Gamekeeper77

okres Český Krumlov

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 25.5.2018  18:03
    Doktorka k nakousnutí (TV film) (2016)

To bylo tak nevýrazný, že ani nevim, co k tomu říct. Kdyby aspoň to vaření bylo k čemu. Ale lautr nic. Jen fádní děj a herci bez chuti. 40%.

• 23.5.2018  22:49

U tohohle filmu se vždycky výborně bavím. Temperamentní Tom se tu se svýma prchlivýma výlevama s naivní a rozmazlenou Nicole perfektně doplňuje. Díky oběma nechybí příběhu vtip a jiskra, ale ani dobrodružná honba za splněním svých snů a na nudu tu i navzdory delší stopáži nezbejvá čas ani v nejmenším. Díky skvělý hudbě vítězně evokující naději a světlé zítřky působí film navíc příjemným a pozitivním dojmem. A konec? Přesně takovej jakej by měl bejt. Tohle je prostě romance se vším všudy. 82%.

• 22.5.2018  06:44

Možná by se mi film líbil, kdybych ho poprvý neviděl až teď, s třicetiletým zpožděním, ale spíš si myslím, že ani tenkrát by mi nic neřekl. Přepálená stopáž s nudným dějem a spoustou zbytečných a nesmyslných scén mi dala fakt hodně zabrat. Film je všelijaký, jen ne nadčasový, je absolutně nesrovnatelný například se stejně starým Vetřelcem, který svou dobu opravdu o několik desítek let předběhl a TO je pro mě legenda žánru, tohle je jen hloupá, notně přestárlá, podprůměrná a přechvalovaná pitomost. 40%.

• 20.5.2018  22:49

Jeden z lepších Burtonů.který vyniká opět neotřelým příběhem, dobovou atmosférou doplněnou skvělým 70kovým soundtrackem, svižným průběhem děje a přimeřenou dávkou děsu a morbidity tak typickými pro tohohle mistra bizáru. Tradičně výbornej Depp v roli citlivýho upíra táhne většinu filmu a charakterem svojí postavy a dobovou odlišností svojí mluvy dost odlehčuje temný základ filmu a dělá ze Stínů slušně zábavnou záležitost. Po vizuální stránce je to taky na hodně vysoký úrovni, takže nemám důvod jít pod čtyři. 82%.

• 20.5.2018  19:20

Další z řady průměrných komedií z dob normalu. Sonda do českých podniků a firem, kde kradli všichni a všechno, od dělníka po náměstka, všechno fungovalo, každej měl práci, podniky plnily plány na 130% a stát nekrmil černý lehkoživky z našich kapes. Jsou věci, který se za komára dělaly daleko líp a to se mu nedá upřít. 50%.

• 20.5.2018  17:35

Slušný téma, skvělí herci a výborná hudba. Čistá duše mě sice zaujala, ale nijak zvlášt neuchvátila. Chyběl mi tam ten emoční faktor, kterej dožene člověka až k slzám a u dramatu takovýhohle formátu se dá očekávat. Takhle je to jenom dobrej film bez většího výrazu. Nic vyjímečnýho na tom nevidím. 82%.

• 20.5.2018  16:57

Pro teenagerský outsiderovky mám slabost, takže já nemám s Číslem čtyři žádnej problém. A protože tady se na hlavní protagonisty ješté navíc moc pěkně kouká, přidávám k tomu pár bodů navíc. Pro mě zkrátka slušná filmová zábava. 80%.

• 19.5.2018  08:58
    Big Lebowski (1998)

Jasně, je to zábavný, je to slušná podívaná a je tam pár hlášek, ale že bych se z nich měl posadit na prdel? To sotva. Dokoukal jsem to před půlhodinou a už teď si nevzpomenu skoro na žádnou, snad jen rozsypávání popela mě opravdu pobavilo. Tak kde je ten kult? ...asi jsem nekulturní prase.. 75%.

