hous.enka

hous.enka

Kristýna Ljubková

okres Praha
Fanynka Francouzského Filmu

homepage

36 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
  • 12.3.2018  09:32
  Bába z ledu (2017)
  ****

  Civilní film o matce, kterou její rodina bezostyšně vysává. Naštěstí narazí na někoho, kdo jí otevře oči a dá jí šanci na opět důstojný život. Ač Pavla Novotného nemusím, tady se mi líbil. Jeho žárlivá slepice Adéla byla výborná. A Zuzana Kronerová mě naprosto odzbrojila svou civilností, odvahou jít plavat do ledové vody a vůbec vším. A palec nahoru za ten závěr, který se drží nohama na zemi.

  • 12.3.2018  09:25
  25. Český lev (TV pořad) (2018)
  ***

  Naprosto se ztotožňuju s komentářem uživatele Enšpígl (až na poslední část, protože nemám nakoukané polské a maďarské filmy). Adela je skvělá, šarmantní a má výborný smysl pro humor. Oproti tomu ta neustálá političnost na slavnostním večeru... Jo, takhle to dopadá když se umělcům pustí možnost živého přenosu. Taky mi vadilo, jak projevy díků zkracovala píšťalka Vladivojny La Chiy. Bylo to opravdu nutné? Vždyť většina lidí stejně jen přišla a řekla "děkuju". A strašně trapný mi přišlo předání ceny od Saši Gedeona a Bereniky Kohoutové - to jako natahovali čas nebo co? Ale vše běželo jako po drátkách, nikde žádný dlouhý zásek a minimum hudebních výplní. Takové tempo by měly mít oscary.

  • 12.3.2018  09:16
  Oscar 2018 (TV pořad) (2018)
  **

  Bylo to sterilní jako návštěva nemocnice. Na přímý přenos Oscarů koukám z nostalgie, ale myslím, že příště už si budík nastavím jen na hlavní kategorie. Nuda. Navíc mi vadí ty neustálé reklamní bloky - za to dávám hvězdu dolů. Zlatí Lvi, fakt.

  • 6.3.2018  10:27
  Insidious: Spectral Sightings (TV seriál) (2013)
  ****

  Instantní Insidious ve dvanácti minutách. Není to vůbec špatné a líbí se mi i rozdělení do tří logických částí, ale přece jen celovečerák je celovečerák.

  • 6.3.2018  10:25

  Festival otrlého diváka 2018: Parta Šmoulů ztroskotá na pustém ostrově. Oukej, ukáže se, že až tak pustý není: sídlím na něm Čtyřlístek! To vypadá na krutou válku... A ta přijde! Skvělý genderově vyvážený dabing a jsem ráda, že nedostali Lubrikanta ani Samantu! Jste navždy hrdinové mého srdce.

  • 6.3.2018  10:22

  Film tohohle roku už v únoru? No tak uvidíme, jestli se udrží na mé topce až do prosince. Tři billboardy si mě naprosto získaly od chvíle, kdy Mildred mluví s majitelem reklamní agentury ve městě a pronajme si od něj reklamní plochu. Ale zasáhlo mě to až ve chvíli výslechu Mildred, kdy ON zakašle. A do kolen jsem šla, když rozeslali dopisy. Prostě za mě obrovské WOW, kdy na malé ploše dostanete tolik emocí, že nemáte šanci to celé vstřebat. Chci to vidět znova! PS: Oscary za hlavní i vedlejší roli naprosto zasloužený.

  • 6.3.2018  10:20
  Pidihajzlík (2006)
  **

  Tohle byl těžký přešlap. Jak od tvůrců, tak ode mě. Nalákali mě na to, že je to od tvůrců Scary movie. No to možná jo, ale komediální to není. Prsa, exkrementy, blitky a ubohý fórky. Jo, bylo to všechno. Je to strašně debilní, ale párkrát jsem se přistihla, že mě rozesmáli.

  • 6.3.2018  10:18
  1890 (TV seriál) (2017)
  ****

  První dva díly dobré, pak je to hoooodně dlouho rozvláčné a zdlouhavé. Ale jakmile je objeven vrah služky, seriál chytá druhý dech a musel jsem vidět všechny díly najednou. Obrovský klad seriálu je bezesporu ústřední vyšetřovatelské duo: Ján Koleník a Stanislav Majer. Funguje jim to skvěle a velmi dobře se na ně dívá. Co mě naopak obtěžovalo, byly veškeré scény těch dvou četnických patlalů. Tahle linka mi přišla naprosto zbytečná, nudná a byli fakt hrozní. Jak role, tak ani herecky mě nepřesvědčili o svých kvalitách. Démonova motivace byla uvěřitelná a ta postava mě bavila (byť byla vlastně hrozně otravná). Jako celek seriál funguje, ale doufám, že nenatočí druhou sérii. Byť to podle posledních dvou scén na pokračování vypadá.

  • 6.3.2018  10:12

  Festival otrlého diváka 2018. Jsem ráda, že jsem to viděla v původním znění a bez toho, aby někdo film ostříhal o zbytečné scény. Tohle byla totiž, panečku, jízda. Vlastně... doslova to byla snad půlhodinová jízda autem. Ale co, Otrlec to snese! Díky.

  • 6.3.2018  10:10

  Nejen že Hercule Poirot je tu spíše parodován, ale celé je to takové rozvleklé, přebarvené a chvílemi jsem měla dojem, že sleduji muzeum voskových figurín (Michelle Pfeiffer a - je mi to moc líto, milovaný - Johny Depp). Vlak i scenérie kolem se mi moc líbily, ale jinak... Jinak jsem film koukala nadvakrát, protože u první projekce jsem po třiceti minutách usnula. A ta mocná Poirotova hůlka mě dostala. Není kouzelná, ale on s ní omráčí člověka nebo s ní otevře zamčené dveře. Poirot pro mladistvé, fakt. OMG

  • 26.2.2018  11:17

  Krásně barevný krátkometrážní film o vztahu mezi vegetariánkou Carotte a masožravým Oscarem. Já mám pro tyhle barvy á la 60. léta slabost, takže plný počet. Navíc Catherine jako víla!

  • 26.2.2018  10:52
  Dunkerk (2017)
  ***

  Atmosféra filmu byla velkolepá, ale tak nějak nedotažená. Příběhy jednotlivých hrdinů se měly zřejmě v závěru prolnout, ale na mě to celé působilo hodně sterilně a vyumělkovaně. Ze spousty scén je cítit počítačová animace a hra na efekt. Dunkirk není špatný film, ale je hodně zdlouhavý a neosobní. Samozřejmě téma je výborné a jsem ráda, že jsem film viděla. Nic jsem o téhle problematice nevěděla.

  • 5.2.2018  10:09

  Mám pocit, že sem klidně můžu zkopírovat svoje hodnocení z prvního dílu: "Pár solidních lekaček v nepříjemně tmavých chodbách, ale jinak to vůbec nesplnilo mé očekávání. Děj mizerný, jednotlivé postavy jednají nelogicky (závěr, kdy se ženský chovaj jak pipky) a nevyužitý potenciál zakleté panenky... Chucky tenhle duel pořád vede s jasnou převahou a zřejmě ho z jeho trůnu jen tak žádná panna neskopne." Platí to do poslední tečky. Jediné, co mě v Annabelle 2 zaujalo, je rozmazaná fotka jeptišky. Na The Nun se hodně těším a mám velká očekávání, tak snad nebudu zklamaná.

  • 5.2.2018  10:05

  Neurazí, nenadchne... Takových hororů je jak máku a Hráči se smrtí zkrátka nevyčnívají z průměru. Lékařské prostředí je atraktivní a Ellen Page je obrovské lákadlo, ale výsledek je takový poměrně rozpačitý.

  • 30.1.2018  11:10
  Šedá zóna (2001)
  ***

  Válečných filmů z koncentračního tábora jsou mraky. Filmů o lidech, kteří obsluhovali v Osvětimi pece, je mnohem míň... Šedá zóna není nijak silný film, ale má dobré téma, skvělé herce a díky posledním záběrům stojí zato jej vidět.

  • 30.1.2018  11:06

  Důkaz, že český film zůstává nekoukatelným brakem, ač se snaží o hlubší téma. Samotářský Luboš dělá instalatéra na živnosťák, žije se svou matkou a je tak nějak spokojený. Když se jeho matka rozhodne, že je čas si najít nevěstu, neprotestuje. Celé je to stereotypní, nedovařené. Postavy jsou nedotažené do konce, zůstávají neuvěřitelné. Ženské role jsou až na Evu Holubovou všechny nesnesitelné, z mužských všechny převálcoval Jakub Kohák. Je to takový malý film dvou herců. Nechápu, kdo tohle označil jako komedii. Že je ústřední postava psychicky nemocná, neznamená, že se budete lámat od začátku do konce. Instalatér z Tuchlovic je film, který si klidně pusťte k žehlení. Nebo k vaření. Nebo k řezání dřeva na cirkulárce. Je to fuk, je to o ničem.

  • 23.1.2018  09:29

  Jak že je to s těma šťastnýma a nešťastnýma rodinama v Anně Karenině? Mirce a Antonínovi jsem celou tu dobu držela palce - působí jako takový ten normální pár odvedle. Opět je škoda, že jejich dcera Lucka odmítla pokračovat v natáčení, protože její příběh by mě zajímal. Setkání s ostatními páry v kině Světozor muselo být hodně zvláštní a silné. Pokračuje natáčení?

  • 23.1.2018  09:25

  On je kutil, ona ráda kouká na telenovely. Někdy se protiklady přitahují, ale spíš je to nesmysl. Zuzana a Stanislav jsou toho důkazem. Škoda, že Zuzana další natáčení odmítla. Zajímal by mě i osud jejich dcery... Odmítnutí natáčet dál rozumím, ale jako divákovi je mi to trochu líto.

  • 22.1.2018  11:19
  Jigsaw (2017)
  ****

  V určitou chvíli ve mně Saw budilo rozpaky (když se holka plazí v prachu). Uf, další hra... Ale nakonec to do sebe zaklaplo jako vždycky a mně se to líbilo - jako vždycky. Teda spíš jako u prvních dílů. Jigsaw si pořád drží jakous takous myšlenku a klidně bych se na tenhle díl mrkla znovu. Ale asi to neudělám a počkám si na další, který by měl vzniknout letos. Ať žije Saw!

  • 18.1.2018  08:46

  Vladimír celých dvacet let po revoluci neustále omílá Ameriku, focení Jany Švandové a svoje focení. Překvapilo mě, že v tomhle díle nezmínil, jak v ateliéru v Americe pěstovali jeho předchozí majitelé trávu... Vladimír na mě působí plochým dojmem a neměla bych s sním co říct. Za celou tu dobu neřekl nic zásadního. Škoda, že Zuzana a dcery se od natáčení distancovaly. Tahle hodinová ego onanie před kamerou mě uspávala...

  • 17.1.2018  09:54
  Můj strýček Archimedes (TV film) (2018)
  ****

  Jeden z nejlepších filmů poslední doby, ve kterých hrají Ondřej Vetchý a Miroslav Donutil. Oběma tahle forma civilního herectví sedí a moc se mi líbilo neokoukané téma řeckých migrantů z konce 40. let. Mám ráda tyhle melancholicky laděné filmy, které vyprávějí o síle přátelství.

  • 15.1.2018  15:07
  Definice lásky (TV film) (2012)
  **

  Nekompaktní, rozplizlé a bez jakéhokoli spádu. Jediné, proč stojí zato tenhle film vidět, je Norbert Lichý. Jinak je to jak divně sestříhaný videoklip z dob Esa Terezy Pergnerové. Hrdinové se chovají nelogicky, příběhy jednotlivých hrdinů mizí ve ztracenu... Souhlasím s uživatelkou Gemini. Je to takové devadesátiminutové WTF, od kterého čekáte, že nakonec přece jen nějaké poselství přijde. No a ono nepřijde.

  • 15.1.2018  14:57

  Tam, kde končí film Marcela, nastupuje tahle epizoda Manželských etud. Beznaděj. Tak bych asi v jednom slovu shrnula Marcelin (a Jiřího) příběh.

  • 9.1.2018  16:01

  Hodně silný příběh z cyklu Manželských etud - zejména díky tomu pohledu do roku 2017. Rozhodně jsem tohle vyústění nečekala a byla jsem překvapená podobně jako Ivana. I když... byla? V devadesátkách s boomem podnikání a nečekaných možností spousta lidí chytla příležitost za pačesy. Pavla začal bavit svět heren, kulečníků a zábavy, Ivana zůstala doma a pečovala o jejich dvě děti. Po pár letech to zřejmě začalo skřípat a výsledkem je třetí díl jejich příběhu. Poměrně drsné a hodně smutné. Obdivuju celou rodinu, že s natáčením souhlasila i po letech. Naprosto se ztotožňuji se závěrem komentáře pupidup: díky a držím palce.

  • 8.1.2018  11:41

  Milý český film, který vytváří mozaiku vzpomínek na dětství Edy Součka. Nedosahuje kvalit předchozích svěrákovských filmů, ale obsahuje spoustu hezkých scén, které se vám vryjí do paměti (hrdličky, včely, prosvětlování lesa). Bohužel filmu chybí dějová linka a nějaká silnější zápletka, protože vše se točí pouze okolo postavy tajemného a zlého strýce Vlka, který kdysi škrtil babičku. Po zhlédnutí mám trochu smíšené pocity.

  • 8.1.2018  11:36

  Mám ráda Chloë Grace Moretz. Sedí mi ve spoustě divných filmů, protože je prostě taková úplně jiná. Ale Listopadoví vrazi jsou divný takovým tím způsobem, kdy čekáte, co z toho bude. A ono z toho není vůbec nic. Žádná složitá zápletka, žádná facka divákovi... Prostě osmdesát minut pátráte po tom, kdo toho baristu ze Starbucksu (protože to byl jasně Starbucks) zabil. Nuda. Ani Cloe a ztráta jejího nečiní film nijak výjimečný. Je to takový ten film, co za pár let půjde na Nově, a když v půlce usnete, nic moc se nestane.

  • 2.1.2018  09:53

  Celou tu dobu to jakože šlo, ale jakmile přijde finále, je to směšné. Co sakra motiv? Ovce mi nestačí. Tak dobré obsazení a taková škoda filmového materiálu. Ďáblův chřtán byl ale výbornej, to zas jo.

  • 2.1.2018  09:51

  Proboha! Tohle je jeden nejhorší film s dospívajícím hrdinou vůbec. Kluk si chce koupit elektrickou kytaru, na kterou ale nemá peníze. A tak začne šetřit a bere jakoukoli práci. Některé mu klapnou, jiné ne. Ten kluk měl jediný štěstí, že měl tak dobrou ségru. Vůbec jsem nepochopila roli tý sexy barbíny, co nastoupí ke klukům na průmyslovce do třídy. Proč? Proč pořád tancuje, cvičí a ukazuje prsa? Proč?

  • 2.1.2018  09:47
  Nejlepší přítel (TV film) (2017)
  ****

  Nejzajímavější postavou je tu čert Marka Adamczyka, ale líbila se mi atmosféra pohádky a hlavně postava Lukáše Langmajera. Za něj dávám hvězdu navíc. Naopak poněkud mdlé jsou tu všechny ženské role a hlavně role Ondřeje Sokola... Už jen zbývalo, aby mluvil francouzsky. Achjo. Ale v rámci žánru se mi pohádka líbila a klidně bych se na ni podívala za rok znovu.

  • 2.1.2018  09:44
  Krásná a zvrácená (TV film) (2015)
  ***

  Paz Vega je kočka a já jsem ochotná v jejích filmech skousnout leccos. Krásná a zvrácená je ale průměrným thrillerem, který nenabízí nic nového (kromě Paz Vegy, samozřejmě). Rob Lowe coby ambiciózní dědic hraje mizerně a jeho roli jsem mu nevěřila. Fajn byla postava dcery Paz Vegy, která byla jediná méně čitelná. Konec už byl moc přitažený za vlasy - myslím tím hlavně poslední dialog Paz s dcerou. Neurazí, nenadchne.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace