maneki_neko

Česko
Impulzivní melancholik

<< předchozí 1 2 3
    • 31.5.2019  17:35

U disneyovských sequelů většinou platí, že čím více pokračování, tím více celková kvalita filmu upadá. Závěrečnému dílu z trilogie o Aladinovi však musím vzdát hold. Kolik toho dokázali podělat u Jafarova návratu, tady zase všechno dokázali dát zpátky do kupy. Děj šlape vcelku dobře a animace se na rozdíl od druhého dílu více přiblížila úžasné jedničce. Džinovy neustálé komediální výstupy narážející snad na všechny ostatní disneyovky tu šlapou jak na běžícím páse. Slušně u mě zafungovala poutavá dějová linka, kdy se Aladin shledává se svým otcem a zároveň váhá, jestli mu po tom, co opustil svou rodinu, má dát ještě šanci a pustit ho do svého života. Princezna Jasmína mi tu sice trošku připomíná Kylie Jenner, když si vyplnila rty lip fillery, ale proč ne, když už tu Džin imituje Ramba a přitom žije v době Osmanské říše, i princezna má právo být nadčasová, ne? Za mě silné ****

• 29.5.2019  19:05
    Aladin (2019)

Skvěle typově vybraní herci, nádherně upravené písně v moderním kabátku, super CGI efekty, trefný humor a úžasná práce s kamerou. Prostě pecka! Nechápu ten přehršel absurdních hejtů typu ''Není tam Robin Williams, takže je to trash.'' Samozřejmě, že tam nemůže být, když je to mrtvola. Will Smith to pojal po svém, což mě velmi potěšilo. Kdyby si tady Will hrál na Williamsova Džina, tak by hateři zase řekli, že je to fake. Animák a hraný film je prostě lepší nesrovnávat, páč doba se hold mění a je potřeba brát v potaz, že když animák běžel v kinech někdy na začátku devadesátek, tak se logicky musí po tolika letech využít trochu té moderní technologie a nového humoru, který dokáže nadchnout poněkud nevděčnou mentalitu některých dnešních lidí. Velkou výhodou téhle verze je taky to, že si zde scénáristé fakt dobře poradili s bližším vysvětlením toho, proč se z Jafara stal takový hajzl a taky zde velmi dobře zdůraznili důvod, proč se z Jasmíny stala natolik emancipovaná princezna, aby si ve své době byla schopná dupnout při výběru manžela. Za mě *****

• 28.5.2019  21:34

Oproti jedničce hodně velký úpadek na animaci a příběhu. Slabý děj však skvěle vytáhnul Džin s jeho všemožnými grimasy a groteskami. Jágo zde celkem taky perlí: ''Ptáček dá opičce banánek jestli mu otevře klec.'' Do toho Ivan Vyskočil v podání Jafara, který zde působí už jen jako zesláblý pseudo-záporák. Zkrátka to tak trochu působí, jako když byste si pustili 3 díly seriálu za sebou, co dávali každé ráno pro děcka na tv hovna. Za mě průměr. ***

• 13.3.2019  23:41

Tommy Wiseau je opravdu mimozemšťan. Nikdo ho nechápe, nikdo ho nechválí a nikdo se s ním nebaví. Až do chvíle, než pozná k sobě ještě poměrně normálního týpka Grega, se kterým se rozhodnou natočit skvělý film. Nu, jejich film se sice do žebříčku nejlepších filmů všech dob úplně nedostal, zato ale dodnes sklízí velký úspěch jakožto nejlepší propadák všech dob. The Disaster Artist nám ukazuje, že i ten nejdivnější mimozemšťan se zvláštním akcentem, a zjevně trpící mentální poruchou, se může stát hvězdou. Je mi jasné, že okolnosti byly v tomto filmu možná mírně poupraveny, aby Tommy vyšel v lepším světle. Realita možná nebyla tak dojemná, jako zde, ale rozhodně se dá uvěřit tomu, že se podobným způsobem tento film opravdu natočil. Překvapil mě skvělý herecký výkon Jamese Franca v podání samotného Tommyho i jeho neméně talentovaného bratra Davea jakožto Grega. Přestože Tommy Wiseau je vskutku nekonvenční bytost, jeho životní dílo The Room v sobě skrývá spoustu hlubokých myšlenek, které zde byly přehlédnuty. Jako pocta původnímu filmu se mi tento snímek moc líbil.

• 12.2.2019  00:15
    Kjó kara ore wa!! (TV seriál) (2018)

Důstojně zfilmovaná adaptace kultovní, u nás však poněkud méně známé mangy. Skvěle zde bylo vystiženo Japonsko v osmdesátkách. Působivé rvačky, cool retro oblečení a typický japonský humor. Dílů by mohlo být víc, ale i tak to je povedený seriál na odreagování (doporučuji však nejprve zhlédnout anime pro lepší pochopení příběhu a postav).

• 2.12.2018  20:35

Takhle to dopadá, když se zmlsáte na sedmi-dílné sérii s Harry Potterem, která dokázala po celou dobu filmu svou laťku udržet relativně vysoko. První část Fantastických zvířat se ještě také celkem povedla, ale už tam to začalo strádat jistou atmosféru kouzelnického světa. Grindenwaldovy zločiny mě už ovšem zásadně zklamaly. Ve filmu se mihne až příliš mnoho postav a zhruba po první čtvrt hodině filmu jsem se nebyla schopná vyznat v některých souvislostech. Počet postav, co mi tady byly sympatické, bych spočítala na prstech jedné ruky. Mlok se v mnoha momentech chová spíše jako duševně chorý, zmatený jedinec než kouzelník, který by měl situaci příběhu velkolepě zachránit, když už to má být jeden z hlavních ''hrdinů''. Johnny Depp zde dostal poněkud laxní roli, tváří se jako drsňák, přitom větší část špinavé práce za něj mezitím paradoxně udělají ty kladné postavy. Film celkově působí jako nějaká béčková kriminálka, kterou se tvůrci snažili zachránit neustálým přeplácáváním CGI efektů, až jim z toho upadly ruce. Nicméně, dalo by se tu nalézt i pár pozitivních věcí. Třeba takový Jude Law se do role Brumbála ve středních letech hodil velice dobře. A ten děda alchymista taky neměl chybu. Tak či onak, ta zlatá éra skvěle natočených filmů z Bradavic, kde ještě věděli, kdy mají přestat s přidáváním počítačových efektů, se už zkrátka chýlí ke konci.

• 13.9.2018  22:31
    Perfect Blue (1998)

Vskutku bizardní, absurdní, na svou dobu neuvěřitelně kontroverzní a strhující dílo. Slušně to zamotá hlavu, ale ve své podstatě to tak nějak dává smysl. Hodně násilí, někdy téměř až absurdních scén. Velmi povedené psycho se zajímavou myšlenkou. Obzvlášť na tu dobu to musela být pro diváky fakt děsivá podívaná.

• 20.8.2018  21:33

Vskutku vydařený film. Skvěle nám zde tvůrci vykouzlili ten vibe z osmdesátek. Tak trochu dokumentární snímek zobrazující tu naivní, zuboženou společnost Jižní Koree ještě po korejské válce. Fighty jsou zde uvěřitelné a též velice emotivní. Delikvent na každém rohu, stejně tak jako Gilovy modřiny na každém rohu jeho těla. Ach jo, ten kluk se asi holt nikdy nebude umět prát. Ale co, aspoň je to kus. Pak tu máme bad girl Yeong Sook, která většinou nejde pro ránu daleko a klidně se porve i pro svou tajnou lásku... ano, toho slaboučkého hezouna, který vždycky spoléhá hlavně na svůj pěkný obličej. Je fakt super, že zde hodně šetřili s hudbou v pozadí, protože to ticho dodává tomu ději skvělý retro nádech. Takhle se to dělá, děcka - kdo šetří, má za tři. Minimalismus je fakt hustej. Západní filmaři by se měli od svých východních protějšků přiučit. Ani se mi předtím nechtělo věřit, že je to z roku 2013. Tohle se brutálně povedlo, přátelé.

• 15.8.2018  20:02
    Aetaneun lomaenseu (TV seriál) (2017)

Nevím, jestli by mé hodnocení k tomuhle k-dramatu vypadalo jinak kdybych byla zapšklá třicítka, ale z pohledu teenagera mě seriál extrémně nadchl. Možná to je občas trochu přehnané, ale dějová linka se hezky vyvíjí a pobaví. Hlavní herecké duo k sobě perfektně sedí a už od začátku to mezi nimi jiskří. A ten soundtrack je prostě lahůdka.

• 19.7.2018  13:32
    Boku no Pico (2006)

Hovadina největšího kalibru, ale nutnost vidět, abychom se stali silnějšími jedinci.

• 14.7.2018  17:30
    The Rapeman (TV seriál) (1994)

Snad nikdy by mě nenapadlo, že by hentai někdy mohl mít děj, který by vůbec dával nějaký hlubší smysl. I když je příběh postaven na celkem jednoduché myšlence, stále je to něčím zajímavé. Tvůrci nám tady cíleně vykládají znásilnění jako by to vlastně byl dobrý skutek. Jako kdyby to bylo něco, co by ty prohnilé ženy, které zde náš hlavní (anti)hrdina úspěšně znásilňuje, napravilo a navedlo správným směrem v jejich životě. Keisuke je tady překvapivě zvláštním způsobem sympaťák. Jen dělá svou práci. Nic víc, nic míň. Skáče po zdech jak Spiderman, má vercajk všeho druhu. A pak už jen zvolá: RAPE TIME! a o zábavu je rázem postaráno. Tahle dvoudílná série se asi nedá úplně nazvat majstrštykem, ale rozhodně se u toho určitá skupina diváků nudit nebude.

• 12.6.2018  22:40
    Koi to uso (TV seriál) (2017)

To je taky nápad sjednávat sňatky totálně vypatlaným teenagerům, když si ještě navíc ty děcka v šestnácti myslí, že děti nosí čáp. Zkuste předhodit frajerovi v pubertě dvě roštěnky, a uvidíte, jak se s tím chlapec popere.

• 11.6.2018  13:32

Jackie Chan je borec a to, co tady předvedl, je dílo mistra.

• 11.6.2018  13:30
    City Hunter (TV seriál) (1987)

Jak šikovně skrýt sexuální vtip? Prostě zakřičte ''Mokkori!''

• 11.6.2018  13:24
    Itazura na Kiss (TV seriál) (1996)

Mám takový pocit, že v devadesátých letech byla celkově pro asijskou produkci doba nějakého osvícení nebo co. Tahle adaptace mě fakt dostala. Ztvárnění Naokiho a Kotoko mi v podání Kašiwabary a Sató neskutečně přirostly k srdci. Obě hlavní postavy dělají nějaké chyby a vzájemně se doplňují, aby si pomohli naleznout svůj smysl života. Tohle je bezesporu jedna z mých největších srdcovek.

• 11.6.2018  13:15
    Slow Step (1991)

Ten konec though...

• 11.6.2018  13:09
    Hua li de tiao zhan (TV seriál) (2011)

Po shlédnutí anime, které mě zas tolik nenadchlo, protože jsem tam kvůli přehršlí chibi momentů jaksi postrádala vážnost a uvěřitelnost příběhu, jsem se rozhodla dát šanci tomuto live-action z Taiwanu. Čekala jsem, že to bude do posledního detailu okopírované podle kreslených hrdinů, ale opak se stal pravdou. Samozřejmě zde nějaký základní šutr, na němž byl příběh postaven, zůstal. Ale tady se tvůrcům spoustu věcí, které mě předtím nedocvakly, podařilo vysvětlit velice dobře. Hlavně způsob myšlení postav je zde skvěle vysvětlen. Divák jasně vidí, proč se postavy chovají tak, jak se chovají. Občasné flashbacky seriálu mu překvapivě prospěly, protože alespoň člověk ví, jak se charakter postav vyvinul z dob dětských let po dospělost. Herci své úlohy zahrály perfektně. Ivy Chen, které mj. bylo v té době téměř 30 a ztvárnila zde 20-letou dívčinu, byla úžasná. I Siwon s Dongaem se svých rolí lépe ujmout nemohli. Máme tu spoustu vtipných, dojemných i bizardních momentů a já jsem se způsobem, s jakým zde taiwanští mistři vynaložili, nadmíru spokojená.

