Falconica

Falconica

okres Praha

31 bodů

Moje komentáře

  • 17.3.2008  00:56
  Dům života (2001)
  ****

  Jedno z nejkrásněji zpracovaných klišé, co jsem snad kdy viděla. Naprosto tuctovej americkej příběh, ale tak hezky provedenej...Navíc to neni poprvý, co mi Christensen ukázal, jak skvěle mu jdou postavy mladíků zabředlých v problémech:-) To jsem poznala už v Cestě vzhůru...

  • 5.3.2014  22:45
  Enderova hra (2013)
  *****

  Hoode, ty vesmírnej patlale, totálně jsi mi zruinoval Wolverinea a zkazil mi kladnej vztah k němu. Takže takhle dobrej kus bych od tebe ani za sto zlatejch ingotů nečekala. Z fám jsem sice tušila část pointy filmu, ale stejně se napětí v mym břiše dalo ke konci krájet. Hrdina skrz bláto a krev nevinných, ty kujóne, ty jsi mi dal přesně takovou postavu, jaký mám vždycky nejradši. Tohle je on. Leto II Atreides těsně předtím, než se smířil s rolí Tyrana, než zavedl totalitu a obětoval svojí lidskost pro vyšší dobro lidstva. Tenhle je trošku víc nevinnej a soucitnej (přecijen ho porovnávám s v podstatě Fremenem), ale fandim mu. I Solomon Kane by ho bral do party:-D Jedno ale vytknu...všechny ty hry a strategie. Víš, všichni tam pořád dělali, jak je to děsně chytrý a co úžasnýho vymyslel. A přitom se nemohu ubránit dojmu, že ty takzvaný strategie byly děsně primitivní. Asi jsi nečetl Césarovy zápisky z Galský války, já jo...mástr-strategie vypadá ještě trochu jinak:-) Ale to vcelku nevadí, teda aspoň pro mě ten film i tak fungoval. Za to překvapení roku ti dám ty patlale i tu pátou hvězdu, kdybych to bejvala viděla v kině, tak bych nad plným počtem dozajista neváhala. (Technická: knihu jsem nečetla, díky Jossie za nástin knihy, díky tomu si jí asi seženu a přečtu.)

  • 30.10.2007  20:29
  Equilibrium (2002)
  ****

  Ten film je chladný jak polární noc. Tak chladný, až jsem párkrát málem spadla do nudy. Co taky čekat od někoho, kdo je tak emočně labilní jako já. City potřebuji jako kyslík. Možná štěstí, že ta absence emocí byla trochu nedoladěná, neúplná, protože pak by to bylo pro mě nekoukatelné. Je chladný, leč také neotřelý a originální. Má styl, má šarm, má duši. Opravdu trochu připomíná Matrix, ale já nejsem z těch, kterým by to ježilo chlupy. Mám styl á la Matrix ráda. A z Equilibria mám dobrý dojem.

  • 29.6.2008  16:58
  Eragon (2006)
  **

  Taková nádherná knížka a tohle jí provést...tfuj tajxl. Události se stávaj úplně jinak, postavy se chovaj úplně jinak...tak nějak absolutně bezcharismaticky. Vždyť ta knížka měla tak krásně všechny hrdiny propracovaný! Co se stalo s tou Aryinou chladností?S Bromovou velikostí? S tajemností Galbatorixovy identity? Se samotným Eragonem? Draci tady rostou rychleji než blesk, dračí sedla se vyráběj jen tak přes noc...já chápu, že knížku nikdo nemůže natočit, aniž by ji trochu osekal, ale neznamená to udělat z ní kostlivce. Nemělo to emoce, nemělo to šarm a švih. Jako na pohádku se na to dalo příjemně dívat, ale nesměla jsem moc přemýšlet o knižní předloze. Pro úctu k původnímu příběhu nemohu jít výš...

