Falconica

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 29.12.2020  22:41
    Teroristka (2019)

Protřelí čsfdáci a jejich erudované intelektuální komentáře k naprosto odlehčujícím sebe vážně neberoucím komediím. Nehrozí zapomenout, proč už tyhle stránky otvírám jen tak jednou za rok:-D Film je v pohodě, vtipnej, nenáročnej, připomíná trošku Sám doma, kdyby banda nas*atejch bab a bejvalej kriminálník byli desetiletej kluk, myslim, že herci si to natáčení maximálně užili:-D Víc netřeba rozvádět.

• 23.11.2018  15:18

Viděla jsem jen 40 minut (of course the poor fucker, I love so much, dies), nejsem tolik na tenhle typ filmů, ale z hlediska vojenský akce se mi to nezdálo vůbec špatně provedený. Vlastně dobře provedený.

• 22.11.2018  00:49

Spoustu scén pouze pro efekt bez jakéhokoliv významu, několik postav jen pro potěšení diváků, ale bez jakékoliv kontribuce k ději, okaté narrations informací divákovi číhají za každým rohem (tzn spousta rozhovorů mezi postavami užitečná tak leda pro to, aby se divák orientoval), mizerné vypravěčské schopnosti, zmatený děj, postavy se zmatenými motivacemi, poměrně slabé dialogy. Fantastic beasts jsou ve filmu Fantastic beasts téměř bezvýznamné. Krom jednoho hrabáka, který už je bohumžel jenom opakovaným vtipem. Bohumžel rozdíl mezi vypravěčskými schopnostmi Rowlingové a jejích napodobitelů je přímo do očí bijící. Newt je nicméně spolehlivá kvalita a aspoň se na to hezky kouká.

• 29.10.2018  11:00
    Iron Man 3 (2013)

Vlastně to je jedinej superhero komiksák v posledním desetiletí, co má kvalitního hrdinu a správnou atmosféru. Co neni laciná komedie pro efekty, ale astually zahrnuje práci s lidskou osobností. Co nemá za hrdinu nezranitelnýho ramba sršícího humorem, ale člověka, kterej si musí projít peklem, aby prokázal svou skutečnou sílu. Člověka, co se potýká s nějakýma normálníma problémama s lidskostí.

• 18.10.2018  09:53
    Venom (2018)

Začne to a řeknete si: "fajn, supr, upřímně se pokoušej o hororový ražení, to by mohlo bejt dobrý." Nečekáte nějakou hlubokou originalitu, přecijen je to komiks, ale i tak...no pak se to rozjede...Šajt! Takovej šajt!:-D Stereotypní, humpolácký, dětinský vtipy(zase), Venoma od půlky ani nemůžete brát vážně nebo z něj mít respekt, protože se sám zesměšňuje (a ještě vypadá hnusně...myšleno hnusně-hnusně a ne dobře-hnusně). Na příběhu neni špetka originality a ...no hlavně mi vadila ta humpoláckost, čekala jsem trochu precizní elegance a ne jenom mlácení věcma, explodování věcí a milion ošklivejch chapadel. Bluh.

• 24.8.2018  00:49
    Black Hole (2010)

K maturitě za jedničku, k bakalářce za D, Na diplomku s tim zapomeňte:-D Noel Fisher se asi nudil koukám:-D

• 16.8.2018  22:30
    Shameless (TV seriál) (2011)

