BLStryker

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 28.4.2019  17:04
    Poltergeist (2015)

Naprosto zbytečný remake kultovního hororu (alespoň pro mě) z roku 1982. Kdybych měl film hodnotit jedním slovem, řekl bych unylost. Nemělo to šťávu. Řemeslně samozřejmě zvládnuté (efekty apod.), ale pocitově se mě to nijak nedotklo - ať už dějem, nevýraznou atmosférou nebo vybranými herci. Nemůžu si pomoct, ale Sam Rockwell mi díky těm různým pošukům co už hrál, do role otce rodiny moc nesedí. I přes všechny ty nedostatky dávám slabé 3*, pro duchařské filmy mám prostě slabost.

• 15.3.2019  14:11
    Loch Ness (1996)

Nezjistil jsem si před shlédnutím obsah filmu a tak dle názvu očekával boj pravěké nestvůry s americkými turisty, krev stříkající nalevo i napravo, údy létající nahoru i dolu, vyhřezlé- ...a dostal jsem vlastně hodně nenáročnou romanticko-rodinnou podívanou s Tedem Dansonem + nějaké to napětí v pár scénách k tomu. Lochneska zde hraje spíš druhé až třetí housle a kdyby se děj odehrával třeba na Lipně a film se jmenoval Lipno Ness, vyšlo by to asi nastejno.

• 14.11.2015  15:27
    Babovřesky (2013)

Ta písnička o lásce zpívaná Vondráčkovou a Josefem Vágnerem v závěrečných titulcích byla docela chytlavá. A herecky se mi líbil Kikinčuk - takovýto typ rolí nesympatických figurek je pro něj jako stvořený. Jinak: trapné, nevtipné, trapné, utahané a ještě 1x: trapné! Další díly s díky přeskočím.

• 2.3.2014  23:00

"Tý jó, to byl ale brutální nářez!! Jak tam hned na začátku ukázali jak všechny postavy na konci špatně dopadnou! Jak tam ten drsňák rádoby vtipně a sprostě komentoval takřka veškeré dění! Jak tam každou chvíli originálně zastavovali obraz! Jak tam..." - konec srandy. Netuším, co chtěli tvůrci tímto filmem sdělit, zřejmě nejsem vhodná osoba pro jejich psycho experimenty. Ano, ta obluda byla pěkně udělaná, ale zbytek se dá charakterizovat jen jako jedna velká pomatenost ...Pozdravte Šmudlo-Gandalfa!

• 20.2.2014  23:32

Historickou přesnost nebo spíše nepřesnost neřeším, tento film je třeba brát jako popcornovou zábavu a ne jako hodinu dějepisu. Někdo zde poznamenal, že: "Jonathan Mostow lehce nezvládá atmosféru podvodních soubojů..." Zřejmě jsem viděl jiný film, protože dle mě má U-571 atmosféru dobrou a podvodní souboje jsou právě tou nejnapínavější částí. Neříkám, že Mostow je nějaký génius, ale technicky (akce, triky, interiéry ponorek) i herecky se jedná o docela zdařilé dílo. Jinak gratuluji p. Kretschmannovi k další roli německého vojáka :-)

• 21.1.2012  15:28

I po tak dlouhé době od vzniku stále koukatelný a napínavý snímek, což už samo o sobě vypovídá o kvalitě. Ty různé prokomunistické plky typu: "Proč ty američani nejdou? - Protože se jim asi nechce. - A kde jsou teda rusové? - V Berlíně... a na Moravě. Museji se rvát vo každej kilometr" tvůrcům odpouštím, asi to bez nich tenkrát už nešlo. Z poslední (hodně dávné) projekce jsem si pamatoval už jen kluka s pancéřovkou a tak mě překvapila šíře záběru celého filmu. Tedy ne pouhé soustředění se na barikády, ale další drobné epizody typu přepadení nádraží, hledání odstřelovače atd. I přesto vše působí kompaktně, bez hluchých míst, technicky zvládnuté - natáčení měl na starosti evidentně nějaký zkušený režisér ;-) K hereckým výkonům nemám výhrady, v malé roli nelítostného esesáka mě pobavil Radovan Lukavský. Myslím si, že Němá barikáda je stále jedno z našich nejlepších válečných dramat.

• 18.1.2012  20:52

Docela povedený TV film se správně ujetým nápadem. Je to sice komedie, ale v některých částech to kvůli použité temné hudbě dostalo až hororový nádech a já už jen čekal, kdy hypnotický chlapec popadne sekeru a rozpoutá horský masakr. Paradoxně mi to tak připomnělo ne zde zmiňované Sněženky a machry, ale spíše tento hezký zimní film. Celkový dojem trošku kazí občas tupé dialogy a také některé ne úplně přesvědčivé herecké výkony. Naštěstí je ale vyvažuje dokonalý Mádl nebo tradičně dobrý Preiss se svojí figurkou soudruha ředitele. Váhám mezi 3-4 hvězdičkami. P.S. Ta scéna ve sprše byla super, hned bych s Mádlem měnil :-)

• 10.1.2012  21:05
    Bouře meteorů (TV film) (2010)

Název filmu je dost nepřesný, správně by měl znít: "Bouře nudy, klišé a amatérů omylem najatých do hereckých rolí". A ještě bych přidal podtitul: "Mizerné efekty, jak se na správný odpad sluší". Já nemám problém dát špatnému filmu 1-2* pokud mě alespoň trochu - třeba i nechtěně - pobaví. Nebudu ale hvězdičkovat strašně vážně se tvářící slátaninu, ve které stojí za zmínku snad jen to, že autoři pojmenovali kometu ohrožující Zemi "Leder-Bay" (hádejte, kdo režíroval Drtivý dopad a Armageddon?). Upřímně doufám, že se takovýchto katastrof ještě pár natočí, aby konečně zkrachovala všechna studia, která je produkují.

• 28.11.2011  23:11

Dokonalý a ve všech aspektech podrobný dokumentární seriál z ruské produkce. Použití počítačové animace a hraných sekvencí místo obvyklých dokumentárních záběrů jsem nečekal, ale rychle jsem si zvykl a hodně se mi tato forma prezentace zalíbila. Velmi zdařilé je také zpracování map s přehledným znázorněním bojů a pohybů armád. Vše hojně doplněno citacemi jednotlivých účastníků, informacemi o hlavních aktérech nebo ukázkami důležitých listin. Za zmínku stojí i obrovské množství zajímavých informací o použité taktice, vozidlech a zbraních. Autoři měli opravdu smysl pro detail a tak se divák dozví i takové podrobnosti jako např. na kolik gramů klesl příděl potravy v obléhaném Leningradě apod. Na to, že se jedná "jen" o dokument, je kvalitní i doprovodná hudba, která se sice opakuje, ale jednotlivé melodie k daným situacím dobře sedí. Rusové prostě zabodovali, už po zhlédnutí prvních 2-3 dílů jsem byl rozhodnut dát 5 velkých rudých hvězd.

• 22.11.2011  23:08

Velice zábavná komedie, jejíž vtipnost pramení zejména z opakovaných gagů a bláznivých situací, do kterých člověka "dostane" alkohol. Willis i Basingerová zahráli perfektně - hlavně jejich přechod z normálu do opilosti a následné kocoviny nemá chybu a např. scény na firemním večírku a pak na mejdanu jsou opravdu nezapomenutelné. Zdatně jim ale sekundoval i John Larroquette ve vedlejší roli naprostého pošuka. Viděl jsem dnes tento film znovu asi po 15 letech a je to pořád (skoro) stejná prdel jako kdysi. Vřele doporučuji.

• 3.10.2011  20:32
    Virus (1999)

JLC sice v jednom rozhovoru doslova řekla, že: "Virus je tak špatný, že je to šokující... Mohla by to být největší sračka všech dob", ale myslím si, že byla až příliš kritická. Ano, příběh je celkem primitivní (těžko říct jak moc za to může fakt, že předlohou byl komiks) a po prvotním rozjezdu se promění pouze v hru o přežití, ale není to zdaleka tak hrozné. Mám rád filmy, ve kterých hrozí nebezpečí v uzavřeném prostoru a zde se to podařilo navodit docela dobře. Navíc se nešetřilo krví a brutalitou a objevila se i sem tam nějaká lekačka. Asi nejvíc se povedlo provedení všech těch malých i velkých robotů a cyborgů... je jasné do čeho šla většina rozpočtu. I přes toto všechno - včetně středně hvězdného hereckého obsazení - se ale stále jedná jen o průměrné béčko. S propracovanějším scénářem a zručnějším režisérem mohlo vše dopadnout určitě lépe.

• 27.9.2011  22:53
    Okresní přebor (TV seriál) (2010)

Ty kjávo, to byl ale nájez! Už jsem po všech těch "Ordinacích v pekelné zahradě" a podobných patlárnách ani nečekal, že se ještě dočkám koukatelného českého seriálu. Okresní přebor to ale dokázal a já marně vzpomínám, kdy jsem naposledy viděl tak vtipný, chytlavý, osobitý, no prostě povedený seriál. Uznávám, že ne všechny díly jsou úplně dokonalé, ale ty drobné nedostatky a slabší momenty v pohodě přebije celkový dojem. Ke kvalitě přispívá i kompaktnost, kterou si seriál i přez různorodý obsah jednotlivých dílů drží, perfektně napsané, civilní a uvěřitelné dialogy a v neposlední řadě samozřejmě výborné herecké výkony. Minimálně Vetchý by měl dostat za svoji roli trenéra-pošuka nějakou cenu a hodně se mi líbil třeba i (pro mě do teď neznámý) představitel podnikatele Matějky. U mě spokojená čtyjka.

• 9.9.2011  22:33
    Jurské komando (2008)

Absolutní vrchol filmové nudy a neumětelství! Na tomhle paskvilu je špatně úplně všechno - od scénáře, přes amatérské "herecké výkony" až po samotné provedení filmu. Úplně nejvíc mě ale dorazily naprosto strašné efekty, které snad někdo vyrenderoval na staré kalkulačce z muzea. I v 50 let staré Cestě do pravěku vypadají dinosauři lépe než tady, ale už jen tímhle srovnáním vlastně Zemanovu klasiku zbytečně urážím, takže pardon. Chudák Michael Gross, sice to je béčkový herec, ale to je na tom opravdu tak špatně, že musí účinkovat v takovéhle katastrofě?

• 25.8.2011  21:40
    Kód Navajo (2002)

Válečné filmy jsou sice můj oblíbený žánr, ale Kód Navajo ve mě zanechal spíše chladný dojem. Přitom herecké (nebo spíše střelecké?) výkony byly ucházející a akční scény, tedy to, o co ve válečných filmech hlavně jde, byly svým rozsahem a precizností jedny z nejlepších, co jsem kdy ve filmu viděl. Pěkné výbuchy a hodně střelby ale dobrý film ještě nedělají. Ten dělá také dobrý scénář, zajímavé postavy a třeba i přítomnost nějaké pamětihodné scény. Zde byl scénář spíše průměrný, osudy jednotlivých postav mi byly celkem ukradené a nějaká opravdu zajímavější scéna - snad až na dekapitaci Slatera ;-) - žádná. Možná kdyby Woo trochu ubral na akci (i když moc hezky natočené) a přidal na emocích tak jak to bylo třeba v Ryanovi, byl by výsledek lepší.

• 21.8.2011  19:04
    Super 8 (2011)

Příběh sice není kdovíjak originální - přeci jen filmů na téma "malé město v ohrožení" existuje mnoho - ale jinak se jedná o příjemné sci-fi natočené v bezvadné retro atmosféře 80. let. O akci, napětí, ale i humor není nouze a konečně někdo od dob Uprchlíka zase pořádně vykolejil vlak! Za zmínku stojí i herecké výkony, konkrétně výběr dětských hrdinů se docela povedl (sympatická Elle Fanning). Hodně mi ta partička připomněla stejně povedenou partu v Goonies, které také produkoval strejda Spielberg. Za bonus v podobě zombie filmu v titulcích přidávám ještě půl hvězdičky navíc - 4½*.

• 2.8.2011  20:41
    Ztraceni v hlubinách (TV film) (2008)

Na německou televizní tvorbu se kvůli její "kvalitě" zásadně nedívám. Protože mám ale rád katastrofické filmy nebo alespoň filmy říznuté nějakým nebezpečím, udělal jsem pro jednou výjimku. Jaké bylo mé překvapení - Kráter pod městem je nejlepší drama jaké jsem kdy viděl... kecam :-) Ale tak jo, jednou se to dalo celkem bez újmy shlédnout. Efekty byly spíše úsměvné, ale ta podzemní část ušla a ještě byla zpestřena menším dramatem v podobě přítomnosti vraha a problémů z toho vyplývajících.

• 1.8.2011  11:33
    Vřískot 4 (2011)

Úvodní dvojitý, vlastně trojitý začátek filmu mě pobavil, návrat přeživších postav z předchozích dílů a vytvoření nových se víceméně povedl a kladně hodnotím i scénáristovu snahu přizpůsobit příběh novému tisíciletí a jeho vymoženostem (např. týpek se streamovací kamerou). Různé popkulturní narážky byly také fajn a dostavilo se u mě i překvapení z odhalené totožnosti vraha. Wes se prostě probral a čtvrtým Vřískotem si napravil reputaci po svém předchozím hrozném omylu. Bohužel se ale stejně nemůžu zbavit pocitu, že tato série je už mírně vyčichlá a kromě nového magora pod maskou Ghostface nepřináší další díly nic moc nového. Tvůrcům případného 5. dílu bych doporučil alespoň inovaci vraždícího nástroje, aby nebylo zabíjení tak stereotypní. Kvůli této výtce a tomu, že jsem se místy i nudil, dávám 3½*.

• 30.7.2011  17:02
    Šplhající profesor (TV film) (1992)

Příjemné překvapení. Předlohu jsem nečetl a tak mě příběh a hlavně konečné rozuzlení docela dostalo a pobavilo. Hororový film to sice (až na pár momentů) moc není, spíše komediální, ale to není vůbec na škodu. Vše také díky střízlivé stopáži rychle uběhne. Ocenit určitě zaslouží herecké výkony - pánové Preiss a Somr vytvořili opravdu povedenou dvojici (takového Watsona jsem ještě nezažil), Jan Šťastný mě oproti účinkování v seriálu Rodáci konečně přesvědčil, že umí hrát, no a Petr Kostka zde předvedl takřka svojí životní roli. Ještě teď ve mě to jeho nalíčení a grimasy vyvolávají úsměv.

• 12.6.2011  15:32

V rámci žánru akční sci-fi takřka dokonalá podívaná. Samozřejmě, že se nejedná o nějaké umělecké dílo, ale to nebyl záměr tvůrců a ani můj požadavek. Očekával jsem "pouze" velkolepě pojaté zpracování mimozemské invaze (a vojenské reakce na ní) se spoustou bezva efektů, střelby, výbuchů a UFO vychytávek. Toho všeho se mi dostalo vrchovatou měrou. Navíc je to dobře zabaleno do takřka dokumentárního stylu s neustále se pohybující a na autentičnosti přidávající kamerou, takže má divák pocit, že je opravdu "u toho". Pokud máte rádi prvotřídní akcí nabité filmy typu Černý jestřáb sestřelen nebo Hvězdná pěchota a rádi paříte třeba i FPS střílečky, musí se Vám tenhle film také líbit :-) P.S. Docela rád bych se dozvěděl něco víc o té vesmírné pakáži, třeba v pokračování "Battle: The Alien Planet".

• 29.3.2011  22:56

Luke Perry neumí hrát. Je to samozřejmě blbost všímat si "výkonu" hlavního představitele v takovémhle druhu filmu, ale nemůžu si pomoct - ten jeho kamenný výraz bez špetky náznaku emocí mě v každé scéně strašně iritoval. Obávám se, že tak jak se tváří na druhé fotce, by se tvářil i kdyby ho kousnul had do zadnice. A film samotný? Hrozný scénář bez sebemenšího nápadu, levné efekty (hlavně ten velký had na začátku v džungli byl vážně "super"), příšerný Luke Perry a hlavně nuda, nuda, nuda, kdy jsem si zhruba v polovině filmu začal přát, aby už skončil (ano, jsem masochista a film dokoukal). Doporučuji všem raději desátou projekci Hadů v letadle, protože ti jsou oproti hadům v ponorce opravdové Oscarové veledílo. A abych snad nezapomněl - Luke Perry neumí hrát.

• 5.7.2010  02:51
    Parta hic (1976)

Parta hic je - promiňte mi ten výraz - hrozná kravina, ve které se téměř po celou dobu řeší problém zda parta horníků klesne (nebo stoupne?) pod svojí úroveň a začne v rámci jednoho zdravotního experimentu pít pravidelně mléko. Trochu málo na 90 minutový film, že? Naprosto nechápu co soudruzi touto tragédií (tady je sice uveden žánr komedie, ale já jsem se nezasmál ani jednou) sledovali. Dělat z horníků hlupáky by si tenkrát určitě nedovolili, takže to byl asi jen můj subjektivní dojem. Zřejmě chtěli vzdát horníkům jakousi pochybnou čest, ukázat, že to jsou sice obyčejný, ale správný a pracovitý lidi a nalákat na tuto profesi nějaké nové posily z řad pracujících. Nebo byl snad v roce 1976 přebytek mléka a mlékaři si na ministerstvu zemědělství vymohli natočení reklamního snímku pro zvýšení spotřeby? Ať tak či onak - nepovedlo se a to i přesto, že na pomoc přispěchal s oslavnou "mlíkovou" písní sám Kája Gott a do zpěvu se na konci dala dokonce celá ta parta horníků. Pánové Menšík a Kemr se určitě divili, v jaké agitce to skončili rok po natočení výborných Chalupářů.

• 3.7.2010  00:37
    Záplava (2007)

Dvoudílný film o neskutečně obří záplavě Londýna, který je neskutečně nudný. Kdyby měli tvůrci trochu rozumu, soustředili by se jen na tu potopu a neotravovali s naprosto zbytečnými postraními liniemi typu astmatický otec s dcerou nebo dva údržbáři v metru. Také by neškodilo probrat dialogy a vystříhat tuny keců o ničem nebo úplně mimo. Nevím jak ostatní, ale já katastrofické filmy sleduji kvůli - pozor překvapení - katastrofě, ničení, zkáze a nezajímá mě hlavní hrdina řešící během potopy vztahy se svojí ex-manželkou a odcizeným otcem. Copak se dívám na telenovelu nebo co? Celý film mohl mít bez těchto zbytečností tak o půl hodiny méně a určitě by byl koukatelnější. Takhle se divák jen topí... nudou a nijak tomu nepomůže ani obsazení mého oblíbence "Hercula Poirota".

• 2.7.2010  00:42
    Přepadení v bouři (TV film) (2003)

Bože, za co diváka a Caspera Van Diena trestáš, že musí hrát v takovýchto příšerných slátaninách? Scénárista nebo spíše to pako, které si tak říká, si evidentně uvědomoval nedostatečnost svého "veledíla" a pokusil se zoufale plytký děj odehrávající se převážně v jakémsi kasínu okořenit: 1) automobilovou honičkou, honičkou na člunech, několika přestřelkami a bitkami - marně, 2) živelnou pohromou v podobě hurikánu - no, dejme tomu... ta převracející se auta byla docela fajn. I přesto by producenti tohoto filmu udělali mnohem lépe, kdyby svěřené peníze dali raději hladovějícím dětem v Africe. Doporučuji všem rozumným lidem (i fanouškům Caspera), aby se této hrůze obloukem vyhnuli a pustili si místo toho třeba mistrovství světa v trhání plevele. Bude to určitě zábavnější!

• 30.6.2010  19:47
    Území bílých králů (TV seriál) (1991)

Docela šok. Vůbec jsem totiž netušil, že po revoluci ještě vznikl nějaký koukatelný český seriál. Pan režisér Ráža - veterán tvorby pro děti a mládež - to ale opět dokázal. Území bílých králů je pohodový seriál odehrávající se během letních prázdnin v jednom malém městečku. I když v něm vystupují hlavně děti, nejde zdaleka jen o ně. Děj je totiž docela bohatý na dramatické události, celým seriálem se line kriminální pátrání po jednom záškodníkovi (Vlach jede) a o napětí, ale i humor (snad všechny scény se Suchánkem) tak není nouze. Pochvalu zaslouží jak scénáristé kvůli košatému ději, perfektním dialogům a velkému množství dobře a srozumitelně napsaných postav, tak samotní herci. Pan Ráža povolal jako obvykle hromadu svých oblíbenců a nezapomněl opět ani na svého dvorního herce Martina Růžka. I obsazení dětských rolí se celkem povedlo i když někdy bych ty dětičky přeci jen nejraději přizabil. Pobavilo mě i obsazení Veškrnové jako manželky Zedníčka - v Chobotnici z II. patra se se Zedníčkem pořád hádala, tady hrála spíše jeho ušláplou manželku, která se za celý seriál mihla jen v pár scénách... to snad někdo udělal schválně :-) No a ta krásná příroda, zvířata a letní atmosféra, to už je takový bonus navíc. Tento seriál se mi prostě líbil.

• 27.6.2010  10:33

U Zelené zóny bych mohl klidně použít svůj komentář k Vlkodlakovi. Po technické stránce se filmu nedá téměř nic vytknout, přesto po shlédnutí zanechá pouze pocit průměrnosti a zapomenutelnosti. Na vině je zřejmě rutinní režie a hlavně obyčejný scénář, který nedokáže i přes kontroverzní a docela zajímavé téma dostatečně vtáhnout do děje. Kvůli průměrnosti scénáře nakonec občas působí bezzubě i výprava filmu. Ve Smrt čeká všude stačil k navození atmosféry osamělý voják v prázdné zaprášené ulici, tady se v některých scénách z obrazovky valí tuny techniky, ale atmosféra je v nich stejná asi jako při sledování vojenské přehlídky. Damon vede s Gleesonem např. rozhovor na letišti, okolo nich stovky lidí, vozidel, v pozadí přistávají letadla... kdyby se celý rozhovor odehrál ve skrytu letištní budovy, efekt by byl stejný. Příště doporučuji najmout méně statistů a techniky a dát ušetřené peníze na zlepšení scénáře (i když byla jeho předlohou nevim jak kvalitní kniha). Také by neškodilo najmout kameramana, který nemá tiky a třesavku při natáčení akčních scén - takto vzniklé záběry totiž nejsou z hlediska přehlednosti kdovíjaké terno. Filmy z válečného prostředí mám rád, ale u tohoto jsem se bohužel nijak zvlášť nebavil.

• 26.6.2010  01:31
    Vynález (2004)

Ultralevné sci-fi o cestování časem (bez jediného efektu) kde se po většinu děje vedou jen dialogy. Ani jedno z toho co jsem vyjmenoval nepovažuji za problém, protože i za málo peněz a se zajímavým nápadem se dá pořídit jak se říká: hodně muziky. Co ale považuji za problém je až přílišná ukecanost, překombinovanost a celková statičnost kdy jsem měl nakonec pocit, že film neměl 77 minut, ale snad 150. Byla to prostě nuda. Navíc se děj ke konci tak zamotal, že jsem se v tom chaosu úplně ztratil. Testovací projekce by evidentně občas neškodili ani u amatérských filmů... nebo byl ten chaos snad záměrem autorů? Jeden uživatel tu napsal, že se všechno dá na několikeré shlédnutí pochopit. To je sice možné, ale já nejsem masochista abych tento film sledoval ještě jednou nebo snad dokonce víckrát! To si raději znovu pustim třeba Next s Nickem :-)

• 20.6.2010  20:13
    Mrtvý sníh (2009)

Norský Braindead v tuhé severské zimě. Nápad se zombie-nacisty je správně ujetý a docela dobře provedený. Brutalitu a krev mám (ve filmu) jako fanoušek hororů celkem rád, zde se mi obojího dostalo více než vrchovatou měrou. Hlavně druhá půlka filmu je zábavná a nápaditá přehlídka nahánění a schovávání, soubojů a různorodých úmrtí. Krve tečou a stříkají galony, vnitřnosti, usekané hlavy a oddělené končetiny létají na všechny strany a všechna ta krvavá "krása" se vyjímá hlavně v kontrastu s bílým sněhem :-) Nakonec dojde i na použití sekačky nebo spíše její náhražky v podobě sněžného skůtru. Jasně, že se nejedná o nějaké veledílo a navíc si autoři úplně neujasnili jaký typ hororu chtějí vlastně točit (strašidelný nebo s nadsázkou?), ale já jsem se i přesto pobavil.

• 18.6.2010  00:39

Kdyby se ke konci nezačalo konečně NĚCO dít, bylo by to zralé na odpad. Připadá mi, že režisér filmu (který je mimochodem na IMDb uveden jako tvůrce make-upu u 70 filmů včetně tohoto) si řekl, že už dlouho nevytvořil pěknou masku nějaké opravdu hnusné zrůdy a nechal si proto na koleně splácat scénář, na kterém nebyl vůbec důležitý děj, ale přítomnost ohnilé mrtvoly a tím pádem potřeba dobré masky. A tak se i stalo - maska je povedená, příběh a to ostatní ne. Konkrétně třeba na nahotu a ukazování koz mladých rádoby hereček nejsem v hororu vůbec zvědavý a že zde hraje i na plakátu zmiňovaný Tobin Bell mi je ukradené. Tomuto filmu by nepomohlo ani obsazení Karla Gotta do role zombie... nebo ano? 1½*

• 13.6.2010  20:27

Nebudu chodit kolem horké kaše a řeknu to na rovinu: tento Hřebejkův film se mi vůbec nelíbil a takřka po celou dobu sledování mě jen nudil. Nominaci na Českého lva za nejlepší film, režii a scénář tím pádem považuji za velmi nepovedený vtip a naprostou ztrátu soudnosti. Téma nebo spíše jeho zpracování mě nijak nenadchlo, myslim si, že příběh točící se okolo odhalení eStébácké minulosti jednoho z protagonistů se dá natočit jinak, svižněji, stručněji a klidně jen televizně (i s celou tou švédskou anabází). Co se týče hodnocení - jednu * dávám pani Kolářové a Vlasákové za přirozeně zahranou hádku v lese a jejich výkon tak nějak celkově a druhou * panu Chudíkovi. Pokud by byl celý děj pouze o tom, jak jeho postava popisuje výslechy a praktiky Stb, možná bych se i víc bavil a nějakou hvězdu ještě přidal. Film by si u mě polepšil i tím, kdyby se věnoval čistě tématu a neobsahoval naprosto zbytečnou vedlejší linii točící se kolem Lenky Vlasákové, jejího povedeného manžela a té blonďaté husy. Určitě by se tím ušetřilo alespoň 15 minut žvástů o ničem, které se mohli věnovat třeba právě panu Chudíkovi. I díky Kawasakiho růži začínám tak nějak uvažovat o tom, že ukončím experimentování s českou filmovou porevoluční tvorbou. Kvalitních růží je totiž jak šafránu a mě už je nebaví hledat.

• 10.6.2010  00:26
    Fantom hlubin (TV film) (2005)

Zcela (pod)průměrný film o vzájemném nahánění dvou ponorek někde u Korejského poloostrova, šmrcnutý ještě menším dramatem mezi kapitánem a jeho dosazeným nástupcem na palubě americké ponorky. Scénárista ještě jakž takž zvládnul akční stránku filmu, ale katastrofálně selhal u výplňových dialogových scén, které měli divákovi zřejmě více přiblížit a zlidštit hlavní postavy. U některých prkených dialogů (hlavně mezi kapitánem a jeho prvním důstojníkem) jsem se tak skoro popadal za břicho: "Já ti věřim kapitáne a jsem hrdý, že sloužím s tebou. - Ty jsi moje skála. Dík, že jsi můj přítel." Jinak, podmořské efekty byly docela hrozné, ale úplně nejvíc mě naštvalo, že nakonec nikdo pořádně nevysvětlil co to bylo za tajemnou ponorku a komu patřila. Slabé 2*.

<< předchozí 1 2