D.Moore

novinářský krysák

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 29 57 85 113
    • 23.7.2017  22:05

Rozhodně zajímavé, ale mělo to být třeba dvakrát tak dlouhé - dát si trochu načas se sdělením té myšlenky by neuškodilo.

• 23.7.2017  22:02

Výborný film z uvěřitelně propracovaného světa, ve kterém část Mexika obydleli hlavnožci z vesmíru. Neuvidíme jich mnoho, ale o to lepší scény s nimi jsou . od začátku do konce jsme totiž na jedné lodi se sympaticky obyčejnými postavami, ne žádnými vojáky, vědci nebo superhrdiny. Gareth Edwards má navíc očividně rád Stevena Spielberga a rozumí jeho práci, a tak si může dovolit například ve scéně s útokem na automobil téměř citovat Jurský park, aniž by to bylo směšné nebo namyšlené. Naopak je to super a já už chápu, proč dostal nabídku režírovat Godzillu a proč je taková, jaká je.

• 19.7.2017  23:40
    Dunkerk (2017)

Těšil jsem se na dobrý válečný film, dostal jsem něco ještě lepšího. Dunkerk je totiž především velmi mazaný válečný film, vyprávěný stylem, který z už tak napínavého příběhu dělá ještě napínavější a od začátku do konce velmi vypjatou podívanou. Je ambiciózní a působivý a přitom není tak zbytečně nafoukaný jako třeba Interstellar. Také střídmá stopáž mu sluší. Melancholická nálada ve stylu Tenké červené linie se tu mísí s vyzněním Příliš vzdáleného mostu, každá epizoda má svůj smysl a divák má radost, když se střípky toho malého velkého dramatu jeden po druhém postupně skládají k sobě. Po nějakém čase se mi opravdu líbila i takřka nepřetržitě hrající a velmi netradiční hudba Hanse Zimmera.

• 19.7.2017  15:25
    Caro Emerald: In Concert (koncert) (2015)

Hodina a půl výborné muziky, energický pop-jazz, dobrá nálada, skvělá zábava. Co víc chtít?

• 16.7.2017  08:37
    Záhada na Thorském mostě (TV film) (1991)

Nejvíce se mi líbil ten klasický okamžik, kdy byl Watson přesvědčen, že už to má... Ale neměl.

• 15.7.2017  15:52
    Nezvěstná šlechtična (TV film) (1991)

Tyhle naléhavé případy, ve kterých jde o vše a kdy musí Holmes řešit věci ani ne tak za pochodu, jako spíše za běhu, mám nejraději. Za scénu s pohřbem by se nemusel stydět ani Hitchcock.

• 15.7.2017  14:10

Zaráží mě, kolik lidí si stěžuje, že se ve Válce o planetu opic "moc neválčí". Já jsem naopak rád, že ne. Válečné scény, které tam jsou, mi úplně stačí - jsou tak sugestivní a drsné, že jsem více rozhodně nepotřeboval. Moc mě totiž těší, že nepředstavitelně špičkové efekty slouží hlavně k tomu, aby vytvořily stoprocentně věrohodné postavy a my mohli sledovat jejich příběh - zejména tedy ten Caesarův, že. Příběh, který nám ukazuje jednu z nejhrdinštějších filmových postav všech dob (to myslím smrtelně vážně), bere si na paškál lidství a nelidství, zručně rozvíjí myšlenky filmu z roku 2011 (kdo by to tehdy čekal?) a čím dál více se přibližuje filmu z roku 1968. K režii a jejím atmosférickým scénám nemám jedinou výhradu, tolik dojetí od začátku do konce jsem doopravdy nečekal, herecky je to extratřída (plukovník a Nova jsou jediní zajímaví lidé a je to tak správně) a hlavně je to stále zajímavé a poutavé, epické, ačkoliv zároveň komorní. A ta hudba Michaela Giacchina!

