pivo

Ivan Tarabčák

okres Nitra

• 7.2.2009  18:15
    Furi Kuri (2000)

Divné. Občas v dobrom, občas v zlom slova zmysle. Forma tu jednoznačne prebíja obsah, ale robí to tak dobre, že sa mi to proste páčilo, hoci som si nebol istý (a ani teraz si stále nie som), či to bolo na 3* alebo 4*. Na rozdiel od väčšiny tu, si nemyslím, že by to bolo o ničom, ja som tam videl normálny plnohodnotný príbeh, ktorý by si zrejme zaslúžil trochu viac rozviesť a vysvetliť všetky tie postavy a skutočnosti, ale aj tak sa v tom dalo vcelku dobre orientovať. Postavy sú zaujímavé, len slabo vykreslené, hudba super a ako som už hovoril, tak samotná forma je strašne dobrá, hoci občas to bol teda riadny brutál stíhať to vnímať, hlavne keď sa to zmenilo na mangu. Hodnotenie nakoniec dávam také, aké dávam hlavne kvôli peckovému piatemu dielu.

• 30.1.2009  17:13
    Hellsing (TV seriál) (2001)

Príbeh, hoci s trochu pomalším rozjazdom, je veľmi dobrý a samotné postavy vynikajúce. Alucard je, ako už písali aj ostatní, neskutočne cool a paradoxne aj strašný sympaťák, hoci sa doslova vyžíva v násilí a usmieva sa, keď umierajú nepriatelia ale aj jeho vlastní. Lady Integra je správna vodkyňa, taká emancipovaná žena :-). Trošku v pozadí je potom samotná Seras, ktorá by mala byť hlavnou hrdinkou, ale nespráva sa tak. Animácia a hudobný doprovod super. Zrejme som však mal od tohto anime až priveľké očakávania, lebo ma to až tak nechytilo a nebolo to až také maso, ako som myslel. Niektoré dieli boli vynikajúce, ktoré som si naplno vychutnával, niektoré som zas len pozrel a nič som z nich nemal. Z protivníkov sa mi najviac páčili bratia Valentinovi a potom agent Andersen z Iškariatského rádu, ktorý bol jednoducho úchvatný a rovnako ako Alucard strašne cool. Škoda, že jeho postava nakoniec vyznela trochu doprázdna. Konečné hodnotenie sú teda 4*, ale navnadilo to na pozretie OVA.

• 23.1.2009  22:05
    RocknRolla (2008)

Slabšie ako Podfu(c)k, lepšie ako Zbaľ prachy a vypadni. Čo z toho vyplýva? Že Guy Ritchie sa vrátil v plnej forme, hoci nič nového prakticky neprevedie, len to na čo sme už zvyknutý. Čo v tomto prípade vôbec nie je negatívum. Znova rozohráva príbeh s niekoľkými poprepletanými líniami, ktoré sa na konci ako vždy rozuzlia. Väčšina postáv zaujímavá a aj rovnako dobre zahraná. Gerard Butler neskutočný sympaťák, ktorý sa na takéto role naprosto hodí. Mark Strong momentálne jeden z najcharizmatickejších hercov čo poznám, hoci hrá prakticky rovnakú postavu ako v Body of Lies a takisto rovnako ju aj hrá, čo opäť vôbec nevadí. Jednotlivé scény vynikajúce (Rusáci a naháňačka s nimi, tanec Butlera s Thandie, monológ o cigaretách...) Ako celok by to možno chcelo trochu prečesať, možno aj nejakú tú postavu-dve vyhodiť a trochu skrátiť, ale inak spokojný. Čo som čakal, toho som sa aj dočkal. Len tak ďalej.

