Černé zrcadlo - Rachel, Jack a Ashley Too (2019) (epizoda)

Táto epizóda je síce hodnotená najhoršie spomedzi všetkých no podľa mňa to nie je pretože by bola nudná alebo by nemala čím diváka zaujať. Práve naopak. Nová technológia sa tu objavuje a dej je síce možno príliš priamočiary na tento seriál ale je to pre mňa osobne celkom záživná epizóda. V porovnaní s predošlou však rozhodne musím ubrať hviezdičku lebo aj napriek tomu, že táto časť je dejovo dobrá tak sa až príliš vzdialila od štýlu Black Mirror.

Černé zrcadlo - Smithereens (2019) (epizoda)

Pre mňa najsmutnejšia epizóda celého seriálu. Postava ktorá sa mala javiť ako záporná vlastne ani záporná nebola a chcela len aby ju niekto vypočul. Táto epizóda bola sonda do duše človeka utrápeného vlastnou vinou. Sympatické postavy tomuto celému príbehu iba pridávajú skvelú atmosféru a aj samotná hlavná postava pre mňa takáto bola. Tvorcovia v tejto časti ukazuje, že dokážu natočiť skvelú epizódu aj bez toho aby vymýšľali nové výdobytky technológie. Za jediný výdobytok by sme mohli považovať sociálnu sieť ktorá sa tu objavuje s názvom Smithereens ale koniec koncov tie existujú už dnes a taktiež dokážu ničiť životy tak ako tá v tejto epizóde. Veľmi smutná no zároveň skvelá epizóda. Rozhodne pre mňa jedna z najlepších.

Černé zrcadlo - Striking Vipers (2019) (epizoda)

Nemôžem uveriť, že som opäť prekvapený tým čo si pre nás tento seriál tentokrát pripravil. Skutočne bola 1.časť ukončená dajme tomu šťastne a nikto pri nej nemusel umrieť ani nemuselo byť nikomu ublížené ? Skvelý herec v hlavnej roli pridal môjmu celkovému dojmu. Rozhodne nepodporujem myšlienku, že všetko na čom táto časť stavia je akýsi vzťah medzi dvomi mužmi. Myšlienka je skvelá a koniec opäť prekvapivý. Po prvej epizóde sa nemôžem sťažovať.

Skrytá čísla (2016)

Smutné ako sa ľudia dokážu oddeliť kvôli takej veci ako je farba ich pleti. Tento film je síce o 3 neskutočne inteligentných ženách no ukazuje aj pohľad ľudí na separáciu rás v dobe v akej sa film odohráva. Inak pre mňa skvelo spracovaná snímka ako po hereckej tak aj po dejovej stránke. Som veľmi rád, že som sa náhodou k tomuto filmu dostal.

Černé zrcadlo - Černé muzeum (2017) (epizoda)

Neporovnateľný diel s predchádzajúcim. Pre mňa zatiaľ najlepšie ukončenie série (alebo aspoň porovnateľné s epizódou Hated in the Nation). Skvelo prepracované 3 príbehy ponúknuté v tejto epizóde a konečne nejaké prelínanie s ostatnými časťami seriálu (vzhľadom na názov dielu som v to tak trochu veril a dúfal som v to). Parádny a opäť nečakaný koniec. Zostáva mi znova len tlieskať tvorcom.

Lucy (2014)

Skvelé herecké výkony a dobrá myšlienka. Toto sú aspekty tohto filmu ktoré mu pridávajú na diváckom zážitku. Potenciál tohto diela bol podľa mňa dostatočne využitý, a tak ani z tohto pohľadu nemôžem nič vytknúť. Pre mňa však až príliš nereálne spracované a pritiahnuté za vlasy no dostatočne dobré na to aby som tento film ohodnotil štyrmi hviezdičkami.

Uteč (2017)

Nádhera. Pre mňa jeden z najlepších filmov ktoré som za posledných pár rokov videl. Od prvej minúty som bol zvedavý o čo vo filme vlastne pôjde. Som tak milo prekvapený ako sa len dá z toho, čo sa z tohto snímku vykľulo. Krásne prepracované dielo od skvelého režiséra. Je mi ľúto len jednej veci a to je tá, že takto úžasne prepracovaného filmu s tak úžasným nápadom sa pravdepodobne tak skoro nedočkám.

Černé zrcadlo - Železná vůle (2017) (epizoda)

Tento krát je to pre mňa od tvorcov BM sklamanie. Myslel som si, že epizóda ma nebude baviť už len kvôli čiernobielemu filtru ale koniec koncov to bol pre mňa ten úplne najmenší problém. Dej síce nebol zlý no chýbalo mu to poučenie, vysvetlenie(aj keď nie vždy tak úplne priame) a ten nádych Black Mirror. Nemáte vlastne ani poňatie o čo tu ide. Predpokladám, že koniec mal byť smutný no ani to v mojom prípade nezabralo a k vyššiemu zisku hviezdičiek to nepomohlo. Nevadilo by mi ak by bol tento seriál o týchto 40 minút kratší. Bohužiaľ zatiaľ najslabšia epizóda spomedzi všetkých sérií.

Černé zrcadlo - DJ na odstřel (2017) (epizoda)

Skutočne podobná časť ako San Junipero z 3.série no pre mňa o niečo slabšie. Veľmi pekná epizóda. Dokonca som sa pri nej pousmial a na chvíľu som zabudol, že sledujem Black Mirror. Rovnako ako pri San Junipero si nedovolím strhnúť ani jednu hviezdičku už len za to, že nám tvorcovia ponúkajú aj také príjemné epizódy ako bola táto <3

My (2019)

Veľmi dobré. Idea aká je v tomto filme tu ešte nebola a tak som ani nevedel čo od neho vlastne očakávať. Po zhliadnutí je tento snímok niečo čo nesklamalo no napriek tomu trochu prekvapilo a to hlavne úplne posledným odhalením ktoré si pre nás film nechal. Herecké výkony skvelé, humorné vsuvky taktiež no niečo mi na tomto filme nesedelo a tak si nedovolím dať 5 hviezdičiek. Ešte zistiť čo to bolo.