kery-

okres České Budějovice

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 2.4.2020  05:10
    21 Bridges (2019)

Nejedná se o nic bůh ví jak originálního a chytrého, ale příjemné obsazení a svižné tempo dělají z tohoto béčka velice fajn podívanou. Každá postava ve filmu má osobitý charakter, který se vyvíjí po celý děj a nehledě na to, kdo kope za jaký tým, tak sympatiím se meze nekladou. Mé 4 hvězdičky budiž poselstvím pro budoucí zastřešovatele krimi dramatu - this is the way!

• 30.3.2020  04:34
    Díra (2019)

Minimalistický, svižně upalující psychologický thriller z dílny Netflixu, což už sama o sobě je v dnešní době známka určité kvality. Film vám během sotva hodiny a půl vysvětlí podstatu toho všeho, i přesto, že se na to vůbec neptáte. Je vám úplně jedno, co je "mimo díru", protože teď jste tady s tímhle sympaťákem, a jediné, co chcete vědět, je to, v jakém průseru skončí příště. Míra průseru se zde odvíjí od čísla patra, které jednoduchou rovnicí ukáže charakter každého zůčastněného. V dnešní době, kdy se po celém světě vraždí i jen tak pro zábavu a lidi se na sebe bojí i podívat, aby si nepředali nějaký virus, se jedná o velice hodnotný kousek. Ke čtyřem mi chyběl malinko víc dolíznutý konec.

• 29.3.2020  22:35
    Pod vodou (2020)

Když to nejlepší z celého filmu je právě Kristen Steward, tak je něco hodně špatně. Tohle je nepřehledná, utahaná a silně nepovedená kopie vetřelce, kde není vůbec nic originálního a zajímavého. Do mého vkusu se to zkrátka netrefilo.

• 28.3.2020  08:28

Příjemný díl, který spíše než na akci jede převážně v duchu velkého příběhového posunu většiny hlavních postav. Linka Negana a Daryla je prostě skvělá (hlavně potom "zrození" nové Alfy). Tentokrát mě ani tolik nenudila Carol (ale to je zásluha asi spíš Alfy). Na Betu a Eugena jsem moc zvědavý.

• 27.3.2020  08:37
    Neviditelný (2020)

Možná, že jako duchařina by to působilo mnohem víc sexy, ale i tak se mi film moc líbil. Moss je tak divná, až z ní nemůžete spustit oči, což se během těch nekonečných záběrů i hodí. Nápad byl originální a docela se divím, že se šlo právě cestou sci-fi thrilleru, protože to bylo o dost větší sousto, které mohlo velice rychle skončit průserem. To se naštěstí nestalo.

• 22.3.2020  09:51

Michonne je u mě černá ovce (ehm) už několik sérií, takže jsem do této epizody šel s očekáváním převážně nudy (obzvláště po posledním díle), ale opět jsem byl mile překvapen. Vize a vzpomínky na vlně tripu a dokonalé hudby přinesly skvělou atmosféru, při které si i ten největší hater Michonne musí přát, aby tato dějová linka pokračovala. Dokonale emocionální a nostalgický díl.

• 14.3.2020  10:35

Topka jak čurák. Dali si na čas..

• 10.3.2020  09:32
    Outsider - Must/Can't (E10) (epizoda) (2020)

Finále bylo originální a přesně ve stylu celého seriálu. Nikdo přeci nemohl čekat přeefektované orgie - o tom tenhle seriál vůbec nebyl. Tento seriál byl převážně o střetu dvou zcela odlišných světů a tom dusnu mezi nimi. To se dodrželo i v tomto finále, kde narozdíl od jiných seriálů měli alespoň tu slušnost a uzavřeli dějové linky všech postav + navíc přidali neagresivní cliffhanger otevírající případnou druhou sérii.

• 7.3.2020  12:00

Po upoutávce, která byla kvalitou a obsahem téměř na úrovni filmu, je v tomhle díle příliš mnoho kecání, než aby vás to celou dobu mohlo bavit. Ta slibovaná akce se totiž rozjede až v posledních 5-10 minutách. Pozitivní je, že ten cliffhanger na konci a boží, a snad ho v příštím díle hned neutnou; negativní je, že sledujete 40 minut Carol, která má asi tak 187. záchvat sebereflexe; Daryla, který jí opět odpouští; a Ezekiela, který se po několika dílech bohužel vrátil, aby si ho nechal kvalitně pobafat a dostat zase chuť do života. Bohužel pro nás.

