Falconica

Falconica

okres Praha

31 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
  • 29.12.2020  22:41
  Teroristka (2019)
  ****

  Protřelí čsfdáci a jejich erudované intelektuální komentáře k naprosto odlehčujícím sebe vážně neberoucím komediím. Nehrozí zapomenout, proč už tyhle stránky otvírám jen tak jednou za rok:-D Film je v pohodě, vtipnej, nenáročnej, připomíná trošku Sám doma, kdyby banda nas*atejch bab a bejvalej kriminálník byli desetiletej kluk, myslim, že herci si to natáčení maximálně užili:-D Víc netřeba rozvádět.

  • 22.11.2018  00:49

  Spoustu scén pouze pro efekt bez jakéhokoliv významu, několik postav jen pro potěšení diváků, ale bez jakékoliv kontribuce k ději, okaté narrations informací divákovi číhají za každým rohem (tzn spousta rozhovorů mezi postavami užitečná tak leda pro to, aby se divák orientoval), mizerné vypravěčské schopnosti, zmatený děj, postavy se zmatenými motivacemi, poměrně slabé dialogy. Fantastic beasts jsou ve filmu Fantastic beasts téměř bezvýznamné. Krom jednoho hrabáka, který už je bohumžel jenom opakovaným vtipem. Bohumžel rozdíl mezi vypravěčskými schopnostmi Rowlingové a jejích napodobitelů je přímo do očí bijící. Newt je nicméně spolehlivá kvalita a aspoň se na to hezky kouká.

  • 18.10.2018  09:53
  Venom (2018)
  **

  Začne to a řeknete si: "fajn, supr, upřímně se pokoušej o hororový ražení, to by mohlo bejt dobrý." Nečekáte nějakou hlubokou originalitu, přecijen je to komiks, ale i tak...no pak se to rozjede...Šajt! Takovej šajt!:-D Stereotypní, humpolácký, dětinský vtipy(zase), Venoma od půlky ani nemůžete brát vážně nebo z něj mít respekt, protože se sám zesměšňuje (a ještě vypadá hnusně...myšleno hnusně-hnusně a ne dobře-hnusně). Na příběhu neni špetka originality a ...no hlavně mi vadila ta humpoláckost, čekala jsem trochu precizní elegance a ne jenom mlácení věcma, explodování věcí a milion ošklivejch chapadel. Bluh.

  • 23.4.2018  18:46

  Jsem z tohohle rozpačitá. Furt tak nějak nevim, jestli koukám na FTWD nebo TWD. A fakt mi nedává smysl Nick, který se bojí zombíků jako následek traumatu z výbuchu...asi to bude mít nějakou hlubokou tajemnou logiku. A ten filtr na konci je fakt na palici. Mám trochu nervozní pocit, že budou polovinu screentime trávit okatým narratingem, aby stihnuli postupně převyprávět celý ty dva roky přeskočenýho času, místo aby se věnovali aktuální zápletce. Ale tak mohlo to bejt horší.

  • 30.4.2018  15:09

  Tak to bude poslední díl, kterej koukám, takže celou serii už si neohodnotim. Tímto se pro mne FTWD definitivně změnilo na TWD a je tam nadpolovičně víc toho, co mě sere, než toho, co mě těší.

  • 16.4.2018  19:34

  Hrozný zklamání, místo FTWD jsem dostala jen díl seriálu TWD, kterej ráda nemám. Kovboj, Karate Kid a investigativní novinářka jako jednoznačně dobrý postavy na výletě v obrněným vozidle bojující s jednoznačně vyprofilovanejma záporákama a postavy FTWD na pět sekund a najednou jsou z nich z nějakýho důvodu banditi...FTWD se mi hrozně líbilo, protože nebylo černobílý a postavy nebyly jak z komiksu, byli to reálný lidi. WTF má tohle vlastně bejt?

  • 11.1.2018  21:03

  Když u toho hrajete počítačovou hru, tak se to dá vydržet do konce. Jako hlavní negativum bych nejspíš označila absenci zápletky.

  • 3.5.2018  14:54
  Příběh služebnice (TV seriál) (2017)
  ***

  Líbivá feministická propaganda. Všechny ženský vnitřně trpěj a všechno špatný dělaj jen protože je k tomu chlapi nutěj, všichni chlapi jsou sobecký hovada nebo násilníci. Universum je nelogický, jak se to zrovna hodilo do krámu. Hlavně aby z toho nějaká baba nevyšla krutá neprávem, musí trpět, protože historie, patriarchát, victimblaming a blé....

  • 25.6.2018  16:11
  Riverdale (TV seriál) (2017)
  ***

  Vítejte v Riverdale, městečku tak přísně utopisticky feminacistickém, že můžete být jako žena drogovým kingpinem a přesto bude urážen jakýkoliv muž, který by vám chtěl jen zkřivit vlásek, protože ženy se nebijí. Městečku, kde se jako kluk z pouličního gangu můžete před svými "bratry" cicmat s šerifovým synem a všichni vás za to ještě pochválí, protože nikdo zde nemá předsudky. Přesto pak můžete kamarádům tvrdit, jak kvůli své orientaci strašně trpíte a nemůžete vést normální život. V městečku, kde jako princeznička předměstí můžete šukat syna samotného leadera gangu, aniž by se vaši rodiče nějak výrazně zlobili. Možná vám řeknou: "Tytyty, neděláš dobře, Jaromíro!" Městečko, kde největší pizda střední školy vrazí mezi partu vrstevníků, začne všechny urážet a když se v odpovědi na to dva z přítomných chlapců začnou hádat, jsou nařknutí z toxické maskulinity. Městečko, kde někoho se dotknout a nabídnout mu sex je prakticky totéž jako ho znásilnit...Vítejte v Riverdale, místě, kde čtyři děti náhodně manipulují s lokální politikou a kecají dospělým úplně do všeho a z nějakého důvodu je lidi pořád poslouchají, protože nejsme přeci "ageisti", abychom někoho umlčeli, protože je příliš mladý a nezkušený. A hlavně, pokud jste muž, připravte se na to, že od vás budou očekávány náhodné cituplné uplakané rozhovory o vaší duši s jinými muži, protože "i muži mají city" zde nabírá goliášovského rozměru, kde je předpokládáno, že muži se chovají jako ženy:-D NEJLEPŠÍ KOMEDIE EVER!!!:-D

  • 2.6.2018  14:59

  Víte, jaký filmy mám ráda? Takový ty, kdy si můžu říct, že kdyby tam nebyl hlavní hrdina, tak by všem bylo líp. Spiderman je mladej rozjívenej wannabee uprostřed přísně multikulturní a progresivní školy, kterej všem akorát přidělává problémy, ohrožuje životy a majetek lidí a všichni ho pak oslavujou, když napraví aspoň část toho, co vyjebal. Realita je ale taková, že většinu času ho spíš zachraňuje Tony Stark a Starkova supertechnologie. Jinak je Spidy nejapnej puboš bez znalostí, kterej v jednu chvíli do mimozemský technologie mlátí kladívkem, protože je zjevně technik, ale když je to dějově příhodný, tak najednou dokážou s kamarádem operovat a hackovat Starkův oblek. Má svýho Jarvise, ale protože bílí hetero muži už nejsou v kurzu, tak jeho Jarvis je ženská, která se chová jako správná kráva. Nakonec Spidy zabrání okradení samotnýho Starka, k čemuž by ovšem nikdy v první řadě nedošlo, kdyby neryl do věcí, na který nemá. A je zase za hrdinu. Yay. Super superhrdina. Hlavně že marvelovské filmy neopouští ten jejich supertrapnej humor, kterej se objeví v jakýkoliv vážný scéně, protože se marvel za svoje superhrdiny a jejich pokusy o epičnost hrozně stydí, tak je potřebuje zesměšňovat.

  • 30.11.2017  08:57

  Král Artuš má multikulturní armádu, Merlin povolá do boje draka, kterej je robot, rytíři kulatýho stolu jsou taky roboti, Merlin dostane hůl, která je mimozemská megazbraň, celej film se točí okolo toho, jak absolutně nesympatický postavy v přísně politicky korektním prostředí hledají velkou mimozemskou hůl. Tak...už to nemusíte vidět, ted už víte, že je to fakt až tak moc stupidní.

  • 11.1.2018  12:47

  Že se jedná o Luca Bessona je rozhodně poznat. V základu to má rozhodně hodně podobné ražení jako Pátý element. Ale jen v základu. Myšleno kostýmy, scény, atmosféra a tak...ale příběhově? Tam už se to s Pátým elementem rozhodně srovnávat nedá:-D Místo životem ostříleného odrzlého taxikáře a nadpozemské dokonalé bytosti stvořené strojem podle vzorku DNA tu máme dva přemoudřelé skoro-teenagery. Taková mužská a ženská verze Mary Sue. Jsou oba děsně dokonalí a zkušení a vážení, ale vy nemáte ponětí, čím si to v takovém usmrkaném věku vlastně zasloužili. Všichni z nich vlhnou a všichni je z nějakého důvodu respektují, i ti, kteří jsou starší a mají vyšší hodnost a to i přestože se ústřední dvojice chová arogantně, až to bolí. Celá jejich romantická dějová linka je absolutně irelevantní a nedějotvorná. Chápu, že chtěl Besson zopakovat svuj kánon romantiky mezi dvěma hlavními hrdiny, ale v Pátém elementu to bylo z důvodu, tady by se děj příběhu absolutně nijak nezměnil, kdyby se celý ten hormonální výlev vypustil. Obzvlášť když to, že je Valerian do svojí kolegyně zamilovaný, je tak dobře zahrané, že jsem si skoro celý film myslela, že to na ní hraje jen kvůli sexu. Dál mi vadila nedostatečná schopnost vysvětlit, co se dělo nebo bude dít. Jak je možný, že celá planeta Mul byla vyhubena, ale o třicet let později se najde jeden její přeživší živočich? Nikdo se vám to nepokusí ani naznačit, jak a kde ho našli, jenom je prostě pro děj příhodné, aby jeden přežil...nějak. Nebo když hlavního hrdinu pošlou pro jakousi "věc" zvanou glamopod, jako divák vůbec nevíte, o co vlastně jde a proč to potřebuje...najednou sedí v bordelu a kroutí se před ním Rihanna a vy až na konci celého toho přitraplého burleskního tanečku bez svlékání pochopíte, proč se hlavní hrdina stupidně zdržuje čuměním na striptýz ve chvíli, kdy mu možná umírá kolegyně. Suma sumárum...zábava dobrá, vizuály úžasný, rozhodně je mi líto, že jsem to neviděla v kině kvůli všemu tomu krásnu okolo, ale víc nečekejte, Pacific Rim je oproti tomuhle docela chytrý film.

  • 7.3.2018  20:14
  Lovci stínů: Nástroje smrti (TV seriál) (2016)
  odpad!

  Heleďte, ty knížky nebyly dokonalý. Hlavní hrdinka typická Mary Sue, objekt její vášně tak trochu kokot, každou chvíli nějakej ten nesmysl ve stylu "ochránim tě tim, že ti budu 10 let lhát" a podobně. Bylo to pro pubertální holky, ale svým způsobem to bylo zábavný. Ale tenhle seriál? Tak to je fakt třešinka. S knížkama to má minimum společnýho, spisovatelce neumožnili jakejkoliv vliv na seriál a použili to jako politicky korektní propagandu míru a tolerance ke všem rasám a sexuálním orientacím. (Podotýkám, že v předloze je daný universum plný předsudků, v seriálu se najednou dozvídám, že každej každýho respektuje, prostě na zvracení). Herecký výkony jsou tak mizerný, že i u nás na larpech najdete lepší herce, dialogy uplná katastrofa, příběh změněnej tak brutálně, že si pod sebou vykopali obří jámu plnou plot holes. Prostě příšerný. Z docela roztomilejch knížek pro pubertální holky je hrozně stupidní nástroj onanie pro progresivní feministky a extremní jedince z řad LGBT, který se rozplývaj nad tim, jak tam nechybí zastoupení žádné sexuální orientace. Ani nevim, jak jsem mohla vydržet tolik dílů, asi zase proto, že si to pouštim jako podklad při mechanický práci....

