pivo

pivo

Ivan Tarabčák

okres Nitra

• 12.7.2007  10:51

Po prvom zhliadnutí: Do poslednej chvíle som veril, že to predsa nemôže byť také zlé, ako písali v Cineme a Premiere. Škoda len, že som sa toho nedočkal. Pre mňa osobne najslabší diel HP a prvý, ktorému som nedal 5* (tu ale treba povedať, že som hodnotenia HP nebral nikdy úplne vážne, ale pri tomto som sa k tomu jednoducho nevedel dokopať). Treba povedať, že to nie je vôbec zle natočené, David Yates vie ako na to, herci odvádzajú takisto dobrú prácu, dokonca aj tí mladí, výnimkou je iba v jednej scéne prehrávajúci Radcliffe. Čo ma najviac štve, je že je to také krátke, najkratší diel zatiaľ (mám pocit, že čím hrubšia predloha, tým kratší film). Ale aj to by sa dalo, keby nebolo všetko iba také skratkovité. Strašne veľa priestoru dostala Dolores Umbridgeová, ktorá pôsobí, akoby bola ona hlavným záporákom. Aby som ale povedal aj voľačo dobré, tak je tam niekoľko geniálnych scén. Medzi ne patrí scéna, v ktorej Hermiona dostane volant od bicykla alebo keď Harry opíše svoj prvý bozk „Bolo to vlhké“ a každý v kine si pomyslel na voľačo iné;-) Pri týchto scénach sa jednoducho musíte smiať. Potom sú tu niektoré pekné kolážové scénky a zopár lietacích, ale nič z toho nie je také aby ste si povedali WAU. A tak som len čakal kedy konečne bude to finále a treba povedať, že je to hlavne tých posledných 15 minút, čo ma primälo dať 4* a nie 3. Najviac ma jednoznačne potešila blondínka Lenka, ktorá je správne trafená a má aj sympatický dabing. Možno najväčším problémom nakoniec bude, že je to na Pottera príliš psychologické. Zrejme si budeme musieť na to zvyknúť a ja len dúfam, že 6, ktorá je moja naj kniha, ma bude baviť viac. Takmer 80%. Po druhom zhliadnutí: a dlhom uvažovaní (niekoľkodňovom) musím tomu dať 5* a uznať, že som sa mýlil. Tentokrát som sa vôbec nenudil, ba práve naopak. Pre mňa nakoniec druhý najlepší Potter (po trojke). 90%

• 27.5.2007  19:28

Sám som sa čudoval, ale páčilo sa mi to. Pre mňa je to približne na rovnakej úrovni ako dvojka, možno ešte trošku lepšie. Bol som na tom o 9 večer, ale nezaspával som pri tom. Kým dvojka s tým ešte len koketovala, tak trojka je už úplné fantasy. Scenáristi prišli s nejakými novými vecami, poriadne to tam stále zamotávali, takže bolo niekedy ťažké vedieť, komu ide o čo. Postavy neustále menili strany, občas už toho bolo moc.Akčných scén nie je až tak veľa, ale stoja za to, najmä tá posledná: Loď vo víre, šerm...Vynikajúca scéna bol v komentároch už niekoľkokrát spomínaný nástup v štýle Vtedy na západe, aj hudba úplne pripomínala slávny harmonikový motív. Našťastie Zimmer je zručný skladateľ a nie iba vykrádač, takže vymyslel kopec nových tém a melódií. Niekedy naozaj iba hudba drží niektoré scény. Teraz k hercom: Keira a Orlando približne to isté ako v minulých dieloch, aj keď Keira sa mi teraz viac herecky páčila. Geoffrey Rush dostáva po Deppovi najviac priestoru, čo nie je na škodu, lebo si to navidomoči užíva. Depp hrá tentoraz ešte väčšieho feťáka ako predtým a niektoré jeho scény sú geniálne, napríklad mnohokrát opakovaný arašid. Bez neho by bol film iba polovičný a tvorcovia ho preto často využívajú (niekedy naozaj často). Ostatné postavy tam sú skôr iba na okrasu a občas hodia nejakú hlášku. Výborný je aj Bill Nighy, najmä jeho hlasový prejav. Škoda, že občas sa režisér zameral viac na vizuálnu stránku ako dej. Scény sú síce efektné, ale zato občas prehnané. Dosť sa mi páčila scéna, keď Tom Hollander (ten zlý) na konci schádzal dolu schodmi a okolo neho lietali trosky lode. Neviem čo ešte napísať, asi už iba: Páčilo sa mi to.

• 4.5.2007  18:44
    Spider-Man 3 (2007)

Pozerám a neverím vlastným očiam. Toľko negatívnych názorov? Tvorcovia nám síce sľubovali v traileri akčnú smršť roka, ktorou síce nie je, ale dobrý film určite áno. Akčných scén nie je moc, ale zato sú kvalitné. Hneď prvá po titulkoch je super, takisto ako všetky zápasy so Sandmanom a záverečné vynikajúce vyvrcholenie. Raimi sa odklonil od predlohy trochu viac ako inokedy, ale nehovorím že by to bolo na škodu. Triky sú, aspoň teda podľa mňa, na vynikajúcej úrovni, obrovský rozpočet tentokrát naozaj vidno. Herecké výkony sú takisto fajn, najmä James Franco sa polepšil oproti predchádzajúcim dielom. Hudba od Christophera Younga je akčná a smutná zároveň. Podľa mňa to konečne má poriadny dej, obraty v deji... Sú tu síce občas také malé logické kiksy na ktorých sa človek pousmeje a takisto Spideyho prechod pred americkou vlajkou je na zasmiatie. Najlepšie scény sú v reštaurácii s Bruceom Campbellom v ďalšej nádhernej miniroličke a potom celé Peterovo „temné obdobie“. Tobey má naozaj rytmus v kostiach a práve v týchto scénach je najlepší. Pre čitateľov komiksu bude zvláštna až teraz pridaná Gwen Staceyová (našťastie Bryce Dallas Howard je fakt kosť) a čudné vyústenie Nového Goblina a Venoma. Pre mňa možno trošku sklamanie, ale aj tak jasných 80%.

• 29.4.2007  15:23

Všade som čítal, že atmosférou najhutnejší zo série. Je pravda, že má lepšiu atmosféru ako prvý diel, ale stále nemôžem povedať, že by som mal zimomriavky. Aspoň som ale skoro nezaspal ako pri jednotke. Herci sú dobrý, hlavne hlavná predstaviteľka, taktiež sa tam vysvetlia niektoré veci a aj dobrý nápad mali, prečo je tá Sadako, taká aká je, ale napríklad tam nie je nič s kazetou, prečo práve kvôli nej umierajú ľudia. Možno je to v dvojke, lebo tú som ešte nevidel, ale pochybujem. Takých 70% až lepšie.

• 6.4.2007  16:32

Je to tak na hrane. Neviem ako ostatným, ale mne sa viac páčilo, keď boli spolu, ako keď sa rozišli. Niektoré vtipy boli síce aj vtedy vydarené, ale nie až tak, ako v prvej polovici. Luke Wilson je fajn, našťastie nie nejaký ideál krásy (veľké brucho, lúzer :-)), Uma Thurman je takisto dobrá v obidvoch polohách. Zvyšný herci ich celkom slušne dopĺňali. Mal som však pocit, akoby Rainn Wilson v role jeho kamaráta kopíroval Vincea Vaughna. Ten by sa možno hodil trochu viac. 70%

• 15.12.2006  20:45
    Eragon (2006)

Čekal jsem víc :)

• 5.10.2006  20:21
    25. hodina (2002)

Vynikajúci film. Herecké výkony, najmä ústredný trojlístok, taktiež super. Pôvodne som chcel dať 4*, ale po tej nádhernej poslednej polhodine a geniálnej 5-minutovke "Fuck you" dávam 5.

• 18.9.2006  20:25
    Auta (2006)

Po trochu zdĺhavom úvode sa to pomaličky rozbiehalo až nakoniec triumfálne došlo do cieľa. Animácia naprosto dokonalá (občas som mal pocit, že sa pozerám na normálny hraný film). Hlavne príroda nádherne urobená, ale aj napríklad odrazy na autách... Vidno, že tvorci mysleli naozaj na všetko. Je síce pravda, že som sa nezasmial až nejak úplne brutálne, ale čím ďalej tým to bolo lepšie a na posledných pretekoch som tak veľmi dúfal, že to vyhrá. Ale však on to vlastne vyhral, len trochu inak. Viac moralitiek ako normálne, ale napriek tomu je to vynikajúce dielo, ktoré poteší aj dospelých. A ten predfilm One man band, tak to bola ešte väčšia pecka. Už sa teším na Ratatouille.

• 16.9.2006  11:38
    Kung-fu mela (2004)

Podľa recenzií a propagačných materiálov som čakal, že to bude jedna veľká mlátička. To síce nie je, ale tie súboje sú aj tak veľmi dobré. Vidno, že je to robené na drátoch, ale komu to vadí keď je to zároveň aj zábavné. Najlepšia je jednoznačne scéna slepých citáristov.

• 16.9.2006  11:36

Ďalšia dobrá britská gangsterka. Vidno, že Matthew Vaughn sa pri Guyovi Ritchiem dosť naučil, ale nesnaží sa ho len slepo kopírovať, ale ide vlastnou cestou. Je to o dosť pomalšie. Príbeh síce nie je nejaký extra originálny, ale ten záver je pekne nehollywoodsky. Dobre, že nedali pôvodne plánovaný happyend. Daniel Craig ako xxxx je skvelý, rovnako ako ďalší výkvet britskej hereckej elity. Velice príjemné.

• 15.9.2006  16:46

Toľko klišé v jednom filme, to snáď ani nie je možné. Tvorcovia chceli dať do filmu postavy, veci..., ktoré majú nejakú súvislosť so súčasnosťou. Ale je to blbosť. Tuším som sa dokopy zasmial až raz.

• 15.9.2006  10:40

Prvá hodina je fajn. Zoznámime sa s hlavným hrdinom, ktorý si rád vypije (trochu mi to pripomenulo Posledného samuraja-ten bol ale lepší). Začnú sa závody, fajn. Potom sa to však začne zamotávať a čím ďalej, tým som sa viac nudil. Už som si myslel, že zaspím, ale našťastie prišiel záver a sním posledných 20 minút, ktoré sú naozaj super. Keby bol celý film taký, ako tých 20 minút, tak je to pecka. Nanešťastie ale nie je. Miesto pretekov sa tu dívame na nejakú čudnú romancu, ktorá ani nemá nejaké vyústenie. Treba však pochváliť Vigga Mortensena, ktorý svoju úlohu zahral presvedčivo a človek mu uverí. A aj ten kôň je dobrý :-)

• 8.9.2006  17:35

Nechápem čo sa na tom ľuďom nepáči. Možno to je príliš dlhé a nelogické jak sviňa, ale čo na tom. Všetci predsa vieme, aké filmy točí Ronald Emmerich. Príjemná oddychovka s výbornými trikmi a cool Willom Smithom.

• 5.9.2006  21:53

Jednoznačne najlepší diel zo všetkých troch kraťasov. Čo všetko sa im podarilo napchať do polhodiny a pritom nič z toho nepôsobí nedotiahnuto, alebo navyše. Jednoducho nádhera.

• 21.8.2006  13:56
    Nesvatbovi (2005)

Od začiatku až do konca jedna veľká sranda, s toľkými rôznymi postavičkami (dementný homosexuálny brat), že každá z nich by si zaslúžila viac priestoru, ale to sa zas nedá. Owen Wilson aj Vince Vaughn sú naprosto zohraní a dokonalí a na záver ešte Will Ferrell, ktorý je taký geniálny, až to ani nie je možné.

• 24.5.2006  12:59

Veľké očakávania a nakoniec zatiaľ najväčšie sklamanie roka. Ale dalo sa to čakať. Príliš rýchlo natočené, len aby ešte vyžmýkali nejaké peniaze. Priemerná réžia, herci tiež dosť slabí. Najlepší jednoznačne Paul Bettany a Ian McKellen. Zvyšok je zas len priemer. Alfred Molina a Jean Reno sú len slavné mená lebo nemali moc čo hrať. A teraz kTomovi Hanksovi. Na ňom mal celý film stáť, ale nestalo sa tak. Kopu jeho dialógov vyznieva strašne papierovo, ničím to neozvláštňuje. A najkrajšie a najlepšie dve scény s ním, aj z celého filmu, sú dobré hlavne preto, lebo je tam nádherná hudba (v obidvoch rovnaká) Hansa Zimmera.

• 29.3.2006  15:37

Až také zlé to zas nebolo. Aj keď na kvalitu a najmä vtipnosť pôvodných panterov to určite nemá. Steve Martin sa síce snaží, ale Peter Sellers to jednoducho nie je. Ale zasmiať sa dalo. Asi tak 5 krát :-)

• 23.3.2006  13:20
    Vesnice (2004)

Je síce pravda, že je to jeho asi najslabší film z posledných štyroch, stále je to však nadpriemerný zážitok. A to hlavne vďaka nádhernej hudbe, ktorá skvelo dopĺňa príbeh. Najmä v scéne, keď prvýkrát prichádzajú Tí, o ktorých nehovoríme. Herecké výkony sú taktiež vyborné, hlavne predstavitelia oboch hlavných postáv odvádzajú skvelú prácu.

• 27.2.2006  10:25
    Vřískot (1996)

Celkom fajn horor. Nie sú tam žiadne nadprirodzené srandy ako zombíci, alebo upíri, alebo podobné hovadiny. Iba obyčajný šibnutí amíci. Najviac som ocenil, že pravidlá hororov potvrdzuje a zároveň sa z nich vysmieva, keď o nich hovorí. Celkovo fajn film.

• 27.10.2005  18:28

Vynikajúca animácia, vďaka tej plastelíne je to krajšie ako Pixar.Vtipy absolútne geniálne, občas som sa úplne šúlal, jemné náznaky hororu, v niektorých scénach naprosto dokonalé. A záver ma úplne dorazil. Gradácia jak sviňa, dokonca aj napínavé (ten záporák nie a nie prehrať). Neviem, čo ešte k tomu dodať. Jedine ak - dokonalé.

• 5.10.2005  15:01
    Ostrov (2005)

Dobrý námet, a rovnako dobré spracovanie. Podľa mňa lepšie (aj múdrejšie a "realistickejšie") ako Skala. Akčné scény ako inak výborné a hlavní predstavitelia odvádzajú tiež dobrú prácu. Je to dosť vážne, situáciu odľahčí len zopár vydarených vtipov.

• 2.7.2005  14:22

Nebolo to zlé, herci boli super, ale nejak ma to nedokázalo vtiahnuť do deja. Najlepšia bola jednoznačne hudba.

• 30.5.2005  14:17

Je to skôr tak na 3,5, ale dobre. Kvalitný herci a dobrý námet, ale mohli z toho vyťažiť viac. Občas dosť zdĺhavé.

• 1.4.2005  08:55

Nasilu vyrobené "pokračovanie" na zarobenie zopár bubákov a úplne zbytočné.

• 28.2.2005  14:39
    Osvícení (1980)

Osobne nemám rád Nicholsona a myslím si, že je nechutný. A to je na túto rolu veľmi dôležité. Človek mu uverí, že je naozajstný psychopat. Predstaviteľka jeho manželky síce nie je dvakrát pekná, zato ženu v ohrození zahrala taktiež výborne. No a o malom synovi sa dá povedať to isté. Kubrick je výborný režisér, ale trasúce sa sláčiky podtrhujú film, tak, že som mal úplne zimomriavky na celom. Nie je tam mnoho nechutných scén, vždy keď som už čakal, že teraz to príde, tak napísalo Streda, alebo ďalšie dni v týždni. Keby boli takéto sj dnešné horory, tak by to bol jeden z mojich obľúbených žanrov, ale bohužiaľ.

• 21.1.2005  09:16
    Maska (1994)

Jeden z najlepších komediálnych filmov Jima Carreyho. On masku ani nepotrebuje, on sám je maska.

• 21.1.2005  09:10
    Batman a Robin (1997)

Joel Schumacher urobil asi najväčší omyl svojej kariéry keď natočil túto debilinu, ktorá nemá s Batmanom nič spoločné. Kopa záporákov, kopa klaďasov, že sa v tom nedá ani orientovať.

• 21.1.2005  09:06

Čím ďalej tým je to horšie.

• 21.1.2005  09:05

Totálna debilina. Chceli ešte zarobiť zopár bubákov a tak nakrútili ešte jeden diel. Nechápem ako sa tam dostal Christopher Lee.

• 21.1.2005  09:03

Pôvodná akadémia, ktorá bola vtipná a človek si mohol v kľude oddýchnuť.