• 6.7.2017  22:59

Od sympatického hlavního hrdiny přes jednoho z nejlepších marvelovských záporáků po Giacchinovu hudbu, takřka všudypřítomný, ale nevtíravý humor a jeden velmi mile nečekaný zvrat... Všechno je tu správně. Nebudu přece Spider-Manovi vyčítat, že cílí na mladší publikum, když je Peter Parker tentokrát puberťák. Naopak to je výhoda, protože z jeho věku pramení ta velká klukovská touha být velký, někam se zařadit a být užitečný, která to vše žene kupředu. Nejnovější přírůstek do téhle komiksové rodiny je zkrátka svěží podívaná, která navíc nezdržuje ničím, co jsme už viděli (Spider-Manův zrod a tak dále), ale pěkně, přehledně a s nadhledem vypráví něco nového.

• 6.7.2017  16:24

Roztomilý bonus k animovanému Frankenweeniemu o tom, jak hrdinný Kapitán Sparky zachránil Zemi... Nebo ne?

• 6.7.2017  06:38

Inu, je to takové hodinové, obracení očí v sloup plné čekání na něco, co za to čekání nakonec vlastně ani nestojí.

• 5.7.2017  10:07

Sice se odehraje vcelku slušná opičí revoluce (s několika scénami na úrovni současné trilogie), ale na můj vkus je moc zkratkovitá a zároveň nejednoznačná. Všechno se semele taky rychle a divák má problém s tím, komu vlastně fandit (jestli tedy někomu) a co si o tom všem myslet... Jako by to ani sami tvůrci nevěděli. Caesar je spíš Hitler než Spartakus a navíc film odporuje myšlence původní Planety opic, ve které si člověk vše zničil sám a až potom převzaly vládu opice.

• 5.7.2017  07:27

Lepší pokračování původního filmu než Dobytí Planety opic, zejména tedy proto, že tohle má nějaký alespoň trochu originální nápad a (alespoň na první pohled) pouze netěží z něčeho, co se dříve povedlo někomu jinému. Je pravda, že se v Útěku z Planety opic jakoby spojují dva filmy - rozpustilá návštěva opo-nautů v našem světě a pozdější dramatický hon na ně, ale nezdálo se mi, že by si ty dva příběhy moc odporovaly. Spíše jeden plynule přešel v druhý.

• 2.7.2017  21:14

Každá připomínka Michala Tučného je dobrá připomínka.

• 2.7.2017  13:21

Nastavovaná kaše, která ale naštěstí má své dobré momenty. Charlton Heston je tu ovšem zbytečný a nedivím se, že si nechtěl roli zopakovat, jaksi navíc jsou také Zira a Cornelius, sekta uctívající atomovou bombu je k smíchu a Leonard Rosenman bohužel není Jerry Goldsmith, ačkoliv to chvílemi zkouší.

• 1.7.2017  23:28
    Dědička (1949)

Celou dobu se člověk dívá na zdánlivě tuctový příběh, který ovšem od podobných limonádových melodramat odlišují hlavně krásně napsané a zahrané postavy (všechny!)... A potom přijde ten konec, silný a odvážný a spravedlivý, a je zkrátka jasné, že Dědička je stoprocentní klenot. Nejednomu divákovi navíc určitě nasadí brouka do hlavy, protože se bude sám sebe ptát, jestli to celé nemohlo dopadnout jinak a jestli by se on zachoval stejně, nebo ne. A to mám rád.

• 1.7.2017  18:49
    Pes baskervillský (TV film) (1988)

Pes baskervillský to jako nejznámější a stokrát a jednou adaptovaný případ nejznámějšího detektiva nemá vůbec lehké. A ti, kteří ho točí, už vůbec ne, protože se musejí vypořádat se zapeklitým čekáním na Sherlocka a s tím, že takřka každý ví, co a jak se stalo a stane, a přesto by se neměl nudit. Tentokrát to dopadlo dobře. Čekání na Sherlocka krátí jeho monology, které zní Watsonovi v hlavě, a nuda (většinou) nehrozí díky vcelku slušně tajemné atmosféře. Přesto má ale Brettův Holmes na kontě lepší i mnohem lepší případy.

• 1.7.2017  02:27

Naprosto zbytečně přeplácaný brak a nejhorší Transformers vůbec. Vážně. Předchozí díl se mi líbil, ale tohle je ani ne tak skok, jako spíše pád dolů, který nezachrání ani ta triková exhibice nebo akce, jež žádnému z dřívějších snímků série bohužel nesahá ani po robotické kotníky. Na lidech tentokrát scenáristům ani režisérovi vůbec nezáleží, dějově se jedná vyloženě o parodii (ale nevtipnou)... A navíc to je příšerně dlouhé. Škoda, čekal jsem zábavu.

