hous.enka

Fanynka Francouzského Filmu

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49
    • 13.2.2020  08:29

Propojení Wese Andresona a Francoise Truffauta (a jeho Americké noci) funguje naprosto skvěle. Baví mě Wesův humor, sedí mi jeho mluvený projev. Setkání s malou fanynkou bylo něco, co si budu ještě dlouho pamatovat. Anderson dokazuje, že i reklamy mohou být vkusné, vtipné a nevtíravé.

• 13.2.2020  08:24

Kéž by takové knížky opravdu existovaly... Nádherná animace, příjemný hlas a dikce Kary Hayward a podivínský knihovník si získaly mé srdce hned při prvním knižním vypravování.

• 13.2.2020  08:17

Lze mít při reklamě husí kůži? Ano, pokud ji natočil Wes Andreson! Minimalistické čtyřminutové retro s poetikou, kterou už tolik let miluju. Víc Wesových reklam!

• 4.11.2019  09:51

Už od začátku jede film na vlně očekávatelnosti, ale nevadí, nějak se do té Pripjati dostat museli. Poctivě budovaná atmosféra dostává poněkud na zadek, když se jim zkomplikuje odjezd z oblasti. Protože jako proč? Proč by někdo chtěl, aby z oblasti neodjeli? Tuhle základní věc jsem nepochopila a čekala jsem, až se to rozlouskne. Bohužel žádné vysvětlení nepřišlo, pak už tu byl jen útěk před hordou čehosi a nelogické chování postav. Stereotyp, nuda. A přitom to mohlo být hodně fajn, protože bubáci tu jsou jen sotva postřehnutelní, takže atmosféra je opravdu tísnivá.

• 29.10.2019  13:04

Nejen v porovnání s jedničkou se jedná o slabý odvárek. Mnohem hůř ale hodnotím odklon od literární předlohy, protože konec filmového Psího poslání mě zkrátka zklamal - jde o klasickej hollywoodskej konec. A taky tu chyběl jeden z hlavních motivů knihy, kdy má CJ jisté zdravotní problémy. Na nedělní odpoledne dobrý, ale jinak si radši pusťte znovu jedničku.

• 29.10.2019  13:00

Ženy v běhu mi sedly. Svým obsazením, humorem, dějem... vším. Po Bezva ženské na krku se jedná o další českou komedii, kterou můžu vidět kdykoli znovu.

• 1.10.2019  13:23
    My (2019)

Oproti Get out je tenhle film pro mě ohromným zklamáním. Ústřední motiv je fajn a do poloviny filmu mě bavil, jenže pak se to zvrtne v útěk a mně už najednou bylo jedno, jak kdo dopadne. Ano, konec je možná skandální, ale přijde mi násilně naroubovaný na zbytek filmu. Nicméně i tak jsem ráda, že jsem film viděla, a těším se na další režisérův snímek.

• 1.10.2019  11:19
    John Wick 3 (2019)

Neurazí, nenadchne a dokonce ani nevadilo, že jsem předchozí první dva díly v polovině zalomila. Pro fanoušky Keanu Reevse povinnost, pro ostatní je to malinko vleklé, ale akcí nabité dobrodružství o chlapíkovi, co miluje svoji ženu a psa a hodlá se pomstít všem, kdo někomu z jeho milovaných ublíží. Jo, na čtyřku se za pár let taky mrknu.

• 6.9.2019  11:43

City většinou všechno zkomplikují. I naše vztahy, jak ukazuje Mark O'Rowe. Pomalé tempo, civilní herectví a minimum efektů dělají z filmu The Delinquent Season nezapomenutelný zážitek, který by měl vidět snad každý. Ač Cilliana Murphyho nemám moc ráda, tady byl výborný - zejména ve druhé polovině filmu, kdy se začínají objevovat bouřlivější emoce.

• 28.8.2019  11:19

Ano, postavy jsou pořád stejné a nemění se jejich humor (recenze na stolní hry, namalování Jen do kafe), což je super. Jenže pak uběhne pětadvacet minut a najednou zjistíte, že to celé má dost slabou myšlenku a neznat předchozí díly, byla bych z toho hodně zklamaná. Tahle docmrdávka je stejná jako Gilmorky po letech: nostalgie táhne, herci stárnou, humor zůstává. Zavzpomínala jsem si, párkrát se usmála, ale tyhle věci nevznikly, asi by se nic moc nestalo.

• 19.8.2019  13:46

Alita je velmi dobře natočený komiks. Dokonce bych řekla, že jeden z nejlepších, jaké jsem viděla. Nejen že její postava je vizuálně dokonalá, ale ona tam tak skvěle zapadla, že jsem chvílemi zapomínala, že je vlastně jen nakreslená. Moc se mi líbila postava kyberdoktora Ida v podání Christophera Waltze a i mrcha Jennifer Connelly byla výborná. Možná by mohla být stopáž o pár minutek kratší, ale vlastně jsem se ani nestačila začít nudit, takže za mě super.

• 19.8.2019  13:37

Film o nevěstě, která pláče slzy zmaru a sem tam někoho zabije, je fajn nápad. Provedení mě ale za srdce nechytlo. Lekačky byly očekávatelný na zcela očekávatelných místech, nevěsta byla opravdu hnusácká a nezaujal mě ani kněz, který nevěří v církev, ale Boha si ponechal. Průměrný horor s průměrným výsledkem. Neurazí, nenadchne.

• 19.8.2019  08:32
    Podfukářky (2019)

I Anne Hathaway se občas v komedii sekne. Většinou je to tehdy, když natočí bláznivou akční komedii s ústředním hercem/ústřední herečkou, kteří jsou notoricky známí svou účastí v podivných bláznivých komediích. Podfukářky vypráví o dvou zlodějkách, kdy každá krade jiným stylem. Jejich cesty se jednou protnou a čeká je velká sázka o půl miliónu dolarů. A právě od té chvíle, kdy se holky vsadí, mě film bavil. Škoda, že to přišlo tak pozdě a škoda té škváry kolem plánu Pán prstenů, protože to bylo opravdu hodně nepovedené. Finální rozseknutí mě překvapilo, ale scéna na zahradě to zase pohřbila. A potitulková scéna to dodělala. Nebýt jistých scén, hodnotila bych výš, protože ta slepá holka byla výborná. Tak snad příště už to vyjde, Anne.

• 19.8.2019  08:20
    Dumbo (2019)

Od Dumba jsem měla veliká očekávání už od prvních zmínek o filmu. Protože cirkusové prostředí - to by Timu Burtonovi mělo sednout. No, mělo, ale vlastně jsem z výsledku rozpačitá. Od první chvíle mi na Dumbovi nesedí ty strašidelné veliké oči. Brrr. Fascinuje mě absence Farrellovy končetiny a pořád přemýšlím, jak si s tím kdo poradí. Řešení naštěstí přijde brzo. Na příchod Evy Green se čeká zatraceně dlouho a vlastně právě její role je ta, která mi přijde napsaná nejlíp. Ač by neměla, protože příběh vypráví o slůněti, kterému se všichni smějí. Jenže právě Dumbova linka je potlačena a v popředí máme dva sourozence, kteří nám ukazují, jak se mají zachovat čestné děti. Všechno je to ploché až hanba. Rodiče, děti, prozření, padouch... Dvouhodinová nuda s absencí Burtonovy zvrácené komiky. Naštěstí je to vše hozené do vizuálu Tima Burtona a při některých scénách z lunaparku se až tají dech (když průvod prochází ulicí nebo záběry na zabijácká zvířata). Ale stačí to? Mně ne.

• 19.8.2019  08:13

Zatímco anotace mě nalákala na film o stárnoucí ženský, co neztratila chuť něco měnit, realita je někde jinde. Melissa mi v roli nesedla. Protože má brejle a svetr, tak je upnutá bába, ale jakmile si rozepne halenku a namaluje si rty, je z ní sexy dračice? OMG. Zjednodušující americká komedie, která má sice pár vtipných momentů (zejména scény s taťkovou novou samičkou), ale jinak je to jen na jedno použití (jako většina současných amerických komedií). Tohle zkrátka není směr, kterým by se Melissa McCarthy měla dát. Vidím to jako LIVINGDEAD: akční komedie, kde se ztratí její pokusy o laciný vtípky.

• 19.8.2019  08:09

Artový snímek o trosečníkovi kdesi v ledové pustině, který se naučil rybařit a nevzdává se naděje na záchranu. Situaci se malinko zkomplikuje, když záchrana jednoho dne opravdu dorazí... Ne, tohle mi nesedlo. Nemám problém s tím, že film nikam nespěchá, ale mrzí mě absence souvislostí: Kdo to je? Jak se tu vzal? Kde jsou ostatní? Aspoň v náznaku, sakra. Chvílemi to připomíná Trosečníka s Tomem Hanksem, občas 127 hodin s Jamesem Francem. Arctic ale není filmem, na který bych se chtěla podívat podruhé.

• 7.8.2019  10:45

Film vypráví příběh tří černošek, které pracují v NASA. Dostaly se tam jako nadějné matematičky, ale protože se příběh odehrává v 60. letech, každý si tam s nimi vytírá, ehm, podlahu. Každá z nich ale dostane šanci, kterou všechny chytnou za pačesy a nakonec - SPOILER - dostanou, po čem toužily. Je to krásná pohádka (prý podle skutečnosti) a mně se film fakt líbil. Nejen že mi sedlo herecké obsazení ("Sheldon Cooper"/Kirsten Dunst/Kevin Costner/Olivia Spencer), ale celá ta atmosféra 60. let v NASA, kdy se Amerika snaží pokořit Rusko a kdy lidé poprvé sahají po hvězdách... Wau, za sebe Skrytá čísla rozhodně doporučuju všema deseti.

• 25.7.2019  08:26

Bláznivá polská komedie? Inu proč ne! Začátek byl hodně zvláštní (lázně), ale jakmile trojice z lázní odejde, film dostane spád. Trojice pak totiž prchá před mužem, který unáší ženy, a zároveň se ho snaží zlikvidovat, aby ochránily ostatní. Přičemž přichází spousta komplikací, přešlapů a omylů, tak jak to v komediích tohoto typu bývá. Za mě je to rozhodně lepší než leckterá americká komedie.

• 25.7.2019  08:22
    Cesta srdce (TV film) (1997)

Romantická slaďárna o nadaném pianistovi, který je nejen slepý, ale zároveň trpí autismem. Všichni s ním jednají jako s posledním nickou, jediným člověkem, který v něj věří, je jeho matka. I přesto jde o optimistický film s příjemnou hudbou.

• 25.7.2019  08:20
    Sedm bílých plášťů (TV film) (1989)

Televizní detektivka se skvělým hereckým obsazením. Identita vraha mě nakonec překvapila, ale vlastně jsem to měla čekat. To zkoušení pláště mi teda nepřišlo důvěryhodné, ale tak nějak to rozseknout museli.

• 11.7.2019  14:54

Děsivý český překlad a všude stejně hrající Keira... A přesto jsem filmem nadšená. Kvůli českým kulisám (mami, já říkala, že je to pražský Hlavák), mrazivé zimní atmosféře, krásnému domu a kvůli Alexandru Skarsgardovi, kterého jsem po dlouhé době tak mohla vidět v nedbalkách. A taky kvůli tomu netypicky americkému konci. Jo, možná to je holčičí film, ale mně se moc líbil.

• 10.7.2019  14:31
    Scythe (2015)

Pouliční honička skvělá, atmosféra v domě hutná, že by se dala krájet. Jo, tohle bych rozhodně chtěla vidět v celovečerním filmu. A taky chci vědět, jak tam čepel dostal a ještě s rozmachem?!

• 8.7.2019  14:12

Tohle byl poslední plivanec do série ISOYG. Aspoň v to doufám. Příšerné herečky, strašní herci, mizerný scénář a dvě a půl hodiny ztraceného času. Jedna hvězda za napojení na původní série, ale měla jsem pocit, že mi při filmu krvácely oči. Myslím, že tenhle film měl zůstat jen v šuplíku scenáristy i režiséra. Jednu hvězdu dávám za celou tu absurditu, které je film plný. No a taky ho možná časem uvidíme na Festivalu otrlého diváka, že jo. Pak možná pár hvězd přihodím. Zatím jen takhle. Pfuj!

