Pauling

Pauling

psycholog

<< předchozí 1 2
    • 6.9.2009  14:44

Inspirace: film (určitě průměrný) mne fascinoval úplně něčím jiným než filmová zápletka a není mi úplně jasné, jestli dvě skutečné postavy hrály samy sebe: Anthony Robbins - guru neurolingvistického programování, který umí skutečně to, co bylo podstatou základní myšlenky filmu (myšlenkově přeprogramovat vnímání) - jeho knihy jsou neskutečné a neurolingistické programování základem např. scientologie nebo Silvovy metody. A potom, ten borec, co bez nohou v závěrečných titulcích tak neskutečně jezdil na lyžích, to byl Chrirstopher Reeve ? Kvůli těm dvěma stojí za to film vidět.

• 25.6.2009  09:06

Inspirace: Nádherné reálie Říma a Vatikánu. Jinak film jako satisfakce pošramocené pověsti katolické církve se podle mého mínění docela povedl. Příběh vpravdě akční, zpracování solidní, kulisy úžasné. Musel jsem jej vidět dvakrát, abych zachytil obrovské množství myšlenek a historických souvislostí. Ale stály za to. Myslím, že Vatikán může být spokojen.

• 25.6.2009  08:14
    Red (2008)

Inspirace: tvrdý muž hájí svoje práva a příkoří, které na mu děje, když mu mladá parta zastřelí psa, který je jeho jedinou radostí na konci těžkého života. Nemá co ztratit, snaží se uhájit pravdu. Bohužel to vede k dalšímu násilí a další tragédii. Muž je asertivní, hájí svou pravdu za každou cenu. Z jeho pohledu je to správné. Film na mne působil trochu schematicky, proto dávám tři hvězdy.

• 25.6.2009  07:35

Inspirace: Rohmerova psychologická sonda do myšlení ženy. Krásně popisuje majetnické myšlení ženy ve vztahu k mužům, byť je "myšleno dobře". Ale jde jen o agresivní manipulaci. Žena, která se takto projevuje předem maří svůj vztah a nesmí se divit, že partner se brání, nebo si vytváří jiné vztahy. Mám rád tyto typy filmů.

• 19.6.2009  17:19

Inspirace: jelikož se mě to věkově a myšlenkové týká, míra nostalgie byla při sledování vysoká. Film podle mne špatně natočený, ale myšlenkově bohatý. Každý má svou představu o životě a najednou musí bilancovat. Kdo ještě nebilancoval, neví o čem je řeč. Ale i v té nostalgii jsem se smál, připadalo mi to vtipné. Jedna z myšlenek: peníze, bohatsví a popularita nejsou pro vnitřní pocit štěstí zdaleka to nejdůležitější.

• 17.6.2009  16:08

inspirace: pár myšlenek - skutečné hodnoty jsou nad vnější image a vnitřní krása vítězí i když je neuvěřitelné, jak jsme naučeni, že stáří je něco negativního, nepříjemného... děláme si starosti se stárnutím, zdá se, že horší by bylo, kdybychom mládli, vlastně bychom znali datum našeho zmizení ze světa a to by byl hodně velký průšvih... po druhé a potřetí se krásně pozorují Pittovy proměny.

• 11.8.2008  20:25
    Mamma Mia! (2008)

inspirace: skutečná inspirace pozitivity, čistá radost, uvolnění a pohoda.

• 2.5.2008  11:12
    Kuličky (2008)

Inspirace: již několik žen se mi přiznalo, že skutečnost je vykreslena věrně, prý to tak opravdu s myšlením žen je, i když režisérka s lehkou ironií komentuje opak. První povídka je natočena velmi syrově, trochu nesrozumitelně, druhá a třetí naopak velmi plasticky a zvláště třetí je mrazivá ("láskou často zabíjíme"). Skvělý film.

• 12.3.2008  20:48

inspirace: úžasný film, evropský pár má problémy s otěhotněním a jede to řešit do Indie. Dítě zplodí, ale jinak, než si představovali. Za mystikou neposkvrněného početí je skrytý pouze obyčejný chtíč. Sugestivní, suchý anglický humor a tragédie nesvobody.

• 21.1.2008  13:10

Inspirace: nic převratného a revolučního jsem sice neobjevil, ale bavil jsem se dobře. Nejvíce mne potěšila Kristanna Loken jako sexy terminátorka, její mimické projevy ovšem při sadistických akcích ovšem moc strojově nevypadaly. Ostatně polidštěných T s psychologickým výcvikem bylo více. Pro mne příjemná inspirace - vztek je lepší než beznaděj, dobré a poučné. Projekt T je asi už ukončen, pokud se počítá s Arnoldem, ale nechám se překvapit.

• 18.1.2008  20:03
    Slavnost (1995)

Inspirace: Sophie nemá dislexii, ale je analphabet, prostě neumí číst a psát. Isabelle Huppert i Sandrinne Bonnaire jsou neskutečně opravdové. Geneze vzniku zločinu je přesná, tak se skutečně většina zločinů a hlavně vražd stává, najednou, z ničeho nic, z nenávisti, jako reakce na vlastní problémy a neschopnost. Ovšem kontrast napětí Mozartovy opery a klidu přípravy vraždy ve mě vyvolaly pocity, které jsem už u filmu dlouho nezažil, vážně jsem nevěděl, jestli se mám dál s hrůzou dívat, nebo pro klid film vypnout. A Jacqueline je stále stejně půvabná.

• 16.1.2008  22:28

Inspirace: ...člověče, kdyby nás tak někdo viděl, tak smíchy praskne...tak to je geniální, je to vlastně znovu(podruhé) o tom, co dělá každý z nás, když ho nikdo nevidí. No a když nás někdo vidí, tak jsme hogo-fogo, to musíme nějak vypadat. Asi ten život o tom je, otázka je, jestli si to dokážeme přiznat, asi by to mohlo stačit - si to přiznat a nemusíme to ani natočit, jak se to podařilo Jaroslavu Papouškovi. Skrytá kamera II.

• 14.1.2008  11:19

Inspirace: mimořádně kvalitní karikatura homo sapiens, pojednávající vlastně o tom, jaká prázdnota a tragedie nastane, když se nám pokazí televize, v komentářích k tomuto filmu existuje názorový rozpor tak 50/50 - jsme skutečně takoví a nebo takoví vůbec nejsme. Jinak spoustu myšlenek na zamyšlení: člověk hledající klid, člověk mající pocity viny, člověk prosazující své zájmy, člověk si uvědomuje, jak mu život protéká mezi prsty. Špičkové herecké výkony.

• 12.1.2008  09:19

Inspirace: zajímavá je přeměna civilistů ve vojáky během jednoho filmu, nelíbila se mi zjednodušenost neschopnosti povstalců, i přes tragiku a realitu válečné operace trochu to zavání supermanstvím

• 12.1.2008  07:59

Inspirace: klasický mysteriózní film s důmyslnou kriminální zápletkou, pěkně vykreslené typy postaviček mužú a žen italského venkova, autentičnost skryté vášně Franka Nera, skvělý výkon krásné a smyslné Jennifer O`Neillové, moudrost Jamese Masena, na druhé straně schematičnost děje. Pěkná myšlenka - nezdvořilost se trestá smrtí.

• 28.12.2007  21:14

inspirace: pro mne překvapivá, strhující podívaná, v duchu předchozích dílů, ale zajímavější, nádherně smysluplně chaotická kamera, výborná hudba, intenzivní dvouhodinový prožitek. Moc pěkné.

• 28.12.2007  20:55

inspirace: někdy si taky tak připadám se svými dětmi, když nestíhám, v tom je mi Arnold sympatický, jinak je to ovšem průšvih a propagace santaklausismu

• 27.12.2007  17:14

inspirace: konflikt lásky s kulturou a morálkou, vítězí morálka a zvyky

• 27.12.2007  16:19

inspirace: film je spíše popisný, historická klasika. Pro ty, kteří mají o období Achnatona a Nefertiti v egyptské historii zájem je to ovšem lahůdka, zvlášťě, když už si prošli v Egyptě Karnacký chrám a Údolí králů

• 11.9.2007  18:40
    Medvídek (2007)

Inspirace: film ze života -budu se opakovat, takový skutečně život je. Tak nějak jsme skoro všichni zrozeni. A dobře jsem se pobavil.

• 30.8.2007  18:19

Tři body dávám za nostalgii, film jsem viděl jako desetiletý a byla to vlastně moje první sci-fi - cestování časem. S odstupem je to trochu děs, ale nepříjemný film to není. Příjemná, i když naivní nadsázka.

• 21.8.2007  18:27

Inspirace: čich - nová dimenze pohledu na vůni a smrad, velmi plasticky a realisticky ztvárněná. Jinak ovšem to mesiášství mne neoslovilo, i když jsem zastáncem názoru - co voní jde od Boha, co smrdí jde od Ďábla.

• 21.8.2007  10:44

Inspirace: násilí moci proti jedinci se ostatní lidé bezmocně podřizují. Rambo se nepodřídil. Mohl, byl na to cvičen. Analogie pro život je obtížná, ale Johnovi všichni fandí a chápou jej. I já. Film jsem si prožil.

• 20.8.2007  23:09
    Carmen (1983)

Inspirace: strhující Gades a hlavně Laura del Sol - ztělesněné ženství ve své kráse, svůdnosti a koketerii. Provokující žena, stále více napínaný muž až k okamžiku, kdy žena již nechce a muž zešílí - to je Carmen. V Saurově filmu je prolínání skutečnosti a baletu tak opravdové, že kdykoli si na ten film vzpomenu, přemýšlím o tom, jak to vlastně bylo. Jinak nádherné neverbální projevy španělského baletu s vyjádřením nehraného temperamentu. Skvělý film.

• 15.8.2007  21:38
    Cesta do Indie (TV film) (1998)

Inspirace: trilogii jsem musel vidět znovu a znovu, abych si skutečně potvrdil, že Chaun, Čtvrtníček a vlastně i Richard Gere vážné tvrdí, že za pěti smysly jsou i smysly další, které nepopisuje biologie, fyzika ani chemie. Jsem tomu rád a nadchlo mne to. Stejně jako mne překvapila drsná realita Indie. Z reportáže z pohřebních obřadů se mi dělala husí kůže.

• 15.8.2007  21:13
    Pretty Woman (1990)

Inspirace: každá pohádka, i tato moderní má svoje ponaučení. Já ho vidím v tom, že láska může změnit prostitutku v hodné děvče a stejně tak i tuneláře v seriózního byznysmena. Dojemně natočená pohádka. Kdo by nechtěl někdy utratit jen tak nehorázně velkou sumu peněz nebo si zaletět letadlem na premiéru opery...

• 15.8.2007  21:04

Inspirace: krizová situace, ve které se projevil charakter hlavních hrdinů obou stran. Film je natočen tak, že jsem se dokázal vžít do rolí a přemýšlel jsem, jak bych se zachoval já. Přesně vyvážené napětí situace.

• 15.8.2007  20:23

Inspirace: to se pánům Svěrákům povedlo. Jde o jednoznačně instruktážní film, zvláště pro ženy: milé dámy, všichni, skutečně všichni muži mají úplně stejné představy, jako jsou ve filmu sny Zdeňka Svěráka. Pánové přiznejme si to (pan Plzák to jistě potvrdí). Myslím, že ani nemusíme hledat kolem sebe tři mystické šmouhy.

• 14.8.2007  22:52

Inspirace: opravdu geniálně natočený všední a palčivě nevšední příběh typu Shakespeare na polském sídlišti. Všechno je promyšlené, láska je věrohodná a opravdová, vedoucí pošty patřičně polská, feministická. Grazyna Szapolowska nádherně ženská, Olaf Lubaszenko skutečný zrající puberťák. Doporučil bych jako instruktáž skutečného citu, tolik odlišného od převažujícího a všudypřítomného marketingu

• 13.8.2007  17:57
    Muž z Ria (1964)

Inspirace: film jsem viděl jako malý kluk a byl pro mne zosobněním exotiky, vtipu, dobrodružství a krásných žen. Návaznost volné trilogie (Muž z Hongkongu, Muž z Acapulca) je jakoby návazností vztahu Belmonda k ženám - od ztřeštěné Francoise Dorléac, přes vášnivou Ursulu Andress až ke zralé Jaqueline Bizet

<< předchozí 1 2