Poslední traper (2004)

Jeden z najlepších dokumentov, aký som kedy videl. Naprosto dokonale natočené a zahrané. Videl som ho už viac krát a vždy sa k nemu rád vraciam. Len veľmi málo dokumentov ma takto dokázalo strhnúť ako tento.

Ash vs Evil Dead (2015) (seriál)

Parádna komédia s mojim obľúbencom Brucom Campbellom. Filmy Evil Dead milujem a tak som si nemohol nechať ujsť aj seriál. Som rád, že sa pokračovalo v prítomnosti a pridalo sa zopár nových vecí. Nové postavy si celkom príjemne sadli a tak celé tri série šľapali ako hodinky. Čo ma ale extrémne štve je, že seriál prestali natáčať a nechali nám otvorenú 3. sériu. Ostáva už len dúfať, že sa ďalšej série dočkáme alebo nám natočia aspoň ďalší film s touto partou.

Příběh z Bronxu (1993)

Jeden z najlepších mafiánskych filmov, aké kedy boli natočené! Robert De Niro sa chytil režisérskej stoličky a ukázal nám, čo všetko sa priučil z filmov Martina Scorseseho. Príbeh je založený na reálnej minulosti spojených štátov a vyzerá to dobre. Mám tento film rád a patrí k jedným z mojich TOP filmov.

Statečné srdce (1995)

Veľkolepé dielo, ktoré má nádhernú hudbu, prostredie, obsadenie a scenár vyšperkovaný do detailov. Jeden z najlepších výpravných veľkofilmov, aký kedy bol natočený!

Parazit (2019)

Som extrémne prekvapený, aký originálny kúsok sa Korei podaril. Extrémna dramatická komédia, pri ktorej som sa váľal smiechom. Snáď na ten až moc presladený koniec naprosto famózny film, ktorý si istotne toho Oscara zaslúžil. Jedno z najväčších prekvapení roka 2019 a tiež jeden z najlepších filmov roka, ak nie aj najlepší.

První člověk (2018)

Naprosto ohromujúci zážitok tento film. S takou jednoduchosťou zahraný a natočený, až to vyráža dych. Nemusí sa nám všetko ukázať a dokáže nám to navodiť zimomriavky aj keď vzlet raketoplánu vidíme len ako odraz na helme astronauta. Famózny vesmírny epos, ktorý som nevidel v kine, čo považujem za svoju obrovskú chybu.

Irčan (2019)

Bezkonkurečne najlepší film roka! Štvorka - Scorsese, De Niro, Pacino a Pesci sa spolu stretli v naprosto strhujúcom filmovom epose, ktorý avšak nie je pre každého. Ja, keďže milujem takéto gangsterky a celkovo tento štýl, tak som celé tie tri a pol hodiny ticho sledoval a ani som sa nepohol. A to som sa najskôr hodne toho obával, keďže tri a pol hodiny je ozaj dosť. Avšak príbeh je naozaj premyslený a v celej tej stopáži sa nenájde hluché miesto. Celkový prerod hlavnej postavy je veľmi dobre rozprávaný a aj CGI omladenia vyzerajú celkom obstojne, i keď by som si to vedel predstaviť aj lepšie. Aj tak ale najlepší film za poslednú dobu a istotne si ho pozriem viac krát. Už teraz sa z toho stal kult!

Afrikou na pionýru (2019)

Naprosto dokonalý dokument, ktorý som si v kine naprosto užil a chalanom to prajem. Cestu som sledoval ešte pred jej samotným začatím. :)

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Nemám moc v láske romantické komédie, avšak toto ma dosť bavilo. Tí detský herci to dobre zahrali a fakt sa na to dalo pozerať, čo sa často nestáva. Možno to nie je na plný počet, ale keď už vznikol nejaký romantický film a mne sa páčil, tak nemôžem inak. :)