pivo

pivo

Ivan Tarabčák

okres Nitra

• 4.2.2010  22:19

Najprv ma prekvapilo a trochu sklamalo, že je to úplne iný film, aký som čakal na základe 5-minútového proma. Zo začiatku sa to začína úplne normálne, prvá polovica sa prakticky ničím nelíši od iných filmov. Zato druhá polovica bola úplne iná a pre mňa s postupujúcim časom stále viac dokonalá. Jednotlivé scény sú natočené nádherne a herci zo seba dolujú maximum. Za predčasný vrchol považujem dlhú scénu medzi Hartnetom a Koteasom, skončí hudba a začne niečo úžasné. Hudba, ako už napísali iní, je vynikajúca a dokonale dopĺňa obraz. Ale mám pocit, akoby tam niektoré scény nemali opodstatnenie, ale môžem sa mýliť. Niektorí tu písali, že tento film si asi nikto nebude chcieť pozrieť znova. Ja po tom naopak túžim, rád by som ho mal na dvdčku. Proste ma uchvátil. Násilie a brutalita vo filme mi problémy nerobia. Skôr si len chcem ujasniť niektoré veci, hlavne zo stredu filmu. Toto je film, pri ktorom chápem, keď dá niekto odpad aj keď dá niekto päť hviezd. Keďže som na tento film čakal dosť dlho, som rád, že patrím do tej druhej skupiny.

• 7.10.2008  19:04

Malo to potenciál, to hej. Dokonca štvorhviezdičkový. Ale ako to už tak býva, koniec totálne všetko pochoval a prišiel s takou pointou, za akú by si niekto zaslúžil po hube. Klady sú očividné, vynikajúca kamera, v prvej polovici pohlcujúca atmosféra. Ale čo je to platné, keď na scenári by sa ešte zišlo popracovať. A čo tie otrasné triky, však tá krv už horšie hádam ani nemohla vyzerať. Plus hlavný ťahún filmu, Vinnie Jones, na mňa často pôsobil skôr ako paródia na strach naháňajúceho zabijaka, než človek, ktorého by som fakt nechcel stretnúť v noci osamote. Takže dávam 3*, a to hlavne za tú atmosféru v prvej polovici filmu. Ale je to škoda, malo to na viac.

• 2.4.2008  17:23
    REC (2007)

Takže, to by sme mali 30 minút, pri ktorých sa už človek trochu začína nudiť, v rámci ktorých sa akurát stane jeden predvídateľný a ničim výnimočný útok zombie starenky. Ale našťastie sa to rozbehlo a zastalo vlastne až na konci. Útoky dobré, hoci vďaka kameramanovi často neprehľadné. A práve to je to, kým pri Cloverfield mi práca s kamerou pripadala normálna, lebo vlastne neustále dakam utekali, takže to muselo byť občas neprehľadné, tu mi to prišlo niekedy čudné. Pri útekoch hore a dole schodmi to nevadilo, ale keď aj počas normálnych záberov neustále dakam behal a nebolo vidieť koho vlastne chce mať v zábere, už mi nepripadal ako profesionálny kameraman, ale ako nejaký amatérsky filmár, ktorý nevie čo skôr. Inak však atmosféra dobrá a tá posledná lakačka v podkroví bola fakt super, nestáva sa mi často, aby som sa pri horore ľakol, ale tu sa to podarilo. Trošku ešte pointa zamrzela, ale inak sú to pre mňa čisté 4*.

• 29.1.2009  21:28

Bola to príjemná romantika, ale na (aj moje vlastné) počudovanie ma nedostala. Hoci nabudila dobrú náladu a skoro celý čas som sa usmieval, ale to je všetko. Niečo mi tam proste chýbalo, čo by ma viacej zaujalo. Herci hrajú vynikajúco, veľmi prirodzene a všetko som im veril a takisto hudba je super, taký príjemný popík. Naozaj som sa veľmi tešil a rád by som išiel vyššie, ale niekedy človek proste nemôže.

• 29.4.2007  15:23

Všade som čítal, že atmosférou najhutnejší zo série. Je pravda, že má lepšiu atmosféru ako prvý diel, ale stále nemôžem povedať, že by som mal zimomriavky. Aspoň som ale skoro nezaspal ako pri jednotke. Herci sú dobrý, hlavne hlavná predstaviteľka, taktiež sa tam vysvetlia niektoré veci a aj dobrý nápad mali, prečo je tá Sadako, taká aká je, ale napríklad tam nie je nič s kazetou, prečo práve kvôli nej umierajú ľudia. Možno je to v dvojke, lebo tú som ešte nevidel, ale pochybujem. Takých 70% až lepšie.