• 18.5.2018  20:49

První půlka teda nic moc, dost mě tam iritovalo to sice skvěle zpracovaný, ale neustálým opakováním otravný "šňup, frk, zornička, letím". Nuda a zklamaní. Bylo to tak na tři. Pak naštěstí děj nabírá na otáčkách a svojí nechutností vygraduje až k monstróznímu závěru. Tenhle film by možná měli pouštět dětem na základce misto povinný četby, protože po jeho shlídnutí si může tyhle sračky rvát do těla jenom úplnej kretén. Anebo nebohá oběť, jak jsme to viděli u chudáka mámy, jejíž hereckej výkon byl mimochodem naprosto úžasnej. Silný téma, jedinečná vizualizace a brutálně sugestivní hudba padající pátou hvězdu ale bohužel už nechytne. Tu první hodinu prostě odpustit nemůžu. 83%.

• 18.5.2018  16:49

Film mi přinesl úplně něco jinýho, než jsem čekal, ale myslím, že spoustě (možná i většině) lidí tady zrovna tak. Ale jo, proč ne. Je to originální, veselý i dojemný, skoro celou dobu jsem netušil, kam bude příběh směřovat. Na sto procent si udržel mojí pozornost a o to jde. 90 minut se bavit, aniž bych koukal na časomíru, kdy už to skončí. Hodně se mi líbila scéna s taxíkem. 70%.

• 18.5.2018  00:29

Velkolepě výpravný a sice trochu s nadsázkou a humorem, ale jinak přesně podle mých představ skvěle vystihnutý obraz té doby. Hokusy pokusy, magie, asrológie a elixíry mládí. Výborná pohádka pro dospělé, o výborném Werichovi ani nemluvě. 90%.

• 17.5.2018  23:52

Klasická a milá pohádka, která je díky Menšíkovi a Krausovi taky poměrně dost vtipná. Jejich společný souboj mě vždycky výsostně pobaví, stejně jako Menšíkovy neustálé udivené grimasy. 82%.

• 17.5.2018  23:20

Asi by to nebylo tak špatný, jen kdyby mi tak hrozně nelezlo na nervy chování ústřední dvojice. Že jsou jejich výkony dost mimo, tak to je to menší zlo. Ale ta nelogická absence strachu a pudu sebezáchovy, to hlavním problémem jest. Po tom co viděli a zažili, vzal bych nohy na ramena a už by mě tam víckrát nikdo neviděl, oni se tam vrací z mista na misto, zvědavě načuhujou, misto aby panikařili a prchali, holčina než aby jela hledat pomoc, div nehodí opalovačku před barákem masovýho vraha. A když jsme u něj, musím si rejpnout do jeho bezmimickýho výrazu. S tou maskou si mohli soudruzi vyhrát taky trochu víc, protože takhle vypadá jen jak Krampusák bez sebemenších pohybů ve tváři. Ale jak jsem řekl, jinak je to celkem slušný a napínavý. 68%.

• 17.5.2018  20:27

Tak tahle pecka, to je jedna velká, neskutečně silná emoce. Samuraje jsem viděl v minulosti dvakrát a dvakrát se mi hodně líbil, ale co se mnou udělal dneska?! Dneska jsem se z něj málem posral. Neuvěřitelně silný příběh s tuctem scén, při kterých mi vstávaly chlupy na těle i v místech, kde je nemám, ty emocionálnější mi zase vháněly do očí slzy nad tou krásou, která by nebyla taková, nebýt boha všech hudebních bohů Hanse a jeho nevysychající studnice geniální tvořivosti. Do toho úžasná japonská kultura, krásná příroda, výborné bojové scény a v neposlední řadě chodící charisma v podobě Toma Cruise. Tenhle film je dechberoucí od samýho začátku až po úplný konec a mě nezbývá než jít a přehodnotit svojí top desítku. 98%.

• 17.5.2018  17:08

Nestárnoucí komedie s úžasným duchem zimních hor, hodně výrazným Duchoslavem v těsném závěsu s Koptou a Suchanem. Myslím, že film je schopný dát něco i dnešní teen generaci. 87%.

• 17.5.2018  04:19
    7 životů (2017)

Hodně svižnej thriller z ne moc vzdálený a i celkem uvěřitelný budoucnosti bez velkých přehnaností a nesmyslů. Výbornej scénář a hudba, skvělý prací scény a i s žádnou ze sester nepárající se ty likvidační. Trochu jsem se sice bál a shlídnutí odkládal, ale o to víc jsem teď spokojenej. Snad jenom ty ségry bych nasadil jiný. Zahraný teda hodně dobře, ale jakž takž koukatelná byla akorát Pátek. 85%.

• 16.5.2018  23:25

Před dvaceti lety, když jsem viděl Spalovače prvně, jsem jím byl nadšený. Možná se mi zhoršil vkus, možná z hlediska posouzení dobrého filmu začínám infantilnět a nejsem schopný rozpoznat opravdové filmové umění, ale dnes jsem byl celkem zklamaný. Uznávám všechny ty pětihvězdy tady, chápu tu všeobecnou nadšenost a nikomu to neupírám, protože jsem jí ve dvaceti taky cítil, ale tentokrát se jí bohužel nezúčastním. Poměrně krátká stopáž mi plynula jak tříhodinovej Tanec s vlky a pojetí vypravování stylem jednoho dlouhého poetického monologu mě taky nijak zvlášť neoslovilo. Přes hodinu jsem se celkem slušně nudil a propad hodnocení k horšímu tu zachraňují jen občasné děsivé okamžiky, znepokojující atmosféra všudepřítomné smrti a hlavně opravdu dokonale zahraný Kopfrkingl. Takže sice ještě čtyři, ale opravdu hodně slabé. 70%.

• 16.5.2018  03:07

Další rasovina, která je zase úplně z jinýho těsta, než všechny předchozí. Pár dílů jsem ani sám nedokázal posoudit, nakolik se mi to líbí a nakolik ne. Roanoke je v AHS každopádně hodně originální a zajímavá řada připomínající svým strachem, řezničinou a zvráceností některých individuí filmy typu Texaský masakr nebo Pach krve okořeněná Blairwitchovským pohledem na věc skrz čočku dokumentární kamery. Co mě trochu mrzí je fakt, že jsem si nedokázal oblíbit jedinou postavu a bylo mi úplně jedno, kdo, kdy a jak skončí na prkně. Všichni mí oblíbenci z minulých let tu měli malé nevýrazné role a ti noví mi zase nedali důvod zaujmout. Celkově mají všechny díly zhruba stejnou úrověň, navzdory zdejšímu hodnocení mě možná naopak druhá půlka bavila ještě trochu víc, takže teď už můžu s klidem říct, že Roanoke se mi líbila. 80%.

• 15.5.2018  16:28

Většina filmu dost nezáživná a podprůměrná, ale jakmile začalo jít do tuhýho, docela si získal mojí pozornost. Tradičně geniální Hackman a Grant v roli, v jaký ho neznáme a hlavní myšlenka příběhu tak silně eticky rozporuplná, že nevíte, na čí stranu se postavit. Takže už jen za to hvězdu navíc. 65%.

• 14.5.2018  16:19

I když je to dějově moc nic, celé se to pořád točí kolem dokola bez jakéhokoliv posunu, spousta času je někdy až otravně utopena v záběrech na krajinku a živočišstvo, celou dobu se tam pořád někdo s někým hádá a Tomáš už zdaleka neexceluje tak jako dřív, je mi záhadou, že to na mě i přes to množství nedostatků a nezajímavých scén ještě pořád funguje natolik, že na to čumim, když to dávají. 60%.

• 13.5.2018  22:14

Vzdycky mě dojímá, když tu někteří chytráci komentujou film po půl hodině, to je skoro stejná ubohost, jako hodnotit podle trajlerů a tv upoutávek. No nic, to jen tak na okraj. Filmu se určitě nedá upřít určitá vizuální líbivost, herci jsou v těch barevných a nažehlených hadrech jak ze škatulky a výprava taky nepůsobí nijak lacině. Konec je taky hodně působivý, což se o zbytku bohužel říct nedá. Dobře, je to ponuré a skoro až depresivní, tý době to odpovídá, ale je to taky jedna velká nuda, která sice není nesnesitelná, ale minimálně průměrný filmový zážitek si představuju vážně trochu jinak. Poděkování tvůrcům, že to nezabili úplně dvouhodinovou stopáží. 40%.

