pivo

Ivan Tarabčák

okres Nitra

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 9.7.2009  12:16

Naozaj super film, s takou pomaly hustnúcou atmosférou, že na konci som už len civel na obrazovku a čakal, čo sa stane. Hlavný hrdina je vynikajúci a dosť pripomína Christiana Balea. Problémom pri takýchto filmoch je vždy pointa, ktorá tu síce nie je vôbec zlá, ale predsa len je toho veľa nedopovedaného a zišlo by sa nejaké bližšie vysvetlenie. Ale to je len malá chybička krásy, kvôli ktorej rozhodne nemôžem dať horšie hodnotenie.

• 5.10.2006  20:21
    25. hodina (2002)

Vynikajúci film. Herecké výkony, najmä ústredný trojlístok, taktiež super. Pôvodne som chcel dať 4*, ale po tej nádhernej poslednej polhodine a geniálnej 5-minutovke "Fuck you" dávam 5.

• 8.3.2010  13:37
    82. Annual Academy Awards (TV pořad) (2010)

Spokojnosť. Baldwin s Martinom boli vynikajúci a nebáli sa ani byť trochu politicky nekorektní, čo sa hneď odrazilo na niektorých urazených tvárach. Rôzne vsuvky boli zaujímavé, uvádzajúci jednotlivých kategórií boli väčšinou vtipní a celkovo som sa príjemne zabavil. Výsledky nehodnotím, keďže som valnú väčšinu ešte ani nevidel, ale aj napriek tomu si myslím, že to dopadlo dosť dobre a väčšine som výhru aj prial. Škoda kopy reklám, ale musia na niečom zarobiť. Takže celkovo fajn, teším sa zas o rok.

• 18.6.2010  21:56
    A-Team (2010)

Pohodový film, ktorý si na nič nehrá. Proste akčný výplach s dobrými hercami, dobrou akciou a fungujúcimi vtipmi. Jednoznačne bezkonkurenčný je Sharlto Copley a Patrick Wilson tiež. Ostatní sú ale len tesne za nimi. Musím povedať, že už dlho som sa v kine tak dobre nezabavil.

• 26.3.2011  22:54
    Angel Beats! (TV seriál) (2010)

Mám s týmto anime tak trochu problém. Príde mi, že sa na začiatku príliš dlho zaoberá zbytočnosťami a ku koncu je potom hrozne skratkovité. Úvodné epizódy by sa kľudne dali prestrihať a tie záverečné rozšíriť. Takto to na mňa pôsobila, že chceli urobiť 24-diely seriál, ale nakoniec si to rozmysleli a rýchlo to nejako zamotali a hneď aj rozuzlili. Väčšina postáv je celkom sympatická, hoci sú to len 1-rozmerné figúrky, zachraňuje to len zaujímavý hlavný hrdina. Celkovo som sa však nenudil a páčilo sa mi technické spracovanie, takže 70% zaokrúhľujem hore.

• 21.1.2005  08:47

Keď to začalo, tak som si normálne myslel, že je to hraný film. Tak dokonalá bola animácia a príbeh tiež. Lepšie ako reloaded.

• 18.9.2006  20:25
    Auta (2006)

Po trochu zdĺhavom úvode sa to pomaličky rozbiehalo až nakoniec triumfálne došlo do cieľa. Animácia naprosto dokonalá (občas som mal pocit, že sa pozerám na normálny hraný film). Hlavne príroda nádherne urobená, ale aj napríklad odrazy na autách... Vidno, že tvorci mysleli naozaj na všetko. Je síce pravda, že som sa nezasmial až nejak úplne brutálne, ale čím ďalej tým to bolo lepšie a na posledných pretekoch som tak veľmi dúfal, že to vyhrá. Ale však on to vlastne vyhral, len trochu inak. Viac moralitiek ako normálne, ale napriek tomu je to vynikajúce dielo, ktoré poteší aj dospelých. A ten predfilm One man band, tak to bola ešte väčšia pecka. Už sa teším na Ratatouille.

• 21.1.2005  09:10
    Batman a Robin (1997)

Joel Schumacher urobil asi najväčší omyl svojej kariéry keď natočil túto debilinu, ktorá nemá s Batmanom nič spoločné. Kopa záporákov, kopa klaďasov, že sa v tom nedá ani orientovať.

• 15.7.2010  22:33

Chcel som tomu dať 4*, ale posledných 10 minút je takých peckových, že tomu proste musím dať za 5. Tieto animované filmy od DC sú niečo neskutočné, občas aj lepšie ako hrané. Ako vždy vynikajúci dabing, akčné scény. Trochu ma štve, že z Batmana urobili až príliš veľkého nadčloveka, on predsa nemá žiadne superschopnosti, tak by nemal skákať z 30-metrovej výšky a v pohode dopadnúť a ísť ďalej. Ale inak super. Dúfam, že na ďalší animák nebudem musieť čakať dlho.

• 30.7.2007  16:34

Toto určite nie je len fanúšikovská záležitosť. Len si pozrite titulky, koľko ľudí na tom pracovalo. Určite to nebolo až také lacné ako sa zdá. Ale treba uznať, že je to natočené dobre a hlavne tie masky sú úplne super.

• 5.10.2011  12:47
    Beck (TV seriál) (2004)

Po prvých 6 dieloch som to chcel zabaliť a vykašlať sa na to. Ale hovorím si, že ešte skúsim pár dielov a uvidím. Postupne sa to začalo zlepšovať a mňa to bavilo stále viac a viac a koniec je už absolútna päťhviezdičková záležitosť. Kvôli pomalému úvodu však musím dať celkovo za 4. Hudba super.

• 7.2.2009  18:32
    Black Books (TV seriál) (2000)

Od "20. najlepšieho seriálu" som čakal predsalen trochu viac. Nie že by som sa nezasmial, smial som sa dosť často, aj nahlas, ale aj tak. Skladba jednotlivých dielov je prakticky rovnaká, postavy sú strašne ploché (a len Bernarda som si naozaj obľúbil) a tak sú všetky diely o tom istom len s inými vtipmi. Ako som už napísal, nie zlé, ale poznám aj lepšie seriály, ktoré zďaleka nemajú také vysoké hodnotenia. Ale ako odreagovanie pri strese pred skúškami celkom dobré.

• 17.12.2004  08:57

Tak táto komédia predčila všetky moja očakávania. Konečne nejaká vtipná tínedžerská komédia bez zvratkov, močenia a podobných nechutností. Tak dobre som sa už vážne nezabával.

• 21.9.2009  21:42

Vynikajúca komédia, ktorá funguje aj dnes, po vyše 40-tich rokoch. Chcehtal som sa takmer vkuse, ale čo ma fakt rozsekalo, boli pasáže so schodami (výnimka z pravidla, že opakovaný vtip nie je vtipom) a potom druhý príchod elektrikára. Okrem toho, vynikajúci herci, medzi Refordom a Fondovou to fakt iskrí. Kiežby aj súčasné komédie boli takéto vtipné (tým netvrdím, že niektoré nie sú, len by ich mohlo byť viac).

• 17.12.2004  09:01

Príjemná pohodovka na zimný večer s výborným Georgom Clooneym s nechutne ulízanými vlasmi. Celkovo výborný herci, z ktorých tu každý vyzerá ako nejaký maník, ktorý utiekol z blázinca, aj keď utiekol iba z väzenia.

• 20.1.2005  14:28
    Bílá vdova (2000)

Typická anglická komédia, pri ktorej sa človek zasmeje viac ako pri hociktorej americkej. Ako vždy originálny nápad, ktorý často chýba američanom.

• 10.10.2008  23:06

Ako už písali predo mnou, je to naozaj neskutočne silný film. Dokáže byť na jednej strane nádherne láskavý a zároveň sa nebojí ísť po tých najskutočnejších a najsilnejších emóciách. Hodne tomu dopomohli herci, všetci do jedného. Lukeovi Fordovi som veril každú sekundu filmu, keby je to americký film, tak už má nomináciu na Oscara istú. Ďalší herci za ním však rozhodne nezaostávajú, musím vyzdvihnúť ešte výkony Rhysa Wakefielda a Gemmy Ward, ktorí s filmom ešte len začínajú a hneď takéto výkony. Hoci téma by mohla zvádzať k citovému vydieraniu, ja som nikdy nemal pocit, že by sa o to režisérka snažila a rozhodne potešil aj jednoduchý a pritom reálny záver.

• 14.2.2009  09:01
    Californication (TV seriál) (2007)

Po prvej sérii som bol nadšený, takmer to bolo na 5 hviezdičiek. Postavy poväčšine dobré, v čele samozrejme perfektne sadnúci Duchovny trúsiaci cynické hlášky všade naokolo. Občas to možno zaškrípalo, ale i tak som sa tešil na ďalšiu sériu, hoci som mal aj trochu obavy. Opodstatnené. Druhá séria išla kvalitatívne o jednu až dve triedy nižšie, postavy začali byť otravné (hlavne manželia Runklovci), ubudlo aj tých hlášok, zato všetky postavy (aj tie malé decká) začali každú chvíľu vypúšťať hlboké ľudské pravdy. Takisto ma štvalo, keď sa Karen vždy na konci dielu naštvala na Hanka a pohádali sa, aby v ďalšom dieli bolo zas všetko v poriadku, bez toho, aby sa to nejak vysvetlilo. Iba občas som sa naozaj bavil tak, ako v prvej sérii, väčšinou som sa nudil a bol som otrávený. 1. séria - 90%, 2. séria - 60-70%. Priemer z toho si vie každý urobiť, také je moje výsledné hodnotenie. Zatiaľ. Teraz sa už neteším na tretiu sériu, teraz sa už len bojím. Čas ukáže, či oprávnene.

• 3.10.2008  21:15
    Cestovatel (TV seriál) (2007)

Dosť dobrý seriál o cestovaní v čase. Hlavnú zásluhu majú herci, v čele s Kevinom McKiddom. Pravda, to by nič nepomohlo, keby bol slabý scenár. Vďaka nemu mohli byť vytvorené uveriteľné charaktery, ktoré pôsobia reálne. Seriál síce stavia hlavne na dramatickú linku, ale vždy je trochu odľahčený nejakým tým dobrým vtipom. Prvé diely sa mi zdali slabšie, príliš epizodické, ale niekde v polovici sa vytvorila hlavná línia a zrazu aj dieli boli o veľa lepšie. Možno si mohli tvorci trochu pohrať s časopriestorovými zmenami, ale tak či tak, rozhodne tých 13 dielov stálo za to.

• 6.10.2008  11:46

Prakticky platí to, čo napísal Subjektiv. Najväčšou chybou je delenie na dvojepizódky, v ktorých sa seriál väčšinou venuje vedľajším líniam. Potom je to samozrejme aj dosť nevyvážené. Niektoré diely sú vynikajúce, niektoré menej. Čo treba pochváliť je vykreslenie postáv, ktoré sa aj trocha vyvíjajú. Akcie nie je až tak veľa, ale keď už je, tak je super. Ďalšou zložkou, ktorú musím vyzdvihnúť, je hudba, je tu veľké množstvo vynikajúcich tém. Záver samotný mi až tak nevadil, tá otvorenosť sa mi zdala fajn a rozhodne by som si pozrel ďalšiu sériu, ak bude.

• 1.9.2010  21:19

Pre mňa osobne ešte lepšie ako prvá séria, a to najmä vďaka väčšej priamočiarosti deja. Žiadne zbytočné vedľajšie dejové línie ako v prvej sérii, tu sa ide pekne od začiatku do konca v jednej hlavnej. Trochu zamrzí strata schopností Heia, ale niektoré nové aj staré to bohato vynahradzujú. V prvej sérii bola výborným elementom hudba a tá je dobrá aj teraz. Hoci je iný skladateľ aj samotný štýl hudby (viac elektroniky), tak sa k príbehu dobre hodí a dá sa počúvať aj samostatne. Svet Darker than black sa mi stračne zapáčil a nepohrdol by som ďalšími príbehmi.

• 28.11.2008  14:25
    Dead Set (TV seriál) (2008)

Vynikajúca miniséria, ktorú by si mal pozrieť hlavne George Romero, nech nabudúce nenatočí takú blbosť ako Denník mŕtvych. Tu by sa mohol naučiť, ako sa buduje atmosféra a dokonca nechýba ani to jeho obľúbené, že tými zlými sú ľudia a nie zombie. Séria sa rozbieha pekne pomaly, nechá nás zoznámiť sa trochu s hrdinami, ale potom je to pekné maso, gore vynikajúce, občas až nechutné. Rýchlych zombíkov mám rád, rozumná dĺžka a koniec tiež potešili. Celkovo teda, dosť príjemné prekvapenie.

