hous.enka

Fanynka Francouzského Filmu

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46
    • 5.11.2018  09:51
    Balada o pilotovi (TV film) (2018)

Filmy České televize jsou známé tím, že většinou mají vysoké cíle, ale pohoří hned na startu. Balada o pilotovi balancuje na hraně až do konce a já vlastně doteď nevím, jestli se mi spíš líbila anebo ne. Chvílemi to bylo skvělé, chvílemi slabší a hlavně se to dost často hodně táhlo. David Švehlík byl výborný, o Lucii Žáčkové jsem až do scény v letadle nebyla úplně přesvědčená. Líbilo se mi ale vykreslení jejich vztahu, který se naprosto změnil v průběhu války. Moc jsem nechápala zbytečnou odbočku k ruskému varhaníkovi, ale tak to se mi občas stává. Co za mě filmu hodně ublížilo, je poslední interiérová scéna na letišti. Možná si film za čas pustím znovu a buď hvězdu přidám, anebo uberu. Zatím za váhavé tři hvězdy.

• 1.11.2018  10:16

Americká hororová komedie o tom, že i narozeniny se mohou stát ohromnou noční můrou. První tři čtvrtiny filmu mě bavily. Jak se Tree snaží to celé rozlousknout a jak to nakonec rozlouskne, všechno pořeší a hotovo. Jenže pak přijde posledních deset minut a všechno jde do kytek. Proč byla vrahem zrovna tahle postava? A hlavně: jak docílila toho, aby Tree ten den prožívala znovu a znovu? Nemyslím tím jakým způsobem, ale jak to provedla technicky. Po tomhle halloweenském koláčku (koukala jsem na film o Halloweenu) mi zbyla trochu pachuť na jazyku. A to tak slibně začal...

• 1.11.2018  10:13
    Halloween (1978)

Halloween po letech už nemá čím překvapit. Věřím, že ve své době mohl být legendární a vidět ho někdy v 90. letech, kdy jsem vřískala u Vřískotu, by byl asi zážitek, ale teď tam vidím vlastně jen chyby. Zaprvé: proč? Protože byl magor? Není to na vysvětlení málo? (Ano, je) Herecky to taky není žádný báječný zážitek. Doktor působí vyšinutě, všechny teenky tam vřískají stejně (krom jedné, která i v parném létě nosí teplé bílé punčocháče) a nevytvořila jsem si vztah k žádné postavě. A hlavně: atmosféra. Takhle zabitou halloweenskou noc, která se smrskla jen na pár dýní a jednu masku jsem dlouho neviděla. Jsem zvědavá na letošní Halloween a snad téhle sérii vylepší reputaci.

• 22.10.2018  08:34

Milý film o stárnoucích ženách, kterým se v rámci jejich čtenářského klubu dostane do rukou série Padesát odstínů, jež jim změní život. Perfektní. Prim tu hraje hlavně obsazení hlavních ženských rolí, kdy jsem každou z nich měla svým způsobem ráda. Dobře, možná Jane Fondu moc ne, ale tu obecně nemusím. Ale jinak to byla špica. Za mě nejlepší byla linka s Diane a pak soudkyně Sharon, která se stále vzpamatovává z rozvodu. Obě mi přišly nejvtipnější a tak nějak mě vtáhly nejvíc. Caroliny pokusy zachránit manželství mi přišly spíš jak labutí píseň toho vztahu, ale vlastně to zpětně taky funguje jako skvělý příběh. Je to rozhodně film, kterých bych pustila své mamce. Není vulgární, smála jsem se.

• 22.10.2018  08:28

Na začátku I feel pretty vypadá, že bude o tom, jak jsou holky pod tlakem z toho, že nejsou dost dobré (rozuměj hezké). Když na Amy zafunguje kouzlo, přichází vrchol filmu. A jakmile kouzlo zmizí, jde to zas rychle dolů. Vadí mi absence dějové linky a celé je to dost povrchní. Nicméně mi Amy vizuálně připomíná jednu kamarádku, takže mě její filmy zvráceně baví. Kdo v tomhle filmu ale exceluje a baví, je Michelle Williams. Nevěděla jsem, že dokáže hrát i v komediích. Je skvělá.

• 16.10.2018  15:22

Čekal jsem na konci větší jízdu a víc akce při loupeži samotné, ale díky hvězdnému obsazení mi to nakonec takhle stačilo. Sandra Bullock začíná být tedy plastová jak panenka Barbie a je strašná škoda, že se nenaučila stárnout. I tak mě ale tahle zhrzená Debbie a její parťačky bavily a pokud bude dvojka, rozhodně se na ni podívám.

• 8.10.2018  08:26

Další z nekoukatelných českých komedií. Ze začátku to nevypadá špatně (večeře s bývalkou), ale pak je to celé tak klasicky debilně blbé, že jsem měla co dělat, abych Jak se zbavit nevěsty dokoukala. Finální dortová bitva to pohřbila ještě o patro hlouběji. Herecky to není špatný, ale jako komedie to nefunguje. Věřím, že tenhle film už znovu v televizi dávat nebudou. I když kdo ví...

• 8.10.2018  08:22
    Smrtící hadohlavci (TV film) (2014)

Dokoukáno napodruhé. Špatné triky, hrozní herci... ano, vypadalo to na skvělý béčkový horor. Leč bohužel, tohle nešlo. Zoufale mě to nebavilo. A jak to pak celé sklouzlo k šamanismu, tak to bylo úplně špatně. Asi málo akce, nevím, ale vidět to už znovu nechci.

• 8.10.2018  08:16

Experiment, který se v černošském ghettu trochu zvrhnul - tak by se dal popsat ve zkratce děj první Očisty. Už od začátku je jasné, kdo se experimentu bude účastnit a proč a samozřejmě v tom hlavní roli hrají peníze. Myslím, že skvělý potenciál toho maníka s injekcemi (Skeletorn?) zůstal nakonec trochu nevyužit, ale zase se mi líbilo pojetí místní mafie. Tenhle film v celé sérii rozhodně není špatný a kvituji s povděkem, že jsme i zjistili, kde se nápad na Očistu vzal. Prý sociologický experiment, pff.

• 28.8.2018  14:59

Chytré horory mám ráda a Winchester za jeden z takových považuji. Snad to bylo obsazením Helen Mirren, snad skvělou atmosféru rozlehlého panství nebo za to mohli bubáci, nevím. Není to tak hororové (čtěte promakané) jako některé snímky Jamese Wana, ale je to poměrně civilní a hlavně to má hlavu a patu. Za mě dobrý.

• 16.8.2018  10:02
    Kazišuci (2018)

Povedená americká komedie o maturitním plese trochu jinak - mnohem vtipněji a hlavně zajímavěji pro dospělé. Je to taková ta komedie, na kterou se můžete mrknout s dětma/rodičema a nebude vám trapně, a takových moc není. Spousta scén mě bavila: scéna s balzámem na rty nebo vlastně cokoli, kde se vyskytoval John Cena. Vlastně mám pocit, že jsem objevila svého nového komediálního hrdinu. Perfektní byl i závěr, který není bláznivě ztřeštěný, ale spíš celý film zaštítil a po jeho konci budete mít z filmu takový ten fajn pocit.

• 15.8.2018  09:44

Tohle je Woody, kterého mám ráda. Několik dějových linek s různými vztahovými problémy, hodně povídání a celá řada bláznů a magorů. Intelektuálové, pocit bláznivého poblouzení a to, že jsou jisté věci, které byste měli dělat jen doma ve sprše, protože jinak se kouzlo ztratí. Vlastně celé je to o kouzlech - o kouzlu okamžiku, zamilovanosti, vzpomínkách. Ano, je to klišé a chvílemi jsem měla dojem, že se to Woodymu trochu rozpadá pod rukama, takže zhruba po polovině jsem to chtěla vzdát, ale nakonec dobrý. Líbí se mi ta atmosféra. Asi je trochu přehnaná, vykalkulovaná a komerční, ale mně se to líbí. Musím zkusit nějaké jeho starší filmy, abych si udělala lepší názor, ale Do Říma s láskou za mě dobrý.

• 15.8.2018  09:34

Mám slabost pro vánoční filmy a tentokrát mi dvojka sedla líp jak jednička. Věděla jsem, do čeho jdu a některé scény stojí opravdu zato (kácení stromku, světýlka). Srovnání s Griswoldovými asi film úplně neustojí, protože ten humor je občas hodně prvoplánový. Ne že by u Griswoldů nebyl, ale jejich vánoční film považuju za klasiku, kdežto Táta je doma 2 mi zřejmě v hlavě dlouho nezůstane. Všechny ty instantní rodiny a dokazování toho, jak se všichni vzájemně milují... . Na to já moc nejsem. Ale bavila jsem se a možná se na to ještě jednou (o Vánocích) podívám. PS: Iritovala mě postava nové Dustyho přítelkyně. Brrr.

• 8.8.2018  13:28

Komplikovaný případ mě zaujal od první chvíle. A myslím, že postavu prvního mrtvého muže budu mít ještě dlouho před očima. Ten výraz - škleb a vytřeštěné oči... Brrr. Na českotelevizní poměry dobré a klidně se na tuhle kriminálku po pár letech kouknu znova.

