Scraffy

Scraffy

Tomáš Ondrušek

okres Žilina
Milovník hororu a kvalitných filmov!

Instagram: tomass696

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66
    • 3.5.2020  16:25
    Ash vs Evil Dead (TV seriál) (2015)

Parádna komédia s mojim obľúbencom Brucom Campbellom. Filmy Evil Dead milujem a tak som si nemohol nechať ujsť aj seriál. Som rád, že sa pokračovalo v prítomnosti a pridalo sa zopár nových vecí. Nové postavy si celkom príjemne sadli a tak celé tri série šľapali ako hodinky. Čo ma ale extrémne štve je, že seriál prestali natáčať a nechali nám otvorenú 3. sériu. Ostáva už len dúfať, že sa ďalšej série dočkáme alebo nám natočia aspoň ďalší film s touto partou.

• 3.5.2020  16:21

Jeden z najlepších mafiánskych filmov, aké kedy boli natočené! Robert De Niro sa chytil režisérskej stoličky a ukázal nám, čo všetko sa priučil z filmov Martina Scorseseho. Príbeh je založený na reálnej minulosti spojených štátov a vyzerá to dobre. Mám tento film rád a patrí k jedným z mojich TOP filmov.

• 3.5.2020  16:14

Veľkolepé dielo, ktoré má nádhernú hudbu, prostredie, obsadenie a scenár vyšperkovaný do detailov. Jeden z najlepších výpravných veľkofilmov, aký kedy bol natočený!

• 11.3.2020  23:13

Zábavná komédia, kde sa opäť stretli Adam Sandler a Jennifer Aniston, ktorým to spolu skvelo klape. Na jedno oddychové pozretie s priateľmi originál film zo super prekvapujúcim zakončením.

• 11.3.2020  23:09
    Parazit (2019)

Som extrémne prekvapený, aký originálny kúsok sa Korei podaril. Extrémna dramatická komédia, pri ktorej som sa váľal smiechom. Snáď na ten až moc presladený koniec naprosto famózny film, ktorý si istotne toho Oscara zaslúžil. Jedno z najväčších prekvapení roka 2019 a tiež jeden z najlepších filmov roka, ak nie aj najlepší.

• 11.3.2020  23:04
    Já, Simon (2018)

Film, ktorý rieši dnešnú dosť aktuálnu tému v spoločnosti mladých ľudí a ja som celkom rád, že podobný film vznikol. Síce romantické komédie nemám moc v obľube, tak toto sa celkom dalo zniesť. Herecky to celkom ušlo.

• 11.3.2020  23:02
    Judy (2019)

Herecký koncert Renée Zellweger! Scenár síce nie je úplne narvaný zaujímavými časťami, ale zato nám ukazuje jednu z najväčších etáp Judy Garland a bohužiaľ aj jednu z jej posledných. Síce to nie je typ hudby, ktorú počúvam, ale zato ma to dokázalo upútať a pozerať až do konca. Áno, mohlo sa to točiť okolo celého života Judy Garland, ale oni si vybrali nám ukázať tieto okamihy z jej života, ktoré neboli moc ľahké a ja som za to rád, keďže som o nej a jej živote prakticky nepočul, len som kedysi dávno videl jej film Čarodejník z krajiny Oz, ktorý sa mimochodom celkom často rieši aj v tomto filme. :)

• 11.3.2020  22:56

Na chlp rovnaký animák ako jeho prvá časť. Neurazí, ale ani nenadchne.

• 11.3.2020  22:54

Proste taká jednoduchá blbinka plná vtipných situácií. Nebyť fanúšik pôvodného seriálu, tak o to asi nezavadím, ale neľutujem toho. I tak ale jeden z tých animákov, ktorý si po pár dňoch a možno aj hodinách po zhliadnutí nebudete pamätať. Neurazí ale ani nenadchne.

• 11.3.2020  22:52

Naprosto ohromujúci zážitok tento film. S takou jednoduchosťou zahraný a natočený, až to vyráža dych. Nemusí sa nám všetko ukázať a dokáže nám to navodiť zimomriavky aj keď vzlet raketoplánu vidíme len ako odraz na helme astronauta. Famózny vesmírny epos, ktorý som nevidel v kine, čo považujem za svoju obrovskú chybu.

