pivo

Ivan Tarabčák

okres Nitra

1 2 3 4 5 následující >>
    • 21.1.2005  08:49
    Vysoká hra (TV film) (2002)

Osobne nemám veľmi rád televízne filmy,kvôli nízkym rozpočtom a slabému scenáru, ale tento ma príjemne prekvapil. Sam Neil je pohodový a hlavný predstaviteľ výborný. Celkom zaujímavý nápad.

• 27.2.2006  10:25
    Vřískot (1996)

Celkom fajn horor. Nie sú tam žiadne nadprirodzené srandy ako zombíci, alebo upíri, alebo podobné hovadiny. Iba obyčajný šibnutí amíci. Najviac som ocenil, že pravidlá hororov potvrdzuje a zároveň sa z nich vysmieva, keď o nich hovorí. Celkovo fajn film.

• 12.10.2010  22:47

Ani som nečakal, že ma to až tak dostane. S pribúdajúcimi minútami ma to vťahovalo stále viac a viac, hercom som visel na perách a žral všetky ich dialógy, usmieval sa nad drobnými fórikmi a cameom Charlieho Sheena. Absolútne všetci herci boli vynikajúci, Michael Douglas stále válí, Shia sa hádam konečne dostane aj k vážnejším úlohám, lebo mu pristanú, konečne som pochopil, čo všetci vidia na Joshovi Brolinovi. Naozaj tomu nemám čo vytknúť, hoci časť mňa by si želala, aby film skončil o pár minút skôr záberom na Douglasa, ešte predtým, ako prepne na počítači na zábery zo sonografu. Ale občas treba aj happyend.

• 27.10.2005  18:28

Vynikajúca animácia, vďaka tej plastelíne je to krajšie ako Pixar.Vtipy absolútne geniálne, občas som sa úplne šúlal, jemné náznaky hororu, v niektorých scénach naprosto dokonalé. A záver ma úplne dorazil. Gradácia jak sviňa, dokonca aj napínavé (ten záporák nie a nie prehrať). Neviem, čo ešte k tomu dodať. Jedine ak - dokonalé.

• 5.9.2006  21:53

Jednoznačne najlepší diel zo všetkých troch kraťasov. Čo všetko sa im podarilo napchať do polhodiny a pritom nič z toho nepôsobí nedotiahnuto, alebo navyše. Jednoducho nádhera.

• 28.6.2008  09:50
    Wanted (2008)

Toto leto sa zatiaľ darí nadmieru dobre, po nadupanom máji prichádza jún a s ním aj Wanted, ďalšia to akčná pecka od Timura Bekmambetova. A pritom Wanted je len ďalší príbeh o sráčovi, ktorý len prežíva zo dňa na deň, kamoš mu pícha priateľku a on mu ešte zaplatí nákup. To sa zmení, kým za ním nepríde Angelina a nepovozí ho mestom na svojom fajnom fáre. Potom mu už nerobí problém vynadať svojej šéfke, rozbiť kamošovi hubu klávesnicou a začať výcvik, aby sa stal najlepším zabijakom na svete. To čím je film výnimočný je naprosto úchvatná vizuálna stránka a akčné scény, ktoré niekedy fakt berú dych. K tomu hraje našlapaná hudba, ktorá nie je iba pozadie, ale pri pesničkách svojimi textami dopĺňa samotné dianie. K tomu vynikajúci herci, James akoby ani nehral, človek mu kľudne uverí jeho premenu z kancelárskej krysy na zabijaka, občas fuckujúci Morgan Freeman napodiv nepôsobí smiešne a hoci Angelinu normálne nemám rád, tak tu sa mi fakt páčila, či už herectvom alebo postavou a v niektorých scénach bola úplne roztomilá, ale jasne, hlavne poriadne sexy. Predpokladám, že niektorí v tom budú hľadať ďalší Matrix a začnú rozoberať scény a také blbosti, ale to nemá zmysel, lebo tu je tá trocha filozofie úplne vedľajšia. Je to hlavne poriadny akčný film, aj keď som čakal ešte viac. Lebo hoci sa mi počas filmu poriadne rozbúchalo srdce, tak to vo mne skoro nič nezanechalo. Predpokladám však, že ak bude mať film úspech (čudoval by som s ak by nie), tak má Timur o živobytie postarané, keďže dokáže natočiť za 50 melónov väčšiu pecku, než iní za trojnásobok.