• 29.6.2017  20:02
    Klenoty naší krajiny (TV pořad) (2014)

Kvalitní minidokumentární pořad, zatím každý díl se mi líbil. Obzvlášť oceňuji, že si Miroslav Vladyka nehraje na všeznalého průvodce, ale naopak se nechává provázet lidmi, kteří jednotlivá místa opravdu dobře znají, mají k nim vztah a je to poznat. Ještě lepší ale je, jak se režisérům a kameramanovi daří zachytit atmosféru všech těch našich nádherných lesů, vod a strání - naposledy v případě Českého lesa, jehož mlhavou tichou náladu, ponurý klid zaniklých vesnic a jakoby pozastavený čas přenesly Klenoty naší krajiny přímo dokonale.

• 27.6.2017  20:35
    Concert for George (koncert) (2003)

Nejdůstojnější možný koncert, jaký si památka George Harrisona zasloužila. Není to žádné tesklivé vzpomínání, naopak ukázka skvělé hudby, která tady po něm zůstala, a to v mnohdy nečekaně úžasném provedení. Píseň Something brala dech... Takhle si představuji zlatý hřeb večera. Díky, Eriku Claptone!

• 26.6.2017  09:05
    Dýmky (1966)

Tři povídky, každá trochu jiná, ale kdo ví o mé zálibě v komediích a němých groteskách, nemůže se divit, že se mi nejvíce líbila ta první. Hlavnímu hrdinovi v ní realita a natáčení snímku Lidé a vlci postupně splývají v jedno a výborný výkon předvádí hlavně Juraj Herz. Druhá a třetí povídka už mě tolik nestrhly, ale špatné rozhodně nejsou. Režie Vojtěcha Jasného je (zejména ve druhé povídce) velmi světová a hudba Svatopluka Havelky ještě světovější.

• 25.6.2017  08:32
    Dracula (1931)

Kdyby byl Dracula němý, byl by určitě lepší - hypnotické pohledy Bely Lugosiho by zůstaly a ostatním hereckým výkonům by to jedině prospělo. Takhle jde, dá se říct, o lehce nadprůměrný film, v němž mi toho hodně vadí (například ta okatá divadelnost nebo to, že se spousta důležitých věcí bůhvíproč stane mimo záběr) a ze kterého opravdu dobrou podívanou vhodnou k zopakování udělala až nová hudba Philipa Glasse a Kronos Quartetu z roku 1999. Doporučuji. A navíc - nebýt tohoto Draculy, Mel Brooks by nikdy nenatočil jednu ze svých nejlepších parodií.

• 20.6.2017  20:41
    Mumie (1932)

Mumie patří k těm filmům, kterým lze velmi snadno vytýkat nejrůznější chyby... Ovšem pouze pokud divák zrovna chce. Pokud nechce, stačí mu příběh tak trochu okopírovaný z Drákuly, démonické pohledy Borise Karloffa, pohledná studiová výprava a tu a tam stále působivé napětí k velmi příjemné zábavě. Nic víc, nic méně.

• 16.6.2017  13:22
    Mumie (2017)

Trochu horor, trochu humor, pořád dobrodružství. Mumie se mi moc líbila a vcelku mě to překvapilo, neboť na původní film z roku 1932 ani na ten o 67 let mladší nedám dopustit. Je to velmi zábavná podívaná s mnoha nápaditými scénami (to samozřejmě neznamená, že něco podobného tu nikdy nebylo), příjemně rychlým, ale ne zběsilým spádem, sympatickým obsazením a bombastickou hudbou Briana Tylera. Netuctové finále mi udělalo podobnou radost jako zombie křižáci. A nečekal jsem, že Toma Cruise někdy uvidím v roli "dívky v nesnázích".

• 13.6.2017  22:59
    Promiňte, omyl! (TV film) (1963)

Tady prostě není co řešit - senzační Jiřina Šejbalová během třiceti minut předvede výkon, ze kterého vás bude mrazit ještě dlouho poté, a Jiří Weiss ji snímá stylem Hitchcocka. Závidím všem, kteří film uvidí poprvé a nebudou si ničím jistí.

• 13.6.2017  19:36
    Psíčci lorda Carltona (TV film) (1970)

Je to možná poněkud delší než bylo nutné, ale čekání na pointu se vyplatí. Zkrátka když Miloš Kopecký a Juraj Herz hrají tak skvěle, humor je tak krásně suchý a hudba Luboše Fišera tomu tak padne, není moc co řešit.

• 13.6.2017  07:46
    Batman (1966)

Tenhle Batman, to je Limonádový Joe komiksového světa. Je tak upřímně praštěný a od začátku do konce neustále zábavný, že ho snad ani nejde nemilovat. Znal jsem jen scénu se žralokem a myslel jsem si, že to bude velké finále. Omyl, byl to pouze začátek všeho. Takže dávám pět bathvězdiček a jsem rád, že jsem objevil další film, který mi kdykoliv zvedne náladu. "Zavolám taxi!" - "Ne, teď ne. Naštěstí jsme ve skvělé kondici. Bude rychlejší, když poběžíme."

• 6.6.2017  17:33

Vypadá to jako Vikingové křížení s Princem z Persie a snad i Johnem Carterem nebo Třemi mušketýry od P. W. Andersona, příběh je nesmírně nablblý, leccos je digitální a každý druhý záběr je zpomalený, herci jsou takřka zbyteční... A přesto to je docela zábavný film s několika efektními scénami, který mi svým zvláštním způsobem připomněl ta kouzelná béčka, k nimž dělal triky Ray Harryhausen. Určitě bych nebyl tak přísný.

• 2.6.2017  22:25
    Wonder Woman (2017)

Báječná komiksová podívaná, která si na nic nehraje a pokud ano, není to na ní moc poznat. Podobně lehký pocit jsem naposledy měl asi z (původní) Fantastické čtyřky - divákovi je od začátku jasné, co a jak se stane, ale i tak je příběh zábavný, nebere se smrtelně vážně a je radost ho sledovat. Gal Gadot je jako Wonder Woman senzační (jako umíněná Amazonka ve svém světě i jako kouzelný "mimoň" v tom našem, ale poloh má mnohem více) a líbí se mi její stoprocentní nasazení, Chris Pine je sympaťák a ani Danny Huston a David Thewlis se neztratili. Hudbu bych si sice dovedl představit nápaditější, ale akční i jiné scény podkresluje dobře, no a v neposlední řadě se mi líbil ženský pohled režisérky Patty Jenkins, která tu proti sobě staví "bezmužný" svět Amazonek a starou dobrou Anglii, v níž muži vládli a na ženy se dívali spatra.

• 30.5.2017  19:56
    Inside No. 9 (TV seriál) (2014)

Viděl jsem zatím jen první sérii, tedy šest skvělých půlhodinových povídek. Každá byla jiná, ale všechny byly neuvěřitelně nápadité. K srdci mi asi nejvíce přirostla druhá epizoda, úžasná zlodějská groteska, ale jde to opravdu těžko poměřovat. Obzvlášť se mi líbí, jak jsou tvůrci mazaní, jak například ve třetí epizodě dobře vědí, že divák ví nebo alespoň tuší, a přesto (nebo právě proto) se rozhodnou ho něčím překvapit a vyvést z míry... A povede se jim to. Jen tak dál!____Druhá řada laťku udržela přesně v té výšce, ve které byla, tedy velmi, velmi, velmi nahoře. Výborný byl už první díl v lůžkovém voze, ale obzvlášť rád bych vypíchl ten druhý, dokonale krásný.____A ani po třetí řadě nemám důvod snižovat hodnocení. Originalita pánů Pembertona a Shearsmithe asi nezná mezí, mají jedinečný talent spojovat humor a napětí a překvapovat. Epizoda s účtem v restauraci byla z téhle řady asi nejlepší.

• 29.5.2017  19:24
    Monstrum (TV film) (2017)

Jan Novotný je v hlavní roli sice skvělý, ale scénář mi připadal střídavě velmi nedotažený nebo naopak až zbytečně doslovný. Celé Monstrum na mě působilo hlavně jako protiruská a protikomunistická propaganda a myslím, že z tak nadějného a zajímavého námětu šlo rozhodně vysochat více.

<< předchozí 1 2 3 4 29 57 85 113