D.Moore

D.Moore

Pavel Korelus

okres Plzeň
novinářský krysák

homepage

102 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 30 59 87 116
  • 17.3.2018  13:57
  Stopař (1953)
  ****

  Herce jsem neznal, o režisérce jsem věděl pouze to, že ji později v jedné epizodě Columba zabil Johnny Cash... Je to ale úplně jedno, protože Stopař je povedený noirový thriller, místy skoro hitchcockovský, který si vystačí s málem.

  • 16.3.2018  06:00
  Lady Bird (2017)
  ****

  Skvěle zahraná cesta do hlubin teenagerčiny duše. Oprsklá rebelka hledající sama sebe i někoho k sobě se Saoirse Ronan velmi povedla, no ale bez protikladu Laurie Metcalf v roli matky by její Lady Bird byla poloviční. Je to příjemná podívaná, ne tak třeskutě vtipná jako třeba Juno (té se to přiblížilo hlavně otcovými vtipy a scénou s trenérem, který koučoval školní divadl), ale o trochu melancholičtější... A ke konci bohužel také trochu rozvleklá.

  • 16.3.2018  05:25
  Tomb Raider (2018)
  ****

  Kvalitní dobrodružný film s úžasnou Alicií Vikander, která herní Laře Croft nezůstává moc dlužna. Běhá, skáče, ječí a křičí vzteky i bolestí, suše vtipkuje, o divákovy sympatie si neříká nijak okatě, ale o to snáze je "krade" (jestli si vás kolem prstu neomotá během úvodních patnácti minut, tak nevím). Film na mě z trailerů působil málem komorním dojmem, a proto mě překvapilo, jak realtivně rozmáchlý nakonec je, a líbilo se mi, že to, co bych jiným filmům jindy třeba vytýkal, se tady sneslo, protože to všechno bylo tak sympatické (například závěrečné pomrkávání na Indyho Poslední křížovou výpravu vůbec nepůsobilo drze, a to je co říct). Nějaké mouchy tam jsou (Lu Renovi spolubojovníci), ale tahle výprava se i tak povedla a druhý díl má velkou šanci být ještě lepší.

  • 11.3.2018  20:20

  Na pomezí komedie (většinou úmyslné) a hororu (mimozemšťané jsou vážně děsiví) se odehrává příběh, který musí mít rád snad každý fanoušek béčkových filmů. Plus je, že se v něm vlastně pořád něco děje... No a že je to až na kost naivní? To je právě ono!

  • 11.3.2018  18:51

  Třeskutá parodie na Star Wars, která přišla rok po obrovském úspěchu Lucasova filmu a je vidět, že ji točili opravdoví fandové. Huhlající Darph Nader, Chewchilla ze Sezamové ulice a Ham Salad, který dobře ví, oč jde ("Klid, hochu, je to jenom biják"), jsou moji noví hrdinové.

  • 11.3.2018  09:36

  Strašlivá kravina, v tomto ohledu se filmu podařilo takřka dokonale napodobit nablblý seriál, se kterým jsem měl tu smůlu se kdysi potkat v televizi. Samozřejmě jsem od návratu Strážců vesmíru nečekal nic extra sofistikovaného, ale myslel jsem si, že se alespoň pobavím. No, to jsem se spletl. Líbila se mi asi jen hudba Briana Tylera.

  • 10.3.2018  18:22
  Psaní do nebe (divadelní záznam) (2017)
  ****

  Je škoda, že Zdeněk Svěrák sice v průběhu večera říká, že Divadlu Járy Cimrmana šlo vždy hlavně o humor, jakkoliv satirické bylo, ale v závěru to vlastně sám popře, když zabrousí do bahna současné politiky a začne mluvit o přímé volbě prezidenta. Myslím si o tom samém člověku to samé, co on, ale k té veselé pietě mi to zkrátka ani trochu nesedělo.

  • 7.3.2018  20:26

  Horor klasického střihu se vším všudy včetně výborných herců. O Helen Mirren asi netřeba mluvit, ale velmi mě potěšil Jason Clarke, kterého chci vídat už jen v takovýchto rolích a ne ve filmech o Terminátorovi, děkuji pěkně. Winchester se kromě nich může chlubit (ne)příjemně duchařskou atmosférou a několika opravdu povedenými a umně gradovanými lekačkami, jež nepůsobí lacině, je také (na poměry hororů) vcelku promyšlený a co v úvodu naznačí, to v závěru využije. Líbila se mi i relativně nepředvídatelná atmosféra - celé to mohlo dopadnout úplně jakkoliv (a klidně i hůř).

  • 27.2.2018  19:45
  Pračlověk (2018)
  ***

  To zklamání mi může málem srdce utrhnout, ale Nicku Parkovi se to tentokrát zkrátka nepodařilo. Poprvé a doufám, že naposledy. Pračlověk je na můj vkus především až podezřele příliš infantilní film, v němž nepříjemně velké množství humoru spočívá v tom, že sebou někdo praští, někdo někoho praští, někdo je úplně tupý, na někoho se vykálí gigantická pravěká masožravá kachna a tak podobně. Suverénně nejlepší postavou je praprase Čumák, které si chce celý film také začutat a hází výmluvnými pohledy všude kolem sebe, na paty mu šlape poštovní holub. Z plastelínových pralidí mě nezaujal takřka nikdo. Ne snad, že by ve filmu nebyly dobré fóry, jsou tam, nicméně doopravdy jsem se bavil až při závěrečném zápase, který tak krásně parodoval všechny možné fotbalové stereotypy. Na závěr bych se zmínil o českém znění, kterému tentokrát bohužel chybí jakákoliv jiskra. Takoví Piráti! měli v hlavních rolích Ivana Trojana a Elišku Balzerovou a byl to skvělý dabing, Pračlověk ale štěstí neměl a režie sehnala spíše nevýrazné hlasy a žádné překvapivé obsazení se nekoná. Škoda.

  • 25.2.2018  14:46

  Výborná kriminálka s mysteriózní příchutí, snad by obstála i bez Muldera a Scullyové, ovšem s nimi je samozřejmě ještě lepší. Co mi chybělo na prvním filmu Akt X, tady je. Příběh už nevypadá televizně, ale je stoprocentně filmový, a o překvapení není nouze. Kromě Gillian Anderson a Davida Duchovnyho mě velmi potěšil Billy Connolly.

  • 24.2.2018  18:13
  Za dveřmi (1919)
  *****

  Neskutečný drasťák, nečekaný a stoprocentně působivý. Čím méně toho budete o ději vědět, tím lépe, protože Za dveřmi opravdu dokáže překvapit. Film mě kromě jiného zaujal skvělými hereckými výkony - kdo by očekával nějaké teatrální přehrávání, které k němým filmů už tak nějak patří, byl by zklamán. Tohle je úplně jiné.

  • 24.2.2018  08:55

  Je to vlastně dlouhý díl seriálu a bohužel (jste-li fanda, nebo ne) takřka od začátku víte nebo alespoň tušíte, oč jde a co se stane. To je trochu škoda, protože jinak je vše dobré, David Duchovny a Gillian Anderson jsou dokonce výborní a řada scén má tak dobrou atmosféru, že člověk ani moc nepřemýšlí, jestli a kde už něco podobného viděl.

  • 22.2.2018  23:42

  Perfektní film s bezchybným Tomem Hanksem v roli novinářského žraloka - terminátora, stoprocentně přesvědčivou Meryl Streep coby váhavou, tak trochu plachou a zároveň i sebevědomou vydavatelkou, obdobně výborným obsazením všech vedlejších rolí i roliček a precizní Spielbergovou režií. Hudby Johna Williamse není moc, ale když zní, odvádí stoprocentní práci, no a Kamińskiho kamera kouzlí stejně přesvědčivou dobovou atmosféru jako v Mostu špionů či Lincolnovi. Co se týče děje, doslova jsem se zamiloval do investigativní válečné porady novinářů v Bradleeho domě, kde se řeší obrovské problémy, rozdávají tousty a prodává citronová limonáda. Kdo by stál o pokračování, ke kterému závěr filmu jednoznačně vybízí, ať si samozřejmě pustí Všechny prezidentovy muže - dám krk za to, že Steven Spielberg si to představuje právě tak.

  • 18.2.2018  13:53

  Kdyby byl Krampus ještě o chlup komediálnější, a je jedno jestli v tom černohumorném stylu potyčky na půdě nebo ve stylu griswoldovských Vánočních prázdnin, kterým začínal, líbil by se mi ještě více. I tak ovšem jde z mého pohledu o velmi příjemné překvapení, kterému se daří bavit i napínat a které se mohlo obejít bez těch několika otravných vážnějších minut propagujících rodinné hodnoty. Asi nejvíce mě potěšili trikaři - s výjimkou krvelačných perníčků se tady příliš nehraje na digitální kouzla, ale na staré dobré loutky a animatroniku. A všechno to vypadá skvěle!

  • 16.2.2018  23:51

  Opět jedna velmi svěží komiksová podívaná. Téměř celá se odehrává v Africe, takže výprava je podle očekávání nádherná a divák se dočká spousty super nápadů na téma Jak skloubit folklor se sci-fi. Všemu navíc pomáhá naprosto perfektní hudba Ludwiga Göranssona - dost možná nejnápaditější soundtrack ze všech marvelovských filmů. T’Challu nám dostatečně představila Občanská válka, takže příběh na ni může plynule navázat a ačkoliv vlastně vypráví o dalším zrodu dalšího superhrdiny, dělá to alespoň poměrně neokoukaně, po svém a se skvělými herci.

  • 14.2.2018  21:34
  Tvář vody (2017)
  *****

  Nááádherná pohádka se záměrně béčkovým příběhem, který ale svým poselstvím a tím, jak pohladí na duši, trumfne leccos ambicióznějšího. Sally Hawkins je v hlavní roli kouzelná a Michael Shannon vytvořil tak ohavně zábavného záporáka, že by měl podle mě vejít do filmových dějin - jeho ambiciózní maniak je za poslední dobu úkaz přímo nevídaný. Jistá del Torova režie a Desplatova hudba, jejíž hlavní motiv si chcete během filmu neustále pohvizdovat, to všechno balí do krásného zážitku, na který si vážně stálo za to počkat, ačkoliv za mořem měl premiéru před více než dvěma měsíci.

  • 12.2.2018  20:23

  Film mě bavil více než kdysi, maska netvora působí méně gumovým dojmem než byste možná čekali a od začátku do konce má Netvor z Černé laguny tu potřebnou dobrodružnou atmosféru s příchutí hororu. Titulnímu netvorovi se vůbec nedivím, že ho Julia Adamsová tak okouzlila - je totiž doopravdy pohádkově krásná.

  • 7.2.2018  19:40

  "Ty se chceš očistit s Milošem Zemanem???" Skvělá satira a je mi zcela jedno, že za pár let MOŽNÁ nikomu nic neřekne, protože vznikla teď a reaguje na aktuální dění a hlavně není tak hloupá, jak si o ní někteří (hlavně kvůli vulgarismům) myslí. Jestli nám prezidentské volby přinesly něco dobrého, je to Prezident Blaník.___P.S. Jeden z nejlepších fórů je ale neúmyslný - sdělení na konci titulků, že film byl financován i státním rozpočtem :)

  • 29.1.2018  06:14

  Naprosto úžasná parodie, ve které skvělý vtip střídá ještě lepší. Obdivoval jsem to neskutečně silné, ale přitom vyrovnané obsazení, ze kterého přitom vůbec nikdo nevyčnívá, přesto ale - Peter Falk v roli Bogarta v roli Marlowa, Peter Sellers jako čínský inspektor Sidney Wang a Alec Guinness coby slepý komorník jsou obzvlášť úžasní.

  • 28.1.2018  22:22

  V jednoduchosti je zkrátka síla - a teď nemyslím to, že hlavní hrdina je poněkud jednodušší, nýbrž ten jednoduchý, ale přitom silný příběh, který prožije. Tahle instalatérská pohádka se může chlubit hlavně suverénním Jakubem Kohákem (i když si myslíte, že ho máte plné zuby, vsadím se, že tady vás mile překvapí) a trefně napsaným scénářem, který jen naoko škatulkuje jako o život, protože všechny ty škatulky v reálném světě opravdu existují a záleží na divákovi, jestli o tom ví, nebo ne. Oceňuji, že film nelíčí obyvatele venkova ani jako tupé burany, ani jako idylicky žijící bezstarostné mimozemšťany, nýbrž že dokázal mezi těmi pohledy najít příjemně nahořklý kompromis. Je to nejlepší film Tomáše Vorla, jaký jsem viděl.

  • 28.1.2018  16:36
  Mistr mezi vyděrači (TV film) (1992)
  ****

  I když je tato epizoda dvakrát delší než běžné případy, stopáž má rozhodně své opodstatnění - v běžném dílu by nejspíš nebyl čas třeba na Sherlocka v převleku svádějícího služku (ty scény jsou tak vtipné a smutné zároveň, že je těžko popsat), a to by byla velká škoda. Finále bylo skvělé, opět snad až hororové, nicméně nelze se zbavit dojmu, že k němu ústřední duo příliš nepřispělo.

  • 27.1.2018  18:35

  Občas se až příliš tlačí na pilu, nicméně Buchty a klobásy jsou i tak sice neskutečně sprostý, ale zároveň neskutečně nápaditý, originální a anarchisticky zábavný film, který se vymyká asi úplně všemu, co jsem viděl. Není to vůbec tak primitivní podívaná, jak by se mohlo na první pohled a po pár minutách zdát.

  • 27.1.2018  12:08
  Šplhající muž (TV film) (1991)
  ****

  "Watsone, přijďte neprodleně, pokud se vám to hodí. Pokud ne, stejně přijďte." Pokud tento případ neznáte, připravte se na překvapení - můžete si myslet, že víte, oč jde, ovšem Sherlock Holmes vás stejně převeze.

  • 26.1.2018  09:19

  Retro příběh natočený retro způsobem. Tempo je tedy rozhodně pomalejší než u jiných současných či současnějších snímků, nicméně příběh je zajímavý a atmosféra patřičně tíživá. Jak by hrál Kevin Spacey, se můžeme jen dohadovat (těšil jsem se na něj, protože mám vážně rád masky), a nezbývá než uznale pokyvovat či rovnou jásat nad výkonem Christophera Plummera. Jeho Getty možná nedostal velký prostor, ale přesto je v každé vteřině tak výrazný, že je zkrátka a dobře tou nejdůležitější postavou, ať už byl záměr tvůrců jakýkoliv. Ridley Scott to stále umí a já tenhle film beru jako téměř plnohodnotnou kompenzaci za Konzultanta.

  • 24.1.2018  23:46

  Roztomile pozitivní drama a svěže překvapivé pojetí zdánlivě velkolepého sci-fi námětu věnovaného úplně obyčejnému člověku (Matt Damon jako by v tomhle smyslu pomalu přebíral štafetu Toma Hankse) a jeho úplně obyčejným starostem. Alexander Payne si to napsal a natočil po svém, trailery zdaleka neprozradily vše, takže není nouze ani o překvapení, humor je velmi příjemný, hudba Rolfeho Kenta návyková a Christoph Waltz zkrátka úplně skvělý. Jestli mě něco mrzelo, tak malá (Ha!) rolička Laury Dern... Ale na druhou stranu tam alespoň chvíli byla.

  • 22.1.2018  19:55

  Uf, tohle je síla. Je to animované, neteče žádná krev, ale člověk přesto hnusem přivírá oči.

  • 22.1.2018  19:54

  Druhý díl robotické animované postapokalypsy je docela fajn, nicméně ve výsledku slouží jen k tomu, aby nějak spojil tajuplnou jedničku a doslova šokující trojku. Jde mu to, ale to, co přijde v další části, všechno trumfuje.

  • 22.1.2018  19:52
  Firebase (2017)
  ****

  Škoda, že tenhle kraťas vlastně nijak nekončí - nejde mi o otevřený konec, ty mám rád, ale spíš bych se rád dozvěděl víc o původu (skvělého) monstra. Masky a všechny ty praktické krvavé efekty jsou tady ovšem prvotřídní.

  • 22.1.2018  19:51

  Škodolibá anekdota jako blázen!

  • 22.1.2018  19:49
  Rakka (2017)
  ***

  Nejnudnější Blomkampův kraťas z Oats Studios není vyloženě špatný, ale je příliš dlouhý a působí dojmem, že všechno, co vidíme, jsme viděli už jinde. Škoda je to hlavně kvůli účasti Sigourney Weaver.

<< předchozí 1 2 3 4 30 59 87 116
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace