pivo

Ivan Tarabčák

okres Nitra

• 7.2.2009  18:15
    Furi Kuri (2000)

Divné. Občas v dobrom, občas v zlom slova zmysle. Forma tu jednoznačne prebíja obsah, ale robí to tak dobre, že sa mi to proste páčilo, hoci som si nebol istý (a ani teraz si stále nie som), či to bolo na 3* alebo 4*. Na rozdiel od väčšiny tu, si nemyslím, že by to bolo o ničom, ja som tam videl normálny plnohodnotný príbeh, ktorý by si zrejme zaslúžil trochu viac rozviesť a vysvetliť všetky tie postavy a skutočnosti, ale aj tak sa v tom dalo vcelku dobre orientovať. Postavy sú zaujímavé, len slabo vykreslené, hudba super a ako som už hovoril, tak samotná forma je strašne dobrá, hoci občas to bol teda riadny brutál stíhať to vnímať, hlavne keď sa to zmenilo na mangu. Hodnotenie nakoniec dávam také, aké dávam hlavne kvôli peckovému piatemu dielu.

• 13.8.2009  22:01
    G. I. Joe (2009)

Totálna pecka, totálna blbosť, absolútne guilty pleasure a lepšie ako druhí Transformeri. Stephen Sommers natočil absolútne pohodovú jazdu, ktorá však podľa mňa veľmi pre deti nie je (vzhľadom na všetko to zabíjanie a zohavovanie), takže ten dabing nechápem, ale nebol až taký zlý. Triky by občas možno ešte bolo dobré vyladiť, ale tie akčné scény sú super, tvrdé a hlavne prehľadné. A tá naháňačka po Paríži? Tak to som mal len dokorán otvorené ústa. A Rachel Nichols neskutočne, ale neskutočne totálne sexy. Sienna Miller sa môže ísť zahrabať (a to pritom tiež nevyzerala zle).

• 30.8.2011  11:33
    Gunslinger Girl: Il Teatrino (TV seriál) (2008)

Nakoniec nie až také zlé, ako som čakal, ale oproti 1. sérii je to jednoznačne krok späť. Animácia aj hudba sú o 2 triedy nižšie. Z hudby sú tu akurát dve dobré melódie, inak nič moc. Čo sa týka príbehu, približne do polovice som to mal čerstvo načítané z mangy, takže som tie príbehy poznal, a tak som aj mohol porovnávať. Seriál sa mangy dosť drží, ale je oproti nej skratkovitý a občas mení niektoré veci (niekedy podľa mňa výrazne) a bohužiaľ na mňa nemal absolútne žiadny emocionálny dopad. Na druhú stranu, pozrel som to celkom rýchlo, takže nuda to tiež nebola. 70%.

• 16.6.2011  15:47

V prvej polovici čierno-čierna komédia (pri historke o zabíjaní prasiat som sa smial rovnako ako jej rozprávač), v druhej potom film dosť zvážnie, zdusnie a hlavne zbrutálnie. Ale nepovedal by som, že je to film úchylný. Herci všetci do jedného super, len som myslel, že Seok-gyu Han bude mať viac priestoru. Najviac ale milujem, keď aj pri tých najbrutálnejších kórejských filmoch sú na plagátoch všetci vysmiati, z toho ja nemôžem.

• 3.9.2009  23:06

Nie až také vynikajúce, ako by človek po všetkých tých komentároch a päthviezdičkách naokolo čakal. Viac-menej súhlasím s Cervenakom. Prvá kapitola je až príliš výrazná variácia na Sergia, až sa mi Tarantinova posadnutosť ním prestáva páčiť. Rovnako ako neustále využívanie Morriconneho hudby. Rozdelenie na kapitoly tentoraz nemá veľký zmysel, kľudne sa dali scény prestrihať a hlavne vystrihať a všetko to pekne pospájať, keďže to aj tak na sebe pekne nadväzuje. Zvyšné tri kapitoly sú však vynikajúce. Herci sú vynikajúci, Pitt sa síce nedá brať vážne, ale o to tu evidentne ani nešlo; Waltz je super, ale o Oscarovi alebo vôbec nominácii pochybujem; a Mélanie Laurent je pre mňa veľkým prekvapením, na fotkách sa mi nezdala nič moc, ale v samotnom filme musím povedať, že je veľmi pekná. Zvyšok už tradične len "pricmrdáva", čo je občas škoda.

• 16.7.2011  22:07

Veľmi príjemný film, v ktorom funguje ako rovina komediálna, tak aj rovina dramatická a hoci je happy end zaručený aj tak som držal nádejnému pilotovi palce. A k tomu zlatá Haruka Ayase, takže nie je o čom. :-)

• 12.7.2007  10:51

Po prvom zhliadnutí: Do poslednej chvíle som veril, že to predsa nemôže byť také zlé, ako písali v Cineme a Premiere. Škoda len, že som sa toho nedočkal. Pre mňa osobne najslabší diel HP a prvý, ktorému som nedal 5* (tu ale treba povedať, že som hodnotenia HP nebral nikdy úplne vážne, ale pri tomto som sa k tomu jednoducho nevedel dokopať). Treba povedať, že to nie je vôbec zle natočené, David Yates vie ako na to, herci odvádzajú takisto dobrú prácu, dokonca aj tí mladí, výnimkou je iba v jednej scéne prehrávajúci Radcliffe. Čo ma najviac štve, je že je to také krátke, najkratší diel zatiaľ (mám pocit, že čím hrubšia predloha, tým kratší film). Ale aj to by sa dalo, keby nebolo všetko iba také skratkovité. Strašne veľa priestoru dostala Dolores Umbridgeová, ktorá pôsobí, akoby bola ona hlavným záporákom. Aby som ale povedal aj voľačo dobré, tak je tam niekoľko geniálnych scén. Medzi ne patrí scéna, v ktorej Hermiona dostane volant od bicykla alebo keď Harry opíše svoj prvý bozk „Bolo to vlhké“ a každý v kine si pomyslel na voľačo iné;-) Pri týchto scénach sa jednoducho musíte smiať. Potom sú tu niektoré pekné kolážové scénky a zopár lietacích, ale nič z toho nie je také aby ste si povedali WAU. A tak som len čakal kedy konečne bude to finále a treba povedať, že je to hlavne tých posledných 15 minút, čo ma primälo dať 4* a nie 3. Najviac ma jednoznačne potešila blondínka Lenka, ktorá je správne trafená a má aj sympatický dabing. Možno najväčším problémom nakoniec bude, že je to na Pottera príliš psychologické. Zrejme si budeme musieť na to zvyknúť a ja len dúfam, že 6, ktorá je moja naj kniha, ma bude baviť viac. Takmer 80%. Po druhom zhliadnutí: a dlhom uvažovaní (niekoľkodňovom) musím tomu dať 5* a uznať, že som sa mýlil. Tentokrát som sa vôbec nenudil, ba práve naopak. Pre mňa nakoniec druhý najlepší Potter (po trojke). 90%

• 10.7.2011  22:18

Nebolo to zlé, bavil som sa aj dráma fungovala, ale stále som mal pocit, že sa z toho dalo vyťažiť viac komediálnych situácií. Takto je za slabšie štyri, a to najmä vďaka vynikajúcemu Tae-hyeon Chaovi, ktorý sa do komédií fakt hodí a tie jeho ksichty ma bavili najviac.

• 30.1.2009  17:13
    Hellsing (TV seriál) (2001)

Príbeh, hoci s trochu pomalším rozjazdom, je veľmi dobrý a samotné postavy vynikajúce. Alucard je, ako už písali aj ostatní, neskutočne cool a paradoxne aj strašný sympaťák, hoci sa doslova vyžíva v násilí a usmieva sa, keď umierajú nepriatelia ale aj jeho vlastní. Lady Integra je správna vodkyňa, taká emancipovaná žena :-). Trošku v pozadí je potom samotná Seras, ktorá by mala byť hlavnou hrdinkou, ale nespráva sa tak. Animácia a hudobný doprovod super. Zrejme som však mal od tohto anime až priveľké očakávania, lebo ma to až tak nechytilo a nebolo to až také maso, ako som myslel. Niektoré dieli boli vynikajúce, ktoré som si naplno vychutnával, niektoré som zas len pozrel a nič som z nich nemal. Z protivníkov sa mi najviac páčili bratia Valentinovi a potom agent Andersen z Iškariatského rádu, ktorý bol jednoducho úchvatný a rovnako ako Alucard strašne cool. Škoda, že jeho postava nakoniec vyznela trochu doprázdna. Konečné hodnotenie sú teda 4*, ale navnadilo to na pozretie OVA.

• 11.4.2008  18:33
    Horton (2008)

Veľmi príjemné strávená hodinka a pol, počas ktorej sa u mňa nevyskytli žiadne stránky nudy. Animácia rozhodne nie je dokonalá ako u Pixaru, ale o to viac sa mi páčila. Strašne strelený príbeh a animácia tomu odpovedá. A tá anime paródia, tak to som nemohol. Niekto môže namietať, že polovica vtipov je padacia a neviem aká, ale mne to nevadilo, lebo to bolo vyvážené geniálnymi charaktermi. A dabing to našťastie tiež nepokazil. Takže veľká spokojnoť a odporúčam nie ani tak deťom, ako skôr odrostlejším pubertiakom. 90%

• 1.12.2008  22:52

Dokonalé, Jeff Dunham musí byť génius, lebo ešte teraz ma bolí brucho od toľkého smiechu. Neskutočné množstvo vypointovaných dialógov, navážanie sa do všetkého, na čo príde reč, do zopár členov publika a pritom nikdy nie trápne. Doteraz som poznal Dunham len z krátkych videí na youtube, ale takéto hodinové predstavenie je niečo úžasné. Osobný favorit - Peanut. Kiežby aj k nám raz prišiel do divadla, určite by som si sadol do prvého radu, nech sa môže navážať aj do mňa. :-)

• 30.5.2005  14:17

Je to skôr tak na 3,5, ale dobre. Kvalitný herci a dobrý námet, ale mohli z toho vyťažiť viac. Občas dosť zdĺhavé.

• 13.8.2010  21:08
    Kajínek (2010)

Občas síce zdĺhavé, ale celkovo fajn film, dobrí herci, dobrá kamera, takže som spokojný. 70%

• 12.9.2008  16:30
    Kancl (TV seriál) (2001)

Ako prvý som si dal originál, ale chystám sa aj na remake, takže som zvedavý, ako to zvládli. Britský office je fajn, rozhodne to nie komediálny seriál, pri ktorom by sa trhala bránica, skôr taká zmeska absurdít. Postava Davida Brenta je ale strašne odporná. Neskutočne sebecký, samoľúby človek, ktorý sa nedokáže brať s nadhľadom. Možno keby neustále nevysvetľoval svoje vtipy a dokázal si robiť srandu aj sám zo seba, tak by ho ľudia mali radi. Hoci na konci druhej série sa zdá, že by sa mohol zmeniť, vo vianočných špeciáloch je stále rovnaký, možno až na konci, keď nájde tú pravú. Mňa najviac oslovila postava Martina Freemana, jednak preto lebo je to sympaťák a aj preto, lebo práve s ním by som sa asi najviac kamošil. A jeho vzťahu s Dawn som vždy držal palce, jednoducho sa k sebe naprosto hodili a obaja to vedeli, čo vyvrcholilo jednak vo finále druhej série a hlavne v dojemnom konci špeciálov. Takže hoci sa u mňa seriál nezaradí po boku IT crowd alebo Otca Teda, bolo s ním celkom fajn. A ozaj, Keith rulez. :-)

• 15.4.2008  18:36

Cassandra´s dream je prvý film ktorý som videl od Woodyho Allena a ak mám pravdu povedať, bol som mierne sklamaný. Viem že je to úplne iný štýl, ako točí normálne, ale aj tak. Najväčší problém vidím už v samotnom scenári. Hercom často dáva do úst nezmyselné repliky, postavy kecajú buď o ničom, alebo sa snažia povedať nejakú dôležitú životnú múdrosť. Ďalej je tu strih, scény na seba síce časovo nadväzujú, ale inak človek často len pozerá na jednu, zrazu strih a sme už úplne niekde inde. Čo sa mi ale páčilo, že nikdy neukáže Terryho ako vyhrá. Vidíme ho prehrávať a požičiavať si peniaze a v ďalšom zábere už natešene rozpráva o tom, ako zrazu začal mať šťastie a vyhral kopec peňazí. Hudba nebola síce zlá a hlavne v tých napínavých scénach pomáhala budovať atmosféru, ale inak často prebila samotné dianie na plátne a nie ho iba dotvárala. A okrem toho Philip Glass zas neprišiel s ničím novým, ale len recykluje sám seba. Čo musím pochváliť sú herci, však kvôli nim som to hlavne pozeral. Colin Farrell tradične dokonalý a Ewan McGregor rovnako. Naprosto sa k sebe hodili, ťažko si predstaviť lepších bratov. Len je škoda, že sa spolu objavili práve v takomto, podľa mňa vcelku priemernom filme.

• 26.9.2007  11:09

Vynikajúci dokument, ktorý napriek 3,5 hodinám je oveľa záživnejší, ako obyčajné polhodinové dokumenty na DVDčkách. Človek nemá šancu sa nudiť, lebo je tam toľko toho zaujímavého, či už o zvuku, o kostýmoch, o kamerách..., nič nepôsobí povrchne. A to všetko je ešte odľahčované rôznymi vtipmi, hlavne Jack Black je uvoľnený ako vždy, alebo útok Gandalfa. A pri poslednom dni nakrúcania, si budete rovnako ako štáb priať, aby sa natáčalo ďalej a ďalej, aby sa to nikdy neskončilo a aby ste mali stále čo pozerať. Na konci mi bolo fakt smutno, že je už po tom, ale nič sa nedá robiť. Osobne mi je ľúto, keď vidím všetku tú robotu a zanietenie, že nakoniec film dopadol, podľa mňa, iba ako priemer.

• 2.4.2009  02:44

V skutočnosti by som mal dať skôr štyri hviezdičky, ale nejak proste nemôžem a musím dať plný počet. Najprv som sa bál do toho ísť, lebo som si nebol istý, či ma dokáže natoľko zaujať, aby ma bavil celých 26 dielov. Ale hneď na začiatku sa mu to podarilo. Nestáva sa veľmi často, že by som si obľúbil všetky postavy, ale tentokrát áno. Každá mala niečo do seba, každá bola iná, osobitá. Páčilo sa mi, ako sa ich charaktery trochu osvetľovali a aj vyvíjali. Okrem toho má vynikajúcu hudbu, ktorá sa skvelo hodí k príbehu (hlavne tie nádherné klavírne skladby nemajú chybu) a určite by som rád mal soundtrack (len škoda, že ho neviem nikde nájsť). Kresba je takisto dokonalá, možno je občas tej ružovej príliš, ale to mi ani moc nevadilo. Páčilo sa mi aj také to žmurkanie na diváka, keďže postavy si uvedomujú, že sa nachádzajú v anime, páčili sa mi aj občasné zmeny štýlov kresby. Ale nič z tohto nie je dôvodom, prečo dávam plný počet. Dávam ho preto, lebo na tých dvadsať minút ma vždy dokázal rozosmiať a pritom aj pohladiť po duši, vždy som sa pri ňom uvoľnil a svet bol hneď zrazu krajší. Vždy po dopozeraní som mal taký dobrý pocit vnútri, že som bol šťastný. Takže hlavne za to hodnotím takto. A aj za ten geniálny záver, pri ktorom som mal od dojatia už takmer slzy na krajíčku, čo sa za posledných pár mesiacov nepodarilo ani jednému filmu.

• 13.8.2007  21:47
    Kontakt (1997)

Posledná polhodina patrí medzi najemotívnejšie filmové zážitky môjho života.

• 28.8.2008  13:28
    Kopačky (2008)

Z trojice Nabúchaná, Superbad a Kopačky, sú Kopačky podľa mňa jednoznačne najslabšie. Našťastie to stále to nie je také hrozné, ale už som sa nesmial tak spontánne a často ako pri predchádzajúcich dvoch. Nápad to nie je zlý, ale tých vtipov tam mohlo byť viac, mám pocit akoby sa viac hralo na romantickú nôtu. Herci sú sympatický, Mila Kunis fest sexi, ale mrzí nevyužitie mojich obľúbených Jonaha Hilla a Paula Rudda. Hill je tam úplne na nič a Rudd má jednu fakt dobrú hlášku, pri ktorej som sa zasmial asi najviac (keď napodobuje anglický prízvuk). Celkovo vzaté, nie zlé, ale čakal som predsalen viac. A nechápem, ako môže mať tu na csfd z tej trojice najvyššie hodnotenie, ale čo už. 70%. Normálne by som dal asi tri, ale pre Appatowa mám slabosť, takže dnes ešte za 4*. Nabudúce ale už taký zhovievavý nebudem.

• 2.7.2005  14:22

Nebolo to zlé, herci boli super, ale nejak ma to nedokázalo vtiahnuť do deja. Najlepšia bola jednoznačne hudba.

• 7.1.2005  09:24

Vcelku kvalitný film s nádhernou Cate Blanchet, ktorý je však občas mierne naťahovaný.

• 16.9.2006  11:38
    Kung-fu mela (2004)

Podľa recenzií a propagačných materiálov som čakal, že to bude jedna veľká mlátička. To síce nie je, ale tie súboje sú aj tak veľmi dobré. Vidno, že je to robené na drátoch, ale komu to vadí keď je to zároveň aj zábavné. Najlepšia je jednoznačne scéna slepých citáristov.

• 7.3.2008  22:21

Lars and the real girl je malý milý film. Nerieši nič svetoborné, ale dokáže zaujať, hoci sa človek musí najprv nastaviť na trochu pomalšie tempo, ale to vôbec nevadí. Ryan Gosling je vo svojej role presvedčivý, ale nielen on, všetci herci sú prirodzení, nikto z nich neprehráva, nikto sa nesnaží o nejaké veľké herectvo. A po takej hodinke človek začne aj tú "plastovú buchtu" vnímať ako reálnu postavu. Párkrát som sa pri filme usmial a aj keď si naňho možno po pár dňoch ani nespomeniem, predsalen na tých pár hodín počas a po filme som bol akýsi kľudnejší a spokojnejší. A presne o to mi išlo - oddýchnuť si.

• 21.1.2005  08:44

Konečne jedna z vážnejších rolí Willa Smitha, a sadne mu skvelo. Ostatní herci odvádzajú takisto vynikajúcu prácu, hudba nádherná, rovnako ako aj kamera, a mnoho zimomriavkových scén. Po druhom pozretí musím zvýšíť zo štyroch na päť.

• 7.9.2010  22:55
    Machři (2010)

Veľmi pohodová komédia, čakal som skôr blbosť. Skvelé hlášky a podpichovanie od začiatku do konca, našťastie málo samoúčelného fyzického humoru. Vidno, že sa tí chlapi poznajú, a nakrúcanie si určite užili. Prakticky všetky postavy v pohode, hoci bez starej černošky by som sa zaobišiel, ale čo už. Na večer s kamošmi ako stvorené.

• 27.10.2008  12:30

Z dnešného pohľadu už určite nie také skvelé, hoci animácia je stále veľmi pekná. Ale keďže to patrí k filmom môjho detstva, tak nemôžem inak ako 4* (za mlada by bolo určite aj 5 :-))

• 24.8.2008  08:40
    Mamma Mia! (2008)

Moje hodnotenie je asi trochu prehnané, ale nevadí, nemôžem si pomôcť. Išiel som na to s tým, že tomu dám určite 4*, lebo Abbu mám rád a muzikály tiež. Ale v kine to bol taký úžasný zážitok, aký už dlho nie. Po dlhej dobe som sa v ňom cítil naozaj príjemne, veselý, skoro celý čas vysmiaty a mal som chuť aj ja si zaspievať, alebo aspoň tlieskať do rytmu. Škoda, že nikto s tým nezačal, hneď by som sa pridal. Osadenstvo je vybrané dobre, herecky to vôbec nie je zlé a taký Meryl Streep so svojimi Dynamami majú toľko vitality a spievaj tak super, že je to až neuveriteľné. Jediný poslabší je Brosnan, ale naozaj to nie je až také zlé, akurát tá jeho prostredná pesnička nebola úplne eňo ňuňo, ostatné sa dali. Len škoda, že si aj zvyšný páni nezaspievali nejakú sólovku alebo duet. Ale to nevadí, už sa teším na dvd, kde si to dám znova určite niekoľkokrát. P.S.: Po dlhej, ale fakt dlheeeej dobe, sme boli v kine celá rodina, čiže mama, ocino, sestra a ja. A bolo to fajn. :-)

• 21.1.2005  09:16
    Maska (1994)

Jeden z najlepších komediálnych filmov Jima Carreyho. On masku ani nepotrebuje, on sám je maska.

• 9.10.2008  18:07
    Mezi námi zvířaty (TV seriál) (2003)

Nápad to bol fakt dobrý, ale zdalo sa mi to nedotiahnuté. Je síce pekné, že zvieratá tu majú ľudské problémy a zasvätene hovoria o všeličom možnom, ale čo z toho, keď je to len minimálne zaujímavé a hlavne málo vtipné. Aardmanov mám rád, ale tentokrát u mňa nezabodovali. Niekedy proste len dobrý nápad nestačí.

• 17.3.2010  20:15
    Mighty Boosh (TV seriál) (2004)

Videl som prvú sériu a nejako ma to neoslovilo, aby som pokračoval v ďalších. Vtipy sú občas fajn, občas vyšumia doprázdna a aj tie pesničky nie sú vždy najlepšie. A je v tom cítiť takú tú snahu o pythonovitosť, takže to pôsobí umelo. Ale zabitý čas to zas nebol, len som od toho očakával viac.