hous.enka

Fanynka Francouzského Filmu

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46
    • 28.8.2018  14:59

Chytré horory mám ráda a Winchester za jeden z takových považuji. Snad to bylo obsazením Helen Mirren, snad skvělou atmosféru rozlehlého panství nebo za to mohli bubáci, nevím. Není to tak hororové (čtěte promakané) jako některé snímky Jamese Wana, ale je to poměrně civilní a hlavně to má hlavu a patu. Za mě dobrý.

• 16.8.2018  10:02
    Kazišuci (2018)

Povedená americká komedie o maturitním plese trochu jinak - mnohem vtipněji a hlavně zajímavěji pro dospělé. Je to taková ta komedie, na kterou se můžete mrknout s dětma/rodičema a nebude vám trapně, a takových moc není. Spousta scén mě bavila: scéna s balzámem na rty nebo vlastně cokoli, kde se vyskytoval John Cena. Vlastně mám pocit, že jsem objevila svého nového komediálního hrdinu. Perfektní byl i závěr, který není bláznivě ztřeštěný, ale spíš celý film zaštítil a po jeho konci budete mít z filmu takový ten fajn pocit.

• 15.8.2018  09:44

Tohle je Woody, kterého mám ráda. Několik dějových linek s různými vztahovými problémy, hodně povídání a celá řada bláznů a magorů. Intelektuálové, pocit bláznivého poblouzení a to, že jsou jisté věci, které byste měli dělat jen doma ve sprše, protože jinak se kouzlo ztratí. Vlastně celé je to o kouzlech - o kouzlu okamžiku, zamilovanosti, vzpomínkách. Ano, je to klišé a chvílemi jsem měla dojem, že se to Woodymu trochu rozpadá pod rukama, takže zhruba po polovině jsem to chtěla vzdát, ale nakonec dobrý. Líbí se mi ta atmosféra. Asi je trochu přehnaná, vykalkulovaná a komerční, ale mně se to líbí. Musím zkusit nějaké jeho starší filmy, abych si udělala lepší názor, ale Do Říma s láskou za mě dobrý.

• 15.8.2018  09:34

Mám slabost pro vánoční filmy a tentokrát mi dvojka sedla líp jak jednička. Věděla jsem, do čeho jdu a některé scény stojí opravdu zato (kácení stromku, světýlka). Srovnání s Griswoldovými asi film úplně neustojí, protože ten humor je občas hodně prvoplánový. Ne že by u Griswoldů nebyl, ale jejich vánoční film považuju za klasiku, kdežto Táta je doma 2 mi zřejmě v hlavě dlouho nezůstane. Všechny ty instantní rodiny a dokazování toho, jak se všichni vzájemně milují... . Na to já moc nejsem. Ale bavila jsem se a možná se na to ještě jednou (o Vánocích) podívám. PS: Iritovala mě postava nové Dustyho přítelkyně. Brrr.

• 8.8.2018  13:28

Komplikovaný případ mě zaujal od první chvíle. A myslím, že postavu prvního mrtvého muže budu mít ještě dlouho před očima. Ten výraz - škleb a vytřeštěné oči... Brrr. Na českotelevizní poměry dobré a klidně se na tuhle kriminálku po pár letech kouknu znova.

• 8.8.2018  13:25
    Vražda kočky domácí (TV film) (2004)

Asi až napotřetí (s odstupem několika let, kdy jsem to zahlédla v televizi) jsem to dokoukala do konce. Vraha jsem si stále pamatovala a kdyby ústřední roli nehrála nesympatická Geislerová, asi bych hodnotila líp. Myslím, že je totiž dost škoda, že ta role nebyla víc propracovaná. Než jste s ní stihli soucítit, byla mrtvá. Kanyza dobrej, jako detektiv vidí snad i za roh.

• 3.8.2018  09:36
    Běženky a kapři (TV film) (2016)

Doteď jsem neviděla film, ve kterém by hrála banda prostitutek. Teda nejspíš viděla, ale tady je to tak nějak do očí bijící už na začátku, kdy ty sexy holky nastupujou do auta. Asi jsem teda čekala víc pobíhaček, než že holky budou řešit, co dál. Tenhle film nemá stát na zajímavých dialozích, ale na akci. A taky mohly mít lepší zbraně, protože pardon, ale jít se samopalem na žraloka, co vám provrtal zem mezi nohama, je trochu nuda. Mám ráda tyhle céčkový horory, ale přišlo mi, že Shakansas je moc mírnej, protože se bojí toho, že bude moc stupidní. Takže žraloci za mě dobrý, beženky i kapři taky (ten překlad je výbornej!!!), ale dohromady to prostě je tak někde napůl cesty.