• 7.3.2020  11:51
    Na nože (2019)

Skvělý film o přátelství, o rodině a o pořádném nadhledu. Hodně jsem se obával té komedie, ale vtipné prvky jsou tu spíše jenom na dokreslení charakterů postav a nyní si to už ani neumím představit bez nich. Bylo to jedno velké parádně utíkající divadelní představení se skvělou volbou hudby a herců. Příjemné osvěžení.

• 29.2.2020  09:41
    Guns Akimbo (2019)

Harry se rozhodl, že se bude raději věnovat malým bláznivým projektům, a ve společnosti Samary, která už měla přípravu z Mayhemu a Krvavé nevěsty, mu to dost sedí. Film sloužící čistě k zabití času nad jeho šíleností, a to se povedlo. Hodně nabušené 3 hvězdy.

• 29.2.2020  09:28

I přes spoustu kecání konečně trochu víc zajímavých zvratů a fightů. Nad životnostní některých postav jde hlava kolem, ale to už k seriálu tak nějak patří.

• 26.2.2020  21:59
    Papírový dům (Netflix verze) (TV seriál) (2017)

Nekonečná hra Toma a Jerryho postavena na geniálním plánu, který postupně kolabuje na jedné prkotině za druhou. Seriál se skládá z naprosté většiny aspektů, které jsou v řemeslu známé jako něco, co by se dělat nemělo. Za běžných okolností by to mířilo na hranici modré a černé - debilně jednající postavy, chvilkama hodně ploužité tempo, úmyslně lepené díry ve scénáři a spousta předvídatelných okamžiků. Sám nevím, jak je to možné, ale přes tohle všechno jsem neviděl jedinou epizodu, u které bych mohl říct "tohle je špatný". Postupně si vás to vychová tak, že si zamilujete všechno a i když často už víte, jak věci budou, tak stejně se toho shit festu nemůžete dočkat. Pokud vás bavil Prison Break, Mr. Robot nebo třeba Misfits, tak tahle absurdita vás upoutá natolik, že to slupnete v rámci několika dní, jak vám to možnosti dovolí. Guilty pleasure, u kterého budete hrdí, když se na vás jeho sledování provalí.

• 26.2.2020  21:28

Tohle už není přepadení. Ani střet se systémem. Tohle je válka. Jednej podle toho a dej mi do p*či další sérii!

• 18.2.2020  15:35

Nedokážu pochopit v co se proměnilo tohle pokračování, na kterém se jen tak mimochodem podíleli ti samí lidi. Kvalita šla strmě dolu, dobré hlášky nahradil jeden trapas za druhým (humor založený na důchodcích je totiž úplně stejný odpad, jako černošské komedie) a čas, který v jedničce upaloval o 106, se tady vleče jako ten nejhorší bad trip na LSD. Vydržel jsem to 40 minut a dál to prostě sledovat nechci - 4. pokus už nebude.

• 11.2.2020  19:21

Jakože filmového Kinga dvakrát nemusím, tak tenhle seriál je totální strop. Pátým a šestým dílem mi došel maximální počet hvězd.

• 5.2.2020  21:39

Film bez jakéhokoliv vedlejšího příběhu, který by vás dovedl do nitra postav a vyvolal by váš zájem. Herci výrazní pouze odérem Ameriky, protože těm frajerům ze solárka s vytrhaným obočím se ta válka prostě věřit nedá. Akční scény neslané nemastné, furt dokola to samý - bombardér letí střemhlav, první mine, druhý mine, třetí trefí, bomba padá na kameru rovnou do zbrojnice.. O efektech raději nemluvit - horší digitální efekty nemá ani The Walking dead. Ve vší té oslavě Ameriky má průměrný neamerický divák jako já docela problém pochopit, zda to celé mělo i nějaký hlubší význam.

• 4.2.2020  09:58
    1917 (2019)

Napínavá cesta skrze válečné pole v reálném čase. Geniální využití malého množství prostřihů, které sice znatelné jsou a divák o nich ví, ale z celkového požitku to ničemu neškodí a tempo je strhující. Nejenom, že vy ty věci vidíte tak, jak je s největší pravděpodobností viděli i tamní vojáci, ale zároveň je i dokonale cítíte a není k tomu potřeba velkolepá akce od začátku do konce. Je to spíše taková svižnější procházka nehostinnou krajinou, která náhodou končí v první linii a i přes okamžiky, kdy to jede až moc na cit a na sílu, se dle mého názoru jedná o jeden z nejlepších snímků válečného dramatu současnosti, kde je vám úplně jedno, jestli se to na konci pomydlí, nebo jestli bude happy end. Prostě si to jen užíváte a je to perfektní.

• 1.2.2020  17:51
    Drahokam (2019)

Ze sračky do sračky. Tak se dá shrnout obojí - tento film i Sandlerova kariéra za posledních 15 let. Můj miláček to nikdy nebyl, i když přiznávám - jako malé dítě jsem se na pár komedií utáhnout nechal. S letitým odstupem času jsem si říkal, že to třeba tentokrát bude lepší, ale ani u červenýho snímku se zázrak nekoná. Sandlerovo herectví je otřesný zážitek a ten člověk nedokáže zahrát ani to, že je žid. Spíš než na kvalitu tu všechno křičí na kvantitu, a to doslova. Řve se tu od začátku do konce; průser střídá bordel, žid střídá negra a já si s každou další minutou říkal, jak jsem se já kretén nechal zase napálit. Těch 135 minut je kurevský utrpení, ale jedno se ale musí nechat - poslední půl hodina má drive jako prase a celkové zakončení lepší být nemohlo.

• 19.1.2020  18:37

Akčňák ve stylu Mission Impossible - parádní parta lidí, skvělá akce a ničemu nevadící zásoba rachejtlí od strýčka Majkla. Necítíl jsem znechucení a zároveň jsem se nenudil, takže v poslední době jeden z těch lepších kousků. A že tohle není starý Bay? Armageddon? Pearl Harbor? Celá série Transformers? Mě v tomhle filmu teda ty sračky ve stylu "postarej se o mojí dceru" nebo "lidstvo nemůže platit za naše chyby" vůbec nechybí.

• 19.1.2020  18:30
    Parazit (2019)

Velmi hořká černá komedie na asijský způsob. Výborně natočená cesta jedné chudé rodiny za štěstím, aneb lhát se nemá a peníze nejsou všechno. Film staví především na lidských vztazích - hodnotách, které má každý nastaveny jinak; na rozdílech mezi jednotlivými třídami; nebo na tom, že být "chudý" automaticky neznamená být "hodný" a naopak. Vše je zde zabaleno do ne úplně běžného humoru, který známe "od nás", ale nepůsobí to nijak agresivně a spíše než "hele, joke" je to podáváno formou "přeber si to, jak chceš ty sám". Líbilo se mi to, jen mi to přišlo moc dlouhé; ale to nejspíš jen proto, že korejštinu neposlouchám každý den.

• 19.1.2020  15:17

Nemá smysl si něco nalhávat - za mé rozhořčení si můžu pouze já sám, protože - ruku na srdce - co se taky dá čekat od filmu, kde je v hlavní roli zabijácká apka? Tohle byla sračka ještě předtím, než se to začalo natáčet. Buď stárnu, nebo se mi prostě jen nelíbí ten směr, jakým se celý tenhle žánr ubírá. Kurva, jak mě chybí starý časy se spoustou béček, ve kterých bylo stavěno na nápadu a atmosféře. Béčka, u kterých člověk dokázal vypnout, a nebyl celou dobu masírován trapnou snahou být cool a in. Tohle není nic jiného než píčovina, ale hezky úhledně zabalena pro náctileté teens, kteří poslouchají Biebera a natáčejí na Tik-Tok. Druhý den ve škole si můžou ukazovat telefony a lákat spolužačky na domácí promítání. Já nejsem starej a vy smradi kurva vypadněte z mýho trávníku!

• 16.1.2020  10:14
    Outsider - Roanoke (E02) (epizoda) (2020)

Díky hodně nečekanému plot twistu jsem kurevsky zmatený, ale vyvolalo to ve mě ještě větší zájem. Kromě remaku prvního "To" je pro mě většinou cokoliv na základě Kingovo díla stěží koukatelné. Hodně v tom cítím první řadu True detective, hodně v tom cítím i nedávného Mesiáše. Zatím jsem spokojen, je tam hodně velký prostor pro nástup pořádnýho shitfestu, a tak to mám rád.

• 14.1.2020  11:32
    Strangerland (2015)

Jednoduchý, leč velice působivý celek - alespoň tak to mohlo vypadat, kdyby to celé nebylo dokopáno stupiditou scénáře. Bohužel to nedokázala zachránit ani skvělá kamera nebo nádherná australská pustina. Všichni hlavní protagonisti hrajou své role skvěle, o tom žádná, ale jejich příběhy jsou tak debilně napsané, že to ani sebelepší výkon zachránit nedokáže. Přitom pouze stačilo se o trochu více věnovat divákovi a mohla z toho být solidní podívaná podobná o 3 roky novějšímu Searching. Narozdíl od Serching (které sice mělo stupidní vyústění, ale alespoň se vše vysvětlilo) zde se bohužel nikdo nenamáhá s odpovědí na tu spoustu otázek, které navíc s každou tou dlouhou minutou neustále přibývají. U konce si tvůrci pravděpodobně řekli "hele, sereme na to, už to má zkurvený dvě hodiny". Tímto si mě nikdo nekoupí.

• 11.1.2020  11:24
    Polaroid (2019)

Poměrně zajímavý příběh je v rámci kategorie silnější nadprůměr. Mladí herci s dobře napsanými postavami, dobrá kamera, příjemné prostředí - to zde dokonale funguje a působí to velice originálně. Film mohl úplně v klidu mířit až do červených čísel, ale někdo si řekl, že ho musí srazit několika hloupými momenty, tou přílišnou snahou o "wow" efekt a dementní potřebou tvůrců nám vše ukazovat. Kdyby "to" nebylo vidět, fungovalo by to mnohem lépe, a ještě by se ušetřili nějaké prachy. Dal bych i 4, ale ta Slendermanovská pachuť mi to zkrátka nedovolí a ještě musím přemýšlet nad tím, zda i ty 3 nejsou moc.

• 10.1.2020  21:00

Ze začátku jsem měl chuť tu sračku vypnout, ale ono to postupně tak vygraduje, že je to až dobrý. Nevěřil bych, že bude stačit 40 minut k totálnímu zprznění celýho křesťanství. Celkově na tyhle trapné komedie moc nejsem, ale tady je ten příběh okolo Ježíše a jeho apoštolů vyřešený skvěle a přes hodně trapný začátek to dokáže i pobavit. Člověk si až řekne, že to nějak podobně klidně mohlo být.

• 4.1.2020  12:31
    Mesiáš (TV seriál) (2020)

Zhruba do pátého šestého dílu jsem to hltal a říkal si, že nic s větší myšlenkou tu dlouho nebylo a být ani nemůže. Potom se ale všechno to, co seriál poctivě buduje od první minuty, tak nějak hodí stranou, aby se mohlo z fáze příchodu spasitele přejít do fáze politické. V tu chvíli alespoň mě přestala ta hra s divákem trochu bavit a cítil jsem z toho promarněný potenciál. Jak mě seriál dokázal na začátku přesvědčit, že osud je daný, smrt není nic špatného, každý zde má své místo a společně tvoříme jednotu a systém, který se o sebe stará vlastně tak nějak sám na základě našich činů, tak posléze to začal tím neustálým podezříváním zahazovat a odsouvat to duchovno na druhou kolej. Pomyslná zadní vrátka scénáristů se otevřou tolikrát, že panty zkrátka upadnou a já nakonec ani nevěřím, na čí straně ten seriál vlastně je. Těžko posuzuji, jestli jsem nakonec zklamaný, nebo se stejně koupu v rozkoši, protože ona i ta druhá půlka nakonec znázorňovala jen to, jak by to v té Americe zcela jistě v takové situaci vypadalo. Asi to budu muset vidět ještě jednou.

• 28.12.2019  11:54
    Souboyz (TV pořad) (2018)

Velmi povedený klon zahraničního "Epic Rap Battles of History", tento je ovšem ryze s českými postavami. Bavím se s každým novým dílem. https://www.youtube.com/channel/UCQO_TlE-g0_0OwW4UqXb9cQ/videos

• 26.12.2019  12:39

Některé povídky jsou až příliš krátké a jejich obsah je velice přímočarý a uspěchaný. Ono v 10 minutách toho ani moc vymyslet nejde, no. Většinou je to tedy sotva koukatelné, ale najdou se i originální příběhy - např. Friday the 31st nebo The Ransom of Rusty Rex. Chyběl mi tam i nějaký hlubší smysl propojení všem příběhů (což mi poslední příběh opravdu nedal). Podruhý to už vidět nemusím..

• 24.12.2019  10:52

Jelikož jsem k finále neměl žádné informace, tak jsem docela zíral. Seriál mi celou dobu přišel takový příliš sladký a místy až přehnaně stupidní - zkrátka pro ukojení nezletilých děvčat zcela ideální. Poslední díl první série mě mile překvapil; hodně zahýbal dějem a já se těším na druhou sérii.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13