King Kong (1976)

"Horror" mojho detstva. Na ten rok velmi podarena snimka. 5*

Štúrovci (1991) (seriál)

Pre mna srdcova zalezitost, pretoze som si v tretej casti zahral jednu malu ulohu na svadobnej veselici Anicky Jurkovicovej a Jozefa Miloslava Hurbana, ktora sa nakrucala na nasej niekolkogeneracnej chalupe. Serial je pekne spracovany s mnozstvom znamych hercov. Bol som este len 5rocne dieta, ale uz vtedy som si uvedomoval, ze nakrucanie filmov je velmi narocna praca.

Noci s nepřítelem (1991)

Pred 15-20 rokmi by som dal 4* s cistym svedomim. No dnes uz je to po obsahovej stranke iba zle rozvinuty a malo dotiahnuty thriller s par napinavymi scenami. Stvrtu hviezdu davam za nezamenitelnu hudbu od Jerry Goldsmith ♥

Junior (1994)

Ivan Reitman a John Hughes su elita tvorcov rodinnych komedii 90. rokov. Tato Reitmanovi vysla na vybornu. Neviem, preco sa vacsina divakov pohorsuje nad Arnoldom, alebo Stallonem v ich ulohach v komedialnych filmoch. Myslim, ze v Juniorovi to Terminator zvladol na urovni spolu s vybornym DeVitom a Frankom Langellom. Scenar je samozrejme hovadina, ale pozerame science fiction komediu a nie dramu, ktorej treba uverit. V ramci podobnych komedii 90. rokov si 4* urcite zasluzi.

Kniha smrti (1988) odpad!

Ultra trash s low budget kamerou a bolestivym strihom, ako v tragedskom seriali Tak jde cas. Po pol hodine divackeho utrpenia pride prva nahota a scena, za ktorej efekty by sa nemusel hanbit ani Sam Raimi. A to duchom prehodena suloziaca polonaha rostenka drevenou stenou stodoly. Sikovnejsia kamera a strih, by z tejto sceny vytazili viac. Reziser si evidentne vedel vybrat zenske objekty nahoty. Nahotou a hypnotickou atmosferou sa snazi ziskat divaka, ktory stracal doveru v tento film. Aspon na mna to tak posobilo. Pri dalsej "strasidelnej" scene pride k pokusu o gore, ktory moc nevysiel. Toto dielo (dovolim si to tak nazvat) ma vela nedostatkov, no musel som ho dopozerat do konca, petoze som bol naozaj zvedavy, co sa v nom bude diat dalej. Vidiet ho v 90. rokoch, tak by som nan nedal asi dopustit. Hodnotenie: odpad, ale v dobrom slova zmysle ☻

Sinister (2012)

Dlho som zahalal pozriet si tento horror. Mam radsej starsie veci..dvd som mal 4 roky v policke az do dnesneho dna kedy som zhasol svetla a dal disk do prehravaca. Velka pecka plna lakaciek a super hereckych vykonov..a samozrejme Youngovej hudby, ktora obsahuje mnozstvo vyefektovanych nahravok.

187 - Kód pro vraždu (1997)

Klasicka 90s drama z prostredia newyorkskej a neskor losangelskej strednej skoly. Skola plna recidivistov pripomina skor napravny ustav nez highschool. Samuel L bezchybny, ako vzdy. Pribeh napinavy. Super skladby soundtracku dobre doplnaju situacie.