hous.enka

Fanynka Francouzského Filmu

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 17.8.2017  08:24

Ač jsem u prvního dílu dvakrát usnula, tak dvojka Strážců galaxie mě bavila. Jasně, Groot je výborný, každý ho miluje. Mě bavilo spíš špičkování Zoe Saldany s Chrisem Prattem a pak ústřední záporák - vlastně oba záporáci byli skvělý. No a taky Kirk z Gilmorových děvčat, to je jasný. Ač je totiž Sean Gunn pokaždé v jiné roli, je stále stejným Kirkem, jakého milujeme. Strážci galaxie jsou barevní, vtipní a mají výýýbornou hudbu (za tu dávám hvězdu navíc). Možná je zbytečné dělat film o superhrdinech na dvě hodiny, ale nenudila jsem se.

• 12.7.2017  09:24

Menší prostor pro Mimoně Padouchovi rozhodně prospěl. Na druhou stranu se příběh tohohle animáku rozpadl do tří dějových linek a jejich vzájemné propojení pro mě bylo hodně kostrbaté. Ohromné plus je za padoucha z osmdesátek a za odpovídající výběr písniček. Kdo by nemiloval 99 luftballons?!

• 11.7.2017  09:19
    Mimi šéf (2017)

Napřed se mi líbila myšlenka filmu o miminu-manažerovi. Pak jsem viděla trailery a byla jsem trochu zklamaná z toho, jak to tvůrci pojali. A pak jsem viděla film a musím říct, že to vlastně předčilo mé očekávání. The Boss Baby skvěle využil motiv příchodu nového sourozence do rodiny, který rozpracoval neotřelým stylem. Alec Baldwin je výborný a film obsahuje několik podařených vtípků (když se kluci začnou "kamarádit"). Asi stárnu, ale Baby Boss mi sedl.

• 10.7.2017  16:04

Lehce komediální film o jedné francouzské rodině. Jak už to tak bývá, vztahy ani tady nejsou ideální: sourozenci si moc nerozumí, maminka je tajemná jak hrad v Karpatech a Stephanie mi byla od pohledu nepříjemná. No a taky musím říct, že jsem čekala mnohem víc komediálních prvků. Na druhou stranu na zhlédnutí na večer proč ne. Návrat k mé matce neurazí, nenadchne a klidně ho můžete pustit... třeba své matce.

• 4.7.2017  11:28
    Rozpolcený (2016)

Skvělý nápad, kdy do poslední chvíle netušíte, co vlastně přijde v dalším záběru. James McAvoy hrál skvěle a musím říct, že všechny jeho role v tomhle filmu byly nepříjemné - včetně těch hodných. Ten kluk má prostě divné oči. Co mi ale na filmu nesedlo, je závěr. Co ten Bruce Willis? Co ten tam dělá? A proč zrovna on? Shyamalan si umí s divákem pohrát a pak ho nechá zírat na plátno/obrazovku a víc už mu nepoví. Někomu to sedne, někomu míň. Tenhle film je u mě na hranici, ale za Jamese dávám hvězdu navíc.

• 26.6.2017  10:36
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Román Příběh služebnice mě bavil. Nejen svou myšlenkou, ale i výborným pojetím, které Margaret Atwoodová promyslela do nejmenších detailů. Samozřejmě, že celá řada motivů se do seriálu nevešla, ale to hlavní tam je - postapokalyptický svět, kdy většina lidí ztrácí schopnost reprodukce a celá společnost se s tímhle faktem musí vyrovnat. Co mi bohužel nesedlo, bylo obsazení titulní role. Ta holka mi pořád připomínala takovou ošklivější verzi Anny Polívkový. Pořád blbě civí, má otevřenou pusu (ech, tohle já u lidí fakt nedávám, viď, Kristen Stewart) a prostě se na ní blbě kouká. Pak v jednu chvíli jsem zjistila, že role velitelovy ženy je pro mě mnohem zajímavější, stravitelnější a pochopitelnější. A to je prostě škoda. No a pak je tu Rory Gilmorová, že jo. Alexis Bledel já fakt můžu a trochu mě mrzí, že právě ona nehrála hlavní roli. Seriál má výbornou hudbu, baví mě, jak zachycuje prostředí a do mé představy o Gilédu z knihy seriál dobře zapadl. Na druhou sérii se rozhodně chystám. Pokud vás seriál zaujal, tak si rozhodně přečtěte knížku - je ještě o fous lepší.

• 26.6.2017  10:25

Bláznivá thajská hororová komedie o tom, že když vám někdo nabídne deset míčů, neměli byste mu hned skočit na špek. Zvlášť když vás sleduje, když zabíjíte obtížný hmyz, a slyší každý váš prd... Dávám jen tři hvězdy, protože si to přes komediální žánr chtělo hrát na závažnější film s hlubokou myšlenkou. A to mě moc nebaví. Jako mrazivá komedie to ale funguje skvěle. Jen, prosím, nečekejte hororovou hru ve stylu Saw. O tom to totiž fakt není a mohli byste být pak stejně rozčarovaní jako já.

• 22.6.2017  12:52
    Kruhy (2005)

Neviděli jste ani jeden díl ze série a zajímá vás, co na tom všichni mají? Tak tohle je taková instantní verze, kde se dozvíte, co se stane, když koukáte na špatný film. A že Jake koukal na hodně špatný film... Pokud jste filmy viděli, už vás Rings asi ničím novým nepřekvapí. Možná snad jen tím, že ústřední hrdina neřeší věci kolem, ale má jasný cíl.

• 20.6.2017  15:10

Komentář obsahuje možné SPOILERY: Co může být dojemnějšího než film, ve kterém na konci zemře pes? Film, ve kterém zemře pes po deseti minutách. A pak znovu, a znovu a znovu... No jo, obrečela jsem odchod všech těch hafanů a musím říct, že jsem si pekelně rozmazala řasenku po tvářích. Uf. Nicméně: pokud odhlédnu od všech těch odchodů a návratů, jde o poměrně průměrný film, u kterého si pobrečíte. Určitě aspoň na konci. A pokud ne, tak... tak prostě asi máte radši kočky nebo co.

• 12.6.2017  10:18

Čekala jsem tajemný mystický thriller z prostředí švýcarské léčebny. A ano, to všechno jsem dostala, ale bylo to celé zabalené do nějakých hnusných rybek, hnusných hrdinů (nesedli mi herci, což je prostě u podobných filmů, kdy máte soucítit s ústřední postavou, špatně). Nejhorší však je, jak se to celé vléééčéééé... achjo, tohle bylo sakra dlouhých 150 minut. Myslím, že příště zvládnu i Pána prstenů. Pokud pokoukáváte po tomhle filmu, doporučuji spíš E.A. Poe: Podivný experiment, který se veze na podobné tajemné atmosféře, ale pointa je mnohem lepší. Trochu víc hororově je pojatý Shutter Island, kde exceluje Leo DiCaprio. Prostě všechno je lepší, než tahle báchorka o léku na život, achjo (podruhé v jediném komentáři).

• 12.6.2017  10:14
    Vražda v salónním coupé (divadelní záznam) (1997)

Cimrmani jdou kolem mě už pár let. Občas o nich někdo (každý) mluví, občas jsou v televizi nebo ve sluchátkách v autobusu Student Agency. No a tentokrát mě navštívili v Maďarsku, kde mě k nim zavedla togaf. A já vám teda nevím... První část je za mě strašně zdlouhavá. Ano, vtipné momenty tam jsou, ale občas mi přijde, že se jim to drobet sype. Hra samotná je pak už docela fajn a postavy Bierhanzla a Hlaváčka, které znám filmu, se mi líbily. I pointa byla fajn. Jen za mě asi Cimrmani jsou druhem zábavy, na který bych se sama nikdy nekoukala/neposlouchala/nečetla. Ale ve dvou je to legrace.

• 12.6.2017  10:11

Takhle jsem se u německé komedie nesmála dlouho. No vlastně asi nikdy, když o tom přemýšlím. Přitom zápletka je taková ta typicky emerická, kdy jde o balík peněz ukrytý ve škole. Překážkou k získání obnosu není jen řádná vrstva betonu, ale i mladá upjatá učitelka a hlavně třída plná spratků. Elyas M'Barek je fešák, jehož úsměv si po veselých titulcích v závěru filmu budete ještě chvíli pamatovat. Takže jo, Fakjů vám rozhodně doporučuju - není to chytrá kousavá komedie, ale smát se budete.

• 1.6.2017  10:58
    Rocky (1976)

Může být fil mo boxerovi z ulice nadčasovým filmem? Pro mě je Rocky důkazem, že ne. Viděla jsem ho poprvé v roce 2017 a musím říct, že nechápu, proč jsou z něj všichni tak nadšení. Štval mě Rocky svýma myšlenkovýma pochodoma (asi navěky mi v hlavě uvízne scéna z bruslení, kdy ona miluje bruslení, ale bruslí asi jako já - nijak - a on plácá blbosti. Nekonečně dlouhých deset minut, uf), štvala mě Adriana, která zezačátku nosí brýle a vypadá retardovaně a pak najednou prásk je za chic kočičku s baretem. Štval mě její bratr Paulie, co maká v masokombinátu, ale nemá na to svůj život změnit. Líbila se mi ústřední melodie a celou tu dobu jsem čekala na The eye of the tiger (marně)... Štvalo mě, jak je Rockymu všechno jedno a jen tak z plezíru se rozhodne utkat s Creedem. Za tři a to jen proto, že jsem Rockyho viděla v aerovém cyklokině. Pro uživatele Maty85: koukali jsme na stejný film? Podle mě ten konec dopadl jinak.

• 31.5.2017  16:01
    Amnesiac (2015)

Takové to průměrné drama s mysteriózní zápletkou, kterou jsem si sama v hlavě překombinovala a z výsledku jsem pak byla poměrně zklamaná. Pořád jsem čekala ten obrat, kdy zjistím, že parchant je on, a ne ona... A ono takhle. Takže ne. Bentley mi byl nepříjemný, Kate Bosworth je průhledná už od prvních minut a já pořád koukala na auta, abych věděla, kdy se to asi odehrává (protože ona nosí šaty á la 50. léta - mimochodem fakt krásný šaty). Problém jsem měla se samotnou zápletkou - proč ho teda držela v baráku, když to, co chtěla, stejně nemohlo vyjít? Achjo. Takže jediné, co tenhle film tahá z šedi, je soundtrack k filmu. Hudba byla podmanivá, bavila mě. Jo a bacha na ženský, co maj doma kočky. Nikdy nevíte, co se jim honí v hlavě (zdravím tě, drahá t..:D)

• 29.5.2017  09:39
    Monstrum (TV film) (2017)

Téma výborné, zpracování ale pokulhává. Nejen že herecky je to nepřesvědčivé (Patricie Solaříková fackující se přes obličej u vody, Petra Nesvačilová v jakékoli scéně), ale dialogy jsou mizerné a celé se to pak rozpadne na takové to: tenhle chtěl utéct, tenhle chtěl profitovat, tenhle se trochu ztratil, ta podvedla toho, ten podved ji... Na jeden malý film je tu příliš mnoho střepů, které se bohužel nepodařilo poskládat dohromady. Skvělé jsou ale dobové záběry na stavbu sousoší a vůbec snaha natočit film z 50. let, z doby, kdy v každém z lidí dřímalo monstrum...

• 15.5.2017  13:49
    Robinsonův ostrov (TV pořad) (2017)

Guilty pleasure. Nic víc, nic míň. Jednotliví účastníci jsou poměrně výrazné osobnosti a ponorková nemoc se začíná brzy projevovat. Užijte si čisté peklo v podání naší nejstarší komerční televize. PS: Viděny všechny díly a moderátor byl tragický v každém z nich.

• 15.5.2017  13:45

Viděno zhruba pošesté a pořád ten funguje, jak má. Jen se na to pokaždé dívám s časovým rozestupem dvou let a baví mě, jak na tom pokaždé vidím něco jiného (tentokrát mě už neoslovuje dějová linky Fleur - Deborah Francois, ale spíš se identifikuju s jejím starším bratrem chirurgem). Smích i slzy a skvělý konec. Já tenhle film prostě miluju

• 9.5.2017  15:05
    Uteč (2017)

Chválím ten moment, kdy místní podivín je osvícen a celé to začne spět kamsi, kde byste se rozhodně nechtěli ocitnout... Get out není prvoplánový horor, kdy na vás přes obrazovku útočí vrahoun, úchyl nebo nestvůra. Nejsou tu ani typické lekačky, kdy první část vyjde naprázdno a pak BUCH! Ne, tady je všechno jen prostě takové trochu divné... Černoši jsou tu divný, běloši tu jsou divný... Nejlepší film o rasismu, jaký jsem viděla. To a Černobílý svět.

• 9.5.2017  15:02

Pitva Jane Doe má zaděláno na to, aby se stala klasikou. Vždyť viděli jste nějaký lepší horor z prostředí patologie? Potenciál mrazáků byl plně vytěžen, mrtvé oči Jane Doe mě ještě dlouho budou budit ze spaní. Myslím, že tenhle snímek nabízí za málo peněz (celé se to odehrává v pitevně, hraje tu všehovšudy desítka herců včetně komparzu) hodně muziky. PS: Pár scén jsem musela sledovat se zavřenýma očima a zakrytýma ušima... Asi stárnu.

• 27.4.2017  09:33

Na filmu jsem nakonec nebyla já, lístky jsem z časových důvodů musela přenechat rodičům. A naši byli filmem nadšení: líbila se jim nálada celého filmu, barevnost, hudba (písničky Voskovce a Wericha) i herci. Mamka nadšeně mluvila o Ondřejovi Sokolovi a s nadšením mi vypravovala děj. Já: "Tak mami, kolik tomu mám dát hvězdiček." Mamka: "Dej pět, bylo to dobrý." Tak jo, tak za nás pět hvězd :-) Já se na film tedy teprve chystám, ale nebála bych se koupit rodičům lístky na další část trilogie. Což je podle mě velmi dobrá reklama pro český film.

• 24.4.2017  09:22
    Mlha v srpnu (2016)

Musím upřímně říct, že Mlha v srpnu mě chytla od prvních scén. Nejspíš za to může ústřední hrdina Ernst Loss, který si velmi brzy získá divákovo srdce. Celé prostředí psychiatrického sanatoria je zpočátku velmi neosobní a spoustu věcí se dozvídáte jen z náznaků. Jakmile ale přijde na řadu malinovka, vše dostává rychlý spád... Musím říct, že jsem asi dlouho neviděla takhle podařený válečný film, ve kterém nepadne ani jediný výstřel.

• 24.4.2017  09:16
    Kruhy (2017)

Inu sledovat Leonarda se Samarou bylo pro mě poněkud bizarním zážitkem... Ale pořád se to snaží ždímat původní vizi a nutno říct, že pořád se na to dá dívat. Samara už pro mě není tím bubákem, kterým pro mě byla v prvních kruzích z počátku milénia. Je mi jí spíš líto a byla jsem zvědavá, kam se pátrání letos vydá. A povedlo se: byla jsem překvapená výsledkem výzkumu. Lekačky mi nepřišly nijak smrtelné a myslím, že to není film, který bych musela vidět.

• 19.4.2017  11:28
    Skryté zlo (2017)

Zpočátku to všechno vypadá skvěle: dobrý nápad, poměrně dobré provedení, kdy všechno vlastně jen tušíte (mince, dvířka, kápě)... Jenže pak se ukáže... a já dala ovládání hlasitosti na minimum a děkovala bohu, že nesedím v kině. A proč tedy tři hvězdy, když jsem se při filmu bála (což podle mě má horor způsobovat)? Protože je to všechno ve stejném rytmu jako Wanovy Conjuring nebo Insidious... Navíc mi chybí vysvětlení, odkud se Bye Bye Man vzal. The Bye Bye Man neurazí, nenadchne a pokud bych ho viděla v kině, hodnotila bych možná o hvězdu výš, protože by mě strhla atmosféra. Takhle s možností stažení hlasitosti je to takové na půl cesty.

