Gamekeeper77

okres Český Krumlov

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 5.6.2019  07:20
    Černobyl (TV seriál) (2019)

No, tak tady se vážně nedá o čem diskutovat. Z hlediska faktů mě to jak poučilo, tak překvapilo, zvlášt co se samotný havárie ltýče. Z pohledu filmařskýho je to vážně třída. Syrová opravdovost místy podtržená tíživě znepokojujícím zvukovým doprovodem mě každým dílem na hodinu zatlačila do gauče a držela napětí v dutině břišní přesně v takovým tom nepříjemným stavu, kterej člověk vnímá jen u opravdovýho zážitku. Zvlášť pak u třetího dílu, ten mě dostal na maximum!Pátej to sice naopak trochu stáhnul dolu, ale jako celek je to každopádně hodně velká paráda. 95%.

• 29.5.2019  19:29

Nadprůměrná vizuální podívaná se standardně průměrným příběhem, kterej pod vlivem jednoho neustálým chlapáctvím se ohánejícího ješitnýho kapitána skončí smutně. A já smutný konce nemám rád. 70%.

• 28.5.2019  00:49
    Gauneři (1992)

Tarantina mám rád, i když je pravda, že v drtivý vetšině případů až na druhej pohled. Myslím sice, že Gaunerů se to týkat nebude, protože na nich oproti ostatním jeho filmům neshledávám nic "jinýho", přesto ale nad nima nebudu lámat hůl a za pár let to s nima zkusim znova. Zatim bohužel jen 65%.

• 21.5.2019  06:59
    John Wick 3 (2019)

Komentář může obsahovat spojlery. I trojka se nese v duchu předchozích dílů bez pro mě bohužel překvapivějších zvratů nebo zpestření děje například změnou lokací. Všechny rvačky a honičky jsou jak přes kopírák, jen přes to, že se John sotva hejbe a je fakt dost pomalej, je až neuvěřitelný, jak se mu všechny ty rány, nože a kulky vyhejbaji. Neskutečný přesily a ty akrobatický kreace na koních, no to už je moc. Taky mě dost štvala Johnova změna charakteru z cool zabijáka na připosránka, co kam přišel, tak škemral o pomoc a jak mu to všichni dluží a jak moc chce žít, aby moh vzpomínat na svou milou. U předešlých dílů to bylo všechno utajený, vědělo se o tom jenom v uzavřenej komunitě zabijáků a v hotelu, tady už to ví celý město včetně nejsmradlavějšího houmlesáka a když na hlavnim nádraží uprostřed davů padají k zemi mrtvoly, nikdo z kolemjdoucich neotočí ani hlavou. Už to neni zkrátka ten klasickej Wick, ale svou futuričností to zabředává spíš do matrixovskýho stylu, čemuž poslední absurdní tečku dodá i finálový přežití stežejních postav, jako by se skutečná realita odehrávala kdesi v jiný dimenzi na pozadí jejich druhých nesmrtelných"já", napojených na tý virtuální. I když jsem čekal něco o dost jinýho a hlavně podstatně lepšího, nemůžu jen hanit a plivat. I přes tu kopici přehnaností a dost silnýho přitažení celýho filmu za pačesy mu nejde upřít dost slušná dávka akce a nakonec i to, že i když okamžiků, který mi otevřely hubu dokořán bych tu moc nepohledal, tak přece jen, bavil jsem se celkem slušně a o to ve finále přece jde, takže co se vlastně seru. 82%.

• 29.4.2019  16:10

Že já musím vždycky vyfasovat za souseda toho největšího debila v kině. Ten dnešní se tam pro změnu otravně chichotal jako blbeček skoro každej scéně včetně těch nevtipných. Nekolikrát jsem se zasnil při krásný představě mýho levýho lokte dopadajícího na jeho rypák. No nic. Endgame je přefouknutá bublina plná očekávání lákající davy zaslepených fanoušků jdoucích jako tupý ovce za svým kultem, z nichž vetšina už postrádá poslední zbytky objektivity a soudnosti. Vždyť je to poslední Avengers, tak to přece musí bejt i nejlepší ze všech. Skoro až hořký zklamání zasáhlo mojí mysl při déji táhnoucím se jak vyžvejkaná guma s vtípkama místy balancujícíma skoro až na hraně trapnosti, zvlášť co se Thora a Hulka týče. Já nemůžu říct, že se mi film nelíbil, koukačka to byla fajnová, ale rozhodně ne žádnej mimořád hodnej velkýho finále. Dalo by se až rict, ze mě film skoro nudil, nedávat mi celou dobu to, co mě neuspalo a to bylo velký čekání na to, jak se příběh vyvine. Taky mě zamrzelo, že celá znebesestupivší sestavička z prachu povstalých zaujme předstečové efektní pozice až ke konci bijáku a nedá nám ochutnat svojí přítomnosti o něco dřív. Tony teda velkej kabrňák, to jsem ani nečekal, ale ten konec je zase až tak otravně nataženej, že jsem to skoro až vzdal. No, neříká se nadarmo, že v nejlepším se má přestat. Tady bohužel celkovej efekt velkolepý očekávání rozhodně nenaplnil. 80%.