Hodnotím prvních pět serií, 6x01, 7x10, 7x11 a 9x06 (Někteří asi pochopí:-D). Zbytek jsem neviděla konzistentně. Dobře, narovinu, seriál to byl super, kvalita ovšem mírně klesající a ke konci páté serie s koncem mé oblíbené dějové linky už pro mne další nebyly dost zajímavé na sledování. První serie ovšem excelentní. Pomalu jsem ale začala čichat klesající odhodlání udržet tu drzost až do konce a začalo mi být jasné, že se z toho postupně stane ultraliberální moralistická dojemná shitshow. Nevadilo by mi, že se příběh vyvíjí a posouvá, ale vadí mi, že měkne:-D Takže ten konec jsem vidět nechtěla a jediná dojemnost, kterou tady příjímám, je v dějový lidii Mickeyho a Iana. Naneštěstí Noel má očividně moc práce na to, aby strávil čtvrt života natáčením jednoho seriálu, budiž mu odpuštěno:-D Jestli něco opravdu nechci vidět, tak je to to, jak si Ian hraje na Gayžíše nebo jak tam lidi řešej, kdo si zvolil jaký preferovaný zájmena. Takže jdu od toho spolu s Noelem. Jo mimochodem...dějová linie Mickeyho je naprosto perfektní, postava Mickeyho je naprosto perfektní:-D Je hodně osvěžující vidět gaystory, kde homosexualita postav není jediný důležitý charakterový prvek a kde postavy procházejí poctivou vývojovou křivkou. A hlavně si neumím vybavit moc příběhů, kde by postava gaye nebyla pojatá jako obět a slabý kus ve stádě. Kde by naopak byla do značné míry dominantní. Takže jo, díky Mickeymu váhám, jestli nedat pět:-D Kromě něj si mojí pozornost udržel Lip a Carl, naopak jí postupně kompletně ztratil Frank, který je krom páté serie vytrvale neměnný, Fiona, z které se stane tak trochu nekompetentní píča, Debbie, která je vzhledem ke svým zkušenostem trochu moc nelogicky vymaštěná a Kev a V, kteří prostě přestanou být vtipní.

• 16.8.2018  21:57

Hodně intimní, osobní, upřímný a syrový film. Člověka to donutí k zamyšlení. I o sobě. Umím si představit, že na ocenění toho filmu s tím člověk musí mít společnou nějakou osobní rovinu. Samozřejmě je to dohnáno do extrému, ale i tak. Z hlediska diváka bych ocenila trošku víc eskalace příběhu, příběh začne, proběhne i skončí víceméně stejně vyhroceně, ale jelikož mi to očividně moc nevadilo a nenudilo, neni tolik, proč si stěžovat.

• 4.7.2018  15:41
    Merlin (TV seriál) (2008)

Když to vezmete jako čistý trololo fantasy béčko pro odpočinek po návratu ze školy/práce, tak vlastně fajn. Moc fajn. Ale má to svoje logický mouchy, třeba jakože Artur je opravdu nenapravitelně nedovtipnej a tak, má to efekty na úrovni hvězdný brány a má to zoufale roztahanou hlavní linku bez pořádnýho progresu. Celejch pět serií očekáváte, kdy se konečně stane tohle a tamto a ono k tomu ani onomu nikdy nedojde. Těšíte se, až Merlin bude mít svejch pár dílů slávy, kdy se ho lidi budou bát a milovat ho zároveň a on bude v nějakým strašně kůl klišovitým hábitu s opeřeným límcem na plášti lemovaným starobylýma runama trhat banditům prdele na tisíc způsobů a ono k tomu sakra nikdy nedojde. Hrozně se těšíte, až se Morgana rozvine v pořádnýho Saurona a ono k tomu prostě pořád nedochází. Hrozně se těšíte na spoustu věcí a prostě ty okamžiky zadostiučinění a triumfů jsou tak malý, že trochu až frustrujou:-D Jo a mimochodem volání draků je hrozně směšný:-D Rasovou vyrovnanost bych neodpustila, kdyby se hlásili k jakýkoliv historičnosti, ale tady u toho trololo počinu se tomu můžu maximálně pousmát:-D Whatevzzzz:-D Některý díly jsou pak absolutní perly a perfektní komedie(na trolici nezapomenu:-D) a specifické přátelství dvou hlavních hrdinů je výborné a ani se moc nedivím, proč okolo toho vzniklo tolik homoerotických fanouškovských představ:-D Colin udělal dobře, že si nechal od tý doby přišít uši:-D

• 4.7.2018  14:36
    The Fall (TV seriál) (2013)

