hous.enka

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
    • 7.1.2019  10:06
    Venom (2018)

Někdo miluje Deadpoolu, já jsem se zamilovala do Venoma. Tom Hardy mě od začátku okouzlil a to kouzlo trvalo až k potitulkové scéně (té první, ta druhá mi přišla zbytečná) - prostě od začátku do konce mě Tom Hardy bavil. Jakmile se Eddie Brock stane Venomem, film chytá druhý dech a nepustí vás to až do konce. Líbily se mi Venomovy/Eddieho hlášky, líbila se mi akční jízda na motorce a skvěle pojatý byl i vztah s Anne, kde mě opět velmi překvapila Michelle Williams. Ta ženská je s každou rolí lepší a lepší. Rozhodně se chystám na dvojku a chci vědět, co bude se vzorkem číslo čtyři. Super, super.

• 7.1.2019  10:03

Začátek filmu byl výborný: v roce 2017 se na sídlišti probudí Hitler, který poznává současný svět. Je zmatený, rozčarovaný a spoustu věcí nechápe. Potud film šlape jak hodinky. Ale pak se to spojí s mizernou kariérou televizního reportéra a jde to kytek. Jakmile má - SPOILER - Hitler proslov v televizi, je to vrchol filmu a tady to mělo skončit. Zbytečných posledních třicet minut už budí rozpaky a ta stopáž je kvůli nim přepálená. Ano, trochu to připomíná Borata a to je v tomhle případě podle mě špatně. Je to takový průměrný film, ze kterého si budete pamatovat jen ústřední motiv. Zbytek zapomenete.

• 4.1.2019  10:18

Romantický film, který začíná katastrofickým pádem letadla v neobydlených horách? No tak jo! Začátek se mi hodně líbil, protože mám ráda katastrofické filmy, ve kterých lidé bojují o přežití. Jenže tady byli jen oni dva a pes... A taky se to brzy romanticky zamotalo. Uf. Možná to bylo zbytečně natahované, ale přišlo mi, že film chvílemi ztrácí dech. Až pak scéna v restauraci tomu vrátila švih a ve výsledku jde o docela fajn romantický film.

• 4.1.2019  10:15

V jistém momentu mi přišlo, že se celý dokument láme do komediální roviny - bylo to ve chvíli, kdy Věru odvezli na ten pobouraný ranč, kde měla nahrávat. Nevím, jestli byla Věra tak naivní, nebo to nechtěla vidět, ale bylo to celé špatně. Souhlasím s uživatelem MyrnaAlec, že dokument naprosto přesně zachytil důvod, proč Věra Bílá nemá šanci vrátit se do normálního života. Svým způsobem je jako Christiane F. ze stanice ZOO: Věra Bílá sní o životě, který neumí žít.

• 4.1.2019  09:55
    Pračlověk (2018)

Wallace a Gromita mám ráda. Mám ráda plastelínové filmy, a přesto mi Pračlověk nesedl. Důvod? Fotbal. Celý film je opravdu o fotbalovém zápasu, který rozhodne, komu připadne území, kde pralidé bydlí. Pár nápadů se mi líbilo, ale jinak je to pro mě bohužel hodně tematicky mimo a bylo mi skoro jedno, kdo vyhraje. SPOILER Hlavně že nakopali zadek záporákovi.

• 4.1.2019  09:53

Jedna hvězda navíc pro Stevena a jeho Cockpunchera. Jinak mi TV Onion přijde jako taková motanice nesmyslů, u kterých se můžete smát. Nebo taky nemusíte... Trochu mi to připomíná zlaté časy TELE TELE. Tehdy dobré, po letech už to nemá ten šmrnc.

• 4.1.2019  09:51

Jasně, už to není jednička, ale pořád je to super letní komedie. Nejde ani tak o děj, ale o písničky. Což je samozřejmě trochu škoda, protože ve finále se film rozpadne na jednotlivé videoklipy. Ale Mamma Mia je moje srdcovka, takže jim to odpouštím. Mohlo tu být víc Meryl a míň Cher, ale na mě to pořád funguje jako magnet a klidně bych snesla i třetí díl.

• 4.1.2019  09:48

Vianočné želanie měla rozhodně být štědrovečerní pohádkou 2018. Konečně pohádka, která má hlavu a patu. Líbil se mi slepý kovář, protože to byl fakt sympaťák. Sice jsem mu nevěřila jeho slepotu, ale co, je to pohádka. Líbila se mi statečná princezna. A na obou se mi líbilo, že se vzepřeli osudu a šli do skal, aby našli záchranu pro toho, koho milují. Ach. Líbil se mi i záporák Tomáše Maštalíra, protože ač toho herce mám hodně ráda, tak tady byl opravdu zlý až do morku krve. A Lukáš Vaculík mi připomínal Gandalfa. Vianočné želanie je pohádkou, kterou bych ráda viděla znovu. Ale v původním znění, ne předabovanou do češtiny.

• 4.1.2019  09:42
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Tohle bylo hodně špatné. Trend štědrovečerních pohádek neustále klesá a myslím, že Kouzelníkem Žitem našel své dno. To, že pohádka vypadá dobře na papíře, neznamená, že ji musíme natočit. Tady bylo špatně všechno: příběh o naivním klukovi, herecké obsazení (za mě nejhorší byla křečovitá čertice Táni Vilhelmové, která se snažila napodobovat Yvetu Blanarovičovu - marně) i jakože písničky. A tak vznikla další pohádka, kterou už nikdo neuvidí, protože svou velkou premiéru si odbyla a není o co stát.

• 4.1.2019  09:38

Přání k mání se mi líbilo. Líbilo se mi svou vizualizací do Wese Andersona (Grandhotel Budapešť), líbili se mi herci z dejvického divadla, protože konečně mám pocit, že vidím ve filmu neokoukané tváře. Ano, zápletka je trochu slabší, ale to už je zkrátka úděl většiny vánočních filmů. Přání k mání je rozhodně jeden z nejlepších českých vánočních filmů.

• 4.1.2019  09:36

Parta dánských dětí má neustále potřeby něco vlastnit, proto se jim velmi hodí, když zjistí, že v Kanadě mají vzdálenou příbuznou. Rozjedou se za ní a rozhodnou se zbohatnout na zlaté horečce. Samozřejmě to nebude tak snadné, protože zbohatnout chce každý. Navíc se v okolí pohybují nebezpeční medvědi... Kanadské dobrodružství je fajn dětský film, který dospělákům nemá moc co nabídnout.

• 4.1.2019  09:33

Nádherné záběry české přírody. Chyběly mi třeba rysové nebo vlci, ale zase to vyvážili lososy a černí čápi. Myslím, že bylo trochu na sílu namontovat do dokumentu režisérův příběh o starém dokumentu z dětství, ale jinak se mi to líbilo. I hlas Kryštofa Hádka do dokumentu sedl jak sokol do svého hnízda.

• 4.1.2019  09:31

Četla jsem knižní předlohu a z filmu jsem měla opravdu strach, protože jsem slyšela, že konec se od knihy hodně liší. A víte co? Je to stejně dobré jako kniha. Jen to celé zrežíroval Tim Burton a do jedné z hlavních rolí obsadil mou milovanou Evu Green. Z atmosféry Sirotčince jsem nadšená, je to pěkně strašidelné a Samuel L. Jackson je s ostrýma zubama a bílýma očima dechberoucí. Určitě to chci vidět znovu.

• 5.11.2018  09:51
    Balada o pilotovi (TV film) (2018)

Filmy České televize jsou známé tím, že většinou mají vysoké cíle, ale pohoří hned na startu. Balada o pilotovi balancuje na hraně až do konce a já vlastně doteď nevím, jestli se mi spíš líbila anebo ne. Chvílemi to bylo skvělé, chvílemi slabší a hlavně se to dost často hodně táhlo. David Švehlík byl výborný, o Lucii Žáčkové jsem až do scény v letadle nebyla úplně přesvědčená. Líbilo se mi ale vykreslení jejich vztahu, který se naprosto změnil v průběhu války. Moc jsem nechápala zbytečnou odbočku k ruskému varhaníkovi, ale tak to se mi občas stává. Co za mě filmu hodně ublížilo, je poslední interiérová scéna na letišti. Možná si film za čas pustím znovu a buď hvězdu přidám, anebo uberu. Zatím za váhavé tři hvězdy.

• 1.11.2018  10:16

Americká hororová komedie o tom, že i narozeniny se mohou stát ohromnou noční můrou. První tři čtvrtiny filmu mě bavily. Jak se Tree snaží to celé rozlousknout a jak to nakonec rozlouskne, všechno pořeší a hotovo. Jenže pak přijde posledních deset minut a všechno jde do kytek. Proč byla vrahem zrovna tahle postava? A hlavně: jak docílila toho, aby Tree ten den prožívala znovu a znovu? Nemyslím tím jakým způsobem, ale jak to provedla technicky. Po tomhle halloweenském koláčku (koukala jsem na film o Halloweenu) mi zbyla trochu pachuť na jazyku. A to tak slibně začal...

• 1.11.2018  10:13
    Halloween (1978)

Halloween po letech už nemá čím překvapit. Věřím, že ve své době mohl být legendární a vidět ho někdy v 90. letech, kdy jsem vřískala u Vřískotu, by byl asi zážitek, ale teď tam vidím vlastně jen chyby. Zaprvé: proč? Protože byl magor? Není to na vysvětlení málo? (Ano, je) Herecky to taky není žádný báječný zážitek. Doktor působí vyšinutě, všechny teenky tam vřískají stejně (krom jedné, která i v parném létě nosí teplé bílé punčocháče) a nevytvořila jsem si vztah k žádné postavě. A hlavně: atmosféra. Takhle zabitou halloweenskou noc, která se smrskla jen na pár dýní a jednu masku jsem dlouho neviděla. Jsem zvědavá na letošní Halloween a snad téhle sérii vylepší reputaci.

• 22.10.2018  08:34

Milý film o stárnoucích ženách, kterým se v rámci jejich čtenářského klubu dostane do rukou série Padesát odstínů, jež jim změní život. Perfektní. Prim tu hraje hlavně obsazení hlavních ženských rolí, kdy jsem každou z nich měla svým způsobem ráda. Dobře, možná Jane Fondu moc ne, ale tu obecně nemusím. Ale jinak to byla špica. Za mě nejlepší byla linka s Diane a pak soudkyně Sharon, která se stále vzpamatovává z rozvodu. Obě mi přišly nejvtipnější a tak nějak mě vtáhly nejvíc. Caroliny pokusy zachránit manželství mi přišly spíš jak labutí píseň toho vztahu, ale vlastně to zpětně taky funguje jako skvělý příběh. Je to rozhodně film, kterých bych pustila své mamce. Není vulgární, smála jsem se.

• 22.10.2018  08:28

Na začátku I feel pretty vypadá, že bude o tom, jak jsou holky pod tlakem z toho, že nejsou dost dobré (rozuměj hezké). Když na Amy zafunguje kouzlo, přichází vrchol filmu. A jakmile kouzlo zmizí, jde to zas rychle dolů. Vadí mi absence dějové linky a celé je to dost povrchní. Nicméně mi Amy vizuálně připomíná jednu kamarádku, takže mě její filmy zvráceně baví. Kdo v tomhle filmu ale exceluje a baví, je Michelle Williams. Nevěděla jsem, že dokáže hrát i v komediích. Je skvělá.

• 16.10.2018  15:22

Čekal jsem na konci větší jízdu a víc akce při loupeži samotné, ale díky hvězdnému obsazení mi to nakonec takhle stačilo. Sandra Bullock začíná být tedy plastová jak panenka Barbie a je strašná škoda, že se nenaučila stárnout. I tak mě ale tahle zhrzená Debbie a její parťačky bavily a pokud bude dvojka, rozhodně se na ni podívám.

• 8.10.2018  08:26

Další z nekoukatelných českých komedií. Ze začátku to nevypadá špatně (večeře s bývalkou), ale pak je to celé tak klasicky debilně blbé, že jsem měla co dělat, abych Jak se zbavit nevěsty dokoukala. Finální dortová bitva to pohřbila ještě o patro hlouběji. Herecky to není špatný, ale jako komedie to nefunguje. Věřím, že tenhle film už znovu v televizi dávat nebudou. I když kdo ví...

• 8.10.2018  08:22
    Smrtící hadohlavci (TV film) (2014)

Dokoukáno napodruhé. Špatné triky, hrozní herci... ano, vypadalo to na skvělý béčkový horor. Leč bohužel, tohle nešlo. Zoufale mě to nebavilo. A jak to pak celé sklouzlo k šamanismu, tak to bylo úplně špatně. Asi málo akce, nevím, ale vidět to už znovu nechci.

• 8.10.2018  08:16

Experiment, který se v černošském ghettu trochu zvrhnul - tak by se dal popsat ve zkratce děj první Očisty. Už od začátku je jasné, kdo se experimentu bude účastnit a proč a samozřejmě v tom hlavní roli hrají peníze. Myslím, že skvělý potenciál toho maníka s injekcemi (Skeletorn?) zůstal nakonec trochu nevyužit, ale zase se mi líbilo pojetí místní mafie. Tenhle film v celé sérii rozhodně není špatný a kvituji s povděkem, že jsme i zjistili, kde se nápad na Očistu vzal. Prý sociologický experiment, pff.

• 28.8.2018  14:59

Chytré horory mám ráda a Winchester za jeden z takových považuji. Snad to bylo obsazením Helen Mirren, snad skvělou atmosféru rozlehlého panství nebo za to mohli bubáci, nevím. Není to tak hororové (čtěte promakané) jako některé snímky Jamese Wana, ale je to poměrně civilní a hlavně to má hlavu a patu. Za mě dobrý.

• 16.8.2018  10:02
    Kazišuci (2018)

Povedená americká komedie o maturitním plese trochu jinak - mnohem vtipněji a hlavně zajímavěji pro dospělé. Je to taková ta komedie, na kterou se můžete mrknout s dětma/rodičema a nebude vám trapně, a takových moc není. Spousta scén mě bavila: scéna s balzámem na rty nebo vlastně cokoli, kde se vyskytoval John Cena. Vlastně mám pocit, že jsem objevila svého nového komediálního hrdinu. Perfektní byl i závěr, který není bláznivě ztřeštěný, ale spíš celý film zaštítil a po jeho konci budete mít z filmu takový ten fajn pocit.

