Falconica

Falconica

okres Praha

31 bodů

Moje komentáře

  • 2.9.2013  21:48

  Hurá, máme tu nezávislý film, pojďme mu všichni svorně dát 4-5*, budeme u toho vypadat ohromně na úrovni. To, že jsme se u toho nudili, protože se tam vlastně vůbec nic skoro nedělo, se nikdo nedozví.

  • 11.5.2013  22:21
  Thor: Kladivo bohů (TV film) (2009)

  Freya a Sif z Vánů, která se paktuje s Ásy, dokonce se snad podřizujou chlapům...tuhle verzi příběhu ještě vážně neznám:-D Hel, bohyně smrti, která žebrá o jídlo, tak tuhle verzi taky ještě neznám...Thor, co vypadá jako nedonošenej cucák, to mě zaráží. Krasavec Baldr hnusnej, zjizvenej...bojim se to dokoukávat, protože bych se ještě mohla dozvědět, že Loki je maminčino štěnátko, Skadi je černá otrokyně a že Valkýry byly Ódinův harém...já mám ráda pokusy najít realistické jádro v mýtech, ale vážně je potřeba zachovat aspoň základní principy příběhu:-DDD

  • 7.10.2014  22:00
  Tokyo Ghoul (TV seriál) (2014)
  ****

  11 dílů zábavných, ale jen mírně nadprůměrných...ale lidi, za ten dvanáctej to sakra stojí. Wrau! Až ve dvanáctým ...no, já nebudu spoilerovat, prostě si počkejte. A už se těšim na druhou půlku dílů, protože tohle bude zábava.

  • 7.8.2011  14:42
  Top Gear (TV pořad) (1978)
  ***

  Dvakrát, třikrát jsem to při sledování vážně vnímala a musim uznat, že ačkoliv auta dělim jen podle barvy a na sporťáky, osobáky, džípy a nákladní, tak je to celkem i zábavný.

  • 2.12.2013  23:09
  Total Recall (2012)
  ***

  Po půl hodině jsem byla přesvědčená, že je to jasný a že to bude houbeles důmyslný, po 45minutách jsem stále ještě byla přesvědčená, že znám rozuzlení, po hodině už jsem si nebyla vůbec jistá, po hodině a čtvrt jsem byla přesvědčená, že jsem se mýlila a že zase vim, co je rozuzlení, po hodině a půl už jsem si nebyla jistá ani tím. Ke konci jsem už netušila ani mloka:-D Docela sranda film:-D

  • 26.10.2007  23:30
  Transformers (2007)
  ****

  V první řadě všechna čest- poslední, co bych kdy čekala, je to, že se mi může líbit film o obřích superkovových robotech, co se mění na superauta, superletadla a supervšechno:-) Úžasné efekty, člověk, co si vyhrával s jejich designem a všemi těmi otáčejícími se hejblátky a součástkami musel být buď cvok anebo génius:-) Skvělá atmosféra, místy klišoidní,ale to bych chtěla na Amících nemožné... Co mi vadilo? Mno, mohli si odpustit ty superkůl hlášky typu : JÁ JSEM MEGATRÓN!Bum bum bum....tatata:-), též "úžasní" byli Destruktor, Bonecrusher a spol:-)))...mimochodem, vysvětlí mi někdo, jaktože robota z planety, kde -jak jsem tak pochopila- bylo všechno mecha, pojmenovali BONEcrusher? nicméně za ty jména nemůže ani tak film jako předloha... též Autobotíci byli čestní, až se z toho místy zvedal kufr...já mám holt ráda hlavní hrdiny, kteří mají i své temné stránky a ne jen ty dobré. Z filmu jsem navíc pochopila, že být zachycen při pádu ze sta metrů obří robotickou dlaní, je cosi jako "hladké přistání" :-D Stěžejní krásce se ani v prachu drcených budov nerozmazal perfektní make-up...ale to mě nepřekvapilo:-) co mě překvapilo, bylo to, že měla odřený lak na nehtech;-) Takže bych to shrnula...asi mi to neuvízne navěky v paměti pro skvělý příběh, překvapivý děj nebo snad vtipné hlášky:-P(jediná povedená byla ta s Wolverinem:-) ), ale určitě si to zapamatuji pro úžasnou vizualitu a obdivuhodnou podívanou... A otázka na závěr...proč u všech bohů musí záporáci vždycky vypadat líp jak klaďouři...komu má pak člověk fandit? Frenzy forever!

