Wintery

okres Příbram

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 23.9.2018  04:57

Prvního Englishe jsem miloval, druhý se mi líbil a bohužel jak to tak bývá, tento je ještě o třídu horší. Téma střetu moderních technologií s old-school přístupem přináší několik zajímavých nápadů, ale bohužel je to málo. Spousta vtipů působí jako variace z předešlých dílů, případně jiných Atkinsonových rolí, a návrat Bougha nedokáže ani moc potěšit, jelikož jeho postava zde působí úplně zbytečně.

• 19.10.2015  14:51
    Hrdinové: Znovuzrození (TV seriál) (2015)

Ve zkratce: tvůrci úspěšně ignorují všechny problémy původního seriálu a bohužel navazují na jeho vyčpělé pozdější série, navíc bez jakýchkoliv zajímavých postav.

• 31.7.2012  13:48

Tarantino je svůj a je mu jedno, že jde proti některým z nejzákladnějších pravidel kinematografie. I přesto, že mi spousta jeho filmů nesedí, musim říct, že kdokoliv, kdo dokáže vytvořit legendu takového formátu kolem burgeru, pár magorů, hodinek a zašpiněného auta, je filmařský bůh.

• 31.7.2012  13:37
    Zpátky do školy (TV seriál) (2009)

Seriálová genialita, která si dělá srandu z veškerých kulturních a náboženských stereotypů, americké popkultury, a dokonce i ze sebe sama (z faktu, že studium na college končí po 2 letech, opakování paintball epizod, dělání nízkorozpočtové epizody v jedné místnosti...). Každá epizoda přináší originální příběh, nebo více paralelních příběhů (či příběhů z různých časových rovin), do kterých jsou zasazeni hlavní hrdinové: Jeff Winger - narcistický vyhořelý právník, proslulý pro své enormní přesvědčivé proslovy a ještě enormnější čelo, Annie Edison - prototyp sexy školačky vytvářející nekonečné napětí mezi ní a Jeffem, nutící diváka kousat si prsty pokaždé, když to mezi nimi probleskne, Abed Nadir - Don Draper, Han Solo, Inspektor Spacetime a Batmanovo nové alter-ego (potvrzeno Christianem Balem) v jednom a jeho nejlepší přítel Troy Barnes, který zažije přerod od fotbalisty v geeka a objeví u toho, že by mohl být dokonce i instalatérem, Ben Chang - nestačíte říct ani chang a tento nejnepředvídatelnější element seriálu bude zas něčím novým a překvapivě ještě VÍCE šíleným, Shirley Bennet - typická afroamerická křesťanská ženuška, pro kterou je vše milé, do doby, kdy si na ní musíte dát velkýho bacha, Pierce Hawthorne - ten starej bláznivej rasistickej dědek, kterýho všichni tak hrozně rádi nenávidíme, Craig Pelton - úchylný děkan se slabostí pro dalmatiny a Jeffa Wingera, a ano, je v tom i Britta Perry, ta je zkrátka ta nejhorší. Dále je tu celá řada dalších nezapomenutelných postav - britský profesor/alkoholik Duncan, pohodář Vaughn, Rich, kterého všichni milují, one man party Magnitude, drogový dealer Starburns, starý penzista Leonard, ještě starší Harry, Tlustej Neil, Vicki, Todd, zmatkář Garrett, Pavel, strážník Cackowski, děkan Spreck z konkurenční školy, ztracená profesorka Slater, proděkan Laybourne, učitel herectví Sean Garrity, učitel "carpe diem" Whitman, maskot Lidská bytost a spousta jiných, hostujících. Dvěma slovy je to "streets ahead" a kdo to nechápe, je prostě a jednoduše "streets behind".

• 22.4.2012  11:36

Ne nadarmo se říká, že opakovaný vtip přestává být vtipem. Akční pasáže pobaví, ale to je asi tak vše.

• 9.11.2011  19:19

Nové navázání na původní ságu Planety opic nedopadlo pouze dobře, ale nad všechna očekávání přímo skvěle. Snímek se nesnaží jako "správný blockbuster" naservírovat divákovi audiovizuální pochoutky bez jakéhokoliv smyslu, ale ony speciální efekty a výtečná podkreslující hudba Patricka Doyla jdou ruku v ruce s citlivě zpracovanou dějovou kostrou, kde by sice mohl vývoj lidoopů místy působit nereálně, ale scénáristé nikam nespěchali, takže si myslím, že onen vzestup primátů jim snad každý musí sbaštit i s navijákem. Co se týče hereckých výkonů - Sice si myslím, že zde o ně ani tolik nejde, ale vyloženě mi zde nikdo nevadil, což není v dnešních filmech nic samozřejmého, a navíc jsem byl jako fanoušek Stargate příjemně potěšen přítomností Davida Hewletta. Jelikož bych se divil, kdyby nepřišlo(a) pokračování, tak budu hluboce doufat, aby byla minimálně zachována laťka, kterou tento film nasadil.

