Agent bez minulosti (2002)

Přišlo mi takové vhodné se předtím, než večer uvidím Odkaz, podívat na předchozí Bourny(ano, rozhodla jsem se přežít tři filmy s Damonem)-abych znala souvislosti a abych mohla sama srovnat to, na co tu tolik lidí nadává:-D. Musím uznat, že první díl je velmi kvalitní. Přiměřený poměr akce/emoce, poutavé akční sekvence...no proč ne. I ten Damon není až tak špatný, jak jsem se bála.

Amazing Spider-Man (2012)

To mě podrž! A já myslela, že se toho nikdy nedočkám! A ono to nakonec přišlo v modro-červeným podání! Nikdy jsem nebyla výhradní fanynka pavoučáka, ale ku*** TOHLE BYLA KOMIKSOVKA JAKO SELE! Nádherně přehnaná, přeexponovaná, kýčovitá, patetická, božská! Zmatený letový scény, z kterejch skákal žaludek, ale i machrovinky a vtípky. Hlavní hrdina, kterej je taky doprčic jenom člověk a tak občas potřebuje hodit ráhno, ale přitom je to pořád maník, s kterým můžete stokrát hodit o beton a stejně žije- jenže z toho betonu nevstane s namachaným výrazem Terminátora, ale se zmučeným pobořeným ksichtem... Měla jsem chuť křičet radostí, ale neměla jsem to srdce!:-D A teď jenom čekám, až dorazí domu banda čsfd-pokrytců, co budou buzerovat a brát jméno komiksu do huby nadarmo:-D A přitom maximálně jeden z deseti z nich někdy držel v ruce hero-komiks. A já jim na to vzkážu: houby s voctem!:-D Bylo to daleko lepší než maquireovskej Spídy, mnohem...ten byl sice dobrej, ale něco tomu chybělo...až doteď:-D Asi si zase vezmu do ruky bublinkový obrázky a osvěžim si paměť:-D

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Několik různejch komiksovejch časáků narvanejch do jednoho filmu. Toť můj prvotní dojem. Fóry jsou trochu dětinský, ne každej se tomu asi zasměje, i když já vzala zavděk všim. Efekty a bojový scény na 3D nezvykle pečlivě přehledné a pohodlně sledovatelné. Respektive hodně zpomalených záběrů včetně. Za konec palec nahoru. Dohromady: mě komiksáky prostě bavěj a nehne se mnou ani výbuch Dukovan.

Amerika hledá topmodelku (2003) (pořad)

Ty holky jsou povětšinou mentální anorektický chudinky, ale stejně mě to baví.

Andaluský pes (1929)

Velmi zajímavá zkušenost, ale když mě to oko skutečně straší ve snech! Brrr...

Animatrix: Dětský příběh (2003)

Nejsilnější z animatrixovských povídek. Můj oblíbený styl kresby v animačkách. Silný příběh, nádherný závěr.

Anonym (2011)

Povznesme se nad některé detaily, jako že v natěsnaném městě alžbětinské doby by vojáci těžko mohli jentak zapálit divadlo, protože by tim odsoudili čtvrt města ke zkáze:-D a zkusme to vzít prostě jako další konspirační teorii od lidí s bujnou fantazií:-D Pokud to dokážeme, dostaneme nepochybně zábavné historizující drama. Na nohou ho sice drží hlavně oba představitelé lorda Essexe, ale drží ho na nohou pevně, takže pád se nekoná a vy u toho určitě neusnete, nebojte:-)) Mám ráda konspirační teorie, ať už jim věřim, nebo ne, dokazují totiž to, že minimálně někteří lidé stále ještě snaží přemejšlet vlastní hlavou a jenom nepapouškujou to, co jim naservírovali jiní. Z toho by si mnoho čsfdáků mohlo vzít příklad:-D

Arrow (2012) (seriál)

Dojem z pilotu: Nebudu přemýšlet nad tím, jaký nadpřirozený nebezpečí na něj na pustým ostrově čekalo, že se tam z toho celej nasvalil, najizvil a naučil umění assassína. Nebudu přemejšlet nad tím, jak si na pustým ostrově vyrobil profesionální luk a šípy. Nebudu přemýšlet nad tím, jak se na pustým ostrově naučil rusky. Nebudu přemýšlet nad tím, kde se na pustým ostrově dozvěděl o budhistických symbolech. Nebudu přemýšlet nad tím, jak mu na pustým ostrově, kde bojoval o přežití, pět let vydrželo moderní oblečení, přestože tělo má celý potrhaný, nebudu přemýšlet nad tím, proč ho nikdo nemůže poznat jen proto, že má na hlavě kapuci. Nebudu přemejšlet nad tím, kde sebral ty hackerský šípy. O pro všechny bohy, jsem osoba, která nemá problém vypnout mozek u Transformerů a u tohohle to nedokážu, představte si, že se na to dívá někdo míň odolnej.

Artifact (2012)

Spoustu podnětných informací o realitě hudebního průmyslu tohoto století a skutečném postavení hudebníků. Dosti to odhaluje důvod, proč má poslední deska tak smutně bojové naladění. Není to ani tolik o 30STM jako kapele, nechvástají se tam o svých úspěších, vyprávějí příběh o tom, že i muzikant je normální vydělávající osoba. A taky může znát šikanu na pracovišti. Zbývá jen vyslovit naději, že si EMI a spol jednou uvědomí, že je 21.století a místo skuhrání na pirátský kopie jako jediné ultimátní zlo se radši sami přizpůsobí době a technologii, aby už lidi neměli potřebu tolik pirátit, a už nebudou mít potřebu nám ty muzikanty tak vykořisťovat. Poznámka pro doplnění: již nespadám do věkového průměru jejich fandů, nikdy jsem nebyla Echelon, nejezdila jsem na srazy, ačkoliv jsem je měla ráda. Aktuálně jsem spíše příležitostná posluchačka. Nicméně na bratry Letovy se nesmírně dobře kouká. Na staršího ještě líp jak na mladšího, takže motivace vidět dokument ani už tolik nebyla muzika:-D

Asijský teror (2010)

Mě vždycky fascinuje, když hlavní hrdina s drsným výrazem pozabíjí stovku chlapů pro to, aby jak největší lidumil zachránil tu malou holčičku...to dává smysl.