• 13.5.2018  21:09

Hodně povedené zpracování tohohle příběhu se skvělým Costnerem, Freemanem a ještě skvělejším Rickmanem. Prvotřídní klasika bez jakýchkoli násilných a trapných pokusů o co největší originalitu, jak to bývá u poněkolikátém přeremakeování filmu obvyklé. Výborná hudba dělá zvláště z romantických pasáží opravdu romantické a dojemné a režisérská verze mi navíc po 27 letech odhalila jedno velké tajemství o původu šerifa z Nottinghamu. 90%.

• 13.5.2018  19:57

Jedna z těch slabších Burianovek. Vlasta samozřejmě výbornej, zbytek je celkem nuda. 60%.

• 11.5.2018  08:20

Tuhle pohádku jsem měl vždycky moc rád a to hlavně kvůli Helence, která se mi taky vždycky moc líbila a tady úplně nejvíc. Super songy, Venca se tu taky povedl, jediné, co mi tu coby smradovi trochu vadilo, byly ty moderní doplňky jako fotografování, němý grotesky a rádce s jejich spikleneckými dialogy jsem taky moc nemusel. Teď už to beru samozřejmě trochu jinak, ale taky už nejsem dítě, takže něco za něco. Ale ta Helenka... 85%.

• 11.5.2018  08:01

Průměrná, ale milá pohádka s fajn uhlířkou, míň fajn princeznou, úžasným králem, dvěma přiteplenými šamstry a celkem směšným Mrakem. Plusy přesně vyváží mínusy, takže nerozhodně. 50%.

• 10.5.2018  13:30
    Desperado (1995)

Dost originálně a nápaditě pojatá gangsterka. Kromě skvělých střílecích scén je tu hodně dobrá i ta jedna milostná se Salmou. Hutná westernová atmosféra a Banderas v jednom z mála svých filmů (spolu s Nájemnými vrahy), kde si ho opravdu považuju. 84%.

• 10.5.2018  07:31

Vůbec to nebylo tak špatný, jak to tu vypadá. Je to sice klasická romkom s úplně tuctovým příběhem, ale Kutil je vážně zábavnej, holky furt ještě k světu a trapných momentů tu nenajdeteš. Ve všem nejde hledat jenom kvalitu obsahu a jeho zpracování, jde taky o zábavu a relax. A tahle oddechovka mi dala od obojího dost, takže já jsem spokojenej. 70%.

• 7.5.2018  15:14

Hodně vtipně, optimisticky a odlehčeně zpracované téma, které k smíchu určitě není. Ale nedá se jen brečet nad zrůdností tý hnusný doby, ale umět se i zasmát. A velký mistr Kachyňa nám to tu společně s úžasným Heřmánkem dokazujou nejlíp, jak to jenom jde. Tohle je moje hodně velká srdcovka a jeden z vrcholů českýho filmu vůbec. 95%.

• 7.5.2018  10:03

Docela slušná teenagerská detektivka z neokoukaného prostředí, na které mi vždycky trochu vadil tož to ten moravský dialekt. 70%.

• 7.5.2018  09:52

Tuhle ikonu romantickoakčního žánru jsem svýho času viděl taky ve větším než malém množství. Ne, že bych to tak žral, ale ujížděla na tom ženská část naší domácnosti a jelikož jsme měli tehdy jednu televizi a jedno video, nic jinýho mi ani nezbývalo. Na druhou stranu musím říct, že mi to zas tak moc nevadilo. Slušně napínavý a místy i celkem temný thriller s výborným Costnerem s už ne tak dobrým Donutilovým dabingem patří dnes už mezi klasiku. Nejvíc mě bavila část na chatě v lese a taky bitka s Tonym v kuchyni. 80%.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9