ztvárnil polského vojáka pobývajícího v psychiatrické léčebně po boku vojáků léčících se z válečných traumat a jeho anglické ženy Dory, která ho jede na staré motocyklu do léčebny navštívit. Film od první chvíle zaujme svým retro vizuálním provedením, stavícím na kontrastu modré a červené, takže nemůžete přehlédnout krutě rudé rty Dory (a taky helmu a nehty). Postupně rozkrývaná tajemství, nic není tak idylické jak vypadá.. Moje premiérová návštěva kina Atlas v rámci projektu 3Kina.

• 22.4.2018  06:50

"Slovenská hraná tvorba nečekajíc, až k tomu její česká družka ukáže cestu, dokázala uskutečnit přechod od zaostalého pojetí k pojetí odpovídajícímu parametrům moderního filmového umění. Místo lyrické plevy, citovou opravdovost, místo květnatého slovníku jen náznak a monology, místo ukolébavkového závěru konec bez tečky a ještě s notnou dávkou skepse. Slnko v sieti definitivně otevřelo dveře mladé vlně šedesátých let." Jan Žalman Umlčený film.

• 20.4.2018  22:37
    Hastrman (2018)

Musím říct, že jsem z filmu trochu rozpačitá a nevím, zda dát 3 nebo 4 hvězdy. Film, který svou náladou spadá do podobné kategorie jako byla Kytice nebo Máj. Milovníci kostýmních dramat, starých zvyků, národopisu a skanzenů si přijdou na své, je tam nádherně vyobrazená příroda tajemného a mystického Českého středohoří a to vše za krásného hudebního doprovodu, u které jsem měla od prvních tónů husinu. Ale to je asi tak vše, co bych mohla vyzdvihnout. Samotný děj ve mě svým zpracováním nezanechal tolik dojmů a pocitů, spíš zacílil na lyrickou a poetickou notu v duši. Karel Dobrý byl jistě ve své roli barona výborný a nespoutaná Katynka by od minuty mohla hrát sestru Vinnetoua, ale něco mi ve vyjádření celého jejich vztahu scházelo. Film dle mého názoru místy šlapal vodu a některé scény s kráčejícím baronem přírodou a rozhled po krajině mohly být využity k většímu rozehrání citu nebo "spalující vášně" mezi zarputilým baronem a provokující Katynkou. Za mě je to slabší příběh lemovaný krásnou krajinou, starými zvyky a nádhernou hudbou.. Nakonec dávám 4 hvězdy, protože jsem ráda, že se nenatáčí vše ze současnosti a tato doba je mi mnohem bližší. Mimochodem, Karel Dobrý má stejný hlas jako Igor Bareš :)

• 11.4.2018  08:03
    1945 (2017)

Film zahalený do černobílé a zaměřující se na lidskou morálku a tíhu svědomí. Vědomí vlastní viny se nad vesnicí vznáší jako temný mrak a začíná působit mezi lidmi jako rozbuška. V kontrastu s tichou chůzí dvou neznámých Židů krajinou směrem do vesnice, zatím vylézají jednotliví kostlivci napovrch a pomalu rozkrývají svá tajemství. Žádná vina není zapomenuta, když o ní ví svědomí.

• 7.4.2018  16:53

Ona diblík, který neustále přehrává jakoukoliv emoci, on přeslazený přítel, který používá kvalitní gel na vlasy a jehož pečlivě vyčesaný styling s jedním pramínkem ležérně padajícím do čela perfektně drží i v prudkém lijáku a po probuzení a v případě potřeby i používající čelíčko Brada Pitta (takový to svraštěný čelo)..

• 6.4.2018  19:29

Krásná Brigitte s nadpozemsky svůdnými pohyby. "Všechno co miluju, jsem zde dostala. Moře, slunce, horký písek, hudbu.. a jídlo.." "Jednou budeš chtít víc.." "Možná..""Já budu čekat.."

• 6.4.2018  18:01
    Zvíře (1977)

"Debila dokážu spolknout, ale otrapu.. za tohle musíš dostat pár pohlavků!"

• 6.4.2018  05:57
    Happy End (2017)

Tak to byl poměrně hustý kousek, který mě dostal už úvodní scénou s morčetem, kterou jsem tedy rozdýchávala těžko, jelikož jsme nedávno jedno morče pochovali a to s velkým zármutkem :). Po této scéně jsem čekala, kdy zase něco podobně chladnokrevného malá Eve s andělsky nevinným pohledem provede. Neměla to v životě jednoduché a i v rodině, kam se tíhou osudu dostala, vládla poněkud tíživá a pokrytecká atmosféra, kdy jednotliví členové zápasí se svými problémy, což je nám podáváno velmi autenticky. Nejsympatičtější postavou byl děda, který se snaží z tohoto světa odejít a to všemožnými způsoby, což je naštěstí servírováno s jemným černým humorem. Happy End je sarkastický film, o lidech, kteří svým způsobem uvízli na mrtvém bodě, a který volně navazuje na Hanekeho film Láska.

• 30.3.2018  07:09

Spisovatele Romaina Garyho mi už před lety doporučil můj francouzský kamarád, jehož knihy se těší ve Francii velké oblibě a úctě. Předlohu jsem nečetla, ale o to víc jsem ráda, že jsem shlédla tento autobiografický film, plný laskavého humoru i dojímavých scén, vyprávěný formou pomalu se linoucích vzpomínek na dětství a život spisovatele v období 20-tých až 40-tých let, s nostalgickou a poetickou kamerou. Role ctižádostivé a houževnaté matky se bravurně chopila Charlotte Gainsbourg a myslím, že by to byla noční můra všech teenagerů na světě :), jelikož její výchovné metody a až fanatická oddanost byly někdy hodně přes čáru, zároveň málokterá matka asi zažije tak silné pouto, úctu a neutuchající lásku svého syna, tak jak jí popsal Gary a skvěle vyjádřil Pierre Niney (Yves Saint Laurent) i jeho mladší kolega. Pokud bych měla filmu něco malého vytknout, byla by to asi delší stopáž a zkratkovitý konec, kterému by buď slušelo dostat více prostoru nebo bych ho stáhla úplně. I přesto ve mně film zanechal milý, hřejivý a laskavý pocit a myšlenkami se k němu stále vracím..

<< předchozí 1 2 3 4