• 23.1.2009  22:05
    RocknRolla (2008)

Slabšie ako Podfu(c)k, lepšie ako Zbaľ prachy a vypadni. Čo z toho vyplýva? Že Guy Ritchie sa vrátil v plnej forme, hoci nič nového prakticky neprevedie, len to na čo sme už zvyknutý. Čo v tomto prípade vôbec nie je negatívum. Znova rozohráva príbeh s niekoľkými poprepletanými líniami, ktoré sa na konci ako vždy rozuzlia. Väčšina postáv zaujímavá a aj rovnako dobre zahraná. Gerard Butler neskutočný sympaťák, ktorý sa na takéto role naprosto hodí. Mark Strong momentálne jeden z najcharizmatickejších hercov čo poznám, hoci hrá prakticky rovnakú postavu ako v Body of Lies a takisto rovnako ju aj hrá, čo opäť vôbec nevadí. Jednotlivé scény vynikajúce (Rusáci a naháňačka s nimi, tanec Butlera s Thandie, monológ o cigaretách...) Ako celok by to možno chcelo trochu prečesať, možno aj nejakú tú postavu-dve vyhodiť a trochu skrátiť, ale inak spokojný. Čo som čakal, toho som sa aj dočkal. Len tak ďalej.

• 15.7.2008  23:22
    Ruiny (2008)

Keď som videl v kine (imho dosť slabý) trailer, tak som si hovoril, och, ďalšia debilina. Potom pozerám, že hmm, celkom dobré hodnotenia, tak si hovorím, dám tomu šancu a uvidím sám. A nakoniec som celkom príjemne prekvapený. Pravda, typycká premisa, partia Amíkov dakam ide, najprv je tu nejaká tá párty a potom si vyjdú dakam, aby tam umreli. Ale našťastie, je tu prvok originality v podobe zabijaka, čo sa pri horore vždy cení. Okrem toho, herecké výkony rozhodne nie sú slabé (jasne, ani vynikajúce) a hlavne je tu ta rajcovná bruneta Jena Malone, ktorá hlavne v okuliaroch vyzerala strašne hot. Brutalita mnou nijako nepohla, videl som aj horšie, dva pokusy o ľakačku tiež u mňa nevyšli. Tak prečo som teda dal tie 4*? Pretože ma to chytilo a držalo v napätí až do konca (ničím výnimočného), čo sa aspoň pri mne väčšine hororov nepodarí. Takže je to nakoniec takých 70%, ale kvôli tomu, že som bol zvedavý čo bude ďalej tentokrát zaokrúhľujem nahor.

• 29.3.2006  15:37

Až také zlé to zas nebolo. Aj keď na kvalitu a najmä vtipnosť pôvodných panterov to určite nemá. Steve Martin sa síce snaží, ale Peter Sellers to jednoducho nie je. Ale zasmiať sa dalo. Asi tak 5 krát :-)

• 20.1.2005  14:53

Pre mňa vždy boli a vždy budú filmy s Peterom Sellersom tie najlepšie komédie, aké kedy boli. Ale tento diel nie je až taký dobrý ako ostatné.

• 20.1.2005  14:56

Asi najlepší diel zo série. Tomuto sa jednoducho musíte smiať.

• 14.8.2010  23:03
    Salt (2010)

Ešteže to má takú dobrú stopáž, aspoň to pekne ubehne. Akčné scény fajn, herci tiež, ale tie zvraty človeka občas fakt naserú. A už by mohli vymyslieť aj inú hrozbu ako ruských agentov. Ale inak som spokojný, čakal som väčšiu blbosť.

• 13.9.2011  22:28
    Seitokai jakuindomo (TV seriál) (2010)

Videných prvých 6 dielov. Postavy otravné, nezaujímavé, vtipy väčšinou trápne, už po dvoch dieloch sa mi zajedli. Nevidím dôvod pokračovať v pozeraní ďalej.

• 26.7.2007  15:54

Celý čas som tomu veril a podarilo sa. Neviem si predstaviť, ako lepšie by sa to dalo previesť na plátno. Je pravda, že tých 87 minút ubehne ako voda, ale je to takých geniálnych 87 minút, že to vôbec nevadí. Zrejme asi najlepšia komédia, akú som kedy videl, zasmial som sa hádam okolo 150 krát a razom sa film dostal medzi moje najobľúbenejšie filmy. A tá animácia – pre mňa krajšia než hociktoré 3-D. Simpsonovým jednoducho celovečerný formát nadmieru sluší. Spider-pig is the best. "Bude dvojka?"

