Luuzyka

Luuzyka

Lucie Kadlecová

okres Pardubice

4 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 27.6.2015  08:38
  Srbský film (2010)
  ***

  Tak tohle budu rozdýchávat hodně dlouho... ! Prvních 50 minut se zbytečně táhlo a nic moc šokujícího se nedělo, ale druhá polovina filmu to svýma "hardcore" scénama dokonale vynahradila. Hodnocení "nejodpornější film všech dob" Srbski film rozhodně obhájil, je to hnus, ale na druhou stranu si zaslouží pozornost.

  • 10.1.2015  10:55
  Až po uši (TV seriál) (2014)
  ****

  Podle mého nejlepší český seriál za posledních x let. U každého dílu se bavím od začátku do konce. Škoda jen že každý díl nemá alespoň hodinu a celkově nemá seriál víc epizod. V neposlední řadě musíte po každé epizodě uznat, že Praha je vážně krásná.

  • 21.12.2014  22:42
  Nařčení (2012)
  ***

  Že jsou američani národ bezmozků, si myslím už delší dobu.... ale že až takhle? :-D

  • 5.9.2014  12:21
  Zvrácený (2002)
  ****

  Po prvních 5ti minutách jsem chtěla film vypnout, nedávalo to smysl a celý to bylo takový divný. Pak ale věci postupně začaly dávat smysl ... naštěstí. Musím se přiznat, že po konci sem si musela znovu přehrát začátek. Retrospektivní snímek o muži, kterému znásilní přítelkyni a on vezme spravedlnost do svých rukou. Palec nahoru.

  • 3.9.2014  08:35

  Skvělé intro vás vtáhne do děje a nepřestane vás to bavit až do konce. Vysoká koncentrace nesympatických postav přesně vystihuje tento snímek. Hlavní hrdina si celou dobu drží svůj "poker face" a s xichtem masového vraha se rozhodne mstít. Nenávidí všechny a všechno kolem sebe, jediná postava na které mu asi i záleží je jeho dcera .... v posledních minutách jsem si naivně myslela, že v něm přece jen kousek citu je. Incest s dcerou ale tuhle domněnku definitivně pohřbil. Agresivní, zvrácený a svým zpracováním originální počin.

  • 14.8.2014  22:26

  Obava z toho že pokračování nepřekoná jedničku se naštěstí nevyplnila. Anarchie je rozhodně zajímavější a ukazuje skutečnou realitu, kterou by "očista" způsobila. Aneb film se konečně neodehrává v jednom domě a vy si můžete očistu v šeru pouličních lamp vychutnat naplno. Pro mě je jediným mínusem to, že téma už tolik nepřekvapí a celkově by se z něho dal vytěžit více šokující děj.

  • 13.7.2014  07:11

  Scotta Derricksona považuju za mistra hororu současnosti. Lekačky, mrazivé videonahrávky ... to nikdo neumí zpracovat líp než on. Závidím všem, co dokázali shlédnout celý film. Já jsem bohužel strachy chtěla odejít ze sálu po 20ti minutách a valnou část filmu koukala do mobilu či do zdi. Film vás nenechá ani na chvíli vydechnout a budete se bát celou dobu. Sinister a Chraň nás od zlého se dle mého zapíší do kultu hororových filmů, za poslední dobu jsem v rámci tohoto žánru nic lepšího a originálnějšího neviděla. Celou děsivou atmosféru brilantně dokresluje hudba Christophera Younga, která byla geniální už v Sinisteru. Jen ty Doors mi do toho trochu neseděly.

  • 10.7.2014  09:55

  Snímek má vlastně ve své podstatě dobrý nápad. Povedená zápletka a zajímavý příběh, to všechno ale totálně zhatí posledních 15 minut filmu. Na konci zjistíte, že nemůžete věřit absolutně ničemu, co se celou hodinu a půl odehrávalo. Tyhle šokující zvraty bohužel kazí celý film, který by jinak mohl být velmi zajímavý.

  • 10.7.2014  09:54
  Lilja (2002)
  ****

  Depresivní snímek, na který se rozhodně nedoporučuji koukat při pochmurném večeru či citovém splínu. Film ukazuje nižší sociální třídu v ruské panelákové zástavbě. Všechno je tu šedé, špinavé, drsné a občasné songy od Rammstein vám na dobré náladě taky nepřidají. Sledujeme životní příběh mladé rusky, který se zdá být lehce beznadějný. Matka se jí vzdá kvůli pracháčovi z Ameriky, hlavní hrdinka si začne vydělávat prostitucí a nakonec, s vidinou lepší budoucnosti, odjede za prací do Švédska. Kde se ale ve finále stane obětí obchodu s bílým masem. Film vás skutečně vtáhne do děje a bez mrknutí ho budete chtít vidět až do konce. Jedinou výtku mám k nereálným scénám s křídly, ve kterých si Lilja povídá se svým mrtvým kamarádem, celý film to kazí.

  • 10.7.2014  09:53
  Šeptej (1996)
  ****

  První filmový počin Davida Ondříčka. Chvílemi je to trochu sci-fi a poezie. Celý příběh brilantně dokresluje hudba od skupiny Colorfactory. Všechny postavy jsou tak trochu mimo realitu a rozum tady má asi jen doga Cosmo. Se Samotáři se film nedá srovnávat, ale i tak má svoje kouzlo. Hvězdičku navíc ode mne film dostává hlavně díky hereckému obsazení Vilhelmová, Čechtický a Muchow.

  • 10.7.2014  09:53

  Hodně zajímavý snímek, ukazující fakta o životě členů sekty svědků jehovových. Film má originální náměť a představa, že někdo takto skutečně žije, může mnohým připadat bez nadsázky bizardní. Nejšílenější je pro mě představa narození se do takové rodiny, protože v tomto případě člověk v podstatě nemá na výběr. Buď bude v sektě a bude se řídit jejich kontroverzními zákony, anebo ho rodina odmítne a do konce života už ho nebude chtít vidět. Bohužel zajímavé téma nebylo podle mě dotaženo do konce. Nejvíc mi vadil nejasný závěr filmu, protože jsem celou dobu čekala na životní rozhodnutí hlavní hrdinky, ale ve finále se divák nic nedozví. Také by mě zajímalo víc informací o jejich životě.

  • 10.7.2014  09:52
  Samotáři (2000)
  *****

  Kultovní český film s nepřekonatelnými hláškami a soundtrackem od Jana P. Muchowa. Jiří Macháček tady rozhodně sehrál nejlepší roli svojí kariéry. Film jsem viděla poprvé ve 12, kdy mi připadal jako cool komedie k popukání, postupem času ale zjišťuji, jak moc skutečný je :-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace