D.Moore

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 31 60 90 119
    • 18.12.2018  20:48
    Aquaman (2018)

Rozhodně se nedá říct, že by mi v Aquamanovi něco chybělo. Právě naopak toho v něm bylo odhadem tak na tři nebo čtyři trháky, no a právě kvůli téhle scenáristické a režisérské horečce jsem se všech možných i nemožných veleakčních scén, výbuchů, soubojů, drsných pohledů, pubertálních (ale sedících) vtipů, dechberoucích výpravných nápadů a speciálních efektů už někdy v půlce filmu málem přejedl. Nechci ale moc kritizovat, protože po upoutávkách jsem vlastně něco přesně takového čekal - Flashe Gordona tohoto tisíciletí. Stejně mě ovšem zamrzelo třeba to, že film hned na začátku představil skvělého padoucha s pochopitelnou motivací (a ta scéna v ponorce byla vážně nemilosrdně tíživá), aby ho později... Skoro nevyužil a udělal z něj obyčejného mlátiče? Škoda, škoda, to si Black Manta nezasloužil, jeho postava měla (má?) rozhodně na víc. Co se týče herců, Jason Momoa je ohromný sympaťák, ale to už jsme věděli, takže mě překvapil a potěšil hlavně komediální talent Amber Heard. Jo a Rupert Gregson-Williams složil po Wonder Woman další moc dobrý komiksový soundtrack, který se dá bez problémů poslouchat samostatně (a ani mi nevadí, že připomíná .Mothersbaughův Thor: Ragnarok).

• 16.12.2018  08:16

Moderní western se vším všudy, tedy i s přímočarým nekomplikovaným příběhem, který ale není hloupý. A ačkoliv se mi Sheridanův Wind River líbil o něco víc, nemám důvod nebýt spokojený. Scénář věnuje velkou péči úplně všem postavám (i těm nejmenším, jako je stařík v bance nebo servírka - vlastně servírky - v restauraci), herci jsou perfektní a režie i kamera se s tím vším doslova mazlí. Přidejte si hudbu Nicka Cavea a Warrena Ellise a fakt, že to celé má šmrnc filmů Sama Peckinpaha, a pochopíte, proč jsem Za každou cenu dnes určitě neviděl naposledy.

• 15.12.2018  19:52

Slabší místa tam sice byla, ale neotrávila mě - bral jsem je jako takové nádechy mezi k popukání vtipnými scénami. Kromě fotografování na policejní stanici jsem se mohl zbláznit třeba když Gene Wilder "v tichosti" pronikal do skleníku, to se opravdu musí vidět. V neposlední řadě se mi líbilo, že si film nedělal legraci z nevidomých ani z neslyšících, ale že zároveň ani nebyl přespříliš opatrný - zkrátka znal správnou míru.

• 10.12.2018  18:40

Velká paráda. Sice se mi podle ohlasů ze světa i zdejší databáze zdá, že Coeni v posledních letech natáčejí filmy hlavně pro sebe a pro mě, ale proč by mi to vadilo, že. Každá povídka byla něčím jiná a každá byla skvělá, došlo na typický humor, na nepředvídatelné situace i na melancholické zamýšlení se o lidech a o životě, a já rozhodně nesouhlasím s tím, že povídky neměly pointy, protože je měly. Jen možná nebyly tak okaté a doslovné, jak by se někomu líbilo. Ano, myslel jsem si, že zlatokopecký příběh s Tomem Waitsem bude poslední a že to bude krásná tečka, ale když po jeho skončení začal další a pak přišel ještě poslední (typická coenovská anekdota), rozhodně jsem se nezlobil.

• 9.12.2018  11:16

Kdybych měl hádat, jestli George Lucas debutoval THX 1138, nebo Americkým graffiti, vybral bych pravděpodobně tento film, protože na mě působí nezávisleji, méně ambiciózně a není v něm tolik zapamatovatelných režijních nápadů (a třeba autohavárie je úplně odbytá). Jenže ono nejde o to, jak film vypadá, nýbrž o čem je, no a jako výpověď o mládeži na prahu šedesátých let je vážně skvělý. Skoro formanovský. Ta atmosféra horké letní noci, během níž dojde na různá loučení i setkání, se vážně povedla. Nechce se mi ze všech těch příběhů vybírat jeden, který se mi líbíl nejvíc, ale kdybych měl, byl by to ten s Richardem Dreyfussem hledajícím uhrančivou krásku.

• 30.11.2018  22:42

Příběh může být klišé nad klišé, ale když mě tak strhne, mělo by mi to vadit? Proč, proboha? Zrodila se hvězda je skvělý film se skvělými výkony (výborný herec Bradley Cooper výborně zpívá a výborná zpěvačka Lady Gaga výborně hraje), natočený povědomě jistou rukou (že by produkující Clint Eastwood trochu radil?) a se skvělým soundtrackem složeným z původních písní, z nichž každá by mohla být hit. Jsem zkrátka spokojený na pět hvězdiček.

• 27.11.2018  08:22

Velmi slabá, místy zoufale nudná komedie, kterou nezachrání ani akční scény - jsou podobně špatné.

• 25.11.2018  19:29

O Queen existuje tolik materiálu, že i dvouhodinový dokument může snadno působit jen jako taková exkurze letem světem. Když je to ovšem dobrý a hlavně vyvážený dokument, který se soustředí na fakta, nabídne hodně ze zákulisí vzniku písní a navíc nezůstane jen u mluvících hlav Briana Maye a Rogera Taylora, ale díky archivu rozmluví i Freddieho Mercuryho a Johna Deacona, skoro nejde být nespokojen.

• 25.11.2018  09:29

Přímočarý, drsný a velmi cynický film. Tvůrci mají zjevně rádi Coenovic Fargo, já také, čili nebyl důvod s nimi do toho sněžného pluhu nenasednout.

• 25.11.2018  09:20

Zpočátku velmi dobrá a v porovnání s tím vším, čemu se dnes říká horor, také příjemně jiná atmosféra - děly se nečekané věci a netroufal jsem si hádat, co přijde dál. Jenže postupem času... Představitel syna byl čím dál nesnesitelnější a jeho záchvaty pláče vypadaly jako z parodie, celé to velké tajemství mi nedávalo velký smysl a nijak zvlášť mě nešokovalo, no a krvavý a natahovaný závěr mě vyloženě otrávil. Druhá Čarodějnice (o druhém Vymítači ďábla ani nemluvě) se nekoná.

• 23.11.2018  23:47

To jsem nečekal. Po předchozím filmu, který se mi tak líbil, přišel druhý díl od naprosto stejných tvůrců... A je o tolik horší. Nuda, známé postavy, na nichž mi najednou jaksi nezáleželo, a nové postavy, které na tom byly dost podobně, jejich plytké dialogy, akční scény bez větších nápadů a lákadla jménem Johny Depp i Jude Law jen pramálo využitá. Zatímci předchozí film odhalil nové kapitoly harypotterovského světa a příjemně ho rozšířil, tenhle ho akorát podivně zamotává. Dvě a půl.

• 23.11.2018  10:22

Skvělá klasika, která si ten titul stoprocentně zaslouží. Silný příběh, výborní herci a ve vzduchu permanentně visící válečná hrozba, jež nakonec udeří a vším otřese. Filmu by moc slušel velkorysejší širokoúhlý formát.

• 20.11.2018  21:58

Předchozí film byl alespoň profesionálně natočený, ale jeho londýnskému pokračování už kromě tolik potřebného nadhledu chybí i ty slušné akční scény a triky, které by nevypadaly jako z průměrné videohry. O postavách a hercích se nezmiňuji čistě ze slušnosti, navíc je strašně vidět, že londýnské ulice jsou jen kulisy, které vznikly kdesi v ateliéru. Je to zkrátka nesmírná nuda. A hloupá.

• 17.11.2018  20:19
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Od dob Odpočívej v pokoji jsem neviděl nový seriál, který by mě dokázal tak strhnout. Zejména proměna hlavní postavy (nebudu psát hrdiny) je něco neskutečného, no a jak krutě si scenáristé pohrávají s divákovými sympatiemi a je jim to úplně fuk, to je obdivuhodné. Ze všech epizod se mi ani jedna nezdála zbytečná, v žádné se prázdně neplkalo, ačkoliv se mluvilo pořád - precizně napsané dialogy jsem si užíval stejně jako když se na sebe postavy jen dívaly a napětí houstlo. Bylo to vynikajících padesát hodin.

• 17.11.2018  20:12
    Jan Palach (2018)

Řada epizod Českého století se mi líbila více než Jan Palach. A přitom je to dobrý film, akorát mě vůbec ničím nepřekvapil a ani jednou neoslovil tak silně jako Hořící keř. Čekal bych především, že to bude odvážnější podívaná - že se tvůrci nebudou bát trochu zaspekulovat a přijdou dejme tomu s nějakým novým Palachovým motivem (nebo ho alespoň naznačí). Bohužel se to nestalo. Také se mi nelíbila všechna ta lacině působící "vodítka" typu zapalovače, hořících letáků nebo hořícího Hardyho, no a úplně spokojený nejsem ani s tím milostným trojúhelníkem, který tam vůbec být nemusel, nebo měl mít alespoň nějaké pořádné vyústění.

• 10.11.2018  06:49

"Pravý chlap to má zkusit! Ale správná ženská se musí bránit!" Italské komedie se málokdy odehrávají v reálném světě a nadsázka bývá při jejich sledování nutná. Dívka s pistolí je na tom podobně a ačkoliv na mě například můj oblíbený Stanley Baker působil lehce bezradně, Monica Vitti byla coby žhavý sicilský oheň řádící na sychravých Ostrovech skvělá.

• 4.11.2018  19:08

Je to dost rutinní podívaná, ale naštěstí v ní hraje Clint Eastwood a je klasický, takže jeho fanoušek na konci nelituje. Kdyby se ale příběh točil kolem jakéhokoliv zábavnějšího sportu (třeba piškvorek, skákání panáka nebo šachu), mohlo to být ještě o trochu lepší.

• 3.11.2018  20:12

Napodruhé to bylo lepší, pane Hitchcocku.

• 1.11.2018  23:20

Óda na Queen. Fanoušci budou vrnět blahem a krepčit v kině, užívat si špičkování titulní čtveřice, perfektní atmosféru a spoustu drobností... Nebudou chápat, jak může někdo zpívat tak podobně jako Freddie (já bych několikrát dal ruku do ohně za to, že slyším fakt jeho, ale prý ne) a vypadat úplně stejně jako Brian, a budou čekat na finále - na Live Aid. A že to je nějaké finále! Cítím se, jako bych tam byl, případně jako bych vážně sledoval Queen ze záznamu. Smekám. Koho mrzí, že Bohemian Rhapsody není "odvážnější", ten má zkrátka pech. Film nijak nezamlčuje, co se dělo na Freddieho bujarých večírcích (naopak třeba dojde na trpaslíky s balíky drog, což je věc, kterou Peter Freestone vehementně popírá snad v každém rozhovoru), ale zkrátka a dobře to neukazuje, protože to ukazovat nepotřebuje. Tohle je film o lásce, přátelství a odhodlání jednoho člověka vydat ze sebe naprosto všechno, na jevišti i mimo ně. A je to skvělý film.

• 31.10.2018  19:51

Vpravdě velkolepá světelná show... Ale co by byly všechny ty reflektory platné, kdyby to nebyla také velkolepá hudební show. Kapela šlape bez chybičky, kontakt s diváky nalepenými k pódiu je velmi těsný a absolutními vrcholy tohoto koncertu jsou nejprve strhující Somebody To Love a k závěru Another One Bites the Dust, kterou Freddie zpívá vlastně už polonahý a ať jste jakékoliv orientace, musíte na něm prostě oči nechat. "Bonus" v podobě kompletního vystoupení na Live Aid (a zkoušky na něj) je samozřejmě víc než jen vycpávka volného místa na blu-rayi. Je to fantastická půlhodina z říše snů, během které Queen předvedli to nejlepší, co mohli, a během které zazněla podle mého názoru ta nejlepší ze všech živých verzí Radio Ga Ga, jaké jsou ke slyšení.

• 28.10.2018  16:51

Tahle drzá, ale zároveň láskyplná parodie se mi líbila více než Lego příběh. Batman je obrovský borec, který si vlastní film užívá velmi podobně jako třeba Deadpool, no a když do kostičkového Gothami vtrhnou padouši z Fantomové zóny, rozpoutá se přehlídka odkazů jako z Ready Player One. Velmi mile mě navíc překvapilo, že typický americký motiv "rodina je nejvíc", na který jsem leckdy alergický, je tady podán s obří porcí nadsázky, není vůbec patetický, ale přitom je působivý.

• 28.10.2018  16:45

Mám pocit, že ten film vznikl hlavně kvůli závěrečné (dobré) scéně. Jinak je to takové přehnaně dramatické béčko, které by si přálo být něčím lepším, ale nejde mu to. Střídmá stopáž je plus.

• 25.10.2018  21:33

"Jednoduchý je mé druhé jméno." Tentokrát to opravdu platí, protože spolu s Johnnym Englishem se vrátila chabá úroveň prvního dílu. Na toho sympatického smolaře z předchozího snímku bohužel zapomeňte, je tu totiž opět namyšlený a mnohdy vyloženě zlý jedinec, kterému byste nechtěli být nablízku. Aby toho špatného nebylo málo, vrátil se i jaksi křečovitý a předvídatelně prostý humor, který dokáže jakžtakž zachránit Rowan Atkinson, ale nikdo jiný si s tou bídou neporadí, obzvlášť bezradná Emma Thompson ne. Je to škoda, přál jsem si lepší komedii, ne šaškárnu s pár světlými chvilkami (škola, tanec...) a dobrou Goodallovou hudbou.____P.S. České titulky zase perlí. Proč je "Stoprocentní plast. A stoprocentně smrtící." přeloženo jako "Stoprocentně recyklovatelná. Na rozdíl od vás.", mi zůstane navždy záhadou.

• 21.10.2018  18:39

Scéna s "nekonečně" dlouhým prknem patří k tomu nejvtipnějšímu, co jsem kdy viděl!

• 21.10.2018  18:35

Slibný námět bohužel potápí (Ha!) scénář, který si dal záležet jen s veledrsňáckou postavou Juda Lawa. Ostatní členové posádky a to, jak tupě se chovají... To je nevídaná odfláklost. A je to škoda, protože film má dobré momenty a závěrečné cigáro na hromadě zlata je vlastně nezapomenutelné.

• 21.10.2018  11:16
    Loft (2008)

Čím blíže k závěru, tím více zvratů se v Loftu děje a tím menší smysl má jakákoliv snaha předvídat, jak to asi dopadne. Ale přitom to nepůsobí překombinovaným dojmem - tvůrci chtěli zamotat divácké hlavy, což se jim povedlo, a potom je překvapit, což jim vyšlo také. Možná to nemuselo být tak dlouhé a epilog byl úplně zbytečný, ale to jsou jen dvě takové malé výtky, jinak jsem se bavil a byl příjemně napjatý.

• 19.10.2018  21:21

Michael Caine už zase krade. Problém tentokrát ovšem je, že ačkoliv má on i jeho postava svaté právo být unavený, film přece tak unavený být nemusel. Herecká sestava se mi líbila, několik scén bylo opravdu dobrých, jenže nedávná Loupež ve velkém stylu byla mnohem lepší - nejde o to, že to byla komedie, ale o to, že měla říz.

• 18.10.2018  23:26

"Neseděl jsem minule vpředu?" - "To jsme ještě nebyli svoji!" Prostě výtečná ztřeštěná komedie plná humoru všeho druhu od klasické grotesky přes třeskuté absurdity po nečekaně verbální vtipy. Nevšiml jsem si snad jediného hluchého místa, nadchly mě dekorace a do Ossi Oswalda jsem se zamiloval stejně jako třeba do scény s epidemií foxtrotu. Ústřicovou princeznu jsem navíc viděl s živým hudebním doprovodem, který jí dodal ještě větší grády.

• 17.10.2018  06:11
    Live at the Rainbow (koncert) (1975)

Tady není co řešit. Co do seznamu skladeb (na blu-ray je jich o devět více, než kolik se píše ve zdejším obsahu) i co do Freddieho vizáže jsou to, pravda, trochu jiní Queen, ale samozřejmě je to stále skvělá muzika, ze které srší energie na všechny strany a která vás drží u obrazovky a nutí přinejmenším podupávat do rytmu. Tradičně perfektní je moje oblíbená Now I'm Here, ale k vrcholům koncertu určitě patří Father To Son, White Queen, Seven Seas Of Rhye nebo Liar.

• 15.10.2018  20:04

Nápadité, napínavé, střídmé. Příjemné překvapení.

<< předchozí 1 2 3 4 31 60 90 119