pivo

pivo

Ivan Tarabčák

okres Nitra

• 6.9.2008  21:33

Sympatická blbosť na jedno použitie. Bishop sa evidentne chcel pri natáčaní hlavne pobaviť a tak sa vykašlal na nejaký príbeh a tak celý film prešpikoval nabubrelými kecami a rádoby cool pózami. Pózerov tam veru bolo požehnane, v čele hneď so samotným Bishopom. Ale taký Dennis Hopper príjemne potešil, jediný v pohode týpek, ktorý sa na nič nehral. Ale inak je to celkom zábava, hoci to nie je taká jazda, akú by človek po traileri čakal.

• 3.11.2008  19:38

Bezpochyby jeden z najzabávnejších filmov roka. Už dlho som si tak neodpočinul pri filme. Brad Pitt jednoznačne ruluje a v tesnom závese za ním aj Clooney s Malkovichom. Ženy za nimi trošku zaostávali, ale nijak výrazne. Mnohí tu kritizujú, že to bolo na efekt, možno, ale mne sa nezdalo. Odpočinková komédia so skvelými hláškami, ktorá v poslednej tretine hravo prehodí výhybku na thrillerovú trať s hustnúcou atmosférou a jednou lahôdkovou vraždou (alebo John Malkovich to so sekerkou evidentne vie :-)), aby to nakoniec všetko pekne zaklincoval J.K. Simmons. Takže hoci 90%, prikláňam sa k 5*, za tú hravosť.

• 21.2.2009  20:25

Tešil som sa na tento film a čakal som, kým nebude v kinách. Nakoniec som však z kina odchádzal smutný. Smutný z toho, že to nebolo také, ako som čakal. Je to presne ten typ filmu, ktorý je dokonalý. Technicky, filmársky, s bezchybnými hereckými výkonmi, všetko v ňom funguje ako hodinky, ale chýba mu srdce. Chýba mu niečo, čo by sa človeka naozaj dotklo. Možno je to aj stopážou, ktorá síce nie je únavná, ale celá dejová línia v nemocnici mi prišla naprosto zbytočná a film by sa bez nej zaobišiel. Inak tomu ani nemám čo vytknúť, až na logický kiks ku koncu filmu. Občas človek, hoci chce, proste nemôže dať plný počet.

• 30.6.2008  10:35
    Pretty/Handsome (TV film) (2008)

Toto...mohla byť naša pravidelná dávka emócií. Mohol z toho byť vynikajúci seriál o vyššej vrstve a ich problémoch a hlavne o ich neschopnosti akceptovať ľudí, ktorí sú "iní". Ale vrstva nie je dôležitá, téma by sa dala kľudne preniesť na hocikoho, lebo každý tak trochu nemá rád, to čo je iné. Forma spracovania je super, hlavne využitie ručnej kamery bez hocijakých filtrov, často využívanej na zobrazenie toho, čo by v skutočnosti chcela postava Josepha Fiennesa povedať, ale nemá na to ešte dosť odvahy. Ten je zároveň aj najzaujímavejšou postavou, lebo predsa len otec a manžel, ktorý chce byť ženou, dalo sa z toho vyťažiť veľmi veľa, ale aj ďalšie postavy boli dobre napísané, bolo by zaujímavé, ako by sa vyvíjala postava Carrie-Anne Moss ďalej. Rozhodne je škoda, že seriál nakoniec nebude, toto by som si rozhodne nenechal ujsť. Podľa všetkých tých chvál to vyzerá ako jasná 5* záležitosť, ale nemôžem ich dať, možno keby bol predsalen ten seriál a pokračoval by v kvalite načrtnutej tu, tak by som ich aj dal, ale takto "len" veľmi silné 4*. A ešte raz, škoda.

• 7.10.2008  19:04

Malo to potenciál, to hej. Dokonca štvorhviezdičkový. Ale ako to už tak býva, koniec totálne všetko pochoval a prišiel s takou pointou, za akú by si niekto zaslúžil po hube. Klady sú očividné, vynikajúca kamera, v prvej polovici pohlcujúca atmosféra. Ale čo je to platné, keď na scenári by sa ešte zišlo popracovať. A čo tie otrasné triky, však tá krv už horšie hádam ani nemohla vyzerať. Plus hlavný ťahún filmu, Vinnie Jones, na mňa často pôsobil skôr ako paródia na strach naháňajúceho zabijaka, než človek, ktorého by som fakt nechcel stretnúť v noci osamote. Takže dávam 3*, a to hlavne za tú atmosféru v prvej polovici filmu. Ale je to škoda, malo to na viac.

• 29.1.2009  21:28

Bola to príjemná romantika, ale na (aj moje vlastné) počudovanie ma nedostala. Hoci nabudila dobrú náladu a skoro celý čas som sa usmieval, ale to je všetko. Niečo mi tam proste chýbalo, čo by ma viacej zaujalo. Herci hrajú vynikajúco, veľmi prirodzene a všetko som im veril a takisto hudba je super, taký príjemný popík. Naozaj som sa veľmi tešil a rád by som išiel vyššie, ale niekedy človek proste nemôže.

• 23.1.2009  22:05
    RocknRolla (2008)

Slabšie ako Podfu(c)k, lepšie ako Zbaľ prachy a vypadni. Čo z toho vyplýva? Že Guy Ritchie sa vrátil v plnej forme, hoci nič nového prakticky neprevedie, len to na čo sme už zvyknutý. Čo v tomto prípade vôbec nie je negatívum. Znova rozohráva príbeh s niekoľkými poprepletanými líniami, ktoré sa na konci ako vždy rozuzlia. Väčšina postáv zaujímavá a aj rovnako dobre zahraná. Gerard Butler neskutočný sympaťák, ktorý sa na takéto role naprosto hodí. Mark Strong momentálne jeden z najcharizmatickejších hercov čo poznám, hoci hrá prakticky rovnakú postavu ako v Body of Lies a takisto rovnako ju aj hrá, čo opäť vôbec nevadí. Jednotlivé scény vynikajúce (Rusáci a naháňačka s nimi, tanec Butlera s Thandie, monológ o cigaretách...) Ako celok by to možno chcelo trochu prečesať, možno aj nejakú tú postavu-dve vyhodiť a trochu skrátiť, ale inak spokojný. Čo som čakal, toho som sa aj dočkal. Len tak ďalej.

• 15.7.2008  23:22
    Ruiny (2008)

Keď som videl v kine (imho dosť slabý) trailer, tak som si hovoril, och, ďalšia debilina. Potom pozerám, že hmm, celkom dobré hodnotenia, tak si hovorím, dám tomu šancu a uvidím sám. A nakoniec som celkom príjemne prekvapený. Pravda, typycká premisa, partia Amíkov dakam ide, najprv je tu nejaká tá párty a potom si vyjdú dakam, aby tam umreli. Ale našťastie, je tu prvok originality v podobe zabijaka, čo sa pri horore vždy cení. Okrem toho, herecké výkony rozhodne nie sú slabé (jasne, ani vynikajúce) a hlavne je tu ta rajcovná bruneta Jena Malone, ktorá hlavne v okuliaroch vyzerala strašne hot. Brutalita mnou nijako nepohla, videl som aj horšie, dva pokusy o ľakačku tiež u mňa nevyšli. Tak prečo som teda dal tie 4*? Pretože ma to chytilo a držalo v napätí až do konca (ničím výnimočného), čo sa aspoň pri mne väčšine hororov nepodarí. Takže je to nakoniec takých 70%, ale kvôli tomu, že som bol zvedavý čo bude ďalej tentokrát zaokrúhľujem nahor.

• 15.5.2008  19:09
    Speed Racer (2008)

Naprostá genialita že sa to slovami skoro ani opísať nedá. Vizuálna smršť, ktorá mi určite zhoršila zrak o ďalšiu dioptriu. Čakal som, že to bude pecka, ale že až takáto, tak to teda nie. Predsalen som sa trochu bál, či to bude pre mňa, keďže nie som z Wachowských taký odvarený ako niektorí. Ale našťastie sa zbavili úplne filozofovania a pustili sa na dráhu zábavy. Nechápem, ako môže niekto vyčítať, že to nemá dej, lebo ho určite má. Jasne, nie je to nič svetoborné, ale určite to nie je o ničom. Speed racer je určite inovátorsky, aj keď nie prelomový. Niečo ako strih skoro ani nepozná, zato rôznych prelínačiek si tu človek užije dosýtosti a za úvodné závody dokáže pomocou nich položiť zápletku pre ďalšie dianie. Už keď som pri tých závodoch, tak tie sú tiež geniálne (zrejme budem dokola opakovať len toto jedno slovo, lebo naozaj neviem, ako inak to nazvať:-)) a vyrážajú dych. Do toho hudba, ktorú by tam normálny človek ani nedal, ale ktorá napočudovanie dokonale funguje a zachováva hravosť celého filmu. Jediné na čo môže človek nadávať sú herci a dialógy, ktoré sú občas fakt brutálne. Ale mne sa aj to zdalo v pohode, všetko to prehrávanie som im bral. A medzi Hirschom a Ricci to tak iskrilo, až sa skoro zapálilo plátno. A mladší bráško s opicou? Najprv som sa bál, že budú trápni jak sviňa, ale omyl, je to presne naopak. Predpokladám, že pre určitý okruh ľudí vrátane mňa sú už teraz kultoví. Speed racer ukázal, ako sa mohli o pár rokov točiť filmy, ale nanešťastie kvôli prepadu (nechápem) si budeme musieť asi počkať o čosi dlhšie, kým sa odváži niekto ďalší. Ale namiesto týchto všetkých slov stačia dve - Tý vado.

• 23.7.2008  23:21

Ani neviem, čo tu mám napísať. Všetko už bolo povedané a napísané. Ale tak poďme poporiadku. Úvod je vynikajúci, na scéne sa predvedie Joker ako psychopat a vrah, ktorému je všetko jedno. Na ničom mu nezáleží, nikoho nemiluje, len sa tak baví. Heath Ledger ho zahral naozaj dokonalo, lepšie než Nicholson, tu bol niečo viac, ako len klaun, bol to psychopat až do morku kostí. Aj keď je pravda, že tie vtipy čo trúsil naokolo boli fakt super, aj vizuálne stáli za to. Ale s tým Oscarom by som radšej počkal. Harvey Dent, neskôr Two-face je taktiež dobre napísaná a aj zahraná postava a Two-face je rozhodne iný, ako z Batman navždy, oveľa desivejší, dosť podobný s Jokerom. Preto je Batman/Wayne tak trochu tým tretím do partie, ale to vôbec nevadí, lebo mu človek drží palce (aj keď, keď si to Joker tak pekne naplánoval, tak som ich držal občas jemu). Ďalšie postavy už iba dotvárajú celé prostredie. Z nich pre mňa najviac vynikol Eric Roberts ako Maroni. Akcia je teraz oveľa lepšia ako v jednotke a je jej aj viac, ale nikdy nie na úkor postáv. Je tak presne dávkovaná, aby sa človek náhodou nezačal nudiť, ale nuda teda rozhodne nehrozí. Nolan aj poriadne pritvrdil, postavy tu umierajú pomaly ako na bežiacom páse a takmer by sa zdalo, že sa nezastaví naozaj pred ničím a ešte si to možno aj trochu vychutnáva. Hudba je takisto super, už sa vidím ako ju budem počúvať niekoľko ďalších týždňov. V konečnom dôsledku je Temný rytier vynikajúci žánrový a jeden z najlepších komiksových filmov vôbec, ale predsa len ma nedostal až tak do kolien a nie je pre mňa zjavením. Ale tých 5* si rozhodne zaslúži, aspoň podľa mňa.

• 18.4.2008  15:08
    The Return of Jezebel James (TV seriál) (2008)

Hmm, po troch dieloch to zrušili, ak mám pravdu povedať, tak sa ani nečudujem. Rozbeh je jednoducho príliš pomalý a ani nie veľmi vtipný. Vtipy neboli také samozrejmé, skôr dosť prvoplánové a samoúčelné. To sa však podľa mňa zmenilo práve v treťom dieli, ktorý už začal byť predzvesťou toho, že by to nemuselo byť až také zlé. Možno ešte mohli pár dielov počkať.

• 3.10.2008  21:01

I love tha pussy! Pre mňa zatiaľ jednoznačne komédia roka, hoci na mňa ešte dve čakajú, ale toto bol poriadny záhul. Hoci kadencia vtipov nie je bezchybná a spúšť sa im občas zasekne, stále je to lepšie než väčšina posledných komédií. Konečne niečo aspoň trochu politicky nekorektné. Všetci si s takou chuťou uťahujú zo všetkých tých vojnových a akčných filmov, patetické prejavy dohnané až do krajnosti. To, že to funguje je v prvom rade zásluhou dokonale vybraných hercov, medzi ktorými jednoznačne kraľuje Downey, Jr. a dokonalý Tom Cruise, ktorý s obrovským nadsadením predvádza životný výkon. To, kde to mohlo stroskotať boli akčné scény, ale Stiller ich zvládol natoľko výborne, že sa kľudne môžu merať s tým najlepším z vojnového žánru. Film by si zaslúžil ešte minimálne jedno pozretie na veľkom plátne (a desiatky ďalších na dvd) a hoci som len chudobný študent, asi radšej obetujem nejaký iný film a pôjdem ešte raz. FUCK YEAH!

• 28.6.2008  09:50
    Wanted (2008)

Toto leto sa zatiaľ darí nadmieru dobre, po nadupanom máji prichádza jún a s ním aj Wanted, ďalšia to akčná pecka od Timura Bekmambetova. A pritom Wanted je len ďalší príbeh o sráčovi, ktorý len prežíva zo dňa na deň, kamoš mu pícha priateľku a on mu ešte zaplatí nákup. To sa zmení, kým za ním nepríde Angelina a nepovozí ho mestom na svojom fajnom fáre. Potom mu už nerobí problém vynadať svojej šéfke, rozbiť kamošovi hubu klávesnicou a začať výcvik, aby sa stal najlepším zabijakom na svete. To čím je film výnimočný je naprosto úchvatná vizuálna stránka a akčné scény, ktoré niekedy fakt berú dych. K tomu hraje našlapaná hudba, ktorá nie je iba pozadie, ale pri pesničkách svojimi textami dopĺňa samotné dianie. K tomu vynikajúci herci, James akoby ani nehral, človek mu kľudne uverí jeho premenu z kancelárskej krysy na zabijaka, občas fuckujúci Morgan Freeman napodiv nepôsobí smiešne a hoci Angelinu normálne nemám rád, tak tu sa mi fakt páčila, či už herectvom alebo postavou a v niektorých scénach bola úplne roztomilá, ale jasne, hlavne poriadne sexy. Predpokladám, že niektorí v tom budú hľadať ďalší Matrix a začnú rozoberať scény a také blbosti, ale to nemá zmysel, lebo tu je tá trocha filozofie úplne vedľajšia. Je to hlavne poriadny akčný film, aj keď som čakal ešte viac. Lebo hoci sa mi počas filmu poriadne rozbúchalo srdce, tak to vo mne skoro nič nezanechalo. Predpokladám však, že ak bude mať film úspech (čudoval by som s ak by nie), tak má Timur o živobytie postarané, keďže dokáže natočiť za 50 melónov väčšiu pecku, než iní za trojnásobok.

• 3.2.2009  23:00

Zas, ako vždy, som mal prehnané očakávania, aby som nakoniec po skončení filmu bol sklamaný. Čakal som komediálnu bombu roka a dostal som len o niečo drsnejšiu romantickú komédiu, v ktorej navyše tá romantika ani veľmi dôležitá nie je a ani nefunguje a s tou komédiou to tiež nebolo horúce. Obvykle si R-kové komédie vychutnávam, ale tu už tie fucky boli občas až samoúčelné. Samozrejme, zasmial som sa a nie raz, ale nikdy nie poriadne od srdca, ani ten permanentný úsmev som nemal. Postavy takisto nie sú nič moc, hlavne vedľajšie, oveľa radšej by som bol, keby tam Justin Long a Brandon Routh dostali viac priestoru. 70%, kvôli pachuti zo zahodenej šance zaokrúhľujem tentokrát dole.

• 14.2.2009  09:01
    Californication (TV seriál) (2007)

Po prvej sérii som bol nadšený, takmer to bolo na 5 hviezdičiek. Postavy poväčšine dobré, v čele samozrejme perfektne sadnúci Duchovny trúsiaci cynické hlášky všade naokolo. Občas to možno zaškrípalo, ale i tak som sa tešil na ďalšiu sériu, hoci som mal aj trochu obavy. Opodstatnené. Druhá séria išla kvalitatívne o jednu až dve triedy nižšie, postavy začali byť otravné (hlavne manželia Runklovci), ubudlo aj tých hlášok, zato všetky postavy (aj tie malé decká) začali každú chvíľu vypúšťať hlboké ľudské pravdy. Takisto ma štvalo, keď sa Karen vždy na konci dielu naštvala na Hanka a pohádali sa, aby v ďalšom dieli bolo zas všetko v poriadku, bez toho, aby sa to nejak vysvetlilo. Iba občas som sa naozaj bavil tak, ako v prvej sérii, väčšinou som sa nudil a bol som otrávený. 1. séria - 90%, 2. séria - 60-70%. Priemer z toho si vie každý urobiť, také je moje výsledné hodnotenie. Zatiaľ. Teraz sa už neteším na tretiu sériu, teraz sa už len bojím. Čas ukáže, či oprávnene.

• 3.10.2008  21:15
    Cestovatel (TV seriál) (2007)

Dosť dobrý seriál o cestovaní v čase. Hlavnú zásluhu majú herci, v čele s Kevinom McKiddom. Pravda, to by nič nepomohlo, keby bol slabý scenár. Vďaka nemu mohli byť vytvorené uveriteľné charaktery, ktoré pôsobia reálne. Seriál síce stavia hlavne na dramatickú linku, ale vždy je trochu odľahčený nejakým tým dobrým vtipom. Prvé diely sa mi zdali slabšie, príliš epizodické, ale niekde v polovici sa vytvorila hlavná línia a zrazu aj dieli boli o veľa lepšie. Možno si mohli tvorci trochu pohrať s časopriestorovými zmenami, ale tak či tak, rozhodne tých 13 dielov stálo za to.

• 6.10.2008  11:46

Prakticky platí to, čo napísal Subjektiv. Najväčšou chybou je delenie na dvojepizódky, v ktorých sa seriál väčšinou venuje vedľajším líniam. Potom je to samozrejme aj dosť nevyvážené. Niektoré diely sú vynikajúce, niektoré menej. Čo treba pochváliť je vykreslenie postáv, ktoré sa aj trocha vyvíjajú. Akcie nie je až tak veľa, ale keď už je, tak je super. Ďalšou zložkou, ktorú musím vyzdvihnúť, je hudba, je tu veľké množstvo vynikajúcich tém. Záver samotný mi až tak nevadil, tá otvorenosť sa mi zdala fajn a rozhodne by som si pozrel ďalšiu sériu, ak bude.

• 14.2.2009  09:18
    Devil May Cry (TV seriál) (2007)

Strašne veľké sklamanie. Postavy sú ploché, nič o nich nevieme a okrem toho ma (vrátane hlavného hrdinu) vôbec nezaujímali. O tom, kto je Dante sa okrem jednej informácie nič nedozvieme, prečo to vlastne robí. Patty je okrem posledných dvoch dielov úplne zbytočná. Keby boli aj všetci umreli, tak by mi to ani nevadilo. Dej epizodický, ak nerátam, že sa tam občas objaví ten dement s krivými očami, ktorý keď sa začal smiať, tak som mu mal chuť dať riadnu po hube. V prvom rade nechápem, prečo ho Dante už dávno nezabil. 10 dielov prakticky o tom istom, len s inými postavami a poväčšine o ničom. Samotný svet (či už ľudí alebo démonov) nie je veľmi dobre vykreslený. Vieme, že kedysi boli spojené, ale prečo už nie sú, sa znova nedozvieme. Súboje tiež neboli žiadne terno, žiadne eye-candy, len vystrieľal pár nábojov a koniec. A ten súboj v poslednom dieli to tiež moc nenapravil. Jednoducho, našiel som skôr len samé zápory a nechce sa mi o tom rozpisovať. Občas to bolo fajn, zaujímavé, ale fakt len občas. Jediné, čo sa mi naozaj páčilo, bola kresba. Škoda, malo to na viac.

• 13.8.2007  21:44
    Divoké vlny (2007)

Vynikajúci animák. Nádherná animácia, vynikajúca hudba (hlavne ten hlavný motív, ten ma tak chytil, až som mal zimomriavky), fungujúce vtipy. Konečne niečo originálne a neparazitujúce na iných filmoch. Je to skôr pre tie staršie deti, kvôli tomu že je to robené ako dokument, čo je podľa mňa super nápad. Je v tom všetko: napätie, romantika, zábava. Čo viac si priať. A aj keď normálne nemám rád dabingy, tak tu sa nadmieru vydaril. 90%

• 8.8.2007  22:22
    Divočáci (2007)

Konečne po dlhej dobe komédia, pri ktorej som sa fakt zasmial. A nebolo to len také chichúňanie popod fúzy, ale pekne na plné gule. Užil som si tento film, príjemná oddychovka, ktorú si určite pozriem rád znova. A myslím, že som si to neužil iba ja, ale aj herci na plátne. Hlavná štvorica je super, aj Lawrence, hoci ho nemám moc v láske, Ray Liotta je úplne cool a k tomu ešte nostalgická spomienka v podobe Petera Fondu. Kľudne by som si vedel predstaviť aj dvojku, a podľa úspechu asi aj bude. Len do toho. Máte môj hlas.

• 12.7.2007  10:51

Po prvom zhliadnutí: Do poslednej chvíle som veril, že to predsa nemôže byť také zlé, ako písali v Cineme a Premiere. Škoda len, že som sa toho nedočkal. Pre mňa osobne najslabší diel HP a prvý, ktorému som nedal 5* (tu ale treba povedať, že som hodnotenia HP nebral nikdy úplne vážne, ale pri tomto som sa k tomu jednoducho nevedel dokopať). Treba povedať, že to nie je vôbec zle natočené, David Yates vie ako na to, herci odvádzajú takisto dobrú prácu, dokonca aj tí mladí, výnimkou je iba v jednej scéne prehrávajúci Radcliffe. Čo ma najviac štve, je že je to také krátke, najkratší diel zatiaľ (mám pocit, že čím hrubšia predloha, tým kratší film). Ale aj to by sa dalo, keby nebolo všetko iba také skratkovité. Strašne veľa priestoru dostala Dolores Umbridgeová, ktorá pôsobí, akoby bola ona hlavným záporákom. Aby som ale povedal aj voľačo dobré, tak je tam niekoľko geniálnych scén. Medzi ne patrí scéna, v ktorej Hermiona dostane volant od bicykla alebo keď Harry opíše svoj prvý bozk „Bolo to vlhké“ a každý v kine si pomyslel na voľačo iné;-) Pri týchto scénach sa jednoducho musíte smiať. Potom sú tu niektoré pekné kolážové scénky a zopár lietacích, ale nič z toho nie je také aby ste si povedali WAU. A tak som len čakal kedy konečne bude to finále a treba povedať, že je to hlavne tých posledných 15 minút, čo ma primälo dať 4* a nie 3. Najviac ma jednoznačne potešila blondínka Lenka, ktorá je správne trafená a má aj sympatický dabing. Možno najväčším problémom nakoniec bude, že je to na Pottera príliš psychologické. Zrejme si budeme musieť na to zvyknúť a ja len dúfam, že 6, ktorá je moja naj kniha, ma bude baviť viac. Takmer 80%. Po druhom zhliadnutí: a dlhom uvažovaní (niekoľkodňovom) musím tomu dať 5* a uznať, že som sa mýlil. Tentokrát som sa vôbec nenudil, ba práve naopak. Pre mňa nakoniec druhý najlepší Potter (po trojke). 90%

• 15.4.2008  18:36

Cassandra´s dream je prvý film ktorý som videl od Woodyho Allena a ak mám pravdu povedať, bol som mierne sklamaný. Viem že je to úplne iný štýl, ako točí normálne, ale aj tak. Najväčší problém vidím už v samotnom scenári. Hercom často dáva do úst nezmyselné repliky, postavy kecajú buď o ničom, alebo sa snažia povedať nejakú dôležitú životnú múdrosť. Ďalej je tu strih, scény na seba síce časovo nadväzujú, ale inak človek často len pozerá na jednu, zrazu strih a sme už úplne niekde inde. Čo sa mi ale páčilo, že nikdy neukáže Terryho ako vyhrá. Vidíme ho prehrávať a požičiavať si peniaze a v ďalšom zábere už natešene rozpráva o tom, ako zrazu začal mať šťastie a vyhral kopec peňazí. Hudba nebola síce zlá a hlavne v tých napínavých scénach pomáhala budovať atmosféru, ale inak často prebila samotné dianie na plátne a nie ho iba dotvárala. A okrem toho Philip Glass zas neprišiel s ničím novým, ale len recykluje sám seba. Čo musím pochváliť sú herci, však kvôli nim som to hlavne pozeral. Colin Farrell tradične dokonalý a Ewan McGregor rovnako. Naprosto sa k sebe hodili, ťažko si predstaviť lepších bratov. Len je škoda, že sa spolu objavili práve v takomto, podľa mňa vcelku priemernom filme.

• 7.3.2008  22:21

Lars and the real girl je malý milý film. Nerieši nič svetoborné, ale dokáže zaujať, hoci sa človek musí najprv nastaviť na trochu pomalšie tempo, ale to vôbec nevadí. Ryan Gosling je vo svojej role presvedčivý, ale nielen on, všetci herci sú prirodzení, nikto z nich neprehráva, nikto sa nesnaží o nejaké veľké herectvo. A po takej hodinke človek začne aj tú "plastovú buchtu" vnímať ako reálnu postavu. Párkrát som sa pri filme usmial a aj keď si naňho možno po pár dňoch ani nespomeniem, predsalen na tých pár hodín počas a po filme som bol akýsi kľudnejší a spokojnejší. A presne o to mi išlo - oddýchnuť si.

• 2.8.2007  16:00
    Next (2007)

Distribútor klame.

• 17.9.2007  20:14
    Ovečka Shaun (TV seriál) (2007)

Vskutku geniálne.

• 27.5.2007  19:28

Sám som sa čudoval, ale páčilo sa mi to. Pre mňa je to približne na rovnakej úrovni ako dvojka, možno ešte trošku lepšie. Bol som na tom o 9 večer, ale nezaspával som pri tom. Kým dvojka s tým ešte len koketovala, tak trojka je už úplné fantasy. Scenáristi prišli s nejakými novými vecami, poriadne to tam stále zamotávali, takže bolo niekedy ťažké vedieť, komu ide o čo. Postavy neustále menili strany, občas už toho bolo moc.Akčných scén nie je až tak veľa, ale stoja za to, najmä tá posledná: Loď vo víre, šerm...Vynikajúca scéna bol v komentároch už niekoľkokrát spomínaný nástup v štýle Vtedy na západe, aj hudba úplne pripomínala slávny harmonikový motív. Našťastie Zimmer je zručný skladateľ a nie iba vykrádač, takže vymyslel kopec nových tém a melódií. Niekedy naozaj iba hudba drží niektoré scény. Teraz k hercom: Keira a Orlando približne to isté ako v minulých dieloch, aj keď Keira sa mi teraz viac herecky páčila. Geoffrey Rush dostáva po Deppovi najviac priestoru, čo nie je na škodu, lebo si to navidomoči užíva. Depp hrá tentoraz ešte väčšieho feťáka ako predtým a niektoré jeho scény sú geniálne, napríklad mnohokrát opakovaný arašid. Bez neho by bol film iba polovičný a tvorcovia ho preto často využívajú (niekedy naozaj často). Ostatné postavy tam sú skôr iba na okrasu a občas hodia nejakú hlášku. Výborný je aj Bill Nighy, najmä jeho hlasový prejav. Škoda, že občas sa režisér zameral viac na vizuálnu stránku ako dej. Scény sú síce efektné, ale zato občas prehnané. Dosť sa mi páčila scéna, keď Tom Hollander (ten zlý) na konci schádzal dolu schodmi a okolo neho lietali trosky lode. Neviem čo ešte napísať, asi už iba: Páčilo sa mi to.

• 2.4.2008  17:23
    REC (2007)

Takže, to by sme mali 30 minút, pri ktorých sa už človek trochu začína nudiť, v rámci ktorých sa akurát stane jeden predvídateľný a ničim výnimočný útok zombie starenky. Ale našťastie sa to rozbehlo a zastalo vlastne až na konci. Útoky dobré, hoci vďaka kameramanovi často neprehľadné. A práve to je to, kým pri Cloverfield mi práca s kamerou pripadala normálna, lebo vlastne neustále dakam utekali, takže to muselo byť občas neprehľadné, tu mi to prišlo niekedy čudné. Pri útekoch hore a dole schodmi to nevadilo, ale keď aj počas normálnych záberov neustále dakam behal a nebolo vidieť koho vlastne chce mať v zábere, už mi nepripadal ako profesionálny kameraman, ale ako nejaký amatérsky filmár, ktorý nevie čo skôr. Inak však atmosféra dobrá a tá posledná lakačka v podkroví bola fakt super, nestáva sa mi často, aby som sa pri horore ľakol, ale tu sa to podarilo. Trošku ešte pointa zamrzela, ale inak sú to pre mňa čisté 4*.

• 26.7.2007  15:54

Celý čas som tomu veril a podarilo sa. Neviem si predstaviť, ako lepšie by sa to dalo previesť na plátno. Je pravda, že tých 87 minút ubehne ako voda, ale je to takých geniálnych 87 minút, že to vôbec nevadí. Zrejme asi najlepšia komédia, akú som kedy videl, zasmial som sa hádam okolo 150 krát a razom sa film dostal medzi moje najobľúbenejšie filmy. A tá animácia – pre mňa krajšia než hociktoré 3-D. Simpsonovým jednoducho celovečerný formát nadmieru sluší. Spider-pig is the best. "Bude dvojka?"

• 4.5.2007  18:44
    Spider-Man 3 (2007)

Pozerám a neverím vlastným očiam. Toľko negatívnych názorov? Tvorcovia nám síce sľubovali v traileri akčnú smršť roka, ktorou síce nie je, ale dobrý film určite áno. Akčných scén nie je moc, ale zato sú kvalitné. Hneď prvá po titulkoch je super, takisto ako všetky zápasy so Sandmanom a záverečné vynikajúce vyvrcholenie. Raimi sa odklonil od predlohy trochu viac ako inokedy, ale nehovorím že by to bolo na škodu. Triky sú, aspoň teda podľa mňa, na vynikajúcej úrovni, obrovský rozpočet tentokrát naozaj vidno. Herecké výkony sú takisto fajn, najmä James Franco sa polepšil oproti predchádzajúcim dielom. Hudba od Christophera Younga je akčná a smutná zároveň. Podľa mňa to konečne má poriadny dej, obraty v deji... Sú tu síce občas také malé logické kiksy na ktorých sa človek pousmeje a takisto Spideyho prechod pred americkou vlajkou je na zasmiatie. Najlepšie scény sú v reštaurácii s Bruceom Campbellom v ďalšej nádhernej miniroličke a potom celé Peterovo „temné obdobie“. Tobey má naozaj rytmus v kostiach a práve v týchto scénach je najlepší. Pre čitateľov komiksu bude zvláštna až teraz pridaná Gwen Staceyová (našťastie Bryce Dallas Howard je fakt kosť) a čudné vyústenie Nového Goblina a Venoma. Pre mňa možno trošku sklamanie, ale aj tak jasných 80%.

• 13.10.2007  09:53
    Zbouchnutá (2007)

Skrátit o niekolko minút je to jasných 5*.