• Krátkometrážní

Díra (2019)

Výborný nápad na hodinový diel do antlógie typu Black Mirror. Príbeh sa po čase rozpadáva, stráca tempo pri nastolovaní nových riešení a s nimi súvisiacich nových problémoch.

Bez kalhot: Poslední tanec (2023)

Z nejakého, pre mňa samého neznámeho, dôvodu mám túto sériu rád. Prvý film bol plný kvalitných hercov, mal humor, skvelé choreografie a srdiečko. Druhý je vtipný, má svoj príbeh a scéna z benzínovej pumpy je dokonalá. A potom je tu toto dielo, kde absentuje humor, herci a akákoľvek snaha. Treba ďalší film, nech dámy slintajú. Šesťdesiatnička Salma tu prehráva na pubertiačku, kamera je odporná a srdiečko je fuč. Hlavne aby dámy nasypali peniažky za brušné svaly a trasenie zadkami.

Z jiného těsta (2023)

Celý film je ako Rytmusov klip, kde text písal niekto na argumetačnej úrovni Blboša Blahu. Romantická komédia, ktorá postráda humor a chémia hlavných postáv sa dá prirovnať k vedeckému významu detských pokusov s mydlovými bublinkami. Sociálna kritika sa limituje na nutnú potrebu lacné šokovať ultra drsnými vyjadreniami, bizardnými postavami. Napriek tomu, viac rezunuje bling-bling, pozlátko a trápne charaktery hlavných postáv.

Matrix Resurrections (2021)

Nečakal som veľa od štvrtého Matrixu. Avšak jediný pocit, ktorý to vo mne vyvolalo je ľútosť.  Resurrections sa musí divkákom ospravedlňovať za vlastnú existenciu, lebo štúdio chcelo ďalší diel. Alibizmus od Lany Wachowski, že film vznikol lebo musel a spravili by ho s ňou či bez nej nestačí. Spáliť kultovú legendu wannabe meta výkradočkou staršieho bračeka je to najhoršie čo mohla spraviť.  Ak by natočili  Warneri vlastný nový Matrix, určite by bolo menej smutné a úbohé, ako sledovať túto akože akčno-filozofickú patlaninu.  Aspoň, že Lilly sa na to vykašlala a zachovala si povesť.

Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

Film tvrdí, že pes čo naučil milovať. Pre mňa je to film, čo ma naučil neznášať ľudí. Malo to byť asi hrejivé a srdcervúce. Malo... Depresívna záležitosť o hnusných ľuďoch, s komentujúcim Trojanom, pobehujúcim Polívkom za zvuku clivého klavíru.

Hlídka (2021) (seriál)

Ako vraví samotný seriál - inšpirované postavami Sira Pratchetta. Diela a postavy roztrhané na kusy a polepené naspäť, ako keď malé deti robia koláž. Veľmi malé deti a nie veľmi talentované, ktoré popritom ujedajú zo svojho diela, lebo keď spapaju lepidlo motá sa im hlava.

Snoopy uvádí: Šťastný nový rok, Lucko (2021) (TV film)

Vcelku solídna depresia. Peanuts postavy smútia a sú plné sklamania, z toho ako veci nevychádzajú a ako potrebujú svojich blízkych. Žiadna silvestrovská veselica, ale iba pojednanie ako potrebujeme ďalších okolo seba aby napĺňali naše potreby a túžby.

Vysoká čokoládová (2021) (pořad)

Zaujímavý pohľad do sveta dezertov a čokolády. Škoda, že kvôli snahe o napätie sa to mení na bežnú reality show plnú slzičiek a intríg. Stráca sa dôraz na vzdelanie v obore, ale rieši sa rakovina babičky z pred dvoch rokov, kvôli ktorej sa nepodaril ganache.

Noose (2016)

Žiarivo svetlé farby sú v ostrom kontraste s temným obsahom filmu.  Milý námet aj obsahový twist, avšak prevedenie pôsobí ako robené v Skicári na domácu úlohu z informatiky.