Cristiena

Cristiena

Česko

<< předchozí 1 2
    • 27.2.2009  20:55

Při poněkud kritickém hodnocení tohoto filmu mě napadlo, že nejsou tři hvězdičky jako tři hvězdičky.Tento film má toho do sebe hodně, je poutavý, modrá skvěle vykresluje chladnou atmosféru, která se člověku nepříjemně vryje do kůže a hudba je velkolepá, ale film jako celek působí bohužel značně neuspořádaně a bez děje, což kazí celkový dojem.Juliette Binoche ale vskutku předvádí hodně dobrý výkon.

• 1.2.2009  15:54
    Narušení (1999)

Bezpochyby zajímavý film, jehož prostředí ve mně však bezděčně evokovalo srovnání s Formanovým Přeletem nad kukaččím hnízdem, které jsem shodou okolností viděla nedávno a stále ho mám v živé paměti, a ve kterém Narušení vyšli s poraženeckým statutem.Jolie podává velice solidní výkon a její roli člověk opravdu maximálně věří, i skvělá Ryder stojí za zmínku, ovšem ani tak dobré hlavní představitelky svých rolích nedokáží zachránit táhlost celého filmu a celkovou nedotaženost.

• 2.1.2009  15:38

Zajímavě zpracované kontroverzní téma homosexuality, které velice vkusně popisuje jejich společný složitý vztah a vnímání lidí okolo nich.Velice krásné záběry přírody, skvělé herecké výkony, leč na celých pět hvězdiček jakoby něco chybělo.Možná nějaká jiskra mezi filmem a divákem.

• 28.12.2008  23:10
    Shrek 2 (2004)

Je až kupodivu, že existují i nějaké kvalitní druhé díly, které lze ohodnotit pěti hvězdičkami.Myslím, že Shrek dvě splňuje parametry právě pro toto ohodnocení - vtipu neubývá, naopak, děj je pořád zajímavý a plný neotřelých překvapení, Shrek stejně roztomilý, a nezapomenutelný je ani kocourův sladký pohled.

• 25.12.2008  00:26

Nádherné, kouzelné, fantastické, pohádkové, relativně optimistické.Snové.Film, který na mě hluboce zapůsobil, který jsem probrečela celý od začátku až do konce a vůbec jsem se za ty slzy nestyděla, přišlo mi to přirozené.Naprosto dokonalé scény, které jsou emotivní, aniž by zaváněly kýčovitostí nebo přehnanou citlivou okázalostí...Skvělé herecké výkony doprovázené dokonalou hudbou.Jednoduše fantastická nádhera.

• 11.12.2008  18:52

Jako parodie dobré, pokud je to bráno vážně, tak opravdu děsivé.Plytké, nicneříkající, hloupé dialogy, přehrávající herci, trapné situace, absolutní absence jakéhokoli náznaku humoru, neoriginálnost - už od prvních pěti minut musí být divákovi jasné, s kým Jenny skončí...

• 27.10.2008  17:41

Depresivní, temné a ponuré přesně jako knížka, skvěle navozující atmosféru nevlídné Větrné hůrky a jejích osudem poznamenaných obyvatel, ovšem oproti knižní předloze značně osekané (třeba vztah mezi Haretonem a Catherine, v knize se postupně vyvíjející, tu až příliš rychlý, anebo malý prostor pro Isabellu nebo právě pro Haretona).Ralph Fiennes zahrál divokého a rozervaného Heathcliffa nadmíru dobře.

• 4.10.2008  19:45

Dokonalý a strhující film popisující problematiku závislosti, kdy se divákovi při některých scénách až tají dech a ta záverečná je nepřekonatelná.Jeden z nejdepresivnějších filmů, které jsem kdy měla možnost vidět, v sobě ukrývá bezmoc, hnus i následný odpor diváka k drogám (alespoň u mě to tak zapůsobilo), výstižně ukazuje stav nadrogovaného, i to, jak se jeho hlavní aktéři propadají čím dál tím hlouběji.Snímek, který zapůsobí.

• 20.8.2008  21:05

Na kvality prvního dílu nemá ani náhodou.Ubylo vtipu ač směsných scének by se tam jistě pár našlo, Bridgetin nadhled, který jsem tak oceňovala v prvním díle, se vytratil do ztracena, děj poněkud pokulhával, málo Daniela, v podstatě celkem nuda...

• 18.8.2008  14:02

Krásné.Opravdu krásné.Vtipná komedie, která se postupem času a změnou prostředí mění v napínavé drama, kdy téměř s politováním hledíte na hlavního hrdinu, jehož život ani s ovladačem není ideální, jak by se zpočátku mohlo zdát.Určitě je to jeden z mála filmů, který v sobě nese ponaučení a nad kterým je třeba se pořádně zamyslet.

• 14.8.2008  17:42

Hodně dobrý nápad, hodně špatné zpracování.Dámy jsou dokonalé, muži elegantní, ale ani to nedokáže zakrýt evidentní nedostatek filmu, jakým je bezpochyby plytký, nudný děj.

• 1.8.2008  00:12

Nádherný, jedinečný, optimistický, milý, úsměvný, dojemný, naivní příběh o dívce, která žije ve světě vlastních představ.Film, který vezme na srdce a už nepustí.Úžasná Audrey Tatou celou tu dokonalost jenom zdůrazňuje.

• 23.7.2008  13:59

Jediným světlým bodem na tomto filmu byl bezpochyby Colin Firth, který to zachraňoval charismatem a kvalitním herectvím, divím se, že se k tomu vůbec propůjčil, a dobře vybraná hudba.Dialogy byly neuvěřitelně plytké a tupé, děj, ač námět by nebyl zas tak hrozný, byl k ukousání nudný.Amanda Bynes byla v roli Daphne hodně nepřesvědčivá.

• 22.7.2008  23:37
    Hlas moře (2004)

Film, zabývající se kontroverzním tématem, jakým eutanázie bezpochyby je.Velice vkusně nastíněný osud člověka, který je již přes dvacet let upoután na lůžku a odkázán výhradně na pomoc cizích lidí ( bez jejich pomoci se nemůže ani sám zabít ), usilujícího o to, aby už nemusel žít nedůstojným životem.Film poukazuje na dvě stránky věci - někteří s Ramónem soucítí, někteří se s jeho potenciální smrtí nedokáží smířit a přesvědčují ho, že život má cenu ať je jakýkoli.On je ale už pevně přesvědčený, že smrt je jeho vysvobozením...Hodně zajímavé zpracováné a podané tak, aby snad každý člověk nad osudem takového člověka zapřemýšlel.Výkon Javiera Bardema jako ochrnutého člověka je velice,velice přesvědčivý.

• 22.7.2008  12:43

Ano, tento dokument je unikátní.Sledovat jednotlivé rodiny (tvrdit, že všechny díly budou stejné je hodně předpotopní názor) tak, jak jejich život nenapsal zručný scénarista, ale sám život, je neuvěřitelně zajímavé a hlavně - poučné.Toto je skutečný životní příběh, sledujeme rodiny v průběhu času, to, jak na ně tehdejší doba a konvence působily, postupně se vyvíjející vztahy jednotlivých členů, životní ztráty a nálezy...Určitě je to ten typ dokumentu, který ve vás dokáže vyvolat myšlenky na váš jak minulý, tak současný a budoucí život - a to je neuvěřitelný přínos.

• 22.7.2008  10:46

Hodně milá a příjemná romantická oddechovka o kolumbijské dívce, která díky svým momentálním trablům přijme nabídku dvou manželů, že donosí jejich dítě. Film, který dokáže pohladit na duši a vytvořit na rtech soucitný úsměv, a i přes Sofiiny nesnáze je poměrně optimistický.Angie Cepeda v hlavní roli je neuvěřitelně roztomilá.

• 21.7.2008  12:42

Už na začátku filmu do diváka začně vstupovat ten chlad manželství, které mezi sebou mají Will a Liv.On je zatížený svou prací, ona se stará o svou dceru.On začne hledat lásku jinde, nechá se pobláznit bosenskou emigrantkou Amirou, o jejímž synovi ví, že několikrát vyloupil jeho kancelář.Ne každá nalezená láska je však ta pravá...Všední téměř reálný příběh, který se může stát komukoli z nás, dobré herecké výkony, kde září především Jude Law, a dokonalá atmosféra, která to vše skvěle dokresluje.

• 21.7.2008  12:41

Spokojenému a sebevědomému Nickovi naruší příjezd manželů Bellových rovnováhu, která doteď byla jeho nedílnou součástí v osobním i profesním životě.Russellem, chlápkem, který neumí projevovat emoce, se cítí ohrožený na postu nejlepšího leteckého dispečera, a jediná noc s jeho ženou Mary naruší jeho idilické manželství.Celkem zajímavý námět, film obsahuje i vtipné scénky, ale těch je tu pomálu, atraktivní prostředí přistávací plochy, jenom to zpracování (i přes ta slavná jména) je poněkud pokulhávající a děj je strašně předvídatelný.

• 20.7.2008  12:08
    Leon (1994)

Skvělý kontrast sílícího vztahu mezi malou a ke svému věku přiměřeně naivní Mathildou a jejím dočasným opatrovníkem, uzavřeným "odklízečem" Leonem v mafiánském neúprosném prostředí, kde jsou nepohodlní lidé odstraňováni bez špetky lítosti.Skvěle zahraný téměř pohádkový příběh - jak oddaná Mathilda Natalií Portman, jak zkušený zabiják Leon s dobrým srdcem Jeanem Reno, tak nepříčetný vztekloun Stansfield Gary Oldmanem.Akční film, kterého od ostatních bezduchých střileček odlišují emoce, které u diváku dokáže probudit.

• 19.7.2008  18:48

Velice kvalitně zpracovaný horor.Nejsou zde prolité hektolitry krve, a přesto je to film, u kterého se divákovi až tají dech, některé scény jsou hodně vydařené.Skvěle propracovaná byla hlavně psychická stránka postav, hodně zajímavé byly předešlé "vraždy" a jedna nepovedená necitelného vraha Jigsawa, kdy by se divák jistojistě nechtěl dostat do kůže obětí.

• 18.7.2008  12:42
    Sekretářka (2002)

Hodně zajímavé nevšední téma o dívce, která trpí sebepoškozováním, a díky svému šéfovi, u kterého se rozhodne pracovat jako sekretářka, získá naplnění v masochismu.I přes toto téměř nekonvenční téma je film zpracován vkusně, dokonce mu nechybí ani vtipné scénky, herecké výkony jsou taktéž maximálně přesvědčivé.Rozhodně film, který stojí za zhlédnutí už jenom proto, že máme možnost vidět jinou podobu lásky, než tu úplně klasickou.

• 14.7.2008  10:28

Jednoduše úchvatné.Konečně film, který je krásně natočený, konečně film, který není prvoplánovitý, konečně film, jež si i žádá být viděn vícekrát než pouze jednou, konečně film, z něhož si snad každý musí něco odnést, každý v něm najde něco pro sebe.Je strašně zajímavé sledovat ve vzpomínkách Joela a Clementine, ten zmatený tok myšlenek, ten jejich rozporuplný vztah, tu osudovost.Jim Carrey dokázal, že hrát umí, Kate Winslet je taktéž strhující.

• 13.7.2008  22:11

Naivní a poměrně milý, leč hodně neoriginální film na tisíckrát omílané téma, kde je v podstatě všechno předvídatelné už od samého počátku, takže náročnost příběhu je zcela nulová.Zach a Laney ale tvoří krásný pár, což film poněkud vyzdvihuje spolu s úžasnou taneční scénou na plese.

• 13.7.2008  19:52

Strašně hezký film, jež si jako jeden z mála po právu zaslouží označení romantický.Je smutný a zároveň veselý, scéna, kdy Novalee zjistí, že ji přítel nechal v supermarketu a odjel, je neuvěřitelně emotivní, stejně jako ještě pár dalších.

• 5.7.2008  15:44
    Světák (2006)

Film o účastníkovi kurzu sebepoznání, který má nejenom najít sám sebe, ale také zhodnotit svůj dosavadní život.Manželství mu nepřináší to, co by chtěl (a to převážně jeho vinou - což si uvědomuje, ale že by pro jeho záchranu udělal už něco dříve,to ho ani nenapadne), a když se dozví, že ho žena podvedla s jeho vlivným klientem, vyhodí ji z domu.Nenáročné drama, kde se občas zamíchá i prvek komedie, z čehož vznikne poněkud rozpačitá směs, kdy film nemůžete brát vážně.Film, který neurazí ani nenadchne.

• 29.6.2008  09:27
    Na dotek (2004)

Skvěle natočený film, při jehož sledování vůbec netušíte, co se stane vzápětí - dokáže vás strhnout svým podmanivým popisem čtyř lidí, jež k sobě pojí vzájemné city a jež dá dohromady vlastně jenom souhra náhod.Je zajímavé sledovat také to, jak se postavy průběhem času, okolností a pod tíhou zklamání postupně mění.Tak chladné a přitom tak emočně nabité dialogy jsou vynikajícím kontrastem, jež film několikanásobně vyzdvihuje.

• 23.6.2008  17:38
    Jak na věc (2002)

Mimořádně vtipná romantická komedie o třech lidech, kteří se snaží najít sami sebe - a že to není cesta zrovna jednoduchá.Skvěle vybrané písničky jemně dokreslují mistrně rozehraný příběh, kdy zavrzelý starý mládenec, neskromně si žijící z pěnez po jedné jediné složené otcově písničce, vlivem okolností a náhodou poznaných osob poněkud změní svůj jednotvárný pohled na život.Chlapec,do té doby šikanován, konečně najde svou cenu.Film, který se lehkým nenáročným a vtipným pojetím snaží nastínit poměrně závažné téma.

• 14.6.2008  23:07

Film o splněném snu jedné dívky, která se touží stát letuškou a jejíž plány nečekaně naruší láska.Film,který nenadchne ani neurazí, a z něhož si nic neodnesete vůbec nic - rozhodně se vás osobně nedotkne.Celkem koukatelná milá nuda, kterou vyzdvihuje pouze Gwyneth Paltrow,Christina Applegate a dobře vybraná hudba.

• 8.6.2008  12:00
    Kruh 2 (2005)

Oproti vynikající jedničce nehorázná nuda, kterou zachraňuje celkem zdařilý a napínavý konec, za který jsem ochotna jednu hvězdičku přidat.Děj nás nemůže překvapit něčím novým, je to pouhá vykradačka prvního dílu, kde vlastně jich všechno bylo řečeno a vyřešeno, že druhý díl v podstatě nemá kam pokračovat.Hlavním tématem se stala Samara a její touha po matce - a že to není téma příliš nosné, o tom se můžeme přesvědčit na vlastní oči.

• 23.5.2008  13:32

Naprosto hloupé, neuvěřitelné a tak moc absurdní, že některým vtípkům se prostě smát musíte, ač hodně zavání trapností a nelogičností. Některé dialogy jsou vážně hodně mizerné.Rob Schneider je ve své blbé roli hodně dobrý, opravdu mu věříte to, že v jeho těle není on sám, ale Jessica, Rachel McAdams, ač patří mezi moje oblíbené herečky, je ve své roli poněkud nepřirozená.Ještě jedno malé plus za vyhulence Adama Sandlera, s dredy mu to vážně slušelo...

<< předchozí 1 2