Black Books (2000) (seriál)

Od "20. najlepšieho seriálu" som čakal predsalen trochu viac. Nie že by som sa nezasmial, smial som sa dosť často, aj nahlas, ale aj tak. Skladba jednotlivých dielov je prakticky rovnaká, postavy sú strašne ploché (a len Bernarda som si naozaj obľúbil) a tak sú všetky diely o tom istom len s inými vtipmi. Ako som už napísal, nie zlé, ale poznám aj lepšie seriály, ktoré zďaleka nemajú také vysoké hodnotenia. Ale ako odreagovanie pri strese pred skúškami celkom dobré.

FLCL - Season 1 (2000) (série)

Divné. Občas v dobrom, občas v zlom slova zmysle. Forma tu jednoznačne prebíja obsah, ale robí to tak dobre, že sa mi to proste páčilo, hoci som si nebol istý (a ani teraz si stále nie som), či to bolo na 3* alebo 4*. Na rozdiel od väčšiny tu, si nemyslím, že by to bolo o ničom, ja som tam videl normálny plnohodnotný príbeh, ktorý by si zrejme zaslúžil trochu viac rozviesť a vysvetliť všetky tie postavy a skutočnosti, ale aj tak sa v tom dalo vcelku dobre orientovať. Postavy sú zaujímavé, len slabo vykreslené, hudba super a ako som už hovoril, tak samotná forma je strašne dobrá, hoci občas to bol teda riadny brutál stíhať to vnímať, hlavne keď sa to zmenilo na mangu. Hodnotenie nakoniec dávam také, aké dávam hlavne kvôli peckovému piatemu dielu.

Zack a Miri točí porno (2008)

Zas, ako vždy, som mal prehnané očakávania, aby som nakoniec po skončení filmu bol sklamaný. Čakal som komediálnu bombu roka a dostal som len o niečo drsnejšiu romantickú komédiu, v ktorej navyše tá romantika ani veľmi dôležitá nie je a ani nefunguje a s tou komédiou to tiež nebolo horúce. Obvykle si R-kové komédie vychutnávam, ale tu už tie fucky boli občas až samoúčelné. Samozrejme, zasmial som sa a nie raz, ale nikdy nie poriadne od srdca, ani ten permanentný úsmev som nemal. Postavy takisto nie sú nič moc, hlavne vedľajšie, oveľa radšej by som bol, keby tam Justin Long a Brandon Routh dostali viac priestoru. 70%, kvôli pachuti zo zahodenej šance zaokrúhľujem tentokrát dole.

Hellsing (2001) (seriál)

Príbeh, hoci s trochu pomalším rozjazdom, je veľmi dobrý a samotné postavy vynikajúce. Alucard je, ako už písali aj ostatní, neskutočne cool a paradoxne aj strašný sympaťák, hoci sa doslova vyžíva v násilí a usmieva sa, keď umierajú nepriatelia ale aj jeho vlastní. Lady Integra je správna vodkyňa, taká emancipovaná žena :-). Trošku v pozadí je potom samotná Seras, ktorá by mala byť hlavnou hrdinkou, ale nespráva sa tak. Animácia a hudobný doprovod super. Zrejme som však mal od tohto anime až priveľké očakávania, lebo ma to až tak nechytilo a nebolo to až také maso, ako som myslel. Niektoré dieli boli vynikajúce, ktoré som si naplno vychutnával, niektoré som zas len pozrel a nič som z nich nemal. Z protivníkov sa mi najviac páčili bratia Valentinovi a potom agent Andersen z Iškariatského rádu, ktorý bol jednoducho úchvatný a rovnako ako Alucard strašne cool. Škoda, že jeho postava nakoniec vyznela trochu doprázdna. Konečné hodnotenie sú teda 4*, ale navnadilo to na pozretie OVA.

Rande na jednu noc (2008)

Bola to príjemná romantika, ale na (aj moje vlastné) počudovanie ma nedostala. Hoci nabudila dobrú náladu a skoro celý čas som sa usmieval, ale to je všetko. Niečo mi tam proste chýbalo, čo by ma viacej zaujalo. Herci hrajú vynikajúco, veľmi prirodzene a všetko som im veril a takisto hudba je super, taký príjemný popík. Naozaj som sa veľmi tešil a rád by som išiel vyššie, ale niekedy človek proste nemôže.

RocknRolla (2008)

Slabšie ako Podfu(c)k, lepšie ako Zbaľ prachy a vypadni. Čo z toho vyplýva? Že Guy Ritchie sa vrátil v plnej forme, hoci nič nového prakticky neprevedie, len to na čo sme už zvyknutý. Čo v tomto prípade vôbec nie je negatívum. Znova rozohráva príbeh s niekoľkými poprepletanými líniami, ktoré sa na konci ako vždy rozuzlia. Väčšina postáv zaujímavá a aj rovnako dobre zahraná. Gerard Butler neskutočný sympaťák, ktorý sa na takéto role naprosto hodí. Mark Strong momentálne jeden z najcharizmatickejších hercov čo poznám, hoci hrá prakticky rovnakú postavu ako v Body of Lies a takisto rovnako ju aj hrá, čo opäť vôbec nevadí. Jednotlivé scény vynikajúce (Rusáci a naháňačka s nimi, tanec Butlera s Thandie, monológ o cigaretách...) Ako celok by to možno chcelo trochu prečesať, možno aj nejakú tú postavu-dve vyhodiť a trochu skrátiť, ale inak spokojný. Čo som čakal, toho som sa aj dočkal. Len tak ďalej.

Detroit Metal City (2008)

Celkom zaujímavý nápad od ktorého som čakal hlavne obrovskú zábavu a salvu smiechu. Bohužiaľ je to len minimálne vtipné a bohužiaľ aj minimálne zaujímavé. O vedľajších postavách sa nič nedozvieme a hlavná postava na tom tiež nie je o moc lepšie. Jedine manažérka kapely bola naozaj super a jej hlášky ma neustále ničili, len škoda, že sa neobjavila častejšie.

Jeff Dunham: Arguing with Myself (2006) (pořad)

Dokonalé, Jeff Dunham musí byť génius, lebo ešte teraz ma bolí brucho od toľkého smiechu. Neskutočné množstvo vypointovaných dialógov, navážanie sa do všetkého, na čo príde reč, do zopár členov publika a pritom nikdy nie trápne. Doteraz som poznal Dunham len z krátkych videí na youtube, ale takéto hodinové predstavenie je niečo úžasné. Osobný favorit - Peanut. Kiežby aj k nám raz prišiel do divadla, určite by som si sadol do prvého radu, nech sa môže navážať aj do mňa. :-)

Dead Set (2008) (seriál)

Vynikajúca miniséria, ktorú by si mal pozrieť hlavne George Romero, nech nabudúce nenatočí takú blbosť ako Denník mŕtvych. Tu by sa mohol naučiť, ako sa buduje atmosféra a dokonca nechýba ani to jeho obľúbené, že tými zlými sú ľudia a nie zombie. Séria sa rozbieha pekne pomaly, nechá nás zoznámiť sa trochu s hrdinami, ale potom je to pekné maso, gore vynikajúce, občas až nechutné. Rýchlych zombíkov mám rád, rozumná dĺžka a koniec tiež potešili. Celkovo teda, dosť príjemné prekvapenie.

Po přečtení spalte (2008)

Bezpochyby jeden z najzabávnejších filmov roka. Už dlho som si tak neodpočinul pri filme. Brad Pitt jednoznačne ruluje a v tesnom závese za ním aj Clooney s Malkovichom. Ženy za nimi trošku zaostávali, ale nijak výrazne. Mnohí tu kritizujú, že to bolo na efekt, možno, ale mne sa nezdalo. Odpočinková komédia so skvelými hláškami, ktorá v poslednej tretine hravo prehodí výhybku na thrillerovú trať s hustnúcou atmosférou a jednou lahôdkovou vraždou (alebo John Malkovich to so sekerkou evidentne vie :-)), aby to nakoniec všetko pekne zaklincoval J.K. Simmons. Takže hoci 90%, prikláňam sa k 5*, za tú hravosť.