• 15.5.2008  19:09
    Speed Racer (2008)

Naprostá genialita že sa to slovami skoro ani opísať nedá. Vizuálna smršť, ktorá mi určite zhoršila zrak o ďalšiu dioptriu. Čakal som, že to bude pecka, ale že až takáto, tak to teda nie. Predsalen som sa trochu bál, či to bude pre mňa, keďže nie som z Wachowských taký odvarený ako niektorí. Ale našťastie sa zbavili úplne filozofovania a pustili sa na dráhu zábavy. Nechápem, ako môže niekto vyčítať, že to nemá dej, lebo ho určite má. Jasne, nie je to nič svetoborné, ale určite to nie je o ničom. Speed racer je určite inovátorsky, aj keď nie prelomový. Niečo ako strih skoro ani nepozná, zato rôznych prelínačiek si tu človek užije dosýtosti a za úvodné závody dokáže pomocou nich položiť zápletku pre ďalšie dianie. Už keď som pri tých závodoch, tak tie sú tiež geniálne (zrejme budem dokola opakovať len toto jedno slovo, lebo naozaj neviem, ako inak to nazvať:-)) a vyrážajú dych. Do toho hudba, ktorú by tam normálny človek ani nedal, ale ktorá napočudovanie dokonale funguje a zachováva hravosť celého filmu. Jediné na čo môže človek nadávať sú herci a dialógy, ktoré sú občas fakt brutálne. Ale mne sa aj to zdalo v pohode, všetko to prehrávanie som im bral. A medzi Hirschom a Ricci to tak iskrilo, až sa skoro zapálilo plátno. A mladší bráško s opicou? Najprv som sa bál, že budú trápni jak sviňa, ale omyl, je to presne naopak. Predpokladám, že pre určitý okruh ľudí vrátane mňa sú už teraz kultoví. Speed racer ukázal, ako sa mohli o pár rokov točiť filmy, ale nanešťastie kvôli prepadu (nechápem) si budeme musieť asi počkať o čosi dlhšie, kým sa odváži niekto ďalší. Ale namiesto týchto všetkých slov stačia dve - Tý vado.

• 4.5.2007  18:44
    Spider-Man 3 (2007)

Pozerám a neverím vlastným očiam. Toľko negatívnych názorov? Tvorcovia nám síce sľubovali v traileri akčnú smršť roka, ktorou síce nie je, ale dobrý film určite áno. Akčných scén nie je moc, ale zato sú kvalitné. Hneď prvá po titulkoch je super, takisto ako všetky zápasy so Sandmanom a záverečné vynikajúce vyvrcholenie. Raimi sa odklonil od predlohy trochu viac ako inokedy, ale nehovorím že by to bolo na škodu. Triky sú, aspoň teda podľa mňa, na vynikajúcej úrovni, obrovský rozpočet tentokrát naozaj vidno. Herecké výkony sú takisto fajn, najmä James Franco sa polepšil oproti predchádzajúcim dielom. Hudba od Christophera Younga je akčná a smutná zároveň. Podľa mňa to konečne má poriadny dej, obraty v deji... Sú tu síce občas také malé logické kiksy na ktorých sa človek pousmeje a takisto Spideyho prechod pred americkou vlajkou je na zasmiatie. Najlepšie scény sú v reštaurácii s Bruceom Campbellom v ďalšej nádhernej miniroličke a potom celé Peterovo „temné obdobie“. Tobey má naozaj rytmus v kostiach a práve v týchto scénach je najlepší. Pre čitateľov komiksu bude zvláštna až teraz pridaná Gwen Staceyová (našťastie Bryce Dallas Howard je fakt kosť) a čudné vyústenie Nového Goblina a Venoma. Pre mňa možno trošku sklamanie, ale aj tak jasných 80%.

• 20.1.2005  15:06

Po smrti Petera Sellersa sa snažili dotočiť film o tom, že sa inšpektor stratil, ale bez Sellersa to už nie je ono.

• 8.3.2009  21:06

Film nakoniec vôbec nebol taký zložitý, ako som po niektorých komentároch čakal. Skôr mi prišiel dosť jednoduchý. Komix som nečítal, ale mám ho už objednaný, takže nemôžem porovnávať, ale ak je komix filozofickým dielom o suprhrdinoch a ich identite, tak vo filme skoro nič z toho nebolo. Má síce fajn postavy, ktoré sú ešte k tomu aj vynikajúco zahrané (osobne u mňa vedie Billy Crudup, Patrick Wilson a Malin Akerman), ale samotný príbeh bol dosť lineárny, a na konci mi došlo, že ide vlastne len o ďalší superhrdinský film a nič viac (napriek pointe). Možno za to môže aj to, že Snyder občas trochu nevhodne zľahčuje, čím nabúravá atmosféru, hlavne výberom pesničiek. Ani ten audiovizuál mi neprišiel až taký ohromujúci a v hlave mi ostali len dve scény (bitka vo väzení a hlavne Jonovo spomínanie na Marse). Takže suma sumárum, nepredpokladám, že tento film bude nejak prepisovať dejiny, ale na komix sa aj tak teším. Dúfam, že ma chytí viac.

• 1.4.2005  08:55

Nasilu vyrobené "pokračovanie" na zarobenie zopár bubákov a úplne zbytočné.

• 7.1.2005  09:06

SKvelo natočený film od oscarového režiséra. Matt Damon je vynikajúci. Na začiatku milý, dobrý a pomaličky sledujeme jeho premenu v totálneho hajzla. Aj napriek si však stále zachováva svoje čaro. Jude Law by si zaslúžil za svoj výkon Oscara a nie len nomináciu. Moja najobľúbenejšia Cate Blanchet je milá postava na doplnenie a je mi ľúto, že nehrá viac. Výborná hudba, ktorá skvelo podfarbuje napínavý thriller. Skvelá práca s kamerou a režisérsky kvalitný film. Toto jednoducho musíte vidieť.

• 4.1.2005  14:03

Geniálny film, vďaka ktorému som si všimol vynikajúceho Colina Farrella, ktorý sa stal mojím najobľúbenejším hercom. Počas celého filmu som bol napätý, čo sa stane ďalej. Málokedy sa podarí za taký krátky čas a málo peňazí nakrútiť taký výborný film. Výborný scenár, výborná réžia, výborná kamera, výborný herci, výborná hudba. Jednoducho skvelý film, ktorý sa odohráva na ploche niekoľko štvorcových metrov.

• 28.8.2007  12:00

Celkom zaujímavý film z prostredia výroby televíznych seriálov. Pre ľudí, ktorí sa chcú niečo dozvedieť o výrobe takýchto seriálov je to povinnosť, hoci to určite nie je podané presne tak ako sa to naozaj robí. Je to však príjemný film, našťastie nie dlhý a našťastie aj dosť vtipný. Hercom ich roly sadnú, hrajú uvoľnene, hlavne David Duchovny je fajn a poteší aj výkon Gruffudda. Malý ale milý odpočinkový film. 70%

• 23.7.2008  23:21

Ani neviem, čo tu mám napísať. Všetko už bolo povedané a napísané. Ale tak poďme poporiadku. Úvod je vynikajúci, na scéne sa predvedie Joker ako psychopat a vrah, ktorému je všetko jedno. Na ničom mu nezáleží, nikoho nemiluje, len sa tak baví. Heath Ledger ho zahral naozaj dokonalo, lepšie než Nicholson, tu bol niečo viac, ako len klaun, bol to psychopat až do morku kostí. Aj keď je pravda, že tie vtipy čo trúsil naokolo boli fakt super, aj vizuálne stáli za to. Ale s tým Oscarom by som radšej počkal. Harvey Dent, neskôr Two-face je taktiež dobre napísaná a aj zahraná postava a Two-face je rozhodne iný, ako z Batman navždy, oveľa desivejší, dosť podobný s Jokerom. Preto je Batman/Wayne tak trochu tým tretím do partie, ale to vôbec nevadí, lebo mu človek drží palce (aj keď, keď si to Joker tak pekne naplánoval, tak som ich držal občas jemu). Ďalšie postavy už iba dotvárajú celé prostredie. Z nich pre mňa najviac vynikol Eric Roberts ako Maroni. Akcia je teraz oveľa lepšia ako v jednotke a je jej aj viac, ale nikdy nie na úkor postáv. Je tak presne dávkovaná, aby sa človek náhodou nezačal nudiť, ale nuda teda rozhodne nehrozí. Nolan aj poriadne pritvrdil, postavy tu umierajú pomaly ako na bežiacom páse a takmer by sa zdalo, že sa nezastaví naozaj pred ničím a ešte si to možno aj trochu vychutnáva. Hudba je takisto super, už sa vidím ako ju budem počúvať niekoľko ďalších týždňov. V konečnom dôsledku je Temný rytier vynikajúci žánrový a jeden z najlepších komiksových filmov vôbec, ale predsa len ma nedostal až tak do kolien a nie je pre mňa zjavením. Ale tých 5* si rozhodne zaslúži, aspoň podľa mňa.

• 23.12.2004  11:36

Geniálny western od Sergia Leoeho, ktorý som našťastie videl v originály s titulkami, vďaka čomu som mal silnejší zážitok z celého filmu. Ako inak výborná hudba Ennia Moricconeho a priam odporný Henry Fonda, ktorého by som najradšej nakopal do ****.

• 23.12.2004  11:33

Super uletený film, ktorý pobaví každého. Asi jeden z najlepších hollywoodskych filmov Jackieho Chana.

• 23.2.2009  06:02
    The 81st Annual Academy Awards (TV pořad) (2009)

Hugh Jackman obstál na výbornú, uvoľnená atmosféra, krátke reklamy. Štve ma akurát, že vyhral Sean Penn. Moji prví oscari naživo, o rok si to určite zopakujem.

• 18.4.2008  15:08
    The Return of Jezebel James (TV seriál) (2008)

Hmm, po troch dieloch to zrušili, ak mám pravdu povedať, tak sa ani nečudujem. Rozbeh je jednoducho príliš pomalý a ani nie veľmi vtipný. Vtipy neboli také samozrejmé, skôr dosť prvoplánové a samoúčelné. To sa však podľa mňa zmenilo práve v treťom dieli, ktorý už začal byť predzvesťou toho, že by to nemuselo byť až také zlé. Možno ešte mohli pár dielov počkať.

• 3.10.2008  21:01

I love tha pussy! Pre mňa zatiaľ jednoznačne komédia roka, hoci na mňa ešte dve čakajú, ale toto bol poriadny záhul. Hoci kadencia vtipov nie je bezchybná a spúšť sa im občas zasekne, stále je to lepšie než väčšina posledných komédií. Konečne niečo aspoň trochu politicky nekorektné. Všetci si s takou chuťou uťahujú zo všetkých tých vojnových a akčných filmov, patetické prejavy dohnané až do krajnosti. To, že to funguje je v prvom rade zásluhou dokonale vybraných hercov, medzi ktorými jednoznačne kraľuje Downey, Jr. a dokonalý Tom Cruise, ktorý s obrovským nadsadením predvádza životný výkon. To, kde to mohlo stroskotať boli akčné scény, ale Stiller ich zvládol natoľko výborne, že sa kľudne môžu merať s tým najlepším z vojnového žánru. Film by si zaslúžil ešte minimálne jedno pozretie na veľkom plátne (a desiatky ďalších na dvd) a hoci som len chudobný študent, asi radšej obetujem nejaký iný film a pôjdem ešte raz. FUCK YEAH!

• 17.8.2007  22:27

Približne na rovnakej úrovni ako jednotka, len tento diel sa mi páčil viac. Nebolo to také zdĺhavé, boli tam niektoré pekné bitky a takisto dosť úmrtí. Len ten Hulk ostal nevyužitý, ale toho si možno nechávajú do tretieho dielu (ak bude).

• 17.8.2007  14:15

NUDA. Dej prakticky žiadny a ani ničím originálny. Jednoducho treba vytvoriť partiu superhrdinov, čo ochránia svet pred emzákmi. Tí pravdaže pri svojej prvej misii pohoria a pohádajú sa, aby sa nakonci spojili a dokázali, že priateľstvo je nadovšetko. Animácia sa ešte dá, ale na fyziku sa tvorcovia už vybodli. To ale môže byť aj zámer. Taký typický zástupca direct-to-video.

• 23.3.2006  13:20
    Vesnice (2004)

Je síce pravda, že je to jeho asi najslabší film z posledných štyroch, stále je to však nadpriemerný zážitok. A to hlavne vďaka nádhernej hudbe, ktorá skvelo dopĺňa príbeh. Najmä v scéne, keď prvýkrát prichádzajú Tí, o ktorých nehovoríme. Herecké výkony sú taktiež vyborné, hlavne predstavitelia oboch hlavných postáv odvádzajú skvelú prácu.