hous.enka

Fanynka Francouzského Filmu

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46
    • 11.6.2018  08:29

Pracně budovaná hitchcockovská atmosféra dostává velmi brzy první trhliny. Což je samozřejmě problém, protože pak to šokující odhalení nefunguje tak, jak by fungovat mělo. Inspirace Psychem je zřejmá: všechny herečky se tu ocitají ve sprše, kde se dlouho a velmi detailně myjí a mydlí... Jako bychom o každém druhém filmu říkali, že je inspirován Pánem prstenů, protože v něm chlapi nosí prstýnky... Nooo nic. Oblečen na zabíjení je spíš lehce podprůměrný film, ale Michael Caine to zkrátka umí a jeho přítomnost film vytahuje na tři hvězdy.

• 5.6.2018  09:16
    Villa Capri (2017)

Nebýt hereckých es, byla by to obyčejná podprůměrná americká komedie. Morgan Freeman a Tommy Lee Jones to ale posouvají o hvězdu nahoru. Myslím si, že komedie z důchoďáku prostě nemůže fungovat. A Villa Capri je toho jen důkazem.

• 5.6.2018  09:14
    Fargo (1996)

Mám ráda černý humor a styl Farga mi sedl. Pokud jde o herecké obsazení, tak nejlepší jsou za mě Steve Buscemi, William H. Macy a Peter Stormare. Naopak mi přišla zvláštní postava policajtky v podání Frances McDormand. Její roli jsem jí nevěřila (ani to těhotenství) a mnohem víc se mi líbila v Bilboardech. Celá ta věc s únosem je bombastická a ačkoli jsem tušila, že se to zvrtne, tak v tohle jsem ani nedoufala. Super.

• 4.6.2018  11:37
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Jsem ráda, že v České televizi dostávají prostor noví a neokoukaní herci a že jsem si díky tomu mohla dvoudílný film Dukla 61 naplno vychutnat (že to nebylo o tom, jak Táňa V. vříská na manžela, že je ožralý jak žok). Mně se asi víc líbila ta první část, kde jde hlavně o rodinné zázemí ústředních horníků. Dvojka byla samozřejmě jiná, akční, nabitá emocemi a skvělými hereckými výkony. Silný film, silné téma a tentokrát to dopadlo výborně. Oproti filmu Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře, který byl naprostým propadákem.

• 4.6.2018  11:34

Po vizuální stránce je to krása a naprosto jedinečný zážitek. Bohužel jsem měla trochu problém s udržením pozornosti, protože ač se jedná o jakési vyšetřování smrti Vincenta van Gogha, tak se tu vlastně nic neděje a vše se odehrává jen v jemných náznacích. I tak je to ale film, který musíte vidět, protože ta animace jen naprosto fascinující.

• 21.5.2018  16:01

Dělalo mi trochu problém vrátit se do světa Labyrintu, který jsem před třemi lety opustila, ale nakonec mě třetí díl trilogie chytl. Bylo to teda hoooodně dlouhé a asi by filmu slušelo zkrátit to o půl hodiny. I tak mě to ale bavilo. Hlavně postava Teresy byla skvěle napsaná. Umím si představit, že se na trilogii po pár letech podívám znovu a rozhodně si chci přečíst knižní předlohu. Labyrint za sebe rozhodně doporučuju.

• 14.5.2018  14:38

Krásné kostýmy, výborný Karel Dobrý a zajímavě zachycená atmosféra doby, ale to asi bylo tak všechno, proč byste tenhle film měli vidět. Jinak je to nelogické, děj se odehrává v obrovských skocích, nic není vysvětleno, vše zůstává hrubě načrtnuto. Je to bída. Neznat historii, tápu jak blázen, oč ve filmu vlastně šlo. Trochu zoufalý pokus o přiblížení dávných dějin modernímu divákovi. Zlatej Vávra, to vám povim...

• 10.5.2018  08:17

Skvělí herci, ale filmu chybí jednotná myšlenka a hlavně příběh. Film bez příběhu nefunguje. Ne, když se máte vžít do hlavního hrdiny a pochopit jeho chování. Je to ohromná škoda, protože Vavřinec Hradilek je jako herec přesvědčivý a pěkně se na něj kouká. Líbily se mi záběry na Český ráj, ale... ale vidět to znovu rozhodně nechci. Dodatek: koukám na trailer a fakt jo. Ve filmu chybí scény z vězení/Terezína. Přitom ty mohly být jedny z nejsilnějších, protože v traileru dochází ke konfrontaci Josky a Heinricha. V hodnocení osciluju mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Kvůli Hradilkovi a Vice dávám tři, protože za tu slátaninu sami nemohli.

• 10.5.2018  08:14

Nebýt toho hvězdného obsazení, je to taková obyčejná romantická komedie na nedělní odpoledne. Ale zejména Saoirse Ronan a Paul Rudd tu dokazují, jak skvělí herci to jsou. Ok, Saoirse to v tomhle filmu teprve naznačuje, ale i tak se mi ta její role hodně líbila. Bavilo mě to a dokoukala jsem film do konce v jednu v noci, což bych u špatné komedie nedala.

• 10.5.2018  08:11

Mám sérii Insidious ráda a hodně mě potěšilo, že i tenhle díl si stále drží dobrý standard. Tentokrát nahlédneme do soukromí Elise a musím říct, že mě tenhle výlet do minulosti hodně bavil. Při scéně ve věznici jsem se rozbrečela jak želva, což zrovna nebývá u hororu zvykem. Souhlasím s Marceloo, že ty vtípky těch dvou pátračů po paranormálních jevech jsou většinou zbytečné. Je to takový pokus o vedlejší linku a oni dva k Elise pasují, ale moc se mi to narušování budované atmosféry taky nelíbí.

• 18.4.2018  16:08

Jeden z těch párů, který končí happyendem. Ale samozřejmě to není zadarmo, jak se ostatně v tomhle třetím ohlédnutím za svatbou dozvíte. Ivana mě fascinovala už když se snažila podnikat před revolucí a strašně jsem jí (oběma) fandila.

• 11.4.2018  11:28

Koncert těchto dvou francouzských hereckých es mě nadchnul. Setkání po letech, snaha odpustit neodpustitelné a ten závěr s polibkem od Beatrice... Skvělé. Film mohl být klidně o půl hodiny kratší, ale stále je to koukatelná délka.

• 11.4.2018  11:26

Karel Kachyňa natočil v Terezíně film s dětskou hrdinkou, přičemž v popředí stojí francouzský mim Antoine Moreau, který má v Terezíně zahrát divadlo. Doslova. Filmy z terezínského ghetta mě odjakživa přitahují. Snad je to tím, že Terezínem se i dnes můžete projít a lze si tam docela dobře představit, jaké to tam před lety muselo být. Za sebe bych Posledního motýla rozhodně doporučila a je škoda, že film nedávají v televizi častěji.

• 3.4.2018  11:07

Koncepce použitá v knize zůstala zachována, detaily se liší. Při čtení jsem si ale lebedila a rochnila o trochu víc, protože ve filmu celá řada narážek nevyznívá tak dobře. Ale třeba Chucky funguje výborně. A hon na druhý klíč se mi líbil. Zklamala mě finálová bitva, protože byla hodně filmová, efektní a taková všeho moc, což posouvá RPO trochu jinam. Ale film se mi líbil a jsem si jistá, že si ho za nějaký čas ještě zopakuju.

• 23.3.2018  13:44
    Brouček (2017)

Mně to bavilo. První půlka je o tom, jak se rodiče snažej podpořit svého syna, se kterým se rozešla přítelkyně, a druhá půlka je o tom, jak jim to syn (a dcera) vracej. Scéna v kuchyni je nezapomenutelná. A taky scény v Bruselu. A taky když je "vykradou". No francouzské komedie mě i po letech stále baví.

• 19.3.2018  11:42

Je to k nevíře, ale Jumanji i po dvaceti letech funguje na jedničku. Možná ještě líp než jednička. Už to není stolní hra, ale je to dobrodružná videohra, co vás vcucne a nepustí. Je tu nebezpečný svět, neohrožení hrdinové a čtyři skuteční hrdinové, kteří se musí naučit, že spolupráce vede k úspěchu. Mně se to strašně líbilo a to nemusim ani Jacka Blacka (jako Bethany je výborný!), ani Dwaynea Johnosona. Tady jim to ale šlo pěkně od ruky a já jsem se několikrát hodně nahlas zasmála. PS: Vzpomínka na Robina Williamse mě potěšila.

• 19.3.2018  11:37

Animace možná pěkná, ale jinak je to bída. Divný příběh, divné loutky (proč se neinspirovali tradičními českými loutkami?) a celé je to takové přehnaně barevné a akční. Nevěřím, že tenhle film okouzluje děti..

• 12.3.2018  09:32
    Bába z ledu (2017)

Civilní film o matce, kterou její rodina bezostyšně vysává. Naštěstí narazí na někoho, kdo jí otevře oči a dá jí šanci na opět důstojný život. Ač Pavla Novotného nemusím, tady se mi líbil. Jeho žárlivá slepice Adéla byla výborná. A Zuzana Kronerová mě naprosto odzbrojila svou civilností, odvahou jít plavat do ledové vody a vůbec vším. A palec nahoru za ten závěr, který se drží nohama na zemi.

• 12.3.2018  09:25
    25. Český lev (TV pořad) (2018)

Naprosto se ztotožňuju s komentářem uživatele Enšpígl (až na poslední část, protože nemám nakoukané polské a maďarské filmy). Adela je skvělá, šarmantní a má výborný smysl pro humor. Oproti tomu ta neustálá političnost na slavnostním večeru... Jo, takhle to dopadá když se umělcům pustí možnost živého přenosu. Taky mi vadilo, jak projevy díků zkracovala píšťalka Vladivojny La Chiy. Bylo to opravdu nutné? Vždyť většina lidí stejně jen přišla a řekla "děkuju". A strašně trapný mi přišlo předání ceny od Saši Gedeona a Bereniky Kohoutové - to jako natahovali čas nebo co? Ale vše běželo jako po drátkách, nikde žádný dlouhý zásek a minimum hudebních výplní. Takové tempo by měly mít oscary.

• 12.3.2018  09:16
    Oscar 2018 (TV pořad) (2018)

Bylo to sterilní jako návštěva nemocnice. Na přímý přenos Oscarů koukám z nostalgie, ale myslím, že příště už si budík nastavím jen na hlavní kategorie. Nuda. Navíc mi vadí ty neustálé reklamní bloky - za to dávám hvězdu dolů. Zlatí Lvi, fakt.

• 6.3.2018  10:27
    Insidious: Spectral Sightings (TV seriál) (2013)

Instantní Insidious ve dvanácti minutách. Není to vůbec špatné a líbí se mi i rozdělení do tří logických částí, ale přece jen celovečerák je celovečerák.

• 6.3.2018  10:25

Festival otrlého diváka 2018: Parta Šmoulů ztroskotá na pustém ostrově. Oukej, ukáže se, že až tak pustý není: sídlím na něm Čtyřlístek! To vypadá na krutou válku... A ta přijde! Skvělý genderově vyvážený dabing a jsem ráda, že nedostali Lubrikanta ani Samantu! Jste navždy hrdinové mého srdce.

• 6.3.2018  10:22

Film tohohle roku už v únoru? No tak uvidíme, jestli se udrží na mé topce až do prosince. Tři billboardy si mě naprosto získaly od chvíle, kdy Mildred mluví s majitelem reklamní agentury ve městě a pronajme si od něj reklamní plochu. Ale zasáhlo mě to až ve chvíli výslechu Mildred, kdy ON zakašle. A do kolen jsem šla, když rozeslali dopisy. Prostě za mě obrovské WOW, kdy na malé ploše dostanete tolik emocí, že nemáte šanci to celé vstřebat. Chci to vidět znova! PS: Oscary za hlavní i vedlejší roli naprosto zasloužený.

• 6.3.2018  10:20
    Pidihajzlík (2006)

Tohle byl těžký přešlap. Jak od tvůrců, tak ode mě. Nalákali mě na to, že je to od tvůrců Scary movie. No to možná jo, ale komediální to není. Prsa, exkrementy, blitky a ubohý fórky. Jo, bylo to všechno. Je to strašně debilní, ale párkrát jsem se přistihla, že mě rozesmáli.

• 6.3.2018  10:18
    1890 (TV seriál) (2017)

První dva díly dobré, pak je to hoooodně dlouho rozvláčné a zdlouhavé. Ale jakmile je objeven vrah služky, seriál chytá druhý dech a musel jsem vidět všechny díly najednou. Obrovský klad seriálu je bezesporu ústřední vyšetřovatelské duo: Ján Koleník a Stanislav Majer. Funguje jim to skvěle a velmi dobře se na ně dívá. Co mě naopak obtěžovalo, byly veškeré scény těch dvou četnických patlalů. Tahle linka mi přišla naprosto zbytečná, nudná a byli fakt hrozní. Jak role, tak ani herecky mě nepřesvědčili o svých kvalitách. Démonova motivace byla uvěřitelná a ta postava mě bavila (byť byla vlastně hrozně otravná). Jako celek seriál funguje, ale doufám, že nenatočí druhou sérii. Byť to podle posledních dvou scén na pokračování vypadá.

• 6.3.2018  10:12

Festival otrlého diváka 2018. Jsem ráda, že jsem to viděla v původním znění a bez toho, aby někdo film ostříhal o zbytečné scény. Tohle byla totiž, panečku, jízda. Vlastně... doslova to byla snad půlhodinová jízda autem. Ale co, Otrlec to snese! Díky.

• 6.3.2018  10:10

Nejen že Hercule Poirot je tu spíše parodován, ale celé je to takové rozvleklé, přebarvené a chvílemi jsem měla dojem, že sleduji muzeum voskových figurín (Michelle Pfeiffer a - je mi to moc líto, milovaný - Johny Depp). Vlak i scenérie kolem se mi moc líbily, ale jinak... Jinak jsem film koukala nadvakrát, protože u první projekce jsem po třiceti minutách usnula. A ta mocná Poirotova hůlka mě dostala. Není kouzelná, ale on s ní omráčí člověka nebo s ní otevře zamčené dveře. Poirot pro mladistvé, fakt. OMG

• 26.2.2018  11:17

Krásně barevný krátkometrážní film o vztahu mezi vegetariánkou Carotte a masožravým Oscarem. Já mám pro tyhle barvy á la 60. léta slabost, takže plný počet. Navíc Catherine jako víla!

• 26.2.2018  10:52
    Dunkerk (2017)

Atmosféra filmu byla velkolepá, ale tak nějak nedotažená. Příběhy jednotlivých hrdinů se měly zřejmě v závěru prolnout, ale na mě to celé působilo hodně sterilně a vyumělkovaně. Ze spousty scén je cítit počítačová animace a hra na efekt. Dunkirk není špatný film, ale je hodně zdlouhavý a neosobní. Samozřejmě téma je výborné a jsem ráda, že jsem film viděla. Nic jsem o téhle problematice nevěděla.

• 5.2.2018  10:09

Mám pocit, že sem klidně můžu zkopírovat svoje hodnocení z prvního dílu: "Pár solidních lekaček v nepříjemně tmavých chodbách, ale jinak to vůbec nesplnilo mé očekávání. Děj mizerný, jednotlivé postavy jednají nelogicky (závěr, kdy se ženský chovaj jak pipky) a nevyužitý potenciál zakleté panenky... Chucky tenhle duel pořád vede s jasnou převahou a zřejmě ho z jeho trůnu jen tak žádná panna neskopne." Platí to do poslední tečky. Jediné, co mě v Annabelle 2 zaujalo, je rozmazaná fotka jeptišky. Na The Nun se hodně těším a mám velká očekávání, tak snad nebudu zklamaná.

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46