Nach

Nach

Ondřej Bezouška

okres České Budějovice
filmař dokumentárního spolku Paranormal tým z.s. a producent

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
    • 10.8.2018  19:52

Nejde k těm postavám nemít vztah. A ten vztah je natolik kvalitní a pevný, že si mě ta stopáž udrží a nenudí. A to je největší síla tohoto seriálu. Kde kdo může říci, že se tu toho moc neděje, jenže opak je pravdou. Děje se tu toho dost. A nejvíce se toho děje na poli lidských duší a jejich vnitřních motivací a vztahů. V tom je Taylor Sheridan tak silný a proto jsou jeho filmy tak dobře hodnocené. 80%

• 7.8.2018  09:26

Christopher McQuarrie má blíže k umělcům typu Nolan, než k rutinérům typu Bay. Co předvádí ve Falloutu (a samozřejmě hlavně Cruise) je úchvatná stará kaskaderská škola v tom nejlepším provedení. Fyzika zde stále platí, charaktery jednají charakterně a záporáci mají svou vlastní smysluplnou hloubku pro své jednání. Hanry Cavil je zde možná ve své nejlepší roli a škoda že mu ten plnovous do Supermana nenechali. Akční scény jsou přehledné, dramatické a velice fyzické. A závěrečný souboj vrtulníků je pastva pro oko s maximálním využitím pár prostředků pro co nejlepší efekt (srovnávat můžu jen se scénou v autě a T-Rexem v prvním Jurském Parku). Prostě chrochtám blahem a pátá hvězda unikla jen o chlup. 80%

• 1.8.2018  10:48

Pořádná kokotina, která je tak blbá až je vtipná. Zabíjení tady nezná fyzikálních ani reálných hranic, a tak vidíte jednu zhovadilost větší než druhou, ale přitom nebudete znechuceně odvracet zrak, ale chcechtat se nad tím absurdnem. Tedy já to tak měl. 50%

• 30.7.2018  18:47

Spíše Session 9 než ten pitomý český název. Brad Anderson se tu pokusil o něco, co chválím. Komorní film v luxusním prostředí, který si hraje na duchařskou zápletku, ale ve výsledku je všechno jinak. Atmosféra by se dala krájet. Postavy jsou dobře vykresleny a sice až na to průměrné herectví jde vše klape jak má. Tedy až do závěru, který sám o sobě vyvolá několik otazníků, na které samotný snímek ani nedal odpověď. Je to škoda, protože potenciál na originální horor tu přece jen byl. Mírný palec nahoru a věřím, že si na Session 9 ještě někdy vzpomenu. 70%

• 29.7.2018  22:45

Jelikož jsem Deník malého poseroutky 2 viděl někdy před sedmi lety, moc si z něj, ani pilotního filmu již nepamatuji. Z recenzí vím, že šlo o průměrná díla a tomu odpovídá i můj stav paměti k ději daných snímků. Trojka bude patřit do stejných vod. Jelikož jsem předtím viděl i Mikulášovy patálie (francouzská produkce), musím výsledné hodnocení ještě více snížit, protože humor zde je o třídu infantilní, záchodový a ne tak propracovaný a k charakterům a ději vhodný, jako v Mikulášově patáliích (2009). Nicméně jednohubka - letní komedie na sychravé odpoledne to funguje na výbornou. Odpad si to tedy rozhodně nezaslouží, byť některé herecké výkony do těchto vod směřovaly. Tři hvězdy a hurá na to vše opět brzy zapomenout. 60%

• 29.7.2018  14:34

Průměrný hororový kousek s kvalitní atmosférou, ale neoriginálním příběhem. Nicméně nemám zde pocit, že by celek působil podprůměrně či žánrově nekonzistentně. V podstatě mi dal přesně to co jsem chtěl. Duchařinu v prostorách jednoho skutečného domu, ke kterému zde vylíčená mytologie padne jako poklice na hrnec. Herci jsou vybraní důkladně a rozhodně nehrají žádný podprůměr. Vše tak je zde minimálně průměrné a ač lekačky a hororové scény již jsou z celé řady jiných filmů okoukané, rozhodně nemohu říci, že bych se na to celé nepodíval znovu. Pro mě příjemně strávený hororový čas. 65%

• 28.7.2018  23:51

Po předchozí epizodě dravé jako lev, nyní přichází zvolnění na úroveň vlka. Nemáme zde tolik zvratů, úmrtí, ale za to zvraty z minulé epizody zde dále rozhýbávají dějové kolečko kupředu a změny se dále projevují na konkrétních postavách. Navíc příběh se zde drží jen pár linek a nesleduje všechny dříve načrtnuté charaktery. O to více bude tato epizoda působit rozvláčněji, ale ne nudně. Postavy již známe natolik dobře, že očekáváme každý jejich čin či slovo, které příběh dále posouvá kupředu. Sheridan si sice občas dává na čas, ale rozhodně ne proto, aby nudil. Právě naopak, v jeho pojetí film vytěží maximum emocí z minima. A to prostě obdivuji a miluji. 80%

• 28.7.2018  23:45

Tak nakonec celkem podařená komedie, která náležitě využívá svět příšer v němž se odehrává. Pixar moc dobře ví, jak pracovat s postavami a udržet kvalitativní laťku co nejvýše. Dan Scanlon vše navíc vede jistou rukou, a tak nuda nemá šanci se během celé stopáže dostavit. Vtip navíc zde není nucený, ale přichází přirozeně s normálním vývojem charakterů. Takže palec nahoru a jen více takováto pokračování. 75%

• 24.7.2018  15:21

Žánrově možná i válečná rekonstrukce, protože vše co vidím je zde velice věrně ukázáno jako ve skutečnosti. Železná srdce mají spíše blíže k Zachraňte vojína Ryana. Válka v tomto podání je velice realistická, bez jakéhokoli pozlátka, plná válkou psychicky narušených jedinců. Američané se navíc nebojí přiznat, že kupříkladu v tancích měli Němci jasně navrch, takže se staneme svědky toho, jak jeden Tiger v klidu vyřadí několik M4 Sherman. Casting je excelentní, herci zvládají podat své postavy na výbornou. A nebýt toho přepáleného závěru, dával bych pět hvězd až by se ze mě kouřilo. Takhle ale za čtyři slunce a jedeme dál. 80%

• 23.7.2018  23:02

Je to klišé a sr....a až to bolí. Jenže ono si to utahuje z těch klišé hororů, námětů a podřadných vyvražďovaček našich mladých let. Ovšem táhne to s sebou i jejich negativa. Hloupé dialogy, logika gumového kačera či herecké výkony na malinu. Jasně, zde nikomu nebudete věřit, že umírá, spíše budete čekat nějaký originální způsob zabití, jenže ani ten se zde nedostaví. Na druhou stranu si to tu občas (bohužel) dobře utahuje z žánrových klišé jako flashkacky či zpomalovačky. Jde ale jen o pár střípků v jinak devadesátiminutové převážně konverzačce. Plus hvězdu za fanoušky, co projdou plátnem kina do filmu a těch několik závanů originality, ale jinak nejde o nic světoborného, co by vás mělo motivovat investovat volný čas do tohoto výtvoru. Je to jako film od filmového nerda, který si přál být uvnitř plátna svého oblíbeného hororu. Bohužel jaksi při tom zapomněl, že takových nerdů jako on tolik není. No a toto je přesně odpovídající výsledek.Tři slunce když přivřu obě oči a zacpu nos. 60%

• 22.7.2018  22:09
    The Visit (2015)

Přiznávám, to rozuzlení jsem fakt nečekal, ale zároveň v tu chvíli vyvolalo tolik logických lapsů, že tu jednu hvězdu prostě musím strhnout, a to i přes fakt, že jde o celkem kvalitní thriller - horor pohledem ruční kamery ala Blair Witch či Cloverfield. I tak zde ale vše podstatné do sebe zapadá. Děti nejsou tak otravné, jak jsem čekal a nejvíce debility tak bohužel čeká na všechny až v samotném závěru. Nicméně to nemění nic na faktu, že M. Night Shyamalan po věru pořádných srágorách natočil povedený thriller, kterým se navrací ke kořenům Šestého smyslu či Vyvoleného. Tedy nízkorozpočtových, dějově nevyzpytatelných snímků, které dokáží napínat, stejně jako zaujmout zajímavými charaktery. A to je něco, co s dražším rozpočtem prostě nebylo u tohoto tvůrce patrné. Takže hurá vzhůru k áčkovým kvalitám a snad již jsi se drahý Shyamalane poučil a odpíchl ode dna. 70%

• 22.7.2018  20:11

Průměrný snímek s dobrým Jamesem McAvoyem a Danielem Radcliffem. Vše ostatní je zde veskrze průměrné, včetně efektů a scénáře. Přesah na příběh o postavách, kteří z nějakého důvodu tvoří co tvoří a proč to tvoří, se nekoná, protože to není tak zajímavě podáno. Je to celé vlastně to samé jako jiné filmy o tomto monstru, jen v podání, které je zapomenutelnější. Škoda, potenciál tu totiž byl. 65%

• 22.7.2018  14:38

Toto už je za jasný plný počet. Zvraty zde nabraly obrátky za minulé díly a spousta linek se začíná vyvíjet nečekaným směrem. Zde na poli padesáti minut se muselo toho stihnout dost a Taylor Sheridan to vše skvěle kočíruje bez jediného zaškobrtnutí. Vše navíc perfektně logicky zapadá do sebe a v závěru ještě má čas naznačit jeden možný budoucí zvrat. Z Yellowstonu se tak stává westernovo-kriminálka ala Kmotr. A to ve velice kvalitním áčkovém provedení. Pokud jste pochybovali o předchozích epizodách, jako příliš rozvláčných, rozhodně jim kvůli tomuto dílu dejte šanci. 95%

• 21.7.2018  16:25

Nastavená laťka pokračuje. Stejně pozvolně, jako u předchozí epizody. Postavy jsou opět probírány na dřeň a celá záležitost ohledně konfliktu rančerů a indiánů je nyní upozaděna, abychom si více probrali vnitřní motivace postav a jejich další směřování. A to je vše. Je to málo, ale v Sheridanově provedení opět excelentní a bohatě to k těm čtyřem sluncím stačí. 80%

• 21.7.2018  11:00
    Petr Pan (2003)

Nemám moc rád filmy, kde si děti hrají na dospělé a v síle i chytrosti se vyrovnají či předčí dospělé. Je to stejně tak reálné jako Země nezemě. Jenže země nezemě je stavěná na tom, že skutečná není. A tedy toto dětské chování a celá příběhová linka, i když mě irituje, má zde své opodstatnění. Takže palec tentokrát nastaven neutrálně. Nicméně dobře obsazeno, zahráno i zrežírováno. Takže tři hvězdy. 65%

• 20.7.2018  22:23
    Mrakodrap (2018)

Zřejmě film na objednávku čínských soudruhů a lacinější veřejnosti, které bere logiku za sprosté slovo. Pokud dbáte na to, že správný film má vykazovat nějaký logický děj a postavy mají jednat racionálně, Mrakodrapu se z dálky vyhněte. Vypisovat veškeré lapsy nemá smysl, protože by o nich šla napsat kniha. Na druhou stranu, pokud se sháníte po katastroficko-akční jednohubce, která má dobře nasnímané akční pasáže a charismatického hrdinu, určitě Mrakodrapu dejte šanci. Prostě je to jednoduchý film pro jednoduché lidi, který je sice ve stínu Skleněného pekla nebo výborné Smrtonosné pasti, ale své diváky si i tak najde. Nejvíce zamrzí nudný hlavní záporák, protože kdyby zde více postav bylo stejně charismatických jako Dwayne Johnson, mohlo to být na úrovni dle mého oblíbené Povodeň (1998). 65%

• 18.7.2018  22:38
    Ptačí zpěv (TV film) (2012)

