hous.enka

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 10.10.2017  09:33
    Spojenci (2016)

Brad Pitt je znovu tím chlapíkem, kterého jsem kdysi zbožňovala. Stal se z něj očividně Benjamin Button, protože jinak si to neumím vysvětlit. S Marion jim to sluší a musím říct, že ač má film přes dvě hodiny, vše je dávkováno uměřeně a vy se u filmu nenudíte. Teda aspoň já jsem se nenudila. Do poslední chvíle, jsem netušila, jak to tedy ve skutečnosti je, a u epilogu jsem si i malinko pobrečela.

• 9.10.2017  08:42

Slabě podprůměrný horor, ale já mám zkrátka pro filmy s klauny slabost. A tohle byl opravdu magor. Zaujala mě celá ta myšlenka a následné rozuzlení (no, možná spíš pokud o rozuzlení). Protože: kdo je tedy unesl? A proč? Bohužel film na tohle neodpovídá a páchat bohapusté zlo je dneska poněkud kontraproduktivní...

• 9.10.2017  08:39

Skvělé obsazení, dobrá myšlenka, ale určité postavy (Jan Hrušínský) nebo scény (výslech u Rudolfa Hrušínského, scéna večer, kdy Jožka dostane výplatu stovku a Pepovi to sděluje apod.) mi přijdou hodně přitažené za vlasy. Ale pořád je to československý film z koncentračního tábora, který by neměl zapadnout v suti dějin. Už pro tu poetiku vlčího máku!

• 3.10.2017  08:49
    Blade Runner (1982)

Vidět to před třiceti lety, asi budu hodnotit jinak, ale tohle je... strašně zmatené. Ještě víc zmatené než je knižní předloha. Jediné, co se mi líbilo, je vizuální podoba filmu a Harrison Ford. Zbytek je strašná slátanina a nechápu, proč se tenhle film stal kultem. A navíc to bylo strááááášně a zbytečně dlooooouhý. Uf. Tohle si už nikdy nechci pustit znova.

• 25.9.2017  10:51
    Ghost House (2017)

Bohužel jsem měla problém s hlavní mužskou rolí. Z toho chlapíka mě mrazilo víc než z bubáka... Provedení dobré, vysvětlení poněkud kostrbaté a hlavní, co na tomhle filmu oceňuju, je prostředí exotického Thajska. Nejvíc mě bavila asi postava Rena, muhehe. Správnej chlapík.

• 25.9.2017  10:49
    47 metrů (2017)

Baví mě tyhle horory o lidech, kteří na moři zažijou nějakou nepříjemnost, ze které se musí sami dostat. No moc mě ale nebavila postava Mandy Moore, která to má v životě tááák složitý a rozhodne se odjet do Mexika se svojí ségrou. Prej aby si tam vyléčila svůj žal, pfff. Jakmile jsou holky pod vodou, je to celé mnohem lepší. Kyslík ubývá, okolnosti proti výnoru přibývají. 47 meters he fajn film o žralocích. Jediný jeho problém je, že holkám nedržíte palce a jen doufáte, že obě už brzy zmlknou. Což je ve filmu, kdy lidi bojujou o přežití, trochu blbý no.

• 18.9.2017  08:17

Neznám původní zpracování, ale tohle mi přišlo trochu přitažený za vlasy. Krásná a drsná příroda, ženská skupina proti německé převaze a do toho tklivá hudba, melancholický střih (bože!) a pevný čtyřky z různých úhlů, protože Žeňa může oželet i podprsenku. Scéna v sauně?? Proč? Ale jo, nalákalo mě to k tomu, abych se podívala po původní verzi, takže svoje poselství film asi splnil.

• 30.8.2017  11:05

Přetrpěno, dokoukáno. Musím říct, že tohle byl nejnáročnější LEGO snímek, který jsem doposud viděla. Batman je tu za idiota a všichni jsou takoví barevní, přátelští, rádi se převlíkají... Ne, LEGO Batman movie nefunguje. Navíc nemá ani dobrý písničky, hlavní hrdina je (v tomhle legovém podání) poděs a vůbec - tohle bylo nejdelších sto minut v mém životě. Uf.

• 24.8.2017  08:00
    Temná věž (2017)

Jednu hvězdu navíc dávám za to, že jsem při Temné věži měla pocit, jako bych koukala na variaci Nekonečného příběhu - zdravím Falca! Jinak jde ale o kingovskou adaptaci plnou akce a dobrodružství, a to se mi líbí. Líbí se mi i Matthew McConaughey jako záporák - je tak uvěřitelně slizce zlý, až se z toho tají dech. Měla jsem trochu strach ze ztvárnění postavy Pistolníka, ale není to tak westernové, jak by se mohlo zdát. Mně se Temná věž rozhodně líbila a určitě se vrhnu na knižní předlohu.

• 17.8.2017  08:24

Ač jsem u prvního dílu dvakrát usnula, tak dvojka Strážců galaxie mě bavila. Jasně, Groot je výborný, každý ho miluje. Mě bavilo spíš špičkování Zoe Saldany s Chrisem Prattem a pak ústřední záporák - vlastně oba záporáci byli skvělý. No a taky Kirk z Gilmorových děvčat, to je jasný. Ač je totiž Sean Gunn pokaždé v jiné roli, je stále stejným Kirkem, jakého milujeme. Strážci galaxie jsou barevní, vtipní a mají výýýbornou hudbu (za tu dávám hvězdu navíc). Možná je zbytečné dělat film o superhrdinech na dvě hodiny, ale nenudila jsem se.

• 12.7.2017  09:24

Menší prostor pro Mimoně Padouchovi rozhodně prospěl. Na druhou stranu se příběh tohohle animáku rozpadl do tří dějových linek a jejich vzájemné propojení pro mě bylo hodně kostrbaté. Ohromné plus je za padoucha z osmdesátek a za odpovídající výběr písniček. Kdo by nemiloval 99 luftballons?!

• 11.7.2017  09:19
    Mimi šéf (2017)

Napřed se mi líbila myšlenka filmu o miminu-manažerovi. Pak jsem viděla trailery a byla jsem trochu zklamaná z toho, jak to tvůrci pojali. A pak jsem viděla film a musím říct, že to vlastně předčilo mé očekávání. The Boss Baby skvěle využil motiv příchodu nového sourozence do rodiny, který rozpracoval neotřelým stylem. Alec Baldwin je výborný a film obsahuje několik podařených vtípků (když se kluci začnou "kamarádit"). Asi stárnu, ale Baby Boss mi sedl.

• 10.7.2017  16:04

Lehce komediální film o jedné francouzské rodině. Jak už to tak bývá, vztahy ani tady nejsou ideální: sourozenci si moc nerozumí, maminka je tajemná jak hrad v Karpatech a Stephanie mi byla od pohledu nepříjemná. No a taky musím říct, že jsem čekala mnohem víc komediálních prvků. Na druhou stranu na zhlédnutí na večer proč ne. Návrat k mé matce neurazí, nenadchne a klidně ho můžete pustit... třeba své matce.

• 4.7.2017  11:28
    Rozpolcený (2016)

Skvělý nápad, kdy do poslední chvíle netušíte, co vlastně přijde v dalším záběru. James McAvoy hrál skvěle a musím říct, že všechny jeho role v tomhle filmu byly nepříjemné - včetně těch hodných. Ten kluk má prostě divné oči. Co mi ale na filmu nesedlo, je závěr. Co ten Bruce Willis? Co ten tam dělá? A proč zrovna on? Shyamalan si umí s divákem pohrát a pak ho nechá zírat na plátno/obrazovku a víc už mu nepoví. Někomu to sedne, někomu míň. Tenhle film je u mě na hranici, ale za Jamese dávám hvězdu navíc.

• 26.6.2017  10:36
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Román Příběh služebnice mě bavil. Nejen svou myšlenkou, ale i výborným pojetím, které Margaret Atwoodová promyslela do nejmenších detailů. Samozřejmě, že celá řada motivů se do seriálu nevešla, ale to hlavní tam je - postapokalyptický svět, kdy většina lidí ztrácí schopnost reprodukce a celá společnost se s tímhle faktem musí vyrovnat. Co mi bohužel nesedlo, bylo obsazení titulní role. Ta holka mi pořád připomínala takovou ošklivější verzi Anny Polívkový. Pořád blbě civí, má otevřenou pusu (ech, tohle já u lidí fakt nedávám, viď, Kristen Stewart) a prostě se na ní blbě kouká. Pak v jednu chvíli jsem zjistila, že role velitelovy ženy je pro mě mnohem zajímavější, stravitelnější a pochopitelnější. A to je prostě škoda. No a pak je tu Rory Gilmorová, že jo. Alexis Bledel já fakt můžu a trochu mě mrzí, že právě ona nehrála hlavní roli. Seriál má výbornou hudbu, baví mě, jak zachycuje prostředí a do mé představy o Gilédu z knihy seriál dobře zapadl. Na druhou sérii se rozhodně chystám. Pokud vás seriál zaujal, tak si rozhodně přečtěte knížku - je ještě o fous lepší.

• 26.6.2017  10:25

Bláznivá thajská hororová komedie o tom, že když vám někdo nabídne deset míčů, neměli byste mu hned skočit na špek. Zvlášť když vás sleduje, když zabíjíte obtížný hmyz, a slyší každý váš prd... Dávám jen tři hvězdy, protože si to přes komediální žánr chtělo hrát na závažnější film s hlubokou myšlenkou. A to mě moc nebaví. Jako mrazivá komedie to ale funguje skvěle. Jen, prosím, nečekejte hororovou hru ve stylu Saw. O tom to totiž fakt není a mohli byste být pak stejně rozčarovaní jako já.

• 22.6.2017  12:52
    Kruhy (2005)

Neviděli jste ani jeden díl ze série a zajímá vás, co na tom všichni mají? Tak tohle je taková instantní verze, kde se dozvíte, co se stane, když koukáte na špatný film. A že Jake koukal na hodně špatný film... Pokud jste filmy viděli, už vás Rings asi ničím novým nepřekvapí. Možná snad jen tím, že ústřední hrdina neřeší věci kolem, ale má jasný cíl.

• 20.6.2017  15:10

Komentář obsahuje možné SPOILERY: Co může být dojemnějšího než film, ve kterém na konci zemře pes? Film, ve kterém zemře pes po deseti minutách. A pak znovu, a znovu a znovu... No jo, obrečela jsem odchod všech těch hafanů a musím říct, že jsem si pekelně rozmazala řasenku po tvářích. Uf. Nicméně: pokud odhlédnu od všech těch odchodů a návratů, jde o poměrně průměrný film, u kterého si pobrečíte. Určitě aspoň na konci. A pokud ne, tak... tak prostě asi máte radši kočky nebo co.

• 12.6.2017  10:18

Čekala jsem tajemný mystický thriller z prostředí švýcarské léčebny. A ano, to všechno jsem dostala, ale bylo to celé zabalené do nějakých hnusných rybek, hnusných hrdinů (nesedli mi herci, což je prostě u podobných filmů, kdy máte soucítit s ústřední postavou, špatně). Nejhorší však je, jak se to celé vléééčéééé... achjo, tohle bylo sakra dlouhých 150 minut. Myslím, že příště zvládnu i Pána prstenů. Pokud pokoukáváte po tomhle filmu, doporučuji spíš E.A. Poe: Podivný experiment, který se veze na podobné tajemné atmosféře, ale pointa je mnohem lepší. Trochu víc hororově je pojatý Shutter Island, kde exceluje Leo DiCaprio. Prostě všechno je lepší, než tahle báchorka o léku na život, achjo (podruhé v jediném komentáři).

• 12.6.2017  10:14
    Vražda v salónním coupé (divadelní záznam) (1997)

Cimrmani jdou kolem mě už pár let. Občas o nich někdo (každý) mluví, občas jsou v televizi nebo ve sluchátkách v autobusu Student Agency. No a tentokrát mě navštívili v Maďarsku, kde mě k nim zavedla togaf. A já vám teda nevím... První část je za mě strašně zdlouhavá. Ano, vtipné momenty tam jsou, ale občas mi přijde, že se jim to drobet sype. Hra samotná je pak už docela fajn a postavy Bierhanzla a Hlaváčka, které znám filmu, se mi líbily. I pointa byla fajn. Jen za mě asi Cimrmani jsou druhem zábavy, na který bych se sama nikdy nekoukala/neposlouchala/nečetla. Ale ve dvou je to legrace.

• 12.6.2017  10:11

Takhle jsem se u německé komedie nesmála dlouho. No vlastně asi nikdy, když o tom přemýšlím. Přitom zápletka je taková ta typicky emerická, kdy jde o balík peněz ukrytý ve škole. Překážkou k získání obnosu není jen řádná vrstva betonu, ale i mladá upjatá učitelka a hlavně třída plná spratků. Elyas M'Barek je fešák, jehož úsměv si po veselých titulcích v závěru filmu budete ještě chvíli pamatovat. Takže jo, Fakjů vám rozhodně doporučuju - není to chytrá kousavá komedie, ale smát se budete.

• 1.6.2017  10:58
    Rocky (1976)

Může být fil mo boxerovi z ulice nadčasovým filmem? Pro mě je Rocky důkazem, že ne. Viděla jsem ho poprvé v roce 2017 a musím říct, že nechápu, proč jsou z něj všichni tak nadšení. Štval mě Rocky svýma myšlenkovýma pochodoma (asi navěky mi v hlavě uvízne scéna z bruslení, kdy ona miluje bruslení, ale bruslí asi jako já - nijak - a on plácá blbosti. Nekonečně dlouhých deset minut, uf), štvala mě Adriana, která zezačátku nosí brýle a vypadá retardovaně a pak najednou prásk je za chic kočičku s baretem. Štval mě její bratr Paulie, co maká v masokombinátu, ale nemá na to svůj život změnit. Líbila se mi ústřední melodie a celou tu dobu jsem čekala na The eye of the tiger (marně)... Štvalo mě, jak je Rockymu všechno jedno a jen tak z plezíru se rozhodne utkat s Creedem. Za tři a to jen proto, že jsem Rockyho viděla v aerovém cyklokině. Pro uživatele Maty85: koukali jsme na stejný film? Podle mě ten konec dopadl jinak.

• 31.5.2017  16:01
    Amnesiac (2015)

Takové to průměrné drama s mysteriózní zápletkou, kterou jsem si sama v hlavě překombinovala a z výsledku jsem pak byla poměrně zklamaná. Pořád jsem čekala ten obrat, kdy zjistím, že parchant je on, a ne ona... A ono takhle. Takže ne. Bentley mi byl nepříjemný, Kate Bosworth je průhledná už od prvních minut a já pořád koukala na auta, abych věděla, kdy se to asi odehrává (protože ona nosí šaty á la 50. léta - mimochodem fakt krásný šaty). Problém jsem měla se samotnou zápletkou - proč ho teda držela v baráku, když to, co chtěla, stejně nemohlo vyjít? Achjo. Takže jediné, co tenhle film tahá z šedi, je soundtrack k filmu. Hudba byla podmanivá, bavila mě. Jo a bacha na ženský, co maj doma kočky. Nikdy nevíte, co se jim honí v hlavě (zdravím tě, drahá t..:D)

• 29.5.2017  09:39
    Monstrum (TV film) (2017)

Téma výborné, zpracování ale pokulhává. Nejen že herecky je to nepřesvědčivé (Patricie Solaříková fackující se přes obličej u vody, Petra Nesvačilová v jakékoli scéně), ale dialogy jsou mizerné a celé se to pak rozpadne na takové to: tenhle chtěl utéct, tenhle chtěl profitovat, tenhle se trochu ztratil, ta podvedla toho, ten podved ji... Na jeden malý film je tu příliš mnoho střepů, které se bohužel nepodařilo poskládat dohromady. Skvělé jsou ale dobové záběry na stavbu sousoší a vůbec snaha natočit film z 50. let, z doby, kdy v každém z lidí dřímalo monstrum...

• 15.5.2017  13:49
    Robinsonův ostrov (TV pořad) (2017)

Guilty pleasure. Nic víc, nic míň. Jednotliví účastníci jsou poměrně výrazné osobnosti a ponorková nemoc se začíná brzy projevovat. Užijte si čisté peklo v podání naší nejstarší komerční televize. PS: Viděny všechny díly a moderátor byl tragický v každém z nich.

• 15.5.2017  13:45

Viděno zhruba pošesté a pořád ten funguje, jak má. Jen se na to pokaždé dívám s časovým rozestupem dvou let a baví mě, jak na tom pokaždé vidím něco jiného (tentokrát mě už neoslovuje dějová linky Fleur - Deborah Francois, ale spíš se identifikuju s jejím starším bratrem chirurgem). Smích i slzy a skvělý konec. Já tenhle film prostě miluju

• 9.5.2017  15:05
    Uteč (2017)

Chválím ten moment, kdy místní podivín je osvícen a celé to začne spět kamsi, kde byste se rozhodně nechtěli ocitnout... Get out není prvoplánový horor, kdy na vás přes obrazovku útočí vrahoun, úchyl nebo nestvůra. Nejsou tu ani typické lekačky, kdy první část vyjde naprázdno a pak BUCH! Ne, tady je všechno jen prostě takové trochu divné... Černoši jsou tu divný, běloši tu jsou divný... Nejlepší film o rasismu, jaký jsem viděla. To a Černobílý svět.

• 9.5.2017  15:02

Pitva Jane Doe má zaděláno na to, aby se stala klasikou. Vždyť viděli jste nějaký lepší horor z prostředí patologie? Potenciál mrazáků byl plně vytěžen, mrtvé oči Jane Doe mě ještě dlouho budou budit ze spaní. Myslím, že tenhle snímek nabízí za málo peněz (celé se to odehrává v pitevně, hraje tu všehovšudy desítka herců včetně komparzu) hodně muziky. PS: Pár scén jsem musela sledovat se zavřenýma očima a zakrytýma ušima... Asi stárnu.

• 27.4.2017  09:33

Na filmu jsem nakonec nebyla já, lístky jsem z časových důvodů musela přenechat rodičům. A naši byli filmem nadšení: líbila se jim nálada celého filmu, barevnost, hudba (písničky Voskovce a Wericha) i herci. Mamka nadšeně mluvila o Ondřejovi Sokolovi a s nadšením mi vypravovala děj. Já: "Tak mami, kolik tomu mám dát hvězdiček." Mamka: "Dej pět, bylo to dobrý." Tak jo, tak za nás pět hvězd :-) Já se na film tedy teprve chystám, ale nebála bych se koupit rodičům lístky na další část trilogie. Což je podle mě velmi dobrá reklama pro český film.

• 24.4.2017  09:22
    Mlha v srpnu (2016)

Musím upřímně říct, že Mlha v srpnu mě chytla od prvních scén. Nejspíš za to může ústřední hrdina Ernst Loss, který si velmi brzy získá divákovo srdce. Celé prostředí psychiatrického sanatoria je zpočátku velmi neosobní a spoustu věcí se dozvídáte jen z náznaků. Jakmile ale přijde na řadu malinovka, vše dostává rychlý spád... Musím říct, že jsem asi dlouho neviděla takhle podařený válečný film, ve kterém nepadne ani jediný výstřel.

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43