arbitr

Gaius Petronius

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 23.5.2020  08:42
    Babylon Berlín (TV seriál) (2017)

První dvě řady mě nadchly, ta třetí už je slabší. Ale kvalitní noir v retro kulisách to po je celou dobu. Pokud bude ještě jedna řada, chtělo by to nějaký pořádný kriminální případ.

• 5.4.2020  19:55
    Po svatbě (2019)

Stepmom po dvaceti jedna letech.

• 19.1.2020  15:49

Nehrát v pohádce přehrávajíci Plodková přidal bych minimálně jednu hvězdu.

• 29.12.2019  19:39

Kramerová vs. Kramer asi už nikdo nepřekoná, ale herecky to bylo velmi dobré a na letošní Oscary to ambice určitě má. Nominace na Zlaté Glóby to ostatně naznačují. Téma je to tak ohrané, ale přesto jsou k vidění originální nápady (scénář) dialogů i monologů. V porovnání se zmíněnou klasikou to ale u mě na plný počet není.

• 7.12.2019  19:59
    Kominského metoda (TV seriál) (2018)

Dobrých komediálních seriálů (ale i filmů) je pomálo a tak tenhle byl pro mě příjemným překvapením. Mlaďasům to téma bude asi cizí, ale moudří vědí. Arkin i Douglas hláškují jak o život a ostatní jim k tomu pěkně a uvěřitelné sekundují. Ještě jedna sezóna by bodla.

• 7.12.2019  18:50

Sly nám ve své roli nestárne a kdo má rád osmdesátková béčka jistě chrochtá blahem. Poslední krví tak nemusel říct poslední slovo a v Nové krvi, pokud se jí dožije, zase zatočí s nějakými lumpy. Což si všichni přejí, protože to dělá s chutí a noblesou.

• 27.7.2019  22:30
    Tolkien (2019)

Jedna hvězda za hudbu, jinak celkem nudně podaný životopis.

• 2.1.2019  20:39
    Survivor: David vs. Goliath (TV pořad) (2018)

Spoiler: Fandil jsem Christianovi a nechápu, co se s ním, v tom díle kdy ho vyřadili, stalo. Připadal mě odevzdaný a přehnaně sebejistý, což mě při jeho inteligenci docela překvapilo. Ale třeba je za tím něco jiného a pravdu má Tom Riddle.

• 1.1.2019  23:03

Pro mne film roku. Minimálně, vzhledem k tomu co se poslední dobou točí, možná i dekády. Rozhodně doporučuji velké plátno s pořádným zvukem, ale i doma, až bude ta správná kvalita, budou mít radost.

• 30.1.2018  20:20

Už jsem viděl hodně filmů o přírodě a tak jsem měl pocit, že to vidím už po několikáté, ale ty Galapágy mě dostaly. David Attenborough je jen jeden.

• 7.1.2018  10:39
    The Grand Tour (TV pořad) (2016)

První sezóna má slabší rozjezd, ale pak už jedou zase po vzoru Top Gearu jako namydlenej blesk. Druhá sezóna kvalitu podržela, už se těším na třetí.

• 7.1.2018  09:26
    Vztah pro psa (TV film) (2014)

Typická Hallmarkovská romantika, ale protože já mám pejsky rád, trochu nahodnocuji.

• 31.12.2017  00:00

Vzhledem k tomu, že tento dokument předcházel hranému filmu, který se v něm evidentně silně inspiroval, nemůžu jinak. Ten muž je šílenec. It is real. The 21st Century Most Acclaimed Films.

• 28.12.2017  23:00

Stejně jako loňský Oskar (Moonlight) a nebo letošní God's Own Country mně to připadá příliš vykalkulované. To už se nebudou točit normální (hetero) kvalitní filmy? Umělecky je to pěkná filmařina, ale asi je to vyčpělostí západní společnosti a jejím chováním, že se poslední dobou uchyluje stále znova a znova k tématům kdysi tabuizovaným a dnes až příliš (z mého pohledu) preferovaným. Doufám, že se najdou opět tvůrci, kteří najdou způsob jak zaujmout většinu a nejen tu queer partu. Jdu se z toho vyspat a zítra si pustím nějaký film z minulého století.

• 27.12.2017  21:38
    Bright (2017)

To byla patlanice Mizerů, Harryho Potera, Matrixu, Pána prstenů, World of Warcraftu a mnoho dalších. Totální výplach mozku na období mezi vánocemi a novým rokem.

• 27.12.2017  11:40
    Dobré mravy (TV seriál) (2016)

Překvapení sezóny.

• 13.8.2017  15:00

Rio de Janeiro 3* za tu manželskou linku srážka jedné hvězdy, Emilia-Romagna 5* nejen za připomínku dovolené v tomto kraji

• 4.8.2017  23:13
    Odkud já vás znám (TV pořad) (2003)

Moje hodnocení odpovídá kvalitě pořadu: FH - 5*, hudební vata a prostřihy - odpad!

• 2.3.2017  20:03

To si snad dělá HBO srandu, to už nemají svoje kvalitní pořady, že musí dávat Hallmark filmy?

• 26.1.2017  22:55
    Koruna (TV seriál) (2016)

Naprostá extáze v nejvyšších patrech. Přestože historii miluji, zvlášť tu hodně vzdálenou, nikdy bych nevěřil, že mě bude bavit i takto nepříliš vzdálená "moderní" historie jednoho panovnického rodu i ostatních vládců tohoto národa. Downton Abbey bylo pro mne takový lahodný předkrm, ale tohle je hlavní chod, který pokud bude pokračovat v nasazené laťce, tak se rozhodně máme na co těšit. Trochu se bojím, zda to vůbec půjde na takové úrovni udržet. Smekám nad scénářem i zpracováním, výběrem herců, zejména před královnou a jejím prvním předsedou vlády, ale i do každého detailu vyvedených reálií té doby a prostředí. Až je našinci líto, že u nás nikdy nic takového o naší jakékoliv historii vládnutí nevznikne. 1. sezóna 5 *, 2. sezóna 4 *, 3. sezóna 5 *.

• 26.1.2017  06:34
    La La Land (2016)

Fantasticky barvitě a vkusně natočená romance se zpěvy a tancem v rytmu jazzu. První dojem nebyl špatný, ale že bych na to hleděl s otevřenou pusou a nějak mě to osobně zasáhlo to ne. I když určitá analogie s vlastními životními zkušenostmi tam byla. Na druhý pokus jsem se ujistil, že nejméně hodnocené bylo u mně obsazení hlavních postav. Tento film díky nim nepovažuji za muzikál, kvalit dnes již klasického Zpívání v deští nebo i Moulin Rouge to bohužel nedosahuje, o muzikálech Ginger a Freda ani nemluvě. Chápu i nominace na Glóby a Oskary, protože loňský rok toho zas tak moc kvalitního a nadčasového nepřinesl. Tohle si za nějakou dobu pustím ještě potřetí a možná se to u mě nakonec klasikou také stane.

• 15.1.2017  22:46

S Páralovými adaptacemi to jde z kopce a tohle je naprostá zhovadilost nejhrubšího zrna. Předpokládám, že Ondra tušil do čeho jde, ale výsledek mu určitě radost neudělal. Dal bych z fleku odpad, ale pouze kvůli němu dávám jednu *.

• 15.1.2017  15:01

Sex, Drugs and Rock´n´roll ve své nejryzejší podobě. A také chlast, gamblerství, nejtvrdší, nejhlasitější a nejrychleší muzika, ale i jedno velké otevřené heavy metal srdce. Čeho si hodně cením, že mu sláva, na rozdíl od některých jiných, nevlezla na mozek. Pěknej oslavnej dokument, kdo by takovej o sobě nechtěl jednou vidět?

• 14.1.2017  12:28
    The 74th Golden Globe Awards (TV pořad) (2017)

Vloni black people utřeli na Oskarech nos, tak jim dejme další rok alespoň nějaký ten glóbus. Naprosto zmatená a nudná ceremonie, příšerný moderátor a tak za jediné pozitivum považuji čestnou cenu pro Meryl Streep a absolutorium pro La La Land. Jo a přestávám se holit.

• 12.1.2017  21:24
    Tanečník (2016)

Nejsem žádný fanda baletu, nikdy jsem o něm o Serjožovi neslyšel, ale ty výkony byly naprosto strhující, takže dávám plný počet a jdu si pustit "Take Me to Church" ještě minimálně jednou.

• 11.1.2017  21:50
    Goliath (TV seriál) (2016)

Pokud jsem Jedné noci dal plný počet, tady nemůžu jinak. Opět to táhne právník v hlavní roli, tentokrát luxusně vyvedený a poprávu Zlatým glóbem oceněný Billy Bob. Také ostatní postavy se mně moc líbily a kamera s hudbou to celé rámuje v kalifornských reáliích. A pokud si myslíte, že jste přiliš malí a bezvýznamní, zavřete se do pokoje s hejnem komárů.

• 11.1.2017  17:49

Nesympatičti herci, nemelodické písně, scénář rádoby originálni, ale strašně nudný, prostě muzikál na pokraji odpadu.

• 9.1.2017  18:08

Na otázku v Obsahu bohužel dokument neodpověděl. Ale kdo tu dobu pamatuje, ví o tom své a že byla Nadia vytouženým snem mnoha puberťáků, nejen v rodné zemi, je naprostý fakt. Škoda, že dokument ukázal pouze fotky z pozdější doby, přeci jen to byla a je pěkná ženská a tak živý obrázek ze současnosti a její vyjádření k tématu je to, co mě v takovém dokumentu chybělo nejvíc.

• 8.1.2017  23:41
    Toni Erdmann (2016)

Tak nám němci zase vytřeli zrak, jak se točí filmy ze života. Film byl spíše k pláči než smíchu, několik scének bylo až přes čáru. Ale chápu zdejší nadšení, většina viděla film v sále s festivalovými diváky a smích je tak nakažlivý. Připustil si někdo z nich, že se směje nejen naší době, ale často i sám sobě? Mě z toho, ač v teple obývacího pokoje, přesto lezl mráz po zádech. Fanoušek tohoto filmu pro množství nesympatických postav ze mě nikdy nebude, aber ich ziehe meinen Hut.

• 8.1.2017  23:08

Naprosto nezvládnutý příběh, který napsal sám život. Tuto látku by musel natočit cizinec, u nás není nikdo, kdo by to dokázall. Jednu hvězdu za jedinou skutečnou filmovou postavu, v této parodii na drama, ztvárněnou Karlem. Zbytečně promrhaný grant, za který mohlo být natočeno něco, co by lépe zodpovědělo skutečné motivy a myšlenkové pochody hlavních postav. To by se toho ale nesměl ujmout takový protekční pepík.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11