• 1.8.2018  11:01
    Psí ostrov (2018)

Wese Andersena mám ráda pro jeho poetiku a hru s herci. Baví mě Wesův humor, kamera a tisíc detailů, které dělají z jeho filmů jedinečný filmový zážitek. Psímu ostrovu ale chybí živí herci, kteří by na sebe reagovali. Film jsem musela sledovat nadvakrát; film mě ani po hodině nechytl za srdce. Ani jsem se u něj nebavila tak, jako tomu bývá u ostatních Wesových snímků. Líbil se mi motiv vztahu člověka a psa, loutky jsou krásné a film oplývá skvělými nápady (psí chřipka, psí skládka, chemické zbraně). Tentokrát to ale bohužel nestačilo. Z Psího ostrova mám tak ve výsledku stejný pocit jako z Fantastického pana Lišáka - zhlédnuto, vizuálně moc hezké, ale asi si to znovu nepustím.

• 23.7.2018  15:11
    Rodinný kšeft (TV film) (2004)

Hodně (HODNĚ) bláznivá komedie o mafii a šičkách. Zní to bizarně? Taky to pěkně šílené je! Film mě zaujal zejména kvůli přítomnosti Kaley Cuoco a Meghan Fox, jinak toho mnoho nenabízí. Ale já mám svým způsobem ráda tyhle filmy o tom, jak se z vás stane mafián, protože vám umře dědeček, takže na nedělní dopoledne - proč ne?

• 23.7.2018  15:09

Strašně toporné dialogy a vadilo mi, jak Justin Timberlake mluví do kamery. Jasně, že to byl záměr, ale bylo to strašně rušivé a strhl pak celou mou pozornost na sebe. Přitom si myslím, že tenhle film měl být hlavně o postavě Ginny (Kate Winslet), která se ocitá opět ve střetu snu a reality. Mimochodem i Kate mi přišla strašně toporná, afektovaná a její roli jsem jí nevěřila. No nic. Pak tu máme Carolinu, kterou hraje Juno Temple. Tu holku mám ráda, ale tady je tááák naivní a hloupá. K dokreslení je tu malý žhář a vyléčený alkoholik. A mafián. No a to vše se odehrává na pozemku zábavního parku ve sladkých 50. letech. Musím prostě říct, že já jsem se nudila a nebýt těch krásných kulis (bod speciálně pro ně a pro kostyméry), tak bych film po půlhodině vypnula. Ale Woody, že jo, tak se z toho třeba něco vykřeše... Ne, nevykřesalo se z toho nic a je to fakt divnej film, na kterej se hezky kouká. Znovu ho vidět nechci.

• 12.7.2018  08:49
    Nejtěžší volba (TV film) (2010)

Hodně zajímavý dokument o tom, jaké to je ocitnout se v situaci, kdy vám lékaři řeknou, že se dítě ve vašem břiše nevyvíjí tak docela podle tabulek. Co teď? Jít na potrat, anebo si dítě ponechat? Všechny čtyři v tomhle dokument se rozhodly pro druhou možnost. Chybí tu pohled druhý, kdy ženy podstupují ze stejného důvodu potrat. A to teda jakože dost tu tyhle ženy chyběly. Nakonec totiž dokument vyznívá tak, že jen jediná možnost je správná a ta druhá je zlo. Taky si myslím, že přetočit to všechno na (jakoukoli) víru je poněkud zjednodušující. Ale jasně, všichni se s podobnými věcmi vyrovnáváme různě. Rozhodně je to dokument zajímavý a natočený je tak lehce melancholicky: tklivá hudba, záběry rodiny v zasněžené přírodě... Je super, že ČT točí i takové dokumenty.

• 9.7.2018  15:48

Mně se tenhle horor líbil. Baví mě ten typ filmů, kdy se tam neobjevují bubáci, ale režisér pracuje s lidskou psychikou - v tomhle případě se sluchem. Mám ráda tyhle postapo filmy, kdy lidi zůstávají sami, i když vlastně nikdy nejsou tak dočista sami... Jediné, co by mě zajímalo, by byla přítomnost těch mimozemšťanů. Byli to emzáci? Nebo něco odněkud uteklo? Proč? A proč ten sluch? Jinak skvělé, Emily Blunt i celá rodinka byli perfektní.

