Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Akční
  • Krátkometrážní

plakát

The Matrix Resurrections (2021)

Nečakal som veľa od štvrtého Matrixu. Avšak jediný pocit, ktorý to vo mne vyvolalo je ľútosť.  Resurrections sa musí divkákom ospravedlňovať za vlastnú existenciu, lebo štúdio chcelo ďalší diel. Alibizmus od Lany Wachowski, že film vznikol lebo musel a spravili by ho s ňou či bez nej nestačí. Spáliť kultovú legendu wannabe meta výkradočkou staršieho bračeka je to najhoršie čo mohla spraviť.  Ak by natočili  Warneri vlastný nový Matrix, určite by bolo menej smutné a úbohé, ako sledovať túto akože akčno-filozofickú patlaninu.  Aspoň, že Lilly sa na to vykašlala a zachovala si povesť.

plakát

Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

Film tvrdí, že pes čo naučil milovať. Pre mňa je to film, čo ma naučil neznášať ľudí. Malo to byť asi hrejivé a srdcervúce. Malo... Depresívna záležitosť o hnusných ľuďoch, s komentujúcim Trojanom, pobehujúcim Polívkom za zvuku clivého klavíru.

Hlídka (2021) (seriál)

Ako vraví samotný seriál - inšpirované postavami Sira Pratchetta. Diela a postavy roztrhané na kusy a polepené naspäť, ako keď malé deti robia koláž. Veľmi malé deti a nie veľmi talentované, ktoré popritom ujedajú zo svojho diela, lebo keď spapaju lepidlo motá sa im hlava.

plakát

Snoopy uvádí: Šťastný nový rok, Lucko (2021) (TV film)

Vcelku solídna depresia. Peanuts postavy smútia a sú plné sklamania, z toho ako veci nevychádzajú a ako potrebujú svojich blízkych. Žiadna silvestrovská veselica, ale iba pojednanie ako potrebujeme ďalších okolo seba aby napĺňali naše potreby a túžby.

plakát

Vysoká čokoládová (2021) (pořad)

Zaujímavý pohľad do sveta dezertov a čokolády. Škoda, že kvôli snahe o napätie sa to mení na bežnú reality show plnú slzičiek a intríg. Stráca sa dôraz na vzdelanie v obore, ale rieši sa rakovina babičky z pred dvoch rokov, kvôli ktorej sa nepodaril ganache.

Noose (2016)

Žiarivo svetlé farby sú v ostrom kontraste s temným obsahom filmu.  Milý námet aj obsahový twist, avšak prevedenie pôsobí ako robené v Skicári na domácu úlohu z informatiky.

Bounty (2019)

Snaha o detskú naivitu je vtipná, kútiky úst budú smerovať nahor. Animácia je low budget odporná. Postavy vyzerajú ako krabice  s končatinami. To však nie je hlavný problém. Herec, ktorý narozprával otca pôsobí akoby ho tesne pred nahrávaním zobudili a veľmi sa mu do tohto projektu nechcelo. Znudený, a napriek tým pár minútam,  veľmi dlhý film.

plakát

Bright: Duše samuraje (2021)

Priveľmi pomaly plynúca jednohubka. Dej je prostučký a keby sa zdynamizoval mal by film  tak 20 minút. Štýl je však veľmi príjemný a postavy pôsobia osobnejšie, i keď animácia je strnulá.

plakát

Žádné prudké pohyby (2021)

Soderbergh pri písaní scenára pôsobí rovnako ako postava Cheadla. Nemá dosť, kombinuje a prekrúca. Snaha šokovať ide až za hranicu únosného. Pri dvadsiatom twiste a snahe niekoho podfúknuť stráca význam ďalej sledovať dej, lebo reálne je dôležitých posledných pár minút filmu, tesne pred záverečnými titulkami - keďže už nie je čas na zvraty.

Ovládací panel