Sandman - Hrací dům (2022) (epizoda)

Lepší, než předchozí díl, ale stále ještě moc rozvláčné. Oproti první polovině se zde duplo na brzdu a spíše než kupředu plnou rychlostí, jedeme na trojku. Nicméně podobný pocit jsem měl i z této pasáže komiksu, takže tvůrcům filmu to nezazlívám. Celek je nicméně stále nadprůměrný a méně, než čtyři slunce si to nezaslouží. 80%

Sandman - Domek pro panenku (2022) (epizoda)

Jedna z pasáží, která mi i v knize přišla sálodlouhá, až příliš rozmělněná. Navíc zde pro neznalce komiksu i málo přehledná. Samotný Sandman je zde ve vedlejší roli a v té hlavní tu máme zcela novou postavu Rose. I já byl při čtení tehdy překvapen a dle hodnocení usuzuji, že to jsou i diváci tohoto seriálu. Narozdíl od nich alespoň vím, co čekat a jak se vše vyvrbí. Přesto ale i pro mě je tato epizoda slabší, než ty předchozí. Hlavně z důvodu, že nestojí na hlavní postavě Morfea. 75%

Sandman - Zvuk jejích křídel (2022) (epizoda)

Pro mě nejlepší pasáž ze druhého komiksu. Setkání Morfea s "nesmrtelným". Celé přesně políček po políčku kopíruje komiks, jakoby si tvůrci řekli.... kašleme na storyboard. Použijeme místo toho komiks sám. Předchozí část se Smrtí a procházkou, též naprosto věrně odrážela dění v knize. Ano, 100% zde tvůrci se zavděčují čtenářům, které jsou evidentně cílovkou. A proto musím dát plný počet. Oceňuji to. 90%

Sandman - Nonstop (2022) (epizoda)

Jsem moc rád, že postava, kterou zde hraje herec David Thewlis je v podstatě jiná, než v komiksu. Tam to byl ultra padouch, který z šílenství konal pouze zlo. Tak moc zlý byl, že ho zajmula samotná Liga Spravedlnosti. Zde už je John mimo universum superhrdinů DC a jeho psychologie je daleko propracovanější. Jeho motivy konání daleko více chápu, než v komiksu samotném. A díky tomu mě daleko více zaujala tato epizoda seriálu, než daná kapitola v knize. Takže ano, zde se mi výsledné filmové dílo líbilo víc. A ano, sám jsem z toho byl překvapený. 90%

Sandman - Naděje v pekle (2022) (epizoda)

Pro mě nejlepší pasáž z prvního komiksu. Souboj Sandmana s ďáblem. Obával jsem se nejvíce nějaké fyzické bitvy, ale při pohledu přístupu tvůrců k látce můj strach se změnil v očekávání. A výsledných pět hvězd myslím mluví samo za sebe, jak se jim tento souboj podařilo přenést do filmu. Navíc už se tu pokukuje i po dalších komiksech, například zmínkou příběhu prvních lidí a jedné zhrzené lásce. P.S. architektura pekla byla bravurní!!! 90%

Sandman - Ať se ti o mně zdá (2022) (epizoda)

Tak tu sice nemáme postavu Constantina, ale Constantinku, což byl odklon od předlohy, ale musím uznat, že i zde skvěle obsazen a herecky zahrán dokonale. Není důvod si na tu změnu stěžovat. Stejně jako vyškrtnutí ligy Spravedlnosti (ano, komiks se odehrává ve světě Batmana a Supermana) a nahrazení jejich linky příběhovou pasáží více propojující další dění s pilotní epizodou, což je jednoznačně filmovější a logičtější pro co nejsnadnější pochopení diváka, který nezná původní literární dílo. Stěžejní děje se nicméně plně s komiksem shodují a je pro mě libůstka si na ně počkat. Navíc postavy jsou dobře prokresleny a napsány, takže logické lapsy buď díky tomu nehledám, nebo je ignoruji. Zatím stále za plný počet. 90%

Sandman - Nedokonalí hostitelé (2022) (epizoda)

Malé odchylky od komiksu zde naprosto chápu. A kupodivu mi celek přijde i více srozumitelný. Atmosféra je skvělá. Množství počítačových efektů jsem očekával, ač nejsem jejich skalní fanoušek. Postava Sandmana je velice trefně obsazená a postavy okolo něj dostávají stejné, ne-li větší množství prostoru, což mi přijde fajn. Celek mi přijde srozumitelný nejen pro čtenáře komiksu, ale i pro ty, kteří s ním nepřišli do kontaktu. 90%

Sandman - Spánek spravedlivých (2022) (epizoda)

Velice spokojený se začátkem. V podstatě kopie komixu s atmosférou, kterou jsem z papíru cítil. I hlavní představitel mi do své role zapadl. Zatím to za mě lepší být nemohlo. 85%

Zmlsané dějiny Light (2020) (pořad)

Light, který kvalitou vyrovnává a často i překonává výborný "neLight". Docent Jídlo, alias Martin Franc je nejen učenec, ale i výborný zprostředkovatel informací. Historie gastronomie v jeho podání je stejně srozumitelná pro profesionály jako laiky. A navíc i věru excelentně zábavná, což jen podtrhuje postava Lucie, která si zde vystačí s mimikou a u které se vždy věru těším s čím přijde, co předvede. Pevně doufám, že pořad vydrží hodně dlouho a o panu Francovi též dlouho uslyšíme. A Zmlsané dějiny Light by si měl odnést nějaké ty ceny. 90%

Frigo jako Sherlock Holmes (1924)

Velice kvalitní groteska, která sice dějově je prosťoučká jako většina podobných děl té doby, ale narvaná takovou kadencí gagů a kaskaderských výkonů, že se nedivím Busteru Keatonovi, že se v tomto stal legendou. Scénu s kinem považuji za excelentní a ani dnes by to nešlo udělat lépe. Škoda jen občasné repetitivnosti humorných scén. Úprk, honička, apod. Z toho důvodu nechávám čtyři hvězdy. 80%