Frustrovalo mě, jak Gibsonová celou dobu věnovala víc soucitu, starostlivosti a pozornosti magorům, psychopatům a téměř cizím lidem, který vlastně pořádně neměla šanci poznat, než lidem, s kterýma měla nějakou osobní historii. Frustrovalo mě, jak jsem jí neviděla skoro ani politovat toho prvního týpka, s kterým spala a pak ho zastřelili, frustrovalo mě, jak dělala kokota z Burnse, o kterým nám seriál ani nedokáže prozradit, proč ho to všechno tak bere (očividně tam má nějakou nevyřčenou historii, kterou bych prostě ráda věděla), jak jí Anderson sotva stál za optání. Že s chlapama nespí z lásky...cajk...ale tak když máte s někým společnou historii a nadále s nim aktivně trávíte čas v práci, tak alespoň nějakej respekt tam sakra zůstane, pokud nejste sociopat. Možná že přesně to byla, manipulativní sociopat. Prostě tu postavu nemám ráda. Hnusí se mi. Seriál jí glorifikuje jako statečnou a silnou feministku, mezitimco ona jedná s lidma jako s nástrojema a mezitimco chlapi okolo ní dělaj všechno proto, aby se jí zavděčili a udrželi jí v bezpečí. Ani slovo díků se nikomu nedostane. A jeden okamžik, kdy po ní Burns vystartuje, je branej jako ultimátní důkaz toho, že chlapi jsou vývojová mutace embrya. WTF? Jestli takhle vypadá budoucnost politicky angažovaný kinematografie, tak fakt budu brečet! Seriál je jinak dobrej, ale Gibsonová nesnesitelná píča. Jedna hvězda za to, že si to udrželo mou pozornost, jedna za to, že vynechali většinu bulšitu z krimiseriálů jako sbírání chlupů z pohovky a geniální digitální zoom a jedna hvězda za Colina Morgana, protože pro něj mám slabost a sakra dobře hraje a vlastně bych se na to nebejt něj vůbec nedívala.

• 25.6.2018  16:11
    Riverdale (TV seriál) (2017)

Vítejte v Riverdale, městečku tak přísně utopisticky feminacistickém, že můžete být jako žena drogovým kingpinem a přesto bude urážen jakýkoliv muž, který by vám chtěl jen zkřivit vlásek, protože ženy se nebijí. Městečku, kde se jako kluk z pouličního gangu můžete před svými "bratry" cicmat s šerifovým synem a všichni vás za to ještě pochválí, protože nikdo zde nemá předsudky. Přesto pak můžete kamarádům tvrdit, jak kvůli své orientaci strašně trpíte a nemůžete vést normální život. V městečku, kde jako princeznička předměstí můžete šukat syna samotného leadera gangu, aniž by se vaši rodiče nějak výrazně zlobili. Možná vám řeknou: "Tytyty, neděláš dobře, Jaromíro!" Městečko, kde největší pizda střední školy vrazí mezi partu vrstevníků, začne všechny urážet a když se v odpovědi na to dva z přítomných chlapců začnou hádat, jsou nařknutí z toxické maskulinity. Městečko, kde někoho se dotknout a nabídnout mu sex je prakticky totéž jako ho znásilnit...Vítejte v Riverdale, místě, kde čtyři děti náhodně manipulují s lokální politikou a kecají dospělým úplně do všeho a z nějakého důvodu je lidi pořád poslouchají, protože nejsme přeci "ageisti", abychom někoho umlčeli, protože je příliš mladý a nezkušený. A hlavně, pokud jste muž, připravte se na to, že od vás budou očekávány náhodné cituplné uplakané rozhovory o vaší duši s jinými muži, protože "i muži mají city" zde nabírá goliášovského rozměru, kde je předpokládáno, že muži se chovají jako ženy:-D NEJLEPŠÍ KOMEDIE EVER!!!:-D

• 7.6.2018  21:27
    Živí a mrtví (TV seriál) (2016)

Lidi nevěděj, co je dobrý, zrušit něco takovýho je hřích. Puzzle, co do sebe perfektně zapadne na konci. Emocionální jako prase, příběh absolutně neotřelej a překvapivej a Colin podává famózní výkon. Naprosto.

• 2.6.2018  14:59

Víte, jaký filmy mám ráda? Takový ty, kdy si můžu říct, že kdyby tam nebyl hlavní hrdina, tak by všem bylo líp. Spiderman je mladej rozjívenej wannabee uprostřed přísně multikulturní a progresivní školy, kterej všem akorát přidělává problémy, ohrožuje životy a majetek lidí a všichni ho pak oslavujou, když napraví aspoň část toho, co vyjebal. Realita je ale taková, že většinu času ho spíš zachraňuje Tony Stark a Starkova supertechnologie. Jinak je Spidy nejapnej puboš bez znalostí, kterej v jednu chvíli do mimozemský technologie mlátí kladívkem, protože je zjevně technik, ale když je to dějově příhodný, tak najednou dokážou s kamarádem operovat a hackovat Starkův oblek. Má svýho Jarvise, ale protože bílí hetero muži už nejsou v kurzu, tak jeho Jarvis je ženská, která se chová jako správná kráva. Nakonec Spidy zabrání okradení samotnýho Starka, k čemuž by ovšem nikdy v první řadě nedošlo, kdyby neryl do věcí, na který nemá. A je zase za hrdinu. Yay. Super superhrdina. Hlavně že marvelovské filmy neopouští ten jejich supertrapnej humor, kterej se objeví v jakýkoliv vážný scéně, protože se marvel za svoje superhrdiny a jejich pokusy o epičnost hrozně stydí, tak je potřebuje zesměšňovat.

• 18.5.2018  13:15
    Lucifer (TV seriál) (2016)

Hodně jem váhala nad hodnocením,nakonec jen tři, protože jakkoliv nadprůměrné byly první dvě řady. A to i přes to, že jsem nebyla dvakrát nadšená do jednotlivých kriminálních případů a bavil mne hlavně ústřední příběh. Třetí série ale byla slabota, slabota, slabota. Z Lucifera se v ní stává ukňouraný neschopný a sebeztrapňující děcko. Tvůrci se tak moc snaží ukázat, jak je emocionálně zkamenělý a jak moc lidskou mentalitu nechápe, že z něj dělají defacto sebeparodickou postavu a vám je za něj prostě jenom trapně, protože se chová jako idiot a jakákoliv chemie mezi ním a Chloe se tím stává naprosto k neuvěření a vynucená. Nicmeně jsem si stahnula kompletní soundtrack. Hell yeah!:-D

• 3.5.2018  14:54
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Líbivá feministická propaganda. Všechny ženský vnitřně trpěj a všechno špatný dělaj jen protože je k tomu chlapi nutěj, všichni chlapi jsou sobecký hovada nebo násilníci. Universum je nelogický, jak se to zrovna hodilo do krámu. Hlavně aby z toho nějaká baba nevyšla krutá neprávem, musí trpět, protože historie, patriarchát, victimblaming a blé....

• 30.4.2018  15:09

Tak to bude poslední díl, kterej koukám, takže celou serii už si neohodnotim. Tímto se pro mne FTWD definitivně změnilo na TWD a je tam nadpolovičně víc toho, co mě sere, než toho, co mě těší.

• 26.4.2018  10:24
    Rebelka (2012)

Kdyby se mě někdo zeptal, kterou animovanou pohádku bych pustila malý 5-letý holce, tak bych řekla, že první The Last Unicorn a hned potom Brave...

• 23.4.2018  18:46

Jsem z tohohle rozpačitá. Furt tak nějak nevim, jestli koukám na FTWD nebo TWD. A fakt mi nedává smysl Nick, který se bojí zombíků jako následek traumatu z výbuchu...asi to bude mít nějakou hlubokou tajemnou logiku. A ten filtr na konci je fakt na palici. Mám trochu nervozní pocit, že budou polovinu screentime trávit okatým narratingem, aby stihnuli postupně převyprávět celý ty dva roky přeskočenýho času, místo aby se věnovali aktuální zápletce. Ale tak mohlo to bejt horší.

• 16.4.2018  19:34

Hrozný zklamání, místo FTWD jsem dostala jen díl seriálu TWD, kterej ráda nemám. Kovboj, Karate Kid a investigativní novinářka jako jednoznačně dobrý postavy na výletě v obrněným vozidle bojující s jednoznačně vyprofilovanejma záporákama a postavy FTWD na pět sekund a najednou jsou z nich z nějakýho důvodu banditi...FTWD se mi hrozně líbilo, protože nebylo černobílý a postavy nebyly jak z komiksu, byli to reálný lidi. WTF má tohle vlastně bejt?