• 8.9.2006  17:35

Nechápem čo sa na tom ľuďom nepáči. Možno to je príliš dlhé a nelogické jak sviňa, ale čo na tom. Všetci predsa vieme, aké filmy točí Ronald Emmerich. Príjemná oddychovka s výbornými trikmi a cool Willom Smithom.

• 1.1.2009  22:33

Celkom zaujímavý nápad od ktorého som čakal hlavne obrovskú zábavu a salvu smiechu. Bohužiaľ je to len minimálne vtipné a bohužiaľ aj minimálne zaujímavé. O vedľajších postavách sa nič nedozvieme a hlavná postava na tom tiež nie je o moc lepšie. Jedine manažérka kapely bola naozaj super a jej hlášky ma neustále ničili, len škoda, že sa neobjavila častejšie.

• 14.2.2009  09:18
    Devil May Cry (TV seriál) (2007)

Strašne veľké sklamanie. Postavy sú ploché, nič o nich nevieme a okrem toho ma (vrátane hlavného hrdinu) vôbec nezaujímali. O tom, kto je Dante sa okrem jednej informácie nič nedozvieme, prečo to vlastne robí. Patty je okrem posledných dvoch dielov úplne zbytočná. Keby boli aj všetci umreli, tak by mi to ani nevadilo. Dej epizodický, ak nerátam, že sa tam občas objaví ten dement s krivými očami, ktorý keď sa začal smiať, tak som mu mal chuť dať riadnu po hube. V prvom rade nechápem, prečo ho Dante už dávno nezabil. 10 dielov prakticky o tom istom, len s inými postavami a poväčšine o ničom. Samotný svet (či už ľudí alebo démonov) nie je veľmi dobre vykreslený. Vieme, že kedysi boli spojené, ale prečo už nie sú, sa znova nedozvieme. Súboje tiež neboli žiadne terno, žiadne eye-candy, len vystrieľal pár nábojov a koniec. A ten súboj v poslednom dieli to tiež moc nenapravil. Jednoducho, našiel som skôr len samé zápory a nechce sa mi o tom rozpisovať. Občas to bolo fajn, zaujímavé, ale fakt len občas. Jediné, čo sa mi naozaj páčilo, bola kresba. Škoda, malo to na viac.

• 13.8.2007  21:44
    Divoké vlny (2007)

Vynikajúci animák. Nádherná animácia, vynikajúca hudba (hlavne ten hlavný motív, ten ma tak chytil, až som mal zimomriavky), fungujúce vtipy. Konečne niečo originálne a neparazitujúce na iných filmoch. Je to skôr pre tie staršie deti, kvôli tomu že je to robené ako dokument, čo je podľa mňa super nápad. Je v tom všetko: napätie, romantika, zábava. Čo viac si priať. A aj keď normálne nemám rád dabingy, tak tu sa nadmieru vydaril. 90%

• 8.8.2007  22:22
    Divočáci (2007)

Konečne po dlhej dobe komédia, pri ktorej som sa fakt zasmial. A nebolo to len také chichúňanie popod fúzy, ale pekne na plné gule. Užil som si tento film, príjemná oddychovka, ktorú si určite pozriem rád znova. A myslím, že som si to neužil iba ja, ale aj herci na plátne. Hlavná štvorica je super, aj Lawrence, hoci ho nemám moc v láske, Ray Liotta je úplne cool a k tomu ešte nostalgická spomienka v podobe Petera Fondu. Kľudne by som si vedel predstaviť aj dvojku, a podľa úspechu asi aj bude. Len do toho. Máte môj hlas.

• 8.10.2007  15:06
    Equilibrium (2002)

Film o svete bez emócií, v ktorom mi chýbali - prekvapivo - emócie.

• 15.12.2006  20:45
    Eragon (2006)

Čekal jsem víc :)

• 15.9.2006  16:46

Toľko klišé v jednom filme, to snáď ani nie je možné. Tvorcovia chceli dať do filmu postavy, veci..., ktoré majú nejakú súvislosť so súčasnosťou. Ale je to blbosť. Tuším som sa dokopy zasmial až raz.

<< předchozí 1 2 3 4 5