• 24.4.2018  22:22
    D.N. Angel (TV seriál) (2003)

Moc pěkný seriál aneb Všichni jsme schizofrenici.

• 27.3.2018  23:55
    Yosuga no Sora (TV seriál) (2010)

Ze začátku mě seriál nudil (pokus o propojení dramatické hudby a sexuálních hrátek na úrovni pravěkých lidí se tak nějak nepovedl), ale přesto mě po přečtení popisku seriálu donutila zmínka o romanci těchto dvojčat shlédnout všechny díly. Hoch po tolik let držel zpátečku, až se nakonec takříkajíc ''utrhl ze řetězu'' a svou sestru s jejím velkorysým svolením vojel. Klobouk dolů za celkem dobře ztvárněný příběh o milostném vzplanutí bratra a sestry, kteří se po smrti svých rodičů sblížili mnohem více než je zdrávo.

• 13.3.2018  20:38

Extrémně miloučký seriál. Pro citlivé duše, které se rády ponořují do srdcebolných dramat jako je tohle, s radostí doporučuji. Sice se zde romance odvíjí od fantazijních blábolů z nesčetněkrát zmiňované pohádky O Malence, ale svůj účel k pobavení a k ronění slziček to splňuje na výbornou. Mimochodem, tento seriál mě zaujal kvůli nesmírně sympatickému fešákovi z Japonska - Taiši Nakagawovi, jenž by si zasloužil cenu za nejlepší obličejové grimasy všech dob. Kam se na něj hrabe Jim Carrey!

• 5.3.2018  00:10
    Ssawooja gwishinah (TV seriál) (2016)

Z výborného námětu na příběh o pohodářském vysoškolákovi, který si přivydělává jako exorcista, vznikl peckový seriál plný akce, napětí, romance, vtipu a slzičkových okamžiků. Příběh je do detailu propracovaný a i když to občas vypadalo všelijak, k žádné postavě jsem si nakonec nevypěstovala nenávist. Nikdo tam vlastně není úplný záporák. Naopak se mi všechny postavy (hlavně Taecyeon v podání Bong Pala) moc líbily, velmi krásní a sympatičtí lidé. Každá z nich v životě zažila něco dobrého či špatného a jejich činy se dají chápat. Opět tu objevujeme, zase z trochu jiného úhlu, pohled na soužití lidí a duchů (nebo bloudících duší) - což, jak už název seriálu napovídá, zní dost lákavě k tomu, abychom to zhlédli. Soundtrack je zde přímo skvostný. Pohyby kamery zde podle mého názoru značně válcují leckteré seriálové protějšky ze západního světa.

• 7.2.2018  14:12
    Hwarang (TV seriál) (2016)

Nádherně zpracovaný seriál z dob krále Jinheunga. Všichni herci odvedli ukázkovou práci, jsou velmi sympatičtí. Autoři se přesně trefili do cílové skupiny teenagerů, protože děj ozvláštnili geniálními hláškami, milostným trojúhelníkem, vtipnými vsuvkami a překrásnou hudbou. Moc se mi líbí kostýmy a účesy z této doby, jenž tady herci pyšně předvedli. U dobových seriálů se většinou děj točí jen okolo únavných historických událostí, ale zde z toho udělali naučnou a zároveň líbivou podívanou obzvlášť pro ty, kteří se o světovou historii zas tak nezajímají nebo jim dělá problémy si zapamatovat historické události, jako třeba mně.

• 28.1.2018  00:40
    Oranžáda (TV seriál) (2016)

Koncept tohoto seriálu mi trochu připomněl Clannad: After Story, v němž máme ten pravý konec příběhu určit právě my na základě jakýchsi dvou paralelních světů s tím, že v jednom z nich vše dopadne snad tím nejkatastrofičtějším způsobem a my citlivky se sesypeme kvůli tragické smrti našich oblíbených postav, anebo v druhém případě, to dopadne dobře a my se pro změnu sesypeme z toho, že náš život je v porovnání s životem našich oblíbených postav nudný a bezvýznamný. Orange se z velké části zabývá polemizováním o tom, co a jak jsme před lety měli udělat, komu jsme se měli víc věnovat, že by pak všechno mohlo být úplně jinak a třeba bychom byli šťastnější. Prolínání minulosti a budoucnosti mě zde bavilo, vývoj charakterů postav je zde přirozený a srozumitelný. Sympatickou šestici hlavních postav jsem si velmi oblíbila. Za mě skvěle odvedená práce.

