Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dokumentární
  • Akční

Zpátky na nohou (2017)

název je teda pěkný hoax, těšila jsem se na neobjevený film od tarantina a ono je to důchodcovská taneční lovestory umbridgeový a pettigrewa. divnější fanfikce než cursed child.

plakát

Neal Brennan: 3 Mics (2017) (TV film)

TLDR: ketaminová terapie, otcova závěť jako největší možný "naser si", vyrůstání s devíti sourozenci, kamarádství s afroameričanama a další. tři tematické mikrofony rámcují několik cyklických segmentů: jednovětné vtípečky pro týpečky, emotivní i cynická přiznání o depresích, a klasický stand-up příběhy a poznatky o společenských, pohlavních a rasových rozdílech. hodně kolísavá kvalita, ale v rámci netflixu jeden z lepších kousků.

Cooltúra (2016)

pochvalovala jsem si okénka do bizarní slovenské kultury alá reportáže z channel5: pobavil drsňácký rytmus a další vlivní rappeři, znechutil profesionální vyděrač citů vilo rozboril, a udivila lidová maškarní zábava, kde kromě krojů jeden pár tančí v kostýmech shreka a fiony. jak líbezné! na konci ale samozřejmě muselo přijít něco, kde se nejde jinak, než nepřirozeně nasrat nad něčím, nad čím by slováci jenom mávli rukou: a vrcholí callaghanovský výběr těch nejbizarnějších kulturních událostí. Ficovo vystoupení (JA MILUJEM FICA, TO JE JEDINÝ ČLOVEK, ČO TO MYSLÍ S PENZISTAMI ÚPRIMNE, PRETOŽE NÁS MILUJE!) a křesťanský popkoncert, kde všichni vypadají, jako by požili psychedelický kadidlo. nojo, typický slovensko - dobre už bolo.

plakát

Dobré místo (2016) (seriál)

kterak nepříjemná a vulgární mileniálka eleanor umřela a chybou v systému se dostala do posmrtného místa pro dobré lidi. objevování morálně čistého světa je pro antihrdinku peklem: nadávky v řeči jí neustále opravuje slovní autokorekt a otravná umělá inteligence Janet jí vůbec neplní přání tak, jak by chtěla. aby se vyhla podezření zdejšího CEO Michaela, rozhodne se napravit své chování s cílem dokonale zapadnout mezi svatoušky. nebeská skvadra vám přiroste k srdci: nerozhodný filozof Chidi, narcistní perfekcionistka Tahani (mňam, tahini) a její tajemný mnišský manžel jsou nesourodý gang, co spraví víc vesmírných nesrovnalostí, než Bořek Stavitel. zajímavý morální systém a poťouchlý humor je jakousi víc wholesome a oddechovou alternativou k Bojackovi Horsemanovi. první tři série jsou al dente, ta poslední už je hodně rozvařená.

plakát

Please Like Me (2013) (seriál)

quirky seriál o trampotách gaye s psychotickou matkou a podivným spolubydlícím pohladí na duši kombem deprese a humoru. upřímně, viděla jsem to dávno, a pamatuju si jen scénku, kde josh zabije slepici, kterou pojmenoval Adele, a pak si u pohřbu/vývaru s kámošema zpívají someone like you. pokud vás nepřesvědčí tohle, tak asi nic. 4/5

VILOmeniny (2002) (pořad)

vilo rozboril vejde k mojsejovcům na dvorek, uvidí jejich labradora Kusaja a povidá: "tak tohle je váš osobní černej otrok, jo?" achich ouvej. problematičnost pokračuje, když se boháčům říká klasicky "Mojsejovci", ale rodina Ferčákovců jsou permanetně "bezdomovci", přičemž se s nima mluví jak s postiženýma dětma. (#nenídůležitéjménoavýzor,alemyšlenkaanázor, zdravím nejfejka <3 .) // originální slovenský pořad o společenských kontrastech se sadistou rozborilem je bizarní sociologickou sondou. národu typická podřadná zábava stojí na časových soutěžích různorodých protikladů (hrobař vs. porodník, boháč vs. bezdomovec...) ve spojení s výměnou jejich přirozených prostředí, což soutěžící značně dezorientuje. premisa je vlastně celkem geniální základnou pro humor, ponížení i zostuzení. co víc si přát od retro domácké odpočinkové reality show <3

Hashtag podvodnice (2022)

jak se stát influencerem snadno a rychle, když se vám líbí huličský blogger dylan obrien? vymyslíte si trip do paříže, abyste vypadali cool, šlehnete si pětinásobný blunt a pak vás díky morčeti běhajícímu po klávesnici napadne, že tam vůbec nemusíte jet - stačí se tam přece dophotoshopovat. až na to, že se příštího dne probudíte se zjištěním, že vám vybuchuje telefon a sociální sítě, protože ve skutečné paříži došlo k teroristickému útoku. a proč přiznat pravdu, když najednou máte uznání a lásku od celého světa? vzestup a pád novodobé celebritky v ultramoderní teen komedii udeří do srdíčka zejména gen-z: popkulturní reference a cool písničky se pojí s tématem ambivalence mentálního zdraví (viz #iamnotokay), ale není zbytečně moralizující. TLDR: opojení slávou je sviňa.

plakát

Vrah zůstal po škole (2011)

běžný "mozek člověka s ADHD" incident, ultimátní všefilm, směs všemožných klišé a schémat, a podstatně lepší (respektive trošičku míň huličský) scary movie... a navíc kameraman, kterýho absolutně uznávám, protože svůj talent použil už jen na videoklipy Taylor Swift, DJ Khaleda a Eminema  + dvě epizody kriminálního Mindhuntera. bengr.

plakát

Tour de doping (2017) (TV film)

subjektivní 4* patří tomuhle mockumentu o cyklistice a dopingu za nathana fieldera a parodii na byl jednou jeden život. objektivně má taky skvělý obsazení a ideální délku. humor občas pokulhává, ale povedenej konec z toho dělá nádhernou kompaktní cykloparodii a pseudodokument.  <3

Bambi (1942)

v tierlistu traumatizovanejch sirotků Bambi nesahá Nemovi a Simbovi ani po kotníky (a to je co říct, když Nemo jako rybička doslova kotníky nemá), vizuálně je to ale nádherná podívaná. pomalé tempo a děj, kde se prakticky nic nestane, kompenzuje roztomilý skotačení králíčka, jelínka a nejvíc cute skunka (kéžby mi ho nezkazili furries :( ). crossover se Stokorcovým gangem a Krtečkem kdy?