pivo

pivo

Ivan Tarabčák

okres Nitra

• 28.2.2008  20:01

Žáner mysteriózny mi tu trochu nesedí, v prvom rade je to dráma o vzostupe chudobnej ženy, zľahka sa dotýkajúci aj noir tematiky a využívajúci hru tieňov a ešte viac odrazy v zrkadlách. Herci sú dobrí, ale hlavnú pozornosť na seba jednoznačne strhávajú Joan Crawford v role matky a Ann Blyth ako jej rozmaznaná dcéra. Ich spoločné konfrontácie majú obrovský emocionálny náboj a napätie medzi nimi je obrovské. Je len škoda, že väčšinu stopáže je potom film trochu zdĺhavý a občas môže diváka začať nudiť.

• 31.7.2007  20:56
    Mise (1986)

Aj keď ma to až tak veľmi nenadchlo a aj hudba sa mi okrem hlavnej melódie zdala taká násilná a nesedela mi v niektorých scénach, tie 4* dávam za herecké výkony a niektoré pekné scény. 70%

• 6.4.2007  16:32

Je to tak na hrane. Neviem ako ostatným, ale mne sa viac páčilo, keď boli spolu, ako keď sa rozišli. Niektoré vtipy boli síce aj vtedy vydarené, ale nie až tak, ako v prvej polovici. Luke Wilson je fajn, našťastie nie nejaký ideál krásy (veľké brucho, lúzer :-)), Uma Thurman je takisto dobrá v obidvoch polohách. Zvyšný herci ich celkom slušne dopĺňali. Mal som však pocit, akoby Rainn Wilson v role jeho kamaráta kopíroval Vincea Vaughna. Ten by sa možno hodil trochu viac. 70%

• 17.12.2004  08:55

Čakal som od toho kvalitné pokračovanie jednotky a dostal som akčnú jazdu a paródiu na pôvodný film. Napriek tomu to však bola sranda a myslel som, že keď to tak ostane až do konca bude dobré. Čo sa však nestalo. Posledná polhodina totálne zabila všetko čo predtým bolo a úplne to *******. Keby niet jej, je to za štyri, takto len za tri.

• 1.6.2010  23:26
    Mučedníci (2008)

Dlho som sa rozhodoval medzi tromi a štyrmi hviezdičkami, ale nakoniec dávam štyri. Čakal som od toho hlúposť so samoúčelným týraním žien a nakoniec to násilie bolo aj celkom opodstatnené. Oceňujem aj celkovú nepredvídateľnosť deja, kedy sa z jednoduchého príbehu o pomste stáva niečo "viac". Ale žeby to bolo nejak extra brutálne, to ani nie. Čo sa týka samotného vyznenia, tak sa zrejme predpokladá, že po smrti existuje iba jedna cesta (inak by boli mučitelia dosť sprostí), a ja osobne sa prikláňam k režisérovmu výkladu, že je optimistické. Čo ma však dosť pobavilo, je, ako tu niektorí užívatelia (očividne zarytí ateisti) tvrdia, že optimistické vyznenie je len kresťanský blud a podobne. Zrejme už umreli, takže vedia, ako je to v skutočnosti...

• 21.8.2006  13:56
    Nesvatbovi (2005)

Od začiatku až do konca jedna veľká sranda, s toľkými rôznymi postavičkami (dementný homosexuálny brat), že každá z nich by si zaslúžila viac priestoru, ale to sa zas nedá. Owen Wilson aj Vince Vaughn sú naprosto zohraní a dokonalí a na záver ešte Will Ferrell, ktorý je taký geniálny, až to ani nie je možné.

• 2.8.2007  16:00
    Next (2007)

Distribútor klame.

• 15.10.2008  17:14
    Nogizaka Haruka no himicu (TV seriál) (2008)

Ak sa na toto anime hodí nejaké slovo, tak je to naivita. Naivita spojená s bezhraničným optimizmom. Naivita platí hlavne na Haruku, ktorá sa často správa, akoby ani nič nevedela o svete. Je to strašná prča, hoci je pravda, že som sa často smial na samotnom seriály a hlavne Haruka má úplne brutálny hlas, takže výbuchy smiechu neboli bežné. Ale inak je to dosť slabé, postavy ploché a o niečom ako vývoji postáv sa nedá ani hovoriť. Taká Shiina vlastne nemá skoro žiadnu funkciu, a pritom mohla byť jedným z vrcholov milostného troluholníka. Samotný dej pôsobí tak nasilu pozliepaný. Pozitívom je nádherná kresba a už spomenutý optimizmus, ktorý roztopí aj to najľadovejšie srdce. Pôvodne som chcel dať 2*, ale nakoniec som sa rozhodol dať 3, lebo mi to aspoň trochu (dosť) zdvihlo náladu.

