hous.enka

Fanynka Francouzského Filmu

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
    • 11.12.2017  14:25

Historie jednoho vztahu prodchnutá lehce mrazivými komediálními prvky. Není to tak dobré jako První den zbytku tvýho života, ale i tak tam bylo několik scén, které nedokážu vymazat z hlavy: rodinná večeře, procházka na útesu...

• 11.12.2017  14:23
    Dalida (2016)

Miluju Dalidiny písničky a zajímalo mě, jaká vlastně byla. V tomhle filmu se to asi úplně nedozvíme, ale i tak se mi to líbilo. Ústřední herečka je fantastická a celé je to perfektně doplněno Dalidinými známými písničkami. Jo, tohle mi hodně sedlo a určitě jsem Dalidu neviděla naposledy. PS: Ještě není konec roku, ale zatím je tohle můj film roku 2017.

• 11.12.2017  14:22
    Ava (2017)

Ava má během krátké doby oslepnout. Spolu se svou matkou se tedy rozhodnou, že si to poslední léto, kdy Ava ještě zbytky zraku má, užijí. Uf. Na můj vkus tohle bylo hodně přitažené za vlasy a kromě toho, že Ava byla ehm hodně zvláštní, byl zvláštní i její svět. Její matka se chovala jako utržená ze řetězu, "mladík na útěku" byl taky pěknej magor. Všichni byli divní. Škoda, že ústřední hrdina nebyl pes, to by byl aspoň zajímavý film. Ava mě totálně zklamala.

• 20.11.2017  08:43

Goldie Hawn očividně přestala stárnout. Alespoň její obličej se o to snaží... A tak celou dobu přemýšlíte, kde všude má Goldie plastiku... Kvůli tomu si pak neužijete bláznivou Amy Schumer, která má věčně trable s chlapama. Je to taková novodobá Bridget Jones. Otázka zní, zda novou Jonesovou potřebujeme... Nicméně Divoká jízda je bláznivá americká komedie z prostředí Bogoty, kterou si klidně můžete pustit v sobotu odpoledne a nebudete litovat. Vyšší ambice film nemá. Jo a duo Joan Cusack a Wanda Sykes - to je fakt třída!

• 13.11.2017  10:01
    Krajinou domova (TV seriál) (2014)

Krásný seriál a nádhernými záběry české krajiny - hory, řeky, louky, pole... To vše doplněné příjemnou hudbou, skvělým vypravěčem (oba jsou skvělí) a myšlenkou, že doma je krásně. Jo, zní to jak z reklamy, ale tenhle seriál se hodně povedl a já se na něj ráda koukám.

• 13.11.2017  09:52
    Wish Upon (2017)

Tyhle tajemný skříňky, které jsou začarované a plní přání, mě baví. I tahle mě bavila. Ačkoli bylo trochu bizarní, jak Clařin otec projíždí konťáky... Ale jasný, rozumím, nějak se tam ta skříňka dostat musela. Jakmile si Clare začne přát, hra se rozjíždí a je k nezastavení. Film skvěle zachycuje marnivost mladý holky a vůbec vztahy mezi spolužáky - nemáte ani pocit, že koukáte na horor, nebýt těch důsledků, které jsou s přáními spojeny. A pak to předposlední a poslední přání... Wau! Tvůrci se s tím porvali skvěle a musím říct, že jsem byla napjatá do poslední vteřiny. PS: Není to klasický horor s litrama krve, vřeštícíma nandama a lekačkama. Je to takové míň děsivé a spíš napínavé.

• 8.11.2017  16:03
    Kafe & Cigárko (TV seriál) (2017)

Roztomilý seriál o tom, jak to mají české herečky těžké. Neurazí, nenadchne, místy je to i vtipný. Myslím, že tímhle seriálem snad rozruch kolem Kafe a cigárka skončí, protože víc z toho tématu už asi vytřískat nejde.

• 6.11.2017  07:57
    Smrtihlav (2017)

První půlka ze života Reynharda Heydricha mě bavila. Rosamund Pike ztvárňuje Linu velmi přesvědčivě a sugestivně. Ten pohled, který jí pořád zbývá po Zmizelé, je prostě něco, co člověka přitahuje. Jenže jakmile do prostoru plzeňských Alp seskočí dva kluci Gabčík a Kubiš, jde to celé do háje. Nevím, jak film funguje na nečeského diváka, ale za mě bylo všechno špatně: smrt Morávka, výslech Ati Moravce, bitva v kryptě. Je to takové plytké, spousta věcí tam neznalému divákovi musí unikat... Tohle je rozhodně nejslabší film, který se zabývá tématem atentátu na Heydricha. U mě pořád vítězí Sequensův Atentát z 60. let.

• 6.11.2017  07:50

Hloupoučká komedie o hloupoučkém světě šoubyznysu, kde každá špulí rtíky a všechny se chtějí stát misskou. Pár vtipných momentů (nalezení Bambiho, odtučňovací kúra) a obsazení pár hvězdných jmen (Lasica, Bílá, Vajda), ale jinak je to hloupé.

• 1.11.2017  14:08
    Nevesta (2017)

Jedna hvězda dolů za nepříjemnou hnusnou Nasťu s vyvalenýma očima a věčně pootevřenou pusou - ta byla skoro strašidelnější než bubák sám. Postava, která mě bavila asi nejvíc, je Váňova sestra. Škoda, že tam líp nevysvětlili toho její manžela, to by mě dost zajímalo. Jinak je Nevěsta poměrně fajn duchařinou s minimem lekaček a se zajímavým prostředím ruského venkova. Očividně mají i Rusové k tomuto žánru co říct a já se těším na další kousek.

• 1.11.2017  14:04
    To (TV film) (1990)

To pro mě bylo ohromným zklamáním: mizerní herci, špatná atmosféra, nepovedená hudba a celá řada nelogičností. Kdysi dávno mě tenhle snímek odradil od Kingových románů a nemít po letech s jeho romány dobrou zkušenost, zase bych se do jejich přečtení nedala. Je to naprosto zbytečný film a já jsem zvědavá, jak se povedl remake. Nebýt Tima Curryho, dala bych jednu hvězdu. Tohle není béčkový horor, tohle je příšernost.

• 30.10.2017  14:28

Ruské válečné filmy můžu. Bitva o Sevastopol je už druhým skvělým filmem, který jsem poslední dobou viděla. Ljudmila je sniperka, která bezcitně střílí do Němců a za války se dostane jako válečná hrdinka do USA, kde se setká s Eleanor Roosveltovou. Ano, zní to hodně absurdně, ale ono to do sebe fakt celé zaklaplo. Dialogy s Elanor jsou skvělé, báječné jsou scény z bitev a naprosto mě zasáhl osobní život Ljudy, jak jí kamarádky a spolubojovníci říkali. Pokud chcete vidět dobrý válečný film z poslední doby se silnou ženskou hrdinkou, tak vám jednoznačně doporučuju Bitvu o Sevastopol.

• 23.10.2017  10:02

Pro Planetu opic mám slabost. Zejména po tom, co jsem si před pěti lety přečetla román Pierra Boulla, která mě přivedla nejen k opicím, ale hlavně k žánru sci-fi/fantasy/postapo. Válka o planetu opic opět řeší kontakt mezi lidmi a opicemi. Tentokrát je tu za záporáka Woody Harrelson a musím říct, že takového záporáka jsem dlouho neviděla. Bezcitný, krutý, cynický, povýšený. Zpočátku jsem měla trochu problém naladit se na opičí linku, ale zhruba po hodině už všechno šlape jak hodiny a jakmile blondýnka dostane dáreček, jsem chycena. Bude další díl? Nevím, ale klidně bych se na něj zase podívala.

• 10.10.2017  09:33
    Spojenci (2016)

Brad Pitt je znovu tím chlapíkem, kterého jsem kdysi zbožňovala. Stal se z něj očividně Benjamin Button, protože jinak si to neumím vysvětlit. S Marion jim to sluší a musím říct, že ač má film přes dvě hodiny, vše je dávkováno uměřeně a vy se u filmu nenudíte. Teda aspoň já jsem se nenudila. Do poslední chvíle, jsem netušila, jak to tedy ve skutečnosti je, a u epilogu jsem si i malinko pobrečela.

• 9.10.2017  08:42

Slabě podprůměrný horor, ale já mám zkrátka pro filmy s klauny slabost. A tohle byl opravdu magor. Zaujala mě celá ta myšlenka a následné rozuzlení (no, možná spíš pokud o rozuzlení). Protože: kdo je tedy unesl? A proč? Bohužel film na tohle neodpovídá a páchat bohapusté zlo je dneska poněkud kontraproduktivní...

• 9.10.2017  08:39

Skvělé obsazení, dobrá myšlenka, ale určité postavy (Jan Hrušínský) nebo scény (výslech u Rudolfa Hrušínského, scéna večer, kdy Jožka dostane výplatu stovku a Pepovi to sděluje apod.) mi přijdou hodně přitažené za vlasy. Ale pořád je to československý film z koncentračního tábora, který by neměl zapadnout v suti dějin. Už pro tu poetiku vlčího máku!

• 3.10.2017  08:49
    Blade Runner (1982)

Vidět to před třiceti lety, asi budu hodnotit jinak, ale tohle je... strašně zmatené. Ještě víc zmatené než je knižní předloha. Jediné, co se mi líbilo, je vizuální podoba filmu a Harrison Ford. Zbytek je strašná slátanina a nechápu, proč se tenhle film stal kultem. A navíc to bylo strááááášně a zbytečně dlooooouhý. Uf. Tohle si už nikdy nechci pustit znova.

• 25.9.2017  10:51
    Ghost House (2017)

Bohužel jsem měla problém s hlavní mužskou rolí. Z toho chlapíka mě mrazilo víc než z bubáka... Provedení dobré, vysvětlení poněkud kostrbaté a hlavní, co na tomhle filmu oceňuju, je prostředí exotického Thajska. Nejvíc mě bavila asi postava Rena, muhehe. Správnej chlapík.

• 25.9.2017  10:49
    47 metrů (2017)

Baví mě tyhle horory o lidech, kteří na moři zažijou nějakou nepříjemnost, ze které se musí sami dostat. No moc mě ale nebavila postava Mandy Moore, která to má v životě tááák složitý a rozhodne se odjet do Mexika se svojí ségrou. Prej aby si tam vyléčila svůj žal, pfff. Jakmile jsou holky pod vodou, je to celé mnohem lepší. Kyslík ubývá, okolnosti proti výnoru přibývají. 47 meters he fajn film o žralocích. Jediný jeho problém je, že holkám nedržíte palce a jen doufáte, že obě už brzy zmlknou. Což je ve filmu, kdy lidi bojujou o přežití, trochu blbý no.

• 18.9.2017  08:17

Neznám původní zpracování, ale tohle mi přišlo trochu přitažený za vlasy. Krásná a drsná příroda, ženská skupina proti německé převaze a do toho tklivá hudba, melancholický střih (bože!) a pevný čtyřky z různých úhlů, protože Žeňa může oželet i podprsenku. Scéna v sauně?? Proč? Ale jo, nalákalo mě to k tomu, abych se podívala po původní verzi, takže svoje poselství film asi splnil.

• 30.8.2017  11:05

Přetrpěno, dokoukáno. Musím říct, že tohle byl nejnáročnější LEGO snímek, který jsem doposud viděla. Batman je tu za idiota a všichni jsou takoví barevní, přátelští, rádi se převlíkají... Ne, LEGO Batman movie nefunguje. Navíc nemá ani dobrý písničky, hlavní hrdina je (v tomhle legovém podání) poděs a vůbec - tohle bylo nejdelších sto minut v mém životě. Uf.

• 24.8.2017  08:00
    Temná věž (2017)

Jednu hvězdu navíc dávám za to, že jsem při Temné věži měla pocit, jako bych koukala na variaci Nekonečného příběhu - zdravím Falca! Jinak jde ale o kingovskou adaptaci plnou akce a dobrodružství, a to se mi líbí. Líbí se mi i Matthew McConaughey jako záporák - je tak uvěřitelně slizce zlý, až se z toho tají dech. Měla jsem trochu strach ze ztvárnění postavy Pistolníka, ale není to tak westernové, jak by se mohlo zdát. Mně se Temná věž rozhodně líbila a určitě se vrhnu na knižní předlohu.

• 17.8.2017  08:24

Ač jsem u prvního dílu dvakrát usnula, tak dvojka Strážců galaxie mě bavila. Jasně, Groot je výborný, každý ho miluje. Mě bavilo spíš špičkování Zoe Saldany s Chrisem Prattem a pak ústřední záporák - vlastně oba záporáci byli skvělý. No a taky Kirk z Gilmorových děvčat, to je jasný. Ač je totiž Sean Gunn pokaždé v jiné roli, je stále stejným Kirkem, jakého milujeme. Strážci galaxie jsou barevní, vtipní a mají výýýbornou hudbu (za tu dávám hvězdu navíc). Možná je zbytečné dělat film o superhrdinech na dvě hodiny, ale nenudila jsem se.

• 12.7.2017  09:24

Menší prostor pro Mimoně Padouchovi rozhodně prospěl. Na druhou stranu se příběh tohohle animáku rozpadl do tří dějových linek a jejich vzájemné propojení pro mě bylo hodně kostrbaté. Ohromné plus je za padoucha z osmdesátek a za odpovídající výběr písniček. Kdo by nemiloval 99 luftballons?!

• 11.7.2017  09:19
    Mimi šéf (2017)

Napřed se mi líbila myšlenka filmu o miminu-manažerovi. Pak jsem viděla trailery a byla jsem trochu zklamaná z toho, jak to tvůrci pojali. A pak jsem viděla film a musím říct, že to vlastně předčilo mé očekávání. The Boss Baby skvěle využil motiv příchodu nového sourozence do rodiny, který rozpracoval neotřelým stylem. Alec Baldwin je výborný a film obsahuje několik podařených vtípků (když se kluci začnou "kamarádit"). Asi stárnu, ale Baby Boss mi sedl.

• 10.7.2017  16:04

Lehce komediální film o jedné francouzské rodině. Jak už to tak bývá, vztahy ani tady nejsou ideální: sourozenci si moc nerozumí, maminka je tajemná jak hrad v Karpatech a Stephanie mi byla od pohledu nepříjemná. No a taky musím říct, že jsem čekala mnohem víc komediálních prvků. Na druhou stranu na zhlédnutí na večer proč ne. Návrat k mé matce neurazí, nenadchne a klidně ho můžete pustit... třeba své matce.

• 4.7.2017  11:28
    Rozpolcený (2016)

Skvělý nápad, kdy do poslední chvíle netušíte, co vlastně přijde v dalším záběru. James McAvoy hrál skvěle a musím říct, že všechny jeho role v tomhle filmu byly nepříjemné - včetně těch hodných. Ten kluk má prostě divné oči. Co mi ale na filmu nesedlo, je závěr. Co ten Bruce Willis? Co ten tam dělá? A proč zrovna on? Shyamalan si umí s divákem pohrát a pak ho nechá zírat na plátno/obrazovku a víc už mu nepoví. Někomu to sedne, někomu míň. Tenhle film je u mě na hranici, ale za Jamese dávám hvězdu navíc.

• 26.6.2017  10:36
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Román Příběh služebnice mě bavil. Nejen svou myšlenkou, ale i výborným pojetím, které Margaret Atwoodová promyslela do nejmenších detailů. Samozřejmě, že celá řada motivů se do seriálu nevešla, ale to hlavní tam je - postapokalyptický svět, kdy většina lidí ztrácí schopnost reprodukce a celá společnost se s tímhle faktem musí vyrovnat. Co mi bohužel nesedlo, bylo obsazení titulní role. Ta holka mi pořád připomínala takovou ošklivější verzi Anny Polívkový. Pořád blbě civí, má otevřenou pusu (ech, tohle já u lidí fakt nedávám, viď, Kristen Stewart) a prostě se na ní blbě kouká. Pak v jednu chvíli jsem zjistila, že role velitelovy ženy je pro mě mnohem zajímavější, stravitelnější a pochopitelnější. A to je prostě škoda. No a pak je tu Rory Gilmorová, že jo. Alexis Bledel já fakt můžu a trochu mě mrzí, že právě ona nehrála hlavní roli. Seriál má výbornou hudbu, baví mě, jak zachycuje prostředí a do mé představy o Gilédu z knihy seriál dobře zapadl. Na druhou sérii se rozhodně chystám. Pokud vás seriál zaujal, tak si rozhodně přečtěte knížku - je ještě o fous lepší.

• 26.6.2017  10:25

Bláznivá thajská hororová komedie o tom, že když vám někdo nabídne deset míčů, neměli byste mu hned skočit na špek. Zvlášť když vás sleduje, když zabíjíte obtížný hmyz, a slyší každý váš prd... Dávám jen tři hvězdy, protože si to přes komediální žánr chtělo hrát na závažnější film s hlubokou myšlenkou. A to mě moc nebaví. Jako mrazivá komedie to ale funguje skvěle. Jen, prosím, nečekejte hororovou hru ve stylu Saw. O tom to totiž fakt není a mohli byste být pak stejně rozčarovaní jako já.

• 22.6.2017  12:52
    Kruhy (2005)

Neviděli jste ani jeden díl ze série a zajímá vás, co na tom všichni mají? Tak tohle je taková instantní verze, kde se dozvíte, co se stane, když koukáte na špatný film. A že Jake koukal na hodně špatný film... Pokud jste filmy viděli, už vás Rings asi ničím novým nepřekvapí. Možná snad jen tím, že ústřední hrdina neřeší věci kolem, ale má jasný cíl.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44