Nach

Nach

Ondřej Bezouška

okres České Budějovice
filmař dokumentárního spolku Paranormal tým z.s. a producent

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 26.5.2018  16:20
    The Terror (TV seriál) (2018)

V první polovině levnější, občas natahovaný a předvídatelný seriál s hororovými prvky, kterému jsem měl problém uvěřit, že se odehrává za polárním kruhem a ne někde ve studiu na umělém bramborovém sněhu. Nicméně skvělý casting, skvělé vykreslení posádky v nesnázích a všech zdravotních rizicích, které námořníkům v takové době a místě hrozí. Trochu zamrzely vedlejší linky manželek kapitánů, které zůstaly nevyužity do hloubky a též vůbec celé linky ze břehu, která byla nicneříkající. Celkově ale jde o příjemný mírný nadstandard, který nedělá zlé jméno jiným podobným seriálům. Palec nahoru. 75%

• 26.5.2018  16:12
    451 stupňů Fahrenheita (TV film) (2018)

Na HBO a vůbec na televizní poměry velice slabá filmová adaptace velice zajímavé knihy, která má kvalitní herce co umí hrát, ale tak špatnou režii, která nedovolí z herců vytřískat maximum emocí. Svět je navíc tak plochý, že mě nudil až k uzoufání. A hasiči mi přišli jako plytké figurky bez nějaké zajímavější filozofie, která by opodstatňovala jejich konání a důvod, proč místo hasičů nedělají například popeláře. 45%

• 25.5.2018  19:27
    G. I. Joe (2009)

Jedna z těch příjemnějších oddechovek, vedená výborným a zábavným Stephenem Sommersem. Ten člověk snad neumí špatný akční film. Kamera, herci i příběh je správně akčně dávkován a klišé a patosu není zas tolik, aby to působilo trapně či nudně. Prostě skvělá jednohubka na sobotní odpoledne. 70%

• 23.5.2018  22:56

Výborně zpracované komorní drama, které těží ze skutečnosti maximum dramatu. Langella a Sheen jsou jako oheň a voda. A jakmile se ti dva setkají, můžete věřit, že z toho vždy nějaká reakce nastane. Obzvláště, když to jistou režií podporuje Ron Howard. Zasloužená špička v komorních dramatech, která by byla za plný počet, kdyby občas nebyla až moc natahovaná. Devadesát minut mohlo být tak akorát. Nikoli dvě hodiny. Přesto ale velký palec nahoru. 80%

• 23.5.2018  22:53

Chtěl jsem dát čtyři, opravdu moc chtěl, ale ten slaďácký závěr to prostě pohřbil. Je to film s obrovským potenciálem. Jde vidět, jak byl drahý a má svou atmosféru a výbornou chemii mezi Cruisem a Kidman. Jenže těch logických lapsů je tam tolik, že bych to nestihl spočítat. A to o čem jsem chtěl aby film byl.... tedy o Irovi s dívkou z vyšší společnosti, jak začínají budovat vlastní ranč, film vlastně vůbec není. Je to o tom, jak dva odlišní lidé, co se mají rádi se potloukají po USA, snaží se vydělat peníze do začátku, ale samotný začátek je vlastně konec celého příběhu. Smutné a strhávám za to celou jednu hvězdu. 65%

• 23.5.2018  12:50

Tak tohle se skutečně velice táhlo. První díl z celé série, který ode mě dostane pouze tři hvězdy. Linka Dolores je velice nudná. Maevin se též plácá stále na místě a nebýt jejího závěru, ukousal bych se nudou ještě více. Je smutné vidět, jak se celý příběh rozdělil na dvě příběhové linky, na kterých snad ani nespolupracovali jedni tvůrci, protože tato je na rozdíl od té s Edem Harrisem nudná až k zalknutí. Snad se další část vrátí kvalitou tam kam má. 70%

• 23.5.2018  12:42
    Pokání (2007)

Velice silný příběh Joea Wrighta, který je dodnes pro mě hodný uznání. Ano, občas se táhne, ale charakteristika postav, epičnost a uvěřitelnost je až pomalu za hranicí filmu, na území reality. Tleskám a čtyři slunce. 80%

• 22.5.2018  22:36
    Coco (2017)

Jen žďibíček chyběl k té pomyslné dokonalosti typu Burtonovi Mrtvé nevěsty. Písničky skvělé, humor pixarovsky dokonalý, doják v závěru, že nestačily kapesníky. Ano, toto jsou ty filmy, které v animované podobě chci vidět a mrzí mě, že Pixar už je nesype jako třpytky z rukávu. Nicméně i za toto velký dík. Má to náboj, má to charismatického hrdinu i odpudivého padoucha. Není to blbost pro děti, ale inteligentní kvalitativní podívaná pro celou rodinu. A nebýt toho ne příliš tak dobrého vizuálu a místy natahovaného děje, určitě by šlo o podívanou z ranku V hlavě. Takhle velký palec nahoru a pátá hvězda unikla jen o nehet mrtvého kytaristy. 80%

• 22.5.2018  22:12

Správný mix akce, komedie smíchaný v půllitru na krimi. Šlape to jak má, chemie mezi postavami funguje, což je u tohoto typu komedie pomalu skoro zázrak. Nicméně určitá rozvláčnost, stereotypy a hlavně klišé táhnou tento příběh dolu. I tak mu ale určitě dejte šanci. Kvalitních snímků mixující výše zmíněné žánry tolik není. A tento to zvládá skutečně na chvalitebnou. 70%

• 21.5.2018  15:28

Tak to přece jen vypadá, že týden nudy bude vyplňovat čekání na to nejlepší, co Westworld může nabídnout. Tedy Eda Harrise. Protože jakmile tam jeho linka není, vše je o třídu horší. Takže Ede, doufám že bušeš mít ve Westworldu dlouhý život a tvá linka se nevyčerpá, protože už teď vím, že s tvým odchodem by seriál přišel o značný kus kvality i diváctva. 85%

• 21.5.2018  14:34
    Deadpool 2 (2018)

Deadpool 2. je solidním pokračováním, které po vzoru dvojek je větší, dražší a humorně nadupanější. Pokud se vám první Deadpool líbil, bude se vám líbit i dvojka. Pokud jste odcházeli před lety z kina zklamáni, budete zklamáni i zde. Ryan Reynolds sází vtipy i sebekritiky jako kulomet Thompson smrtící kulky. Strefuje se přesně a nebojí se být sebekritický. Humoru je prostě až tolik, že jsem se ho přehltil. Odstatní dějová kostra přitom není nijak originální. Příběh stojí na klasických klišé, kdy zlý / dobrý Deadpool se snaží zastavit a napravit dítě z něhož má být v dospělosti pořádný arcipadouch. Prostě něco jako Looper z roku 2012, který je zde vykrádán. Co ale opravdu Deadpool oproti jedničce ztratil je ono kouzlo překvapení. Filmové události, u které nikdo nečekal, že se událostí stane. Nyní jde "jen" o pokračování úspěšného filmu naplňujícího to, co diváci očekávají. Žádný velký přesah či zapamatovatelné scény (tak jako v jedničce) se už nekonají. Zas taková škoda to ale není, protože i tak je Deadpool hodný svého jména a kvalitou nijak výrazně nepolevuje. Což je do budoucna věru optimistický závěr. Snad se dočkáme završení trilogie. 80%

• 15.5.2018  08:35

Tak toto se vůbec nepovedlo. A vypadalo to tak zajímavě. Rozhodně, co se kostýmů týče a kamery. Bohužel, repliky byly jak pro mateřskou školku, střih nepřehledný a způsob vyprávění nicneříkající. Sám jsem příznivec toho, když postavy mohou mluvit aniž by cokoli říkali. Třeba formou chování, očního pohledu a dýchání. Jenže tady to byl spíše pletenec různých scén. Epické bitvy byly řešené detaily na části bojujícího vojáka či vojáků a off monology postav tomu dávaly až absurdní náboj. Navíc kdybych historii III. pražské defenestrace a jejích následků neznal, vůbec bych neměl šanci se uchytit. Postavy jsou mimo vzhledu od sebe nerozeznatelné, Kryštof Harant například nemá jediný specifický rys, díky kterému bych si ho nějak zapamatoval. Pokud si tento komentář náhodou čtou tvůrci, tak ať klidně napíší a já jim dám dohromady daleko lepší příběhovou kostru i klidně pro televizní poměry. Zde se ukázalo, jak zlá dokáže u filmu být nepřehlednost. Méně příběhových linek a více jedné hlavní postavy. Alespoň to by zvedlo hodnocení o jednu či dvě hvězdy. 35%

• 14.5.2018  13:10

Příjemná, v úvodu natahovaná oddychovka, která se mi skoro zasekla u představovačky hlavních postav. Díky Bohu, jakmile přijde na lup, děj se rozjede a nic ho nezastaví. Předně musím zatleskat castingu za výběr herců, který byl excelentní. Scénáristé to podepřeli dobrou rutinou, která tu a tam vrzala v nelogičnostech (napálit vyšetřovatelku tím že si zařídíte profil na seznamce se dostal do mého notesu na WTF momenty), nicméně pokud hledáte dobrý film na sobotní odpoledne, Jak napálit banku je ideální volbou pro vás. 70%

• 14.5.2018  13:05
    Kazišuci (2018)

Příjemné komediální překvapení, které má velice slušně napsané dospělé charaktery. Rodičům jsem fandil, jako malý kluk se těšil, kde co zase podělají a proti komu se postaví. Ano, ty zvracející a prdící scény mi šly na nervy, sexuálních narážek je též až moc. Ale bavil jsem se, smál se a to je to hlavní. Jedna z těch lepších komedií typu Prci prci prcičky. 75%

• 14.5.2018  13:01
    Psí ostrov (2018)

Krásné, dobrodružné, živé, veselé i smutné. To vše je Psí ostrov, který považuji za dosud nejlepší a nejsrozumitelnější Andersonův film. Má vše, co od tohoto tvůrce očekáváte. Ano, můžeme namítat že se moc drží klišé, ale to mi bylo celkem jedno. Příběh party, která se spojí a vydá se na tu cestu, aby nejprve někoho našla, a pak něco změnila, mě uhranul a rád si tento zážitek někdy zopakuji. 80%

• 8.5.2018  10:53

Vše co jsem psal v předchozích epizodách o plusech a mínusech platí. Zde tedy přidám další poznámku... bez Eda Harrise to kvalitativně funguje daleko méně. Není zde žádná postava s níž bych se dokázal ztotožnit. Je to slet různých charakterů, které mají nějaký cíl, který je ale natolik rozmělněn, že jsem si ho musel v hlavě připomínat, abych věděl, že tato a tamta činnost má s ním nějakou spojitost. A právě rozmělňování děje je hlavní doménou tohoto dílu. Je to stále na čtyři slunce, ale klesáme kvalitou dolu, bohužel. 75%

• 4.5.2018  23:17

Tak klidně takovýchto filmů víc, kde hraje svůj prim obraz nad zvukem, protože zvuk, co přátelé? Zabíjí! Na planetě zemi jednoho dne proběhla nějaká invaze tvorů, kterých sice moc není, ale i tak dokázali vyhubit celé lidstvo (až na tiché výjimky samozřejmě). Jsou velký, nevidí, ale skvěle slyší. A pokud se projevíte hlasitěji, než jsou přírodní zvuky v okolí (šum větru, tok řeky, zvuk deště), zabije vás to. Takže jaké je řešení? Postavit si dům u vodopádu a můžete mezi sebou mluvit jak chcete, protože vodopád vás ochrání. No tak moc bohužel nejsou naši hlavní hrdinové chytří. Žijí na venkově, v tichu ve svém domě. On je technicky zdatný a ona těhotná. Přesně tak, čeká dítě, které samo o sobě není tvor tichý, protože strašně rádo zvukově ukazuje své momentální emoce. A mimo ně v domě žijí další dva tiší tvorové, které si na děti jen hrají, protože jinak by nemohli být tak potichu. No a tak se nám to rozbíhá. A ač to vše může vypadat pitomě a pitomé to vlastně svým způsobem je, má to svou logiku, dobrý příběh, postavy, kterým jsem jejich motivace věřil a pořádně napínavou druhou polovinu se závěrem. Na úplném konci to už tedy zavánělo drobet sebeparodií, ale díky Bohu to tvůrci zřejmě věděli, tak to utnuli v tom nejlepším možném momentě, kdy mohli. A za to vše tedy palec nahoru a mé doporučení příběh zhlédnout v nějakém dobrém multiplexu s kvalitním zvukem. Zážitek zajištěn. 75%

• 4.5.2018  19:21

Jen silná osobnost byla schopná přežít Nejtemnější hodiny britské politiky Druhé světové války. Winston Churchill k těmto výjimečným osobnostem jednoznačně patřil. A film Joea Wrighta mu dává zasloužený hold! Je to drama, kde výprava působí až epicky v každém záběru. Scény jsou zalidněné, plné života i dobových rekvizit, že si opravdu přijdete jako ve válečném Londýně. Gary Oldman zde nehraje, on je opravdu Winstonem Churchillem. Ač vím, jak kvalitním hercem je, stejně jsem překvapen za výkon, u kterého i Oscar je málo. Velice povedené životopisné historické drama, které předčí i jiné filmy o Winstonu Churchillovi (a že jich bylo více). Mé velké doporučení a palec nahoru. P.S. Snímek skvěle doplňuje jiné válečné drama: Dunkirk (2017, režie: Christopher Nolan), o němž Nejtemnější hodina též pojednává, ale z politické roviny. 80%

• 2.5.2018  22:55

Dějově zajímavější příběh, který odkrývá jak současnost, tak minulost a toto přeskakování časů je zde (ač se to v úvodu zdá naopak) ve výsledku pozitivní pro odhalení hlavní motivace dvou ústředních postav a jejich konkrétního směřování v této sérii. Též se tedy dozvídáme konkrétní odpověď na otázku, kdo zde bude hrát hlavní roli. Pokud se děj bude držet načrtnuté linky, tak nejvíce si užijeme Ewan Rachel Wood a Eda Harrise, který už nyní je nejzajímavějším charakterem a velký palec za něj nahoru. Uvidíme tedy, jak se tato "hra" ještě vyvine. 80%

• 29.4.2018  23:21

Tak přece jen musím dát těm klukům ušatým od Marvelu velký palec nahoru a sdělit, že ta pátá hvězda unikla jen o fous. Konečně pochopili, jak správně mají vykreslit hlavního padoucha, aby příběh nepotopil, ale naopak vyzdvihl ho do nejvyšších obrátek. Avangers: Infinity War ale jinak trpí jinými klasickými nedostatky svých filmů. Tím hlavním pro mě zůstávají až dětinské barvičky, akční dějová přeplácanost, která mě až nudila a příliš mnoho postav, s nimiž si ale bratři Russovi poradili na výbornou. Nejlepším rozhodnutím ale bylo dát širší prostor Thanosovi a vykreslit jeho psychologii ne jako ničitele světů, ale jako zachránce s šílenou ale velice funkční představou, jak toho docílit. Furt se někam cestuje, pořád se něco děje, každou chvíli někdo do někoho řeže. Dobře se na to kouká, ale po nějaké době mě to začalo nudit. A kdyby to tak tvůrci dobře nedrželi pohromadě, šlo by o průser ranku Age of Ultron. Díky Bohu to se zde nestane. V samotném naprosto luxusním závěru tak zamrzí pouze jedna věc: ten utnutý konec, který já bych nechal jako konec definitivní. Je to škoda, protože za něj by si Marvel zasloužil piedestal. Bohužel ale další filmy budou pokračovat a já se obávám že jakékoli jiné konce, než tento už nebudou mít ten správný emocionální dopad a rozbourají tu dokonalost tohoto závěru. 80%

• 28.4.2018  12:53

Umě vystavěná komedie, kde sice moc originality neuvidíte, ale charaktery a vztahy mezi hlavními protagonisty jsou natolik funkční, že jsem si jí užil od začátku do konce. Toto vše podporují navíc i skvělé herecké výkony vedené dobrou režií. Takže palec nahoru a více takových. 75%

• 28.4.2018  10:54
    Sliz (1988)

Ultimátní hororové běčko, kde postavy jednají stejně logicky jako sjetá uklízečka na tripu. Hlavní slizoun se nečekaně přesouvá a teleportuje tak, jak se scénárista ráno vyspal a vazby mezi postavami jsou tak pevné, že po většinu času ani hlavní protagonistka neví, že má rodinu a smrt přítele je jen epizodkou pro následné vtipkování a flirtování s místním pobudou o pár hodin později. Prostě ten typ osmdesátkového filmu, na který se dobře dívá co do ztvárnění tehdejších efektů, ale po příběhové stránce nemá celek blízko k naprostému kvalitativnímu dnu. Přiznejme si ale že u Slizu nikdo kvalitní příběh ani nečeká. 60%

• 25.4.2018  23:37
    Hostiles (2017)

Zajímavé drama s melancholickým nádechem, které je branou do duše dvou světů. Zcela odlišných a nepřátelských. Ale díky jedné cestě se ty dva světy začnou přibližovat a my se tak stáváme svědky pochopení, že ač oba stojí na opačné straně barikády, nemají si vlastně vůbec co vyčítat. Krásný praktický příklad toho jak je antisemitismus nesmyslný a že bestie mohou být na obou stranách barikády. Christian Bale hraje na nejvyšší možné úrovni. Ostatní postavy mu ale svými kvalitami šlapou též na paty. Scott Cooper na můj vkus občas až příliš natahuje stopáž, ale řemeslo má v malíku. Atmosférické je to jako prase a nebýt několika hluchých míst, dal bych plný počet sluncí. 75%

• 24.4.2018  23:46

Rozjíždí se to pěkně, jen co je pravda. A očekávám dle ukazovaného od druhé řady velké věci. Škoda jen, že mi zatím přijde reálný svět od toho scénáristy vymyšleného za zcela odstrčený, jakoby vůbec neexistoval. To nikoho nezajímá, že přestali zaměstnanci komunikovat se světem? Co jejich rodiny? Co policie? Nikdo nikoho neburcuje 11 dní a jediní, kdo tam něco řeší jsou soukromá armáda člověka, co chce nějaký výtvor? Tato nelogičnost do očí bijící sráží mé hodnocení o celou jednu hvězdu. Jinak všechny ostatní kvality zůstávají. Snad se zde nebude opakovat příběhová blbost Transcendence (2014). 80%

• 22.4.2018  21:54
    Metanol (TV film) (2018)

První část: Výborná kriminálka, která těží z celé kauzy a navíc si dokáže pohrávat s divákovo očekáváním. Je v této lahvi smrtící dávka methanolu? Ano, nebo ne? Příběh krásně přebíhá z roviny výroby pančovaného alkoholu do roviny obyčejných lidských osudů, které methanol poznamenal. Vše je přitom přehledné a není problém se v postavách vyznat. Aktéři jsou velice charakteristické a dobře napsané. Nevím kolik procent je skutečnost a kolik fikce, celek ale vypadá velice reálně a uvěřitelně až se mi chce zvracet hnusem. Další palec nahoru za až skoro dokumentární kameru. Prostě za první část velký palec nahoru a snad pokračování půjde v těchto šlépějích. Druhá část: Příběh nyní o vyšetřování celé kauzy. A nutno dodat, že velice záživně. Vidíme tak problémy, před kterými policie stála i opravdu hyenistický postoj mafie, která se snažila jednoznačně jedovaté lahve dostat dále k zákazníkům. Kamera i režie jede v duchu předchozí části a kvality si celek udržuje až k poslední scéně. Tedy tleskám České televizi. Konečně natočila vysoce kvalitní kriminálku, jenž reflektuje naší nedávnou historii. Celkové hodnocení obou dílů: 80%

• 22.4.2018  19:26

Tailor Sheridan dokazuje, že je králem kriminálních příběhů. Zde jako scénárista a excelentní Villeneuve jako režisér vytvořili žánrovou klasiku s atmosférou hodnou Hitchcocka. Nelíbilo se mi to tolik jako Sheridanovo režijní druhotina: Wind River, ale ta áčkovost, kvalita a atmosféra je zde téměř srovnatelná. Každá postava zde měla své místo a byla jasně zapamatovatelná. Atmosféra je od začátku ponurá a postupem času se mi dostávala hlouběji a hlouběji pod kůži. Scenáristicky zde žádné logické kiksy nebyly. Chápal jsem vývoj postav a idealismus hlavní hrdinky, který zde dostával pořádně na hubu i motivaci Sicaria a jeho nelítostný přístup k práci. Velký palec nahoru a Taylora Sheridana jdu sledovat jak jako scénáristu, tak jako režiséra. 80%

• 22.4.2018  13:06
    Nesmrtelný (2015)

Ryan Reynolds v dalším průměrném snímku, kde dokazuje své herecké kvality, ale nemá k tomu absolutnímu úspěchu tak dobrý scénář. V Nesmrtelném se bohužel logické lapsy vrší jeden za druhým. Často jsem si pokládal otázku, proč se postava nerozhodla tak nebo onak. Proč si volí tuto cestu namísto této? Ale když se od toho oprostím, zůstane mi to vcelku přijatelné béčko, které má dobrou akci a nějaký charakterní vývoj. Filozofie přesunu mysli do jiného těla je zde docela dobře promyšlená a kdyby nebylo toho slabého a nezajímavého padoucha, přišil bych tomu i čtyři hvězdy. 65%

• 22.4.2018  13:01
    Kolonie (2015)

Daniel Brühl a Ema Watson hrají jako o život. Tedy ono jim v tomto snímku o život fakticky jde, ale je úchvatné je zde sledovat. Další velkou osobností je Michael Nyqvist, který si roli velitele tábora kolonie užíval až do samotného konce. Je to místy až psychicky drásající pohled na to, jak člověk dokáže být vůči svému druhu hnusný. Ne tak odporný jako jiné snímky, ale na malém prostoru jednoho tábora to tak stačí. Škoda jen toho pro mě až moc barevného vizuálu, který výsledný dojem z celku trochu kazí. Přesto ale palec nahoru. 75%

• 22.4.2018  12:52
    Vlasy (1979)

Krásný a myslím i přesný pohled na hnutí hippies konce sedmdesátých let dvacátého století. O to zajímavější, že vznikl pod rukama českého režiséra a celosvětové legendy: Miloše Formana. Po hudební stránce dle mého nejde o nic převratného a skladba, která mě zaujala byla až ta poslední. Nicméně po stránce hereckých kvalit a příběhu jde o naprostou špičku i na současné poměry, takže zatímco dle mého ta muzikálová stránka je již zastaralá, ostatní sféry zrají jako víno. A za to jsem obzvláště u tohoto snímku rád. 75%

• 22.4.2018  12:25

Vždy jsem si přál, abych viděl akční béčko typu Povoděň (1998). A jako jedno z témat jsem si vysnil právě hurikán. A jsem rád, že se po 20 letech mé přání zhmotnilo v této podobě. Ano, je to béčko jak řemen, bohužel zde i ve kvalitě CGI efektů. Má to děravý scénář jehož nelogičnost v závěru dosahuje mezí, při nichž musím odebrat jednu hvězdu. Ale akce je přehledná, má chytře vymyšlené momenty a záporáci mají dobrou motivaci. Bohužel, ten závěr to zabíjí. !POZOR SPOILER! To jako nyní furt budou v kamionu ujíždět uvnitř oka hurikánu před jeho okrajem (uvnitř něho je cesta suchá, tráva kvete a domy bez poškození stojí) do chvíle, než se bouře nevypaří? !KONEC SPOILERU!To a občasné hloupé scenáristické kličky mi vadily na kráse tohoto díla. A ne tak pěkná kamera, která nedokáže tolik vytěžit katastrofu okolo se odehrávající. V tom všem byla Povodeň z roku 1998 lepší. 65%

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43