Judy (2019)

Herecký koncert Renée Zellweger! Scenár síce nie je úplne narvaný zaujímavými časťami, ale zato nám ukazuje jednu z najväčších etáp Judy Garland a bohužiaľ aj jednu z jej posledných. Síce to nie je typ hudby, ktorú počúvam, ale zato ma to dokázalo upútať a pozerať až do konca. Áno, mohlo sa to točiť okolo celého života Judy Garland, ale oni si vybrali nám ukázať tieto okamihy z jej života, ktoré neboli moc ľahké a ja som za to rád, keďže som o nej a jej živote prakticky nepočul, len som kedysi dávno videl jej film Čarodejník z krajiny Oz, ktorý sa mimochodom celkom často rieši aj v tomto filme. :)

Angry Birds ve filmu 2 (2019)

Na chlp rovnaký animák ako jeho prvá časť. Neurazí, ale ani nenadchne.

Addamsova rodina (2019)

Proste taká jednoduchá blbinka plná vtipných situácií. Nebyť fanúšik pôvodného seriálu, tak o to asi nezavadím, ale neľutujem toho. I tak ale jeden z tých animákov, ktorý si po pár dňoch a možno aj hodinách po zhliadnutí nebudete pamätať. Neurazí ale ani nenadchne.

První člověk (2018)

Naprosto ohromujúci zážitok tento film. S takou jednoduchosťou zahraný a natočený, až to vyráža dych. Nemusí sa nám všetko ukázať a dokáže nám to navodiť zimomriavky aj keď vzlet raketoplánu vidíme len ako odraz na helme astronauta. Famózny vesmírny epos, ktorý som nevidel v kine, čo považujem za svoju obrovskú chybu.

Ad Astra (2019)

Zmeškal som v kine filmy First Man, Gravity aj Interstellar. A keďže som chcel vidieť na plátne podobný vesmírne ladený film, tak som si tento nemohol nechať ujsť. A tak ako som sa na film tešil, tak som z neho sklamaný. Samozrejme herecké duo Brad Pitt a Tommy Lee Jones je úžasné a efekty tiež, avšak mi dej prišiel nie príliš zaujímavý. Samozrejme sa tu niekto môže rozkrikovať, že to malo byť strašne filozofické a ja neviem čo ešte, ale mne to tak neprišlo a skôr mi to prišlo, že sa to v celej tej vážnosti samo stratilo a akosi sa to nedokázalo z toho dostať. Škoda, tešil som sa. Ale bolo dosť super vidieť Tommy Lee Jonesa opäť po rokoch na veľkom plátne! :)

Nový papež (2020) (seriál)

Tak a máme tu pokračovanie Mladého pápeža! A opäť to nie je zlé. Herci sú vybraní veľmi dobre a na Johna Malkovicha som si hneď zvykol. Jeho hranie Sira Brannoxa je úchvatné. Trocha mi vadí akýsi nevyužitý potenciál jeho postavy, ktorá bola zo začiatku dosť dobre rozbehnutá, ale postupne sa akosi začali v rysoch jeho postavy strácať a tak utopili jeho obrovský potenciál. Veď sa tam niekoľko krát spomínalo, že je krehký ako porcelán, tak prečo nám v tomto smere neukázali dačo viac. Napríklad jeho akési rozpoloženie o aktuálnej podobe cirkvi. Áno, boli tam nejaké náznaky, ale nehneval by som sa napríklad za to, keby to uhrali na jeho plač nad aktuálnym dianím vo svete ako hlava cirkvi. Inak som s ostatnými postavami celkom spokojný a to ešte hlavne s Voiellom a Assentem, ktorých vývin je tiež sranda pozerať. A tak sa mi vlastne seriál a jeho scenáre každého diela páčili, snáď len s výnimkou dejovej linky Esther, ktorá ma vyslovene srala. Ale taktiež to bolo potrebné pre jej vývin postavy. Musím ešte pochváliť aktuálne témy, ktoré sa tu preberajú, cez homosexuálov, utečencov, teroristov, sexuálnych škandálov až po kňazskí celibát. I keď to na prvú sériu - Mladý pápež nemá, tak hodne sa tomu blíži. A rád by som si tieto seriály pozrel ešte raz.

Sviňa (2020)

No tak na to, že to je slovenský film je to sakra dobré! Herecky to je dosť slušné a scenár to má vymyslený celkom zaujímavo aj keď je snáď jasné, že keby to pozerá niekto iný ako Slovák, tak by si to tak neužil, všetky tie prepojenia a skryté odkazy. I tak si ale myslím, že film stojí za to a konečne sa na Slovensku podarilo vyprodukovať niečo, čo nestojí zas až tak za ho*no.

Irčan (2019)

Bezkonkurečne najlepší film roka! Štvorka - Scorsese, De Niro, Pacino a Pesci sa spolu stretli v naprosto strhujúcom filmovom epose, ktorý avšak nie je pre každého. Ja, keďže milujem takéto gangsterky a celkovo tento štýl, tak som celé tie tri a pol hodiny ticho sledoval a ani som sa nepohol. A to som sa najskôr hodne toho obával, keďže tri a pol hodiny je ozaj dosť. Avšak príbeh je naozaj premyslený a v celej tej stopáži sa nenájde hluché miesto. Celkový prerod hlavnej postavy je veľmi dobre rozprávaný a aj CGI omladenia vyzerajú celkom obstojne, i keď by som si to vedel predstaviť aj lepšie. Aj tak ale najlepší film za poslednú dobu a istotne si ho pozriem viac krát. Už teraz sa z toho stal kult!

Manželská historie (2019)

Super vykreslenie emócií. Spočiatku som sa toho bál, keďže príbeh to nemá nejak extra veľký, ale na ploche cez 2 hodiny to dokáže zaujať, keďže všetky emócie sú ľudsky vykreslené. Herecky to je celkom slušne zahrané a to hlavne Adam Driver, ktorý ukazuje, že dokáže zahrať ozaj všetko a úlohy si vyberá hodne pestro. Scarlett Johansson aj keď sa snaží, tak jej to akosi nemôžem uveriť. Hold ju už navždy budem vidieť so zbraňami v rukách bojovať vedľa avengerov. Keďže som chlap, tak súcitím skôr s Charliem, ktorý mi aj celkovo prišiel viac osobnostne pestrejší. Ale to je vec pohľadu. Prial by som Oscara Adamovi Driverovi, ale tento rok má strašne veľkú konkurenciu v Joaquinovi Phoenixovi. No necháme sa prekvapiť.

47 metrů: Mimo klec (2019)

Tak to bolo niečo. A bavilo ma to viac ako jednotka! Presne takto som si predstavoval, že bude film vyzerať už pri predchádzajúcej časti. Sexy baby, veľké a graficky pekne zvládnuté žraloky, temné podvodné zákutia, katakomby... Ja som si to proste užil a nechápem ľudí, ktorí čakali niečo prevratné. Veď je snáď jasné, akým smerom sa film bude uberať.