První část za tři slunce, druhá celek zvyšuje na čtyři. Ptačí zpěv je dražší televizní produkcí, která se nebojí větších válečných výjevů i naturalističtějších scén. Jeho středobod se nicméně drží na komornější rovině mezilidských vztahů. Ty jsou na sebe našroubovány a vzájemně se prolínají. Největším negativem tak je občasná přílišná natahovanost, která jde až na hranu snesitelnosti. Dále pak patos, kterému se prostě asi i kvůli předloze nedá vyhnout. Příběh na tom prostě stojí. Naopak největší pozitivum tu je herectví Eddieho Redmayna, který nepotřebuje repliky, aby na něm bylo vidět co chce říci a jaké emoce prožívá. Též Clémence Poésy, která mu skvěle sekundovala a samozřejmě režie, jenž přes onu zdlouhavost moc dobře věděla, jaké úseky z nastalého stereotypu vyzdvihnout a kde je potřeba přidat napětí. Takže palec nahoru a jeden z těch lepších filmů z tématiky Velké války. 75%

• 16.7.2018  22:02

Skvělý retro kousek, který sice v jistých ohledech značně zestárl, nicméně i tak působí stejně dramaticky, napínavě a v jistém ohledu i aktuálně. Jaký šok musel vyvolat v letech, kdy o hackování téměř nikdo ve vlivné vrstvě nevěděl, ani nechci pomyslet. V tomto ohledu byl tento snímek průkopníkem ve svém žánru. Dneska už se můžeme smát technice, která zde hraje důležitou roli, ale možná právě proto je tento film stále tak aktuální, protože dnes daleko více než dříve jsme propojeni moderní technikou. Pravda, daleko lépe zabezpečenou. Takže vlastně toto sci-fi již dnes by ani za sci-fi nemuselo být, ale za thrillerem, který zobrazuje možné variace naší ne tak vzdálené budoucnosti. Velká pochvala tvůrcům a charismatickým hrdinům ve všech rolích. Vždy se rád podívám na film, který nenapsal pitomec, ale člověk, který (a zde to platí dvojnásobně) dobře rozuměl tomu o čem píše pro koho a jak. A tady se sešel rovnou celý schopný tým filmařů. Takže doporučuji! 80%

• 13.7.2018  22:56

2200 hodnocený film, 1300 komenrář: Tak jsem po letech konečně uzavřel seriál Zdivočelá země. A že jsem téměř tu nostalgickou slzičku uronil. Martin Dejdar už navždy pro mě bude Antonínem Maděrou, protože si psychologii jeho postavy nedokáži již oddělit od psychologie samotného herce (jelikož ho osobně neznám). A s ostatními členy celé Maděrovy bandy jsem se sžil jako s Rychlými šípy ze seriálové podoby z roku 1969, které shodou okolností natočil právě také Hynek Bočan, což rozhodně není náhoda. Pan režisér dokázal, že patří k TOP českým režisérům a já si nedokáži představit, že by nějaký jiný tvůrce dokázal takový seriál excelentně ukočírovat, aby si člověk připadal jako jedním z hrdinů. Často jsem byl během sledování nas...n z ideologie komunismu a nespravedlnosti. Často jsem se s postavami radoval. Tohle přesně od seriálu čekám a jsem rád, že si toto Zdivočelá země udržela až do samotného konce. Ano, občas přišly slabší díly, ale celkově jde o silný seriálový nadprůměr. Jak po technické, herecké, tak režijní stránce. A za to tvůrcům děkuji. I za přehledně ztvárněnou drsnou moderní historii naší domoviny. 80%

• 10.7.2018  07:36

Krásný pomalý rozjezd na velkolepé události, co se teprve dávají do pohybu. Sheriden na poli seriálu spěchá ještě méně, než ve Wind River, ale to neznamená, že jde o nudu. Na té poli pilotní epizody devadesát minut dlouhé se podaří seznámit s důležitými charaktery, načít hlavní zápletku a vysondovat vztahy mezi jednotlivými charaktery ve všech třech znepřátelených táborech. Vypadá to na westernovou hru o trůny. Tak uvidíme co vše z toho vyleze. Jedno je ale jisté... Taylor Sheriden jede svůj styl a jsem rád, že se ho nadále drží. 80%

• 8.7.2018  11:41
    Annihilation (2018)

Hezká scifi myšlenka bez logiky s kvalitním zpracováním. Příběh o tom, že po dopadu meteoritu se vytvoří pole, kde se DNA všeho vzájemně mísí a mutuje, je pro mě jako milovníka scifi docela originální. I zobrazení daného světa v praxi působí velice svěže a originálně. Místa, která mají napínat, napínají a místa s filozofií zase vyvolávají zamyšlení. Bohužel ale toto vše je překryto plátnem nelogičností. Proč vědci a armáda lezou do středu pole, místo aby zkoumali jen jeho okraj a přišli tedy na to, že vnitřek ovlivňuje lidské vnímání a paměť? Proč vědci nedělají na úvod jednoduché testy s cílem odhalit buněčné abnormality a místo toho tam ženou ihned lidi jako prasata na porážku? Dvě z mnoha otázek, které samozřejmě nemají odpověď, protože tam scénář ani odpověď dát neumí. I tak ale jde o minimálně průměrné scifi s nadprůměrnou myšlenkou, která minimálně za jedno zhlédnutí stojí. 65%

• 8.7.2018  11:33
    Absurdistán (2006)

Dobrá myšlenka s šíleným zpracováním, což zde byl zřejmě i záměr. Nicméně idea vytěžení lidstva jako idiotů směřující k vlastní zkáze je zde výborně argumentačně podložena a mrzí mě, že to celé je až tak radikálně ukotveno v béčkové komedii. Herci, vizuál, to vše zde odpovídá spíše druhořadým Prcičkám (tedy dílům mimo oficiální tetralogii) a Scary Movie parodiím, než scifi chytře a ironicky si pohrávající se směřováním lidstva. Nicméně bavil jsem se a i to je důležité. Takže palec nahoru a snad to někdy někdo vezme i za serióznější konec,. 65%

• 7.7.2018  11:10

Výborný herecký klenot, který by byl o stupeň horší, kdyby tam ústřední dvojici netvořili Meryl Streep a Tom Hanks. Co si Steven Spielberg jako bokovku vedle Ready Player One natočil je ale pro mě daleko kvalitnější filmový klenot, než oscarový Spotlight (2015). Proč? Inu Spielberg dokáže správně dávkovat napětí, podávat záživněji důležité informace a vytěžit z herců maximum (což zde šlo s tímto ansáblem snadno). Takže s chutí tomuto novinářskému dramatu dávám čtyři slunce a doufám, že náš Spielberg ještě mnohokrát potěší podobnou kvalitou. 80%

• 6.7.2018  19:13

Mám moc rád J.A.Bayona, ale ten jeho styl a práci s postavami zde vidím pomálu. Nicméně to neznamená, že Jurský Svět: Zánik říše není zdařilým akčním filmem. To vůbec ne a na poli filmů o Jurském parku jde dokonce stále o příjemný průměr, což je ve výsledku celkově slabý filmový nadprůměr. V podstatě bych jednoduše mohl napsat, že tento film je kvalitou na úrovni Ztracený svět: Jurský park (1997). I tam se polovina filmu odehrává na ostrově a polovina v civilizaci. S tím rozdílem, že zde je daleko silnější důraz na filozofii. Máme právo nechat naše dinosauří výtvory vyhynout? Nebo se je pokusit zachránit? Já jako představitel realismu jsem byl od začátku pro vyhynutí. Jenže to by pak tento film nemusel vůbec existovat. A tak nás čekají dvě hodiny čekání na to, jak si lidstvo otevírá vlastní pandořinu skříňku. A v podstatě jak jsem to čekal, tak jsem to i dostal. Tedy žádné překvapení, ale zároveň ani žádné zklamání. Mírný palec nahoru a já se těším na uzavření této nové trilogie. 70%

• 5.7.2018  12:22

Po prvním Sicariovi, který byl pro mě překvapením roku, se scénárista Taylor Sheridan opět vytasil s dalším skvělým scénářem, který novým příběhem navazuje na předchozí film. Ano, moment překvapení je již fuč, ale to neznamená, že nás čeká méně kvalitní film. Sicario 2: Soldado totiž je přesně tím pokračováním, které ví co divák od pokračování tohoto snímku chce. Atmosféra se buduje postupně, napětí by se dalo krájet a příběh je tak pomalý a pozvolný, že mi až připomínal Wind River. V druhé polovině se pak řež rozjede naplno a já napětím místy nedýchal. Charaktery byly opět napsané na jedničku a nerad jsem se s nimi v závěru loučil. Prostě ideální pokračování, tak jak by mělo správně vypadat. 80%

• 27.6.2018  22:39
    Westworld - Série 2 (série) (2018)

Tak bohužel. Druhá řada Westworldu nebude takovou hvězdou jako Game of Thrones. Příběh, který se utápí ve své filozofii, kterou upřednostňuje i před dějem. Vězte ale, že to není špatné, ani zdaleka. Postavy mají své charakteristiky, příběh má své pletence, které postupně dostávají řád a vývoj některých charakterů je zajímavý. Bohužel ale jsem musel vytrpět řadu nastavované, nicneříkající nudné vaty. Dějové linky, které se neustále opakují, a pak to finální rozuzlení, které je jakýmsi návratem do začátku. Jsem z toho spíše rozladěn, než potěšen. Nicméně čísla jednotlivých epizod mluví jasně. Westworld je pro mě seriál, který si i tak mé srdce získal. Ne tak silně jako první série, ale dost na to, abych mu dal šanci i v sérii následující. Nicméně, pokud ten kvalitativní pád nezastaví, přijde o mě jako o fanouška. 82%

• 27.6.2018  22:29

Tak jsem na vážkách. Na jedné straně je tu dobrá epizoda se zajímavými dialogy, plná mouder hodných k zamyšlení a přesto slušné zakončení mnoha dějových linek. Alespoň co se mi po posledním díle druhé sezóny zdá. Na straně druhé tu je utápění se ve filozofii na úkor děje, které končí vyvrcholením, které vlastně ve výsledku nás dostává do bodu z něhož jsme vyšli, jen v jiných kulisách. To rozhodně zamrzí a i když charaktery, které zůstaly mají co ještě do děje říct, rozhodně už nejde o takovou událost jako v první sérii. Obávám se, že trvalka ala Hra o trůny se zde konat nebude, protože prostě příběhově nejde o nic tak silného, co by si mohlo fanoušky více a více nabalovat. Spíše zde naopak. 80%

• 27.6.2018  21:56
    Jan Žižka (1955)

Otakar Vávra byl génius na davové scény. To jak je dokázal režijně ukočírovat a přitom akční sekvence do nejmenších podrobností vypilovat snad i překročilo danou dobu. Bohužel, natáčel tak za komunistického režimu a ten mu do toho zřejmě velice kecal. Pobožná stránka dané doby je maximálně upozaděna. Postavy jsou buď dobré nebo špatné, nic mezi tím. A to ještě v tom smyslu, že dobří jsou sedláci, plebs, ale dobrých šlechticů aby člověk pohledal. Idea husitů je zde brána jako maximální dobro, vše ostatní jako zlo. Toto mě velice mrzí a jednu hvězdu za to strhnout musím. I tak chápu, že Jan Žižka z roku 1955 patří ke zlatému fondu naší kinematografie. A bojím se jakékoli jiné moderní předělávky, protože jednoduše tak epické to může být jen stěží. A zrovna epičnost si husitská látka zaslouží. 75%

• 27.6.2018  17:50

Tak musím přiznat, že toto byla příjemná rodinná letní oddechovka na sychravé odpoledne. Dobře napsané charaktery, neotravné děti a vtipná místa. Není to tedy tak vypointované jako podobné S tebou mě baví svět, ale rozhodně nejde o ostudu v tomto žánru. Takže palec nahoru a velice příjemné vidět Lišku či Langmajera v rolích kladných hrdinů, kteří nejsou nijak postižení. 70%

• 23.6.2018  00:09

Krásný rodinný příběh, který ocení hlavně dospělí s keltskou mytologií jako třešničkou na dortu. Má to správnou atmosféru, postavy, kterým jsem od čtvrtiny fandil a hlavně krásnou hudbu, která zde má až magické schopnosti (není nadsázka). Kdyby nebylo té první čtvrt hodiny a přílišným zaobíráním se úvodním vztahem mezi sourozenci, bylo by to za plný počet. Takhle jsme zůstaly jen o drobek za. Rozhodně i tak ale nadprůměrné dílo, na které si rád vzpomenu. 80%

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44