• 11.3.2020  22:45
    Ad Astra (2019)

Zmeškal som v kine filmy First Man, Gravity aj Interstellar. A keďže som chcel vidieť na plátne podobný vesmírne ladený film, tak som si tento nemohol nechať ujsť. A tak ako som sa na film tešil, tak som z neho sklamaný. Samozrejme herecké duo Brad Pitt a Tommy Lee Jones je úžasné a efekty tiež, avšak mi dej prišiel nie príliš zaujímavý. Samozrejme sa tu niekto môže rozkrikovať, že to malo byť strašne filozofické a ja neviem čo ešte, ale mne to tak neprišlo a skôr mi to prišlo, že sa to v celej tej vážnosti samo stratilo a akosi sa to nedokázalo z toho dostať. Škoda, tešil som sa. Ale bolo dosť super vidieť Tommy Lee Jonesa opäť po rokoch na veľkom plátne! :)

• 11.3.2020  22:40
    Nový papež (TV seriál) (2020)

Tak a máme tu pokračovanie Mladého pápeža! A opäť to nie je zlé. Herci sú vybraní veľmi dobre a na Johna Malkovicha som si hneď zvykol. Jeho hranie Sira Brannoxa je úchvatné. Trocha mi vadí akýsi nevyužitý potenciál jeho postavy, ktorá bola zo začiatku dosť dobre rozbehnutá, ale postupne sa akosi začali v rysoch jeho postavy strácať a tak utopili jeho obrovský potenciál. Veď sa tam niekoľko krát spomínalo, že je krehký ako porcelán, tak prečo nám v tomto smere neukázali dačo viac. Napríklad jeho akési rozpoloženie o aktuálnej podobe cirkvi. Áno, boli tam nejaké náznaky, ale nehneval by som sa napríklad za to, keby to uhrali na jeho plač nad aktuálnym dianím vo svete ako hlava cirkvi. Inak som s ostatnými postavami celkom spokojný a to ešte hlavne s Voiellom a Assentem, ktorých vývin je tiež sranda pozerať. A tak sa mi vlastne seriál a jeho scenáre každého diela páčili, snáď len s výnimkou dejovej linky Esther, ktorá ma vyslovene srala. Ale taktiež to bolo potrebné pre jej vývin postavy. Musím ešte pochváliť aktuálne témy, ktoré sa tu preberajú, cez homosexuálov, utečencov, teroristov, sexuálnych škandálov až po kňazskí celibát. I keď to na prvú sériu - Mladý pápež nemá, tak hodne sa tomu blíži. A rád by som si tieto seriály pozrel ešte raz.

• 11.3.2020  13:31
    Sviňa (2020)

No tak na to, že to je slovenský film je to sakra dobré! Herecky to je dosť slušné a scenár to má vymyslený celkom zaujímavo aj keď je snáď jasné, že keby to pozerá niekto iný ako Slovák, tak by si to tak neužil, všetky tie prepojenia a skryté odkazy. I tak si ale myslím, že film stojí za to a konečne sa na Slovensku podarilo vyprodukovať niečo, čo nestojí zas až tak za ho*no.

• 9.2.2020  13:44
    Irčan (2019)

Bezkonkurečne najlepší film roka! Štvorka - Scorsese, De Niro, Pacino a Pesci sa spolu stretli v naprosto strhujúcom filmovom epose, ktorý avšak nie je pre každého. Ja, keďže milujem takéto gangsterky a celkovo tento štýl, tak som celé tie tri a pol hodiny ticho sledoval a ani som sa nepohol. A to som sa najskôr hodne toho obával, keďže tri a pol hodiny je ozaj dosť. Avšak príbeh je naozaj premyslený a v celej tej stopáži sa nenájde hluché miesto. Celkový prerod hlavnej postavy je veľmi dobre rozprávaný a aj CGI omladenia vyzerajú celkom obstojne, i keď by som si to vedel predstaviť aj lepšie. Aj tak ale najlepší film za poslednú dobu a istotne si ho pozriem viac krát. Už teraz sa z toho stal kult!

• 9.2.2020  13:36

Super vykreslenie emócií. Spočiatku som sa toho bál, keďže príbeh to nemá nejak extra veľký, ale na ploche cez 2 hodiny to dokáže zaujať, keďže všetky emócie sú ľudsky vykreslené. Herecky to je celkom slušne zahrané a to hlavne Adam Driver, ktorý ukazuje, že dokáže zahrať ozaj všetko a úlohy si vyberá hodne pestro. Scarlett Johansson aj keď sa snaží, tak jej to akosi nemôžem uveriť. Hold ju už navždy budem vidieť so zbraňami v rukách bojovať vedľa avengerov. Keďže som chlap, tak súcitím skôr s Charliem, ktorý mi aj celkovo prišiel viac osobnostne pestrejší. Ale to je vec pohľadu. Prial by som Oscara Adamovi Driverovi, ale tento rok má strašne veľkú konkurenciu v Joaquinovi Phoenixovi. No necháme sa prekvapiť.

• 27.1.2020  13:59

Tak to bolo niečo. A bavilo ma to viac ako jednotka! Presne takto som si predstavoval, že bude film vyzerať už pri predchádzajúcej časti. Sexy baby, veľké a graficky pekne zvládnuté žraloky, temné podvodné zákutia, katakomby... Ja som si to proste užil a nechápem ľudí, ktorí čakali niečo prevratné. Veď je snáď jasné, akým smerom sa film bude uberať.

• 3.1.2020  18:28

Bavil som sa, avšak nie tak moc ako v častiach pred tým. Všetko mi to prišlo strašne nasilu a nútene. Aj tak ale mám pred nimi veľký rešpekt a budem na nich v dobrom spomínať.

• 3.1.2020  18:25
    Yesterday (2019)

Komédia pre ktorú som mohol napísať scenár aj ja. :) Síce plné klišé a tak vôbec, ale počuť (a vidieť) Beatles v kine bol zážitok.

• 3.1.2020  18:23
    Joker (2019)

Najviac film zdvíha krásne herectvo Joaquina Phoenixa, ktorý do toho dáva maximum a doslova sa pre tú rolu narodil. Aj tak som ale možno čakal viac...

• 3.1.2020  18:21

Ukončenie pekné, ale mňa to hold zas až tak nebere... Síce hodnotím rovnako, ale Infinity War ma bavilo viac.

• 3.1.2020  18:20

Naprosto dokonalý dokument, ktorý som si v kine naprosto užil a chalanom to prajem. Cestu som sledoval ešte pred jej samotným začatím. :)

• 3.1.2020  18:19

Nemám moc v láske romantické komédie, avšak toto ma dosť bavilo. Tí detský herci to dobre zahrali a fakt sa na to dalo pozerať, čo sa často nestáva. Možno to nie je na plný počet, ale keď už vznikol nejaký romantický film a mne sa páčil, tak nemôžem inak. :)

• 3.1.2020  18:10

Netflix si rok 2019 užil a dal nám hodne super filmov a medzi nimi tento nenápadný, ktorý je avšak silný svojím obsahom. Všetku chválu musím obrátiť voči hlavnému duu v podaní Anthonyho Hopkinsa a Jonathana Pryca, ktorý sa nielenže pekelne podobajú - hlavne František, ale tiež to hrajú s peknou dávkou nežnosti a maximálnou zžitosťou sa s postavou. Scenár je napísaný celkom zábavne a pritom má v sebe aj nejaké posolstvo. Film hlavne pre katolíkov, ale dovolím si povedať, že aj nejakých odpadlíkov od kresťanstva by to možno dokázalo nejakým spôsobom prilákať späť. Snímok si možno nezaslúži plný počet, avšak cítim, že som videl film s vyšším posolstvom. Jeden z najlepších filmov roka 2019.

• 3.1.2020  18:03

Moc milý a vtipný animák, ktorý stojí za pozretie. Samozrejme môže niekto namietať, že to moc logiky nepobralo, ale stále je to hlavne detsky zameraný animák, ktorý má byť hlavne zábavný, hravý a hlavne aby to pekne vyzeralo. Ja som sa bavil a to aj keď už nie som cieľovka.

• 30.11.2019  22:04
    Stmívání (2008)

No není to až taká srágorina ako som si myslel. Áno, herecky to nie je moc dobré a tiež hodne jednoduchý scenár tomu moc nepomáha, ale pre nenáročný výpadok z reality to postačí.

• 30.11.2019  22:01
    Wildling (2018)

Veľmi sympatický nezávislý hororček o premene a následnom zrode vlkodlaka. Už zo začiatku to chytí silnú atmosféru a drží si ju po celú dobu až do konca. Po celý film vlastne neviete, čo sa bude diať a teda neviete predpovedať, ako to vlastne celé skončí a o čo tam vlastne ide. Všetko je to pekne natočené a aj zahrané. Bel Powley je svojím mierne odlišným výzorom skvelou voľbou na hlavnú postavu a dúfam, že ju v hororovom žánry uvidím viac krát.

• 30.11.2019  21:56

Trápna variácia na Nezvratný osud. A ešte aj nesympatická hlavná predstaviteľka.

• 30.11.2019  21:54

Zaujímavá paródia na zombie filmy. Má to svoje čaro a hlavne zo začiatku to má celkom slušný humorný nábeh. No od polovice sa to začne celkom tiahnúť. Keby sa nezostalo v dome a začalo sa nejako cestovať a naháňať po svete, tak by to bola slušná zábava. Nicolas Cage žiari, jemu takéto filmy idú.

• 30.11.2019  21:52
    Suspiria (1977)

Geniálne dielo, ktoré má hútnu atmosféru a dokáže z nej mraziť aj po rokoch.

• 30.11.2019  21:49
    Pomsta (2017)

Je to sexy a krvavé a aj tak to akosi nudí. Akčných sekvencií tam mohlo byť oveľa viac, veď práve pri takýchto typoch hororoch sa to najviac očakáva.

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66