• 6.10.2011  17:48
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Hodnocení řekněme prvních 3-4 sezón je jasně plný počet. Komentovat to nemá smysl, přečtěte si zde jakýkoliv pětihvězdičkový komentář. Jenže již ke konci 4. řady dochází k téměř naprostému vypuštění promyšlenosti epizod, stále se dokola vaří stejná voda a chceme konečně poznat onu matku a vidět závěr. V 6. řadě už nás ani matka nezajímá.

• 26.6.2011  10:07
    Podfu(c)k (2000)

Film založený na větším počtu silně charakteristických postav, jejichž různorodé osudy se proplétají až se nakonec definitivně nějak spojí v závěru. Tenhle typ filmů miluju.

• 26.6.2011  10:06

Originál jsem neviděl, ale už jenom Jeff Bridges zde předvedl své a ta opravdová kuráž je v tomhle snímku cítit už od prvních minut. Film, který mě (společně s nedávno viděným C'era una volta il West) donutil přehodnotit stanovisko o westernových snímcích a kdybych se měl teď vrátit v čase, s jeho zhlédnutím bych nečekal tak dlouho.

• 26.6.2011  10:03

Idiot Willa Ferrella v tom filmu prostě sedí.

• 26.6.2011  10:02
    Střelec (1976)

John Wayne naposled. Clintovi se podobná látka v Gran Torinu povedla na výbornou, Waynovi zde ne. Ale hlášky tam padají, to ano.

• 26.6.2011  10:02

Podívejte se jenom pokud byste chtěli vidět obnaženou Heather Graham, "thriller" s takhle předvídatelnym twistem jsem opravdu dlouho neviděl.

• 26.6.2011  10:00

Pustit si soundtrack k filmu a číst si u toho Collinsův komiks - tak bych to udělal já. Atmosféru film má, ale nemůžu se zbavit dojmu, že se jaksi plazí ve stínech komiksových stránek. Nutno dodat, že se mi u tohoto filmu poprvé stalo, že jsem si řekl: Na tuhle roli se Hanks prostě nehodí.

• 26.6.2011  09:51

Takže tady je plán: Sednu k počítači, pustim si Shaun of the Dead a pak se všichni sejdem s kámošema v hospodě. Ale co ta rozdělaná práce na zahradě? Takže: Dodělám práci, sednu k počítači, pustim si Shaun of the Dead a pak se všichni sejdem s kámošema v hospodě. Ať to dopadne jakkoliv, posere se cokoliv, důležité je, že se na konci vždycky sejdem v hospodě...

• 26.6.2011  09:43
    Spaced (TV seriál) (1999)

Když jsem si zvykl na zcela cizí, téměř mimozemské, ladění celého seriálu, začal jsem si v něm libovat. Pegga nemůže nikdo zpochybnit, ale je třeba zmínit, že to nestojí jen na něm, nemůžu se ubránit pocitu, že tam všichni prostě sedí a dělají to tak nesprávně správným, nebo možná správně nesprávným.

• 26.6.2011  09:34
    Kiwi! (studentský film) (2006)

Jednohubka s velmi ostrou pointou, kde se reálný svět mění v ten, o kterém sníme, aby se ovšem nakonec opět srazil s tvrdou realitou.

• 5.5.2011  23:05

Jako zástupce Star Wars jsem pro své Oblíbené filmy vybral právě Impérium. Proč? Nová naděje je příliš technicky nedořešená a Návrat Jediho již v mnoha ohledech tíhne k hollywoodským stereotypům.

• 5.5.2011  23:02
    Forrest Gump (1994)

Dokonalá mozaika (nejen) amerického života s Tomem Hanksem ve středu dění. K tomuto filmu se toho nedá moc dodat, nezáleží na počtu zhlédnutí, pokaždé ve mně dokáže vyvolat silné pocity a to je charakteristika opravdu kvalitního filmu.

• 5.5.2011  22:59

I'm from Buenos Aires, and I say kill 'em all! Jako malej jsem z toho byl na větvi a to se od té doby příliš nezměnilo.

• 5.5.2011  22:57
    Akt (divadelní záznam) (1997)

Skrze základní kámen Aktu jsem později pronikl do celého světa Járy Cimrmana, který čítá nespočet originálních her. Tato bude ovšem vždy "tou první".

• 5.5.2011  22:53
    Pan Nikdo (2009)

Proč mě po celý film naplňoval silný pocit nostalgie, přestože jde o něco tak unikátního? To je pouze jedna z nespočetné řady otázek, které mi prolétávaly hlavou při prvním sledování. Při dalším mě napadlo, jestli jsem náhodou nezažil prvně nějaký druh myšlenkového posunu v čase, nostalgie z budoucnosti, jenže zase... Ale nechám toho a schovám si to radši na další zhlédnutí. U tohohle filmu se prožitky navíc můžou pouze umocňovat.

• 5.5.2011  22:43

A pak že to způsobem kočičky a pejska nejde. Hoďme tam 3 geeky, atmosféru hospůdky, anglický humor a aby to nebylo málo, cestování v čase. Výsledkem je něco, co se mě dotklo takovým způsobem, že se mi určitě některé jiné filmy v budoucnu budou líbit méně.

• 28.1.2011  20:23
    Krásky a šprti (TV pořad) (2005)

Až díky této show jsem pochopil, co se lidem na tomto typu televizní zábavy vlastně líbí. Dokážou se vidět v jejich účinkujících a to se stalo i mně tady. Ano, jsem geek.

• 10.1.2011  19:31
    Bobovy burgery (TV seriál) (2011)

Zatím to vypadá na příjemnou lahůdku. Kořeněné postavy, frekventované chutné dialogy a dozlatova osmažená grafika mohou znamenat jedině další zajímavou animovanou svačinku.

• 20.8.2010  19:10

"No, dobrý, vážně hrozná sranda, spadl pětkrát ze schodů. No, to si děláte srandu! Zase?" Fakt v tom nevidim humor, jen proto, že je to "klasika", tomu přece nebudu automaticky dávat 5 hvězd, ne?

• 3.8.2010  07:47
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Série s perfektně sedící dvojicí Cumberbatch-Freeman dokazuje, že Sherlock Holmes je silně nadčasový a že i za méně peněz se dá pořádně najíst. Je zajímavé, že Ritchieho film mi přišel víc moderní než tento Sherlock (a u tohoto tématu je to spíš v tom negativním smyslu) a i když se mi celkem líbil, s tímto počinem se bohužel(dík?) nemůže absolutně srovnávat. 1. A Study In Pink 95% 2. The Blind Banker 84% 3. The Great Game 97% 4. A Scandal In Belgravia 98% 5. The Hounds Of Baskerville 91% 6. The Reichenbach Fall 95% 7. The Empty Hearse 90% 8. The Sign of Three 90% 9. His Last Vow 88%

• 9.6.2010  13:53

Ano, není to tak chytré, jak se to snaží tvářit, ale charismatičtí herci a dokonalá forma filmu umožňuje více než příjemný požitek ze sledování...

• 5.6.2010  07:48
    Sanford and Son (TV seriál) (1972)

Nalákal mě na to JD a Turk ze Scrubs, řikal jsem si že musim taky něco vědět o televizní klasice ze 70-tých let a popravdě jsem čekal pouze eskapádu trapných hlášek, u kterých uslyšíte nadměrné množství "umělého" smíchu, jak to u mnohých sitkomů bývá, ale velmi příjemně to překvapilo, hlavně díky hlavnímu hereckému duu Redd Foxx-Demond Wilson, a čas od času se na další díl rád podívám.... EDIT: Bohužel většina epizod stále jen vaří stále dokola tu stejnou vodu, takže přestože je to zábavná podívaná, stačí vám pár dílů... How would you like one across your lip?

• 23.1.2010  16:17
    Avatar (2009)

Až do návštěvy Pandory jsem se úspěšně bránil všem trailerům a spoilerům, později při přistání na jejím povrchu jsem odhodil veškeré předsudky a očekávání a její krásy jsem si vychutnal na sto procent. Říci, že příběh, který se tam odehrál, je jedno velké klišé, by bylo klišé, navíc to vůbec není důležité - procházka po Pandoře je jeden ohromný zážitek, leťte tam a nepřemýšlejte.

• 27.12.2009  12:58
    G. I. Joe (2009)

"Duku, jsem tvůj otec" je to jediné, co zde do série Klišé zvraty chybí... Jinak se u toho ale dá zabavit, i když asi "pouze" stejně jako se může zabavit tříleté dítě s jednou na půl poztrácenou sadou vojáčků.....

<< předchozí 1 2