Velká šestka (2014)

Příjemná oddechovka plná charismatických a docela i roztomilých hrdinů, které si nelze nezamilovat a nejde jim nefandit. Já vím, jsem chlap nad třicítkou a rozplývám se tu jak malé dítě. Však tomuto filmu se podařilo mě do té doby vrátit. A jsem za to moc rád. I proto vztyčuji palec vzhůru. 80%

Řím - Série 1 (2005) (série)

Skvělá pilotní série, která věrně seznamuje diváka s tím, jak zřejmě opravdu fungoval antický Řím a jaké to v něm bylo vlastně žít. Seriál má naprosto excelentní casting, dějové zvraty a napsané charaktery. Zvláště ústřední dvojka Vorenus a Pullo mě posadila na zadek a těšil jsem se na ně s každým dílem víc a víc. Jsem moc zvědav, co předvede série číslo dva. 85%

Král (2019)

Jeden z lepších historických snímků, v němž každá rána skutečně bolí. Vysílení během soubojů je enormní a rytířská etika a ušlechtilost jde stranou pro jakoukoli možnost nejbližší střet zvrátit ve svůj prospěch. Král má v sobě vše, co by správný realistický historický film měl mít. A navíc i právě toto pojetí akce. Více prozrazovat nechci a ani nemusím. Pokud vás má slova zaujala, dejte tomuto snímku šanci. 80%

Tajuplný svět Alex Mackové (1994) (seriál)

Na ten seriál si moc dobře pamatuji. Takže vím, že jsem u něj každý víkend ráno seděl a těšil se na nový díl. I když dneska už bych to vše vnímal daleko chladněji - ba i v hodnocení, bych šel na maximálně dvě slunce - reflektuji zde právě své postoje z dětství. A už jen pro ně tu jednu hvězdu nostalgie přidám. A nedívejte se na mě tak. Vím, že je to obsahově úplně pitomé, ale nemohu jinak. 65%

Úkryt v zoo (2017)

Další kapka do moře dramatického žánru, který se zaobírá druhou světovou válkou a ukrýváním židů, tentokrát v bratislavský ZOO. Film je to zručně natočený, o tom žádná. Jessica Chastain a Daniel Brühl jsou excelentní. Jen prostě podobných filmů bylo až moc. Hodně a navíc řada z nich v podobné i lepší kvalitě. A to mi zabraňuje, abych Úkrytu v ZOO dal plný počet hvězd. Přesto mé doporučení máte a za jedno zhlédnutí celek stojí. 75%

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Mnohem lepší, než Whedonova verze, která mnohé linky i kvality pohřbila. Přece ale jen je toto jako celek spíše pro náctileté, než dospělé diváky. Na druhou stranu zacházení s jednotlivými postavami je zde daleko lepší. Mají svůj prostor i čas. Smrt Supermana zde dává daleko větší smysl a samotné hrátky s realitami též zde dostávají své místo. Škoda, že tak neuvidíme, jak to celé Snyder plánoval ukončit v pokračování. I když.... Jokerovi (2019) to nešlape na paty ani za mák a poslední dva díly Avengers, byť nemám Marvel vůbec v lásce, se též více povedly. Přesto zvedám palec nahoru, protože to nebylo vůbec zlé. 75%

Trainspotting (1996)

Suverénní vyprávění v suverénně natočeném snímku, jemuž vévodí excelentní Ewan McGregor. Zajímavé, komické i depresivní nápady. Bohaté charaktery, které bych nechtěl potkat. A samozřejmě tématika drog, které ohýbají tyto lidské charaktery do různých křivých rovin, abychom záhy zjistili, že i ti co drogy neberou, jsou stejně odporní, ne-li odpornější. Dal bych tomu i plný počet, ale Perníkový táta prostě tuto tématiku dostal do zcela jiných výšin, které zde musím reflektovat. 80%

Tvůj souboj s divočinou: Poprask na safari (2021) (pořad)

Bohužel já nadšen nebyl. Možná to bylo i proto, že jsem tento interactivní film viděl po dohrání PC filmové hry Detroit. Nebo prostě už mám s tímto žánrem bohatší zkušenosti, ale celý projekt Animals on the Loose: A You vs. Wild Movie mi přijde šíleně nezáživný, nereálný a dokonce i (a to jsem se u Beara Gryllse divil) nudný. Plný klišé, rozhodnutí, které by v realitě skončily moc zle (což je v úvodních titulcích díky Bohu zmíněno) a rozhodování, které ale vlastně nemá skoro žádný vliv na výsledek. Tím ubírám z výsledného hodnocení hned několik hvězd, a pokud chcete vidět něco dobrého, interactivního, sáhněte spíše po Heavy Rain, Detroitu nebo Fahrenheitu. 50%

Přízraky (1996)

Poslední film Petera Jacksona předtím, než se upsal trilogii Pán prstenů. Zároveň i snímek, nad nímž producentskou záštitu měl Robert Zemeckis. A výsledek je rozhodně stravitelný, i když ne dokonalý. Počítačové efekty byly určitě na svou dobu dostačující, dneska ale už jsou šíleně zastaralé. Duchařská zápletka je zde hezky komediálně i hororově využita a dělá čest duchařskému žánru. Přesto ale ty dvě hodiny jsou šíleně přestřelené. Kdyby to mělo devadesát minut, byl by to ideál. Takto zde bylo šílené množství vaty, která se mohla prostříhat a filmu by to jenom prospělo. Co se hereckých kvalit týče, nečekejte žádné mistrovství. V podstatě když shrnu, že The Frighteners je průměrný horor, udeřím hřebíčkem na hlavičku. Milovníci starších hororů určitě po tomto kousku sáhněte. Vy ostatní o něm do budoucna přemýšlejte. Za jedno zhlédnutí stojí. 65%

Milada (2017)

Velké kvalitativní zklamání, které střihem ani místy nedrží pohromadě. Vše, co mohlo být v tématice Milady Horákové silné, je naopak zde podáváno velice neosobně, vzdáleně, že žádná z postav mě nezajímá a jen si přeji, aby to skončilo, což u takového tématu a takové osobnosti moc zamrzí. 50%