• 14.4.2019  19:04
    Jurský park (1993)

Dodnes si pamatuju, jak jsme na to tenkrát v kině všichni koukali jak telata na nový vrata. Tohle je rozhodně jeden z nejvýznamějších filmových počinů, kterej neviděl jenom málokdo. Takhle stěžejní věci dokáže asi vážně snad jen Spielberg. 85%.

• 14.4.2019  18:30
    Páni kluci (1975)

Skvěle vystižená atmosféra tehdejší doby, to je nepochybně největší plus filmu, kterej mě vždycky vtáhne do dětství. Ne sice mojeho, ale určité do jednoho z těch který bych si přál prožít, nemít to svoje. 80%.

• 6.4.2019  10:48
    Motýlek (2017)

I když originalitou film rozhodně nečiší, protože příběhově je to jako přes kopírák obšlehnutá verze z roku 73, rozhodně je to daleko koukatelnější a hlavně mnohem záživnější. Děj odsejpá celou dobu a na prázdný místa k uzívání po vzoru svýho předchůdce tu nezbejvá čas. Viděl jsem to v dabingu, kde hlavně překlad a vězenská mluva dost pokulhává, ale obsazení je tu rozhodně na vysoký úrovni a se Stevem a Dustinem si tahle ústřední dvojka určitě nic nezadá. 78%.

• 6.4.2019  10:25

V jádru celkem typická vejdělkovina, jen trochu vic posmutnělá, bez většího šmrncu, ostrouhaná o humor a bohužel i rozsáhlejší herecký obsazení. Co mě tu až sralo, byla hudba. Stejně jako u dalších filmů, kde ji měl na svědomí Muchov, hraje jedna otravná melodie celej film. Připadal jsem si jak v mučící cele, kde se timhle stálým opakováním snaží věznitel ubožáka psychicky zdeptat. Celkově musím ale říct, že se mi volha docela líbila a v jednom okamžiku ( ve 37. minutě a 17. sekundě), mě dojala dokonce skoro až k slzám. 65%.

• 6.4.2019  06:44

Bál jsem se, že po tolika sériích to půjde pomalu ale jistě do kopru, ale Apokalypsa probudila seriál po lehce chladnějších Cultu a Roanoke opět k životu. Skvělej koktejl běsnících pekelných živlů a nám už tolik dobře známýho Covenu mě nenechal ani na chvíli vychladnout. Díl po díle postupně se odkrývající skutečnosti okořeněný nezbytnou dávkou flashbacků Vás přivedou s pár překvápkama pěkně až do finále. Po malým očekávání je to k mojemu velkýmu potěšení jedna ze tří nejlepších řad. 88%.

• 15.3.2019  06:06

Klasickej Marvel poslednich let na miskách vah stále větší měrou vyvažující množství akce přehršlí humoru. V tomhle případě jen nevím, jestli mi ta komediální face sedí zrovna u Samuela. O parádním vizuálu nemluvím, to už je samozřejmost. Tohle je jedna z těch nepříliš stěžejních věcí, která vás do kolen sice nedostane, ale pobavíte se u ní celkem slušně. 76%.

