Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dobrodružný

Poslední recenze (195)

plakát

Hana-saku iroha (2011) (TV seriál) 

Krásné anime ze života rodiny, jež od mladých let babičky hlavní protagonistky Ohany vede jistý lázeňský a ubytovací institut na japonském venkově zvaný Kissuisō. Prolíná se tu několik generací dohromady, které mají jednu společnou věc - lásku ke Kissuisō. Ohana, dívka s kudrnatými vlasy a elánem až na střechu, zde najde svůj azyl poté, co se kvůli matce vzdává života v Tōkju. Zároveň také opouští kluka, svého kamaráda z dětství, který ji vyzná city. Děj se ale více zaměřuje na dění v Kissuisō, velmi detailně odkrývá radosti a strasti všech zainteresovaných postav. Zpočátku jsem si myslel, že mě to nebude bavit, ale nakonec jsem si to velmi užíval, ačkoliv se některé postavy občas chovaly praštěně a nepochopitelně. Nemohu si pomoci, ale japonská hřejivost a slušnost mě vždycky chytnou za srdce, zejména nyní, když vidím jak je to u nás v Evropě všechno na hovno. Jsem rád, že existují ještě místa na zemi, kde se slušnost a úcta k druhým lidem ještě nosí. Ačkoliv život v Japonsku není ve všech směrech jen růžový, pořád si myslím, že je úžasný pocit cítit se bezpečně a vřele ve společnosti, a to je něco, v čem právě tahle zemička vyniká.

plakát

Juru Camp (2018) (TV seriál) 

Tady opravdu není třeba šetřit v hodnocení. Tohle anime mělo všechno, co jsem si jen mohl přát a ještě něco k tomu. Vynikající slice of life z prostředí campingu a přírody, kde lze spatřít to nejlepší z japonských skutečných přírodních reálií, jakou je Fujisan, jezero Suwa-ko či Motosu-ko atd. Kempování v zimě - nakonec proč ne. Není vedro, ani hmyz ani lidi, jen vy a příroda v absolutním klidu a míru. Yamanashi je opravdu nádherná prefektura, stejně jako zbylých 46 v celém Japonsku.

plakát

Fukušima (2020) 

Rád bych viděl tady experta Livingdead, jak by se v podobné situaci zachoval on. Je fakt, že Japonsko tvrdě podcenilo připravenost, hlavně co se týče výšky vlnolamů, které nepočítaly s vlnami vyššími než 10 m. Zde bohužel došlo k takové souhře nešťastných náhod, že vypadl nejen zdroj elektřiny z produkce elektrárny samotné, ale voda z tsunami vytopila i rezervní dieslové generátory, tudíž nebylo možné opětovně spustit chladící systém elektrárny. Aby toho nebylo málo, zablokován byl i přístup pro pomoc zvenku, tudíž nebylo možné včas dovést generátory odjinud. Rozhodně bych si ale netroufal špinit personál, který dělal vše možné i nemožné proto, aby jádro reaktorů nevybouchlo. Takovou obětavost jako tam ti kluci předváděli, by málokdo z nás všech prokázal. Na tohle se prostě připravit nedá, je to stejné jako byste se chtěli předem připravovat na nějakou neznámou nemoc. A říct, že to byla ubrečená sračka, to už je úplný výsměch do tváře všem obětem této katastrofy. Kolega si evidentně nevidí do huby.

Poslední hodnocení (748)

Slime taošite 300 nen, širanai uči ni Level Max ni nattemašita. (2021) (TV seriál)

11.07.2021

Gekidžóban Kimecu no Jaiba: Mugen Rešša Hen (2020)

11.07.2021

Idžiranaide, Nagatoro-san (2021) (TV seriál)

11.07.2021

Super Cub (2021) (TV seriál)

11.07.2021

Hige o soru. Sošite džošikósei o hirou. (2021) (TV seriál)

11.07.2021

Fruits Basket - The Final (2021) (série) (S03)

11.07.2021

Koi to jobu ni wa kimoči warui (2021) (TV seriál)

11.07.2021

Josee to tora to sakana-tači (2020)

13.06.2021

Omoi, omoware, furi, furare (2020)

02.05.2021

Reklama

Ovládací panel
21. nej uživatel Srbsko

Reklama

Reklama