• 27.10.2008  12:30

Z dnešného pohľadu už určite nie také skvelé, hoci animácia je stále veľmi pekná. Ale keďže to patrí k filmom môjho detstva, tak nemôžem inak ako 4* (za mlada by bolo určite aj 5 :-))

• 24.10.2008  22:54
    Ong-Bak 2 (2005)

Počas filmu som často cítil mierne sklamanie. Neviem, zrejme som mal príliš veľké očakávania a čakal ďalší Ong-bak. Bohužiaľ ten to nie je. Dej je naozaj tragický a nezaujímavý a je tu len aby sa nepovedalo, že tam je len akcia. Práve tá nakoniec pomohla k tej štvrtej hviezdičke, inak by to bolo len za 3. Ale aj pri akčných scénach som sa najprv neubránil sklamaniu. Až neskôr sa dostavil ten opojný pocit z dobre polámaných kostí a že ich teda bolo neúrekom. Takže nakoniec síce slabšie, ale predsa len 4* a presnejšie asi tých 70%.

• 6.10.2008  11:46

Prakticky platí to, čo napísal Subjektiv. Najväčšou chybou je delenie na dvojepizódky, v ktorých sa seriál väčšinou venuje vedľajším líniam. Potom je to samozrejme aj dosť nevyvážené. Niektoré diely sú vynikajúce, niektoré menej. Čo treba pochváliť je vykreslenie postáv, ktoré sa aj trocha vyvíjajú. Akcie nie je až tak veľa, ale keď už je, tak je super. Ďalšou zložkou, ktorú musím vyzdvihnúť, je hudba, je tu veľké množstvo vynikajúcich tém. Záver samotný mi až tak nevadil, tá otvorenosť sa mi zdala fajn a rozhodne by som si pozrel ďalšiu sériu, ak bude.

• 3.10.2008  21:15
    Cestovatel (TV seriál) (2007)

Dosť dobrý seriál o cestovaní v čase. Hlavnú zásluhu majú herci, v čele s Kevinom McKiddom. Pravda, to by nič nepomohlo, keby bol slabý scenár. Vďaka nemu mohli byť vytvorené uveriteľné charaktery, ktoré pôsobia reálne. Seriál síce stavia hlavne na dramatickú linku, ale vždy je trochu odľahčený nejakým tým dobrým vtipom. Prvé diely sa mi zdali slabšie, príliš epizodické, ale niekde v polovici sa vytvorila hlavná línia a zrazu aj dieli boli o veľa lepšie. Možno si mohli tvorci trochu pohrať s časopriestorovými zmenami, ale tak či tak, rozhodne tých 13 dielov stálo za to.

• 12.9.2008  16:30
    Kancl (TV seriál) (2001)

Ako prvý som si dal originál, ale chystám sa aj na remake, takže som zvedavý, ako to zvládli. Britský office je fajn, rozhodne to nie komediálny seriál, pri ktorom by sa trhala bránica, skôr taká zmeska absurdít. Postava Davida Brenta je ale strašne odporná. Neskutočne sebecký, samoľúby človek, ktorý sa nedokáže brať s nadhľadom. Možno keby neustále nevysvetľoval svoje vtipy a dokázal si robiť srandu aj sám zo seba, tak by ho ľudia mali radi. Hoci na konci druhej série sa zdá, že by sa mohol zmeniť, vo vianočných špeciáloch je stále rovnaký, možno až na konci, keď nájde tú pravú. Mňa najviac oslovila postava Martina Freemana, jednak preto lebo je to sympaťák a aj preto, lebo práve s ním by som sa asi najviac kamošil. A jeho vzťahu s Dawn som vždy držal palce, jednoducho sa k sebe naprosto hodili a obaja to vedeli, čo vyvrcholilo jednak vo finále druhej série a hlavne v dojemnom konci špeciálov. Takže hoci sa u mňa seriál nezaradí po boku IT crowd alebo Otca Teda, bolo s ním celkom fajn. A ozaj, Keith rulez. :-)

• 28.8.2008  13:28
    Kopačky (2008)

Z trojice Nabúchaná, Superbad a Kopačky, sú Kopačky podľa mňa jednoznačne najslabšie. Našťastie to stále to nie je také hrozné, ale už som sa nesmial tak spontánne a často ako pri predchádzajúcich dvoch. Nápad to nie je zlý, ale tých vtipov tam mohlo byť viac, mám pocit akoby sa viac hralo na romantickú nôtu. Herci sú sympatický, Mila Kunis fest sexi, ale mrzí nevyužitie mojich obľúbených Jonaha Hilla a Paula Rudda. Hill je tam úplne na nič a Rudd má jednu fakt dobrú hlášku, pri ktorej som sa zasmial asi najviac (keď napodobuje anglický prízvuk). Celkovo vzaté, nie zlé, ale čakal som predsalen viac. A nechápem, ako môže mať tu na csfd z tej trojice najvyššie hodnotenie, ale čo už. 70%. Normálne by som dal asi tri, ale pre Appatowa mám slabosť, takže dnes ešte za 4*. Nabudúce ale už taký zhovievavý nebudem.

• 12.8.2008  14:17
    Ďáblův sluha (TV seriál) (2007)

Celkom dobrý seriál, ktorý ako už napísali iný, stavia hlavne na dvoch vynikajúcich postavách - Sockovi a samotnom Satanovi. Obaja sú neskutočne vtipný a rovnako uveriteľne zahraný. A Ray Wise je asi ten najsympatickejší diabol, akého som kedy videl. Po niekoľkých dieloch, som však mal stále pocit akéhosi Déjà Vu, keď boli diely postavené na rovnakom princípe: nejaký ten úvod, príde diabol s novým prípadom, Sam dostane lapač, ide chytiť dušu, nepodarí sa mu to, stratí/poškodí lapač, trochu romantiky s Andi, znova snaha chytiť dušu, čo sa mu nakoniec nejakou náhodou podarí. Našťastie po takej polovici sa konečne začína tvoriť nejaká dejová línia, ktorá prichystala niekoľko prekvapení a vynikajúcu dvojicu gay démonov. A záver posledného dielu je super a tak len dúfam, že bude aj druhá séria (hoci to nevyzerá veľmi ružovo).

• 15.7.2008  23:22
    Ruiny (2008)

Keď som videl v kine (imho dosť slabý) trailer, tak som si hovoril, och, ďalšia debilina. Potom pozerám, že hmm, celkom dobré hodnotenia, tak si hovorím, dám tomu šancu a uvidím sám. A nakoniec som celkom príjemne prekvapený. Pravda, typycká premisa, partia Amíkov dakam ide, najprv je tu nejaká tá párty a potom si vyjdú dakam, aby tam umreli. Ale našťastie, je tu prvok originality v podobe zabijaka, čo sa pri horore vždy cení. Okrem toho, herecké výkony rozhodne nie sú slabé (jasne, ani vynikajúce) a hlavne je tu ta rajcovná bruneta Jena Malone, ktorá hlavne v okuliaroch vyzerala strašne hot. Brutalita mnou nijako nepohla, videl som aj horšie, dva pokusy o ľakačku tiež u mňa nevyšli. Tak prečo som teda dal tie 4*? Pretože ma to chytilo a držalo v napätí až do konca (ničím výnimočného), čo sa aspoň pri mne väčšine hororov nepodarí. Takže je to nakoniec takých 70%, ale kvôli tomu, že som bol zvedavý čo bude ďalej tentokrát zaokrúhľujem nahor.

• 30.6.2008  10:35
    Pretty/Handsome (TV film) (2008)

Toto...mohla byť naša pravidelná dávka emócií. Mohol z toho byť vynikajúci seriál o vyššej vrstve a ich problémoch a hlavne o ich neschopnosti akceptovať ľudí, ktorí sú "iní". Ale vrstva nie je dôležitá, téma by sa dala kľudne preniesť na hocikoho, lebo každý tak trochu nemá rád, to čo je iné. Forma spracovania je super, hlavne využitie ručnej kamery bez hocijakých filtrov, často využívanej na zobrazenie toho, čo by v skutočnosti chcela postava Josepha Fiennesa povedať, ale nemá na to ešte dosť odvahy. Ten je zároveň aj najzaujímavejšou postavou, lebo predsa len otec a manžel, ktorý chce byť ženou, dalo sa z toho vyťažiť veľmi veľa, ale aj ďalšie postavy boli dobre napísané, bolo by zaujímavé, ako by sa vyvíjala postava Carrie-Anne Moss ďalej. Rozhodne je škoda, že seriál nakoniec nebude, toto by som si rozhodne nenechal ujsť. Podľa všetkých tých chvál to vyzerá ako jasná 5* záležitosť, ale nemôžem ich dať, možno keby bol predsalen ten seriál a pokračoval by v kvalite načrtnutej tu, tak by som ich aj dal, ale takto "len" veľmi silné 4*. A ešte raz, škoda.

