Falconica

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 24.2.2014  00:22
    101 (1989)

V osmdesátým devátým jsem se narodila, takže na rozdíl od zdejších top komentátorů jsem prostě ještě fanynka ani bejt nemohla:-D O asi šestnáct let později jsem si je poprvý pustila,o zhruba osmnáct let později jsem je z nepochopitelnýho důvodu zahrabala na dno šuplíku. Hádám, že jsem na ně ještě nebyla dost zralá, nevim:-D Před rokem jsem je vatáhla z dávno zapomenutýho šuplíku a strnula jsem šokem, proč mi pro všechny bohy tohle leží na dně šuplíku:-D Tolik k tomu, jak si tu hezky navzájem vyprávíme svou depešáckou historii:-D Film byl v zákulisních záběrech boží, v koncertních záběrech taky, ale ta story s fanouškama, na tom pro mě bylo zajímavý asi jen sledování tý módy:-D Po tom koncertě se 17 tisíci si jen marně snažim představit, jak musí vypadat těch 50 tisíc, já na větším koncertě zatim nebyla, tak je to pro mě trochu šílená představa:-D

• 12.5.2008  01:19

Chápu, že to je klasika a tak se budu snažit nevyjadřovat se příliš tvrdě, ale když mi ve filmu nejdřív půl hodiny nesmyslně ječí hejno velkejch opic a pak tam někdo další půlhodinu přistává s lodí, pak vede dlouhosáhlej rozhovor a tak...v životě jsem se u žádnýho filmu tak strašně nenudila. V životě. A ty opice mi vyloženě vadily. Ani sebelepší efekty a jiné prostředky nezachrání to, že jsem počítala vteřinky až to skončí a já budu moci zanechat nadšení naší angličtinářky za sebou a věnovat se nějaké o dost zábavnější věci...třeba chemii:-P Kdyby nám to nepouštěla ve škole, asi bych to vypla po deseti minutách...

• 7.8.2012  14:10

Jsem z toho rozpačitá, nějak jsem neprahnula vidět Jeremyho sexy ruce hořet:-DDD Ale jo, docela slušnej film. moc na horory nejsem, jsou na mě moc přitažený za vlasy a prvoplánový, takže pět hvězd se ode mne fakt čekat nedá, ale přecijen britský horory většinou mívaj daleko vyšší úroveň než třebas američácký. SPOILER: Líbí se mi ten fakt, jak tam ti dvá pomřeli v dobrý vůli zachránit děcka a jejich profesionální sebeobětování pro dobrou věc nakonec způsobilo globální katastrofu:-D To byl slušnej konec:-D Dával tomu šťávu:-D

• 21.4.2013  10:12
    30 Seconds To Mars: Up in the Air (hudební videoklip) (2013)

Ten chlap má naprosto unikátní myšlenkový pochody, tak marťanský, že pro nás obyčejný smrtelníky je hrozně obtížný s nim držet tempo:-DD Ale stejně jako u všech klipů 30STM prostě i tady platí, že takovýhle filmový videoklipy prostě snad nikdo dneska netočí:-D A opět na začátku varování pro epileptiky, to mě pobavilo:-D

• 17.7.2008  18:29

Vcelku luxusní záležitost na to, jak neobvykle obvyklý má děj. Ale koneckonců existuje přehršel filmů, jejichž autoři dokázali, že i z profláklého a tradičního základu lze vytřískat výbornou kvalitu. Vzpomeňme třeba na takový Sunshine, že? 30 dní možná kvalitou zdaleka nedosahuje Sunshineu (Jak jen můžu udávat u hororu jako příklad katastrofický film???), přesto je to skvělá podívaná i na to, že jde o krvavý horor- což je většinou jeden z mých "kamenů úrazu", kterým příliš neholduji. Dobrá...musím si přiznat, že majijinkatý podíl na tom má nesporně Hartnett, ale nejen ten. Film má totiž skvělou atmosféru, na níž se podílí dobře provedení upíři (Nejsou podaní tak lidsky jako třeba v Underworldu. Tam se to hodilo, tady by to nesedělo ani trochu. Jsou mnohem víc zvířecí.), hodně tmy a hodně zimy a v neposlední řadě výborný zvukový podkres (zejména poslední scéna). Ale napadá mě, že kdyby- a teď si prosím nemyslete, že jsem ujetá sadistka- že kdyby tam umřeli všichni ostatní kromě těch dvou z poslední scény( z kterých stejně zbyl jen jeden:-) ), zapůsobilo by to na mě víc. Zejména z případné smrti malého bratříčka by se dalo vytřískat hodně emocí... No fuj, jestli je někdo, komu tohle nepřišlo jako slova sadisty, tak jsem blázen:-)

• 7.2.2008  18:26

Ach, ta nádhera! Všechno perfektně do puntíku doladěné. Dokonce mi ani nevadily ty všudypřítomné pekáče buchet celé spartské armády, ačkoli jinak mě nadměrná svalnatost spíš odpuzuje. Jen škoda, že tohle doslova nadpozemské zpracování také nepojalo trochu víc děje než jen „Zabijem je všechny!“. Po hodině už jsem z toho byla trochu vyčerpaná. Taky se při vzpomínce na obří slony nedokážu ubránit myšlence, že se tu někdo inspiroval olifanty z Pána Prstenů…nicméně fakt je, že když si představím, že by někdo narouboval vzhled Třístovky na …no třeba na Tróju…ách!to by byla bomba přinejmenším jaderná!

• 14.8.2012  07:32

Přišlo mi takové vhodné se předtím, než večer uvidím Odkaz, podívat na předchozí Bourny(ano, rozhodla jsem se přežít tři filmy s Damonem)-abych znala souvislosti a abych mohla sama srovnat to, na co tu tolik lidí nadává:-D. Musím uznat, že první díl je velmi kvalitní. Přiměřený poměr akce/emoce, poutavé akční sekvence...no proč ne. I ten Damon není až tak špatný, jak jsem se bála.

• 11.7.2012  22:17

To mě podrž! A já myslela, že se toho nikdy nedočkám! A ono to nakonec přišlo v modro-červeným podání! Nikdy jsem nebyla výhradní fanynka pavoučáka, ale ku*** TOHLE BYLA KOMIKSOVKA JAKO SELE! Nádherně přehnaná, přeexponovaná, kýčovitá, patetická, božská! Zmatený letový scény, z kterejch skákal žaludek, ale i machrovinky a vtípky. Hlavní hrdina, kterej je taky doprčic jenom člověk a tak občas potřebuje hodit ráhno, ale přitom je to pořád maník, s kterým můžete stokrát hodit o beton a stejně žije- jenže z toho betonu nevstane s namachaným výrazem Terminátora, ale se zmučeným pobořeným ksichtem... Měla jsem chuť křičet radostí, ale neměla jsem to srdce!:-D A teď jenom čekám, až dorazí domu banda čsfd-pokrytců, co budou buzerovat a brát jméno komiksu do huby nadarmo:-D A přitom maximálně jeden z deseti z nich někdy držel v ruce hero-komiks. A já jim na to vzkážu: houby s voctem!:-D Bylo to daleko lepší než maquireovskej Spídy, mnohem...ten byl sice dobrej, ale něco tomu chybělo...až doteď:-D Asi si zase vezmu do ruky bublinkový obrázky a osvěžim si paměť:-D

• 27.4.2014  02:15

Několik různejch komiksovejch časáků narvanejch do jednoho filmu. Toť můj prvotní dojem. Fóry jsou trochu dětinský, ne každej se tomu asi zasměje, i když já vzala zavděk všim. Efekty a bojový scény na 3D nezvykle pečlivě přehledné a pohodlně sledovatelné. Respektive hodně zpomalených záběrů včetně. Za konec palec nahoru. Dohromady: mě komiksáky prostě bavěj a nehne se mnou ani výbuch Dukovan.

• 7.8.2011  14:52
    Amerika hledá topmodelku (TV pořad) (2003)

Ty holky jsou povětšinou mentální anorektický chudinky, ale stejně mě to baví.

• 17.7.2008  20:55

Velmi zajímavá zkušenost, ale když mě to oko skutečně straší ve snech! Brrr...

• 8.6.2009  04:00

Nejsilnější z animatrixovských povídek. Můj oblíbený styl kresby v animačkách. Silný příběh, nádherný závěr.

• 25.2.2013  23:51
    Anonym (2011)

Povznesme se nad některé detaily, jako že v natěsnaném městě alžbětinské doby by vojáci těžko mohli jentak zapálit divadlo, protože by tim odsoudili čtvrt města ke zkáze:-D a zkusme to vzít prostě jako další konspirační teorii od lidí s bujnou fantazií:-D Pokud to dokážeme, dostaneme nepochybně zábavné historizující drama. Na nohou ho sice drží hlavně oba představitelé lorda Essexe, ale drží ho na nohou pevně, takže pád se nekoná a vy u toho určitě neusnete, nebojte:-)) Mám ráda konspirační teorie, ať už jim věřim, nebo ne, dokazují totiž to, že minimálně někteří lidé stále ještě snaží přemejšlet vlastní hlavou a jenom nepapouškujou to, co jim naservírovali jiní. Z toho by si mnoho čsfdáků mohlo vzít příklad:-D

• 31.1.2015  22:30
    Arrow (TV seriál) (2012)

Dojem z pilotu: Nebudu přemýšlet nad tím, jaký nadpřirozený nebezpečí na něj na pustým ostrově čekalo, že se tam z toho celej nasvalil, najizvil a naučil umění assassína. Nebudu přemejšlet nad tím, jak si na pustým ostrově vyrobil profesionální luk a šípy. Nebudu přemýšlet nad tím, jak se na pustým ostrově naučil rusky. Nebudu přemýšlet nad tím, kde se na pustým ostrově dozvěděl o budhistických symbolech. Nebudu přemýšlet nad tím, jak mu na pustým ostrově, kde bojoval o přežití, pět let vydrželo moderní oblečení, přestože tělo má celý potrhaný, nebudu přemýšlet nad tím, proč ho nikdo nemůže poznat jen proto, že má na hlavě kapuci. Nebudu přemejšlet nad tím, kde sebral ty hackerský šípy. O pro všechny bohy, jsem osoba, která nemá problém vypnout mozek u Transformerů a u tohohle to nedokážu, představte si, že se na to dívá někdo míň odolnej.

• 13.4.2014  23:06
    Artifact (2012)

Spoustu podnětných informací o realitě hudebního průmyslu tohoto století a skutečném postavení hudebníků. Dosti to odhaluje důvod, proč má poslední deska tak smutně bojové naladění. Není to ani tolik o 30STM jako kapele, nechvástají se tam o svých úspěších, vyprávějí příběh o tom, že i muzikant je normální vydělávající osoba. A taky může znát šikanu na pracovišti. Zbývá jen vyslovit naději, že si EMI a spol jednou uvědomí, že je 21.století a místo skuhrání na pirátský kopie jako jediné ultimátní zlo se radši sami přizpůsobí době a technologii, aby už lidi neměli potřebu tolik pirátit, a už nebudou mít potřebu nám ty muzikanty tak vykořisťovat. Poznámka pro doplnění: již nespadám do věkového průměru jejich fandů, nikdy jsem nebyla Echelon, nejezdila jsem na srazy, ačkoliv jsem je měla ráda. Aktuálně jsem spíše příležitostná posluchačka. Nicméně na bratry Letovy se nesmírně dobře kouká. Na staršího ještě líp jak na mladšího, takže motivace vidět dokument ani už tolik nebyla muzika:-D

• 16.6.2012  00:08

Mě vždycky fascinuje, když hlavní hrdina s drsným výrazem pozabíjí stovku chlapů pro to, aby jak největší lidumil zachránil tu malou holčičku...to dává smysl.

• 26.3.2010  01:48
    Avatar (2009)

Tohohle filmu jsem se hrozně obávala. Byla kolem něj taková gigantická bublina slávy a chvály, že jsem byla přesvědčená, že to můžou bejt snadno jen levný kecy a očekávala jsem lehkej nadprůměr se slušným vizuálem...no v podstatě asi něco jako 300ku. Tentokrát jsem se spletla a musim to přiznat. Příběh sice relativně jasnej a hodně předvídatelnej, ale bohové ten film byl prostě úžasnej.Co víc říct...možná jsem na to přecijen měla jít do kina na 3D. Jo a SPÁČILOVÁ, VYZVRACEJ SI JÁTRA ŘITÍ, MÁŠ MOZEK JAK PAKOBYLKA V ŘÍJI A TVOJE BLBÝ REKLAMNÍ ŽVÁSTY JSOU JEN PLANKTON VE VĚTRU...

• 27.7.2012  00:19
    Avengers (2012)

Okej, se zpožděním jsem to viděla i já...dlouho jsem čekala na verzi, která by nebyla CAM:-D Ještě teď se chechtám:-D Takhle mě žádná prvoplánová komedie nemůže rozesmát:-D Jinak všehovšudy super komiksák, nemám si moc na co stěžovat. Rozhodně ne na Hawkeye. Strašně jsem se těšila na Hawkeye...miluju Hawkeye:-DDD Miluju Rennera jako Hawkeye:-D Renner JE Hawkey:-D Jinak Stark je spolehlivej:-D Kecy a narážky na Hulka taky:-D Chetaurijský velryby výborný. Množství usmrcených civilistů a zdemolovaných staveb těžko překonatelné:-D Konečně někoho napadlo udělat pořádnej film o všech Avengerech najednou, místo těch neustálejch profilovek. Tam se nezůročí zdaleka tak dobře povahová rozdílnost každýho z těch exotů:-D Super, až teď půjdu spát, bude se mi zdát o Tesseraktech:-D A hlavně o Hawkeyovi:-D Už jsem zmiňovala, že žeru Hawkeye? RRRRRRrrrr:-DDD P.S.: na prstech desatera rukou bych nestačila spočítat komentující jedince, kteří nevědí a nepochopili, že dát tyhle postavy do jedinýho filmu neni prachyderoucí výmysl filmařů, ale že k sobě skutečně prostě PATŘÍ:-D

• 30.4.2015  01:40

Whedon se snaží zopakovat úspěšný první film, nesnaží se vytvořit nový úspěšný film. To je základní problém toho všeho V jedničce se proslavila dlouhá akční scéna bez střihu? Tak jí prdnem hned na začátek znovu a pak ještě jednu. V jedničce se proslavilo pár fórů? Tak jich tam narvem víc. Některý jsou fakt vtipný dost, nad jinými se jen pousmějete. Čím víc jich tam je, tím míň vtipný jako by byly. Ultron je příliš lidský, Vision příliš O.P. a nevyužitý zároveň, Hawkeyův rodinný život příliš idylický. Neberte to blbě, ale je to moje oblíbená postava a já mám ráda takový ty pohnutý osudy. Ale je fajn,že se mu odměnili za tu jednotku, kde půl filmu skoro nebyl, Rennerovi to prospěje. A ta konečná záležitost s dvojčatama mne hrozně mrzí, ale bylo o tam ku prospěchu.

• 14.3.2009  23:24
    Babicovy dobroty (TV pořad) (2008)

Ten chlap mně zvláštním způsobem leze na nervy.

• 2.3.2018  09:14

Hlavní hrdinka se zamiluje toxickou pubertální láskou jak z Twilightu a ukradne jiný ženský manžela, ale pořád je hrdinka. Druhá postava je chlap, kterej to hraje na dvě baby oběma lže, ale pořád mu máme jakože fandit, třetí postava je jako jediná co k čemu, první žena, která nemá nic jinýho na výběr, než se se svojí stupidní situací vyrovnat. "Královna matka" je pí*a, která nastokrát dokola má potřebu hlavní hrdinku zavírat a vyhánět a Peshwa stejně pokaždý znovu odjede, aniž by milenku na dobu svojí nepřítomnosti pojistil proti zlovůli matky, protože je očividně tupej imbecil a ani napodesátý by mu to nedošlo. Celej dvůr nemá nic jinýho na práci než řešit, koho Peshwa v noci ojíždí. To, s jakou poslušností na začátku přijala rodina "perský princezny" její rozhodnutí stát se něčí milenkou, radši ani nebudu komentovat. Film plnej estetickejch nesmyslů, Mastani je asi taková válečnice jako moje čtyřletá neteř, protože jenom idiot, kterej o boji neví ale zhola nic a nikdy se v šermu skutečně netrénoval, používá dítě jako štít, nebo udělá megahustopřísnej bojovej postoj, kdy k útočníkovi napřáhne ruku k useknutí a zbraň, kterou by se měl krejt, dá z cesty daleko za záda. Dávám dvě hvězdy, jednu za kostýmy a kulisy a druhou za tanečky.

• 17.8.2011  07:25
    Bakugan (TV seriál) (2007)

Kopie pokémonů s blbým zvykem dělat zvraty "zčistajasna". Hrdinové tahají z rukávů karty aniž by člověk věděl, jak k té či oné kruci přišli- tzn tvůrci potřebovali aby se teď ubránil tomu si onomu problému a tak najednou zčistajasna má přesně takovou děsně silnou kartu, která ho zachrání. Jsem přesvědčená, že tohle by mi na tom bejvalo dost vadilo i jako dítěti....

• 14.3.2009  02:38
    Bang, bang, seš mrtvej! (TV film) (2002)

TV film? Nevěřim...

• 3.9.2012  22:08
    Barbar Conan (2011)

Postava Conana je už od podstaty mentalitou kdesi hluboko pod "Hulk, smash!" a ohledně původního autora a jemu podobných souhlasím s tím, co Andrzej Sapkowski napsal ve své eseji "V Šedých horách zlato není". Nicméně tenhle Conan má pár hezkých grafických vychytávek a dvě hezoučké šavličky v závěru, takže se to dalo zvládnout.

• 17.7.2008  12:15
    Bathory (2008)

Za ty vtipný scénky by měli Jakubiska zazdít. Copak mu připadá normální cpát do filmu o Čachtický paní ohromnou bžundu? Plete si to snad s Rafťákama? Působí to tam všechno tak nepatřičně, jak to jen působit může, některé scénky mě až urážely. Narážím například na tu cestující zpovědnici. Nebýt toho, byl by ten film mnohem serióznější. Ale i tak na mě působil hrozně rozcáraně a ano- musím přiznat, že i celkem nudně. Z jakéhosi důvodu si nedokázal udržet mou pozornost. Byl jako krásná šperkovnice bez šperků- prostě tak nějak zbytečný. Navíc mi vadil divně udělaný dabing. Celou dobu se mi zdálo, jako by postavy při mluvení pořád uhýbaly tváří ze záběru, aby pak bylo snadnější film nadabovat. Jejich hlasy mi tak za chvíli začaly znít silně nepřirozeně. Bojím se, že nebýt Mathesonova Cavaraggia, byl by ten film pro mě prakticky nijaký. Ne úplně propadák, ale má k tomu nakročeno...

• 24.4.2009  01:24
    Bazén (2001)

Jamie muj zlatej, je mi to líto, ale musí to bejt. Ale tak každej má nějakej úlet...

• 8.2.2015  21:51
    Bez kalhot (2012)

Tatum, Pettyfer, McConaughey a Bomer naolejovaní a v tangách...kdo potřebuje děj:-D I pro takovou zhovadělost se dá ztratit 110 minut života. Když jste ženská libovolného věku a rozpoložení:-D Nebo kopete za druhej tým:-D Po zhruba 30 minutách už jsem jednoznačně chápala, že se ničeho víc nedočkám, tak jsem si aspoň užívala to, co ten film mohl nabídnout:-D Sprostou zábavu.

• 24.8.2018  00:49
    Black Hole (2010)

K maturitě za jedničku, k bakalářce za D, Na diplomku s tim zapomeňte:-D Noel Fisher se asi nudil koukám:-D

• 14.8.2012  10:55

Nedovolila bych si tomuhle křivdit, protože to byl konečně sakra dobrej kus. Nejlepší díl série. Pět hvězd ovšem dávám jen těm filmům, co mi v hlavě vyřvou takový to "wow!", takže to necháme u silných 4*. Ale silných. Sice podobně jako v druhým dílu i tenhle byl výhradně dlouhatánská akční sekvence plná honiček a intrik, ale já vám nevim- teď už prostě nebyly nudný. Ten kousek s Vosenovou kanceláří mě krásně škodolibě potěšil. Ale jo, první dva díly nějak odpovídaly tomu, co jsem očekávala, tenhle díl to relativně předčil. Za pár hodin Legacy, tak uvidíme, co s tim matrošem svedl Renner.

• 14.8.2012  17:35

A je to. Konečně si můžu uspořádat vlastní názor. Takže jde se na to. Mohla bych tu sedět do zítřka a mlít dlouhosáhle o rozdílech mezi touhle Crossovkou a starejma Bournama. Ale neudělám to. A proč? Protože kdybych chtěla jít na Bournea, mohla jsem se místo Smíchova stavit v Hostivaři na Ultimátu. Ale já chtěla vidět Aarona Crosse a moc dobře mi bylo jasný, že Cross a Bourne budou jiný lidi. Proto jsou uplně jiný i ty filmy. Jediný rozdíly, který proto zmínim, jsou ty dva podle mě naprosto základní, zásadní.1 )Bourne neznal svojí minulost, takže kamera sledovala jeho osudy a divák skoro nevěděl víc, než on sám zjistil. Syndrom fantomas. Neřikám, že je to špatný. Cross moc dobře ví, kdo je a z jakýho smradu se do tohohle hnoje dostal. Moc dobře chápe, o co jim jde, a ví, jak používat "sám sebe".2) Bourneovky prováděly akce stylem zaplácnem dvě mouchy jednou ranou. Obejdeme potřebu všechny kroky hlavních postav logicky podložit a zároveň přesvědčíme diváka o Bournově genialitě tim, že se prostě bude tu a tam objevovat a zase mizet podle momentálních potřeb.( A helemese, ono to fungovalo i na mě, přestože jsem to v tom viděla.) Crossovská akce je akce upřímná, logická, vysvětlená. Odvaha. A to je poslední porovnávání. Proto by se ty filmy ani neměly snažit srovnávat, uplně jiný principy. Teď už čistě k filmu. Moc se mi líbí ten prostej fakt, že psychologie postav byla naprosto pochopitelná a bez naivity. Všichni jsou to sobci. Jde jim jenom o vlastní krk. Vítejte do reality. Oni se nezachraňujou z nějakýho debilního soucitu, to by je ani nenapadlo, když u toho můžou zařvat. Zachraňujou se z vzájemný nezbytný potřeby. Ona je pro něj nejsnazší momentální způsob jak nezblbnout a nezdegenerovat, on je pro ní jedinou stezkou vedoucí skrz Dantovo peklo. Nepříjemnou, ale nutnou. Ano, nakonec se k sobě hezky maj, ale šopa- chlap a ženská spolu strávěj pěknejch pár dnů o samotě, hormony fungujou...no sumárum dávám silný 4 hvězdy, skvělej kus, ale opět, někde se zakutálelo to "wow", který by mě uplně zarazilo do sedačky, že bych nemohla vstát. Nevim, možná mě pokazilo předem náladu to, že tenhle film, jakkoliv to neni! Bourne, musim uznat, že bez Bournovek by byl absolutně nepochopitelnej. Měl být skutečně trochu samostatnější, pravda, pravda. Kvůli dvěma hodinám Rennera jsem musela sledovat šest hodin Damona(kterej ačkkoliv byl dobrej, furt mám dojem, že bych bez něj prostě přežila)...A poslední větu věnuju Rennerovi, protože si tu možnost nedokážu nechat ujít. Ta scéna, kdy mu píchá virus, to jeho předloktí!, boha, v tu minutu jste mě mohli nechat umřít a já bych zemřela šťastná:-DD

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11