• 2.3.2019  08:20
    MOST! (TV seriál) (2019)

Po prvním dilu jsem byl celkem zklamanej a nevěděl jsem, jastli budu vůbec pokračovat. Naštěstí jsem to nevzdal, protože pak se seriál začne pěkně rozjíždět, až čtvrtým dílem dosáhne absolutního vrcholu aby se stejnou úměrou zase klesal až do finále, který už se jen motá v kruhu a plácá o zeď sem a tam jen kolem toho jednoho... Každopádně je to ale dost slušnej projekt, kterej dokáže nezaujmout jen toho, kdo žije stranou těhle špínou zasažených míst, neposkvrněnýho cikánskou problematikou a nechápajícího potíže se soužitím s timhle nepřizpůsovivým bordelem. Vím jak to teď zní, ale to ne. Já dokážu ocenit každýho cikána co se vzepře svojemu vrozenýmu genu vychcanosti a žije poctivě a maká. Znám jich spoustu a nemám problém s nima jít na pivo. Jen nesnáším lehkoživky parazitující na hodnotách a práci nás ostatních. A je mi jedno, jestli je černej, bílej nebo fialovej. No, každopádně jsem se moc dobře bavil, pokračování bych ale pánúm tvůrcům i přes obrovskej úspěch rozhodně nedoporučoval, už by to stálo za hovno. 88%.

• 1.3.2019  18:32

No, co bych k tomu řek. V podstatě jsem něco takovýho čekal, takže překvapenej ani zklamanej až tak nejsem. Chvílema to na mě působilo skoro jako dokument a je velká škoda, že to bylo pojatý tímhle tónem, protože nato, že na tohle téma ještě nic moc natočenýho nebylo, tak tohle zpracování to celkem prosralo. Daleko víc bych uvital klasickou rekonstrukci samotný akce, která by se pokusila minimalizovat mých 30% nevěřícnosti a trochu podkopat množství konspiračních teorií spojených s přistáním. Zatim se mi dostalo bohužel jen bezmála dvou hodin nudných příprav, cvičných letů a sice osobních, ale nijak zvlášť emocionálních okamžiků z Nielova života. Moje představy splnila až poslední půlhodina filmu a příjemnej byl i hudební podkres provázející celou stopáž, která se sice zdá dost odstrašující, ale smrtící pro mě kupodivu nebyla. 62%.

• 21.2.2019  20:09
    Beze stop (2018)

Po přečtení obsahu jsem byl na tenhle film docela natěšenej, ten námět se mi fakt libil a i s vysledkem jsem relativně spokojenej. Celý to působí hodně lidským a přirozeným dojmem, jen to finále mohlo bejt trochu víc dramatičtější, tohle vyšumělo tak nějak do prázdna bez sebemenšího překvapení nebo zvratu. 72%.

• 18.2.2019  22:09

Nijaká valná zábava se tu teda nekoná, ale sem tam úsměvnej moment se tu najde. Co se scénáře týče, možná by se to dalo nazvat remakem Po čem ženy touží, protože kostra příběhu je jak přes kopírák. Ale na dnešní poměry...zas takovej průser to neni. 62%

• 18.2.2019  21:58

Když vezmu vizuální a poslechovou stránku, tak to klobouk dolu, to je teda extra třída. Příběhově už to sice zas až tak nevyniká, ale špatný to rozhodně taky není, takže za mě celkem zajímavý pokoukání. 70%.

• 29.1.2019  08:23
    Kluci z hor (2018)

Že točí Magnusek samý sračky, to už jsem si dávno zvyk, ale že je schopnej i takhle příjemně překvapit, tak to čumim. S komedií to sice nemá společnýho nic, ale jako drama se to vážně docela povedlo. 67%.

• 23.1.2019  01:13

Hloupý zpracování s ještě hloupějšíma hereckýma výkonama a trapným humorem. 35%.

• 23.1.2019  01:05
    Dogville (2003)

Tahle forma zpracování mi popravdě řečeno zrovna moc nevoní, trvalo mi půl filmu, než jsem si na tuhle zvláštnost vůbec zvykl, přestal kroutit hlavou a konečně se s ní zžil. Ale i když mě to skoro vůbec nebavilo a já se pořád snažil pochopit, cože je na tom tak zajímavýho a opěvováníhodnýho, nedokázal jsem se od toho odpoutat. V druhý půlce filmu se to ale všechno rozhejbe a začne to bejt vážně pohlcující, aby mě to nakonec totálně dostalo do kolen a rozpačitej dojem, kterej jsem z toho včera měl, se ve mě přes noc rozležel a dozrál i přes mě nelíbivý zpracováni v celkem solidní, emocionálně našláplej filmovej zážitek. 75%.

• 17.1.2019  07:00
    Rivalové (2013)

Tyhle závodnický snímky mě nijak zvlášť neberou, ale musim uznat, ze i když až napodruhý, tohle mě bavilo skoro tak jako koncepčně podobný, o dost hůř hodnocený, pro mě ale i tak zajímavější a poutavější Bouřlivé bny. 78%.

• 17.1.2019  06:48
    Pelíšky (1999)

Pelíšky jsou filmem, kterej má všechno co má mít. Od dokonalýho scénáře a režie, přes výbornou vyváženost příběhu, obsazení se skvělými hereckými výkony, hudební doprovod až po největší plusy, kterýma jsou úžasnej humor a nostalgická atmosféra provoněná duchem Vánoc. Prostě paráda! 98%.

• 12.1.2019  23:24
    Chlapectví (2014)

Výjimečný? Jenom tim nápadem zachytit reálných dvanáct let a pozorovat, jak se ta skvadra ne zrovna moc sympatických herců za ty roky mění. Zajímavý? Neřekl bych. Synonynem tohohle filmu jsou spíš nepoutavost a fádnost. Nechápu nominaci za scénář. Dlouhý? Tak to každopádně. Bylo utrpení to dokoukat. Pro mě zkrátka film o hovně a po velkým natěšení se dostavilo jen velký zklamání a pruda. 40%.

• 10.1.2019  01:10
    Frajer Luke (1967)

Tak ti nevim. Moc nerozumím tomu, co vede lidi k tomu takovejdle film posílat do nejlepší stovky. Zajímalo by mě všeobecný hodnocení, kdyby tu byla místo Pavla Nováka v hlavní roli nějaká míň profláklá persona. Vždyť je to přece celý tak obyčejný. Od prostoduchosti příběhu, nevalnýho a nevyvýjejícího se tempa, až po většinu hereckých výkonů. Celej děj se nese v duchu hloupoučkých sázek, dětinsky nepromyšlených útěků a hlavně vzhlížení k vězeňskýmu macho muklovi, kterej si svý božství zaslouží tím, že zcháluje 50 vajec. Ta scéna je mimochodem to nejlepší z celýho filmu, kterej mi jinak přijde jen lehce nadprůměrnej a to ke všemu jen nejspíš proto, že mám pro vězeňský filmy slabost. Jinak bych šel s hodnocením asi ještě níž. 65%.

• 8.1.2019  01:07

Svým způsobem zajímavá a originální smotanina s výborným soudtrackem, kde je sice pár úsměvných okamžiků, ale celkově mě to spíš nudilo než bavilo. 65%.

• 6.1.2019  15:37

Moc příjemná záležitost, kterou si nikdy nenechám ujít. Že film ze života spíš postarší generace nadchl mě, chápu, ale že jím byl nadšenej i můj pubertální syn, českými filmy obvykle opovrhující, tak to čumim. Možná to ještě není zas tak ztracená generace...anebo opravdu skvělej film. 86%.

• 6.1.2019  15:18
    Oheň (1991)

Po technický stránce dost slušně zpracovaný. Russela a DeNira mám rád, Baldwin mi tam dost vadil, ale to je muj osobní problém. Nikterak výraznej příběh a vzhledem k tématu kupodivu ani žádný silný momenty, což je škoda, přesto ale poutavý a příjemně koukatelný. 75%.

• 6.1.2019  10:19

Tenhle film mám hodně rád. Skvělý obsazení, slušnej scénář, příjemnej romantickej náboj a hlavně spousta zábavných momentů plných chlapsky mládeneckýho a mě hodně blízkýho humoru. Proto moc dobře nechápu to hodnocení tady. 80%.

• 27.12.2018  17:59
    Mrazík (1964)

Absolutní ruská klasika, který múže nedat pět hvězd jenom z principu zapřísáhlej nepřítel Svazu, nebo zarytej pozérskej antikomouš. 95%.

• 27.12.2018  17:45

Ponurost filmu mi i přes líbivist příběhu jako dítěti trochu vadila. Proč se to neodehrává ve sluncem prolitých dnech? Říkal jsem si. Na to se přece daleko líp kouká. Postupem let jsem pochopil, že takhle je to správně. 84%.

• 13.12.2018  17:18

Tohle je prostě něco úžasnýho a dokonalýho, co můžu vidět v bedně každej půlrok aniž bych se toho přežral. Nejde vychvalovat víc režii, scénář, obsazení, humor, nebo atmosféru, protože všechno je tu nadávkovaný v absolutní rovnováze. Takovýhle filmy mě zahřejou u srdce, jejich sledování mě dělá šťastnějším a když opomenu posledních dvacet let, tak diky takovým filmům jsem dokonce i pyšnej na to, že jsem čech. Děkuju.100%.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13