  • 7.8.2011  14:21
  Faktor strachu (TV pořad) (2001)
  ***

  Určitou dobu mě to docela bavilo sledovat. Ty kecy těch americkejch chvástajících se primitivních póvlů byly zábavně úsměvný. Všechno se ale zají. Ale uznávám, že jako show je to docela originální. A to, že tam občas vidíte nechuťárny, už časem ani člověk moc vlastně nevnímá.

  • 13.2.2010  01:08

  Dějově sice prázdný a neurčitý, ale když si představim, jak vypadaj filmy tohohle zaměření, když se jim dá konkrétní příběh, řikám si, vlastně je to dobře. A pěkný tanečky...

  • 22.11.2018  00:49

  Spoustu scén pouze pro efekt bez jakéhokoliv významu, několik postav jen pro potěšení diváků, ale bez jakékoliv kontribuce k ději, okaté narrations informací divákovi číhají za každým rohem (tzn spousta rozhovorů mezi postavami užitečná tak leda pro to, aby se divák orientoval), mizerné vypravěčské schopnosti, zmatený děj, postavy se zmatenými motivacemi, poměrně slabé dialogy. Fantastic beasts jsou ve filmu Fantastic beasts téměř bezvýznamné. Krom jednoho hrabáka, který už je bohumžel jenom opakovaným vtipem. Bohumžel rozdíl mezi vypravěčskými schopnostmi Rowlingové a jejích napodobitelů je přímo do očí bijící. Newt je nicméně spolehlivá kvalita a aspoň se na to hezky kouká.

  • 29.6.2009  17:22

  Přímo lék na špatný nálady nebo deprese...ehm...

  • 18.8.2009  13:16
  G. I. Joe (2009)
  *****

  Kulervoucí blbost...naštěstí nemám žádný kule, co by mi to mohlo urvat:-D

  • 6.9.2012  01:35
  Gepardí kočky (TV film) (2003)
  odpad!

  to jsou tak strašně nulový herecký výkony, že snad i komparz z Ordinace v Růžový zahradě by je hravě trumfnul....

  • 24.10.2010  17:47
  Glee (TV seriál) (2009)
  **

  Žasnu jak v Americe dokážou pět jak slavíci i při breakdance. Mít to aspoň příběh, co mi neobrací oči vzhůru nohama...

  • 13.2.2014  00:26
  Gravitace (2013)
  ***

  Ježkovy voči, mně z toho bylo blbě. A to byla jen malá obrazovka počítače, v kině bych myslim nevydržela. Jakože okej, dobrej film, zajímavej, originální, místy trošku vleklej teda ale. Chvilkama jsem měla sto chutí to popohnat. Ale prostě mi z toho bylo šoufl a nevim, jestli to považuji za příznivý účinek filmu. Obzvlášť po půl dni bolehlavu jsem asi měla zvolit něco příjemnýho, protože to je jak z bláta do louže.

  • 28.6.2011  10:02
  Griffinovi (TV seriál) (1999)
  odpad!

  Fekální, odporný kousek hnoje, na který by měli uvalit cenzuru místo toho, aby to dávali v čase pro děti, mezitimco prachobyčejný věci dávaj po půlnoci. Vážně si nemyslim, že takhle obdoba Simpsonů, která hledá svuj kousek originality v extremizaci humoru na zoofilii, nekrofilii, pedofilii a podobný úchylky, je jakkoliv vtipná. Sežerte mě.

  • 13.2.2010  01:06
  Hancock (2008)
  ****

  Hrozně jsem váhlala mezi 4 a 5, fakt mě ten film mile překvapil, ale pak mi došlo, že to zas nemůžu srovnávat s většinou mejch 5*filmů...ale i tak jsem čekala lehce přiblbou komediální jednohubku a místo toho se mi dostal naprosto seriózní a pěknej "komiksák" s dojemným koncem:-)ten film vůbec neni pocitově jednostrannej-to z něj dělá super podívanou:-)

  • 31.1.2009  01:27

  ono je to tak šíleně blbý, až to je naprosto blbě vtipný:-D

  • 24.10.2014  15:57

  Dost mi vadí, že tento dokument šíří všeobecné nepravdy o problémech s legalizací marihuany. Povídá o tom, jak černý trh hrozně ničí to či ono a kdesi cosi a nějak zapomíná na ten fakt, že za existenci černého trhu můžou jen represivní zákony. Polovinu dokumentu jen sledujete, jak zfanatizovaní ochránci zákona vytrhávají rostlinky něčeho, co nám věnovala sama Země. To trošku mrzí. Jinak je zajímavý. Ale některé fámy už je vážně na čase rozptýlit a vynechat je z dokumentů National Geographic, které má velká část populace tendenci brát prostě vážně. Tohle je totiž taková ta tichá, nenásilná a nenápadná forma propagace boje proti drogám. Který nikdy nefungoval a nikdy fungovat nezačne.

  • 7.1.2015  23:10

  Asi tak hodinu v kuse..................................................................................................jsem bulela. Zmáčela jsem příteli rukáv.....................strašně. Děkuji za komentář verbalovi, většinou jsou mi jeho vykalkulovaný komentáře šumák, ale tohle trefil přesně.

  • 3.3.2013  21:13

  Vrátila jsem se na okamžik domů. Byla jsem zpátky v Ardě, já- která nemám ráda ve většině fantasy příběhů trpasličí rasu- jsem se zamilovala do Thorina Oakenshielda, já jsem spatřila na vlastní oči Kamenné obry z hor a Yavannina maiu Radagasta, uháněla jsem po pláních pronásledována vrrky a potom letěla opět na křídlech Orlů. Neexistuje trefnější vyjádření mých dojmů...prostě že jsem se vrátila zpátky domů...

  • 21.4.2013  18:19

  Právě proto, že je to stále pravda a že společnost se stále ještě moc nepohnula...právě proto dávám tu hvězdu navíc do pěti, protože film nefilm, z toho faktu samotnýho se jednomu vaří krev. Každýho, kdo omezuje svobodná práva jiných lidí, bych zavřela do klece jako pokusnýho králíka a píchala do něj injekce, dokud by se nevzpamatoval. Ti, kdo berou svobodu jiným, na svou svobodu totiž nemají právo.

  • 1.9.2013  22:38
  Hostitel (2013)
  ****

  Tak kdo vám zase rozkázal, že budete tenhle konkrétní film všichni nesnášet?:-DDD Naprosto výborná romantika. Aha! To je vlastně pravda!:-D Na ČSFD se nesmí adorovat čistá romantika:-D Bylo to tak křehký, krásný, čistý...a ta vypalovačka od ID nakonec mě vynesla až ke hvězdám. Hodně nadprůměrné ****.

  • 9.6.2011  17:00
  Hra o trůny (TV seriál) (2011)
  *****

  U poslední scény jsem málem měla orgasmus:-D Konečně fantasy bez naivity... ani to nepotřebuje další komentáře.

  • 7.8.2011  14:46
  Hry bez hranic (TV pořad) (1965)
  *****

  Pamatuju se, jak jsem jednou zmeškala díl a byla jsem z toho na zhroucení:-D

  • 3.3.2013  02:14
  Hunger Games (2012)
  ****

  Dlouho jsem se na to nechtěla ani podívat, protože jsem z recenzí čekala strašnej brak pro malý holčičky. Zase jednou se mi potvrdilo, že mám totálně kálet na názor každýho, kdo se tváří, jako že tomu rozumí. Ano, samozřejmě, je to film pro mládež. Ovšem vážně nevidim nic špatnýho na dobrým filmu pro mládež. I Harry Potěr byl film pro mládež. A byl naprosto skvělej. Tady je hodně akce, nepřehnaná dávka romantiky(a u většiny si stejně nejste jistý, jestli to ta holka spíš nehraje pro kamery, což by bylo krásně bezcitně chytrý) a ten moment s tou malou holkou a kytkama mě náhodou aj rozbrečel. A proti přiměřený dávce klišé milý pomíku já teda nic nemám, lepší kvalitní klišé než mentální křečovitá snaha bejt nejoriginálnější vůl světa. Tyhle potřeby naprosto vystupovat z jakýkoliv řady mě pustily někdy v sedmnácti/osmnácti. Někoho možná ne, no:-D Jestli vypotěj i druhej díl, ráda se na něj kouknu.