  • 30.11.2017  08:57

  Král Artuš má multikulturní armádu, Merlin povolá do boje draka, kterej je robot, rytíři kulatýho stolu jsou taky roboti, Merlin dostane hůl, která je mimozemská megazbraň, celej film se točí okolo toho, jak absolutně nesympatický postavy v přísně politicky korektním prostředí hledají velkou mimozemskou hůl. Tak...už to nemusíte vidět, ted už víte, že je to fakt až tak moc stupidní.

  • 25.6.2014  23:05

  V prvé řadě bych chtěla poprosit některé jedince, o kterých vím, že tyhle neintelektuální filmy prostě nemají v lásce a kteří pokaždé znovu po promítačce vidím je tu hodnotit, aby se nad sebou zamysleli, jelikož je na ty promítačky fronta jiných lidí, kteří takové estetické lyrické řežby milují a prožívají při nich orgasmy a nemůžou jít jen kvůli jejich sobecké potřebě drsňácky to zase zkritizovat, jelikož jsme uplní debilové, kteří během tří dílů nestačili pochopit, že jim se tohle nelíbí a jelikož oni jsou debilové, kteří během tří dílů ještě nestačili pochopit, že čtvrtý bude zase ve stejným duchu. K filmu: Tahle řežba byla vskutku kulervoucí. Ty hejblátka mne nikdy nepřestanou bavit. Hlavně proto, že Bay pořád víc přidává plyn:-D Už ten pedál skoro promáčnul do podlahy. Jestli chcete promyšlenej děj, nechoďte na filmy jako Transformers, Amazing Spiderman, Pacific Rim nebo Souboj Titánů. Už to pochopte, perkele saatana vittu, haista paska! Da pički materi! Howgh, domluvila jsem.

  • 15.12.2010  16:45
  Tron (1982)
  ****

  Připomíná mi to matematické pohádky o krásné Sinusoidě a o Jeníčkovi a Mařence, co šli s tatínkem kácet polynomy:-D Prvotřídní prča, vážení:-D v otázce efektů to výborně vystihl již Isherwood...

  • 9.1.2013  14:06
  Trosečníci v ráji (TV pořad) (2006)
  *

  Banda prominentních dětiček si hraje na Robinsony. Dostali domorodý vybavení jako sirky, nádobí, dohladka ohoblovaný prkna, hřebíky, plány na stavbu chýše, který by pochopil i debil, obří množství jídla v plechovkách...chlapci maj s sebou dokonce gely na vlasy...Polovina z nich je blbá jak štolverk, druhá polovina si myslí, že blbá neni...fakt super truper pořad.

  • 24.4.2009  00:54
  Trosečník (TV pořad) (2006)
  **

  původní show byla nesrovnatelná...

  • 7.8.2011  14:38
  Trucky na ledě (TV pořad) (2007)
  *

  Chlapi jedou divočinou ve velký káře. Hm. Úžo. Asi jsem na tohle tak nějak málo chlap a moc ženská.

  • 28.12.2009  22:59

  Zdějšími pokryteckými sklony netrpím. Nebojim se svýmu načančanýmu egu přiznat, že se mi ta slaďárna líbila.

  • 29.8.2012  13:47

  Doprčic jasně že je to šílenej kýč! Nerealistickej, naivní, patetickej, přehnanej. No a co? Mě to prostě baví i s debilním dabingem, jak jsem se opět ujistila. Nejsem, nikdy jsem nebyla a nebudu tvajlajtovej fanatik, ale prostě je to zábava. Proč se to nelíbí chlapům naprosto chápu, to taky vůbec neni nic pro chlapy tohle. Jen mě trochu zaráží, že tak málo ženskejch tu umí jednoduše vypnout mozek a jentak se bavit. Nepřemejšlet o tom. Baby, dyk co si budeme povídat- přestože 99% z nás dobře ví, jak je tohle totálně a kompletně mimo realitu, stejně nikdy hluboko v podvědomí takhle naprosto šílenej vztah nepřestaneme tajně chtít:-DDD A náhodou, pár fórů tam stálo za to:-D "Jsem teplejší než ty." je prostě nesmrtelná věta:-D

  • 21.3.2012  20:35
  Těžká dřina (TV pořad) (2011)
  **

  V původní zahraniční verzi se čistily kůže na aligátoří farmě, pražilo kafe mezi plantážema...tady se kydá kravám. To skutečně nikdo z nás nezná, nikdo nikdy neviděl kravín. Strašně zajímavý a nezbytný. Další vychcíplej pokus okopírovat úspěšnej zahraniční vzor.

  • 11.1.2018  12:47

  Že se jedná o Luca Bessona je rozhodně poznat. V základu to má rozhodně hodně podobné ražení jako Pátý element. Ale jen v základu. Myšleno kostýmy, scény, atmosféra a tak...ale příběhově? Tam už se to s Pátým elementem rozhodně srovnávat nedá:-D Místo životem ostříleného odrzlého taxikáře a nadpozemské dokonalé bytosti stvořené strojem podle vzorku DNA tu máme dva přemoudřelé skoro-teenagery. Taková mužská a ženská verze Mary Sue. Jsou oba děsně dokonalí a zkušení a vážení, ale vy nemáte ponětí, čím si to v takovém usmrkaném věku vlastně zasloužili. Všichni z nich vlhnou a všichni je z nějakého důvodu respektují, i ti, kteří jsou starší a mají vyšší hodnost a to i přestože se ústřední dvojice chová arogantně, až to bolí. Celá jejich romantická dějová linka je absolutně irelevantní a nedějotvorná. Chápu, že chtěl Besson zopakovat svuj kánon romantiky mezi dvěma hlavními hrdiny, ale v Pátém elementu to bylo z důvodu, tady by se děj příběhu absolutně nijak nezměnil, kdyby se celý ten hormonální výlev vypustil. Obzvlášť když to, že je Valerian do svojí kolegyně zamilovaný, je tak dobře zahrané, že jsem si skoro celý film myslela, že to na ní hraje jen kvůli sexu. Dál mi vadila nedostatečná schopnost vysvětlit, co se dělo nebo bude dít. Jak je možný, že celá planeta Mul byla vyhubena, ale o třicet let později se najde jeden její přeživší živočich? Nikdo se vám to nepokusí ani naznačit, jak a kde ho našli, jenom je prostě pro děj příhodné, aby jeden přežil...nějak. Nebo když hlavního hrdinu pošlou pro jakousi "věc" zvanou glamopod, jako divák vůbec nevíte, o co vlastně jde a proč to potřebuje...najednou sedí v bordelu a kroutí se před ním Rihanna a vy až na konci celého toho přitraplého burleskního tanečku bez svlékání pochopíte, proč se hlavní hrdina stupidně zdržuje čuměním na striptýz ve chvíli, kdy mu možná umírá kolegyně. Suma sumárum...zábava dobrá, vizuály úžasný, rozhodně je mi líto, že jsem to neviděla v kině kvůli všemu tomu krásnu okolo, ale víc nečekejte, Pacific Rim je oproti tomuhle docela chytrý film.

  • 30.11.2011  08:25
  Vampire High (TV seriál) (2001)
  *

  já se moc omlouvám, že hodnotim něco po deseti minutách, ale myslim, že v tomhle případě to výjimečně VÁŽNĚ stačí...přímo omračující debilita ve všech ohledech. To se jentak nevidí.

  • 29.12.2012  09:41

  příšerně naivní a nelogickej film, ale výýbornej hlavní herec, takže jsem to ještě ráda dokoukala:-D

  • 23.9.2007  00:45

  Viděno dnes asi po stomiliontý pátý: Ne, ještě pořád mně nepřijde divný to sledovat stále dokola..

  • 27.7.2009  00:15

  deset minut a dost...to je tak ubohý...

  • 18.10.2018  09:53
  Venom (2018)
  **

  Začne to a řeknete si: "fajn, supr, upřímně se pokoušej o hororový ražení, to by mohlo bejt dobrý." Nečekáte nějakou hlubokou originalitu, přecijen je to komiks, ale i tak...no pak se to rozjede...Šajt! Takovej šajt!:-D Stereotypní, humpolácký, dětinský vtipy(zase), Venoma od půlky ani nemůžete brát vážně nebo z něj mít respekt, protože se sám zesměšňuje (a ještě vypadá hnusně...myšleno hnusně-hnusně a ne dobře-hnusně). Na příběhu neni špetka originality a ...no hlavně mi vadila ta humpoláckost, čekala jsem trochu precizní elegance a ne jenom mlácení věcma, explodování věcí a milion ošklivejch chapadel. Bluh.

  • 14.8.2009  00:18
  Vesmírná exploze (TV film) (2008)
  *

  Proč ne odpad? Protože mě děsně baví převyprávět film na začátku a na konci pak koukat na úsměvy rodiny, když zjistěj, že jsem se prakticky vůbec nesekla...Amerikánům začínaj docházet katastrofický náměty, tak začínaj odhalovat neskutečný spatlaniny. Zapomínaj ale měnit základní schéma scénáře...Dokonce jsem i nebezpečně přesně trefila, kdo tam umře...