• 8.7.2019  14:09

Tohle šlo do kin? Fakt? Za mě je to Řbitov zviřátek průměrný televizní horor, kterých jsem viděla stovku. Ač jsem knížku nečetla ani neviděla předchozí verzi, bylo jasné, co bude následovat v každé další scéně. Docela nuda, řekla bych. Hezky udělané, ale nehororové, předvídatelné.

• 8.7.2019  14:06
    Máš ji! (2018)

Bláznivá americká komedie o partě dospělých chlápků, co každý květen hrají na babu. Jestli vám to zní praštěně, tak přesně takový film Máš ji je. Strašně mě iritovala postava Jerryho, kterého hraje Jeremy Renner. Jeho machistické chování, sebevědomé machrování a zpomalované scény... A navíc ta jeho nevěsta, která byla protivná jak činže. Brr. Pár scén je veselých, ale občas je to zkrátka dost přes čáru. Nicméně tenhle film neurazí, nenadchne. Na nedělní odpoledne vám film klidně doporučím, do kina za dvě stovky bych na něj ale nešla.

• 8.7.2019  14:03

Druhý Ant-man je stejně dobrý jako ten první. Chemie mezi ním a Wasp výborně funguje a bylo celkem jedno, že už jsem zapomněla, co se dělo v prvním dílu. Zmenšování a zvětšování nikdy nebylo tak zábavné a ve filmu je spousta scén, u kterých jsem nahlas vyprskla smíchy. Ant-man není tak cynický jako Deadpool a jeho humor je mnohem civilnější. I tak jsem se ale výborně bavila. Takže ano, Ant-man za mě rozhodně ano.

• 8.7.2019  14:00

První polovina filmu je skvělá. Baví mě tyhle robo věci a otázka etiky. Jenže jakmile se věci pohnou o sedmnáct dnů, je to taková bláznivá akční jízda a já vlastně nevím, co si o Dokonalých replikách myslet. Koukatelné to rozhodně je, Keanu je boží snad v každé své roli a i ostatní herci jsou fajn. Jak říkám: kdyby tam pak nebyla ta honička, hodnotila bych to líp. Nebo kdyby tam nebylo to etické dilema, zda klonovat a koho. Takhle film zůstal napůl cesty.

• 8.7.2019  13:58
    Muž z Ria (1964)

Zatímco Belmondo snad nestárne, Muž z Ria už je dneska trochu přežitý. Strašně mě například iritovaly scény, kdy Belmondo honí (a dohoní!!) auta. Prostě se sebere a běží.... Ale protože tu funguje chemie mezi ním a Francoise, tak je vlastně ten film pořád koukatelný. Navíc ta slunná Brazílie, moře a živelní Francouzi.

• 26.6.2019  09:54
    Strnadovi (2017)

Spojené Manželské etudy, Manželské etudy po dvaceti letech a Manželské etudy po pětatřiceti letech. Jenže jako celek to funguje naprosto skvěle, takže ač je to pouze kompilát (možná přibyly nové scény, ale nejsem zas tak pozorný divák, abych to poznala), já jsem se na Strnadovy koukala ráda. Jejich příběh mi přijde silný a jsem zvědavá, kam budou pokračovat dál. Líbilo by se mi sledovat i osud jejich dětí, ale chápu, že se toho nemusí chtít účastnit.

• 11.6.2019  10:46

Escape Room udržel mou pozornost až do finálních (krásně provedených!) titulků. Já jsem tohle rozuzlení nečekala, i když ano, jisté nápovědy tu byly. Úplně nevím, co si myslet o úplně poslední scéně, ale nechám to být. Líbila se mi první místnost s knihou, která celou hru pěkně rozehrála. Escape Room je rozhodně fajn žánrovka a naprosto mi vyhovovalo utlumení horrorového žánru a vyzvednutí principu her samotných. Jo, tahle hra dopadla dobře.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49