• 15.8.2018  09:44

Tohle je Woody, kterého mám ráda. Několik dějových linek s různými vztahovými problémy, hodně povídání a celá řada bláznů a magorů. Intelektuálové, pocit bláznivého poblouzení a to, že jsou jisté věci, které byste měli dělat jen doma ve sprše, protože jinak se kouzlo ztratí. Vlastně celé je to o kouzlech - o kouzlu okamžiku, zamilovanosti, vzpomínkách. Ano, je to klišé a chvílemi jsem měla dojem, že se to Woodymu trochu rozpadá pod rukama, takže zhruba po polovině jsem to chtěla vzdát, ale nakonec dobrý. Líbí se mi ta atmosféra. Asi je trochu přehnaná, vykalkulovaná a komerční, ale mně se to líbí. Musím zkusit nějaké jeho starší filmy, abych si udělala lepší názor, ale Do Říma s láskou za mě dobrý.

• 15.8.2018  09:34

Mám slabost pro vánoční filmy a tentokrát mi dvojka sedla líp jak jednička. Věděla jsem, do čeho jdu a některé scény stojí opravdu zato (kácení stromku, světýlka). Srovnání s Griswoldovými asi film úplně neustojí, protože ten humor je občas hodně prvoplánový. Ne že by u Griswoldů nebyl, ale jejich vánoční film považuju za klasiku, kdežto Táta je doma 2 mi zřejmě v hlavě dlouho nezůstane. Všechny ty instantní rodiny a dokazování toho, jak se všichni vzájemně milují... . Na to já moc nejsem. Ale bavila jsem se a možná se na to ještě jednou (o Vánocích) podívám. PS: Iritovala mě postava nové Dustyho přítelkyně. Brrr.

• 8.8.2018  13:28

Komplikovaný případ mě zaujal od první chvíle. A myslím, že postavu prvního mrtvého muže budu mít ještě dlouho před očima. Ten výraz - škleb a vytřeštěné oči... Brrr. Na českotelevizní poměry dobré a klidně se na tuhle kriminálku po pár letech kouknu znova.

• 8.8.2018  13:25
    Vražda kočky domácí (TV film) (2004)

Asi až napotřetí (s odstupem několika let, kdy jsem to zahlédla v televizi) jsem to dokoukala do konce. Vraha jsem si stále pamatovala a kdyby ústřední roli nehrála nesympatická Geislerová, asi bych hodnotila líp. Myslím, že je totiž dost škoda, že ta role nebyla víc propracovaná. Než jste s ní stihli soucítit, byla mrtvá. Kanyza dobrej, jako detektiv vidí snad i za roh.

• 3.8.2018  09:36
    Běženky a kapři (TV film) (2016)

Doteď jsem neviděla film, ve kterém by hrála banda prostitutek. Teda nejspíš viděla, ale tady je to tak nějak do očí bijící už na začátku, kdy ty sexy holky nastupujou do auta. Asi jsem teda čekala víc pobíhaček, než že holky budou řešit, co dál. Tenhle film nemá stát na zajímavých dialozích, ale na akci. A taky mohly mít lepší zbraně, protože pardon, ale jít se samopalem na žraloka, co vám provrtal zem mezi nohama, je trochu nuda. Mám ráda tyhle céčkový horory, ale přišlo mi, že Shakansas je moc mírnej, protože se bojí toho, že bude moc stupidní. Takže žraloci za mě dobrý, beženky i kapři taky (ten překlad je výbornej!!!), ale dohromady to prostě je tak někde napůl cesty.

• 1.8.2018  11:01
    Psí ostrov (2018)

Wese Andersena mám ráda pro jeho poetiku a hru s herci. Baví mě Wesův humor, kamera a tisíc detailů, které dělají z jeho filmů jedinečný filmový zážitek. Psímu ostrovu ale chybí živí herci, kteří by na sebe reagovali. Film jsem musela sledovat nadvakrát; film mě ani po hodině nechytl za srdce. Ani jsem se u něj nebavila tak, jako tomu bývá u ostatních Wesových snímků. Líbil se mi motiv vztahu člověka a psa, loutky jsou krásné a film oplývá skvělými nápady (psí chřipka, psí skládka, chemické zbraně). Tentokrát to ale bohužel nestačilo. Z Psího ostrova mám tak ve výsledku stejný pocit jako z Fantastického pana Lišáka - zhlédnuto, vizuálně moc hezké, ale asi si to znovu nepustím.

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47