• 25.1.2018  19:31
    Fruits Basket (TV seriál) (2001)

Kupa dvojsmyslných narážek a vtípků - lepší než Sailor Moon pro homofobní publikum, bezvadné postavy, trefné vyobrazení toho, co skutečně znamená být nešťastný a osamělý, odsuzovaný ostatními, ačkoliv za to nemůže. Povedený seriál se skvělým nápadem, kdy se členové čínského zvěrokruhu změní na jejich zvířecí formu pokaždé, když je obejme jejich přitažlivá kamarádka Tohru nebo když se ztrapní. Nádherná hudba, která mě dovedla k slzám. Žádná z postav není normální, protože všichni zažili velmi těžké chvíle a to poznamenalo jejich duši. Ale i tak se rozhodli vše změnit a začít zcela nový život a napravit chyby, kterých se dopustili.

• 11.1.2018  00:50
    Kareši kanodžo no džidžó (TV seriál) (1998)

Zvlášť u některých dílů mě přepadaly pocity melancholie, vztah mezi introvertním Soichirem a extrovertní Yukino se velmi zajímavě vyvíjí, stejně tak i některé vedlejší postavy mě nadchly svým osobitým chováním, temnou minulostí a následným vypracováním se z citově nevyrovnaných puberťáků k dospělým a rozumným lidem. Je až děsivé, jak snadno se do některých postav dokáže člověk vcítit. Jsou zde velmi věrně vyobrazeny a nepůsobí jako roboti, ale jako lidé s vlastnostmi dobrými i špatnými. Na to, že se jedná o shoujo, všechno tak nějak vyznívá v dost reálném duchu, prostě každý z nás nosí pomyslnou masku ve společnosti, ale ve skutečnosti jsme úplně jiní a vlastně je to velké břemeno, neustále se přetvařovat, abychom splnili očekávání druhých. Samotný konec, resp. epizoda, kde se utne povídání o Yukino a Soichirovi, je uzavřen svým poeticky originálním způsobem ve stylu „Právě teď spolu chodíme, máme se rádi, ale stále se snažíme nalézt svou vlastní identitu a budoucnost pro teď hodíme za hlavu, vytvoříme si krásné vzpomínky a budeme žít tím, co je teď.“ Dramatické pianové sólo, které doprovází klíčové i méně klíčové momenty v životech těchto teenagerů nacházejících se v období sebepoznávání, je trefné a laská uši. Zajímavým prvkem je také prolínání animace s reálnými záběry městského života a střední školy v Japonsku, která byla nejspíš samotnou předlohou pro školu, kterou zde naše milé postavy navštěvují. Mou jedinou výtkou je snad jen ten přešlap autora - v přeplácaném množství chibi postaviček, ve které se postavy mění i v těch nejnevhodnějších a rádoby poměrně vážných momentech, kdy to kazí samotnou atmosféru a strhává pozornost od situace, ve které se postavy ocitávají nebo se ji zrovna snaží nějak vyřešit. Nemám nic proti kombinování více anime žánrů najednou, ale pokud v seriálu nastane nějaký klíčový moment v životě některé z postav, který by měl být brán vážně, míchání komediálních prvků s těmi vážnými by se mělo předem zvážit. Kare Kano až na pár nedostatků celkově hodnotím velmi kladně, má to určité poselství o dospívání a respektování ostatních okolo sebe. Zároveň to slouží jako takový rádce na cestu k dospělosti a svým způsobem odkrývá problémy teenagerů, o kterých se ve společnosti až tolik nemluví.

• 8.1.2018  19:21

Mnich Kujou se stal mnichem proto, aby splnil přání svým rodičům - oženil se. A tak jako správný mnich odtáhne svou bývalou, do němoty opilou spolužačku po kalbě třídního srazu a následně ji jakože pozve do japonského love hotelu, aby si odpočinula a on jí jakože nechá u sebe přespat. Tato (ne)šťastná žena je náhodou do našeho mnicha už od střední školy zakoukaná, takže jí vůbec nevadí, když jí Kujou začne provádět věci, za které by se nestyděl ani Robík Rosenberg. Ostatně, tenhle mnich, to je panečku borec! Zřejmě si po dobu, kterou strávil v chrámu, intenzivně pročítával kámasútru - pro edition, soudě podle toho, jak prvotřídně ''pomohl'' své kamarádce, aby se uvolnila. Dávám * za to, jak neskutečně ve mně celá tahle maškaráda s úchylným mnichem vyvolala záchvat smíchu.

• 30.12.2017  00:22
    Skirt no naka wa kedamono dešita. (TV seriál) (2017)

Když už někdo přijde s nápadem udělat anime o transvestitovi, který je posedlý vlhkými kalhotkami své sexuální hračičky v podobě vypatlané vysokoškolačky, tak proč tam vůbec cpe dojemné žvásty o citech, které se do tohoto žánru zjevně nehodí? Celkově se jedná o obyčejný odpad, jehož děj snad ani není možné hodnotit. Animace není zas tak špatná, ale volba jistých zvukových efektů a toho otravného vzdychání hlavní hrdinky při pohlavním aktu totálně zazdila i fakt, že to má být lehký hentai a spíše to připomínalo nějakou hodně špatnou komedii, kdy během sepisování scénáře někdo autora musel praštit balvanem do hlavy.

• 24.12.2017  14:16
    Blend S (TV seriál) (2017)

Pohodové slice of life s kupou zábavných gagů a zajímavých postav.

• 18.12.2017  21:49
    Zahrada slov (2013)

Úvodní scéna filmu hned okouzlí po vizuální a zvukové stránce, při které jsem měla pocit, jako bych sledovala záběry letního deště uprostřed lesa. Makoto Šinkai je pro mě stále takovou rozporuplnou osobou. Jeho filmy mají jistou hloubku, jenže ne každý to může pochopit tak, v jakém smyslu to tenhle chlapík chtěl vyjádřit. Je to sice vesměs slaďák o dvou spřízněných duších, které si perfektně rozumí a vzájemně k sobě utváří silné citové pouto, v čemž jim však brání ten celkem znatelný věkový rozdíl. Takže pohoda, docela běžná romantika. Ale, žádné deja-vu se nekoná. Normálně bych čekala, že Jukino nedokáže odolat ďábelskému pokušení v podobě mladého chlapce, který teprve nedávno zaznamenal existenci ženského pohlaví, párkrát si zahrají ,,člověče, nezlob se’’ a nashle. Tady se však rozhodli zajít ještě dál. Už jen to, že tady z hlavních postav udělali snílky žijící ve vlastních světech, ale zároveň racionálně uvažující civilizované osoby, mě mile překvapilo. Žádné úchylné romantické scény, jen rozumné vyříkání, objetí a adios! Šinkai se v tomto filmu výrazně zdokonalil v animaci a to vnímám jako další velké plus.

• 10.12.2017  14:39
    Ao Haru Ride (TV seriál) (2014)

Kdyby v životě řešili puberťáci opravdové problémy, jako se řeší tady, tak by byl život rozhodně zajímavější a alespoň by měl nějaký smysl. Překvapivý vývoj v chování, uvažování a ve vztahu mezi Yoshiokou a Kou mě donutil dokoukat celý seriál během 2 dnů. Je dobře, že v shoujo anime se obvykle dává více prostoru pro city a vzájemné porozumění a tudíž si pak fanoušci musí v hlavě podle sebe nějak srovnat, jak se vztah dvou hlavních aktérů bude vyvíjet dál, jelikož zde, což u tohoto seriálu není výjimkou, nedochází k přímému vyznání lásky, ale pouze k náznakům náklonnosti, které si ti dva lidé dávají. Tenhle seriál mě oslovil svou dynamičností a také hezky ukazuje, že nejhezčí láska se dá prožít na střední.

<< předchozí 1 2 3