RyonMathrin

2 body

<< předchozí 1 2
    • 27.10.2018  18:57
    Klauni (2013)

Takhle extrémní tragikomedii jsem dlouho neviděl. Mám na mysli extrémní depresivní momenty a zároveň neskutečné humorné hlášky. Kaiser s Lábusem excelují v rolích starých herců, jsou naprosto výborní. Deprese z Kaiserovy těžké nemoci a Lábusova manželka s demencí, to byl těžký kalibr. Na druhou stranu herecká etuda Kaisera s Flamandem (hraní na piano) mě naprosto rozebrala, stejně jako scéna s česáním pleše nebo dialog s realitním makléřem ("Můžu si zapálit?" "Klidně si zapalte, my se potom osprchujem.") Konec na autobusové zastávce byl velmi, velmi zvláštní, překlopil u mě celkově spíše depresivní dojem z filmu do trochu jiné roviny. Zasloužených 80%.

• 31.8.2018  21:18

Sladké, romantické, očekávatelné... ale potěšilo. Žádný zázrak, ale ta písnička byla docela hezká. Jako oddechovka bohatě postačí. Jeden z těch třemi hvězdami hodnocený film, který jen tak nezapadne v paměti.

• 31.8.2018  21:13
    Predátor (1987)

Jak jen okomentovat tuhle perlu kinematografie? Arnold Schwarzenegger v nejlepší formě, perfektně zpracovaný námět, a nakonec hláška všech hlášek ("Ty máš ale hnusnou držku...") Skoro dokonalé. 4a 1/2*

• 20.8.2018  11:21

Solidní 3*** za vtipné hlášky. Navíc tam hraje zaklínač Geralt! (M.Zebrowski) Sice takového trochu antihrdinu, ale podle mě mu role sedne. Místy trochu přehnané, kdo nakonec skončí s kým bylo trochu očekávatelné, ale jako oddechovka velmi obstála. Dobrý romantický konec jak má u takového filmu být. /// "Leo je i vegetarián? Nestačí, že je teplej?" /// Ona: "Proč nemáme taky takovýhle zahradní oslavy s našima dětma?" On: "Asi proto, miláčku, že obě mají narozeniny v prosinci."

• 12.3.2018  20:39
    Bába z ledu (2017)

Z prvních cca dvou třetin filmu jsem byl nadšen. Rodinná maškaráda byla mistrně ztvárněna. Nečekané Broňovo tajemství bylo také zajímavé, ale pak podle mě začal film upadat. Jakoby některé dějové linky, které by mohly být více dotažené, tak dotažené nebyly. Mám rád otevřenější konce nebo možná by se dalo říct konce s náznakem, ale tady vše jen tak nějak vyšumělo. Jen proto nedám pět hvězd.

• 6.3.2018  21:52
    Pračlověk (2018)

Já se bavil v kině celou dobu :-) Nick Park je prostě borec. Byl jsem překvapen, že je to více o fotbale, než o pravěku, ale vznikla z toho zajímavá směska. Určitě by šlo vytěžit z obou témat více gagů, a také mi přišlo, že některé vtípky musely přijít vtipné jen dětem (Bafoň pokakán obří kachnou) a jiné zase byly cíleny jen na dospělé (Arsenal). Celkem vzato to však fungovalo dobře. A nejepší je ptákogram. (V originále "Bird message" ukazuje na nedokonalost angličtiny a naopak vyzdvihuje hravost češtiny a našeho dabingu).

• 11.2.2018  20:39
    O kouzelném jablku (amatérský film) (2017)

Velmi příjemná pohádka. Dobrá zápletka, pěkné výkony herců i neherců, kteří zjevně převažovali. Na regionální amatérský film poměrně povedené triky a efekty. Za mě zasloužených 80%, hvězdička navíc je za to, že jsem z Klatov a místa, na kterých se natáčelo, jsou mi více než blízká.

• 3.1.2018  09:40

Pánové Cleese, Chapman, Idle, Jones, Palin a Gilliam vytvořili originální tvůrčí zřídlo, ze kterého vznikla tato pokladnice humoru. Tyto absurdní skeče si neustále utahují z BBC, armády, historie, ale i z plno jiných věcí. Originalita nápadů je dodnes nepřekonaná. Pracovali ve skupinkách Cleese-Chapman, Palin-Jones a Idle tvořil hlavně samostatně (jeho dílo jsou scénky, jak muž sedí za stolem před kamerou a hovoří dlouhý monolog, až se úplně zamotá do vlastních blábolů) Jednotlivé skeče pak dávali dohromady, spojoval je Gilliam svými bláznivými animacemi. Kdo nezná, rozhodně musí vidět. Také jsem zjistil, že verze, kterou občas uvádí Česká televize, má lepší titulky, než originální DVD. Pan Petr Palouš, který je vytvářel, totiž překládal i pasáže z jiných jazyků, protože Pythoni si občas dělají srandu např. z Francouzů a mluví francouzsky, na originálu však titulky k francouzštině chybí. Rovněž některé přeložené výrazy jsou zde lepší, nově vymyšlená nová česká slova (komikůň, kuroprud,…) Až to budou zase v ČT dávat, všem doporučuji televizní verzi. "Nudge, nudge, say no more..."

• 2.1.2018  21:33
    Medvídci (2001)

Světlá výjimka mezi moderními pohádkami pro malé děti. Klidné příběhy, dlouhé záběry. Pro malé děti úžasná změna oproti většině soudobých animáků. Zápletky jsou jednoduché, primitivní, na první pohled nezáživné (setkání s divoce žijícím medvídkem, hraní si na kosmonauty s helmou z papírové krabice, kempování, rybaření s nečekanými úlovky, smažení palačinek…), ale pro dětského diváka perfektně podané: poeticky, klidně, a přitom odpovídajícím způsobem napínavě. Všechno to nikam neutíká, nikdo na nikoho nestřílí, nemusí používat žádné superschopnosti… Zaplaťpánbůh za takové pohádky. I z tohoto důvodu dávám pět hvězd.

• 2.1.2018  20:57
    Zpívej (2016)

Velmi zábavné, nápadité a nabité gagy. Výtečná směs show, animovaných vtipností a napínavého příběhu. Děj byl sice odhadnutelný, ale nějak mi to nevadilo. Závěrečná „časosběrná“ sekvence stavění nového divadla byla nečekaná, ale velmi milá třešnička na dortu. Hodnotím 90% a všem doporučuji.

• 2.1.2018  20:06

Tento animák je krátký, veselý, napínavý, ale přitom něžný příběh o kouzlu Vánoc. Název stručně vypovídá v podstatě o celém filmu. S dětmi se na to díváme každoročně, již je to taková rodinná tradice a nikdy se to neomrzí. (Samozřejmě je to myšleno pro dětského diváka). Myslím si, že je to jedna z mála pohádek, která s sebou nese čistou, milou atmosféru Vánoc, tak odlišnou od všech přehnaných santaclausovských pohádek, které se odevšad tlačí a válcují klid a pohodu zimních svátků. Bohužel již nedávají moc často v televizi. Všem, kdo mají děti, tuto pohádku vřele doporučuji. Zasloužených 95%.

• 30.12.2017  21:59
    Elfen Lied (TV seriál) (2004)

Tento seriál mi byl doporučen. Překvapila mne vyjímečná brutalita, ovšem napínavost mne přinutila shlédnout všechny díly téměř najednou. Emotivnost a spád ve mně zanechaly hlubokou stopu, nicméně po shlédnutí všech dílů jsem byl celkovým dojmem poněkud zklamán. Proto jen ***.

• 28.12.2017  21:15
    Volný pád (1993)

"Já vím, co s tím je. Je to rozbitý." :-) Tenhle film je trefa do černého.

• 28.12.2017  20:03

Povedená francouzská komedie/parodie. Vyhledal a shlédl jsem tento film hlavně kvůli herečce Marině Foïs, kterou mám rád, a i přes poměrně nízké hodnocení filmu mi humor sedl. Je zde plno hlášek, navíc hlavního nešikovného hrdinu stačí vidět a nutí to do smíchu. Všem, kdo mají rádi komedie, doporučuji, nedejte se zastrašit nízkým průměrným hodnocením.

• 29.10.2017  19:08
    Zaklínač (TV seriál) (2002)

Na jednu stranu bych dal jen jednu hvězdu: a) z velké části nevyužitá špičková předloha b) děj je místy tak nesmyslně překroucen, až se mi otevírá kudla v kapse. Např. v 1. a 2. díle na Kaer Morhen byli jen zaklínači a nikoli dvě frakce Kněží a Zaklínačů. Dále tvar zaklínačského meče jako japonská katana – no co to sakra je?! ,.. atd. atd. Nejsem proti volnější adaptaci, pokud má smysl (respektive koule, obzvlášť v tomto případě), ale tady je to příliš. c) casting vedlejších postav je vesměs mizerný; kromě Geralta, který je velmi dobrý. Avšak při pohledu z jiné perspektivy 4-5 hvězd, a to z těchto důvodů: 1) Je to Zaklínač! Neotřelý hrdina konečně zpracovaný do filmové podoby. Jako fanoušek fantastiky, který na Sapkowského knihách vyrostl, velmi oceňuji, v mnoha ohledech se povedlo. 2) Atmosféra seriálu je špičková; na první dojem omezená výprava naopak dává seriálu ten správný rozměr, imaginární svět Zaklínače se blíží chudému, temnému evropskému středověku přesně podle dojmu z knihy. 3) V návaznosti na předchozí bod: lyrické pomalejší scény zcela zapadají do kontextu a doplňují klidnou a pochmurnou atmosféru, toto zpomalení tempa je v pořádku, nesouhlasím s těmi, kteří tvrdí, že je to místy nudné. 3) Jedná se o jedno z mála zpracování slovanské fantastiky, a podle mne dobré; není to nekonečná akce za každou cenu, prolíná se tu myšlenka lidskosti a rozumného rozvažování, přestože jsou Zaklínači stvořeni jako stroje na zabíjení. Celkem vzato jsem hodnocení zprůměroval, ale výstižnější by bylo opravdu dát * a zároveň *****. PS: kdo nezná film se stejným názvem, ať s ním neztrácí čas, je to jen špatně sestříhaný tento seriál. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Po opětovném přečtení literární předlohy a následném shlédnutí seriálu musím zvýšit své hodnocení. Nějak to ve mně uzrálo :-) Zejména musím opravit svůj původní názor na casting. Charaktery nejsou vůbec špatně vybrané, muži v rolích rytířů i rváčů jsou odpovídající, drsní, uvěřitelní. Co se týče ženských rolí, je pravda, že to nejsou žádné modelky, ale mají svůj nemalý půvab, který zcela odpovídá atmosféře a příběhu: např. zerrikánské bojovnice, Pavetta, Calanthé, i Yennefer. Čtyři až pět hvězd.

• 27.10.2017  17:27
    Zaklínač (2001)

Nejde pořádně hodnotit, protože se jedná o sestříhaný 13dílný seriál, a to sestříhaný velmi špatně. Ti, kdo znají Sapkowského předlohu, se diví splácanosti a zmatenosti děje,ti nedotčení nebudou chápat téměř nic. Alespoň jedna hvězda, protože žánr miluji a Žebrowski byl pro roli vybrán dobře.

• 16.10.2017  21:13
    Pretty Woman (1990)

Klasika. Robertsová a Gere ve správnou chvíli na správném místě, prostě výborné. "Hodláme u vás utratit nechutnou sumu peněz..." :-)

• 16.10.2017  20:51
    Sucker Punch (2011)

Originální kombinace - akční fantazie posazené do dramatu života. Zachraňované slečny v nesnázích je téma, které se mi neokouká, a tady je na co se koukat ( hrdinky jsou prostě pěkné ). Přesto drastický příběh v pozadí, který vyvrcholí na konci filmu, posouvá film trochu dál, než aby se dalo stručně napsat jen "akční podívaná".

• 15.10.2017  22:44
    Svět draků (TV film) (2004)

Proč by ne? Nejznámější mýtická bytost může klidně mít film sama o sobě "Co by, kdyby..." Všechny popisované podrobnosti způsobu života jsou zčásti vyfantazírované, zčásti jistě čerpají z mnohých legend. Ovšem vše je do detailu promyšlené (důvod chrlení ohně atd.), takže po dokoukání jsem jen zacvakl čelist, která mi během filmu klesla. Drak jako symbol opravdu prolíná téměř všemi kulturami a národy a toto zpracování legendy se podle mého velmi povedlo. 4* jsou zasloužené, ta pátá je osobní navíc od milovníka fantasy a draků zvlášť.

• 15.10.2017  21:21
    Eragon (2006)

Další zku..vení kvalitní literární předlohy. Režisér Fangmeier to podělal několikanásobně - také proto, že tímto paskvilem odrazuje ty, kteří by si třeba dodatečně knihy přečetli, protože předloha je skvělá, ale film je odradil. Filmové zpracování je příliš krátké (do 104 minut nevejdete bohatý děj knihy), ale hlavně je zásadně změněn děj, některé postavy zcela chybí nebo jsou vykresleny úplně jinak. Výsledek je zmatečný a jednoduše špatný. Mám chuť tady tu spáchanou nespravedlnost detailně vypsat. Někdo zde v komentářích deklasuje autora předlohy, který začal své dílo psát ve svých 15 letech. Hanba vám! Jestli jste nečetli, nekritizujte ho. Nemůže za to, že film je paskvil. Naopak, zkuste napsat sami 4 bichle, každou o 500-600 stránkách. Dobře, možná je to více určeno pro mladší generace (já to však četl ve svých 27 a líbilo se mi to), ale přesto je to úctyhodné dílo, plné originálních nápadů v rámci fantasy žánru. A všichni, kdo píšete o vykrádání nebo srovnáváte s Pánem prstenů - je to jako srovnávat Jih proti Severu a Zachraňte vojína Ryana , oboje jsou taky přece válečné filmy, ne? Eragon s Pánem Prstenů má společné maximálně název trpaslíků a elfů jako fantasy ras, jinak se ve všem liší, je to svébytný a velmi propracovaný svět. Vy, kteří jste nepříliš dotčení fantasy žánrem: většinou jde o to, že má jeden nebo více hrdinů splnit velký úkol (nejčastěji zachránit svět) a v tom jim brání mnoho překážek. Na tom není nic špatného, taková prostě fantasy je. Něco jako že v detektivkách se všude hledá pachatel a nikdo nepíše, že jedna detektivka vykrádá druhou. Osobně si díla velice cením, protože téma osedlaných draků je vidět i v knihách málo (těm, kdo neznají, radím přečíst výborný Dračí Let od Anne McCaffrey, jedné z mála autorek, která na toto téma psala). Nechci však, aby tento komentář vyzněl jen pouze tak, že se musí slepě dodržovat předloha. Jen je s ní třeba pracovat citlivě. Zkrátit, pokud je to nutné? Dobře. Ale třeba scéna, jak Safira během prvního letu (cca 1 minuta) vyroste z velikosti loveckého psa na dospělého draka je moc velká haluz. Kdyby to bylo podáno jako časový skok („o 3 měsíce později…“), budiž. To by šlo. Ve filmu ale dračice najednou začne mluvit a najednou zná své jméno a plno věcí… ne, takto se to nesmí dělat. Na některých scénách je vidět, že musely stát plno peněz, ale celkový výsledek stojí za starou belu. Vzhledem k tomu, že jsem Eragona nedávno znovu přelouskal, nedá mi to a chci tu vyjmenovat zásadní nedostatky filmu: 1) Záporáci, kteří slouží králi Galbatorixovi – urgalové, jsou v originále svébytnou rasou, vyšší než člověk a mají rohy jako berani. 2) Vardenové jsou ukryti v hoře, která je sídlem trpaslíků, jednou z ras podporujících rebelii proti království – a o těch se zcela mlčí. 3) Brom zahynul po souboji s Razaky, ne s Durzou; Razakové utekli a přežili do dalšího dílu. 4) Eragonovo učení se kouzlům je podané nesrozumitelně a chybně. 5) Safira má na křídlech peří. Nikde v žádném jiném filmu, kde se objeví draci, nejsou takto zprzněni. Drak má mít prostě křídla jako netopýr. Basta. (i Paolini píše o tom, když si šípy Safiře poranily „blány na křídlech“). Jinak je však Safira to lepší z filmu. Obzvláště po vylíhnutí z vejce. 6) Vzhled Razaků je totálně odlišný, v originálu popsané postavy v kápi, mluvící odpornou syčivou řečí, by dokázaly navodit hrůzu lépe než jistě draze zpracované masky 7)Arya byla po zachránění v bezvědomí, Eragon se s ní spojil jen v myšlenkách; Brom už byl tehdy po smrti, nemohli se setkat 8) Finální vzdušný souboj je kravina, musel být neskutečně drahý a je zbytečně dlouhý. V originále Eragon bojoval s Durzou na zemi. Abych jen nehanil: Herecké obsazení je velmi dobré, nesouhlasím s těmi, kdo prosazují pouze Ironse. Robert Carlyle jakožto Durza je skvělý a velmi podobný tomu, jak jsem si jej po přečtení originálu představil. Také Garrett Hedlund jako Murtagh je excelentní. Rychlý, stručný, sarkastický a hlavně charismatický. Sienna Guillory je krásná, pro elfku perfektně vybraná. Jediné, co mi vadilo je to, že Arya je v originále černovláska. Kdyby Sienně dali černý přeliv, vsadím se, že by jí to seklo ještě víc. Ani Ed Speleers v roli Eragona není špatný, je fajn vidět neokoukanou tvář. Každopádně – všem doporučuji PŘEČÍST SI PŘEDLOHU, je to nesrovnatelně lepší než tento film-paskvil. Zajímavé komentáře: movieband, Falconica

• 15.10.2017  21:01
    Wilsonov (2015)

Nechápu nízká hodnocení, já se bavil od začátku do konce. Zjevně tento styl humoru nesedne každému. Jedná se o nadsázku a mírně nekorektní parodii, kterých je velmi málo. Všechny herecké výkony byly podle mě perfektní, zejména Dyk či Macháček. Trochu mi to připomnělo právě sklepovský humor.

• 15.10.2017  18:55
    Líbánky (2013)

Film jsem viděl vlastně náhodou - manželka myslela, že je to něco romantického, a když jsme rozkoukali, už jsme chtěli vědět, jak to dopadne. Po shlédnutí se mi dralo na mysl slovo "bezmoc". Nemám podobné téma rád, ale bylo vykresleno sugestivně a do krajnosti a proto film hodnotím vysoce. Přesto už jej nechci nikdy vidět. Jak strašní mohou být kostlivci ve skříni...

• 13.10.2017  11:46
    Tři bratři (2014)

Velmi povedené zpracování klasických pohádek do muzikálové pohádky. Určeno pro děti, což někteří hodnotící zjevně nepochopili. Ovšem i dospělí si podle mne najdou své: Jiří Lábus v roli čarodějnice z mokřin je skvělý, Dyk jako nejnatvrdlejší z bratrů je také zážitek. Písně Jaroslava Uhlíře jsou jednoduché, zpěvné a snadno zapamatovatelné, a děti je milují. (a my dospělí je také nemůžeme dostat dlouho z hlavy... "Vrkú, vrkú,... ")

• 13.10.2017  11:39

Strhující příběhy mívají poměrně přímočarý děj, to jim ale neubírá na napínavosti. A je to tak nádherně, přenádherně malované... Tenhle animák si zapamatujete. Navíc bych chtěl vysoce ohodnotit zpracování - přesto, že jsou ve filmu dramatické a temné scény (útok Vikingů),je to výborně zpracované pro dětského diváka (sledovali jsme s naším pětiletým potomkem). Vynikající záležitost ovšem i pro dospělé.

• 13.10.2017  10:54

Mám rád filmy, na kterých dělá Mádl. Tenhle mi přišel víceméně odpočinkový, shlédnout, pobavit se, nic víc jem nečekal. A nutno říct, že jsem nebyl zklamán. Snaha udržet sledovanost nekonečného seriálu za každou cenu mě bavila. Ta naivní nešikovnost Filipa Kaňkovského byla skoro přehnaná i pro komedii, ale dobré. Jinak perfektně vybraní herci pro své role - zejména Vilma Cibulková, Robert Jašków ... Nemůžu nedat méně než 3*.

• 21.8.2017  14:27

R.E. Howard napsal na počátku 20.století plno úžasných povídek, přímo se nabízejících pro filmové zpracování. Tečou v nich potoky krve, je v nich plno krásných vnadných žen a hrdina prozkoumává tajemná zákoutí zapomenutého světa plného magie. Samozřejmě přišel jako první na řadu Conan a byl poměrně slušně zpracován (A. Schwarzenegger ve filmech Barbar Conan a Conan Ničitel). Předlohou Kulla dobyvatele je zejména povídka "Touto sekerou já vládnu" s přimíchanými detaily z jiných Howardových textů. Film má své mouchy a některé věci mohly být zpracovány lépe (scénář, ...), velká škoda. Přesto se mi líbil a jako fanoušek žánru jej hodnotím výše než průměr. Souhlasím s komentářem https://www.csfd.cz/film/34272-kull-dobyvatel/komentare/?comment=814675, podobných filmů je málo. Kdo má rád fantasy nebo hrdinské filmy, tomu doporučuji.

• 21.8.2017  13:11
    Pes ro(c)ku (2016)

Mám rád animáky a mám rád rock, takže vidět tento film byla pro mne nutnost. Bohužel musím souhlasit s některými komentáři, které zmiňují nevyužitý potenciál filmu. Za mě by to bylo méně honiček a hloupých vlků a více rozvinout vtípky a gagy kolem hudby. Přesto film docela odsýpá a graduje. I když je vrchol zápletky trochu očekávatelný, do poslední chvíle jsem byl zvědav, jak to dopadne. Celkový dojem z filmu je velmi pozitivní - plno nápadů, prostě pěkná podívaná. Zasloužené 4****, stojí za to vidět, dobře se pobavíte (zejména, pokud máte bližší vztah k muzice). A ta písnička je taky moc hezká. (Marně sháním v hudebninách kytaru „Kočkocaster“. Takovou bych fakt chtěl… :-) )

• 9.8.2017  21:14

Ve zkratce: Důstojný třetí díl navazujících filmů (Cesta do Ameriky se nepočítá). A teď detailněji: Film drží laťku stále vysoko. Samozřejmě je tu stejný druh humoru, podobný typ situací. Přesto mne překvapilo, že jde po dvou dílech vymyslet v rámci dané zápletky ještě zcela jiné scénky a stále zábavné. Staré známé obličeje, nové hlášky... Podstatná část se odehrává v době francouzské revoluce, která měla narovnat vztahy mezi lidmi. Ve skutečnosti je to však přetvářka a někteří se chovají jako lokajové stále. Zároveň je to podhoubí pro situační komedii a nové hlášky ("Občanko hraběnko"...) Zamotaný děj filmu korunuje opět otevřený konec, opět ve 20. století, ale ať to není spoiler - koukněte na to, rozhodně stojí za vidění. Jestli bude natočeno ještě další pokračování, tak jsem fakt zvědav, jak to ještě zašmodrchají. (A jsem rád, že nejsem sám, kdo přidělil 5*, jsem přesvědčen, že zasloužených)

• 9.8.2017  19:32

Regulérní pokračování filmu vyždímává námět téměř zcela. Nacpáno vtipnými scénkami snad ještě víc, než první díl. Christian Clavier zde exceluje opět v roli burana podkoního a hláškuje neuvěřitelným způsobem. (Všem doporučuji starou verzi filmu, která šla na ČT !!! Dostal jsem originál DVD a tam je dabing naprostá slabota, většina původních hlášek vůbec nevyznívá tak vtipně) Zamotaný děj a otevřený konec dává tušit dalšímu pokračování. Pokud bude zpracováno stejně, tak se moc těším! "Je to moje praparchantě!"

• 9.8.2017  19:22

Není zcela pravda, že jsou to jen vykradené Návštěvníci a Návštěvníci: V chodbách času. Ano, je to přeceděná verze pro američany, která nedosahuje kvalit 1. a 2. filmu, ale stále je to koukatelné. Je zde plno originálních hlášek, které stojí za to slyšet. Za všechny: "Pojím tuto krmi plnou travin a zítra se dobře vyseru..." Podívat se není ztráta času, je to zábavný film. Ale člověk se po čase vrátí opět k prvnímu filmu a pustí si jej znovu, spíše než tento "odvar".

<< předchozí 1 2