• 19.4.2017  11:22

Syrově natočený film, který mohl být natočený jedině začátkem 90. let. Atmosféra učňovského intru je syrová, znepokojující a ubíjející - já být na místě té vychovatelky, tak po prvním incidentu odejdu. No, ona ne... Měla silný žaludek. Ale to postava Jana Přeučila taky. Věřte mi, tohle není film, který byste chtěli (možná spíš chtěly) vidět sami (samy) v kině a pak jít samy (někdo možná sami) domů...

• 18.4.2017  10:21

Čekala jsem příběh o rodině, které se život převrátí vzhůru nohama. Dostala jsem příběh plný filmových klišé, kdy jsou si ty lidi vzájemně úplně jedno. Chudák pes, fakt. Žít v takový rodině musí být za trest.

• 10.4.2017  10:31

Dějová linka oslabila, ba dokonce se smrskla Anděla Páně na pohádku o jednom zpropadeném jablku. Naopak mám pocit, že si Jirka Strach pohrál s českým nebem, čímž významně pomrkává na dospělé diváky. Vánoční pohádka s milou atmosférou, skvělým Trojanem a Dvořákem a velmi příjemnou hudbou Ondry Brzobohatýho. Až půjde na Vánoce v televizi, určitě se na ni znovu podívám. Anděl Páně 1 + 2 patří rozhodně mezi ty nejpovedenější české pohádky posledních let.

• 10.4.2017  10:28
    Nebe peklo Lucie (TV film) (2017)

Lucii Bílou si pamatuju z klipu, který se odehrával na Petříně, a její album Jampadampa jsem před patnácti lety poslouchala do omrzení. Časy se mění a z Lucie se mezitím stala ostře sledovaná celebrita, kterou chce každý vidět, slyšet, hodnotit a probírat její soukromý život (takže všichni víme, že moc chce miminko, ale mít ho nemůže). Co mi ale dokument Nebe peklo Lucie ukázal, je, že Lucie jede na krev. Zpívání a koncerty jsou pro ni víc než partner (v době natáčení na mě působilo, jako by partnerský život vzdala) a pro dobrý koncert udělá nemožné. Pak jsou tu ale všechny ty růžence, andělíčci, srdíčka, lidičky, Václavové Klausové, knězi (mmch to, jak se chovala k Czendlikovi na Andělech se mi úplně nelíbilo, na druhou stranu se asi nic jiného nedalo čekat). No a pak je tu celý ten bengál okolo Andělů a Ortela... Myslím, že ani tohle Lucka Bílá úplně dobře neustála. Bílá je jako Gott - je to profík, ale její osobní život by měl zůstávat jen jí. Tím myslím, že ona sama by měla chtít nechat si ho jen pro sebe. Tenhle dokument tak totiž nepůsobí: mám z něj pocit jako při zpovědi, kdy Lucie/Hana mluví o Lucii Bílé.

• 5.4.2017  09:51

Premiere Cinemas Hostivař se snažil, ale technické problémy spojené s hlasováním v aplikaci posílají film vlastně spíš do podprůměrného hodnocení. Nápad se mi moc líbil a musím říct, že filmové experimenty tímto směrem oceňuji, ale provedení zatím dost pokulhává. Jo a taky úplně nevěřím, že diváci v kině opravdu mění obsah filmu - zvraty byly časté a pochybuju, že někdo v zákulisí pouštěl to, co lidi doopravdy zvolili. Ale byl to fajn zážitek, o tom žádná. Pokud jde o obsah filmu, tak je to jedno velké klišé. A ten konec... ehm... no to fakt ne.

• 5.4.2017  09:47
    Magnesia Litera (TV pořad) (2017)

Magnesia Litera si udržuje svou noblesu a nesnaží se tlačit na pilu (nebo aspoň netlačí příliš). Mě tenhle formát baví a myslím, že pro literární ceny je naprosto vhodný. Hudební skupina mě letos neoslovila, takže jen za čtyři hvězdičky.

• 4.4.2017  14:28
    Interande (2012)

53 % a ujela mi busem. Rozhodně vysoko hodnotím nápad, téma rande je poněkud klišé, ale na rozjezd interaktivní filmu vlastně sluší. A teda taky bych uvítala popisky u možností. Takhle to bylo střílení hodně od boku.

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43