pivo

pivo

Ivan Tarabčák

okres Nitra

• 4.3.2008  12:28

Klass je film, ktorý sa nedá nazvať inak, ako geniálny. Je to prvý film, pri ktorom mi bolo naozaj zle. Je to film, pri ktorého scénach som len nemo pozeral na obrazovku a na konci ktorého som skoro nevládal dýchať. Film, ktorý mi rozbúšil srdce asi ako žiaden iný. Film, ktorý by sa mal povinne premietať v školách. Film, pri ktorom sa nemôžte upokojovať tým, že je to len "film", lebo nie je, toto je realita. Film, na ktorého konci som mal chuť skoncovať so svojim životom, aby som už nemusel ďalej žiť na tomto zasratom svete.

• 13.12.2007  08:07

Obrovské sklamanie, asi najväčšie tento rok. Napriek negatívnym hodnoteniam som stále dúfal, že sa mi to bude páčiť, ale nepáčilo. Knižná trilógia patrí medzi to najlepšie, čo som čítal, kvôli tomu, že to nie je iba obyčajná fantasy, ale je tam aj niečo viac, zvláštna filozofia a názory. A práve to vo filme chýba. Celý film je iba sled za seba usporiadaných scénok bez nejakého previazania, niektoré veci tam vôbec nie sú vysvetlené, niektoré sú len tak narýchlo odfláknuté. A ten scenár, strašné, to ani neboli dialógy ale patetické monológy. Herci boli fajn, ale keď som ich počul vypúšťať z úst tie vety...(český dabing našťastie nedopadol až tak zle, ako som čakal). Chcel by som vidieť film, ktorý má 180 minút, je tam čas na všetky tie reči, ktoré boli v knihe, chcem aby to bolo od 15. rokov, aby mal Iorek na brnení krv, aby mu kvapkala z úst, keď sa zahryzne do niekoho krku, aby aj ľudia krvácala, aby tam neboli očividné logické kiksy a hlavne aby som mal z neho taký pocit, aký som mal z knihy. Taký mohol byť aj tento film, ale kvôli prístupnosti nie je. A pritom tá kniha vôbec nie je pre deti, tie tomu totiž ani nemajú šancu pochopiť.

• 10.10.2009  14:24
    ef - a tale of memories. (TV seriál) (2007)

Po prvom dieli by si človek mohol myslieť, že pôjde o príjemnú romantickú komédiu, ale už od ďalšieho dielu sa všetko zmení na naozajstnú drámu. A podľa mňa išlo o dosť náročnú drámu, kde o vypäté situácie nebola núdza. Tvorcovia nechali postavy fakt trpieť. Hoci mám pocit, že väčšine sa páčila línia s Chihiro, u mňa to bolo presne naopak. Obe línie sa však našťastie vôbec nebijú, takže anime pôsobí konzistentne. Musím pochváliť animáciu, ktorá je fakt vynikajúca a rovnako aj hudba. Občas som aj zabudol, že tie postavy nie sú skutočné, myslím, že by sa od nich mohli učiť hrať aj reálni herci. Za najkrajší diel považujem desiaty, v ktorom sú zároven dve najkrajšie scény z celého anime. 5* nedávam hlavne preto, že ma to zo začiatku až tak nechytilo a ani na konci som nebol až taký dojatý. Ale rozhodne neľutujem čas strávený s týmto anime.

• 12.8.2008  14:17
    Ďáblův sluha (TV seriál) (2007)

Celkom dobrý seriál, ktorý ako už napísali iný, stavia hlavne na dvoch vynikajúcich postavách - Sockovi a samotnom Satanovi. Obaja sú neskutočne vtipný a rovnako uveriteľne zahraný. A Ray Wise je asi ten najsympatickejší diabol, akého som kedy videl. Po niekoľkých dieloch, som však mal stále pocit akéhosi Déjà Vu, keď boli diely postavené na rovnakom princípe: nejaký ten úvod, príde diabol s novým prípadom, Sam dostane lapač, ide chytiť dušu, nepodarí sa mu to, stratí/poškodí lapač, trochu romantiky s Andi, znova snaha chytiť dušu, čo sa mu nakoniec nejakou náhodou podarí. Našťastie po takej polovici sa konečne začína tvoriť nejaká dejová línia, ktorá prichystala niekoľko prekvapení a vynikajúcu dvojicu gay démonov. A záver posledného dielu je super a tak len dúfam, že bude aj druhá séria (hoci to nevyzerá veľmi ružovo).

• 9.7.2009  12:16

Naozaj super film, s takou pomaly hustnúcou atmosférou, že na konci som už len civel na obrazovku a čakal, čo sa stane. Hlavný hrdina je vynikajúci a dosť pripomína Christiana Balea. Problémom pri takýchto filmoch je vždy pointa, ktorá tu síce nie je vôbec zlá, ale predsa len je toho veľa nedopovedaného a zišlo by sa nejaké bližšie vysvetlenie. Ale to je len malá chybička krásy, kvôli ktorej rozhodne nemôžem dať horšie hodnotenie.

• 18.9.2006  20:25
    Auta (2006)

Po trochu zdĺhavom úvode sa to pomaličky rozbiehalo až nakoniec triumfálne došlo do cieľa. Animácia naprosto dokonalá (občas som mal pocit, že sa pozerám na normálny hraný film). Hlavne príroda nádherne urobená, ale aj napríklad odrazy na autách... Vidno, že tvorci mysleli naozaj na všetko. Je síce pravda, že som sa nezasmial až nejak úplne brutálne, ale čím ďalej tým to bolo lepšie a na posledných pretekoch som tak veľmi dúfal, že to vyhrá. Ale však on to vlastne vyhral, len trochu inak. Viac moralitiek ako normálne, ale napriek tomu je to vynikajúce dielo, ktoré poteší aj dospelých. A ten predfilm One man band, tak to bola ešte väčšia pecka. Už sa teším na Ratatouille.

• 15.12.2006  20:45
    Eragon (2006)

Čekal jsem víc :)

• 16.6.2011  15:47

V prvej polovici čierno-čierna komédia (pri historke o zabíjaní prasiat som sa smial rovnako ako jej rozprávač), v druhej potom film dosť zvážnie, zdusnie a hlavne zbrutálnie. Ale nepovedal by som, že je to film úchylný. Herci všetci do jedného super, len som myslel, že Seok-gyu Han bude mať viac priestoru. Najviac ale milujem, keď aj pri tých najbrutálnejších kórejských filmoch sú na plagátoch všetci vysmiati, z toho ja nemôžem.

• 1.12.2008  22:52

Dokonalé, Jeff Dunham musí byť génius, lebo ešte teraz ma bolí brucho od toľkého smiechu. Neskutočné množstvo vypointovaných dialógov, navážanie sa do všetkého, na čo príde reč, do zopár členov publika a pritom nikdy nie trápne. Doteraz som poznal Dunham len z krátkych videí na youtube, ale takéto hodinové predstavenie je niečo úžasné. Osobný favorit - Peanut. Kiežby aj k nám raz prišiel do divadla, určite by som si sadol do prvého radu, nech sa môže navážať aj do mňa. :-)

• 2.4.2009  02:44

V skutočnosti by som mal dať skôr štyri hviezdičky, ale nejak proste nemôžem a musím dať plný počet. Najprv som sa bál do toho ísť, lebo som si nebol istý, či ma dokáže natoľko zaujať, aby ma bavil celých 26 dielov. Ale hneď na začiatku sa mu to podarilo. Nestáva sa veľmi často, že by som si obľúbil všetky postavy, ale tentokrát áno. Každá mala niečo do seba, každá bola iná, osobitá. Páčilo sa mi, ako sa ich charaktery trochu osvetľovali a aj vyvíjali. Okrem toho má vynikajúcu hudbu, ktorá sa skvelo hodí k príbehu (hlavne tie nádherné klavírne skladby nemajú chybu) a určite by som rád mal soundtrack (len škoda, že ho neviem nikde nájsť). Kresba je takisto dokonalá, možno je občas tej ružovej príliš, ale to mi ani moc nevadilo. Páčilo sa mi aj také to žmurkanie na diváka, keďže postavy si uvedomujú, že sa nachádzajú v anime, páčili sa mi aj občasné zmeny štýlov kresby. Ale nič z tohto nie je dôvodom, prečo dávam plný počet. Dávam ho preto, lebo na tých dvadsať minút ma vždy dokázal rozosmiať a pritom aj pohladiť po duši, vždy som sa pri ňom uvoľnil a svet bol hneď zrazu krajší. Vždy po dopozeraní som mal taký dobrý pocit vnútri, že som bol šťastný. Takže hlavne za to hodnotím takto. A aj za ten geniálny záver, pri ktorom som mal od dojatia už takmer slzy na krajíčku, čo sa za posledných pár mesiacov nepodarilo ani jednému filmu.

• 6.4.2007  16:32

Je to tak na hrane. Neviem ako ostatným, ale mne sa viac páčilo, keď boli spolu, ako keď sa rozišli. Niektoré vtipy boli síce aj vtedy vydarené, ale nie až tak, ako v prvej polovici. Luke Wilson je fajn, našťastie nie nejaký ideál krásy (veľké brucho, lúzer :-)), Uma Thurman je takisto dobrá v obidvoch polohách. Zvyšný herci ich celkom slušne dopĺňali. Mal som však pocit, akoby Rainn Wilson v role jeho kamaráta kopíroval Vincea Vaughna. Ten by sa možno hodil trochu viac. 70%

• 31.10.2007  22:41

Hoci viem, že nenapíšem nič objavného, napriek tomu to urobím: Problém s poviedkovými filmami je ten, že sa nedajú hodnotiť ako celok. Preto som sa rozhodol, že sem napíšem hviezdičkové hodnotenie každého z 18 krátkych filmov, len už teraz neviem, ktoré sa ako volajú a kto ich natočil. :-) Takže prvý – 3*, druhý – 5*, tretí – 4*, štvrtý – 5*, piaty – 5*, šiesty – 3*, siedmy – 4*, ôsmy – 4*, deviaty – 5*, desiaty – 5*, jedenásty – 3*, dvanásty – 5*, trinásty – 5*, štrnásty – 5*, pätnásty – 4*, šestnásty – 5*, sedemnásty – 5*, osemnásty – 4*. Viem, že najviac ma potešila poviedka s Elijahom Woodom a poviedky od Toma Tykwera a bratov Coenovcov. Výsledné hodnotenie je teda akýmsi priemerom vyššie uvedených hodnotení.

• 29.3.2006  15:37

Až také zlé to zas nebolo. Aj keď na kvalitu a najmä vtipnosť pôvodných panterov to určite nemá. Steve Martin sa síce snaží, ale Peter Sellers to jednoducho nie je. Ale zasmiať sa dalo. Asi tak 5 krát :-)

• 28.8.2007  12:00

Celkom zaujímavý film z prostredia výroby televíznych seriálov. Pre ľudí, ktorí sa chcú niečo dozvedieť o výrobe takýchto seriálov je to povinnosť, hoci to určite nie je podané presne tak ako sa to naozaj robí. Je to však príjemný film, našťastie nie dlhý a našťastie aj dosť vtipný. Hercom ich roly sadnú, hrajú uvoľnene, hlavne David Duchovny je fajn a poteší aj výkon Gruffudda. Malý ale milý odpočinkový film. 70%

• 17.8.2007  22:27

Približne na rovnakej úrovni ako jednotka, len tento diel sa mi páčil viac. Nebolo to také zdĺhavé, boli tam niektoré pekné bitky a takisto dosť úmrtí. Len ten Hulk ostal nevyužitý, ale toho si možno nechávajú do tretieho dielu (ak bude).

• 17.8.2007  14:15

NUDA. Dej prakticky žiadny a ani ničím originálny. Jednoducho treba vytvoriť partiu superhrdinov, čo ochránia svet pred emzákmi. Tí pravdaže pri svojej prvej misii pohoria a pohádajú sa, aby sa nakonci spojili a dokázali, že priateľstvo je nadovšetko. Animácia sa ešte dá, ale na fyziku sa tvorcovia už vybodli. To ale môže byť aj zámer. Taký typický zástupca direct-to-video.

• 24.5.2006  12:59

Veľké očakávania a nakoniec zatiaľ najväčšie sklamanie roka. Ale dalo sa to čakať. Príliš rýchlo natočené, len aby ešte vyžmýkali nejaké peniaze. Priemerná réžia, herci tiež dosť slabí. Najlepší jednoznačne Paul Bettany a Ian McKellen. Zvyšok je zas len priemer. Alfred Molina a Jean Reno sú len slavné mená lebo nemali moc čo hrať. A teraz kTomovi Hanksovi. Na ňom mal celý film stáť, ale nestalo sa tak. Kopu jeho dialógov vyznieva strašne papierovo, ničím to neozvláštňuje. A najkrajšie a najlepšie dve scény s ním, aj z celého filmu, sú dobré hlavne preto, lebo je tam nádherná hudba (v obidvoch rovnaká) Hansa Zimmera.

• 26.9.2007  11:09

Vynikajúci dokument, ktorý napriek 3,5 hodinám je oveľa záživnejší, ako obyčajné polhodinové dokumenty na DVDčkách. Človek nemá šancu sa nudiť, lebo je tam toľko toho zaujímavého, či už o zvuku, o kostýmoch, o kamerách..., nič nepôsobí povrchne. A to všetko je ešte odľahčované rôznymi vtipmi, hlavne Jack Black je uvoľnený ako vždy, alebo útok Gandalfa. A pri poslednom dni nakrúcania, si budete rovnako ako štáb priať, aby sa natáčalo ďalej a ďalej, aby sa to nikdy neskončilo a aby ste mali stále čo pozerať. Na konci mi bolo fakt smutno, že je už po tom, ale nič sa nedá robiť. Osobne mi je ľúto, keď vidím všetku tú robotu a zanietenie, že nakoniec film dopadol, podľa mňa, iba ako priemer.

• 21.8.2006  13:56
    Nesvatbovi (2005)

Od začiatku až do konca jedna veľká sranda, s toľkými rôznymi postavičkami (dementný homosexuálny brat), že každá z nich by si zaslúžila viac priestoru, ale to sa zas nedá. Owen Wilson aj Vince Vaughn sú naprosto zohraní a dokonalí a na záver ešte Will Ferrell, ktorý je taký geniálny, až to ani nie je možné.

• 24.10.2008  22:54
    Ong-Bak 2 (2005)

Počas filmu som často cítil mierne sklamanie. Neviem, zrejme som mal príliš veľké očakávania a čakal ďalší Ong-bak. Bohužiaľ ten to nie je. Dej je naozaj tragický a nezaujímavý a je tu len aby sa nepovedalo, že tam je len akcia. Práve tá nakoniec pomohla k tej štvrtej hviezdičke, inak by to bolo len za 3. Ale aj pri akčných scénach som sa najprv neubránil sklamaniu. Až neskôr sa dostavil ten opojný pocit z dobre polámaných kostí a že ich teda bolo neúrekom. Takže nakoniec síce slabšie, ale predsa len 4* a presnejšie asi tých 70%.

• 5.10.2005  15:01
    Ostrov (2005)

Dobrý námet, a rovnako dobré spracovanie. Podľa mňa lepšie (aj múdrejšie a "realistickejšie") ako Skala. Akčné scény ako inak výborné a hlavní predstavitelia odvádzajú tiež dobrú prácu. Je to dosť vážne, situáciu odľahčí len zopár vydarených vtipov.

• 27.10.2005  18:28

Vynikajúca animácia, vďaka tej plastelíne je to krajšie ako Pixar.Vtipy absolútne geniálne, občas som sa úplne šúlal, jemné náznaky hororu, v niektorých scénach naprosto dokonalé. A záver ma úplne dorazil. Gradácia jak sviňa, dokonca aj napínavé (ten záporák nie a nie prehrať). Neviem, čo ešte k tomu dodať. Jedine ak - dokonalé.

• 5.10.2011  12:47
    Beck (TV seriál) (2004)

Po prvých 6 dieloch som to chcel zabaliť a vykašlať sa na to. Ale hovorím si, že ešte skúsim pár dielov a uvidím. Postupne sa to začalo zlepšovať a mňa to bavilo stále viac a viac a koniec je už absolútna päťhviezdičková záležitosť. Kvôli pomalému úvodu však musím dať celkovo za 4. Hudba super.

• 16.9.2006  11:38
    Kung-fu mela (2004)

Podľa recenzií a propagačných materiálov som čakal, že to bude jedna veľká mlátička. To síce nie je, ale tie súboje sú aj tak veľmi dobré. Vidno, že je to robené na drátoch, ale komu to vadí keď je to zároveň aj zábavné. Najlepšia je jednoznačne scéna slepých citáristov.

• 17.3.2010  20:15
    Mighty Boosh (TV seriál) (2004)

Videl som prvú sériu a nejako ma to neoslovilo, aby som pokračoval v ďalších. Vtipy sú občas fajn, občas vyšumia doprázdna a aj tie pesničky nie sú vždy najlepšie. A je v tom cítiť takú tú snahu o pythonovitosť, takže to pôsobí umelo. Ale zabitý čas to zas nebol, len som od toho očakával viac.

• 15.9.2006  10:40

Prvá hodina je fajn. Zoznámime sa s hlavným hrdinom, ktorý si rád vypije (trochu mi to pripomenulo Posledného samuraja-ten bol ale lepší). Začnú sa závody, fajn. Potom sa to však začne zamotávať a čím ďalej, tým som sa viac nudil. Už som si myslel, že zaspím, ale našťastie prišiel záver a sním posledných 20 minút, ktoré sú naozaj super. Keby bol celý film taký, ako tých 20 minút, tak je to pecka. Nanešťastie ale nie je. Miesto pretekov sa tu dívame na nejakú čudnú romancu, ktorá ani nemá nejaké vyústenie. Treba však pochváliť Vigga Mortensena, ktorý svoju úlohu zahral presvedčivo a človek mu uverí. A aj ten kôň je dobrý :-)

• 16.9.2006  11:36

Ďalšia dobrá britská gangsterka. Vidno, že Matthew Vaughn sa pri Guyovi Ritchiem dosť naučil, ale nesnaží sa ho len slepo kopírovať, ale ide vlastnou cestou. Je to o dosť pomalšie. Príbeh síce nie je nejaký extra originálny, ale ten záver je pekne nehollywoodsky. Dobre, že nedali pôvodne plánovaný happyend. Daniel Craig ako xxxx je skvelý, rovnako ako ďalší výkvet britskej hereckej elity. Velice príjemné.

• 23.3.2006  13:20
    Vesnice (2004)

Je síce pravda, že je to jeho asi najslabší film z posledných štyroch, stále je to však nadpriemerný zážitok. A to hlavne vďaka nádhernej hudbe, ktorá skvelo dopĺňa príbeh. Najmä v scéne, keď prvýkrát prichádzajú Tí, o ktorých nehovoríme. Herecké výkony sú taktiež vyborné, hlavne predstavitelia oboch hlavných postáv odvádzajú skvelú prácu.

• 21.1.2005  08:47

Keď to začalo, tak som si normálne myslel, že je to hraný film. Tak dokonalá bola animácia a príbeh tiež. Lepšie ako reloaded.

• 30.7.2007  16:34

Toto určite nie je len fanúšikovská záležitosť. Len si pozrite titulky, koľko ľudí na tom pracovalo. Určite to nebolo až také lacné ako sa zdá. Ale treba uznať, že je to natočené dobre a hlavne tie masky sú úplne super.