pivo

pivo

Ivan Tarabčák

okres Nitra

• 9.10.2008  18:07
    Mezi námi zvířaty (TV seriál) (2003)

Nápad to bol fakt dobrý, ale zdalo sa mi to nedotiahnuté. Je síce pekné, že zvieratá tu majú ľudské problémy a zasvätene hovoria o všeličom možnom, ale čo z toho, keď je to len minimálne zaujímavé a hlavne málo vtipné. Aardmanov mám rád, ale tentokrát u mňa nezabodovali. Niekedy proste len dobrý nápad nestačí.

• 3.6.2008  23:18
    Ong-bak (2003)

Po trošku pomalšom rozjazde a strašnom prehrávaní jeho babky (LOL), sa to príchodom do mesta rozbehlo a zastavilo vlastne až pri titulkoch. Príbeh je prostý, to však vôbec nevadí. Každý vie o čo tu ide v prvom rade. A to sú súboje, ktoré sú naozaj vynikajúce. Páči sa mi, že to nie je už to trápne lietanie na lanách, ale pekne všetko naozaj a natvrdo. Skoro každá akčná scéna mi zdvihla hladinu adrenalínu a poriadne rozbúšila srdce. Tony Jaa možno nie je žiadny oscarový herec, zato bojovník je teda parádny. Boj v jeho podaní je doslova baletom s naprosto presnou choreografiou. Plus si k tomu prirátajte absolútne sa hodiacu hudbu a dve naháňačky, ktoré mi pripomenuli staré Jackie Chanovky. Jediné, čo mi vadilo, bolo neustále opakovanie akčných scén. Keď sa párkrát obraz vráti späť a ukáže nám niektorý Jaaov pohyb z iného uhlu, je to fajn. Keď to však robí pri každej druhej scéne, začína to byť pomaly otravné. Ale inak bez výhrad. Konečné hodnotenie je trochu nadnesené, ale nepomôžem si. Jednoducho sa mi to strašne páčilo.

• 5.10.2006  20:21
    25. hodina (2002)

Vynikajúci film. Herecké výkony, najmä ústredný trojlístok, taktiež super. Pôvodne som chcel dať 4*, ale po tej nádhernej poslednej polhodine a geniálnej 5-minutovke "Fuck you" dávam 5.

• 17.12.2004  08:57

Tak táto komédia predčila všetky moja očakávania. Konečne nejaká vtipná tínedžerská komédia bez zvratkov, močenia a podobných nechutností. Tak dobre som sa už vážne nezabával.

• 8.10.2007  15:06
    Equilibrium (2002)

Film o svete bez emócií, v ktorom mi chýbali - prekvapivo - emócie.

• 30.5.2005  14:17

Je to skôr tak na 3,5, ale dobre. Kvalitný herci a dobrý námet, ale mohli z toho vyťažiť viac. Občas dosť zdĺhavé.

• 4.1.2005  14:03

Geniálny film, vďaka ktorému som si všimol vynikajúceho Colina Farrella, ktorý sa stal mojím najobľúbenejším hercom. Počas celého filmu som bol napätý, čo sa stane ďalej. Málokedy sa podarí za taký krátky čas a málo peňazí nakrútiť taký výborný film. Výborný scenár, výborná réžia, výborná kamera, výborný herci, výborná hudba. Jednoducho skvelý film, ktorý sa odohráva na ploche niekoľko štvorcových metrov.

• 21.1.2005  08:49
    Vysoká hra (TV film) (2002)

Osobne nemám veľmi rád televízne filmy,kvôli nízkym rozpočtom a slabému scenáru, ale tento ma príjemne prekvapil. Sam Neil je pohodový a hlavný predstaviteľ výborný. Celkom zaujímavý nápad.

• 30.1.2009  17:13
    Hellsing (TV seriál) (2001)

Príbeh, hoci s trochu pomalším rozjazdom, je veľmi dobrý a samotné postavy vynikajúce. Alucard je, ako už písali aj ostatní, neskutočne cool a paradoxne aj strašný sympaťák, hoci sa doslova vyžíva v násilí a usmieva sa, keď umierajú nepriatelia ale aj jeho vlastní. Lady Integra je správna vodkyňa, taká emancipovaná žena :-). Trošku v pozadí je potom samotná Seras, ktorá by mala byť hlavnou hrdinkou, ale nespráva sa tak. Animácia a hudobný doprovod super. Zrejme som však mal od tohto anime až priveľké očakávania, lebo ma to až tak nechytilo a nebolo to až také maso, ako som myslel. Niektoré dieli boli vynikajúce, ktoré som si naplno vychutnával, niektoré som zas len pozrel a nič som z nich nemal. Z protivníkov sa mi najviac páčili bratia Valentinovi a potom agent Andersen z Iškariatského rádu, ktorý bol jednoducho úchvatný a rovnako ako Alucard strašne cool. Škoda, že jeho postava nakoniec vyznela trochu doprázdna. Konečné hodnotenie sú teda 4*, ale navnadilo to na pozretie OVA.

• 12.9.2008  16:30
    Kancl (TV seriál) (2001)

Ako prvý som si dal originál, ale chystám sa aj na remake, takže som zvedavý, ako to zvládli. Britský office je fajn, rozhodne to nie komediálny seriál, pri ktorom by sa trhala bránica, skôr taká zmeska absurdít. Postava Davida Brenta je ale strašne odporná. Neskutočne sebecký, samoľúby človek, ktorý sa nedokáže brať s nadhľadom. Možno keby neustále nevysvetľoval svoje vtipy a dokázal si robiť srandu aj sám zo seba, tak by ho ľudia mali radi. Hoci na konci druhej série sa zdá, že by sa mohol zmeniť, vo vianočných špeciáloch je stále rovnaký, možno až na konci, keď nájde tú pravú. Mňa najviac oslovila postava Martina Freemana, jednak preto lebo je to sympaťák a aj preto, lebo práve s ním by som sa asi najviac kamošil. A jeho vzťahu s Dawn som vždy držal palce, jednoducho sa k sebe naprosto hodili a obaja to vedeli, čo vyvrcholilo jednak vo finále druhej série a hlavne v dojemnom konci špeciálov. Takže hoci sa u mňa seriál nezaradí po boku IT crowd alebo Otca Teda, bolo s ním celkom fajn. A ozaj, Keith rulez. :-)

• 17.12.2004  08:55

Čakal som od toho kvalitné pokračovanie jednotky a dostal som akčnú jazdu a paródiu na pôvodný film. Napriek tomu to však bola sranda a myslel som, že keď to tak ostane až do konca bude dobré. Čo sa však nestalo. Posledná polhodina totálne zabila všetko čo predtým bolo a úplne to *******. Keby niet jej, je to za štyri, takto len za tri.

• 7.2.2009  18:32
    Black Books (TV seriál) (2000)

Od "20. najlepšieho seriálu" som čakal predsalen trochu viac. Nie že by som sa nezasmial, smial som sa dosť často, aj nahlas, ale aj tak. Skladba jednotlivých dielov je prakticky rovnaká, postavy sú strašne ploché (a len Bernarda som si naozaj obľúbil) a tak sú všetky diely o tom istom len s inými vtipmi. Ako som už napísal, nie zlé, ale poznám aj lepšie seriály, ktoré zďaleka nemajú také vysoké hodnotenia. Ale ako odreagovanie pri strese pred skúškami celkom dobré.

• 17.12.2004  09:01

Príjemná pohodovka na zimný večer s výborným Georgom Clooneym s nechutne ulízanými vlasmi. Celkovo výborný herci, z ktorých tu každý vyzerá ako nejaký maník, ktorý utiekol z blázinca, aj keď utiekol iba z väzenia.

• 20.1.2005  14:28
    Bílá vdova (2000)

Typická anglická komédia, pri ktorej sa človek zasmeje viac ako pri hociktorej americkej. Ako vždy originálny nápad, ktorý často chýba američanom.

• 15.9.2006  16:46

Toľko klišé v jednom filme, to snáď ani nie je možné. Tvorcovia chceli dať do filmu postavy, veci..., ktoré majú nejakú súvislosť so súčasnosťou. Ale je to blbosť. Tuším som sa dokopy zasmial až raz.

• 7.2.2009  18:15
    Furi Kuri (2000)

Divné. Občas v dobrom, občas v zlom slova zmysle. Forma tu jednoznačne prebíja obsah, ale robí to tak dobre, že sa mi to proste páčilo, hoci som si nebol istý (a ani teraz si stále nie som), či to bolo na 3* alebo 4*. Na rozdiel od väčšiny tu, si nemyslím, že by to bolo o ničom, ja som tam videl normálny plnohodnotný príbeh, ktorý by si zrejme zaslúžil trochu viac rozviesť a vysvetliť všetky tie postavy a skutočnosti, ale aj tak sa v tom dalo vcelku dobre orientovať. Postavy sú zaujímavé, len slabo vykreslené, hudba super a ako som už hovoril, tak samotná forma je strašne dobrá, hoci občas to bol teda riadny brutál stíhať to vnímať, hlavne keď sa to zmenilo na mangu. Hodnotenie nakoniec dávam také, aké dávam hlavne kvôli peckovému piatemu dielu.

• 21.1.2005  08:44

Konečne jedna z vážnejších rolí Willa Smitha, a sadne mu skvelo. Ostatní herci odvádzajú takisto vynikajúcu prácu, hudba nádherná, rovnako ako aj kamera, a mnoho zimomriavkových scén. Po druhom pozretí musím zvýšíť zo štyroch na päť.

• 26.2.2009  12:29
    Párování (TV seriál) (2000)

Brilliant! Už po prvých dieloch som nechápal to nízke hodnotenie a nechápem ho stále. Pre mňa osobne jeden z najlepších sitcomov (nielen britských), ktoré som kedy videl a po skončení putoval do topky. V duchu britskej tradície si postavy neberú servítky pred ústa a hovoria o všetkom, čo im napadne. Už samotné postavy sú vynikajúce, väčšinou si človek obľúbi jedného dvoch, ale tu som ich miloval všetkých šiestich (resp. siedmych). Na prvom mieste je samozrejme Jeff, ktorý bol jednoducho neodolateľný. Ale ani ostatní za ním nezaostávajú, každý má svoje vynikajúce komediálne momenty, len pri Jeffovi ich je jedoducho viac. Zo žien sa mi zas vždy najviac páčila Sally. Dialógy znejú uveriteľne, hoci samozrejme občas nadnesene, ale vždy v tom dobrom slova zmysle. Nemám tomu čo vytknúť, určite si to dakedy pozriem znova. Na konci som potom mal taký ten zvláštny pocit, ktorý človek občas zažije, keď vie, že sa končí niečo výnimočné, čo bolo súčasťou jeho života niekoľko týždňov. Najradšej by som bol, keby sa nakrúcal stále ďalej a ďalej, ale zrejme je pre dobro veci, že sa skončilo v najlepšom.

• 29.4.2007  15:23

Všade som čítal, že atmosférou najhutnejší zo série. Je pravda, že má lepšiu atmosféru ako prvý diel, ale stále nemôžem povedať, že by som mal zimomriavky. Aspoň som ale skoro nezaspal ako pri jednotke. Herci sú dobrý, hlavne hlavná predstaviteľka, taktiež sa tam vysvetlia niektoré veci a aj dobrý nápad mali, prečo je tá Sadako, taká aká je, ale napríklad tam nie je nič s kazetou, prečo práve kvôli nej umierajú ľudia. Možno je to v dvojke, lebo tú som ešte nevidel, ale pochybujem. Takých 70% až lepšie.

• 23.12.2004  11:33

Super uletený film, ktorý pobaví každého. Asi jeden z najlepších hollywoodskych filmov Jackieho Chana.

• 7.1.2005  09:06

SKvelo natočený film od oscarového režiséra. Matt Damon je vynikajúci. Na začiatku milý, dobrý a pomaličky sledujeme jeho premenu v totálneho hajzla. Aj napriek si však stále zachováva svoje čaro. Jude Law by si zaslúžil za svoj výkon Oscara a nie len nomináciu. Moja najobľúbenejšia Cate Blanchet je milá postava na doplnenie a je mi ľúto, že nehrá viac. Výborná hudba, ktorá skvelo podfarbuje napínavý thriller. Skvelá práca s kamerou a režisérsky kvalitný film. Toto jednoducho musíte vidieť.

• 7.1.2005  09:24

Vcelku kvalitný film s nádhernou Cate Blanchet, ktorý je však občas mierne naťahovaný.

• 19.1.2005  15:31

Vynikajúca komédia. Tak výborne som sa ešte nesmial, a to pri takých morbídnostiach ako krvavá kúpelňa...Geoffrey Rush je výborný, ale David Wenham ešte lepší.Super.

• 21.1.2005  09:10
    Batman a Robin (1997)

Joel Schumacher urobil asi najväčší omyl svojej kariéry keď natočil túto debilinu, ktorá nemá s Batmanom nič spoločné. Kopa záporákov, kopa klaďasov, že sa v tom nedá ani orientovať.

• 13.8.2007  21:47
    Kontakt (1997)

Posledná polhodina patrí medzi najemotívnejšie filmové zážitky môjho života.

• 8.9.2006  17:35

Nechápem čo sa na tom ľuďom nepáči. Možno to je príliš dlhé a nelogické jak sviňa, ale čo na tom. Všetci predsa vieme, aké filmy točí Ronald Emmerich. Príjemná oddychovka s výbornými trikmi a cool Willom Smithom.

• 27.2.2006  10:25
    Vřískot (1996)

Celkom fajn horor. Nie sú tam žiadne nadprirodzené srandy ako zombíci, alebo upíri, alebo podobné hovadiny. Iba obyčajný šibnutí amíci. Najviac som ocenil, že pravidlá hororov potvrdzuje a zároveň sa z nich vysmieva, keď o nich hovorí. Celkovo fajn film.

• 2.7.2005  14:22

Nebolo to zlé, herci boli super, ale nejak ma to nedokázalo vtiahnuť do deja. Najlepšia bola jednoznačne hudba.

• 5.9.2006  21:53

Jednoznačne najlepší diel zo všetkých troch kraťasov. Čo všetko sa im podarilo napchať do polhodiny a pritom nič z toho nepôsobí nedotiahnuto, alebo navyše. Jednoducho nádhera.

• 21.1.2005  09:16
    Maska (1994)

Jeden z najlepších komediálnych filmov Jima Carreyho. On masku ani nepotrebuje, on sám je maska.