• 9.7.2018  15:46

Dobrodružná japonsko-americká pohádka o malém Nemovi se mi líbila. Celá ta věc kolem světa snů a nočních můr byla velmi povedená. Mě na filmu na první pohled zaujala jména v titulkách: výtvarná stránka Moebius, podle předlohy Raye Bradburyho. Hezky namalované, ale být mi míň, tak bych se asi bála.

• 9.7.2018  15:44

Originální Kohákův nápad a skvělé herecké obsazení. Přidávám se k Tom_Lachtan - koňskou metaforu jsem taky nepochopila. Jinak se mi to ale hodně líbilo a hlas Hany Hegerové do pražského "undergroundu" naprosto pásnul.

• 9.7.2018  15:42

Melancholicky laděný dokument doplněný známými písničkami jedné z našich nejlepších šansoniérek. Písně Hany Hegerové poslouchám ráda a tenhle dokument mi sedl.

• 9.7.2018  15:40

Další pokus o českou komedii, který zase nevyšel. Herecké obsazení je tak provařené, až je to ostudné, a děcka jsou otravná. Taky Táňa je otravná a jakože vážnější role Lišky je taky otravná. Ne, tudy cesta nevede. Proč nechtěj filmaři natočit něco originálního a parazitující na tématech, které neumějí natočit po svém?

• 9.7.2018  15:38
    Prague Guide (TV pořad) (2016)

Skvělý pořad nejen pro zahraniční turisty v Praze. Janek je sympaťák a jeho slovní projev je příjemný. Občas je to i vtipné, skoro vždycky se ale divák něco zajímavého dozví.

• 11.6.2018  08:29

Pracně budovaná hitchcockovská atmosféra dostává velmi brzy první trhliny. Což je samozřejmě problém, protože pak to šokující odhalení nefunguje tak, jak by fungovat mělo. Inspirace Psychem je zřejmá: všechny herečky se tu ocitají ve sprše, kde se dlouho a velmi detailně myjí a mydlí... Jako bychom o každém druhém filmu říkali, že je inspirován Pánem prstenů, protože v něm chlapi nosí prstýnky... Nooo nic. Oblečen na zabíjení je spíš lehce podprůměrný film, ale Michael Caine to zkrátka umí a jeho přítomnost film vytahuje na tři hvězdy.

• 5.6.2018  09:16
    Villa Capri (2017)

Nebýt hereckých es, byla by to obyčejná podprůměrná americká komedie. Morgan Freeman a Tommy Lee Jones to ale posouvají o hvězdu nahoru. Myslím si, že komedie z důchoďáku prostě nemůže fungovat. A Villa Capri je toho jen důkazem.

• 5.6.2018  09:14
    Fargo (1996)

Mám ráda černý humor a styl Farga mi sedl. Pokud jde o herecké obsazení, tak nejlepší jsou za mě Steve Buscemi, William H. Macy a Peter Stormare. Naopak mi přišla zvláštní postava policajtky v podání Frances McDormand. Její roli jsem jí nevěřila (ani to těhotenství) a mnohem víc se mi líbila v Bilboardech. Celá ta věc s únosem je bombastická a ačkoli jsem tušila, že se to zvrtne, tak v tohle jsem ani nedoufala. Super.

• 4.6.2018  11:37
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Jsem ráda, že v České televizi dostávají prostor noví a neokoukaní herci a že jsem si díky tomu mohla dvoudílný film Dukla 61 naplno vychutnat (že to nebylo o tom, jak Táňa V. vříská na manžela, že je ožralý jak žok). Mně se asi víc líbila ta první část, kde jde hlavně o rodinné zázemí ústředních horníků. Dvojka byla samozřejmě jiná, akční, nabitá emocemi a skvělými hereckými výkony. Silný film, silné téma a tentokrát to dopadlo výborně. Oproti filmu Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře, který byl naprostým propadákem.

• 4.6.2018  11:34

Po vizuální stránce je to krása a naprosto jedinečný zážitek. Bohužel jsem měla trochu problém s udržením pozornosti, protože ač se jedná o jakési vyšetřování smrti Vincenta van Gogha, tak se tu vlastně nic neděje a vše se odehrává jen v jemných náznacích. I tak je to ale film, který musíte vidět, protože ta animace jen naprosto fascinující.

• 21.5.2018  16:01

Dělalo mi trochu problém vrátit se do světa Labyrintu, který jsem před třemi lety opustila, ale nakonec mě třetí díl trilogie chytl. Bylo to teda hoooodně dlouhé a asi by filmu slušelo zkrátit to o půl hodiny. I tak mě to ale bavilo. Hlavně postava Teresy byla skvěle napsaná. Umím si představit, že se na trilogii po pár letech podívám znovu a rozhodně si chci přečíst knižní předlohu. Labyrint za sebe rozhodně doporučuju.

• 14.5.2018  14:38

Krásné kostýmy, výborný Karel Dobrý a zajímavě zachycená atmosféra doby, ale to asi bylo tak všechno, proč byste tenhle film měli vidět. Jinak je to nelogické, děj se odehrává v obrovských skocích, nic není vysvětleno, vše zůstává hrubě načrtnuto. Je to bída. Neznat historii, tápu jak blázen, oč ve filmu vlastně šlo. Trochu zoufalý pokus o přiblížení dávných dějin modernímu divákovi. Zlatej Vávra, to vám povim...

• 10.5.2018  08:17

Skvělí herci, ale filmu chybí jednotná myšlenka a hlavně příběh. Film bez příběhu nefunguje. Ne, když se máte vžít do hlavního hrdiny a pochopit jeho chování. Je to ohromná škoda, protože Vavřinec Hradilek je jako herec přesvědčivý a pěkně se na něj kouká. Líbily se mi záběry na Český ráj, ale... ale vidět to znovu rozhodně nechci. Dodatek: koukám na trailer a fakt jo. Ve filmu chybí scény z vězení/Terezína. Přitom ty mohly být jedny z nejsilnějších, protože v traileru dochází ke konfrontaci Josky a Heinricha. V hodnocení osciluju mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Kvůli Hradilkovi a Vice dávám tři, protože za tu slátaninu sami nemohli.

• 10.5.2018  08:14

Nebýt toho hvězdného obsazení, je to taková obyčejná romantická komedie na nedělní odpoledne. Ale zejména Saoirse Ronan a Paul Rudd tu dokazují, jak skvělí herci to jsou. Ok, Saoirse to v tomhle filmu teprve naznačuje, ale i tak se mi ta její role hodně líbila. Bavilo mě to a dokoukala jsem film do konce v jednu v noci, což bych u špatné komedie nedala.

• 10.5.2018  08:11

Mám sérii Insidious ráda a hodně mě potěšilo, že i tenhle díl si stále drží dobrý standard. Tentokrát nahlédneme do soukromí Elise a musím říct, že mě tenhle výlet do minulosti hodně bavil. Při scéně ve věznici jsem se rozbrečela jak želva, což zrovna nebývá u hororu zvykem. Souhlasím s Marceloo, že ty vtípky těch dvou pátračů po paranormálních jevech jsou většinou zbytečné. Je to takový pokus o vedlejší linku a oni dva k Elise pasují, ale moc se mi to narušování budované atmosféry taky nelíbí.

• 18.4.2018  16:08

Jeden z těch párů, který končí happyendem. Ale samozřejmě to není zadarmo, jak se ostatně v tomhle třetím ohlédnutím za svatbou dozvíte. Ivana mě fascinovala už když se snažila podnikat před revolucí a strašně jsem jí (oběma) fandila.

• 11.4.2018  11:28

Koncert těchto dvou francouzských hereckých es mě nadchnul. Setkání po letech, snaha odpustit neodpustitelné a ten závěr s polibkem od Beatrice... Skvělé. Film mohl být klidně o půl hodiny kratší, ale stále je to koukatelná délka.

• 11.4.2018  11:26

Karel Kachyňa natočil v Terezíně film s dětskou hrdinkou, přičemž v popředí stojí francouzský mim Antoine Moreau, který má v Terezíně zahrát divadlo. Doslova. Filmy z terezínského ghetta mě odjakživa přitahují. Snad je to tím, že Terezínem se i dnes můžete projít a lze si tam docela dobře představit, jaké to tam před lety muselo být. Za sebe bych Posledního motýla rozhodně doporučila a je škoda, že film nedávají v televizi častěji.

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46