• 8.8.2007  10:13
    Zabíjení (1956)

Vynikajúca atmosféra a stupňujúce sa napätie. K tomu bezchybné herecké výkony spolu so scenárom a réžiou a zaujímavé prelínanie sa časových rovín, skoky späť v čase a super záver na letisku.

• 3.2.2009  23:00

Zas, ako vždy, som mal prehnané očakávania, aby som nakoniec po skončení filmu bol sklamaný. Čakal som komediálnu bombu roka a dostal som len o niečo drsnejšiu romantickú komédiu, v ktorej navyše tá romantika ani veľmi dôležitá nie je a ani nefunguje a s tou komédiou to tiež nebolo horúce. Obvykle si R-kové komédie vychutnávam, ale tu už tie fucky boli občas až samoúčelné. Samozrejme, zasmial som sa a nie raz, ale nikdy nie poriadne od srdca, ani ten permanentný úsmev som nemal. Postavy takisto nie sú nič moc, hlavne vedľajšie, oveľa radšej by som bol, keby tam Justin Long a Brandon Routh dostali viac priestoru. 70%, kvôli pachuti zo zahodenej šance zaokrúhľujem tentokrát dole.

• 13.10.2007  09:53
    Zbouchnutá (2007)

Skrátit o niekolko minút je to jasných 5*.

• 4.3.2008  12:28

Klass je film, ktorý sa nedá nazvať inak, ako geniálny. Je to prvý film, pri ktorom mi bolo naozaj zle. Je to film, pri ktorého scénach som len nemo pozeral na obrazovku a na konci ktorého som skoro nevládal dýchať. Film, ktorý mi rozbúšil srdce asi ako žiaden iný. Film, ktorý by sa mal povinne premietať v školách. Film, pri ktorom sa nemôžte upokojovať tým, že je to len "film", lebo nie je, toto je realita. Film, na ktorého konci som mal chuť skoncovať so svojim životom, aby som už nemusel ďalej žiť na tomto zasratom svete.

• 16.4.2011  23:44

Ja som sa naprosto parádne zabavil. Čakal som od toho pohodovú komédiu, ale smial som sa od začiatku do konca. A nielen tak popod fúzy, ale poriadne nahlas. Neskutočne dobrú náladu mi to spravilo. A aj tá romantika celkom funguje. Herci si evidentne užívali, veľmi ma potešila Nicole Kidman. Jasne, je to všetko strašne predvídateľné, ale Sandlerovi nikdy nešlo o nejaké veľké umenie. Proste úplne super filmík s niekoľkými fakt smrtiacimi vtipmi, tak prečo tomu nedať 5 hviezdičiek, no nie?

• 13.12.2007  08:07

Obrovské sklamanie, asi najväčšie tento rok. Napriek negatívnym hodnoteniam som stále dúfal, že sa mi to bude páčiť, ale nepáčilo. Knižná trilógia patrí medzi to najlepšie, čo som čítal, kvôli tomu, že to nie je iba obyčajná fantasy, ale je tam aj niečo viac, zvláštna filozofia a názory. A práve to vo filme chýba. Celý film je iba sled za seba usporiadaných scénok bez nejakého previazania, niektoré veci tam vôbec nie sú vysvetlené, niektoré sú len tak narýchlo odfláknuté. A ten scenár, strašné, to ani neboli dialógy ale patetické monológy. Herci boli fajn, ale keď som ich počul vypúšťať z úst tie vety...(český dabing našťastie nedopadol až tak zle, ako som čakal). Chcel by som vidieť film, ktorý má 180 minút, je tam čas na všetky tie reči, ktoré boli v knihe, chcem aby to bolo od 15. rokov, aby mal Iorek na brnení krv, aby mu kvapkala z úst, keď sa zahryzne do niekoho krku, aby aj ľudia krvácala, aby tam neboli očividné logické kiksy a hlavne aby som mal z neho taký pocit, aký som mal z knihy. Taký mohol byť aj tento film, ale kvôli prístupnosti nie je. A pritom tá kniha vôbec nie je pre deti, tie tomu totiž ani nemajú šancu pochopiť.