• 28.6.2008  09:50
    Wanted (2008)

Toto leto sa zatiaľ darí nadmieru dobre, po nadupanom máji prichádza jún a s ním aj Wanted, ďalšia to akčná pecka od Timura Bekmambetova. A pritom Wanted je len ďalší príbeh o sráčovi, ktorý len prežíva zo dňa na deň, kamoš mu pícha priateľku a on mu ešte zaplatí nákup. To sa zmení, kým za ním nepríde Angelina a nepovozí ho mestom na svojom fajnom fáre. Potom mu už nerobí problém vynadať svojej šéfke, rozbiť kamošovi hubu klávesnicou a začať výcvik, aby sa stal najlepším zabijakom na svete. To čím je film výnimočný je naprosto úchvatná vizuálna stránka a akčné scény, ktoré niekedy fakt berú dych. K tomu hraje našlapaná hudba, ktorá nie je iba pozadie, ale pri pesničkách svojimi textami dopĺňa samotné dianie. K tomu vynikajúci herci, James akoby ani nehral, človek mu kľudne uverí jeho premenu z kancelárskej krysy na zabijaka, občas fuckujúci Morgan Freeman napodiv nepôsobí smiešne a hoci Angelinu normálne nemám rád, tak tu sa mi fakt páčila, či už herectvom alebo postavou a v niektorých scénach bola úplne roztomilá, ale jasne, hlavne poriadne sexy. Predpokladám, že niektorí v tom budú hľadať ďalší Matrix a začnú rozoberať scény a také blbosti, ale to nemá zmysel, lebo tu je tá trocha filozofie úplne vedľajšia. Je to hlavne poriadny akčný film, aj keď som čakal ešte viac. Lebo hoci sa mi počas filmu poriadne rozbúchalo srdce, tak to vo mne skoro nič nezanechalo. Predpokladám však, že ak bude mať film úspech (čudoval by som s ak by nie), tak má Timur o živobytie postarané, keďže dokáže natočiť za 50 melónov väčšiu pecku, než iní za trojnásobok.

• 11.4.2008  18:33
    Horton (2008)

Veľmi príjemné strávená hodinka a pol, počas ktorej sa u mňa nevyskytli žiadne stránky nudy. Animácia rozhodne nie je dokonalá ako u Pixaru, ale o to viac sa mi páčila. Strašne strelený príbeh a animácia tomu odpovedá. A tá anime paródia, tak to som nemohol. Niekto môže namietať, že polovica vtipov je padacia a neviem aká, ale mne to nevadilo, lebo to bolo vyvážené geniálnymi charaktermi. A dabing to našťastie tiež nepokazil. Takže veľká spokojnoť a odporúčam nie ani tak deťom, ako skôr odrostlejším pubertiakom. 90%

• 2.4.2008  17:23
    REC (2007)

Takže, to by sme mali 30 minút, pri ktorých sa už človek trochu začína nudiť, v rámci ktorých sa akurát stane jeden predvídateľný a ničim výnimočný útok zombie starenky. Ale našťastie sa to rozbehlo a zastalo vlastne až na konci. Útoky dobré, hoci vďaka kameramanovi často neprehľadné. A práve to je to, kým pri Cloverfield mi práca s kamerou pripadala normálna, lebo vlastne neustále dakam utekali, takže to muselo byť občas neprehľadné, tu mi to prišlo niekedy čudné. Pri útekoch hore a dole schodmi to nevadilo, ale keď aj počas normálnych záberov neustále dakam behal a nebolo vidieť koho vlastne chce mať v zábere, už mi nepripadal ako profesionálny kameraman, ale ako nejaký amatérsky filmár, ktorý nevie čo skôr. Inak však atmosféra dobrá a tá posledná lakačka v podkroví bola fakt super, nestáva sa mi často, aby som sa pri horore ľakol, ale tu sa to podarilo. Trošku ešte pointa zamrzela, ale inak sú to pre mňa čisté 4*.

• 7.3.2008  22:21

Lars and the real girl je malý milý film. Nerieši nič svetoborné, ale dokáže zaujať, hoci sa človek musí najprv nastaviť na trochu pomalšie tempo, ale to vôbec nevadí. Ryan Gosling je vo svojej role presvedčivý, ale nielen on, všetci herci sú prirodzení, nikto z nich neprehráva, nikto sa nesnaží o nejaké veľké herectvo. A po takej hodinke človek začne aj tú "plastovú buchtu" vnímať ako reálnu postavu. Párkrát som sa pri filme usmial a aj keď si naňho možno po pár dňoch ani nespomeniem, predsalen na tých pár hodín počas a po filme som bol akýsi kľudnejší a spokojnejší. A presne o to mi išlo - oddýchnuť si.

• 28.2.2008  20:01

Žáner mysteriózny mi tu trochu nesedí, v prvom rade je to dráma o vzostupe chudobnej ženy, zľahka sa dotýkajúci aj noir tematiky a využívajúci hru tieňov a ešte viac odrazy v zrkadlách. Herci sú dobrí, ale hlavnú pozornosť na seba jednoznačne strhávajú Joan Crawford v role matky a Ann Blyth ako jej rozmaznaná dcéra. Ich spoločné konfrontácie majú obrovský emocionálny náboj a napätie medzi nimi je obrovské. Je len škoda, že väčšinu stopáže je potom film trochu zdĺhavý a občas môže diváka začať nudiť.

• 31.10.2007  22:41

Hoci viem, že nenapíšem nič objavného, napriek tomu to urobím: Problém s poviedkovými filmami je ten, že sa nedajú hodnotiť ako celok. Preto som sa rozhodol, že sem napíšem hviezdičkové hodnotenie každého z 18 krátkych filmov, len už teraz neviem, ktoré sa ako volajú a kto ich natočil. :-) Takže prvý – 3*, druhý – 5*, tretí – 4*, štvrtý – 5*, piaty – 5*, šiesty – 3*, siedmy – 4*, ôsmy – 4*, deviaty – 5*, desiaty – 5*, jedenásty – 3*, dvanásty – 5*, trinásty – 5*, štrnásty – 5*, pätnásty – 4*, šestnásty – 5*, sedemnásty – 5*, osemnásty – 4*. Viem, že najviac ma potešila poviedka s Elijahom Woodom a poviedky od Toma Tykwera a bratov Coenovcov. Výsledné hodnotenie je teda akýmsi priemerom vyššie uvedených hodnotení.

• 13.10.2007  09:53
    Zbouchnutá (2007)

Skrátit o niekolko minút je to jasných 5*.

• 28.8.2007  12:00

Celkom zaujímavý film z prostredia výroby televíznych seriálov. Pre ľudí, ktorí sa chcú niečo dozvedieť o výrobe takýchto seriálov je to povinnosť, hoci to určite nie je podané presne tak ako sa to naozaj robí. Je to však príjemný film, našťastie nie dlhý a našťastie aj dosť vtipný. Hercom ich roly sadnú, hrajú uvoľnene, hlavne David Duchovny je fajn a poteší aj výkon Gruffudda. Malý ale milý odpočinkový film. 70%

• 27.8.2007  19:21
    Oliver! (1968)

Muzikály mám rád a Oliver! je podľa mňa jeden z tých lepších. Herecké výkony sa mi páčili, hlavne Fagin a Bill Sikes boli dobrí. Oliver Twist bol taký, aký býva vždy, čiže pekný malý chlapec, ale ako postava je nezaujímavý. Rovnako aj jeho spev, nechápem prečo ho nechali predabovať dievčaťom (!). Kým som to nezistil, tak som myslel, že si asi zobral o niekoľko čísel menšie slipy. Oveľa lepší je Artful Dodger, tak herecky ako aj hlasovo. To hlavné na muzikáloch, čiže pesničky sú vynikajúce, napr. „I`d do anything”, „Who will buy” a ďalšie. Davové scény z niektorých pesničiek, často aj 8-minútových, sú úchvatné a hravo prekonajú čokoľvek aj z dnešných muzikálov. O to viac zamrzí, že keď sa nespieva je film oveľa pomalší a nudnejší, hlavne druhá polovica, v ktorej je len zopár piesní. Napriek tomu je to aj tak nadpriemerný muzikál. 85%

• 8.8.2007  22:22
    Divočáci (2007)

Konečne po dlhej dobe komédia, pri ktorej som sa fakt zasmial. A nebolo to len také chichúňanie popod fúzy, ale pekne na plné gule. Užil som si tento film, príjemná oddychovka, ktorú si určite pozriem rád znova. A myslím, že som si to neužil iba ja, ale aj herci na plátne. Hlavná štvorica je super, aj Lawrence, hoci ho nemám moc v láske, Ray Liotta je úplne cool a k tomu ešte nostalgická spomienka v podobe Petera Fondu. Kľudne by som si vedel predstaviť aj dvojku, a podľa úspechu asi aj bude. Len do toho. Máte môj hlas.

• 31.7.2007  20:56
    Mise (1986)

Aj keď ma to až tak veľmi nenadchlo a aj hudba sa mi okrem hlavnej melódie zdala taká násilná a nesedela mi v niektorých scénach, tie 4* dávam za herecké výkony a niektoré pekné scény. 70%

• 30.7.2007  16:34

Toto určite nie je len fanúšikovská záležitosť. Len si pozrite titulky, koľko ľudí na tom pracovalo. Určite to nebolo až také lacné ako sa zdá. Ale treba uznať, že je to natočené dobre a hlavne tie masky sú úplne super.

• 27.5.2007  19:28

Sám som sa čudoval, ale páčilo sa mi to. Pre mňa je to približne na rovnakej úrovni ako dvojka, možno ešte trošku lepšie. Bol som na tom o 9 večer, ale nezaspával som pri tom. Kým dvojka s tým ešte len koketovala, tak trojka je už úplné fantasy. Scenáristi prišli s nejakými novými vecami, poriadne to tam stále zamotávali, takže bolo niekedy ťažké vedieť, komu ide o čo. Postavy neustále menili strany, občas už toho bolo moc.Akčných scén nie je až tak veľa, ale stoja za to, najmä tá posledná: Loď vo víre, šerm...Vynikajúca scéna bol v komentároch už niekoľkokrát spomínaný nástup v štýle Vtedy na západe, aj hudba úplne pripomínala slávny harmonikový motív. Našťastie Zimmer je zručný skladateľ a nie iba vykrádač, takže vymyslel kopec nových tém a melódií. Niekedy naozaj iba hudba drží niektoré scény. Teraz k hercom: Keira a Orlando približne to isté ako v minulých dieloch, aj keď Keira sa mi teraz viac herecky páčila. Geoffrey Rush dostáva po Deppovi najviac priestoru, čo nie je na škodu, lebo si to navidomoči užíva. Depp hrá tentoraz ešte väčšieho feťáka ako predtým a niektoré jeho scény sú geniálne, napríklad mnohokrát opakovaný arašid. Bez neho by bol film iba polovičný a tvorcovia ho preto často využívajú (niekedy naozaj často). Ostatné postavy tam sú skôr iba na okrasu a občas hodia nejakú hlášku. Výborný je aj Bill Nighy, najmä jeho hlasový prejav. Škoda, že občas sa režisér zameral viac na vizuálnu stránku ako dej. Scény sú síce efektné, ale zato občas prehnané. Dosť sa mi páčila scéna, keď Tom Hollander (ten zlý) na konci schádzal dolu schodmi a okolo neho lietali trosky lode. Neviem čo ešte napísať, asi už iba: Páčilo sa mi to.

• 4.5.2007  18:44
    Spider-Man 3 (2007)

Pozerám a neverím vlastným očiam. Toľko negatívnych názorov? Tvorcovia nám síce sľubovali v traileri akčnú smršť roka, ktorou síce nie je, ale dobrý film určite áno. Akčných scén nie je moc, ale zato sú kvalitné. Hneď prvá po titulkoch je super, takisto ako všetky zápasy so Sandmanom a záverečné vynikajúce vyvrcholenie. Raimi sa odklonil od predlohy trochu viac ako inokedy, ale nehovorím že by to bolo na škodu. Triky sú, aspoň teda podľa mňa, na vynikajúcej úrovni, obrovský rozpočet tentokrát naozaj vidno. Herecké výkony sú takisto fajn, najmä James Franco sa polepšil oproti predchádzajúcim dielom. Hudba od Christophera Younga je akčná a smutná zároveň. Podľa mňa to konečne má poriadny dej, obraty v deji... Sú tu síce občas také malé logické kiksy na ktorých sa človek pousmeje a takisto Spideyho prechod pred americkou vlajkou je na zasmiatie. Najlepšie scény sú v reštaurácii s Bruceom Campbellom v ďalšej nádhernej miniroličke a potom celé Peterovo „temné obdobie“. Tobey má naozaj rytmus v kostiach a práve v týchto scénach je najlepší. Pre čitateľov komiksu bude zvláštna až teraz pridaná Gwen Staceyová (našťastie Bryce Dallas Howard je fakt kosť) a čudné vyústenie Nového Goblina a Venoma. Pre mňa možno trošku sklamanie, ale aj tak jasných 80%.

• 29.4.2007  15:23

Všade som čítal, že atmosférou najhutnejší zo série. Je pravda, že má lepšiu atmosféru ako prvý diel, ale stále nemôžem povedať, že by som mal zimomriavky. Aspoň som ale skoro nezaspal ako pri jednotke. Herci sú dobrý, hlavne hlavná predstaviteľka, taktiež sa tam vysvetlia niektoré veci a aj dobrý nápad mali, prečo je tá Sadako, taká aká je, ale napríklad tam nie je nič s kazetou, prečo práve kvôli nej umierajú ľudia. Možno je to v dvojke, lebo tú som ešte nevidel, ale pochybujem. Takých 70% až lepšie.

• 6.4.2007  16:32

Je to tak na hrane. Neviem ako ostatným, ale mne sa viac páčilo, keď boli spolu, ako keď sa rozišli. Niektoré vtipy boli síce aj vtedy vydarené, ale nie až tak, ako v prvej polovici. Luke Wilson je fajn, našťastie nie nejaký ideál krásy (veľké brucho, lúzer :-)), Uma Thurman je takisto dobrá v obidvoch polohách. Zvyšný herci ich celkom slušne dopĺňali. Mal som však pocit, akoby Rainn Wilson v role jeho kamaráta kopíroval Vincea Vaughna. Ten by sa možno hodil trochu viac. 70%

• 16.9.2006  11:38
    Kung-fu mela (2004)

Podľa recenzií a propagačných materiálov som čakal, že to bude jedna veľká mlátička. To síce nie je, ale tie súboje sú aj tak veľmi dobré. Vidno, že je to robené na drátoch, ale komu to vadí keď je to zároveň aj zábavné. Najlepšia je jednoznačne scéna slepých citáristov.

• 16.9.2006  11:36

Ďalšia dobrá britská gangsterka. Vidno, že Matthew Vaughn sa pri Guyovi Ritchiem dosť naučil, ale nesnaží sa ho len slepo kopírovať, ale ide vlastnou cestou. Je to o dosť pomalšie. Príbeh síce nie je nejaký extra originálny, ale ten záver je pekne nehollywoodsky. Dobre, že nedali pôvodne plánovaný happyend. Daniel Craig ako xxxx je skvelý, rovnako ako ďalší výkvet britskej hereckej elity. Velice príjemné.