• 8.8.2018  13:25
    Vražda kočky domácí (TV film) (2004)

Asi až napotřetí (s odstupem několika let, kdy jsem to zahlédla v televizi) jsem to dokoukala do konce. Vraha jsem si stále pamatovala a kdyby ústřední roli nehrála nesympatická Geislerová, asi bych hodnotila líp. Myslím, že je totiž dost škoda, že ta role nebyla víc propracovaná. Než jste s ní stihli soucítit, byla mrtvá. Kanyza dobrej, jako detektiv vidí snad i za roh.

• 3.8.2018  09:36
    Běženky a kapři (TV film) (2016)

Doteď jsem neviděla film, ve kterém by hrála banda prostitutek. Teda nejspíš viděla, ale tady je to tak nějak do očí bijící už na začátku, kdy ty sexy holky nastupujou do auta. Asi jsem teda čekala víc pobíhaček, než že holky budou řešit, co dál. Tenhle film nemá stát na zajímavých dialozích, ale na akci. A taky mohly mít lepší zbraně, protože pardon, ale jít se samopalem na žraloka, co vám provrtal zem mezi nohama, je trochu nuda. Mám ráda tyhle céčkový horory, ale přišlo mi, že Shakansas je moc mírnej, protože se bojí toho, že bude moc stupidní. Takže žraloci za mě dobrý, beženky i kapři taky (ten překlad je výbornej!!!), ale dohromady to prostě je tak někde napůl cesty.

• 1.8.2018  11:01
    Psí ostrov (2018)

Wese Andersena mám ráda pro jeho poetiku a hru s herci. Baví mě Wesův humor, kamera a tisíc detailů, které dělají z jeho filmů jedinečný filmový zážitek. Psímu ostrovu ale chybí živí herci, kteří by na sebe reagovali. Film jsem musela sledovat nadvakrát; film mě ani po hodině nechytl za srdce. Ani jsem se u něj nebavila tak, jako tomu bývá u ostatních Wesových snímků. Líbil se mi motiv vztahu člověka a psa, loutky jsou krásné a film oplývá skvělými nápady (psí chřipka, psí skládka, chemické zbraně). Tentokrát to ale bohužel nestačilo. Z Psího ostrova mám tak ve výsledku stejný pocit jako z Fantastického pana Lišáka - zhlédnuto, vizuálně moc hezké, ale asi si to znovu nepustím.

• 23.7.2018  15:11
    Rodinný kšeft (TV film) (2004)

Hodně (HODNĚ) bláznivá komedie o mafii a šičkách. Zní to bizarně? Taky to pěkně šílené je! Film mě zaujal zejména kvůli přítomnosti Kaley Cuoco a Meghan Fox, jinak toho mnoho nenabízí. Ale já mám svým způsobem ráda tyhle filmy o tom, jak se z vás stane mafián, protože vám umře dědeček, takže na nedělní dopoledne - proč ne?

• 23.7.2018  15:09

Strašně toporné dialogy a vadilo mi, jak Justin Timberlake mluví do kamery. Jasně, že to byl záměr, ale bylo to strašně rušivé a strhl pak celou mou pozornost na sebe. Přitom si myslím, že tenhle film měl být hlavně o postavě Ginny (Kate Winslet), která se ocitá opět ve střetu snu a reality. Mimochodem i Kate mi přišla strašně toporná, afektovaná a její roli jsem jí nevěřila. No nic. Pak tu máme Carolinu, kterou hraje Juno Temple. Tu holku mám ráda, ale tady je tááák naivní a hloupá. K dokreslení je tu malý žhář a vyléčený alkoholik. A mafián. No a to vše se odehrává na pozemku zábavního parku ve sladkých 50. letech. Musím prostě říct, že já jsem se nudila a nebýt těch krásných kulis (bod speciálně pro ně a pro kostyméry), tak bych film po půlhodině vypnula. Ale Woody, že jo, tak se z toho třeba něco vykřeše... Ne, nevykřesalo se z toho nic a je to fakt divnej film, na kterej se hezky kouká. Znovu ho vidět nechci.

• 12.7.2018  08:49
    Nejtěžší volba (TV film) (2010)

Hodně zajímavý dokument o tom, jaké to je ocitnout se v situaci, kdy vám lékaři řeknou, že se dítě ve vašem břiše nevyvíjí tak docela podle tabulek. Co teď? Jít na potrat, anebo si dítě ponechat? Všechny čtyři v tomhle dokument se rozhodly pro druhou možnost. Chybí tu pohled druhý, kdy ženy podstupují ze stejného důvodu potrat. A to teda jakože dost tu tyhle ženy chyběly. Nakonec totiž dokument vyznívá tak, že jen jediná možnost je správná a ta druhá je zlo. Taky si myslím, že přetočit to všechno na (jakoukoli) víru je poněkud zjednodušující. Ale jasně, všichni se s podobnými věcmi vyrovnáváme různě. Rozhodně je to dokument zajímavý a natočený je tak lehce melancholicky: tklivá hudba, záběry rodiny v zasněžené přírodě... Je super, že ČT točí i takové dokumenty.

• 9.7.2018  15:48

Mně se tenhle horor líbil. Baví mě ten typ filmů, kdy se tam neobjevují bubáci, ale režisér pracuje s lidskou psychikou - v tomhle případě se sluchem. Mám ráda tyhle postapo filmy, kdy lidi zůstávají sami, i když vlastně nikdy nejsou tak dočista sami... Jediné, co by mě zajímalo, by byla přítomnost těch mimozemšťanů. Byli to emzáci? Nebo něco odněkud uteklo? Proč? A proč ten sluch? Jinak skvělé, Emily Blunt i celá rodinka byli perfektní.

• 9.7.2018  15:46

Dobrodružná japonsko-americká pohádka o malém Nemovi se mi líbila. Celá ta věc kolem světa snů a nočních můr byla velmi povedená. Mě na filmu na první pohled zaujala jména v titulkách: výtvarná stránka Moebius, podle předlohy Raye Bradburyho. Hezky namalované, ale být mi míň, tak bych se asi bála.

• 9.7.2018  15:44

Originální Kohákův nápad a skvělé herecké obsazení. Přidávám se k Tom_Lachtan - koňskou metaforu jsem taky nepochopila. Jinak se mi to ale hodně líbilo a hlas Hany Hegerové do pražského "undergroundu" naprosto pásnul.

• 9.7.2018  15:42

Melancholicky laděný dokument doplněný známými písničkami jedné z našich nejlepších šansoniérek. Písně Hany Hegerové poslouchám ráda a tenhle dokument mi sedl.

• 9.7.2018  15:40

Další pokus o českou komedii, který zase nevyšel. Herecké obsazení je tak provařené, až je to ostudné, a děcka jsou otravná. Taky Táňa je otravná a jakože vážnější role Lišky je taky otravná. Ne, tudy cesta nevede. Proč nechtěj filmaři natočit něco originálního a parazitující na tématech, které neumějí natočit po svém?

• 9.7.2018  15:38
    Prague Guide (TV pořad) (2016)

Skvělý pořad nejen pro zahraniční turisty v Praze. Janek je sympaťák a jeho slovní projev je příjemný. Občas je to i vtipné, skoro vždycky se ale divák něco zajímavého dozví.

• 11.6.2018  08:29

Pracně budovaná hitchcockovská atmosféra dostává velmi brzy první trhliny. Což je samozřejmě problém, protože pak to šokující odhalení nefunguje tak, jak by fungovat mělo. Inspirace Psychem je zřejmá: všechny herečky se tu ocitají ve sprše, kde se dlouho a velmi detailně myjí a mydlí... Jako bychom o každém druhém filmu říkali, že je inspirován Pánem prstenů, protože v něm chlapi nosí prstýnky... Nooo nic. Oblečen na zabíjení je spíš lehce podprůměrný film, ale Michael Caine to zkrátka umí a jeho přítomnost film vytahuje na tři hvězdy.

• 5.6.2018  09:16
    Villa Capri (2017)

Nebýt hereckých es, byla by to obyčejná podprůměrná americká komedie. Morgan Freeman a Tommy Lee Jones to ale posouvají o hvězdu nahoru. Myslím si, že komedie z důchoďáku prostě nemůže fungovat. A Villa Capri je toho jen důkazem.

• 5.6.2018  09:14
    Fargo (1996)

Mám ráda černý humor a styl Farga mi sedl. Pokud jde o herecké obsazení, tak nejlepší jsou za mě Steve Buscemi, William H. Macy a Peter Stormare. Naopak mi přišla zvláštní postava policajtky v podání Frances McDormand. Její roli jsem jí nevěřila (ani to těhotenství) a mnohem víc se mi líbila v Bilboardech. Celá ta věc s únosem je bombastická a ačkoli jsem tušila, že se to zvrtne, tak v tohle jsem ani nedoufala. Super.

• 4.6.2018  11:37
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Jsem ráda, že v České televizi dostávají prostor noví a neokoukaní herci a že jsem si díky tomu mohla dvoudílný film Dukla 61 naplno vychutnat (že to nebylo o tom, jak Táňa V. vříská na manžela, že je ožralý jak žok). Mně se asi víc líbila ta první část, kde jde hlavně o rodinné zázemí ústředních horníků. Dvojka byla samozřejmě jiná, akční, nabitá emocemi a skvělými hereckými výkony. Silný film, silné téma a tentokrát to dopadlo výborně. Oproti filmu Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře, který byl naprostým propadákem.

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46