• 15.8.2007  11:41

Zaujímavý nápad, len škoda, že nie využitý úplne. Miestami dosť zdĺhavé, od Hitchcocka by som čakal viac napätia.

• 10.10.2009  14:24
    ef - a tale of memories. (TV seriál) (2007)

Po prvom dieli by si človek mohol myslieť, že pôjde o príjemnú romantickú komédiu, ale už od ďalšieho dielu sa všetko zmení na naozajstnú drámu. A podľa mňa išlo o dosť náročnú drámu, kde o vypäté situácie nebola núdza. Tvorcovia nechali postavy fakt trpieť. Hoci mám pocit, že väčšine sa páčila línia s Chihiro, u mňa to bolo presne naopak. Obe línie sa však našťastie vôbec nebijú, takže anime pôsobí konzistentne. Musím pochváliť animáciu, ktorá je fakt vynikajúca a rovnako aj hudba. Občas som aj zabudol, že tie postavy nie sú skutočné, myslím, že by sa od nich mohli učiť hrať aj reálni herci. Za najkrajší diel považujem desiaty, v ktorom sú zároven dve najkrajšie scény z celého anime. 5* nedávam hlavne preto, že ma to zo začiatku až tak nechytilo a ani na konci som nebol až taký dojatý. Ale rozhodne neľutujem čas strávený s týmto anime.

• 19.1.2005  15:31

Vynikajúca komédia. Tak výborne som sa ešte nesmial, a to pri takých morbídnostiach ako krvavá kúpelňa...Geoffrey Rush je výborný, ale David Wenham ešte lepší.Super.

• 12.8.2008  14:17
    Ďáblův sluha (TV seriál) (2007)

Celkom dobrý seriál, ktorý ako už napísali iný, stavia hlavne na dvoch vynikajúcich postavách - Sockovi a samotnom Satanovi. Obaja sú neskutočne vtipný a rovnako uveriteľne zahraný. A Ray Wise je asi ten najsympatickejší diabol, akého som kedy videl. Po niekoľkých dieloch, som však mal stále pocit akéhosi Déjà Vu, keď boli diely postavené na rovnakom princípe: nejaký ten úvod, príde diabol s novým prípadom, Sam dostane lapač, ide chytiť dušu, nepodarí sa mu to, stratí/poškodí lapač, trochu romantiky s Andi, znova snaha chytiť dušu, čo sa mu nakoniec nejakou náhodou podarí. Našťastie po takej polovici sa konečne začína tvoriť nejaká dejová línia, ktorá prichystala niekoľko prekvapení a vynikajúcu dvojicu gay démonov. A záver posledného dielu je super a tak len dúfam, že bude aj druhá séria (hoci to nevyzerá veľmi ružovo).

• 24.5.2006  12:59

Veľké očakávania a nakoniec zatiaľ najväčšie sklamanie roka. Ale dalo sa to čakať. Príliš rýchlo natočené, len aby ešte vyžmýkali nejaké peniaze. Priemerná réžia, herci tiež dosť slabí. Najlepší jednoznačne Paul Bettany a Ian McKellen. Zvyšok je zas len priemer. Alfred Molina a Jean Reno sú len slavné mená lebo nemali moc čo hrať. A teraz kTomovi Hanksovi. Na ňom mal celý film stáť, ale nestalo sa tak. Kopu jeho dialógov vyznieva strašne papierovo, ničím to neozvláštňuje. A najkrajšie a najlepšie dve scény s ním, aj z celého filmu, sú dobré hlavne preto, lebo je tam nádherná hudba (v obidvoch rovnaká) Hansa Zimmera.

• 10.1.2005  14:38

Konečne jedna paródia, ktorá je naozaj vtipná. Tak dobre som sa už dávno nezasmial a nemuseli pritom využívať neslušné slová a scény. Jednoducho dobrý scenár a dobrý herci.

1 2 3 4 5 následující >>