Falconica

Falconica

okres Praha

31 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 30.11.2011  11:06
  Spartakus: Bohové arény (TV seriál) (2011)
  ***

  hm....jakože kvalita výborná, mně by se to moc líbilo, ale víte co...je výraznej rozdíl, když je příběh dojmově dokreslený nadměrným množstvím vyhřezlejch vnitřností s sexu, a když je nadměrný množství vyhřezlejch vnitřností a sexu středem pozornosti a příběh jen dává smysl jejich výskytu.Koukali jsme se na to tady s kamarádkou a ta to pak konečně vystihla. Já řikám: " A tys tvrdila, že něco jako Kulhánek nejde zfilmovat, protože tolik umělý krve nikdo nemá..." Ona na to: "Ale tohle vůbec neni jako Kulhánek, Kulhánek bere krev jako něco naprosto normálního a samozřejmýho a leje jí okolo sebe jen tak mimochodem. Tady se v tom doslova vyžívaj." Je to jako takovej ten fekální druh fantasy, u kterýho autora podezříváte, že má ve svým osobním životě nějakej problém sám se sebou, když se ve knížce vidí jako upocenej svalnatej nabouchanec a ženskou musí nejdřív svázat a pak znásilnit, aby jí vůbec dostal. Kdyby aspoň všechny ty peprný scény schválně nezpomalovali...

  • 30.11.2011  08:25
  Vampire High (TV seriál) (2001)
  *

  já se moc omlouvám, že hodnotim něco po deseti minutách, ale myslim, že v tomhle případě to výjimečně VÁŽNĚ stačí...přímo omračující debilita ve všech ohledech. To se jentak nevidí.

  • 18.9.2011  17:46

  Chtěla bych poukázat na fakt, že málokterému filmu bez gigantickejch příšer a telepatickejch maníků ze současnýho prostředí dám tolik hvězdiček. Nejlepší romantika, kterou jsem viděla v posledních...nevim, prostě za hodně dlouho. Škatulka "komedie" je tak nějak podivná.

  • 18.9.2011  15:00
  Past (1999)
  **

  Každej s každým jak milenci v telenovele, nelogičnosti a nulová originalita.

  • 25.8.2011  10:36

  Taková hezká jednohubková zábava, která u mě naráží akorát trošku na to, že nemám moc v lásce ty starý filmy Planeta opic a spol. Tohle už sice neni tak hrozně deprimující podívaná, ale přesto stále žádnej velkej zázrak. Navíc ti inteligentní opičáci byli místy tak nějak mizerně počítačoví, což trochu vyrušovalo. Ale spád fajn, děj fajn, postavy docela fajn. Mouchy a chyby byly, ale inu což....

  • 17.8.2011  07:25
  Bakugan (TV seriál) (2007)
  *

  Kopie pokémonů s blbým zvykem dělat zvraty "zčistajasna". Hrdinové tahají z rukávů karty aniž by člověk věděl, jak k té či oné kruci přišli- tzn tvůrci potřebovali aby se teď ubránil tomu si onomu problému a tak najednou zčistajasna má přesně takovou děsně silnou kartu, která ho zachrání. Jsem přesvědčená, že tohle by mi na tom bejvalo dost vadilo i jako dítěti....

  • 15.8.2011  09:38

  Kdysi jsem četla knížku, film mi dost kazí dojem...

  • 7.8.2011  14:52
  Amerika hledá topmodelku (TV pořad) (2003)
  ****

  Ty holky jsou povětšinou mentální anorektický chudinky, ale stejně mě to baví.

  • 7.8.2011  14:46
  Hry bez hranic (TV pořad) (1965)
  *****

  Pamatuju se, jak jsem jednou zmeškala díl a byla jsem z toho na zhroucení:-D

  • 7.8.2011  14:42
  Top Gear (TV pořad) (1978)
  ***

  Dvakrát, třikrát jsem to při sledování vážně vnímala a musim uznat, že ačkoliv auta dělim jen podle barvy a na sporťáky, osobáky, džípy a nákladní, tak je to celkem i zábavný.

  • 7.8.2011  14:38
  Trucky na ledě (TV pořad) (2007)
  *

  Chlapi jedou divočinou ve velký káře. Hm. Úžo. Asi jsem na tohle tak nějak málo chlap a moc ženská.

  • 7.8.2011  14:34
  Drtivá porážka (TV pořad) (2008)
  **

  Exoti, co se přišli obohatit o pár modřin, nemusej vlastně nic umět, stačí když spadnou a překážku obeplavou. Někomu to stačí. Pro mě trochu nuda.

  • 7.8.2011  14:30
  Ninja Faktor (TV pořad) (1997)
  ****

  Asi mě to baví hlavně proto, že zdejší soutěžící nejsou jen banda náhodnejch magorů, ale že na to tvrdě makali a jejich výkony jsou dost obdivuhodný

  • 7.8.2011  14:27
  Takešiho hrad (TV pořad) (1986)
  **

  Vždycky když tohle vidim, vzpomenu si na Hry bez hranic(bohyně, jak já je milovala....), tohle má ale oproti nim pár vážnejch nedostatků. Předevšim: Disciplíny se vůbec neobměňujou a českej moderátor, co do toho žvaní, je napřeshubu.

  • 7.8.2011  14:21
  Faktor strachu (TV pořad) (2001)
  ***

  Určitou dobu mě to docela bavilo sledovat. Ty kecy těch americkejch chvástajících se primitivních póvlů byly zábavně úsměvný. Všechno se ale zají. Ale uznávám, že jako show je to docela originální. A to, že tam občas vidíte nechuťárny, už časem ani člověk moc vlastně nevnímá.

  • 7.8.2011  14:07
  Criss Angel: Mistr magie (TV pořad) (2005)
  odpad!

  Půl hodina zaplacenýho chvástání a nekončící sebelásky podpořená drsňáckýma kecama. To už spíš budu věřit na existenci Harryho Pottera, než že ti jeho "náhodní svědci" nejsou jen zaplacenej komparz. "Chris je tak úžasný!" " Chris je tak skvělý....!" Chce se mi z Chrise blít...

  • 20.7.2011  09:50

  příjemné, osvěžující pojetí fantasy ve stylu kokotina. Humor jakoby místy mířil až k fekálnosti, ale naštěstí tam nedošel. Všechna klišé přesně vystižena, ale být tam méně známí herci, neměl by nejspíš příliš šance na úspěch...je to fajn, ale přesto takovejhle film u mě nemá velkou šanci.

  • 20.7.2011  09:35

  Konečně jsem po dlouhé době shlédla všechny díly znovu a musím přiznat, že jakkoliv tyhle starý díly musely ve svý době být revoluční, já už se z toho prostě v tomhle století nepočůrám. ALE furt to je výborný "doplnění" novějších dílů (nadávejte si na ty nový jak chcete, mně se líběj) a jejich existence zdá se zcela nezbytná pro celkovej dojem. A nemám ráda Žvejka. I have a bad feeling about him.

  • 16.7.2011  10:16

  Každej parfém jednou vyčichne...X-menařinu nikdy neměly dostat do rukou laciný lamy jako Hood, Ratner nebo Vaughn. Ratner měl jednu obrovskou výhodu...navazoval přímo na Singera, tak mohl ještě pořádně využít jeho materiál. Hood byl labilní blbeček, kterýmu by to stejně nepomohlo...měl ale taky jednu obrovskou výhodu, totiž Jackmana - díky němu se na to dalo dívat. No a i Vaughn drží jedinej trumf. McAvoye. Problém je ovšem ten, že "my big boss" James neni zrovna z nejakčnějších typů. Zvládá emoce, zvládá intelekt, ale pro akčňák je třeba ho doplnit aspoň jednou kontrastní akční osobou, aby to fungovalo.McAvoy sám by byl geniálním nástrojem v rukou Singera, kterej z toho nedělal pif-paf věc, ale komiks. Vaughn ho využít neumí. Takže to dopadá přesně tak, jak to dopadá. Jako laciná příjemná jednohubka. Rozhodně ne tak dějově na úrovni jako Singer (ačkoliv se o to zřejmě pokoušel, takže mu děkuju aspoň za snahu), ale ani tak nebetyčně blbá jako Wolverine. Napětí žádný, masky spíš jak z pohádky o Budulínkovi, předvídatelná story, jednoduchej scénář...

  • 28.6.2011  10:02
  Griffinovi (TV seriál) (1999)
  odpad!

  Fekální, odporný kousek hnoje, na který by měli uvalit cenzuru místo toho, aby to dávali v čase pro děti, mezitimco prachobyčejný věci dávaj po půlnoci. Vážně si nemyslim, že takhle obdoba Simpsonů, která hledá svuj kousek originality v extremizaci humoru na zoofilii, nekrofilii, pedofilii a podobný úchylky, je jakkoliv vtipná. Sežerte mě.

  • 28.6.2011  09:54
  Simpsonovi (TV seriál) (1989)
  ***

  Milionkrát ohratá vulgárnost už neni moc zábavná věc.

  • 28.6.2011  09:41
  Quo vadis (TV seriál) (1985)
  ****

  Čtyři dávám spíš proto, že Římani nejsou zrovna nejoblíbenější histrorický prostředí, který znám. Kvalitě filmu jinak nic nevytýkám.

  • 28.6.2011  09:32
  Otec prasátek (TV film) (2006)
  *****

  Nemohla jsem se přestat smát. Je to překvapivě věrohodná adaptace knížky, přestože jsem předtim ani za mák nevěřila, že by se něco tak děsivě chaoticky exotního jako Pratchett dalo zfilmovat. Jediný, co mě teď napadá, co vážně film nenahradí, je "psychologickej" efekt Smrťovy CapsLockový řeči:-D Jinač já Smrtě vážně miluju, takže to byl perfektně vybranej kousek pro zfilmování.

  • 28.6.2011  09:28
  Critters (1986)
  *****

  Jako dítě jsem tenhle předpotopní flák vážně absolutně milovala, přestože jsem z toho měla nejednu noční můru:-D

  • 28.6.2011  09:22
  W.I.T.C.H. (TV seriál) (2004)
  ****

  Pro dospěláka je to samozřejmě nehorázná blbost, ale bylo by vrcholně nefér to hodnotit jako dospělák. Když si vzpomenu na svoje dětský oblíbenosti, tak myslim, že bych tohle vážně milovala. Pro malou holčičku je tam dost objektů, se kterejma se může ztotožnit, je to hezky kreslený a vůbec...neni to možná nijak originální, ale kolik dětí řeší originalitu? Já milovala klasický pohádkový prvky.

  • 9.6.2011  17:00
  Hra o trůny (TV seriál) (2011)
  *****

  U poslední scény jsem málem měla orgasmus:-D Konečně fantasy bez naivity... ani to nepotřebuje další komentáře.

  • 3.4.2011  22:42
  Monstrum (2008)
  ****

  Jeden z velmi mála katastrofických filmů, kde se na scénu nedíváte z pohledu vědoucího superinteligentního svalnatce, který to všechno ve jménu Ameriky vyřeší. Před vašima očima se rozehraje vcelku obyčejný příběh zcela obyčejných lidí, kteří k tomu všemu přijdou jako Alenky v Říši divů. Vůbec netuší, co se děje, nemohou do toho nijak zasáhnout a to jediné, co je jejich starostí, je prostě to nějak přežít. Ende šlus. Vyjma jednoho tradičního klišé v podobě Sochy svobody nikdo neřeší "kde se to tam vzalo", "proč se to tam vzalo" ani " kterou důmyslnou zbraní to odbouchnout a zachránit svět od apokalypsy".SPOILER. No a jak to s těmi tuctovými obyvateli dopadne? Vskutku realisticky. Naivita stranou.Snad jen možná přežijí příliš mnoho pádů a ran. Ale čert to sper. KONEC SPOILERU Dále nutno zmínit kvalitní hororový nádech. Ne že bych byla až taková "hrdinka", ale fakt je, že mne většina hororů přinutí maximálně zvednout obočí. Ta hororovost bývá dost mimo mísu. Tady jsem se ke konci i trochu šponovala na sedačce. Určitě to je z velké části zásluha stylu natáčení ala Záhada Blairwitch. Koukáte se na věc stále z pohledu postavy a nezneužíváte nereálné ptačí pohledy, které vás vyhodí z pocitu, "že jste tam a ta zrůda chce sežrat vás". Jako poslední věc bych zmínila kvalitní efekty a dobře a esteticky provedené příšery.

  • 16.12.2010  23:02

  Oh gosh! This is the kind of movie that really GETS YOU IN:-DD Od první scény proletu mezi mrakodrapy po závěrečný titulky totální audiovizuální orgasmus. Už dost dlouho jsem myslím neviděla něco tak prachsprostě málo postaveného na ději, aniž by nějak utrpěla stravitelnost celého toho divadýlka. Nicméně jsem vážně více než ráda, že mě napadla ta prozíravá myšlenka doplnit si předem znalosti o starého Trona, protože takhle zčerstva to bylo úžasné srovnání. Ty snímky jsou dost rozdílné a přesto shodné zároveň. No ale co naplat, Falcony je závislák na efektech, takže i přes půvab starého dílu tohle byla prostě jiná sorta. Při cestě z kina mi na rtech uvízl de-cent-ně přiblblý úsměv a při následném kličkování mezi regály v krámě jsem chvilkami byla přesvědčená, že když se ohlédnu, uvidím si za zadkem světelnou lajnu:-D Škoda že něco takového si už člověk nikdy tak naplno neužije na malé obrazovce počítače...Ale tak abych jen neperfekcionizovala, možná musim říct, že na můj vkus se to dalo udělat ještě o něco "bitovější":-D Narážím kupříkladu na Flinnovo sídlo plné knížek či na Zuseův klub, který ať si většinou takovému srovnávání v mezích možností bráním- mi trochu nepříjemně připomínal Matrix a Merovingianovu párty. No ale jinak vzhledem k tomu, že z tohohle kousku byla unešená i má sci-fi nesnášející kamarádka... Vážení, za mě prostě 90%. Děkuji ti ČSFD, díky Pomo. Sejdeme se na Green Hornetovi (doufám:-)...a teď hurá pro soundtrack.

  • 15.12.2010  16:45
  Tron (1982)
  ****

  Připomíná mi to matematické pohádky o krásné Sinusoidě a o Jeníčkovi a Mařence, co šli s tatínkem kácet polynomy:-D Prvotřídní prča, vážení:-D v otázce efektů to výborně vystihl již Isherwood...

  • 26.10.2010  00:14
  Nanosonda (2002)
  odpad!

  "Vpichuji teď!...Dobrý vpich doktore!" to je vážně moc i jako pozadí pro pondělní noční rýsování...