Gamekeeper77

okres Český Krumlov

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 24.2.2018  07:58

Můj první animák v novodobé historii vytváření pohádek touto cestou. Po nástupu dvd přehrávačů na scénu a po jeho pořízení jsem se těmhle filmům pro děti vyhýbal jak cikán práci, ale když jsem se k tomu tenkrát se značným opovržením a velkou nechutí nechal přece jen ukecat, moje překvapení bylo nepopsatelné. Prozřel jsem a už nebylo cesty zpět. Tenkrát začalo mé "animované období". Toy Story je sice jednička, ale Nemo byl první. 95%.

• 24.2.2018  07:19

Svižně natočený film se slušnou dávkou akce, zábavy a skvělým obsazením. Samozřejmě spousta nedokonalostí a ješte víc nereálností, ale právě diky množství vtipu to člověk moc neřeší. Perfektní Bean a ješte lepší Voight. 78%.

• 24.2.2018  06:44
    Cliffhanger (1993)

Sly ve špičkové formě v jednom z nejlepších akčňáků 90. let. Ani po 25 letech film neztratil nic ze svého kouzla a když přimhouřím očko nad efekty, ani moc nezestárl. Gamekeeper's magazine zařadil tento film v roce 2012 mezi 200 nejlepších akčních snímků v historii. 92%.

• 23.2.2018  01:53
    Vikingové - Série 1 (série) (2013)

Po první sérii celkem zklamání. Jednoduchý příběh bez jakýchkoliv zvratů a překvapení. Výprava bídná, souboje a akční scény (tedy kromě té úplně první) se velkolepě tvářit ani nesnaží, natož aby tak působily. Když přimhouřím obě oči, tak snad kromě Ragnara a Bjorna navíc naprosto nevýrazní a nesympatyčtí herci, u kterých jsem si za celou dobu nedokázal k žádnému z nich vytvořit sebemenší vztah. Dám si nějaký čas voraz a uvidím, jestli rozběhnu druhou sérii. Teď na to chuť rozhodně nemám. 60%.

• 22.2.2018  19:35

Mám rád jedničky a komiksové dvojnásob. Kromě neznámého (i když občas staronového) hlavního představitele nám dává překvapení, většinou originální a neotřelý příběh a co hlavně...zrození hrdiny. Rád sleduju tu cestu od prvních impulsů, přes počáteční (ne)úspěchy v lyžařských kuklách až po dokonalou vymazlenost. U Batmana je to o to lepší, že schopnosti mu nespadnou do klína jako ostatnim, ale že jich docílí tvrdým výcvikem doprovázeným určitou cestou poznání. Daří se mu tak sice za nemalého přispění téměř neomezených finančních prostředků, ale o to je Batman diky svým sofistikovaným hráčkám zajímavější. Takže když se pak za účasti výborně obsazeného Balea a Cainea a pod Nolanovým vedením hodí tenhle skvělý příběh s úžasnou temnou atmosférou a jedinečnou hudbou na plátno, nejde se do něj nezamilovat. Pro mě rozhodně nejlepší díl trilogie (a komiksová série celkově zrovna tak). 95%.

• 22.2.2018  17:51

Po nepříliš úspěsném prvním a druhém pokračování se po letech strádání opět pozvolna přibližujeme ke kvalitám kultu, který světu poprvé ukázal, že rčení "kde nic není, ani smrt nebere" nemusí být vždycky pravda a že i z ničeho se dá stavět a vytvořit něco neskutečně skutečného. Jen se tvůrci po tom čtvrtstoletí s divákem trošku míň mazlí. Takhle krvavě naservírovanou řezničinu jsem vážně nečekal. Ale bavil jsem se skvěle. 82%.

• 21.2.2018  19:04

Možná proto, že to není komedie ale drama a že není tak vtipná a tolik vysmívající se tehdejšímu režimu, zůstává Tichá bolest ve stínu Baronů a Praporu, což je velká škoda. Výborně uspořádaný příběh rozdělený do dvou časových vrstev je skvělá volba, která dává divákovi po hořkých flashbacích do dětství možnost trochu se rozptýlit u klasického "tankánského" humoru, který tak dobře známe ze zmíněných dvou snímků a které tento tak očividně inspiroval. Tichá bolest je smutný film plný bolesti a křivd, který mi pokaždé přinese silný emocionální zážitek. 85%.

• 21.2.2018  01:07
    Až po uši (TV seriál) (2014)

Velmi zábavná série s partou mých oblíbených herců. Kromě skvěle seskládaného propletence postav, výborných a netrapných dialogů tenhle ryze pražský seriál nabízí k vidění také kupu výborně vybraných interiérů a krás naší Stověžaté. Za mě pro pana Hřebejka rozhodně velké významné plus za tento velice zdařilý počin výrazně převyšující ostatní paskvily tohoto žánru. 84%.

• 20.2.2018  20:08
    Leon (1994)

Leonovi jsem bohužel nikdy na chuť nepřišel. Tím nechci říct, že se mi nelíbí, jen z něj neučůrávám jako drtivá většina tady. Režie super, atmosféra, likvidační scény a hlavně koncert tria Reno, Portman, Oldman naprosto bez chyb. Scénář by taky nebyl špatný, jen mi tu nějak nesedí ta milostná myšlenka. Spíš než gerontopedofilní vztah 11leté holčičky a 46letého chlápka bych to viděl buď jako vztah otce a dcery, anebo bych stáhl věkový rozdíl. Tohle mi víc než romantické přijde divné. Ale nejspíš budu divný já, když to tu nikdo jiný nevidí. Taky mi tu trošku vadí určitá naivita a nedopracovanost příběhu. Ještě bych skousnul absenci jakéhokoliv policejního vyšetřování, ale když se za bílého dne v domě běžně 15 minut střílí a nikoho to neznepokojuje, není slyšet jediná houkačka, kromě stoleté babičky není vidět žádný soused a vrahouny nevyndá z klidu ani Natalie kráčející si kolem hromady mrtvol, tak to už mi přijde trošku přitažené za vlasy. Nejspíš vidím věci jinak než ostatní, ale 32.nejlepší film? 78%.

• 19.2.2018  14:22
    Příchozí (2016)

Bohužel ani slušná pointa z nezajímavého filmu dobrý neudělá. Zpracování se mi nelíbilo, snad hodinové dešifrování mimozemského jazyka bylo až otravné. Za zmínku tu stojí leda tak Renner. 55%.

• 19.2.2018  11:28

Obyčejný, ale přesto silný příběh o životě a smrti, který si na nic nehraje. Emocionální zážitek z celého filmu bohužel totálně podělá nijaký konec. 68%.

• 18.2.2018  22:50
    Učitelka (2016)

Komentář může obsahovat Spoiler! Učitelka je skvěle natočené, působivé a velmi reálné drama, ze kterého se mi celou dobu svíral žaludek, jako kdybych v té lavici seděl já. A to i proto, že jsme nedávno na vlastní kůži poznali, že takoví učitelé vážně naše děti "učí". V našem případě naštěstí stačilo zajít do ředitelny a čtyřky provázené žaludečními neurózami byly ty tam. Závěr jsem rozhodně čekal jiný, takže se mi docela ulevilo, že nemusím jit spát s bubákem ;-). 82%.

• 16.2.2018  22:19

Stejně jako Baby nebude sedět v koutě, ani Hříšný tanec tam nejde odložit. Ať chceme nebo ne, ve svém žánru je to klasika, která dodnes nebyla překonána. 80%.

• 16.2.2018  21:24

Nevím, čím to je, ale stejně jako naprostou většinu Tarantinových filmů, tak i Osmičku jsem docenil až napodruhé. A že to stálo za to. Oproti prvnímu dojmu před dvěma lety už mi to nepřišlo ani nudné, ani zdlouhavé. Dnes jsem vnímal jen neskutečnou atmosféru, skvělé prostředí, klasické Tarantinovské dialogy a opět super hudbu. Je pravda, že by byl film asi zajímavější s o 30 minut kratší stopáží, ale jako velkou vadu na kráse to určitě nevidím. 85%.

• 16.2.2018  18:53
    Ti druzí (2001)

První polovinu filmu jsem sice jen čekal, co se bude dít a říkal si o co že tu sakra jde, nudné čekání to ale určitě nebylo. Byl jsem pod permanentním napětím, které se postupně z nízkého změnilo ve středně vysoké. Konec je docela šokující a rozhodně vynikající i když ten nápad všichni dobře známe z topky č. 59. Narozdíl od ní si ale nedokážu představit dívat se na tenhle film znovu, protože jeho největší předností je právě závěr, s jehož shlédnutím se opakovaná projekce stává nezajímavou. Ale jak říkám, napoprvé dost slušné. 80%.