• 10.4.2018  11:19

Logický mezery, neaktuální rešení, ta dystopická společnost je hrozně nelogická vzhledem k daný době a okolnostem a navíc nemám ráda schéma "za všechno můžou chlapi, zase nás utlačujou". Jinak ale na svou dobu docela dobrej film.

• 7.3.2018  20:14
    Lovci stínů: Nástroje smrti (TV seriál) (2016)

Heleďte, ty knížky nebyly dokonalý. Hlavní hrdinka typická Mary Sue, objekt její vášně tak trochu kokot, každou chvíli nějakej ten nesmysl ve stylu "ochránim tě tim, že ti budu 10 let lhát" a podobně. Bylo to pro pubertální holky, ale svým způsobem to bylo zábavný. Ale tenhle seriál? Tak to je fakt třešinka. S knížkama to má minimum společnýho, spisovatelce neumožnili jakejkoliv vliv na seriál a použili to jako politicky korektní propagandu míru a tolerance ke všem rasám a sexuálním orientacím. (Podotýkám, že v předloze je daný universum plný předsudků, v seriálu se najednou dozvídám, že každej každýho respektuje, prostě na zvracení). Herecký výkony jsou tak mizerný, že i u nás na larpech najdete lepší herce, dialogy uplná katastrofa, příběh změněnej tak brutálně, že si pod sebou vykopali obří jámu plnou plot holes. Prostě příšerný. Z docela roztomilejch knížek pro pubertální holky je hrozně stupidní nástroj onanie pro progresivní feministky a extremní jedince z řad LGBT, který se rozplývaj nad tim, jak tam nechybí zastoupení žádné sexuální orientace. Ani nevim, jak jsem mohla vydržet tolik dílů, asi zase proto, že si to pouštim jako podklad při mechanický práci....

• 2.3.2018  09:14

Hlavní hrdinka se zamiluje toxickou pubertální láskou jak z Twilightu a ukradne jiný ženský manžela, ale pořád je hrdinka. Druhá postava je chlap, kterej to hraje na dvě baby oběma lže, ale pořád mu máme jakože fandit, třetí postava je jako jediná co k čemu, první žena, která nemá nic jinýho na výběr, než se se svojí stupidní situací vyrovnat. "Královna matka" je pí*a, která nastokrát dokola má potřebu hlavní hrdinku zavírat a vyhánět a Peshwa stejně pokaždý znovu odjede, aniž by milenku na dobu svojí nepřítomnosti pojistil proti zlovůli matky, protože je očividně tupej imbecil a ani napodesátý by mu to nedošlo. Celej dvůr nemá nic jinýho na práci než řešit, koho Peshwa v noci ojíždí. To, s jakou poslušností na začátku přijala rodina "perský princezny" její rozhodnutí stát se něčí milenkou, radši ani nebudu komentovat. Film plnej estetickejch nesmyslů, Mastani je asi taková válečnice jako moje čtyřletá neteř, protože jenom idiot, kterej o boji neví ale zhola nic a nikdy se v šermu skutečně netrénoval, používá dítě jako štít, nebo udělá megahustopřísnej bojovej postoj, kdy k útočníkovi napřáhne ruku k useknutí a zbraň, kterou by se měl krejt, dá z cesty daleko za záda. Dávám dvě hvězdy, jednu za kostýmy a kulisy a druhou za tanečky.

• 11.1.2018  21:03

Když u toho hrajete počítačovou hru, tak se to dá vydržet do konce. Jako hlavní negativum bych nejspíš označila absenci zápletky.

• 11.1.2018  12:47

Že se jedná o Luca Bessona je rozhodně poznat. V základu to má rozhodně hodně podobné ražení jako Pátý element. Ale jen v základu. Myšleno kostýmy, scény, atmosféra a tak...ale příběhově? Tam už se to s Pátým elementem rozhodně srovnávat nedá:-D Místo životem ostříleného odrzlého taxikáře a nadpozemské dokonalé bytosti stvořené strojem podle vzorku DNA tu máme dva přemoudřelé skoro-teenagery. Taková mužská a ženská verze Mary Sue. Jsou oba děsně dokonalí a zkušení a vážení, ale vy nemáte ponětí, čím si to v takovém usmrkaném věku vlastně zasloužili. Všichni z nich vlhnou a všichni je z nějakého důvodu respektují, i ti, kteří jsou starší a mají vyšší hodnost a to i přestože se ústřední dvojice chová arogantně, až to bolí. Celá jejich romantická dějová linka je absolutně irelevantní a nedějotvorná. Chápu, že chtěl Besson zopakovat svuj kánon romantiky mezi dvěma hlavními hrdiny, ale v Pátém elementu to bylo z důvodu, tady by se děj příběhu absolutně nijak nezměnil, kdyby se celý ten hormonální výlev vypustil. Obzvlášť když to, že je Valerian do svojí kolegyně zamilovaný, je tak dobře zahrané, že jsem si skoro celý film myslela, že to na ní hraje jen kvůli sexu. Dál mi vadila nedostatečná schopnost vysvětlit, co se dělo nebo bude dít. Jak je možný, že celá planeta Mul byla vyhubena, ale o třicet let později se najde jeden její přeživší živočich? Nikdo se vám to nepokusí ani naznačit, jak a kde ho našli, jenom je prostě pro děj příhodné, aby jeden přežil...nějak. Nebo když hlavního hrdinu pošlou pro jakousi "věc" zvanou glamopod, jako divák vůbec nevíte, o co vlastně jde a proč to potřebuje...najednou sedí v bordelu a kroutí se před ním Rihanna a vy až na konci celého toho přitraplého burleskního tanečku bez svlékání pochopíte, proč se hlavní hrdina stupidně zdržuje čuměním na striptýz ve chvíli, kdy mu možná umírá kolegyně. Suma sumárum...zábava dobrá, vizuály úžasný, rozhodně je mi líto, že jsem to neviděla v kině kvůli všemu tomu krásnu okolo, ale víc nečekejte, Pacific Rim je oproti tomuhle docela chytrý film.

• 12.12.2017  22:24
    Moonwalkers (2015)

Doporučuju si u toho zahulit:-D Pak to bude na šest hvězd:-D

• 30.11.2017  08:57

Král Artuš má multikulturní armádu, Merlin povolá do boje draka, kterej je robot, rytíři kulatýho stolu jsou taky roboti, Merlin dostane hůl, která je mimozemská megazbraň, celej film se točí okolo toho, jak absolutně nesympatický postavy v přísně politicky korektním prostředí hledají velkou mimozemskou hůl. Tak...už to nemusíte vidět, ted už víte, že je to fakt až tak moc stupidní.

• 30.8.2017  15:26

Jen další průměrnej hollywoodskej nesmysl plnej kouzelnejch hackerů s obrovskou cedulkou "loading" na obrazovce a tajemnýho populárního strašáku pro teenagery nazvanýho dark web...vlastně to vůbec neni logický a ten konec je prostě WTF, ale dívat se na to dá.

• 30.5.2016  08:41

Jako popcornový průměrný divák, který na rozdíl od většiny hodnotitelů komiksy x-men kdysi četl, jsem se královsky bavila. Byl to super sentiment, konečně jsem viděla spoustu věcí, který jsem vždy ve filmu chtěla vidět. A bejt to těch 10 let zpět, kdy jsem do x-menů byla zažraná, tak bych rozhodně dala maximální hodnocení. Na dějový restarty jsem z komiksů zvyklá, protože tam jsou uplně normální. Postav je tam na jeden film sice mrtě, ale jelikož už jsme se všemi obeznámeni, tak to ani nevadí. Sedmdesát procent stopáže konečně nepatří Wolverineovi, což mne nadchlo.

• 13.7.2015  08:09
    Defiance (TV seriál) (2013)

Hodnotím pilot: 1 hvězdička za snahu, jinak je to milion nejtypičtějších klišé slepených dohromady propojených milionem děr v ději, který se nikdo nenamáhá zakrývat. A vizuál a muzika taky nestojí za řeč.

• 11.6.2015  22:43

Banda huličů se sešla na place a řekla si, že absolutně potrolí natáčení. Jinak si to neumím vysvětlit:-D Ten chlápek s elektrickou kytarou mě bude ve snech mučit smíchy:-D

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11