  • 14.3.2009  23:29
  Vetřelec (1979)
  ****

  Jeden z nejfešákovitějších mimozemšťanů v akci...ne, myslim to vážně, opravdu se mi vždycky líbil. Ale mě si nevšímejte, jsem trochu úchylná.

  • 6.4.2008  23:28
  Vlk (1994)

  fuj, to bylo dobrý! škoda, že jsem to nemohla dokoukat...

  • 16.6.2012  23:41
  Voják (2006)
  odpad!

  Stupidní testosteronová přehlídka absurdit, nelogičností a namachrovaný nerealističnosti. Chlap po něm střílí z kulometu a on si jentak jednou rukou před sebe zvedne neprůstřelnou vestu a vyvázne beze šrámu? No to už si ze mě někdo dělá....

  • 13.10.2007  18:13

  Obyčejnej nadprůměrnej film...je sice dobrej, ale jednou stačilo. Strašně přeceněnej...

  • 17.2.2015  06:34

  Pořád jim docházel čas, ať už zrovna vykradli časovou banku nebo si vezli s sebou milion let, pořád jim docházel čas. Normální člověk by si vzal něco pro vlastní přežití, ale oni chtěli nabídnout divákovi drámo, takže milé hlaví postavy předaly chudině milion let, ač samy měly na ruce hodinu a pak běžely o přežití kamsi na blbej přejezd mezi zónama, kde v pustině doufaly v zázrak. A pak ke konci filmu jely do jakýsi obří banky, kde určitě bylo velký jmění, ale zjevně žádná ochranka, když na to stačili dva týpci s pistolí. Ale ne, nikoho předtim nenapadlo to udělat, všichni byli poctiví vyjma těchhle dvou. Základní myšlenka je hezká, neberte si to špatně. Je to docela originální a tak, ale tohle nadbytečný machrování je trapný. Herci super.

  • 2.2.2012  10:45
  Válka Bohů (2011)
  ***

  Čekala jsem kupu klišé, byly ho tři kupy, čekala jsem moře umělý krve, dostala jsem rozmačkaný oči, uřezaný jazyky a uvařený lidi. Čekala jsem skvělý efekty vizuální i zvukový. Bylo jich tak moc, až to nedávalo logickej smysl, nezřídka byl jejich výskyt skutečně nevysvětlitelný. Konec...byl takový podivný, nedotažený. Bohové na sobě měli plast místo toho, aby mi fakt odfoukli ofinu(kterou nemám) svojí božskostí(viz třeba Souboj titánů, kterej celkem úspěšně tenhle problém dokázal vyřešit). Titáni byli šotci s lupénkou, jejichž síla spočívala jen v množství. Já nevim, co na tom složitě popisovat, prostě mě to zklamalo svojí přehnaností na nevhodnejch místech a nedostatečnou přehnaností na místech jinejch, kde by právě byla potřeba. Čekala jsem vizuál 300 s příběhem rovným Troji. Eh...jsem asi fakt naivní.

  • 28.10.2007  21:49

  Plnej počet dám, na to byla ta invaze až příliš působivá, abych strhávala hvězdy, ale za ten konec umučit a zalejt do betonu...

  • 2.10.2010  08:41
  Vítejte doma! (TV pořad) (2003)
  ****

  V porovnání s českými pořady tohoto žánru je u těchhle amíků aspoň vidět snaha pomáhat chudejm a ne jen vyzdobovat krásný novostavby pracháčů. Otázka je, jestli ti nadšení chudáci nebudou za půl roku z tak velkýho baráku spíš nešťastný, až se o to budou muset starat, ale ve jménu americkýho snu a bílýho plaňkovýho plůtku věřim, že jsou dost ujetý na to, aby to překousli. Ty baráky jsou sice většinou dost očirvoucí, ale američaní jsou už holt takový. Moderátoři jsou strašný a divadýlko trapný, ale prostě oceňuju svým způsobem to gesto, jelikož v českým Jak se staví sen mě vždycky neskutečně dožíralo, že si vybíraj rodiny, který to nepotřebujou. EDIT: po doplnění znalostí o pozdější série jsem změnila hodnocení. Zdá se, že tvůrci časem pochopili některé své nesmyslnosti a začali pomáhat těm lidem docela rozumně. Myslim tim energeticky soběstačné domy, solární panely, větrný minielektrárny a spoustu jinejch "detailů", dojáky okolo toho dělají sice pořád stejný, ale jak říkám, čert vezmi doják, když to fakt někomu v blbý situaci pomůže. A taky musim uznat, že občas je ten barák(nepočítaje dětský pokoje-co to dítě s těma lapačema prachu bude dělat za tři roky, to nevim...) už konečně celkem hezkej.