• 15.2.2018  20:11

Logan je rozhodně skvělý film, to se mu nedá upřít, vlastně ani nevím, co bych mu vytkl. A i když na mě působí docela pesimistickým a beznadějným dojmem, který se ještě zvyšuje díky stejně laděné hudbě, za mínus to také považovat nemůžu, spíš naopak. Už od samotného začátku tragická atmosféra dává tušit, jakým směrem se bude film ubírat a k jakému závěru asi povede. Určitě je to skvělé zakončení X- Menů, ale rozhodně ne nejlepší, alespoň ne pro mě. 82%.

• 15.2.2018  14:26
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Spoiler! Tvůrci seriálu se nejspíš snažili z našince kriminalisty udělat neschopného idiota a z pražského doktůrka naopak génia. Jinak si nedovedu vysvětlit to, že team ostřílených detektivů nedokáže na místě činu dvojnásobné "vraždy" najít chlupy z medvěda a ani u rozervaných těl nejsou schopni poznat, ba ani si připustit, že to neudělal člověk. Neštěstí je tu ale chemik z velkoměsta a ten koukne a vidí. A tak to jde vlastně pořád dál. Jinak to ale není špatné. Příběh je celkem dobrý, obzvláště u prvních dílů, kde se proplétají zvířecí útoky s těmi lidskými, napětí nechybí, panorámy krásných Jižních Čech Standardně úžasné a i přes ten výsměch našim policistům patří tahle série ve srovnání s ostatními českými seriály současnosti určitě mezi nadprůměr. 78%.

• 10.2.2018  18:06
    Pustina (TV seriál) (2016)

Ať přemýšlím jak přemýšlím, tahle sedmihodinová kriminálka je asi vážně to nejlepší, co tu bylo k vidění za poslednich x let. Všechno je tu tak uvěřitelné a opravdové, že je až neuvěřitelné, že je toho česká produkce v tomto žánru vůbec schopná. No, zřejmě slušnej oddíl, tohle HBO. Ta atmosféra a to prostředí jsou fakt neskutečné (nebo spíš velmi skutečné), Dušek se Stivínovou nej, příběh má pro navedení diváka na falešnou stopu spoustu slepých odnoží a i když mi Vendulka ve čtvrtém díle řekla, kdo to udělal, mě to teda absolutně nenapadlo, tudíž příběh podle mého dost nepředvídatelný a závěrečné odhalení velice nečekané. Každopádně je to za plný počet , i když kvůli ne úplně záživnému průběhu prvních dvou dílů je to na hraně. 88%.

• 10.2.2018  10:31
    Troja (2004)

Tak tohle je historická podívaná se vším všudy. Od neuvěřitelné výpravy, přes skvěle zpracovaný příběh, úžasné bojové scény až po obsazení. Tedy kromě Blooma. Ale to je nejspíš účel, být divákovi maximálně "proti". Každopádně jsem s Trojou velmi spokojený a v daném žánru rozhodně patří do kategorie těch lepších. 85%

• 10.2.2018  09:57
    Václav (2007)

Ze zpočátku obyčejné a navýrazné komedie o klasickém neškodném blbečkovi, kterého má snad každá větší vesnice nebo menší město, se nám tu vyklubalo celkem slušné drama. Skvělý Trojan, krásná Norisová a kladný Lábus, což byla velmi příjemná změna. 74%.

• 10.2.2018  09:22

Letní oddechová nabuzovačka motivující diváka k plánování podobných pánskodětských a dámských jízd ve stylu S Tebou mě baví svět. V tomto směru to zapůsobilo i u mě, takže přinejmenším za tento motivační kopanec plus. Jinak vcelku průměr. 60%.

• 10.2.2018  08:52

S tímhle filmem nemám sebemenší problém v žádném směru. Právě naopak. Tyhle dobrodružné příběhy o závodech všeho druhu mě fakt berou, obzvlášť když je to pojaté s takovouto výpravou, skvělou atmosférou orientu a s bezchybným Viggem v sedle. Výborná písečná podívaná. 90%.

• 9.2.2018  20:27
    Chlapci a chlapi (TV seriál) (1988)

Je spousta daleko horších seriálů, než je tenhle. Moc dobře tedy nechápu takovou spoustu odpadů tady. I když, myslím, že jejich největší % zaujímají buď nevojáci, kterým to nic neříká, nebo naopak vojáci, kteří přesně ví, o čem to je, ale neměli štěstí na dobrou vojnu. Mamánci, věčný myši, nešťastníci bez kamarádů a jim podobní. Moje vzpomínky jsou jen ty nejlepší a tenhle seriál mi je oživuje od velkých a zásadních věcí jako byly cvičení, nástupy, opušťáky, otázky šikany ale i přátelství, až po detaily a maličkosti, jako třeba oblékání, výstroj nebo vojenská mluva, která nás tam všechny ovládala. Jsem rád, že jsem to zažil a jsem rád, že to tenhle seriál zachycuje takové, jaké to bylo. A záleží už na každém, co si z toho vezme. Ano, po filmařské stránce mi tu vadí spousta věcí, hlavně naprosto tragické výkony několika neherců, nebo velké množství otřesných dialogů, ale z hlediska nostalgického, historického dokumentu se na Chlapce a chlapy vždycky rád podívám. 65%.

• 8.2.2018  18:38
    Horem pádem (2004)

Dost zábavné, stejně tak i hořké. Úžasná paní Vášáryová stejně jako Jirka Macháček posouvají už tak skvělý film ještě o kus dál. 80%.

• 8.2.2018  04:13
    Kick-Ass (2010)

No tak nevím. Začal jsem se dívat na parodii, kterou jsem ostatně i očekával a pak to přešlo přes jakési Spy kids, hodně slabého předchůdce Deadpoola až do regulérního komiksu. Moc mi nesedl ani příběh, ani žádný z hlavnich hrdinů včetně tolik zde vychvalované ninja dívenky, dialogy a ani styl humoru. Bylo tam pár dobrých akčních scén a i když většinou obšlehlý, přesto slušný soundtrack. Tenhle shluk čehosi mě bohužel nijak neuchvátil, první dvě třetiny jsem sledoval jen tak ze setrvačnosti, a i když ke konci lepší, furt to je jen za tři. 68%.

• 6.2.2018  22:38

Hodně originální podívaná, z níž se Vám ježí chlupy a naskakuje husí kůže. Pamatuju si to celkem dobře, i když je to přes 15 let, co jsem viděl Blair Witch poprvé. Nemohl jsem tenkrát spát, tak jsem se přemístil do obýváku. Bylo něco před druhou ráno a na ČT se rozjížděla tahle záležitost. Film na mě zapůsobil tak silně, že po jeho skončení jsem měl hodně divnej pocit (myslím, že se tomu říká strach), když jsem měl jít s pískem. A to fakt nepřeháním. A i když ve filmu celou dobu není vlastně nic k vidění, ta atmosféra vás pohltí tak, že se bojíte i toho ničeho. A konec?... síla. 85%.

• 6.2.2018  18:28

Po shlédnutí traileru jsem byl celkem v očekávání, které film bohužel nesplnil. Nic na tohle téma kopáčů v naší zemi jsem neviděl, takže jsem se těšil na originální drama. Nabralo to sice správný směr, pořád jsem čekal, kdy to kde koho zavalí, schovávačky před zákonem, mafií apod. Náznaky tam sice byly, bohužel to vždy nějak vyšumělo do prázdna. Ani kostlivec ve skříni nebyl nijak kostlivý a konec? No tak ten byl nedotažený úplně. Škoda, protože námět, atmosféra, kamera, herci super. Zkrátka nevyužití velkého potenciálu. 65%.

• 5.2.2018  22:33

Příjemné a odpočinkové dobrodružství jako stvořené pro sobotní odpoledne. A že to má nějaké ty nedostatky? Panebože vždyť je to zábava hlavně pro děti, ne drama mířené na oscarové nominace. A jako celek není film ani nudný, ani nepovedený. Bohužel jen nedoceněný :-(. 72 %.

• 4.2.2018  19:53
    127 hodin (2010)

Drama o touze přežít tak silné, že uděláte cokoliv, aby se Vám to povedlo. No, já bych to asi nedokázal a doufám, že nikdy nebudu mít příležitost to zjistit. Ten konec mě ale vážné dostal (emocionálně). 78%.

• 4.2.2018  16:09

Čekal jsem totální kravinu, ale tohle vůbec nebylo zlý. Myslím, že se tu povedl hodně přesně vystihnout způsob života ve spoustě malých zapadákovů dneška a myslím, že přesně o tohle taky ve filmu šlo. Občas lidem z venkova závidím. 65%.

<< předchozí 1 2 3 4