  • 6.4.2014  16:21

  Je mi to bližší než HT1, víc sexy, lepší hudba, sympatičtější herci, míň těch fekálně otravnejch postav jako její sestřička v HT1. Prostě tyhle taneční filmy beru vždycky jako čistou odpočinkovku, nepotřebuju tam druhý významy nebo filozofii. Jenom romantiku a tanec.

  • 2.6.2008  21:50
  Immortal (2004)
  ****

  Zvláštní...zvláštně kouzelné a omamné. Zkombinovat mýtus, mutanty a technologii je pro mne vábivé. Vizuál je zastřený jako podivný sen a hudba to vhodně podkresluje. Pravda, počítačová animace není místy nejlepší, což občas trochu vyruší, leč přesto mě to prazvláštně "nadrogovalo". Skoro mám chuť si sehnat komiksovou předlohu. Pro mě poměrně výrazně nadprůměrný film, sice nedávám celých pět *, ale přesto...

  • 6.11.2014  00:36
  Interstellar (2014)
  *****

  Víte, možná že to fakt uplně nechápe ani sám Nolan, ale je vám to uplně jedno, protože jste z toho tak zatraceně omámený. Nic nemá smysl, všechno má smysl a čas je relativní pojem. To všechno zároveň a ještě víc. Zážitek roku minimálně. Musim to vidět znovu.

  • 7.4.2012  21:58
  Invaze (2007)
  ***

  Dějově to neni nic originálního a nepředvídatelnýho, ale stejně mě cosi donutilo to nepřepínat a dokoukat. To považuju za jednoznanej důkaz určitý kvality, takže sice jen 3*, ale naprosto plně zasloužený.

  • 29.10.2018  11:00
  Iron Man 3 (2013)
  *****

  Vlastně to je jedinej superhero komiksák v posledním desetiletí, co má kvalitního hrdinu a správnou atmosféru. Co neni laciná komedie pro efekty, ale astually zahrnuje práci s lidskou osobností. Co nemá za hrdinu nezranitelnýho ramba sršícího humorem, ale člověka, kterej si musí projít peklem, aby prokázal svou skutečnou sílu. Člověka, co se potýká s nějakýma normálníma problémama s lidskostí.

  • 24.8.2014  12:19
  Jack a obři (2013)
  **

  Ó, jak já si celej film přála, aby princezna hodila na Jacka bobek a začala si s McGregorem:-D On prostě Hoult...člověk by si ho ani nevšim, kdyby nebyl v ústřední roli. To, že proti němu nic nemám, je v téhle míře ignorace nejspíš ještě horší, než kdyby mi vyloženě vadil:-D Každá emoce lepší než žádná. Ostatně s princeznou Tomlinsonovou mám podobný problém. Ostatně s každým kromě McGregora. O Wyschi, jak ty máš tentokrát pravdu:-D Taky děkuji za tu scénu s obrem rýpajícím se v nose, bylo mi špatně od žaludku ještě asi pět minut. Nicméně mít lepší herce, tak by to byl hezkej film, proti grafice nic vážnýho, neni moc fotorealistická, ale velmi hezká. Ale pokud by chtěl Singer ode mne 5*, musel by i přidat nějaký faktor překvapivosti do děje.

  • 21.3.2009  12:59
  Jak se staví sen (TV pořad) (2007)
  **

  Občas v těch bytech vyprodukujou vážně neuvěřitelný kreace...sice v těch prostorách vytvářejí zajímavé interiéry, ale občas jim ujede fakt, že v tom má pak někdo bydlet. A jejich povinná počáteční "šou" se snahou efektivně a hlučně rozbít celej starej obsah domu na padrť je neuvěřitelně trapná...