Životní šance (2013)

Výborne natočený a aj zahraný film, ktorý dokázal z ľahkého námetu vykresať tak dobrý film. Obsadenie je dobré a natočené je to parádne. Film dokáže hodiť aj nejaké tie emócie a tým chytiť za srdiečko. Bavil som sa.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Naozaj parádny film, ktorý určite stojí za to si ho pozrieť. Vynikajúci scenár a vynikajúce obsadenie. Všetko zmáknuté v jednej miestnosti. Naozaj parádny film. No nejako na tú 5 hviezdu mi tam niečo chýba...

Auta 3 (2017)

Po slabej dvojke prichádza opäť nadupaná časť, ako bola jednotka. Zábava je na mieste a animácia je tiež celkom obstojná. Mám z toho dobrý pocit a nevadilo by mi si pozrieť aj štvrtú časť.

Chatrč (2017)

Chatrč je emocionálne veľmi silný film, ktorý prinúti každého s hlavnou postavou súcítiť. Je to vizuálne veľmi pekné, ale príbeh tu moc neprináša. Myšlienka vyrovnať sa s vrahom svojho dieťaťa tým, že mu odpustím je naozaj pekná, ale celkovo to vo filme vyzerá nič moc. Kľudne by to mohlo byť kratšie a bolo by to možno viac záživnejšie. Octavia Spencer super ako vždy.

Insidious (2010)

Parádny horor, ktorý po dlhej dobe priniesol celkom slušnú ľakačku. James Wan to stále vie. Mohlo to byť kľudne 5 hviezd, ale je tam pár nešikovne zostrihaných scén a niekedy dokonca aj herci prehrávajú. Ale určite sa jedná o slušný horor z ktorého časom vznikne dobrá séria. A ja budem určite pri tom!

Oheň v horách (1985)

Nádherná výprava a kamera, aká je v tomto filme bohužiaľ nezachraňuje nudnosť scenára. Mám rád filmy, ktoré sa zaoberajú dedinčanmi žijúcimi v horách, ale toto bolo naozaj nudne pojaté. Malo to celkom slušný nábeh no neskôr sa to vytratilo a stalo sa z toho len bezduché kecanie. Má to dve hodiny, ale kľudne stačila nejaká hodinka aj niečo a bolo by to viac záživnejšie. Ale aj tak musím podotknúť, že podobných filmov treba viac!

Wind River (2017)

Pravdou povediac som čakal niečo viac. Výprava, kamera, obsadenie, réžia... toto všetko je dobré. Ale príbeh a celkovo scenár je dosť nudne napísaný. Stále sa tu hovorí a málo sa koná. Nevadí mi, keď sa vo filme rozpráva, ale toto bolo také strieľanie do vetra. Film sa nám snaží dať nejaké poučenie, ale ku koncu nám nemá čo ponúknuť. Film skončí a vy si len poviete: "To je všetko?" Ani vlastne neviem prečo, ale silno mi to pripomínalo tiež tohtoročnú pecku (ktorá taká pecka nebola) Snehuliaka. Malo to tiež celkom slušný nábeh, slušné obsadenie a aj dobrý námet, ale ku koncu to bola len nudná fraška ako toto. Musím teda povedať, že som čakal oveľa viac, keď som sa pozeral na hodnotenie. Cez to všetko to ale bude veľmi potenciálna Oscarovka.