MrD

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 20.12.2014  16:36

Rozprávka O stvoření, ve které čarodejnice není čarodejnicí, pan preclík není preclíkem a princezna vajíčko není vajíčkem.

• 14.10.2013  12:36
    Kamčatka (2002)

Jde o komorní příběh odehrávající se v ústraní mezi několika málo postavami, v rodinné atmosféře. O těch lumpárnách v oficiálním popisku bych trochu polemizoval, Harry byl od začátku hodně uvědomělý a starostlivý. Film je kouzelný ve vykreslení harmonického vztahu rodičů Harryho na pozadí situace, ve vykreslení duševních pochodů, které se v Harrym dějí, tu a tam vám nějaká drobnost vykouzlí úsměv na tváři, a nelze nevzpomenout Houdiniho, mistra útěků, a opravdu velmi dospělý způsob, jakým se s ním Harry rozloučil.

• 4.1.2013  20:22

Silmarillion, Hobita i Pána prstenů jsem četl každou knížku 3x, Nedokončené příběhy, Hurinovy děti jen 2x. O prvním Hobitím filmu si myslím přibližně to co POMO: první film je strašně rozvláčný, chybí mu napětí, hmatatelný cíl, strategie hlavního záporáka snažícího se skupinu zastavit.. to vše bylo ve filmech PP, a v Hobitovi to chybí. Hobit je pohádka, a jako takové by i filmu slušely méně zeširoka pojaté scény, rychlejší spád, ztotožnění se s Bilbem, vyzdvihování hamižnosti trpaslíků. Místo toho jsme od PJ dostali jakousi nastavovanou kaši, která má s knihou společné snad jen reálie. Tak jak byl natočen Lví král, měl být zpracován i Hobit. 1 delší film který diváka chytí za srdce, a nikoliv pokus o křížence Pána prstenů s Mrazíkem. Škoda promarněné šance.

• 8.7.2012  22:29
    O mé matce (2011)

Vynikající! O mé matce je civilní snímek zachycující proměnu spisovatelovy maminky, od okamžiku kdy je plně při smyslech a stmeluje rodinu až do okamžiku kdy nepoznává ani svého syna, hraje si jako malé dítě a zlobí. Panu režiséru Haradovi ještě jednou děkuji (stihl jsem to i na evropské premiéře :). Také mám babičku..

• 8.7.2012  22:07

Šílená jízda po názorech duchovních (bláznů) realizovaná formou záběrů, při kterých obraz ukazuje něco jiného než o čem je zvuková stopa. První půlhodina se tváří seriózně a zajímavě, ale pak začne bláznivé rodeo: rozfázované záběry s pointami i bez nich, štěk psa během vyprávění instruktora je mimo veškeré pointy, hledač Olgoje Chorchoje s krvavými jitrnicemi na zádech jako trestem za hledání téhle astrální příšery, dům ve kterém straší jen když mladýmu přijede na návštěvu kamarád a jeho rodiče jsou úplní Homolkovi. Celý filmo-dokument se ale nedotýká ničeho duchovně podstatného, zabývá se mimozemšťany a opomíjí např. neduální pojetí duchovního (ne)hledání. Nerozebral ani v čechách tak populární jógu, a že si na ní mohl Vachek smlsnout :). Ve výsledku je z díla jen zmatený duchovní bolehlav s pár zajímavými pointami, teoriemi a informacemi.

• 27.4.2011  22:34
    Thor (2011)

Loki byl rafinovanej, Thor dvakrát řezal než jednou měřil (ale Natalii nepřeřízl). Antony Hopkins v anglickém traileru zněl nějakej mohutněji a nekompromisněji než pak ve filmu. Před shlédnutím filmu jsem si (z animáků) myslel, že 1, ledoví obři jsou větší 2, Azgarďané jsou méně zranitelní (alespoň ta trojka Thorovo společníků). Docela pěkně vyobrazený Azgard, sem tam ironie, sem tam romantika, sem tam efekty. Úplně hloupé to nebylo, jen trochu (s přimhouřením jednoho Hopkinsovo oka).

• 24.4.2011  02:12

neznesitelně překvapivý flák

• 3.4.2011  21:15
    Hellsing (TV seriál) (2001)

Alucard had white shining hair in Hellsing 2001 series p.13. I would prefer to see him as some ancient god of power, just using his bloody form to hide his true strength. In my opinion, this is his true Identity.

• 24.1.2011  22:05

Uvěřitelný svět, komparzisté naprosto nenuceně dokreslují epické scény a zní nádherná hudba. Krásná žena vjíždí do světa dokonale cizího, venkovského a neznámého a neví, co od něj čekat. A dostane se jí dokonale neočekávané zkušenosti. Někdy až trochu moc zajímavé, plné špaget, s moc přimhouřenýma očima, to je asi největší malé mínus tohoto f1lmu.

• 24.1.2011  19:07

KRÁSNÁ RUSKÁ FANTASY

• 17.1.2011  22:20

nevím asi jsem to viděl

• 15.1.2011  18:11

Opravdová lahůdka pro milovníky vesmírných sci fi plných boje vojáků s démony........ Takže nic pro mně.

• 26.9.2010  19:37

Jeden z silnějších filmových zážitků. Sledujeme rozpad skupinky dětí poté, co je opustila matka. Děti jsou malé, bydlí v bytě, hlídá je nejstarší 12-ti letý kluk, kterému postupně dochází peníze. Odpojí jim elektriku, neteče voda, není za co jíst. Nejmenší holčička umírá, 12-ti letý Akira ji pohřbívá na letišti, zatímco jim nad hlavami přistávají letadla. Vlastníma rukama zasypá její tělo skryté v kufru hlínou. Přátelé, pracovník v blízké samoobsluze, jedna dívka.. jim dávají pár zásob jídla a nějaké peníze. Zbylé tři děti odchází z bytu a film klončí.

• 26.9.2010  17:01

Promise je drama z prostředí rodiny, ve které dožívá babička, která je psychicky již trochu mimo. Její manžel - dědeček je na tom lépe ale postupně začíná také provádět různé nepřístojnosti (např. se přehrabuje na ulici v odpadcích). Jejich dospělý syn je svědkem toho, jak jeho rodiče postihuje senilita. Jeho žena, která se o nemohoucí babičku stará nedokáže zvládnout absurdní projevy stáří - babička jí nazývá démonem a ona jí proti její vůli zavírá do koupelny. Rodina pod takovým tlakem zažívá dost těžké období. Jsme svědky i přímočarých a bezcitných názorů (již dospělých) vnoučat, která by prarodiče ze společného domu nejraději vyhodiaiy

• 7.8.2010  23:45
    Osvícení (1980)

horror

• 6.7.2010  23:39
    Iluzionista (2010)

První třetina byla moc pěkná. Druhá a třetí třetina byla rozvláčná. Závěr byl sentimentální

• 6.7.2010  23:37

Nikoliv drama ale komedie, tak tento film vnímám já. Nejhezčí chvíle ve filmu byly ty, při kterých jsem se smál - absurdní seznam pravidel společného soužití. Doplnění seznamu o nová pravidla. Jemný humor ve scéně s Erlandem milujícím se v autě s Karin (rozkutálená jablka), šťastný Sven-Erik veslující na člunu a dostávající kopačky. Trpějící Sven-Erik naslouchající milování své "přítelkyně" s Erlandem. Jemný guru přes partnerské vztahy Erlando, jeho noblesní návrhy, nadhled a ohleduplnost mne přiváděly ke smíchu docela často :-). Komedie za 4 *

• 6.7.2010  23:26
    Líbánky (2009)

Můj první Paskaljevič a hned se mi (film i pan režisér před promítáním v KV) líbil. Režisér se choval velmi lidsky, velmi lidsky řekl, že si zatím zajde na dvě, a dívat se s náma nebude protože to už viděl :-). Ohledně filmu samotného - přátelé, nežijeme ve svobodném světě. Víza, obstrukce při cestování, svévole celníků o které tento film vypráví... dokáží udělat z prostého výletu peklo aniž jste terorista. Film byl vtipný ve vykreslování postav (rozkmotření bratři na svatbě), bezohledně dokázal vstoupit do problematických témat rozdělujících Srby, Albánce, Italy (1, parta srbských mladíků ochotná zmlátit jiného Srba proto, že tvrdí, že není jisté, kdo stojí za atentátem v Kosovu a nikoliv to, že to udělali Albánci 2, italští celníci). V Albánii byl dle režiséra film přijat vřele, v Srbsku velmi špatně.

• 6.7.2010  23:14
    Pan Nikdo (2009)

Ve filmu je vysvětlen tzv. motýlí efekt (který říká, že mávnutí motýlích křídel může na druhé straně zeměkoule vyvolat uragán). Nemo se po letech setkává s Annou a je to šťastné setkání, ale Anna si potřebuje vzít nějaký čas na rozmyšlenou a dává Nemovi své telefonní číslo. Na lístek však vzápětí padá z nebe kapka a číslo se rozmočí. Dva měsíce předtím si totiž vařil jistý Brazilec vajíčko a pára, která při vaření zkondenzovala, utvořila právě tu kapku, která rozmočila Nemovi lístek s telefonním číslem. Vzápětí se divák dozvídá, že si Nemo tuto nešťastnou "náhodu" zavinil sám, protože si o šest měsíců dříve koupil levnější džíny (čínské) místo dražších (brazilských). Produkce džín se z Brazílie přesunula do jiných zemí, zmíněný Brazilec byl propuštěn z továrny na džíny a ve volném čase si vařil vajíčko.

• 6.7.2010  15:20
    Cherry. (2010)

Hodným chlapcům snímek ukáže, že to budou mít s ženami hodně složité, děvkaři si naopak promnou ruce.

• 6.7.2010  14:07

Nesouhlasím s negativními komentáři. Film byl jak vtipný (hned první scéna s Michael K. Williamsem a Shirley Hendersonovou nebo rozmluva syna s matkou o tom, jak je matka "wet" po prvním setkání realizovaným přes inzerát), tak zajímavý kontroverzní přítomností pedofilního otce v jinak spořádané rodině. Setkání sester, ve kterém sobě i divákovi ujasnili, že si navzájem vůbec nerozumí naznačilo, jak moc se mýlíme, když vnímáme druhé lidi svýma očima, protože oni sebe vnímají úplně jinak, a my jsme v jejich očích někým jiným jakbysmet. Za vtip obecně, za systémového analytika, za magičnost scén taky a za skvělou Shirley Hendersonovou dávám 5 *.

• 9.8.2009  00:31
    Donnie Darko (2001)

Přečetl jsem si tu teorii co film znamená (www.themoviegoer.com/donnie_darko.htm ) . Stručné vysvětlení - z blízké budoucnosti přilétne kus havarovaného letadla a má spadnout na místo kde právě NESPÍ ale BYDLÍ jakýsi Donnie Darko, jenže tato abnormální situace (výskyt časového posunu) způsobí to, že je skutečný vesmír nahrazen paralelním vesmírem (který může exitovat najednou jen jeden, a pouze po dobu mezi dopadem předmětu a jeho odtržením z letadla po 28 dnech..) a zmíněná část letadla dopadne již do paralelního vesmíru.. V paralelním vesmíru uběhne několik dní a dojde ke stejné havárii, žádný další paralelní vesmír není vytvořen (tj stejná část letadla chce dopadnout přesně do toho samého místa paralelního vesmíru ve stejný okamžik). To způsobí jakýsi reset paralelního vesmíru - tj. vrátí se čas do okamžiku před pádem části letadla z budoucnosti. Film předpokládá že se to stalo již opravdu mockrát, že si osoby pamatují jakési útržky z předchozích existencí paralelního vesmíru, které se musely opakovat již nesčetněkrát. Každý předává Donnie Darkovi jisté podvědomé informace, kterými ho vede k pochopení, že se smyčka opakuje a jak může její opakování ukončit NEBO (a to se mi zdá pravděpodobnější) Donnieho vede pouze představa králíka obsahující Donneho vzpomínky z minulých existencí paralelního vesmíru. Účelem všech stop které se Donnie Darkovi poskytnou je to, aby se v kritický den, kdy má část letadla propadnout časem do minulosti přestal bát smrti a nasměroval onu část letadla do primárního vesmíru (tj. mimo paralelní vesmír který byl neustále ve smyčce pádem předmětu na stejné místo resetován). Když to Donnie udělá, tj. v poslední úspěšné smyčce (o které pojednává celý film), dopadne část letadla nyní již do reálného vesmíru, Donnie zemře a nekonečná smyčka opakujících se 28 dní v paralelním vesmíru se přestane opakovat. Tajemný králík, Donnieho nejbližší průvodce, ovlivnuje Donnieho osud nejintenzivněji proto, že v předchozích existencích paralelního vesmíru Donnieho rukou zemřel. Teorie (scénář :) totiž předpokládá, že ten kdo je Donniem v paralelním vesmíru zabit, si ve formě vidin pamatuje po resetu vesmíru nejvíce a tudíž jej může vést k cíly nejintenzivněji. Možná jde ale pouze o Donnieho vlastní představu, do které se ukládají jeho vlastní vzpomínky, které jej pak vedou. Celý film je prošpikován hláškami, které naznačují, že těchto 28 dní se již mnohokrát stalo, které pomáhají Donniemu ujít cestu až do úspěšného konce (ukončení řady existencí paralelního vemíru a návrat do reality primárního vesmíru). Donnie ve finální smyčce, o které pojednává tento film projde cesou až do konce, pochopí význam nápověď, smíří se se smrtí, přesměruje poprvé úspěšně utrženou část letadla do skutečného vesmíru a v něm zemře. Otázka je, zda následkem Donnieho úmrtí budou letadla zkontrolována s taktovou vervou, že nebude poškozenému letadlu dovoleno vzlétnout . Pokud to kontroloři odfláknou, máme tu materiál na Donnie Darko 2.

• 16.7.2009  23:13

Krvavý sport (1988)

Diskopříběh + karate = Krvavý sport

• 22.2.2009  15:21
    Speed Racer (2008)

Charlie and chocolate factory v autech. Akčnější, barevnější, snad i zábavnější.

• 9.2.2009  19:04

Já si naopak myslím, že PRVNÍ díl byl lepší. Vše podstatné se odehrálo v prvním díle. Více akce, profilování hlavního hrdiny (ve druhém díle byl pouze slaboduchou osobností, první díl odhlalil jeho nezkrotnou povahu). Rději vidím Mesrina jako cílevědomého a zároveň lidského gangstera než jako loutku pocitu, že být novináři nazývaným nepřítelem č.1 je to oč tu běží. Slaboduché výstupy před soudy na úrovni seriálu z dějin kriminalistiky, třetí nebo kolikátá žena kterou miluje... žádný kontakt s vlastní rodinou, kterou podle prvního dílu cenil téměř nade vše.. další vykradená banka, další přestřelky.. ubírají plyn v druhém dílu a potvrzují že jednička šla mnoohem dále než dvojka - k odhalení osobnosti a gradovanému napětí.

• 8.2.2009  19:08
    96 hodin (2008)

Kvalitní akční - krimi film s Liamem Neesonem, s TÍM panem hercem co působí jako by se narodil na norském venkově a od malička stavěl sruby a dojil krávy. Už v Star Wars (Epizodě 1) si zahrál sympatického dospělého na kterého je spolehnutí a tady v roli ala Steven Seagal má navíc úkol rozložit jednu frakci pařížského podsvětí. Uvěřitelnější než Seagal, v akci která má spád, v konfrontaci s lidmi které byste nechtěli potkat, nabízí L.N. ve filmu Taken příjemné, strhující pokoukání. Takže pokud nejste pouze zarytými milovníky nekomerčních filmů, můžete se u něj dobře pobavit.

• 18.1.2009  10:52
    Samuraj (2003)

zajímavá kombinace hudby a obrazu. Žádné prodlužované šermování. Sympatický hlavní hrdina o němž se dozvíme něco až na konci.

• 9.1.2009  10:46
    Gran Torino (2008)

Teno film prolíná mezi žánrem drama, jemnou akcí, vtipem a jeho poselství o partách mladých lidí které se neštítí jít tak daleko aby někoho zmlátili nebo zabili pro nic, a o mladém klukovi který se jim vzepře, je poselstvím naprosto současným. Clint Eastwood v roli starého zásadovitého ale ostrého (vulgárního) muže pomáhá dobré rodině Mongů (asiatů) s adaptací jejich dospívajícího syna Thaa v menším americkém městě a nebojí se v kritické situaci, kdy rodina čelí útoku gangu Thaaových vrstevníků položit život, aby uchránil Thaa před nějakou neprozřetelností, kterou by ve vypjaté chvíli jistě udělal. ***** Pro mne film pojednává o nedostatku inteligence a charakteru, kterou trpí gangy mladých lidí a o obtížích jaké překlenuje stejně starý člověk, který chce žít jiným životem než oni. Nemusí jít zrovna o vražedné gangy, aby byl pokles inteligence znatelný. Krása chodí po lidech, ne pro tlupách mládeži. Thao a jeho sestra představují ve filmu povahově pěkné typy lidí - snad si přát jen kéž by takových bylo víc a někdo jim podal ruku když to potřebují. ***** O co je tent film lepší než Tarantinovo Auto Zabiják? Mám pocit že Quentin ani ve výběru témat filmů, ani ve zpracování nesáhá Clintovi ani po kotníky. Dva filmy s Autem v názvu a naprosto jiná kvalitativní úroveň. :). Zkrátka, Clint umí natočit film pro dospělé diváky, zatímco Quentin se snaží šokovat různými neotřelými postupy.. Už to že Quentin neumí natočit melodrama o něm něco vypovídá. Díky Bohu za Clinta.

<< předchozí 1 2