Burdock

okres Praha
Velmi kritický divák

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 30.12.2018  17:33
    Starověcí vrazi (TV seriál) (2016)

Díly Vlad Napichovač i Švýcarská garda jsou fakt dobrý.

• 5.7.2018  22:26
    Machtmensch Putin (TV film) (2015)

• 13.5.2018  16:52

Je to pro děcka a jako takový mi přijde, že to funguje. Animace výborná, příběh ok

• 27.3.2017  01:28

Mě ten Almodóvar fakt nebaví. Ještě sem nenarazil na jedinej jeho film, kterej by mě zaujal. Zajímavé příběhy, ale vždycky natočené tak nemastně neslaně :(

• 5.7.2016  19:03

Jak se to říká - kdybych dostal pětník za každej podobnej film.... Scorsese tu v podstatě kopíruje svoje daleko lepší filmy.

• 14.4.2016  14:42
    Girls Beware (1961)

Zvláštní to morálka té doby :)

• 29.3.2016  05:46
    Modré stíny (TV seriál) (2016)

Neobjektivně dávám za 5*, protože sem šťastnej, že se konečně něco takovýho mezi českými seriály urodilo. Objektivně tak za 4*. Skvělý herecký výkony, božská kamera, super hudba, příběh trošku zamotanější a občas podivný chování postav, ale což, líbilo moc :)

• 16.2.2016  01:37

No dopr... psychologickej triler na jedničku, dlouho sem neviděl takhle dobrej.

• 27.1.2016  01:43
    Dovolená v Protektorátu (TV pořad) (2015)

Realita Druhé světové se nedá zprostředkovat skrze televizi. V rámci možností to ale byl velmi povedený pokus o ponoření se do tehdejší doby. Navíc vývoj rodiny, která se naučila obhospodařovat statek, dojit krávu, obdělávat pole nebo vyrábět tvaroh, a prošla si celkově mnoha schízama, do kterých jí štáb natlačil a který zinscenoval, je obdivuhodnej. A říkat, že je to nepovedený jenom proto, že tam gestapáci reálně nikoho nezastřelili, je trochu chorobný. Stejně tak tvrzení, že ta show někoho uráží, protože si hraje na Druhou světovou.. je 70 let po válce, takže jděte s urážením se do háje.

• 1.1.2016  15:32

Při prvním shlídnutí úsměvná blbůstka bez logiky. Při druhým shlídnutí sem se ale naladil na tu blockbusterovost a musím říct, že je to vizuální a zvuková lahůdka, která to do mě prala na plný koule :)

• 23.12.2015  12:34

Pěkná atmosféra, ale scénáristicky hloupoučké. S podobnou atmosférou se mi líbilo víc Černá smrt (2010) a Hra o smrti (2003) Ale Ron Perlman rules jako vždycky - dát démonovi hlavičku může jen Perlman :)

• 1.12.2015  21:15

Takovej průměrnej triler se zvláštním zpomaleným stylem, který mnohé unudí k smrti :)

• 17.11.2015  15:10

Bylo by za 3*, ale jedna hvězda dolu za odpornej product placement ChubaChups a Prdbináčka

• 14.11.2015  19:51

Roztomilá jednohubka, která dobře kombinuje triler s komedií. A démonický Willem Dafoe je parádní.

• 14.11.2015  19:50
    Godzilla (2014)

Těžká nuda střídaná skvělou akcí. Polovinu doby jen nezáživné konverzačky s hodně tupými dialogy, prodchnuté tuctovou romantikou a rodinnými tématy.. Ale ty akční scény fakt luxusní. Jedině při nich jsem si ten film dokázal vychutnávat. Pokud proklikáte film jen na ně, o nic nepřijdete. Ale recenze Kamila Fily taky zajímavej úhel pohledu http://www.respekt.cz/delnici-kultury/godzilla-jako-trenazer-bezvyznamnosti-a-ztraty-iluzi

• 14.11.2015  19:40

Vyčpělý, mnohokrát omílaný příběh, s každým dílem se akorát stávající takovým zamotaným uzlíkem příčin a následků, že už i sami scénáristi blouděj tímhle logickým bludištěm. Schwarzenegger ve všech svých verzích potěší :)

• 12.11.2015  00:57
    Tchyně (TV pořad) (2015)

Jeden díl (problém snachy s tchýní) a přišlo mi, že to nejsou ani zinscenovaný situace reálných lidí, ale že to jsou herci, navíc s až moc klišovitě napsanýma dialogama, až to bolelo víc než Ulice. Když snacha neumí vařit, tak to znamená co? No že přesoluje, přeci..

• 12.11.2015  00:56
    Sejdeme se na Cibulce (TV pořad) (2013)

Tomu říkám ale úlisnej moderátor..

• 30.10.2015  22:46

"Dva roky ani konzerva nevydrží."

• 1.9.2015  21:47
    Interstellar (2014)

>>SPOILER JAK SVIŇ<< Oj, vizuálně, hudebně a emočně nádhera a 3/4 filmu jsem tomu dokonce veskrze věřil nějakou tu vědeckou striktnost, ale poslední čtvrtina byla otočkou o 180° do bahna idiocie. Plus sem asi spoustu věcí nějak nepochopil. Co jako furt vymejšleli za gravitační hyperteorii, co měla zachránit lidstvo? Na co ta pani přišla? Co bylo za problém na zemi? Když dokážou vytvořit život podporující podmínky na tej finální centrifuze, tak proč ne na Zemi? A jako sněť?? Dělá si ze mě někdo prdel!? A ten prach? Tyve tak zalesnim Saharu a bude to určitě levnější než vyexpedovat lidstvo na druhej konec vesmíru, kde zas stejně budu zalesňovat nějaký vysněný království šutrů. A gravitací rozhýbat ručičku hodinek, aby morseovkou předala odhadem terabajty dat?? Proč rovnou tou všemocnou gravitací nedonutit sousedovic čokla všechny ty data vyrejpat packama do písku? Bylo by to rychlejší a dávalo by to asi stejnej smysl. Prostě moc otázek a bojím se, že na žádnou z nich není smysluplná odpověď. A moh bych přidat ještě něco o tlačení na pilu, o banalitě skrývané za velkolepost, o polopatismu pro prvňáčky atd., ale to už je takový to kopání do mrtvoly. Můžu doporučit Strom života: podobně epický a emočně působivý, ale nenasírající nelogičností......................... Týden po shlídnutí: Ok, tak dávám 4, je to skvělej film. Kašlu na logiku :)

• 29.8.2015  20:35

Unylá konverzačka dodržující všechny žánrový klišé.. a hlavně nepřekvapit. K tomu 2-3 dobrý akční scény a finále.

• 21.8.2015  01:54

No hrozný utrpení

• 20.8.2015  07:33

Prakticky stejná prdel jako jednička

• 16.8.2015  20:22
    Laggies (2014)

hmmm

• 9.8.2015  16:09

Utahané až běda. Pěkná střílečka na konci mi nenahradí předešlých 1,5 hodiny klišé, stoprocentní předvídatelnosti, vyplňovacích dialogů jak z manuálu, zmatečného jednání hrdinů a fetišistických pohledů do krajiny. Takže doporučuju přescrollovat až k finální střílečce a pustit z hlavy.

• 9.8.2015  07:06
    Oáza (1972)

Hodně silné. Ne úplně ideálně natočené, je zde třeba přistoupit na styl. Dokonalý Hrušínský, Potměšil, i jiní.

• 17.7.2015  20:29

Dost depresivní vhled do "života" skupiny bezdomoveckých děcek v Bukurešťském metru. Děcka od 8 let do teenage věku jen tak přežívaj ze dne na den, sjížděj se svým autolakem (či co to bylo), žebraj, vyvalujou se na slunci a v noci spěj na kartonech ve vestibulu metra. S některými z nich dokumentaristi zaskočej i k jejich chudým, nestarajícím se rodičům, který se evidentně nijak moc nepřetrhnou, aby jim doma nadále zůstaly.

• 15.7.2015  12:41

Ani sem nečekal, že by mě to bavilo, ale ve výsledku mě to vtáhlo na celý dvě hodiny. Každá ze storek je dokonale vypointovaná a vygradovaná až do nekompromisního, často fatálního, finále. Nebyla jediná, která by nudila, a u pár situací sem si říkal, že tvůrci maj opravdu koule tohle ukazovat :) Vysmátý kino okolo dodalo navíc další body na pozitivním dojmu :)

• 8.7.2015  15:35
    Vysvobození (1972)

Silné. Hodně mi to připomnělo Straw Dogs s Hoffmanem.

• 13.6.2015  10:47

Klasickej problém: super vizuál, zvuky, hudba, ale jinak blbost s přeplácaným dějem, idiotskými hrdiny, tupými dialogy, na 30% fungujícím humorem, stokrát viděnou linií vývoje děje. Sám sobě se divim, že se ještě na tyhle pakoblockbustery občas nechám zlákat. Často jen kvůli těm záporákům... Tenhle kousek naštěstí zaujme navíc dobrou retro hudbou a retro vizuálem.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13