Kamas

Kamas

Katerina Ma

okres Mělník
sunshine, freedom and a little flower..

6 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4
  • 22.5.2018  16:20

  to byl lidský hyenismus v praxi..

  • 19.5.2018  21:27

  "Jestli někoho milujete, řekněte mu zítra: "Nebe je bílé". A budu-li to já, odpovím: "Zato mraky jsou černé." A budeme vědět, že se milujeme.."

  • 14.5.2018  06:08

  Podle upoutávek jsem čekala trochu něco jiného. Za nádherné kostýmy a lokace tedy dávám dvě hvězdy, ale jinak to působilo hodně unyle a monotónně, hlavně vnitřní hlas Alžběty Thurnové "trochu života do toho umírání" a její herecký projev (kdybychom měli čekat než umyje Matyášovi i záda, možná bychom tu seděli dodnes). Uvítala bych i podrobnější popis postav, kdy jsem občas tápala, kdo je kdo. Film jako takový, by mohl najít uplatnění, kdyby se pouštěl beze zvuku jako kulisa někde na středověkých hradech a tvrzích nebo v čekárně u zubaře ( kde by rovnocenně nahradil ty vlnky moře osvícené letním sluncem s ambientní muzikou..)

  • 13.5.2018  12:46
  Ikarův pád (TV film) (1977)
  *****

  "Prej si zase včera hrál na pohřbu." "No a co má být.. jsem zaskočil za nemocnýho kamaráda. Co je pro jednou.. A za stovku je to dobrý, ne? Teda zatím ji mám jen slíbenou.. Oni mi jí dají.. Nemohl bys mi půjčit?" "Vždyť mi dlužíš ještě od posledně.."

  • 12.5.2018  12:15

  Citlivý a lidský film, jedno velké pohlazení po duši, Zasáhl mě a smekám před tímto režisérským debutem Jirky Mádla. Nejvíc se mi líbil pěkný civilní projev Jana Maršála.

  • 12.5.2018  08:45

  Doporučuji pustit, když máte zrovna den blbec, chuť zalízt někam do kouta a číst si červenou knihovnu se skleničkou Chardonnay..

  • 8.5.2018  16:44

  Jedna z mých TOP pohádek. Nezpomenutelné melodie a chytré a vtipné dialogy.. Heleně Vondráčkové to strašně slušelo, zejména jako obyčejné holce v zahradě a co mě vždy upoutá a rozesměje je Neckářova legrační vzletná až taneční chůze po špičkách..

  • 8.5.2018  16:21

  Na téhle pohádce jsem byla poprvé v kině v 1. třídě a dodneška patří k mým nejoblíbenějším. Hlas tehdy 16 letého Jana Šťastného musel být sice pro moravský přízvuk předabován, ale nic mu to neubralo na charisma. Což nemohu řící o princi Mariánovi, "brnkálistovi" z vedlejšího království a to mám brnkálisty jinak veskrze ráda :).

  • 4.5.2018  19:00
  Medianeras (2011)
  *****

  Spřízněné duše jsou někdy blíž, než myslíte.. "Ain't no mountain high enough.. "

  • 3.5.2018  09:10

  Moje milovaná Jane Austen, kostýmní romantika z viktoriánské Anglie a jeden z nejlepších filmových soundtracků s krásným pianem.. Moje vysněná doba, ve které jsem se měla narodit. Tak možná příště..

  • 1.5.2018  17:26
  Stopy, fakta, tajemství (TV seriál) (2012)

  Četla jsem deník Zorky Janů (sestry Lídy Baarové). Tak krásná a talentovaná ženská, svou sestru by strčila do kapsy, jen si trochu věřit. Nikdy nenalezla štěstí uvnitř sebe, byla závislá na okolí. Čekala na lásku, na role v divadle, chtěla být zdravá.. Byla to citlivá, senzitivní a čistá dušička a její vnitřní život byl plný očekávání, zmaru, frustrace, nenaplněné lásky, bolesti. Nikdy nikomu neublížila, to odsouzení od blízkých kolegů v divadle hodně kruté.

  • 1.5.2018  07:24

  100% poetika..

  • 1.5.2018  05:54

  "Odmítáme ty, co nás milují a milujeme ty, co nás odmítají." Zajímavá psychologická studie neopětované lásky. Na začátku hnací motor, který se postupem času mění v závislost a posedlost, pomalu vedoucí k šílenství. Skutečný příběh nejmladší z dcer Victora Huga. Ironií osudu je, že nešťastné lásky jsou ty nejvytrvalejší.

  • 30.4.2018  17:46

  "Teskním po zemi, která neexistuje-, protože ta co ano, mě netěší.." Příběh skandinávských domorodých lidí, kteří se pomalu ztrácejí v moderním světě, plném ústrků a ponížení. Krásný a smutný film zároveň, který ve mě doznívá hodně, hodně dlouho..

  • 28.4.2018  06:44

  Film mě přilákal na jméno slavného francouzského režiséra François Truffauta, na dobu okupace Paříže a na zdejší vysoké hodnocení. Bohužel tento film ve mě nezanechal hlubší stopu a emoce. Příběh je docela zajímavý, Catherine Deneuve jako majitelka malého pařížského divadla je nucena ukrývat v době okupace svého židovského manžela - herce v suterénu divadla. Ten tak pokračuje v psaní a pomáhá se směrováním divadla. Ještě tu máme na scéně mladého Gérarda Depardieu, lovce žen, který v divadle dostane jednu z hlavních rolí a je zaděláno na linii příběhu. Bohužel na mě film působil příliš jednotvárně, tak nějak bezcílně se sunul dopředu, až se dosunul.. Bez nějakého zvratu a výraznějších emocí.

  • 25.4.2018  22:55
  Bikini Blue (2017)
  ****

  Historické drama odehrávající se v 50 letech v Anglii, s charismatickým Tomaszem Kotem (známého v roli kardiochirurga ve filmu Bohové), který ztvárnil polského vojáka pobývajícího v psychiatrické léčebně po boku vojáků léčících se z válečných traumat a jeho anglické ženy Dory, která ho jede na staré motocyklu do léčebny navštívit. Film od první chvíle zaujme svým retro vizuálním provedením, stavícím na kontrastu modré a červené, takže nemůžete přehlédnout krutě rudé rty Dory (a taky helmu a nehty). Postupně rozkrývaná tajemství, nic není tak idylické jak vypadá.. Moje premiérová návštěva kina Atlas v rámci projektu 3Kina.

  • 22.4.2018  06:50

  "Slovenská hraná tvorba nečekajíc, až k tomu její česká družka ukáže cestu, dokázala uskutečnit přechod od zaostalého pojetí k pojetí odpovídajícímu parametrům moderního filmového umění. Místo lyrické plevy, citovou opravdovost, místo květnatého slovníku jen náznak a monology, místo ukolébavkového závěru konec bez tečky a ještě s notnou dávkou skepse. Slnko v sieti definitivně otevřelo dveře mladé vlně šedesátých let." Jan Žalman Umlčený film.

  • 20.4.2018  22:37
  Hastrman (2018)
  ****

  Musím říct, že jsem z filmu trochu rozpačitá a nevím, zda dát 3 nebo 4 hvězdy. Film, který svou náladou spadá do podobné kategorie jako byla Kytice nebo Máj. Milovníci kostýmních dramat, starých zvyků, národopisu a skanzenů si přijdou na své, je tam nádherně vyobrazená příroda tajemného a mystického Českého středohoří a to vše za krásného hudebního doprovodu, u které jsem měla od prvních tónů husinu. Ale to je asi tak vše, co bych mohla vyzdvihnout. Samotný děj ve mě svým zpracováním nezanechal tolik dojmů a pocitů, spíš zacílil na lyrickou a poetickou notu v duši. Karel Dobrý byl jistě ve své roli barona výborný a nespoutaná Katynka by od minuty mohla hrát sestru Vinnetoua, ale něco mi ve vyjádření celého jejich vztahu scházelo. Film dle mého názoru místy šlapal vodu a některé scény s kráčejícím baronem přírodou a rozhled po krajině mohly být využity k většímu rozehrání citu nebo "spalující vášně" mezi zarputilým baronem a provokující Katynkou. Za mě je to slabší příběh lemovaný krásnou krajinou, starými zvyky a nádhernou hudbou.. Nakonec dávám 4 hvězdy, protože jsem ráda, že se nenatáčí vše ze současnosti a tato doba je mi mnohem bližší. Mimochodem, Karel Dobrý má stejný hlas jako Igor Bareš :)

  • 11.4.2018  08:03
  1945 (2017)
  *****

  Film zahalený do černobílé a zaměřující se na lidskou morálku a tíhu svědomí. Vědomí vlastní viny se nad vesnicí vznáší jako temný mrak a začíná působit mezi lidmi jako rozbuška. V kontrastu s tichou chůzí dvou neznámých Židů krajinou směrem do vesnice, zatím vylézají jednotliví kostlivci napovrch a pomalu rozkrývají svá tajemství. Žádná vina není zapomenuta, když o ní ví svědomí.

  • 7.4.2018  16:53

  Ona diblík, který neustále přehrává jakoukoliv emoci, on přeslazený přítel, který používá kvalitní gel na vlasy a jehož pečlivě vyčesaný styling s jedním pramínkem ležérně padajícím do čela perfektně drží i v prudkém lijáku a po probuzení a v případě potřeby i používající čelíčko Brada Pitta (takový to svraštěný čelo)..

  • 6.4.2018  19:29

  Krásná Brigitte s nadpozemsky svůdnými pohyby. "Všechno co miluju, jsem zde dostala. Moře, slunce, horký písek, hudbu.. a jídlo.." "Jednou budeš chtít víc.." "Možná..""Já budu čekat.."

  • 6.4.2018  18:01
  Zvíře (1977)
  *****

  "Debila dokážu spolknout, ale otrapu.. za tohle musíš dostat pár pohlavků!"

  • 6.4.2018  05:57
  Happy End (2017)
  ****

  Tak to byl poměrně hustý kousek, který mě dostal už úvodní scénou s morčetem, kterou jsem tedy rozdýchávala těžko, jelikož jsme nedávno jedno morče pochovali a to s velkým zármutkem :). Po této scéně jsem čekala, kdy zase něco podobně chladnokrevného malá Eve s andělsky nevinným pohledem provede. Neměla to v životě jednoduché a i v rodině, kam se tíhou osudu dostala, vládla poněkud tíživá a pokrytecká atmosféra, kdy jednotliví členové zápasí se svými problémy, což je nám podáváno velmi autenticky. Nejsympatičtější postavou byl děda, který se snaží z tohoto světa odejít a to všemožnými způsoby, což je naštěstí servírováno s jemným černým humorem. Happy End je sarkastický film, o lidech, kteří svým způsobem uvízli na mrtvém bodě, a který volně navazuje na Hanekeho film Láska.

  • 30.3.2018  07:09

  Spisovatele Romaina Garyho mi už před lety doporučil můj francouzský kamarád, jehož knihy se těší ve Francii velké oblibě a úctě. Předlohu jsem nečetla, ale o to víc jsem ráda, že jsem shlédla tento autobiografický film, plný laskavého humoru i dojímavých scén, vyprávěný formou pomalu se linoucích vzpomínek na dětství a život spisovatele v období 20-tých až 40-tých let, s nostalgickou a poetickou kamerou. Role ctižádostivé a houževnaté matky se bravurně chopila Charlotte Gainsbourg a myslím, že by to byla noční můra všech teenagerů na světě :), jelikož její výchovné metody a až fanatická oddanost byly někdy hodně přes čáru, zároveň málokterá matka asi zažije tak silné pouto, úctu a neutuchající lásku svého syna, tak jak jí popsal Gary a skvěle vyjádřil Pierre Niney (Yves Saint Laurent) i jeho mladší kolega. Pokud bych měla filmu něco malého vytknout, byla by to asi delší stopáž a zkratkovitý konec, kterému by buď slušelo dostat více prostoru nebo bych ho stáhla úplně. I přesto ve mně film zanechal milý, hřejivý a laskavý pocit a myšlenkami se k němu stále vracím..

  • 27.3.2018  08:33
  Šoa (1985)
  *****

  Fakt, že nevidíme vizuálně hrůzy vyprávění účastníků koncentračních táborů a vše běží jen v našich hlavách a představách, nic neubírá na krutosti a sadismu, kterým si museli vypovídající lidé projít. Všechno, co jste chtěli vědět o holocaustu. Se všemi detaily. Výborný dokument.

  • 26.3.2018  19:26

  "Neumíte si představit jak moc bych se s Vámi teď chtěl milovat.. Ale to nikdy nikomu neřeknu. A Vám teprve ne. Museli by mě mučit, než abych se k tomu přiznal." "A k čemu?" Že bych se s Vámi chtěl milovat. Ne jen jednou, ale tisíckrát. Ale Vám to nikdy neřeknu. To bych se musel zbláznit.." Tenhle film je moje srdcovka a i když se jedná o smutné téma holocaustu, je hlavně o lásce, o lásce k životu, odvaze a vnitřní síle. Tak jak je první půle úsměvná, ta druhá zahřeje u srdce a kdo říká, že ne, toho hřeje dodnes :).

  • 26.3.2018  16:34

  Absurdní anekdota ke které snad jednou dozraju.. Zatím se trochu ztrácím..

  • 26.3.2018  12:19
  Nebe a dudy (1941)
  *****

  Pohádka pro dospělé, ale hlavně oslava lidskosti..

  • 25.3.2018  20:58
  Jeden den (2011)
  ****

  Krásná, i když smutná romance.. Myslím, že film hodně pozvedá i nostalgická melodie od Rachel Portman, která něžně lemuje celý film, a která patří k mým nejoblíbenějším.

  • 25.3.2018  13:44

  Nedokoukáno.. nešlo to. Nerozumím tak vysokému hodnocení, nebo svým pocitům, které se u této romantiky někam hluboko schovaly. Láska se nekonala a druhý pokus to taky nedostane.

<< předchozí 1 2 3 4
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace