Beck (2004) (seriál)

Po prvých 6 dieloch som to chcel zabaliť a vykašlať sa na to. Ale hovorím si, že ešte skúsim pár dielov a uvidím. Postupne sa to začalo zlepšovať a mňa to bavilo stále viac a viac a koniec je už absolútna päťhviezdičková záležitosť. Kvôli pomalému úvodu však musím dať celkovo za 4. Hudba super.

Gunslinger Girl - Il Teatrino (2008) (série)

Nakoniec nie až také zlé, ako som čakal, ale oproti 1. sérii je to jednoznačne krok späť. Animácia aj hudba sú o 2 triedy nižšie. Z hudby sú tu akurát dve dobré melódie, inak nič moc. Čo sa týka príbehu, približne do polovice som to mal čerstvo načítané z mangy, takže som tie príbehy poznal, a tak som aj mohol porovnávať. Seriál sa mangy dosť drží, ale je oproti nej skratkovitý a občas mení niektoré veci (niekedy podľa mňa výrazne) a bohužiaľ na mňa nemal absolútne žiadny emocionálny dopad. Na druhú stranu, pozrel som to celkom rýchlo, takže nuda to tiež nebola. 70%.

Happî furaito (2008)

Veľmi príjemný film, v ktorom funguje ako rovina komediálna, tak aj rovina dramatická a hoci je happy end zaručený aj tak som držal nádejnému pilotovi palce. A k tomu zlatá Haruka Ayase, takže nie je o čom. :-)

Hellou goseuteu (2010)

Nebolo to zlé, bavil som sa aj dráma fungovala, ale stále som mal pocit, že sa z toho dalo vyťažiť viac komediálnych situácií. Takto je za slabšie štyri, a to najmä vďaka vynikajúcemu Tae-hyeon Chaovi, ktorý sa do komédií fakt hodí a tie jeho ksichty ma bavili najviac.

Zkus mě rozesmát (2011)

Ja som sa naprosto parádne zabavil. Čakal som od toho pohodovú komédiu, ale smial som sa od začiatku do konca. A nielen tak popod fúzy, ale poriadne nahlas. Neskutočne dobrú náladu mi to spravilo. A aj tá romantika celkom funguje. Herci si evidentne užívali, veľmi ma potešila Nicole Kidman. Jasne, je to všetko strašne predvídateľné, ale Sandlerovi nikdy nešlo o nejaké veľké umenie. Proste úplne super filmík s niekoľkými fakt smrtiacimi vtipmi, tak prečo tomu nedať 5 hviezdičiek, no nie?

Angel Beats! (2010) (seriál)

Mám s týmto anime tak trochu problém. Príde mi, že sa na začiatku príliš dlho zaoberá zbytočnosťami a ku koncu je potom hrozne skratkovité. Úvodné epizódy by sa kľudne dali prestrihať a tie záverečné rozšíriť. Takto to na mňa pôsobila, že chceli urobiť 24-diely seriál, ale nakoniec si to rozmysleli a rýchlo to nejako zamotali a hneď aj rozuzlili. Väčšina postáv je celkom sympatická, hoci sú to len 1-rozmerné figúrky, zachraňuje to len zaujímavý hlavný hrdina. Celkovo som sa však nenudil a páčilo sa mi technické spracovanie, takže 70% zaokrúhľujem hore.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Ani som nečakal, že ma to až tak dostane. S pribúdajúcimi minútami ma to vťahovalo stále viac a viac, hercom som visel na perách a žral všetky ich dialógy, usmieval sa nad drobnými fórikmi a cameom Charlieho Sheena. Absolútne všetci herci boli vynikajúci, Michael Douglas stále válí, Shia sa hádam konečne dostane aj k vážnejším úlohám, lebo mu pristanú, konečne som pochopil, čo všetci vidia na Joshovi Brolinovi. Naozaj tomu nemám čo vytknúť, hoci časť mňa by si želala, aby film skončil o pár minút skôr záberom na Douglasa, ešte predtým, ako prepne na počítači na zábery zo sonografu. Ale občas treba aj happyend.

Machři (2010)

Veľmi pohodová komédia, čakal som skôr blbosť. Skvelé hlášky a podpichovanie od začiatku do konca, našťastie málo samoúčelného fyzického humoru. Vidno, že sa tí chlapi poznajú, a nakrúcanie si určite užili. Prakticky všetky postavy v pohode, hoci bez starej černošky by som sa zaobišiel, ale čo už. Na večer s kamošmi ako stvorené.

Darker than Black: Kuro no keijakuša - Rjúsei no Gemini (2009) (série)

Pre mňa osobne ešte lepšie ako prvá séria, a to najmä vďaka väčšej priamočiarosti deja. Žiadne zbytočné vedľajšie dejové línie ako v prvej sérii, tu sa ide pekne od začiatku do konca v jednej hlavnej. Trochu zamrzí strata schopností Heia, ale niektoré nové aj staré to bohato vynahradzujú. V prvej sérii bola výborným elementom hudba a tá je dobrá aj teraz. Hoci je iný skladateľ aj samotný štýl hudby (viac elektroniky), tak sa k príbehu dobre hodí a dá sa počúvať aj samostatne. Svet Darker than black sa mi stračne zapáčil a nepohrdol by som ďalšími príbehmi.

Saltová (2010)

Ešteže to má takú dobrú stopáž, aspoň to pekne ubehne. Akčné scény fajn, herci tiež, ale tie zvraty človeka občas fakt naserú. A už by mohli vymyslieť aj inú hrozbu ako ruských agentov. Ale inak som spokojný, čakal som väčšiu blbosť.