  • 18.5.2018  13:15
  Lucifer (TV seriál) (2016)
  ***

  Hodně jem váhala nad hodnocením,nakonec jen tři, protože jakkoliv nadprůměrné byly první dvě řady. A to i přes to, že jsem nebyla dvakrát nadšená do jednotlivých kriminálních případů a bavil mne hlavně ústřední příběh. Třetí série ale byla slabota, slabota, slabota. Z Lucifera se v ní stává ukňouraný neschopný a sebeztrapňující děcko. Tvůrci se tak moc snaží ukázat, jak je emocionálně zkamenělý a jak moc lidskou mentalitu nechápe, že z něj dělají defacto sebeparodickou postavu a vám je za něj prostě jenom trapně, protože se chová jako idiot a jakákoliv chemie mezi ním a Chloe se tím stává naprosto k neuvěření a vynucená. Nicmeně jsem si stahnula kompletní soundtrack. Hell yeah!:-D

  • 30.8.2017  15:26

  Jen další průměrnej hollywoodskej nesmysl plnej kouzelnejch hackerů s obrovskou cedulkou "loading" na obrazovce a tajemnýho populárního strašáku pro teenagery nazvanýho dark web...vlastně to vůbec neni logický a ten konec je prostě WTF, ale dívat se na to dá.

  • 30.5.2016  08:41

  Jako popcornový průměrný divák, který na rozdíl od většiny hodnotitelů komiksy x-men kdysi četl, jsem se královsky bavila. Byl to super sentiment, konečně jsem viděla spoustu věcí, který jsem vždy ve filmu chtěla vidět. A bejt to těch 10 let zpět, kdy jsem do x-menů byla zažraná, tak bych rozhodně dala maximální hodnocení. Na dějový restarty jsem z komiksů zvyklá, protože tam jsou uplně normální. Postav je tam na jeden film sice mrtě, ale jelikož už jsme se všemi obeznámeni, tak to ani nevadí. Sedmdesát procent stopáže konečně nepatří Wolverineovi, což mne nadchlo.

  • 7.6.2018  21:27
  Živí a mrtví (TV seriál) (2016)
  *****

  Lidi nevěděj, co je dobrý, zrušit něco takovýho je hřích. Puzzle, co do sebe perfektně zapadne na konci. Emocionální jako prase, příběh absolutně neotřelej a překvapivej a Colin podává famózní výkon. Naprosto.

  • 30.4.2015  01:40

  Whedon se snaží zopakovat úspěšný první film, nesnaží se vytvořit nový úspěšný film. To je základní problém toho všeho V jedničce se proslavila dlouhá akční scéna bez střihu? Tak jí prdnem hned na začátek znovu a pak ještě jednu. V jedničce se proslavilo pár fórů? Tak jich tam narvem víc. Některý jsou fakt vtipný dost, nad jinými se jen pousmějete. Čím víc jich tam je, tím míň vtipný jako by byly. Ultron je příliš lidský, Vision příliš O.P. a nevyužitý zároveň, Hawkeyův rodinný život příliš idylický. Neberte to blbě, ale je to moje oblíbená postava a já mám ráda takový ty pohnutý osudy. Ale je fajn,že se mu odměnili za tu jednotku, kde půl filmu skoro nebyl, Rennerovi to prospěje. A ta konečná záležitost s dvojčatama mne hrozně mrzí, ale bylo o tam ku prospěchu.

  • 2.3.2018  09:14

  Hlavní hrdinka se zamiluje toxickou pubertální láskou jak z Twilightu a ukradne jiný ženský manžela, ale pořád je hrdinka. Druhá postava je chlap, kterej to hraje na dvě baby oběma lže, ale pořád mu máme jakože fandit, třetí postava je jako jediná co k čemu, první žena, která nemá nic jinýho na výběr, než se se svojí stupidní situací vyrovnat. "Královna matka" je pí*a, která nastokrát dokola má potřebu hlavní hrdinku zavírat a vyhánět a Peshwa stejně pokaždý znovu odjede, aniž by milenku na dobu svojí nepřítomnosti pojistil proti zlovůli matky, protože je očividně tupej imbecil a ani napodesátý by mu to nedošlo. Celej dvůr nemá nic jinýho na práci než řešit, koho Peshwa v noci ojíždí. To, s jakou poslušností na začátku přijala rodina "perský princezny" její rozhodnutí stát se něčí milenkou, radši ani nebudu komentovat. Film plnej estetickejch nesmyslů, Mastani je asi taková válečnice jako moje čtyřletá neteř, protože jenom idiot, kterej o boji neví ale zhola nic a nikdy se v šermu skutečně netrénoval, používá dítě jako štít, nebo udělá megahustopřísnej bojovej postoj, kdy k útočníkovi napřáhne ruku k useknutí a zbraň, kterou by se měl krejt, dá z cesty daleko za záda. Dávám dvě hvězdy, jednu za kostýmy a kulisy a druhou za tanečky.

  • 12.12.2017  22:24
  Moonwalkers (2015)
  ****

  Doporučuju si u toho zahulit:-D Pak to bude na šest hvězd:-D

  • 11.6.2015  22:43

  Banda huličů se sešla na place a řekla si, že absolutně potrolí natáčení. Jinak si to neumím vysvětlit:-D Ten chlápek s elektrickou kytarou mě bude ve snech mučit smíchy:-D

  • 27.4.2014  02:15

  Několik různejch komiksovejch časáků narvanejch do jednoho filmu. Toť můj prvotní dojem. Fóry jsou trochu dětinský, ne každej se tomu asi zasměje, i když já vzala zavděk všim. Efekty a bojový scény na 3D nezvykle pečlivě přehledné a pohodlně sledovatelné. Respektive hodně zpomalených záběrů včetně. Za konec palec nahoru. Dohromady: mě komiksáky prostě bavěj a nehne se mnou ani výbuch Dukovan.

  • 2.4.2014  22:34

  Já to řikám celou dobu, že největší skrytá infekce je v Americe:-D Ohromně mne potěšil Falcon. Koukněte na muj nick a musíte to prostě tak brát:-D Winter Soldier byl sexy záporák. Ne sice tak sexy jako Loki, ale i tak byl:-D A má potenciál hrdiny zrozeného z krve a špíny:-D Zase jsem se nedozvěděla, co se stalo tenkrát v Budapešti, tak snad v Age of Ultron. I tak je ale Mirek Dušín spíš týmovej materiál, takhle sólo z něj nikdo nedělá dost blbečka:-D Akční část filmu super, roztřesená kamera při 3D už tolik super neni.

  • 28.7.2014  00:24
  Divergence (2014)
  ****

  Dala bych 4 hvězdy, ale nějak jim nejde to emoční pnutí dohnat trochu vejš. Na pokračování se ale určitě podívám. Jinak to asi nepotřebuje hlubší komentář, jelikož je to trošku předvídatelný samozřejmě, nicméně i tak velmi příjemný a zábavný./edit: okej, kvalitativně by byly fér 3, ale vidim, že z nějakýho ne dost pochopitelnýho důvodu mne to bavilo dost na to, abych měla chuť se kouknout podruhý, takže podle mých vlastních pravidel musim dát 4:-D Něco na té naivní teenage zábavě je:-D Hádám, že mne pochopí každý, kdo se odmala obdobně cítí být tak trošičku divergentní:-D

  • 1.3.2015  01:02
  Dárce (2014)
  **

  Zas a znova...opět se někdo pokusil o zfilmování materiálu "světa bez emocí". Zas s malou obměnou, ale v podstatě jde pořád o to samé. A zas prostě nepochopili, co všechno jsou emoce a zas se jim to prostředí, ve kterým jediný emoce jsou "podle pravidel" a "proti pravidlům", nepodařilo zobrazit správně. A tentokrát navíc i podělali příběh malostí, nicotností, několika značně trapnými okamžiky (to nemluvně bylo fakt nesmrtelný) a navíc nedokázali využít potenciál tý emoční ždímačky, kdy člověk objevuje sílu emocí. Ne, slza u jeho oka nestačí. Takový Equilibrium nebo Host jsou daleko, daleko, daleko dál. Ve všem.

  • 7.1.2015  23:10

  Asi tak hodinu v kuse..................................................................................................jsem bulela. Zmáčela jsem příteli rukáv.....................strašně. Děkuji za komentář verbalovi, většinou jsou mi jeho vykalkulovaný komentáře šumák, ale tohle trefil přesně.

  • 6.11.2014  00:36
  Interstellar (2014)
  *****

  Víte, možná že to fakt uplně nechápe ani sám Nolan, ale je vám to uplně jedno, protože jste z toho tak zatraceně omámený. Nic nemá smysl, všechno má smysl a čas je relativní pojem. To všechno zároveň a ještě víc. Zážitek roku minimálně. Musim to vidět znovu.

  • 30.11.2014  17:06

  Tak jo, varuju předem, že tenhle komentář bude pochodující spoiler. V první řadě musím zmínit, že mne mile překvapila kvalita filmu na to, že v něm žádná z postav nedovršila 18 let. Ale pořád je to tak trochu teenage film, s tím je nutno se smířit. Že to má spoustu kvalit, to je jasný, jedno ale nedokážu pochopit. Proč pro všechny bohy museli použít pro film takovýhle úrovně zase scénář, který já pracovně nazývám Fanatický kazatel? Tak se na to podívejme. Máme tu Limitovaný prostor a Základní zlo na okraji Limitovaného prostoru. V Limitovaném prostoru se nachází Velká skupina lidí, mezi kterými je i Velký hrdina, jeho Blízká osoba a také je tu Fanatický kazatel, který Velkého hrdinu prostě nesnáší. Fanatický kazatel se velmi bojí Základního zla, které je na okraji Limitovaného prostoru a je ochoten udělat cokoliv, aby Velkému hrdinovi zabránil na okraj jít. Jenže Velký hrdina je přesvědčen, že jediný způsob přežití je překročit okraj Limitovaného prostoru a se Základním zlem se utkat. Fanatický kazatel kolem sebe shromáždí velkou část Velké skupiny lidí, přesto se přes něj Velký hrdina i jeho Blízká osoba dostane až na počátek cesty k okraji Limitovaného prostoru. Nastává situace Volby. Velký hrdina vyzývá Velkou skupinu lidí, aby se přidala k němu a věřila mu. Fanatický kazatel ho tvrdě fakuje. K Velkému hrdinovi se přesto několik lidí přidá a odcházejí po Cestě. Teď je to takové Společenstvo prstenu, kde podle složení skupiny prostě předem rovnou víte, kdo umře a kdo přežije. Vždycky je tam někdo Pohybově omezený, zpravidla důchodce či tlouštík. Dále alespoň jedna Dáma v nesnázích a jeden Zraněný. Samozřejmě i někdo černý a žlutý, protože Velký hrdina musí mít nedotčenou čest. Ten Pohybově omezený vydrží překvapivě dlouho, ale nakonec zemře, Zraněný se ještě překvapivěji zachrání, Dáma v nesnázích pochopitelně také, atd...Všichni, kdo zůstali s Fanatickým kazatelem jsou ale odsouzení k smrti, protože ve chvíli, kdy Velký hrdina odváděl svou skupinu, už Základní zlo začalo porušovat hranici Limitovaného prostoru a nakonec se dostalo k Velké skupině lidí a všechny zbylé zabilo včetně Fanatického kazatele. TAK...právě jsem převyprávěla spousty filmů, leckdo vzpomene na Mlhu (která všechna čest dokázala nakonec stejně překvapit), Dobrodružství Poseidonu, Když se čas naplnil a spoustu podobných převážně katastrofických filmů. Ano. Převážně katastrofických...tak proč je to sakra v Maze Runner???:-DD

  • 26.3.2014  22:42
  Noe (2014)
  ***

  Prostě jsem pořád doufala, že Aronofsky tu hloupou báchorku stojící na domněnce, že planeta žije díky masovýmu incestu, vezme o hodně víc symbolicky a naservíruje nám jí uplně jinak. Ne o trochu, ale fakticky o hodně. Aronovsky je úžasnej mozek, ale biblický blábolení nemám ráda.

  • 30.7.2014  00:58

  Závěrečný titulky jsou super:-D

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11