modrapapaja

modrapapaja

Česko

<< předchozí 1 2 3
    • 28.7.2019  00:27

Nezaslouženě odsouzeno do modrých čísel, asi vlivem falešného elitářství internetu kolem roku 2000. 75 %, hodnotím 5 pro zvýšení hodnocení.

• 12.7.2019  12:24
    Helena Trojská (TV film) (2003)

Na nízkorozpočtový TV film z roku 2003 je to opravdu dobré. Helena je opravdu moc krásná - lepší výběr než v o rok starším filmu. Silnější 3 hvězdy.

• 30.5.2019  12:25
    Černobyl - Please Remain Calm (E02) (epizoda) (2019)

Jo, 20 - 30 megatun. Výbuch zničí vesmír a nebo alespoň kontaminuje půl kontinentu. Ou jé. Nečekaně rychlý pád do odpadu a totálních nesmyslů, navíc tendenčnost se oproti minulému dílu nedá omlouvat.

• 23.5.2019  22:34
    Hra o trůny - Série 6 (série) (2016)

Jojo, Jon Snow úderem do oblouku zastaví jezdce na koni z 30 km/h a pak ho ještě pošle dozadu rychlostí 10 km/h a tak dvacetkrát překoná nejsilnější lidi na světě. Arya? Chodící nesmrtelný generátor příběhových děr. Logika bitvy bastardů? Desítky chyb. Raději klystýr horkým louhem.

• 23.5.2019  22:12

Tak to raději klystýr koncentrovanou kyselinou sírovou. A Brana v pozici vládce (de-facto) jsem čekal od začátku 7. série. Nejvtipnější moment: řeč Daenerys bez reproduktorů pro celou armádu.

• 23.5.2019  21:27
    Hra o trůny - Série 7 (série) (2017)

Na YouTube je spousta přepracovaných verzí 7. série a ty fungují. Toto je jen další výplod narcíčka Fredmana (Benioff, velmi bohatý otec od Goldmann Sachs mu nekoupil ani boty, tak se přejmenoval.. tak vzniká narcíčkovství). Svým hněvem vyhnal všechny scénáristy až na dva a ti mu jen kývají hlavou. Takže nebyla žádná kritika a on psal scénáře ve 3 ráno (sám to tvrdí) . navíc pije..., Proto taky nechytli v 8. řadě Gendryho Riverse (Waters), protože se mu to všecí báli říct - a přitom bylo na place minimálně 15 lidí a každý druhý to musel vědět.

• 22.5.2019  10:58
    The Looming Tower (TV seriál) (2018)

Jde o špatnou historickou fikci, která si vybírá jen to, co chce a zapomíná na spoustu dalších okolností. A tento komentář není z pozice "Celé to udělali Reptilliání paprsky z vesmíru!".

• 22.5.2019  10:45
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

První tři série jsou za 5 hvězdiček plus. U čtvrté se už objevují viditelné problémy - ale stále 5. Už v páté řadě seriál těžce vykolejí a spadá někam ke 2 a tam se drží až do samého konce. Největším problémem seriálu je maligní narcismus hlavního producenta Friedmana (Benioff), který torpéduje jeho kvalitu - jak ve scénáři tak i vizuálně. A podvod GRRM v nedopsání knih, které sliboval. Z dějového hlediska je nejhorším jednoduše popsatelným problémem Arya a Bran, kde z nich v 6. řadě udělali všemocné chodící generátory příběhových děr.

• 21.5.2019  17:35
    Hra o trůny - Série 8 (série) (2019)

Nedoporučuji sledovat. Až na výborný druhý díl (scénář: Cogman) se jedná o utrpení. Seriál od posledních dvou epizod 6. série neuvěřitelně trpí.

• 13.5.2019  20:47
    Hra o trůny - Zvony (S08E05) (epizoda) (2019)

Tohle se strašně špatně hodnotí. Jako samostatný TV film by tohle bylo na 6 hvězdiček. A taky bych je tam strašně rád dal - Hru o Trůny mám moc rád (především první 4 série). Ale jako předposlední díl hry o trůny - odpádek. Hlavně díky neschopnosti a narcizmu hlavního producenta a scénáristy Davida Friedmana (David Benioff), který se dostal k GOT podvodem. První 4 řady ho podepírala nejen knižní předloha, ale i zbytek HBO ho držel za kule aby nedělal blbosti (po první verzi pilotu si ho nechali jen proto, aby nevyletěli ředitelé...). Tenhle člověk se chlubí tím, že nikdy nečetl a nikdy nepřečte jedinou knihu o psaní scénářů - on nemá žádné zkušenosti ani formální vzdělání. Kdo chce vědět víc, tak YouTube: Dragon Demands. Bohužel, po Red Wedding dostal volnost a zároveň došly knihy. Výsledek všichni vidíme. Jaká to obrovská škoda. Snad udělají za 10 - 12 let reboot. Tuhle epizodu bych tedy všemi deseti doporučil někomu, kdo nezná GOT - prostě jako film na sobotní večer. Ale fanouškům seriálu... ne, nedívejte se... akorát budete naštvaní.

• 6.5.2019  22:27

Nedostatek financí na CGI bitev se minule řešil tmou (resp. kompresí dat, která znemožňovala ji prohlédnout i na TV s true-black schopností) a teď se ji téměř zcela vyhnuli. Není se čemu divit, minuta seriálu stojí asi tolik jako stála v 1. řadě - při započítání inflace a enormního vzrůstu honorářů hlavních postav.

• 2.5.2019  19:53

Velmi dobrá epizoda. Není sice ve stylu prvních 4. řad, ale do jisté míry na ni svým stylem navazuje. Jde spíše o to, že Cogman vzal tragický styl a obsah 5, 6 a 7. řady a o dva řády zvýšil jeho kvalitu. Bohužel, zbytek série (stejně tak i v 7. řadě) je pevně v rukou patlala Davida Friedmana a tedy to je a bude katastrofa.

• 2.5.2019  19:46
    Hra o trůny - Dlouhá noc (S08E03) (epizoda) (2019)

Naprosto neuvěřitelný výsměch do tváří původních fanoušků (tj. knihy + 1. čtyři série). Tito fanoušci nastartovali kariéru patlala Davida Friedmana... eh, Benioffa (změnil si jméno) a on se jim plivl do ksichtu. Z Tyriona udělají dementa, co ho nenapadne, že mrtví v kryptách mohou oživnout. A navíc si tak udělají plot hole v plot hole s tím, že o 4 epizody dozadu nedokázal Wight rozbít ani dřevěnou krabici. To je skutečně útok na toho samotného herce, nutit ho ze své dřívější postavy dělat naprostého idiota. Ke zbytku se nemá smysl vyjadřovat. HBO si navíc ani neumí pohlídat nasvícení a jeho dopad na kvalitu streamu, tj. nedostatek odstínů šedi, to opravdu nastavení ani OLED obrazovka nevyřeší, jak tu zmiňovali nějací dmti. Jo, a všichni zapomněli na kometu.

• 25.7.2018  17:24

S původním seriálem to nemá nic společného. Bohužel to není ani zábavné, je rozdíl mezi trapnou fraškou a humorem.

• 25.7.2018  17:22

Jedná se o někvalitní spin-off Stargate Command, který byl z marketingových důvodů přejmenován na SG-1. Šlo o obsazení herů z Farscape, kteří ještě měli smlouvu s televizní stanicí. Humor nahradila trapná fraška.

• 20.7.2018  19:05

Ano, toto je spolu s Vegas dobré a koukatelé. Zbyých 18 epizod 5. série je čirý bue.

• 20.7.2018  19:02

Čirá bezmoc. Jak hluboko SGA klesla. Stačí porovnat dost dobrý Siege z konce i. řady a tohle.

• 20.7.2018  16:52

** za snahu, ale jinak.. kam se SGA hrabe na SG-1

• 20.7.2018  16:51

Tak tohle autoři nemohli myslet vážně. To ani nedýchá.

• 20.7.2018  16:12

Díl bohužel trpí na hromadu vážných logických chyb a totálních nesmyslů (je jich tam asi 15, každé 3 minuty jedna) a trapné okamžiky. Mohlo to být dobré, ale tohle vážně ne.

• 17.7.2018  17:16
    Requiem za sen (2000)

Tohle bylo velmi namáhavé dosledovat. I 12 let po shlédnutí cítím silnou únavu. Na tomhle filmu je snad všechno špatně. Filtry, režie, nesmyslný děj a podobně. A k tomu soundtrack, který se nesmyslně rozlezl úplně všude. Nelze jinak než odpad.

• 15.7.2018  23:51
    Oh My God (2009)

Tak špatný film, že zemřelo 7 lidí.

• 7.7.2018  13:18
    Rampage (2009)

Haha. Over-the-top film.. spíše parodie nebo komedie. Zasloužených 5*

• 7.7.2018  13:12

Haha. Film, kde dojde na použití jaderných zbraní se zcela absurdní záminkou. 5* - nekonečný smích. Film je tak špatný, že je dobrý.

• 7.7.2018  11:40

Zcela bez hluchých a nudných míst. 5*

• 7.7.2018  11:39
    The Expanse - Season 3 (série) (2018)

Nelze jinak než dát plnou palbu. 3. řada The Expanse je asi nejlepší (možná jedna z 3 nejlepších) řad seriálů, co vznikly v polsedních 5 - 8 letech. Zcela překonává BrBa, většinu GoT, slátaniny jako je West World apod. Výhodou je především to, že na 13 dílů připadly skoro 2 knihy a tak se děj téměř dokonale vyhnul vatě a nesmyslným klišé. Prostě skoro každý díl se stane několik podstatných věci. Dobrý výprava a CGI.

• 7.7.2018  11:34

Téměř není třeba komentovat. Zasloužená legenda. Tady je snad všechno dobře.

• 7.7.2018  11:18
    Westworld (TV seriál) (2016)

Mám rád dlouhé, hluboké příběhy... takže to není tím, že bych preferoval akční věci.. ale tohle je nekonečná nuda. Věc na 5 epizod, kterou roztáhnou na 40. Pravděpodobně se bude jednat o další LOST. Dvě hvězdy za výpravu.

• 26.6.2018  08:58
    Kauzy Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Nesmyslné hodnocení. Kvalitou plně srovnatelné s obdobnými pořady na ČT apod. 3*

• 3.6.2018  12:05
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Nedoukoukáno. Seriál je nahodnocený. Seriál je čistý a natahovaný nesmysl. Samotná premisa je špatná, mohl dělat podvody, loupeže - efektněji a rychleji. Nasycený trh s methem + čistý perník = nesmysl. Chemik by nikdy nepoužil těžce dostupnou vanu těkavé kyseliny ale mnohem levnější a silnější louh - navíc by to nesmrdělo na půl města. Nesmyslné řešen a vytvýření npajatých situací. Nrzajímavé postavy. Podívejte se na první 4 řady Dextera. BrBa je ztrátou času.

<< předchozí 1 2 3