Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Ako poviem, že čakal som hocičo. Nevedel som sa zbaviť pocitu, že to môže dopadnúť veľmi zle. No bol som absolútne prekvapený a neskutočne potešený, že aj napriek 20 ročnému rozdielu vo veku hlavných hercov, nestratili svoju charizmu a totálny šialený drive. Vtipy sa sypali jeden za druhým a väčšina trafila klinček po hlavičke. Proste film, ktorý bol ako jeden z mála, veľkým prekvapením a osviežením.

Noe (2014)

Aronofsky je len jeden a jasne vidieť, že tento film je jeho. Len mi prišlo ľúto poklesu gradácie po nástupe prílivovej vlny. Inak zábery úžasné, nádherné scenérie, herci tiež, hudba mrazivá a emócie kvitli až až. Videné v slovenskom dabingu, po zhliadnutí originálu je dosť možné, že zimomriavky ma navštívia ešte častejšie.

Pařba všech pařeb: Poslední kocovina (2014)

Pár vtipov sa našlo, ale to nestačí na ucelený film, na ktorý sa dá pozerať. Väčšinu času sa jednalo len o plnku bez akejkoľvek podstaty.

Rio 2 (2014)

Fakt primitívny humor, pre mňa tento film zrejme už nemal zmysel. Naviac vykrádanie Avatara je zrejmé, neviem či to bol len pop-kultúrny odkaz alebo drzosť.

300: Vzestup říše (2014)

Ako čože? Príbeh sa akoby vybral už vopred na dovolenku. Celé je to akosi prehnané, z odseknutých hnátov doslova vyteká krv tryskom a ešte aj na litre. Triezvosť by neuškodila. Naviac je to celé dosť nudné, je to zahrané len na efekt bez akéhokoľvek donútenia sa pozerať to. Bavil ma len koniec a herecký výkon Evy Green. Tú trápnu sexuálnu scénu by som vypustil a radšej sa sústredil na niečo, čo by rozvilo príbeh do hĺbky. Ale darmo, zmena režiséra je cítiť.

Carrie (2013)

Prečo adaptácia tejto skvelej knihy dopadne vždy na hubu, čo sa týka výberu hlavnej postavy? No tamtej 17-ročnej dievčinke bolo len ťažko uveriť, že je schopná niečoho viacej ako to tancovanie na plese... a ešte tá jej mimika. Pripadalo mi to akoby slovo "telekinéza" pred natáčaním akosi ani nepochytila. Naviac 2/3 filmu boli len nehodiace sa zábery do takéhoto žánru. Horor akoby sa nekonal.

Dávám tomu rok (2013)

Tak to ani neverím, že toto je britská komédia. Jednak tomu chýba pravý britský humor a jednak celý film som bol popravde v rozpakoch z chovania hlavných postáv, keďže zjavne ani nevedeli čo chcú. Neviem či to bol zámer, ale ak hej, tak sa podarilo vytvoriť dosť kvalitný chaos.

Deň a noc (2013) (seriál) odpad!

Toto je to Nič.

Elysium (2013)

Toto sú filmy, pre ktoré sa oplatí ísť do kín. V podstate však nerozumiem, že ľudia sa na to do kín príliš nehrnú. Blomkamp opäť dokázal natočiť sci-fi jazdu ako sa patrí. Prostredie vykreslené podľa jeho fantázie je síce podobné tomu v District 9, ale to len jasne vymedzuje to, o čo Blomkampovi v jeho filmoch ide. Naviac by ma dosť neprekvapilo, ak by sa niečo takéto aj reálne dialo o nejakých tých 150 rokov.