• 15.9.2006  10:40

Prvá hodina je fajn. Zoznámime sa s hlavným hrdinom, ktorý si rád vypije (trochu mi to pripomenulo Posledného samuraja-ten bol ale lepší). Začnú sa závody, fajn. Potom sa to však začne zamotávať a čím ďalej, tým som sa viac nudil. Už som si myslel, že zaspím, ale našťastie prišiel záver a sním posledných 20 minút, ktoré sú naozaj super. Keby bol celý film taký, ako tých 20 minút, tak je to pecka. Nanešťastie ale nie je. Miesto pretekov sa tu dívame na nejakú čudnú romancu, ktorá ani nemá nejaké vyústenie. Treba však pochváliť Vigga Mortensena, ktorý svoju úlohu zahral presvedčivo a človek mu uverí. A aj ten kôň je dobrý :-)

• 27.8.2007  19:21
    Oliver! (1968)

Muzikály mám rád a Oliver! je podľa mňa jeden z tých lepších. Herecké výkony sa mi páčili, hlavne Fagin a Bill Sikes boli dobrí. Oliver Twist bol taký, aký býva vždy, čiže pekný malý chlapec, ale ako postava je nezaujímavý. Rovnako aj jeho spev, nechápem prečo ho nechali predabovať dievčaťom (!). Kým som to nezistil, tak som myslel, že si asi zobral o niekoľko čísel menšie slipy. Oveľa lepší je Artful Dodger, tak herecky ako aj hlasovo. To hlavné na muzikáloch, čiže pesničky sú vynikajúce, napr. „I`d do anything”, „Who will buy” a ďalšie. Davové scény z niektorých pesničiek, často aj 8-minútových, sú úchvatné a hravo prekonajú čokoľvek aj z dnešných muzikálov. O to viac zamrzí, že keď sa nespieva je film oveľa pomalší a nudnejší, hlavne druhá polovica, v ktorej je len zopár piesní. Napriek tomu je to aj tak nadpriemerný muzikál. 85%

• 24.10.2008  22:54
    Ong-Bak 2 (2005)

Počas filmu som často cítil mierne sklamanie. Neviem, zrejme som mal príliš veľké očakávania a čakal ďalší Ong-bak. Bohužiaľ ten to nie je. Dej je naozaj tragický a nezaujímavý a je tu len aby sa nepovedalo, že tam je len akcia. Práve tá nakoniec pomohla k tej štvrtej hviezdičke, inak by to bolo len za 3. Ale aj pri akčných scénach som sa najprv neubránil sklamaniu. Až neskôr sa dostavil ten opojný pocit z dobre polámaných kostí a že ich teda bolo neúrekom. Takže nakoniec síce slabšie, ale predsa len 4* a presnejšie asi tých 70%.

• 3.6.2008  23:18
    Ong-bak (2003)

Po trošku pomalšom rozjazde a strašnom prehrávaní jeho babky (LOL), sa to príchodom do mesta rozbehlo a zastavilo vlastne až pri titulkoch. Príbeh je prostý, to však vôbec nevadí. Každý vie o čo tu ide v prvom rade. A to sú súboje, ktoré sú naozaj vynikajúce. Páči sa mi, že to nie je už to trápne lietanie na lanách, ale pekne všetko naozaj a natvrdo. Skoro každá akčná scéna mi zdvihla hladinu adrenalínu a poriadne rozbúšila srdce. Tony Jaa možno nie je žiadny oscarový herec, zato bojovník je teda parádny. Boj v jeho podaní je doslova baletom s naprosto presnou choreografiou. Plus si k tomu prirátajte absolútne sa hodiacu hudbu a dve naháňačky, ktoré mi pripomenuli staré Jackie Chanovky. Jediné, čo mi vadilo, bolo neustále opakovanie akčných scén. Keď sa párkrát obraz vráti späť a ukáže nám niektorý Jaaov pohyb z iného uhlu, je to fajn. Keď to však robí pri každej druhej scéne, začína to byť pomaly otravné. Ale inak bez výhrad. Konečné hodnotenie je trochu nadnesené, ale nepomôžem si. Jednoducho sa mi to strašne páčilo.

• 29.8.2008  22:18
    Oni (2008)

Dokonalý psycho-teror. Napätie už od úvodných minút. Pomalý rozjazd mi vôbec nevadil, skôr naopak, vynikajúco sa budovala atmosféra. Vynikajúca práca s mizanscénou, hlavne na začiatku, ale aj neskôr. Herci, hlavne Liv Tyler, zo seba vydávajú absolútne maximum. Keď si zoberiem, že je to debut, s minimom postáv (6, z toho trom nevidíme nikdy priamo do tváre) a dlhými zábermi, často bez dialógov, tak je to úplná nádhera. Chápem, že niekto tam nájde niekoľko klišé, ale to som ja vôbec neriešil, bol som absolútne vtiahnutý do filmu a hoci sa pri hororoch normálne nebojím, tak toto bola presne tá výnimka. Možno ma film aj preto tak dostal, lebo mi zobrazil to, čoho sa už roky dlho bojím a zobrazil to v takej podobe, v akej by som to naozaj nikdy nechcel zažiť. Jediné, čo mi dokázalo pokaziť zážitok, bola posledná scéna, a to že bude zrejme pokračovanie. Prečo musia byť producenti takí chamtiví?

• 5.10.2005  15:01
    Ostrov (2005)

Dobrý námet, a rovnako dobré spracovanie. Podľa mňa lepšie (aj múdrejšie a "realistickejšie") ako Skala. Akčné scény ako inak výborné a hlavní predstavitelia odvádzajú tiež dobrú prácu. Je to dosť vážne, situáciu odľahčí len zopár vydarených vtipov.

• 28.2.2005  14:39
    Osvícení (1980)

Osobne nemám rád Nicholsona a myslím si, že je nechutný. A to je na túto rolu veľmi dôležité. Človek mu uverí, že je naozajstný psychopat. Predstaviteľka jeho manželky síce nie je dvakrát pekná, zato ženu v ohrození zahrala taktiež výborne. No a o malom synovi sa dá povedať to isté. Kubrick je výborný režisér, ale trasúce sa sláčiky podtrhujú film, tak, že som mal úplne zimomriavky na celom. Nie je tam mnoho nechutných scén, vždy keď som už čakal, že teraz to príde, tak napísalo Streda, alebo ďalšie dni v týždni. Keby boli takéto sj dnešné horory, tak by to bol jeden z mojich obľúbených žanrov, ale bohužiaľ.

• 17.9.2007  20:14
    Ovečka Shaun (TV seriál) (2007)

Vskutku geniálne.

• 4.7.2010  21:48
    Parchanti (2010)

Trailery sľubovali super akčno-komediálnu zábavu a nakoniec to dopadlo tak, ako to dopadlo, Všetko a všetci sa snažia tváriť neskutočne cool, ale moc im to nevychádza. Nebyť môjho obľúbeného Chrisa Evansa, ktorý to zas berie s nadhľadom, tak by som išiel s hodnotením asi ešte nižšie.

• 11.6.2009  19:23

Zatiaľ pravdepodobne asi fakt komédia roka. Nie je dokonalá, to nie, ale vydarená určite hej. Možno nie je ani úplne za 5*, ale prečo ich tam nedať, svoj účel splnila a ja som sa náramne pobavil. Možno si nezapamätám žiadnu hlášku, ale ústredné trio bolo super a pri najbližšej príležitosti si to určite rád pozriem ešte raz. S pivkom v ruke a s kamošmi okolo seba to musí byť ešte väčšia pecka. P.S.: Neviem si predstaviť pokračovanie.

• 31.10.2007  22:41

Hoci viem, že nenapíšem nič objavného, napriek tomu to urobím: Problém s poviedkovými filmami je ten, že sa nedajú hodnotiť ako celok. Preto som sa rozhodol, že sem napíšem hviezdičkové hodnotenie každého z 18 krátkych filmov, len už teraz neviem, ktoré sa ako volajú a kto ich natočil. :-) Takže prvý – 3*, druhý – 5*, tretí – 4*, štvrtý – 5*, piaty – 5*, šiesty – 3*, siedmy – 4*, ôsmy – 4*, deviaty – 5*, desiaty – 5*, jedenásty – 3*, dvanásty – 5*, trinásty – 5*, štrnásty – 5*, pätnásty – 4*, šestnásty – 5*, sedemnásty – 5*, osemnásty – 4*. Viem, že najviac ma potešila poviedka s Elijahom Woodom a poviedky od Toma Tykwera a bratov Coenovcov. Výsledné hodnotenie je teda akýmsi priemerom vyššie uvedených hodnotení.

• 6.9.2008  21:33

Sympatická blbosť na jedno použitie. Bishop sa evidentne chcel pri natáčaní hlavne pobaviť a tak sa vykašlal na nejaký príbeh a tak celý film prešpikoval nabubrelými kecami a rádoby cool pózami. Pózerov tam veru bolo požehnane, v čele hneď so samotným Bishopom. Ale taký Dennis Hopper príjemne potešil, jediný v pohode týpek, ktorý sa na nič nehral. Ale inak je to celkom zábava, hoci to nie je taká jazda, akú by človek po traileri čakal.

• 27.5.2007  19:28

Sám som sa čudoval, ale páčilo sa mi to. Pre mňa je to približne na rovnakej úrovni ako dvojka, možno ešte trošku lepšie. Bol som na tom o 9 večer, ale nezaspával som pri tom. Kým dvojka s tým ešte len koketovala, tak trojka je už úplné fantasy. Scenáristi prišli s nejakými novými vecami, poriadne to tam stále zamotávali, takže bolo niekedy ťažké vedieť, komu ide o čo. Postavy neustále menili strany, občas už toho bolo moc.Akčných scén nie je až tak veľa, ale stoja za to, najmä tá posledná: Loď vo víre, šerm...Vynikajúca scéna bol v komentároch už niekoľkokrát spomínaný nástup v štýle Vtedy na západe, aj hudba úplne pripomínala slávny harmonikový motív. Našťastie Zimmer je zručný skladateľ a nie iba vykrádač, takže vymyslel kopec nových tém a melódií. Niekedy naozaj iba hudba drží niektoré scény. Teraz k hercom: Keira a Orlando približne to isté ako v minulých dieloch, aj keď Keira sa mi teraz viac herecky páčila. Geoffrey Rush dostáva po Deppovi najviac priestoru, čo nie je na škodu, lebo si to navidomoči užíva. Depp hrá tentoraz ešte väčšieho feťáka ako predtým a niektoré jeho scény sú geniálne, napríklad mnohokrát opakovaný arašid. Bez neho by bol film iba polovičný a tvorcovia ho preto často využívajú (niekedy naozaj často). Ostatné postavy tam sú skôr iba na okrasu a občas hodia nejakú hlášku. Výborný je aj Bill Nighy, najmä jeho hlasový prejav. Škoda, že občas sa režisér zameral viac na vizuálnu stránku ako dej. Scény sú síce efektné, ale zato občas prehnané. Dosť sa mi páčila scéna, keď Tom Hollander (ten zlý) na konci schádzal dolu schodmi a okolo neho lietali trosky lode. Neviem čo ešte napísať, asi už iba: Páčilo sa mi to.

• 12.1.2005  14:55
    Pistolnice (1994)

Vcelku zábavný, ale čo sa týka deja ničím výnimočný western.

• 16.9.2006  11:36

Ďalšia dobrá britská gangsterka. Vidno, že Matthew Vaughn sa pri Guyovi Ritchiem dosť naučil, ale nesnaží sa ho len slepo kopírovať, ale ide vlastnou cestou. Je to o dosť pomalšie. Príbeh síce nie je nejaký extra originálny, ale ten záver je pekne nehollywoodsky. Dobre, že nedali pôvodne plánovaný happyend. Daniel Craig ako xxxx je skvelý, rovnako ako ďalší výkvet britskej hereckej elity. Velice príjemné.

• 3.11.2008  19:38

Bezpochyby jeden z najzabávnejších filmov roka. Už dlho som si tak neodpočinul pri filme. Brad Pitt jednoznačne ruluje a v tesnom závese za ním aj Clooney s Malkovichom. Ženy za nimi trošku zaostávali, ale nijak výrazne. Mnohí tu kritizujú, že to bolo na efekt, možno, ale mne sa nezdalo. Odpočinková komédia so skvelými hláškami, ktorá v poslednej tretine hravo prehodí výhybku na thrillerovú trať s hustnúcou atmosférou a jednou lahôdkovou vraždou (alebo John Malkovich to so sekerkou evidentne vie :-)), aby to nakoniec všetko pekne zaklincoval J.K. Simmons. Takže hoci 90%, prikláňam sa k 5*, za tú hravosť.

• 21.2.2009  20:25

Tešil som sa na tento film a čakal som, kým nebude v kinách. Nakoniec som však z kina odchádzal smutný. Smutný z toho, že to nebolo také, ako som čakal. Je to presne ten typ filmu, ktorý je dokonalý. Technicky, filmársky, s bezchybnými hereckými výkonmi, všetko v ňom funguje ako hodinky, ale chýba mu srdce. Chýba mu niečo, čo by sa človeka naozaj dotklo. Možno je to aj stopážou, ktorá síce nie je únavná, ale celá dejová línia v nemocnici mi prišla naprosto zbytočná a film by sa bez nej zaobišiel. Inak tomu ani nemám čo vytknúť, až na logický kiks ku koncu filmu. Občas človek, hoci chce, proste nemôže dať plný počet.

• 21.1.2005  09:03

Pôvodná akadémia, ktorá bola vtipná a človek si mohol v kľude oddýchnuť.

• 21.1.2005  09:06

Čím ďalej tým je to horšie.

• 21.1.2005  09:05

Totálna debilina. Chceli ešte zarobiť zopár bubákov a tak nakrútili ešte jeden diel. Nechápem ako sa tam dostal Christopher Lee.

• 30.6.2008  10:35
    Pretty/Handsome (TV film) (2008)

Toto...mohla byť naša pravidelná dávka emócií. Mohol z toho byť vynikajúci seriál o vyššej vrstve a ich problémoch a hlavne o ich neschopnosti akceptovať ľudí, ktorí sú "iní". Ale vrstva nie je dôležitá, téma by sa dala kľudne preniesť na hocikoho, lebo každý tak trochu nemá rád, to čo je iné. Forma spracovania je super, hlavne využitie ručnej kamery bez hocijakých filtrov, často využívanej na zobrazenie toho, čo by v skutočnosti chcela postava Josepha Fiennesa povedať, ale nemá na to ešte dosť odvahy. Ten je zároveň aj najzaujímavejšou postavou, lebo predsa len otec a manžel, ktorý chce byť ženou, dalo sa z toho vyťažiť veľmi veľa, ale aj ďalšie postavy boli dobre napísané, bolo by zaujímavé, ako by sa vyvíjala postava Carrie-Anne Moss ďalej. Rozhodne je škoda, že seriál nakoniec nebude, toto by som si rozhodne nenechal ujsť. Podľa všetkých tých chvál to vyzerá ako jasná 5* záležitosť, ale nemôžem ich dať, možno keby bol predsalen ten seriál a pokračoval by v kvalite načrtnutej tu, tak by som ich aj dal, ale takto "len" veľmi silné 4*. A ešte raz, škoda.

• 26.2.2009  12:29
    Párování (TV seriál) (2000)

Brilliant! Už po prvých dieloch som nechápal to nízke hodnotenie a nechápem ho stále. Pre mňa osobne jeden z najlepších sitcomov (nielen britských), ktoré som kedy videl a po skončení putoval do topky. V duchu britskej tradície si postavy neberú servítky pred ústa a hovoria o všetkom, čo im napadne. Už samotné postavy sú vynikajúce, väčšinou si človek obľúbi jedného dvoch, ale tu som ich miloval všetkých šiestich (resp. siedmych). Na prvom mieste je samozrejme Jeff, ktorý bol jednoducho neodolateľný. Ale ani ostatní za ním nezaostávajú, každý má svoje vynikajúce komediálne momenty, len pri Jeffovi ich je jedoducho viac. Zo žien sa mi zas vždy najviac páčila Sally. Dialógy znejú uveriteľne, hoci samozrejme občas nadnesene, ale vždy v tom dobrom slova zmysle. Nemám tomu čo vytknúť, určite si to dakedy pozriem znova. Na konci som potom mal taký ten zvláštny pocit, ktorý človek občas zažije, keď vie, že sa končí niečo výnimočné, čo bolo súčasťou jeho života niekoľko týždňov. Najradšej by som bol, keby sa nakrúcal stále ďalej a ďalej, ale zrejme je pre dobro veci, že sa skončilo v najlepšom.